No. 164-13 Maandag 1. September. A*. 1913. I§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Wars een [prinses. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1u regels ,'1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere lettere naai plaatsruimte. Kleine idvertentiën van 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden por week 9 Oents per 3 maanden 1 i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zyn 1.30. Pranco per post 1,65. HINDER WET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brongen bij dezef ter algemeen© kennis, 'dat door hen op heden vergunning is ver- leend aan den Directeur der Leidseho Brood- fabriek ten rechtverkrijgenden tot_ het uit breiden van de brood- en beschuitbakkerij dn het perceel Nieuwe Mare No. 1, Sectie A No. 556. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL,, Wethr. Lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 28sten Augustus 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lsto alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algameene kennis, dat door hen op heden vergunning is ver leend aan de N. V. Broodfabriek „De Zeeuw" en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de bakkerij in het perceel Korte Mare No. 22, Sectie B No. 2681. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wethr. Lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Ledden, den 28sten Augustus 1913. Leiden, I September. Uit de lijst der bij Kon. besluit toege kende onderscheidingen noemen wij hier ten vervolge op de reeds Zaterdag j.l. af zonderlijk vermelde alsnog als benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau jhr. mr. D. E. van Lennep, burgemeester van Heemstedeterwijl toegekend is de eere medaille der orde van Oranje-Nassau in brons aan den magazijnknecht bij de artil lerie-magazijn te Woerden J. Hamerslag jn zilver aan P. Uitenbroek, meesterknecht bij de boomkweekersfirma Ottolander en Hooftman, te Boskoop, en aan A. Theil, rpeesterknecht bij de firma hl. W. Spoor en Zn., behangerij te Voorburg en 's-Graven- hage, wonende te Voorburg; in brons aan J, van Hoven, stoker in dienst van de firma iVan Cranenburgh en Heringa, sajetfabri- kanten te Leidenaan J. van der Voor en, tuinbaas, en P. Angevare, tuinknecht, bei den op het seminarie ,,Hageveld" te Voor hout aan mejA. A. van Tol, dienstbode bij baronesse M. M. van Brienen van de Groote Lindt, huize Clingendaal, onder Wassenaar, en N. van den Broek, werkman op het land goed „Beukenhorst" van mevrouw de douairière gravinne Van Lynden, geb. ba ronesse Van Pallandt, te Wassenaar. Benoemd is tot officier in de orde van Oranje-Nassau dr. J. Th. Terburgh, in specteur van den burgerlijken geneeskundi gen dienst voor Oost-Indië, vroeger te Lei den. Voor den Indischen dienst is bestemd ter benoeming tot onderwijzer 3de kl. bij het Europeesch lager onderwijs de heer J. H. J. Osterman, alhier. In het verslag van de vergadering van de Vereeniging van Huurders, enz., in 'ons vorig Blad, staat dat de contributie der le den bedraagt 10 ets per weekdit moet zijn per maand. Aangenomen is het beroep naar de Geref. Kerk te Zegwaard door ds. R. Sy- brandy, te Lopik. Geslaagd is te Utrecht voor de hoofd akte de heer A. van den Ende, te Veur. De eerste lijst van de 35ste jaar- colleote voor de Scholen met den Bijbel vermeldt o.m.Oudewetering met Roelof- ar endsveeai met f 97.86. Een groot gedeelte van de deelnemers aan den historischen optocht te 's-Graven- hage heeft het plan, na afloop van den rondgang op 5 Sepember a.s., zich gekostu meerd aan een diner te vereenigen in de „Princess Room", aan den Kneuterdijk. Zij zullen zich daartoe per auto van af Houtrust