fto. 164-16 Donderdag 3® Augnstus. A0. 1913. tQeze tgourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nomraer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. De gemeente-begroeting voor den dienst 1914^ FEUILLETON. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17.]. Grootere letters naai laatsruimte. Kleine tdvertentiën van 30 woörden-40 Gents contantelk iental woorden meer 10 Gents.Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Gents i per 3 maanden I 2 2 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Inschrijving van Leerlingen voor de Openbare Scholen der 3de en 4de klasse. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 6 der Verordening van 25 Januari 1894, regelende de inwendige in richting der scholen, de toelating en het ootslag der leerlingen, (Gemeenteblad No. b van dat jaar); brengen ter algemeen© kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van nteu- ve leerlingen voor de openbare scholen der 3de en 4de klasse gelegenheid zal gegeven worden van den 2den tot en met den 13en September e.k., in de schoollokalen op de Binnenvestgracht aan het Plantsoen, aan de Van-der-Werfstraat, aan de Korts Mare, aan de Langebrug, aan den Maresingel, aan de Paul-Krugerstraat, aan den Zuidsiugel, aan de Medusastraat, aan de Haverstraat en in de Brandewijnsteeg, dagelijks (den Zondag uitgezonderd) van des voormiddags halfnegen tot negen uren en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van halftwee tot twee uren des namiddags 2o, dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden vertoond. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wiethir. Lo. Burgemeester, I VAN STBIJEN, Secretaris. Leiden, den 28en Augustus 1913. i. Door B. en Wö. is den Gemeenteraad aan geboden de begrooting der inkomsten en uit gaven dezer gemeente voor den dienst van hot jaar 1914, die vergezeld gaat van een uitvoerige memorie van toelichting. Do ge wone inkomsten en uitgaven zijn geraamd i 1,745,571, de buitengewone op f2,085,512; jtötaal dus op f3,831,083. Vergelijken wij dezio cijfers met die der hog^ootóng voor 1913, dan zien wij, dat hot .totaal thans veel grooter is. In zijn vergadering van den Sisten October 1912 stelde de Eaad de begrooting voor 1912 Vastde gewone inkomsten en uitgaven op f 1,G45,09S en de buitengewone op f 1,074,572; totaal dus op f 2,719,670. De gewone ont vangsten en uitgaven zijn dus ruim f 100,000 hooger geraamd, de buitengewone ruim één mi 1 Hoen hooger. iWe zullen nader zaen, waarvan deze ver- Kcoging het gevolg is en ons daarbij het eerst bezighouden met de gewone inkomsten. Allereerst richten wij onzen blik naar den Hoofdelijken omslag, die^door de belasting betalende burgerij moet worden opgebracht. Daarvoor is thans uitgetrokken een bedrag Van f 468,868, togen f 429,589 in het vorige jaar; oen vermeerdering dus van f39,279. Dit valt inderdaad niet mee en het zal nu Fel niet meer 'gelukken hot vermenigvuldi gt ngso ij f er op 5 te houden, m. a. w. liet per centage zal ongetwijfeld moeten woerden ver hoogd. Wij moeten er billijkheidshalve bijvoegen, dat de post „Onvoorziene uitgaven" thans ia geraamd op «f 25,000 tegeii f 12,000 voor 1913. Had men weer eon bedrag van f 12,000 daarvoor genomen, wat natuurlijk had ge kund, dan zou men den post Hoofdei ij ken omslag f 13,000 lager hebben kunnen uit trekken. Wij zouden dan toch altijd nog een Vermeerdering van f 26,000 hebben. De feCrste post op de begTooting is hot batig saldo van de rekening van het dienstjaar 1912. Dit bedrag, nl. f21,130 is ongeveer do helft van het bedrag, dat verleden jaar voor dezen post kon worden uitgetrokken. Dit is dus al dadelijk een tegenvaller. Hot tweede hoofdstuk „Inkomsten uit be zittingen" is geraamd op f70,848, tegen, f52,781 het vorig