N<># 16413 Maaiidaa 25 Augustus. A0. 1913. feze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De wettige erfgenaam. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADVERTENTEEN: Van 1o regels f 1.05. Iedere regel meer f O.l^fe Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine tdvertentiën Tan SO woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per weok 9 Gents i per 3 maandeD Buiten Leiden, per iooper en waar agenten gevestigd zijn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.65. InUoniHlenbelastins;. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat den 30en Augus tus e.k. de 2de termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1913, en dat alzoo op den lsten September min- stens 2/6 gedeelten va.1 den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL. Weth. Loco-Burgemeester. VAN STIUJEN. Secretaris. Leiden 23 Augustus 1913. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvan ger der Directe belastingen aldaar zijn ter hand gesteld de kohieren der Belasting op bedrijfs- en andere inkomsten No. 7, 8 en 9 van den dienst 1913/1914, executoir ver klaard den 22en Augustus jl. en No. 10, exe cutoir verklaard den 23en Augustus j.l. en herinnert den belanghebbenden aan hun verplichtingen om dén aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, J. A. YAN HAMEL, Wethr. Loc. Burgemeester. Leiden, 25 Augustus 1913. Leielerc, 25 Augustus. Op 1 September, als de verjaardag van H. M. de Koningin zal gevierd worden, zal het Leidsche Chr. harmonie-gezelschap „Polyhymnia" des morgens van halfnegen tot negen uren van den Stadhuistoren al hier koraalmuziek doen hooren. De uitslag der heden door B. en Ws. al hier gehouden aanbesteding van het maken van twee bruggetjes en liet uitvoeren van eenige andere werken, ten dienste van den verbindingsweg tu&schen Witten Singel en Doelengracht, is als volgt: Inschrijvers de lie-eren PI. van Dalen, voor f 11.802; Jac. Zitman, voor f 8443M. E. Gioenewegen, voor f8367; J. de Cler, voor f7890; Joh. Christiaansc, voor f7837; P. van Wijngaarden, Dordrecht, vcor f7790 en J. Segaar, voor f 7573. Waar geen woonplaats is vermeld, is dezo Leiden. In het een-en-veertigste jaarverslag der Alg. Ned. Vrouwen-vereeniging „Tes- selschade" van 1 April 1912 tot 31. Maart 1913 lezen wij o. m. De afd. Leiden kreeg door de uitbreiding, die de grensregeling haar toestond, een nieuwe werkster uit een der omliggende plaatsen, maar klaagt er over, dat de be stellingen zoo schaars zijn, wat voor een deel wordt toegeschreven aan het feit, dat de fabrieken en winkels van linnen- en kin dergoed dit tegenwoordig geheel afgewerkt afleveren, wat voor de koopers voordeeli- ger en gemakkelijker is natuurlijk. In Lei den zelf werden eenige nieuwe leden ge wonnen. Plet Bern.-Bureau had veel aan vragen, doch kon slechts twee meisjes een betrekking bezorgen. Gelukkig dat vele candidaten buiten „Tesselschade" om slaag den. Jammer, dat de cursus voor kinderjuf frouwen dit jaar weer niet kon doorgaan wegens gebrek aan voldoende deelneming De candidate voor vioolstudie zal waar schijnlijk nog een jaar de Toonkunst-Mu ziekschool moeteü bezoeken vóór zij haar oinddiploma kau verkrijgen, doch de candi date voor apothecares-assistente slaagde voor haar examen en is tot grootc tevre denheid werkzaam. Weinig ging er om bij Leiden's Yoorl.- Bureau. Een paar maal werden inlichtin gen gevraagd omcrent de vóórstudies voor het examen kinderjuffrouw; ook kwam een weduwe met een schoolgaand kind, die in betrekking wenschte te gaan, inlichtingen inwinnen. De verdere gevraagde inlichtin gen smolten samen met die, welke door de Directrice vaD het Bem.