naar de „Princess Room" bege ven en aan met groen en oranje versierde tafels aanzitten, De muziek zal een pro gramma met oud-Hollandsche liederen uit voeren. Bij voldoende deelneming zal een groot aantal personen van den optooht in het Palace Hotel dineeren. Ook dezen zullen dan van Houtrust per auto vertrekken. De heer Thomson, majoor der infan terie, heeft aan den Haagschen Raad be richt, dat, waar hij door zijn niet-herkiezing als lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, weder „krijgsman in werkelijken dienst" geworden is, het hem tot zijn leed wezen onmogelijk is lid van den Raad te blijven, zoodat hij zijn geloofsbrieven niet inzendt. Op de Jongste raoüt ten Hove heeft H. M. de Koningin zich door mevrouw Quesalaga, doyenne van de dames van het diplomatieke corps in Den Haag, laten voorstellen mevrouw Oliveira Cosar de Cos ta, die eenige dagen geleden het geschenk van Argentinië, den Christus van den An des, in het Vredespaleis heeft onthuld. H. M. wenschte mevrouw Oosta geluk met het zeer sympathieke denkbeeld van Ar gentinië en de Argentijnsc-he vredesvrieü- den en vroeg haar verschillende inlichtin gen. Mevrouw Oosta zal H. M. aanbieden een geïllustreerd album, bevattende do geschie denis van alle gebeurtenissen, die met het denkbeeld tot oprichting van het vredes* monument verband hielden. Tevens zal zij H.M. aanbieden de zilveren medaille, wel ke de regeering van Argentinië deed slaan bij de inwijding van het monument op den Andesketen in 1904. De nieuwbenoemde ministers kwamen Zaterdag voor de eerste maal in de verga dering van den ministerraad bijeen. Ter gelegenheid van de inwijding van het Vredespaleis heeft de Tsaar van Rus land, volgons een telegram uit St.-Peter6- burg aan de „Köln. Zeit", het volgehde telegram aan de Koningin gerioht „Ik verzoek U. M. mijn hartelijke geluk- wenschen te aanvaarden ter gelegenheid van de inwijding van het Vredespaleis. Ik hoop van harte, dat dit gebouw, dat de idee van het Internationale Hof van Arbitrage moet symboliseeren, moge bijdragen tot het werk des vredes, dat mij steeds dierbaar is geweest, en dat het een nieuwen band zal leggen tusschen de volken, doordat het hun als middelpunt zal dienen, om de meenings- verschillen die hen scheident uit den weg te ruimen." Id aansluiting aan het berioht, dat de Regeering afwijzend heeft beschikt op de zeven hangende aanvragen om Rijksvoor- schot voor woningbouw te Amsterdam kan „Het Volk" nog het volgende meedeelen De weigering is definitief voor de onder wijzerswoningen. Aangaande de zes overige aanvragen evenwel deelt de Regeering meo, dat zij de woningen wel als arbeiderswonin gen beschouwt, maar dat er enkele door- loopen, die niet aan de Regeeringseischen voldoen, die dus m. a. w. te groot zijn. Als norm stelt zij, dat de woningen niet meer dan één woonkamer, een keuken en hoogstens drie slaapkamers mogen bevat ten. Indien de bouwvereenigingen bereid zijn, haar plannen naar dezen eisoh om te werken, stelt de Regeering alsnog Rijks voorschot in uitzicht. Prins Chira van Siam met gevolg ver blijft in het Amstel-Hotel te Amsterdam. De Prins kwam uit Hamburg en zal na eenige dagen naar Essen vertrekken, om o. a. aldaar de fabrieken van Krupp te be zichtigen. Prins Ohira is een broeder van Z. M. den Koning van Siam. De heer en mevr. Oarnegie vertoeven te Amsterdam in het „Amstelhotel". De financieel© resultaten van de on langs to Winschoten gehouden algemeene vergadering van het Ned. Onderwijzersge nootschap waren zoo gunstig dank zij de medewerking der ingezetenen dat aan de dienstboden van hen, die afgevaardigden herbergden, een aardige verrassing kon worden bereid, terwijl