jaar; een vermeerdering dus van ongeveer f 18,000. Daartoe werken vooral twee artikelen mee, nl..: Huur van huizen en andere gebouwen", ■waarvoor nu voorgedragen is ruim f 28,000 tegen f 24,000 voor 1913. Deze vermeerde ring is hoofdzakelijk te danken aan den aankoop van. een aantal perceelen o. a. in den omtrek der veemarkt. Het moeren deel dezer .percoelen is voor amotie bestemd, doch zij kunnen vooralsnog worden verhuurd. „De opbrengst van oude materialen en andeire roerende goederen" ging vooruit van f 5375 tot f 19,475. Deze veel hoogere raming houdt verband met do vuilverbrandings-in- Stallatie. Voor de levering van stoom van de vuilverbranding aan de Electriciteitsfa- briek wordt f 8000 uitgetrokkende verkoop van slakken en afval van ijzer en blikwerk uit de vuilverbranding f 1150. Do verkoop van ijs wordt ditmaal geraamd op 660,000 K.G. of oen bedrag van f 7000. Do overige posten komen vrijwel met die van 1913 overeen. Het derde hoofdstuk„Inkomsten wegens diensten door do gemeente bewezen", wijst nu het eindcijfer f 649,998 aan, tegen f 603,230 op de begrooting voor 1913. Tot deze ver- hooging van ongeveer f 45,000 dragen hoofd zakelijk bij do Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteib, waarvan de ontvangsten .nu geraamd worden op f 333,301 tegen f 343,539 op de vorige begrooting; de waterleiding waarvoor nu f49,500 is geraamd, tegen f45,000 hot vorig jaar en de gestichten „En* dogeest" enz., waarvan de ontvangsten met ongeveer f2000 meer op f39,100 zijn ge raamd. Het vierde hoofdstuk„Opbrengst der pL belastingen" wijst nu een eindcijfer aan van f621,346, tegen f578,905 op de vorige be- gi ooting een vermeerdering dus van f43,000 bijna,. Op het voornaamste deel dier vermeerdering hebben wij reeds gwezen. Het is do hoofdelijke omslag, die ruim f 39,000 meer zal moeten bedragen. Do opcenten op 's Kijks directe belasting zijn met een be drag van f 138,928 ook ruim f 3000 hooger geraamd. Van do uitkeeringén van het Hijk aan do gemeente wordt verwacht oen bedrag van f 322,258. Op de begrooting voor 1913 was daarvoor do raming f 308,824. Do buitengewone ontvangsten voorloopig voorbijgaande, komen wij nu tot de uitgaven. Het eerste hoofdstuk: „Algemeen Bestuur der gemeente", heeft tot eindcijfer f 88,368 tegen f 90,034 in 1913. Hier is dus f 2000 bezuinigd. Een bedrag van f 2000 wordt (er minder noodig geacht voer heb uitoefenen der kiesverrichtingen en voer verte ringen ten behoeve van het bureau van stem opneming. De overige posten zijn ongeveer gelijk gebleven. Verhoogingen van salarissen der versohillende ambtenaren ter Secretarie worden niet voorgesteld. Do kesten van toezicht op en van de in vordering van de plaatselijke belastingen zijn ditmaal geraamd op f29,571, ongeveer f 1000 hooger dan bij de vorige begrooting. Meer der weekloon is daarvan hoofdzakelijk do reden. ;Wij vinden nu ook f 100 uitgetrok ken voor kosten, verbonden aan de vergade ringen der Raadscommissie voor do reelamos. De kosten der politie zijn geraamd op f94,349 togen f93,314 in 1913. Deze ver hooging van f 1000 moet wo'rden gezooht in de belconing van de politie-ambtenaron, en beambten. Zoo wordt een bedrag van f250 uitgetrokken om het getal agenten 1ste klasse, thans 40 bedragend, geleidelijk tot 50 to doen stijgen voor verhooging van jaar wedden wegens het bezit van diploma's moest ook weer iets meer worden uitgetrokken. Er zijn thans 12 agent-en in het bezit van ©en diploma met aanteokening, waarvoor een extra-toelage van f 26 wordt verleend, en 22 met diploma zonder aauteekoning, dat recht gééft op f 13. i Er worden overigens geen bijzondere ver hoogingen voorgesteld. De kesten der brandweer zijn f 300 lager geraamd dan een jaar be voren, er is nu f 9243 voor uitgetrokken. Do kosten voor