-Bureau werden verstrekt. De correspondente van LisseBenne- broek betreurt zéér haar verminderend le dental zij deed vergeefsclic pogingen om de door vertrek en overlijden opengevallen plaatsen weer te bezetten. Yan haar con tributies zond zij giften aan de Fondskas en aan de afd. Amersfoort, daar zij zelve geen candidaten voor opleiding had. Geslaagd zijn te Utrecht voor schoon schrijven M. O. de heer J. Noorlander, van Waddinxveen te 's-Gravenhage voor Hoog- duitsch L. O. de heeren B. J. Slothouber, te Waddinxveen, en R. Bakker, te Haar lemmermeer. Na een verblijf van vele maanden in het buitenland tot herstel van gezondheid is ds. Karres, predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te 's-Gravenhage, teruggekeerd. Z. K. H. Prins Hendrik heeft gisteren het sanatorium van prof. Friedlander, te Hohemark verlaten. Hiermede is de korte nakuur van Z. IC. H. den Prins geëindigd. De zenuwhoofdpijnen, waaraan Z. K. H. leed, zijn thans geheel verdwenen. Prins Hendrik verheugt zich overigens in een uit stekende gezondheid en gevoelt zich bijzon der opgewekt. In het gebouw van het Nut van het Al gemeen te Amsterdam is een vergadering gehouden van besturen van woningbouw corporaties, die zijn toegelaten als uitslui tend werkzaam tot verbetering der volks huisvesting. Deze vergadering had ten doel de oprich ting van een Bond van „toegelaten" wo- ningbouw-corporaties. Onder applaus werd besloten tot oprich ting van den Nationalen Woningraad. Bij de to Heemstede gehouden aanbe steding van den bouw van 32 woningen met aanleg van straten aan den Binnenweg was laagste inschrijver de heer C. Ptozcu- hart, te Heemstede, voor 62,600. In de vergadering van den raad van beheer der Ned. Handelshoogeschool te Rotterdam is tot hoogleeraar in de staat huishoudkunde benoemd mr. dr. G. W. J. Bruins, hoofdcommies ter Prov. Griffie van Zuid-Holland te 's-Gravenhage. Dezen hoogleeraar zal tevens in de eerste jaren de leiding der hoogesc-hool worden-toever trouwd. In de te Amersfoort gehouden Raads zitting is aan mr. Werkman, secretaris der gemeente, wegens ziekte een verlenging van verlof toegestaan tot 12 November a.s. tot tijdelijke voorziening voor dat ambt ver leende de Raad een krediet van 500. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot aanvulling van het Xde hoofdstuk der Staatsbcgrooting voor 1913, en wel om in te voegen een artikel 189 a uit.ke'ering aan de Rijksverzekeringsbank. De bestrijding van de kosten van renten, als bedoeld in de artikelen 369 en 370 der Invaliditeitswet ƒ210,000 en een artikel 189 a: kosten van "voorbereiding en uitvoe ring der beslissingen op verzoeken om rente als in het vorig artikel bedoeld 100,000. Alzoo een totale verhooging van de begroo ting met ƒ310,000. Tot havenmeester, tevens sluismeester te Vlaardingen, is benoemd de heer Ji L. van Belkum, havenmeester te Harlingen. ,,De Tijd" verneemt, dat er zich een commissie heeft gevormd om jhr. mr. Vic tor de Stuers den 20sten October den dag, waarop hij zijn zeventigsten verjaar dag viert te huldigen. Z.Em. Kardinaal Van Rossum heeft ons land verlaten en is naar Luik vertrok ken. Blijkens het in het orgaan van de Maat schappij opgenomen verslag der Hollan l- sche Maatschappij van Landbouw over 1912/13, door het hoofdbestuur uit te bren gen aan de algemeene vergadeiing, 11 Sep tember a.s. te Scheveningen, bedroeg het aantal leden in 1912 9816, tegen 9788 in 1911, een vermeerdering alzoo van 28 leden. Het aantal afdeelingen bleef 93. De financieele toestand is niet gunstig, al sluit de rekéning over 1912 met een batig saldo van 1069.64£. Men meldt ons uit AmsterdamNaar wij vernemen, berust de ontslagname van den heer B. Winters als voorzitter van den Amsterdamschen Politiebond op andere, voor den heer Winters ernstiger, gronden, dan door een der bladen als reden is mede gedeeld. In „Plancius" to Amsterdam, hield de S.