bovendien nog een bedrag van ƒ200 kon worden gegeven aan de kindervacantiekolonle en f 120 aan de vereeniging „Kinderzorg", beiden aldaar. HILLEOOM. De heer D. Wentholt, bur gemeester, en de heeren Th. Lommerse en H. Veldhuyzen van Zanten, beiden wethou ders, hebben bereidwillig respectievelijk het eere-voorzittersch^-p en het eere-lidmaat- sohap aanvaard van het comité tot viering van het Onafhankeiijkheidsfeest aliiiep, Met ingang van 1 Januari 1914 worden de loonen van ae stokers en do vaste hand langers der gasfabriek verhoogd en gebraoht op 15 voor de eerste stokers, 14 voor de tweede stokers en ƒ13 per week voor de handlangers. Bovendien zal dan het sala ris van den bediende, den heer Jj. Öerver- dinck, met ƒ10 per maand worden ver hoogd; zoodat het wordt ƒt20 per Jaar, De boring naar drinkwater ia deze ge meente heeft thans een diepte van meer dan 90 Meter bereikt. Hoepel al mon sters water ter onderzoek zijn opgezonden, kan er over het resultaat üog niet geoor deeld worden. Zondagmiddag ontmoette een wielrij der een auto. Door niet uitkijken van den wielrijder bemerkte deze de auto te laat. De auto, week uit en slipte, waardoor de fiets onder de auto kwam en vernield werd. Do jongen kwam met den schrik vrij. Schuld aan den chauffeur, die alarm gaf, was ab soluut buiten gesloten. HOOFDDORP. In een vergadering van de geitenfokvereenigiiiff Hoofddorp, 18 tot bestuurslid gekozen de neer H. JT&nsen. Te vens werd besloten, dat de bok der Ver eeniging ter mededinging zal worden inge zonden naar de groote landbouwtentoonstel ling te 's-Gravenhage. In verband met den goeden afloop der gehouden geitententoon stelling zal getracht worden jaarlijks een kleine premiekeuring met een daaraan ver bonden geitenmarkt in het leven te roepen. KATWIJK-A AN-ZEE. Toen Zaterdag op het strand te Katwijk gegil van uit de zee werd gehoord, begaf zich, onverplicht, de badknecht Christiaan Snijders, vader van een gezin, zonder aarzelen te water. Het ge lukte hem, met gevaar voor zijn eigen leven, den zwemmer, die kramp gekregen had, be houden aan wal te brengen. De geredde, een Duitscher, logeerende in het groot badho tel, gaf slechts een karige belooning aan zijn moedigen levensredder. Onder leiding van ds. A. J. van Wijn gaarden werd gisteravond in de Ned.-Herv. kerk de herdenkingsdienst onzer 100-jarige onafhankelijkheid gehouden. Zijn eerwaarde sprak over Ps. 46 2 en toonde met betrek king tot onze geschiedenis aan, dat we in dezen tekst hebben eon reden tot dank voor het verleden, tot troost voor hot heden en tot bemoediging voor de toekomst. De ern stige rede werd door de talrijk opgekomen schare met den meesten aandacht aange hoord. Tot 'slot word staande gezongen Ps. 72 vers elf. In de afgeloopen week kwamen van onze visschersvloot te IJmuiden acht vaar tuigen binnen met een gezamenlijke vangst van drieduizend kantjes haring. LISSE. De uitslag van den op Zaterdag gehouden schietwedstrijd tot verhooging van 's lands weerkracht is als volgt: 1ste prijs, A. Meyland2de pr. K. Baartse Kz. 3de pr. W. Kulk4de pr. P. A.Berbee5de pr. W. Faas Az.6de pr. A. Alders. Voor de goede handeling van het geweer1ste pr. N. Ondewater2de pr. A. do Blieck. NOORDWIJK. Zaterdagnamiddag is een 3-Jarig kind van L. v. N. zóódanig door een fietser aangereden, dat dr. A. Kervel, die ontboden werd, hersenschudding moest con- stateeren. De fietser was een knecht van den heer B. Over het al of niet schuldige loopen de meeningen uiteen. NOORDWIJKERHOUT. Do feestcom missie heeft ditmaal een bedrag van zestig gulden méér ingezameld dan het vorig jaar, terwijl bovendien subsidie uit de gemeente kas zal aangevraagd worden, Van hoeveel belang