verlichting zijn begrijpe lijkerwijze met f 1000 toegenomen. Daarvoor wordt voorgedragen f 46,640. Wij zullen hot hierbij nu laten, doch mer ken alleen nog op, dat de kosten der gemeente reiniging waarvoor op do vorige begrooting was uitgetrokken f42,927, thans zijn ge raamd op f 77,452een vermeerdering dus van bijna f 35,000. Het is dan ook vooral deze post, die de begrooting zooveel hooger doet zijn. Leiden, 28 Augustus. Ds. A. Roorda, pred. bij de Geref. Kerk, alhier, is ziek en zal geruimen tijd rust moeten nemen. Door den architect, den heer W. O. Mulder, alhier, werd heden voor de firma Tieleman en Dros aanbesteedhet bouwen van een magazijngebouw op paalfundeering en bijbehoorende werken, bij de fabriek van verduurzaamde levensmiddelen aan de Mid delstegracht alhier. De volgende inschrijvingen waren inge komen (waar de plaats niet is vermeld is deze Leiden) van de heerenW. A. Ver- bruggen, te Gouda, 79,500 j J. T. Bik, ƒ79,100; H. I. Sloots 79,000; Arie van 't Riet f 78,967A. den Ouden, Oudshoorn, 78,228A. G. van Osnabruggen, Leider dorp, f 70,148 Hendrik Korswagen, f 75,888 G. F. Verboog, Den Haag, ƒ75,300; J". Kraay, te Hillegom, 74,000Joh. Dietz ƒ73,600; Jao. Vos, Den Haag, 72,930; J. H. Nieuwenhuizen, Rotterdam, f 72,880 firma J. I. Planjer 72,759; G. Splinter ƒ72,500; Jao. Zitman ƒ71,950. Bij beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is met ingang van 1 September aan den heer J, G. Ballego, te Leiden, op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als tijdelijk leeraar aan de Rijkstuinbouwwinterschool te Bos koop, en voor het tijdvak van 1 September 1913 tot 1 September 1914 benoemd tot tij delijk leeraar aan die school de heer B. Lemkes, te Alphen aan den Rijm De bij het 4de reg. inf. benoemde ka piteins J. Kooiman, J. J. H. Meijer en J. C. H. P. Boertje komen of blijven te Lei den in garnizoen. Laatstgenoemde wordt 1 November e.k. gedetacheerd bij de hoogero krijgsschool te 's-Gravenhage. Bij het gehouden toelatingsexamen voor de Rijkstuinbouwwinterschool te Boa koop zijn o. a. geslaagdC. F. Bennink Bolt, ZwammerdainA. Steensma, Gouda G. Grootendorst en O. van Tol, Boskoop G. H. F. de Haas, LeidenH. J. Voors, Alphen. In de Raadsvergadering van Voorburg waren o.m. ingekomen een schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot niet-toelating van den heer J. H. Hansen als lid van den Raad, en oen rapport van den heer Van der Griendt, die als gedelegeerde van den Raad in de openbare vergadering van Ged. Staten op 18 Augustus j.l. genoemd raads besluit had verdedigd. De heor Van den Berg kwam op tegen de bewering van den burgemeester, in ge noemde vergadering van Ged. Staten ge uit, als zou hij een blaam op het college van B. en Ws. hebben geworpen. Spr. had niets anders gezegd dan dat B. en Ws., door 't geheel onnoodig vermelden van een voorgekonÜn onregelmatigheid in het pro cesverbaal der herstemming, zeiven de aan leiding waren, dat spr. tegen de toelating van den heer Hansen moest stemmen. Had spr. B. en Ws. verweten met politieke bij bedoelingen te hebben gehandeld, dan wa re de beschuldiging van den burgemeester te verklaren geweest, maar thans maakte diens optreden den indruk van ten doel te hebben in een openbare vergadering van Ged. Staten op spr. een blaam te wer pen. De burgemeester antwoordde, van het werpen van een blaam op B. en Ws. te hebben gesproken, omdat de heer Van den Berg had gezegd, dat B. en Ws. het stem bureau vormden en de onregelmatigheid hadden bevorderd. Do heer Van den Berg ontkende be slist dat beweerd te hebben en toen de burgemeester zijn beschuldiging desniette genstaande volhield, protesteerde spr. or tegen, dat de burgemeester van Voorburg zijn woorden verkeerd had weergegeven om op die manier in de openbare vergade