-D. P. gistermiddag een internationale vredesmeeting, bedoeld als protest tegen de beweging der pacifisten, die de afgeloo- pen week in Den Haag hun vredescongres hielden. De zaal was slechts voor twee der den bezet. Voorzitter was de heer J. Ceton en spre kers waren de heeren Compère Morel, uit Frankrijk, Alfred He-nke, uit Bremen, en D. Wijnkoop. Er werd hulde gebracht aan wijlen August Bebél. Het socialistisch zang koor uit Leiden bracht eenige nummers ten gehoore. De lieer J. H. Hansen zal bij de Kroon in beroep komen van de beslissing van Ged. Staten, waarbij gehandhaafd werd het be sluit van den Gemeenteraad van Voorburg tot niet-toelating van hem als lid van den Raad. .Te Vlissingen is op 77-jarigen leeftijd overleden de heer J. van den Berg, gepens, schipper der Marine, ridder in de orde der Militaire Willemsorde. De overledene werd 8 Mei 1859 gedecoreerd wegens zijn moedig gedrag in Oost-Indië. De Ministers van Landbouw, Nijver heid en Handel en van Oorlog zullen resp. Woensdag 27 en Donderdag 28 Augustus geen audiëntie verleenen. ALPHEN. De directeur van de „Mairtha- stiohting" alhier heeft van een onbekende f 1000 ontvangen. Zaterdagnacht is na een korte onge steldheid overleden de zeereerw. heer G. S. Koopmans, pastoor alhier, op den leeftijd van 63 jaar. Van uit Behagen is zijneerw. in deze gemeente gekomen, alwaar hij ruim zeven jaren is werkzaam geweest. HAARLEMMERMEER. De Raad is opge roepen ter vergadering op Donderdag 28 Au gustus a. s., te elf uren, des morgens. P1AZERSWOUDE De heer A. J. Diinker, alhier, fis benoemd tot onderwijzer aan de R.-K. Parochiale lagere school te Rijswijk. HOOFDDORP. Zaterdagmiddag kregen twee bezoekers van café „De Landbouw" twist, welke buiten het café werd voortgezet. Beiden waren onder den invloed van sterke# drank. De een, schipper Balk, gaf den ander, zekeren A. Haspels, zoo'n harden klap, dat deze in de Hoofdvaarfc terecht kwam. Druip nat en van zijn vechtlust genezen ging deze huiswaarts, terwijl de ander verder ging als of er niets gebeurd was. Natuurlijk veroor zaakte dit voorvalletje veel hilariteit bij het vele publiek, dat er op afgekomen was. HILLEGOM. Op den wedstrijd der scliiet- vereen i ging „Prinses Juliana" zijn de vol gende punten gemaakt: C. W> Duiven voordo, te Noordwijkerhout, 50 punten (lste prijs en «ereprijs); D. Schippers, to Lisse, 56 pun ten (2de prijs)H. de Wilde, te Haarlemmer meer, 56 punten (3de prijs); C. Hosseling, te Lisse, 56 punten (4do prijs)G. Turk, te Haar lemmermeer, 53 punten (5de prijs)D. J.. van der Schans, te Hillogom, 52 punten (6de prijs); S. Nij'eboer, te Lisse, 50 punten (7do prijs)Tli. Hoeks, to Noordwijkorhout, 48 punten (8ste prijs)C. van der Laan, te Lisse, 46 punten (9de prijs) en S. Vermolen, te LisSe, .42 punten (10de prijs). In het geheel werden meer dan 20 prijzen aan de deel ne mers uitgereikt. De grijzen bestonden uit mooie huishoudelijke artikelen, die in café „Flora" alhier, uitgereikt werden. De barbiers in deze gemeente zijn voor nemens om in den a. s. winter om 9 uren 's avonds te sluiten, uitgenomen op Woens dag en Zaterdag. Ook denken zij er over, hun zaken van 2 tot 3 uren 's namiddags, een zeer stil uur, te sluiten. KATWIJK. Terwijl gisteravond om tien uren de zoon van G., uit Rijnsburg, zich per rijwiel huiswaarts begaf, reed deze op het Overrijn met het rijwiel tegen een hoorn, kwam to vallen en werd door twee personen bij dr. Hueting alhier binnengebracht. Het bleek, dat de pols gekneusd was. Na behan deling kon de patient weer huiswaarts gaan. KATWIJK.AANZEE. Zondagavond 3 Augustus zal in de Ned.