het mooie warme weer is voor de tuinders alhier, blijkt wel uit het volgendeTien dagen geleden werd vöor oen zak snijboonen van 25 K.G. ƒ3.20 betaaldthans geldt oen zelfde hoeveelheid sleohts één gulden. ÖEGSTGEEST, De groote dag is in aan tocht. De hoofden zijn er vol van. Ook hier 2al het onafhankelijkbeidsfeest gevierd Wor den. Oegstgeest zal niet achter blijven. De toebereidselen zijn begonnen. Öroot en klein komen reeds in de stemming. Geen wonder 1 Voor de jeugd feest, voor de groó- ten feest. Wat wil men nog meer 1 Een ieder kan zijn hart ophalen. Voor liefheb bers van muziek 's morgens koraalmuziek door onze Fanfare, 's avonds concert door „Orphous", uit Leiden. Wie zijn hart wil ophalen aan gymnastiek, hij ga kijken naar zakloopen, mastklimmen, tonkneppelen of touwtrekken. Wil men gracieuze behendig heid bewonderen ook daar is voor gezorgd. De ringrijderij voor paren is een van de attractienummers. Of er veel animo voor is, weten We niet, maar gezien de fraaie prijzen, uitgestald bij de heeren Ruben kamp, Van Beek en Post, zouden we wel denken, dat er liefhebbers genoeg zullen zijn. Wil men de jeugd zien genieten, de jeugd hooren jubelen, men wordt daartoe in do gelegenheid gesteld door kinderfeest en kinderzang, waarvoor de noodige voorbe reidingen reeds getroffen zijn. .Wil men ge nieten van flikkerende lichtjes, springende fonteinen of verlichte gevels, ook daar zal voor gezorgd worden. Zoo is liet ,,elk wat wils", ieder kan genieten van het een of het ander, of van alles. De jeugd ziet met -verlangen 3 September tegemoet, maar ook bij de ouderen kloppon de harten van vreugde, niet alleen om het feest zelf, dan wel bij de gedachte, aan wat 100 jaar gele den geschied is, nan de verbreking van vreemde boeien, aan het herstel van Neder lands Onafhankelijkheid. VALKENBURG. Ter eere van Hr Ms. verjaring gaf de Harmonie Zaterdagavond, gedurende ruim twee uren, muziek in de tent. Voornamelijk Vaderlandsche- of Volksliederen werden uitgevoerd. Aange vangen met het geliefd „Wilhelmus", werd tot slotnummer het „Wien Neerlandsch bloed" gegeven. Zeker mede door den ech ten zomerschen avond was cr veel publiek, dat blijkbaar genoot. J. v. d. G., nachtwaker bij de zandtrei- nen op het terrein aan de Wassenaarsche watering, tusschen ons dorp en het Haag- sche Schouw, lokte van een daar staanden woonwagen een meisje van ruim 15 jaar bij zich. Voor een kwartje zou hij haar eens kussen. De oude baas hij telt ongeveer zeven kruisjes of meer kreeg zijn zin en gaf de belooning. Edoch, de jonge schoone had, in plaat-s van één kwartje, liever meer stukken, kon het „halve stuivers". Welnu, zij mocht wisselen. Even later miste hij 7, wat inroepen van do politie tot gevolg had. Zaterdagavond werd het meisje door een rijksveldwachter en Mulder, van hier, in bewaring gesteld en tot den volgenden dag gehouden. Niet alleen „over de zoek geraakte guldens", ook over de bedoelin gen van den persooD in kwestie hooren wo wel meer, daar als gevolg van één onnoo- zelen kus een tweetal processen-verbaal zijn opgemaakt. VOORSCHOTEN. Onder groote belang stelling is ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer D. K. J. Schoor, in leven notaris en raadslid, alhier. Alan het giraf werd het woord gevoerd door minister Treoib. ZOETERWOUDE. Van den landbouwer Van den B., alhier, was een voer hooi om gevallen o>p den Broek weg. Zoo als ge woonlijk werd daar niet veel aandacht aan geschonken, ging men door met liet werk om het hooa ter gelegener tijd weg te halen. Ditmaal was dit niet noodig, want toen hij met den wagen oim het voer hooi kwam,i stond het in vlammen. Zekere Oh. Be schijnt een beetje onvoorzichtig, of weï opzettelijk, met vuur gespeeld te hebben.