ring van Ged. Staten hem te blameeren. Do gemeenterekening over 1912 werd vooorloopig vastgesteld. De gewone ont vangsten bedroegen f70,677.10, de gewone uitgaven f59,418.24, de buitengewone ont vangsten f 112,368,02, de buitengewone uit gaven f 118,684.88] en het voordeelig saldo f 4931.99]. Besloten werd ten behoeve van de ge meentelijke gasfabriek nogmaals een geld- leening aan te gaan en wel ad f 25,000. Bij de rondvraag bepleitte de heer Ha- negraaff de verandering van eea paar vaste bruggen over den Vliet, die thans een be lemmering voor de scheepvaart zijn in draai- of ophaalbruggen. De Voorzitter zegde namens B. en Ws. overleg met het prov. bestuur toe. De heer Hanegraaff vroeg ten slotte of B. en Ws. een onderzoek wilden instellen naar de reden, waarom besliste voorstan ders van de openbare school hun kinderen- van die school afnemen on naar de christe lijke school zenden. De Voorzitter verklaarde zich bereid dat onderzoek in te stellen, maar kon niet vooruit zeggen of het resultaten zou ople veren. In Den Haag zijn geslaagdvoor boek houden M. O. (huisakte) de heer H. N. van der Walle, vroeger alhier, thans te Dor drecht; voor Fransch L. O. mej. D, F. Kranz, van Lelden, en de heer W. Q. Grim bergen, van Zoetermeer. Ds. D. Meerburg te Aarlanderveen hoopt zijn gedachtenisrede van vijf-en-twin- tigjarigèn evangeliedienst te houden in de Herv. Kerk aldaar op Zondagmorgen 7 September a.s. te halftien. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van de R.-K. bouwvereeniging „Eensgezind heid" te Veur; de Ziekenverpleging te Ha- zerswoudede Prot. Bewaarschool te Heemstede. De heer en mevrouw Carnegie zijn in Den Haag de gasten van den Amerikaan- schen gezant en mevrouw Lloyd Bryce. De ontvangstavond, welken de Ameri- kaanschen gezant en mevr. op den eere maaltijd voor hun gasten den heer en me vrouw Carnegie lieten volgen, was een wel geslaagde gelegenheid om den grootcn va derlander uit het verre Westen in kennis te brengen met de vele mannen van naam, die uit het buitenland hierheen zijn geko men voor de plechtighed van heden cn met de autoriteiten uit deze stad. De eenvoudige grijsaard, klein van ge stalte, wien het kruis on het groote lint der hoogste onderscheiding in de hem pas ge schonken Oranje-Nassau-orde, blijkbaar als een ongewoon versiersel losjes op en over de borst was gehecht, was van den aanvang der receptie af druk omringd door de ve len, die hem met eenige vriendelijke woor den hun groet of hulde kwamen bieden. Vooral hartelijk was de hernieuwing der kennismaking tusschen minister De Marees van Swinderen, sedert diens verblijf als ge zant te Washington, en Carnegie, die zich den „Minister of foreign affairs" spoedig weer herinnerde. Niet minder aangenaam was de ontmoeting met den Minister van Binnenlandsche Zaken. Hoeveel handdruk ken en daarbij passende woorden de held van den avond van diplomaten na vrede-ar- biters in ontvangst had te neio'n, is moei lijk te berekenen. Zijn liooge ouderdom noopte den gevier- den man zich lang voor den afloop der soiréo in zijn appartementen terug te trek ken en de verdere conversatie over te laten aan het talrijke gezelschap dames en hoe ren, dat zich nog tot ongeveer halftwaalf in de salons van het prachtige huis in het Lange Voorhout bewoog, te midden van een gastheer en gastvrouw, die niets ver zuimd hadden, om aan deze ontmoetings- rounie den glans van een elegant Ameri- kaansch feest te geven. Dc consuls der Unie, zoowel in Den Haag als te Amsterdam en Rotterdam, waren onder de ongeveer driehonderd bezoekers. Men vernam, dat de heer en mevrouw Carnegie, alvorens op te gaan naar de plechtigheid, waaraan hun naam verbonden is, door de Koningin in particuliere audiën- tiè worden ontvangen, ten eindo aan H. M. te worden