-Herv. kerk alhier, Neer lands honderdjarige onafhankelijkheid kerkelijk worden herdacht. Zaterdag kwamen hier drie partijen ha ring in afslag. VolPa haring bracht per kant je op f 18.90, f 18.70 en f 18.35. Maatjesharing f 16.05, f 16 en f 15.85. Steurharing f 16-85 én f 14.35. Makreel f9.50. NOORD WIJKERHOUT. Gistermorgen werd in de Ned.-Herv. kerk alhier o. a- ge collecteerd (e%n bankbiljet van honderd guL- dten. Als bewijs, dat vooral de snij boon en dit jaar schraal zijn, diene liet volgende: Verleden jaar plukte één der vele tuinders alhier met behulp van zijn arbeiders 84 zak ken per dag. Van denzelfden grend komen nu dagelijks slechte 10 zakken. Velen kunnen dan ook het gesloten con tract met de fabrikanten niet nakomen. SASSENHEIM. Zaterdagavond kobben de deelnemers van da „Vereeniging tot bevor dering van Lands weerkracht" xtfijs-ge schoten. Heb hoogst aantal te behalen pun ten was tachtig. Do eerste prijs werd be haald door J. Knippert, mot 78 punten. Hier. op volgden ieder met 77 punten: J. Praams- ma ten v. d. Zon. Deze twee moesten over schieten en behaalden toen respectievelijk 75 ten 74 punten, zooda.t de 2 de pi* ijs ton deel viel aan J. Praamsima en de derde aan Van der Zon. VOORSCHOTEN. Er brak liior Zaterdag namiddag brand uit in twee hooischelven, staande in de plantage, toebehoorende aan den landbouwer N. Wassenaar. In een mi- minimum van tijd werd zeer veel water uit de water lei ding met twee straal pijpen gegeven, maar het hooi verbrandde tooh voor een groot gedeelte. Assurantie dekt eonigszins de geleden scha de. De brand ontstond doordien twee kinde ren speelden mot lucifers. VOORHOUT. Gevolg gevende, aan een daartoe gedanen oproep, kwamen Zaterdag avond in „Roerhave" verschillende belang stellenden bijeen, om de mogelijkheid te be sproken ook voor hier ©au feest 18131913 te organiseeren. Op verzoek van den heer Langovelde,gem.-Secretaris, werd dc verga dering voorgezeten door hot raadslid den heer C. Cblijn, die met oen inleidend woord de vergadering opende en daarmede de bespre kingen finlcdddo. Een der aanwezigen was scherp in zijn dritdek over feestviering en de wijze, waarop dat geschiedde, doch de aanwezigen, welke zich een herhaling denken van het Juliana- fecst, op 3 Juni 1909 gevierd, en dat zoo goed geslaagd is, dat ieder er nog met ge noegen aan terugdenkt, konden zich met zoo- l veel pessimisme niet vereenigen. Do heer Lange veld kon nog mededeekn, dat' van de zijde des burgemeesters ook medewer king was o te verwachten en een eventueel aan te bieden eare.voorzitterschap door hem zal worden aanvaard. Besloten werd daarop een eere-ëomité te benoemen en daarom don pastoor, den pre dikant, alsmede den dokter uit ta noodigen. Plet is een feest van ieder, voor ieder, cn in navolging van elders, zal men door dezen weg te bewandelen het feest zoo grootsch mogelijk maken. Zoo noodig, wordt later nog eens een vergadering belegd, om plannen to maken ten te bespreken. Do commissie stelt zich voor twee da.gen feest te houden, en wel op dagen, dat in na burige gemeenten geen feestelijkheden plaats hebben. De commissie, met het inzamelen van gel den belast, beveelt