- Een schoeiing van de Gclclerwoldsche pol der ging mee in vlammen op. Proces-ver- 1>aal werd opgemaakt. Toen gisteren een employé van derf circus Sidoli, alhier, per rijwiel, op weg naar Delft reed, had hij het ongeluk Iri aan raking te komen met eenige kinderen, die op den weg speelden, met het gevolg, dat' hij van den steilen kant af In de langs dien weg gelegen vrij-diepe sloot terecht kwam. Aan het rijwiel was niets beschadigd, doch de persoon was druipnat en besloot niet naar Delft maar naar den circus (te Leiden) terug te keeren. 3) Hij staarde haar met toenemende belang stelling en instemming aan, net zoo veel instemming, als iemand met het gedrag 'yan een meisje maar kan betuigen. Prin ses Elizabeth had mooie, grijze oogen en ofsohoon haar bleeke wangen een beetje waren ingevallen en de lijn van haar wangbeen naar de punt van haar kin zoo recht was, dat die haar gezicht bijna drie- lioekig maakte, was het toch een knap gezichtje, maar z-ij zag er zwak uit en hij was bezorgd voor haar. „Het is erg warm in den tuin", zei hij. „'t Lijkt wel, of je hier met je gezicht boven een oven staat". „Precies", zei de prinses, met ongedul- digen wrevel. „Toch blaast er een lichte koelte over den bovenrand van den muur", zei Terror. De prinses zuchtte en -zij staarden elkan der weer met nieuwsgierige oogen aan. ,.Ik zal je wat vertellen. Kom mee naar buiten in het boschIk wee-t een heerlijk koele plek. Je zal daar heelemaal opkik keren", zei Terror. Weifelend keek de prinses achterwaarts naar de slapende barones. Het gezicht van haar roode gelaat deed den tuin nog war nier schijnen dan hij al was. ..Kom mee. Mijn zusje is ook hier en het zal heerlijk zijn in het bosoh, met z*n drieën", zei Terror op zijn meest mee- sleependen toon. De prinses aarzelde en keek opnieuw achterom naar de slapende en leelijke ba rones. Toen zei ze meit waarlijk Duitsche openhartigheid „Ben je van goeden standi" Terror draaide zich half om, lachte een beetje hoogmoedig en zei langhaam: „Nou, als het waar is, wat mevrouw Blenkinsop verbelde, waren de Dangerfields in deze streek baronnen, voordat de Hohenzollerns nog kwamen kijken. En in Crecy en Agincourt maakte zij een goed figuur", voegde hij er in gedachten aan toe. De prinses scheen gerustgesteld: nog eens wierp zij een blik naar de nog steeds slapende barones, toen liep zij naar de poort in den tuinmuur. Toen zij die door ging, zag zij, dat de tweelingen naar haar toe fietsten. Terror stelde op waardige wij ze Erebus als Violet Anostasia Danger- field aan haar voor en zichzelf als Hya cinth Wolfram Dangerfield. Hij noemde de volle en weinig gebruikte namen, omdat hij voelde, dat, was er een prinses in het spel, de etikette dat ver langde. Toen gingen zij langs den zoom van de boomen en sloegen het pad naai het bosch in. De tweelingen verkortten hun stappen, om met de prinses gelijk te blijven, die buitengewoon langzaam liep. Zij bleef nu de een, dan de ander aankijken, met nieuwsgierige, wat beschroomde, en toch verheugde oogen. Toen zij vertelde, dat zij te voren nog niet in het bosch bij het huis was geweest, riep Terror verrast uiit: „En dat 19 nog wel de leukste plek Van de heele streek „Ik moest altijd in den tuin blijven. Ba rones von Asohersleben kan niet ver wan delen, en zij houdt er nieb van, dat ik uit haar gezicht ben". „U moet vreeselijk lui worden", zei Ere bus. „Lui? Wat is lui?" zei de prinses. „Zij meent 9lap. Niet bij machte, om hard of ver te loopen", zed Terror. „Maar ik loop nooit hard'. Dat stdé-t niet. De barones zou er van sohrikken", zed de prinses. „Geen wonder, dat je zwak ben", meen de