voorgesteld. De heer en mevr. Carnegie verlaten a.s. Zaterdag weer de Residentie en begeven zich dan naar Brussel. H. M. de Koningin zal a.s. Zondag ter gelegenheid van Hr. Ms. verjaardag te 12% uur in het Huis ten Bosch aan de le den van het Civiele en Militaire Huis cn verdere autoriteiten audiëntie van geluk- wenscliing verleenen, gelijk met de Nieuw jaarsreceptie ten Hove gebruikelijk is. Wanneer H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Hendrik en Prinses Juliana het vooi- bijtrekken van den Historischen Optocht gadeslaan uit het paleis van wijlen Z. K. H. den Kroonprins aan den Kneuterdijk, hoek Heulstraat, in Den Haag, zullen baron Mackay cn mr. Van Haeften, voorzitter en secretaris van do commissie voor den Op tocht, de Koninklijke Familie bij het pas- sooren van den stoet van voorlichting die nen. Z. K. H. de Prins zal bijwonen den eere-maaltijd op 2 September en de offi- oieele maaltijden, die op 4 en 8 September in hot hotel „De Witte Brug" door bpt be stuur der Kon. Ned. Landbouwvereeniging te 's-Gravenhage gegeven worden, in ver band mot de nationale en internationale landbouwtentoonstelling. Z. K. H. zal op 5 September te Amster dam deelnemen aan het officieele gastmaal, te geven door het bestuur der Kon. Ned, Zeil- en Roeivereeniging in restaurant Zo- merdijk-Bussink op de „E. N. T. O. S." en zal op 6 September bijwonen den grooten internationalen zeilwedstrijd op do Noord" zee voor IJmuiden. Bij de door het hoofdbestuur der pos terijen en telegrafie in Den Haag gehouden aanbestedingen hadden het laagst inge schreven voor het bijspannen van 8 draden' aan do telefoonlijn ZwolleMeppel en het uitvoeren van daarmede in verband staan de werkzaamheden de heer B. van detf Berg, te Gouda, voor f 2943voor het bij spannen van draden aan de telefoonlijn' BodegravenWoerden—Utrecht met bijko mende werken de heer P. van den Berg, te Waddinxveen, voor ƒ4197. Door het Ministerie van Waterstaat in Den Haag zou gisteren worden aanbesteed het uitvoeren van baggerwerken in het Scheur en in de doorgraving tusschen Poor tershaven cn Hoek-van-Holland. Raming 109,000. Er waren voor deze inschrijving geen biljetten ingeleverd. Voor de der le maal kwam gister in den' Haarlemschen Raad het ambtenaren-regle ment in behandeling. De Raad besteedde er weer drie uren aan, en slaagde er in de resteerende twintig artikelen af te han delen. Er werd in de artikelen slechts één punt' van belang gewijzigd, n.l. door aanneming van een amendement-Modoo, waarover do vorige vergadering met 12 tegen 12 do stemmen staakten, en dat nu met 13 tegen Slot) Marcus voelde zioh duizelen. Zij sprak als een vertrouwend kind. Zij meest zijn zielestrijd wel op zijn ge- Lat lezen! Hij trachtte te mompelen, dat Lij er daDkbaar voor was, dat zij een ge dachte aan hem had gewijd. „Je meet mij niet bedanken", verklaar de Patricia, een afwerend gebaar met de handen makend. „Denk eens hoe goed je vandaag geweest bent voor dien vervelen den Fenton. Hij moet je geduld op eén Vreesciijke proef bobben gesteld. O, ik hoop t°ch, dab je hom aan zijn verstand hebt (gebracht, hoe dwaas hij zich heeft aan gesteld Misschien heb je hem eens voor vat gezond verstand ingepompt". Patricia merkte dadelijk dc verschrikte ^drukking op het gelaat van Marcus 'indreef op', terwijl hij luisterde naar dc 0n£©voelige, spotbende woorden van de jon- \rouw. F,en ideaal verdween plotseling. „Ti: geloof, dat ik u geschokt hebt", zei ae, met een vroolijken lach. „Ik veronder stel, dat men niet spotten mag met een pair van het koninkrijk Maar och, ik heb nooit het minste ontzag voor titels gevoeld. Het is erg dwaas, te moeten gelooven, dat het volk hier te Bester vreeselijk te leurgesteld zou zijn geweest, als lady St. Iva hun bazaar niet had kunnen openen. Dat