zich reeds vooraf aan voor hot dubbele van wa,t in gewone ge vallen wordt gegeven, als minimum vuist to stellen. Goedgekeurd werd, dat'de commissie voor- loopig gevormd wordt uit de volgende j>cr- sonen: De heeren C'olijn, Langevteld, J. Meijer, P. Hoogduyn, D. Vermeulen, D. v. d.Tang, P. v. d. Hulst; het comité van bijstand uit de hoeren PI. v. d. Plas, Dijssel bloem. G. Lubbert, H. Knapj>ert, J. Zuilhof, S. Wa.r- merdam, Th. van Werkhoven en J. Werk hoven. Door den lieer Langeveld, werd uog oen korte uiteenzetting gegeven van het feit, dat aanleiding tot deze feestviering geeft, en waarbij den aanwezigen eon wetenswaar dig stukje geschiedenis- gegeven werd over onze vaderlandsclie geschiedenis uit dat tijd perk. Met de beste wens cl ion voor liet sla gen van do voorgenomen feestviering ging hierop do vergadering uiteen. WARMOND. Dat er nog grootte baars is, blijkt wel hieruit, dat door een heer uit Den Haag in het Wijde een baars is gevangen van 60 cM. lengte, wegende ruim 3 poud. Genicenteraad van Kijnsbarj;. Aanwezig alle leden. Voorzitterdc bur gemeester, do liee - R. van Ham. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna do notulen der vorige wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ter tafel wordt gebracht de rekening der gemeente over 1912 met alle bescheiden. De commissie, belast met het nazien dier rekening, rapporteert, dat zij de rekening en bijlagon heeft nagezien en in orde bevon den en zij mitsdien tot vaststelling der re kening adviseert. Do Raad, zich hiermede kunnende vcr- eenigen, stolt do rekening voorloopig vast in ontvangst op 31,573.72^ en in uitgaaf op ƒ31,302.83. Vervolgens wordt door B. en Ws. de ge- moentebegrooting over 1914 in ontvangst en uitgaaf aangeboden, die verder 14 dagen ter viaie zal worden gelegd. Met algemeeno stemmen werd besloten 50 subsidie te ver leenen voor de kinderfeesten bij gelegen heid der viering van de 100-jarige onafhan kelijkheid. Op voorstel van den Voorzitter wordt be sloten art. 1 der verordening op het heffen van den H. O. te wijzigen, waardoor het maximum-hcffingsbcdrag op ƒ8000 wordt gebracht. Ook wordt besloten om in art. 2 der Ver ordening, bepalende dc uren, waarop het bureau van den Burgcrl. Stand dagelijks voor het publiek zal geopend zijn, de woor den „algemeen erkende Chr. feestdagen" tc vervangen door do woorden „daarmede gelijkgestelde dagen". Verder wordt nog met algemeen stemmen besloten te trachten van Rijnland nog een strook gronds langs het Additioneele kanaal in huur tc krijgen ter vergrooting van de losplaats en om aan de groentenveiling al daar een betere gelegenheid te verschaf fen. Bij dc rondvraag werden nog enkele za ken besproken, waarna men overging tot een zitting met gesloten deuren. Slot i De ongelukkige hief een luid gehuil aan en viel voor Mag op de knieën. „GenadeGenade! jammerde hij. i,Ik zal alles bekennenIk zal de volle waarheid zeggen". „Laat ons hooren wat je te zeggen hebt" z<ei Douglas. „En als we zien, dat je de waarheid hebt gesproken, heb je misschien nog ©en kansjeMaar als je 't hart hebt ook maar de kleinste leugen te zeggen *ls ik je daarop betrap ..Ik zal de waarheid zeggen, en niets dan de waarheid, mijnheer! De heele ge schiedenis van de ontvoering van die dame was een comedie. Een ma.n, die zich Job Briatow noemt, zat er achter Hij was juist D»t de gevangenis ontslagen, waar hij seni le jaren had gezeten, wegens oplichterij. Hii en die ander waren vrienden en samen "ebben ze dat zaakje op touw gezet. Ik jen genoeg geweest, me te laten over- a-en hen te helpen. Maar