Erebus, beleefdelijk trachtend, een minachtenden toon uit haar stem te hou den, maar daarin niet slagend. „Ik kan er niets aan doen, als ik zwak ben", zei de prinses. „Daar heb ik geen verstand van", zei Terror aarzelend. Als u een tijd in de open lucht blijft en flink rondloopt, kunt u niet zwak blijven. Wiggins is altijd zwak ge weest, maa-r hij is het niet meer". „Wie ia Wiggins?", vroeg de prinses. „Hij is een vriend van ons, niet zoo oud als wij zijn, echt nog een kleine jongen", zei Erebus op een beschermenden toon, die Wiggins, als hij daarbij.-was geweest, met de meeste bitterheid vervuld zou heb ben. „Bovendien heeft dr. Afrbuthnot ge zegd, dat, als u altijd in de open lucht Was en met kinderen van uw leeftijd speeldet, u weldra sterk zou worden",. Daarom ben ik juist naar Engeland ge komen", zei de prinses. „Ik geloof niet, dat u in den perziken boomgaard erg zult aansterken. Het lijkt hier heeletnaul niet op de vrije lucht", zei Terror. 25ii tfepeo niet óp een van de hoofdpa den van het bosoh (de hoofdpaden werden gewoonlijk door de tweelingen versmaad) en het smalle pad, dat zij bewandelden, eindigde plotseling aan den voet van een steilen heuvel, waar geen pad over heen Hop., De tweelingen vlogen cLaa>r tegen op, alsof dat voor hen niets te bete'ekenen had. Inderdaad was dat zoo. Maar de prinses stond stil en vroeg op mlistroostigen toon: „Moeit ik daar tegen opklimmen Toen stond Terror stil, keek naar haar mistroostig gezichtje, zette zijn fiets tegen dien tronk Van een boom en zei: „Ik zal u daar tegen op helpen". Met dat hij dat zei, sloeg hij, de etikette uit zijn geest verbannend, zijn arm om de slanke leest van de prinses en heesch haar fiks omhoog naar den top van den heuvel. Hij onthief haar daardoor van de meeste inspanning, noodig, om den heuvel te be stijgen, maar niettemin hijgde ,zij een beet je, toen zij den top bereikte. U bent niet goed geoefend", zei hij een beetje droevig. Toen liep Terror den heuvel weer af, om zijn rijwiel te halen. Zij gingen een beetje dieper het bosch in en bereikte aldus hun doelde oevers van een kleinen poel. Op een rij gingen zij zitten en de prinses keek naar het koele water, in do groene, koele schaduw van de hooge boomen, die een verkwikking voor de oogen was. „Dat is een verschil", zei ze. „Ja, dit is werkelijk dc open lucht", zei Terror. „Maar ik krijg toch ook altijd open llicht". protesteerde do prinses. „Ik slaap met mijn raam open, ten minste zóó hoog". Haar twee wijsvingers hield zij ongeveer 6 0. M. van elkander verwijderd. „De barones houdt er niet van, maar dr. Arbuthnot drong ©r op aan. Ik geloo' dat ik er beter door slaap". „Wij hebben die vensters van onze slaap kamer zoohoog open als maar mogelijk is en dan is dat nog niet ver genoeg", zei Erebus op een toon van gezag. „Ik deuk, diait u het koeler zoudt heb ben, als u uw hoed afzette en uw mantel uitdeed", zed Terror haastig. De prinses zette inderdaad haar hoed af en deed haar mantel uit, waarna zij zacht zuchtte van genot. De trek van wrevel en verveling was geheel van haar gericht ver dwenen. Het is hoogstwaarschijnlijk, dat de twee lingen, evenals alle wèlopgevoede kinderen op de hoogte waren, dat het strijdt met de etikette, om koninklijke personen aan te spreken, als ze u niet eerst hebben aan gesproken. Indien zij dat toch deden, was het daar om, dat zij die wetenschap niet als een hinderpaal duldden in hun gezonde nieuws gierigheid. En daar hun gezonde nieuwsgie righeid van de levendigste soort was, was de lijst van de vragen heel lang, die zij stelden omtrent het leven van een konink lijk kind aan een Duitsch hof. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1