bracht ons het eerst op het idee, dat il: voor Alice zou kunnen doorgaan, toen zij zich te ongesteld voelde, om zich door het publiek t-e laten aangapen. Iedereen zegt, dat we zooveel op elkaar lijken, en alle gasten hadden pleizier in de grap. Geen van de lui uit het dorp zal ooit weten, diat het niet de werkelijke lady St. Iva was, die vandaag het feest vereerde met haar bescherming. Patrioia trad ter zijde om een roos te plukken. Zij zag niet, hce een levendige blos het gelaat van den ma.n voor haar hoogrood kleurde, noch hoe zijn gestalte, gebogen van smart eerst, zich oprichtte, no?'n hoorde zij, hoe een diepe zucht hem ontsnapte, toen Marcus de waarheid ont dekte. „Dus liet je ze er allen inloopen", zei bij, „jij, «en ongetrouwd meisje!" „Ja, en hoewel ik het bedrog voelde, vermaakte het me tooh kostelijk. Niemand moet het aan Fenton vertellen; hij mocht het eens noodzakelijk oordeelen, weer in zoo'n onredelijk booze bui te raken. Ik ken rno maar niet begrij-pen, dat Alice ooi hem geeft. Zij is eenvoudig dol van blijd schap, dat zij hem terug heeft. Het was gemakkelijk te zien, dat Pa tricia, die helden verafgoodde en het ge- nio aanbad, medelijden had met de zuster, diie gevallen was voor den glans van een huwelijk met een zwak, onstandvastig schepsel. Marcus voelde zioh nog steeds verbluft. Hij kon niet begrijpen, dat in een oogen- biik zijn hoele toekomst was veranderd. Nu hield die mogelijkheden in, welk© aan het krankzinnige soheneoi te grenzen. De hoop, die in hem gestorven was, herleefde weer. De beminnelijkste vrouw ter wereld stond in het pad, tussahen de rozen, dicht bij de armen, die verlangden haar aan het hart te drukken, waarin haar beeld reeds lang geleden zich bevond, toen hij uit En geland vertrok. Hij vertelde haar van zijn lang wachten, van het vuur, dat geen poolsneeuw had kunnen blussohen; dat altijd brandde voor het altaar van een hevigen, verterenden hartstocht; terwijl zij, de engel zijner droo- men, daar stond, wit en rein, buiten het bereik van mensohelijk verlangen. Maar dezen avond kon zij hem haar lip pen geven, haar omhelzing, haar belofte. Verward, verlegen luisterde zij naar zijn vloed van woorden, met gevouwen handen en neergeslagen oogen. Toen sloeg zij die plotseling op, en volle'toestemming straalde uit de onpeilbare blauwe diepten. Zij zweef de naderbij met zacht vertrouwen, en de verrukking over hun vereeniging bezegelde een eerste, stille omhelzing. Weer hoorde hij een geestenstem in de eenzame ruimte roepen: „Kom naar huis!" Nu wist hij -zeker, dat dit het thuis was, dat hij zocht, het thuis in een hart, dat was bereid gemaakt door treurig wachten en lange onzekerheid. V. Later op den. avond verraadde het ge heim van een gegeven belofte zichzelf dooT Patricia's blozende wangen en Windreds opvallend zegevierend air. Hij had het te 'druk om op te merken, dab ook Alice en Fenton blijkbaar gelukkig waren, al leken •ze dan ook wat zelfbewust. De echtgenoot meende, dat hij vergiffenis had geschonken; de vrouw wist, dat zij het was, dia ver geven had. In de gezelschapszaal riep lady St. Iva den ontdekkingsreiziger tot zich met een wenk harer oogen. „Ik kan het je nooit vergelden", fluis terde zij dankbaar. Hij zag haar aan met een uitdrukking van licht verwijt op zijn eerlijk gezicht. „Waarom maakte je mij niet opmerk zaam op mijn vergissing V' vroeg hij. „Omdat ik je verkeerd beoordeelde", stemde zij oprecht toe. „Ik meende, dat je krachtiger zoudt strijden voor Patrioia. Ik heb altijd geweten, dat je haar liefhad. Kan je mij vergeven, dat ik je heb latea' lijden?" Marcus glimlachte; 't de meest broederlijke glimlach, dien Alice ooit ge zien had. „Om de blijdschap, die er op volgde, ja".

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1