we zouden ieder tweehonderd gulden krijgen, die ons den volgenden dag zouden worden uitbe taald. En nu i3 er al bijna een maand verloopen, en we hebben nog geen cent gekregen. Nu heb ik van een van de be dienden van 't kasteel Belficld gehoord, dat een van die twee heerschappen op het oogenblik op Craig Athol wasen nu was ik op weg naar hem „Jullie moesten die dame- zeker naar een heel eenzaam gedeelte van de hei rij den, waar hij jullie zou ontmoeten en zou doen alsof hij haar bevrijdde?" „Juist, mijnheer, zoo is liet toe-gegaan. Ik ben bereid erop te zweren", antwoordde de man. „Die heer is een doortrapte schurk, al is hij klerk geweest aan een Bank en al behoort hij tot een der eerste Engelschc families. Dat laatste wordt ge zegd, maar ik geloof het niet. Ik wou al leen maar, dat ik hem nog eens van aan gezicht tot aangezicht kon zien". Nauwelijks had hij dit- gezegd, of de deur ging open en niemand anders dan de man, die zich Lobha noemde, trad hinnen. Ook hij was druipnat. „Wat, jïj hier, Mag? Dat treft!" riep hij uit. „Ja", zei Douglas. „Dat treft"* „Ja", zei de man, die den wensch had uitgesproken Ixjtha nog eens van aangezicht tot aangezicht te zien. „Dat treft". Hij grinnikte den binnengekomene bru taal toe. Douglas Athol zag, dat Lotha de hand ongemerkt in den zak had. gestoken, en hij sprong op hem toe, voordat de ander tijd had gehad zijn revolver voor den dag te halen, maar niet vóór hij haar gegrepen had." „Schurk!" zei hij knarsetandend. „Ellen dige deugniet! Ik zal je een lesje geven, dat je zal heugen". Hij slingerde hem tegen de deur en liet den kraag slechts los, om een van Macfee's leeren zweepen, die op den stoel lag, op te nemen. „Douglas! Douglas!" gilde Mag; maar Douglas luisterde niet. Hij had slechts oog en voor den nu met hem worstelenden kerel, wiens revolver op den grond lag. Zij snelden de deur uit, gevolgd door Mac-fee, die de deur achter zich sloot. Mag schreeuwde en sloeg tegen de deur, maar slechts voor enkele oogenblikken. Toen lachte zij zenuwachtig, viel op een steel en barstte in tranen uit. Het duurde wel vijf minuten, eer juffrouw Macfee er in slaagde haar weer tob kalmte te bron gen. Eindelijk kwam Douglas, er warm en slordig uitziende, binnen'^ weer op de hie len gevolgd door Maofee, wiens heele ga- zicht lachte. Douglas wierp de stukken van de kapotte zweep weg en zei: „Andries Macfee, je moest je schamen, dat je zoo'n ellendige zweep in je bezit hebt". „Misschien wel, niaar toch heeft dc beer yan Craig Athol er nu goede diensten van gehad", lachte Macfee. „Noem me zoo niet", zei Douglas. „Er is maar één heer van Craig Athol en zijn naam is Sir Drummond Athol". Sir Drummond zat in dc bibliotheek van Craig Athol en zijn hand omklemde de armleuning van zijn stoel, terwijl hij luis terde naar het verhaal van Forbes, die nog in zijn reisjas was, want hij kwam juist van bet station, omSir Drummond een wonderlijk verbaal te doen, dat in verband stond met een document, geteekend „John Rristow" en een blief, getcekoad „Dou glas Athol",- dio beide onder zijn berusting waren. Toen het verhaal eindelijk uit was, wist Sir Drummond niets anders te doen dan hom strak aan te staren. Hij had nog geen woord kunnen uitbrengen, toen Mag en Douglas voor dc glazen deur verschenen. „Vader" zei Mag, „weet u wie dit is?" „Lieve hemel!' riep Sir Drummond op springend. „Hoe komt het, dat wij de ge lijkenis niet hebben gezien tussohen lieir en dat portretzijn moeder? Ja, Mag gie", zei hij en zijn stem werd onvast, „hij is de landheer van Craig Athol". „U vergist u ten eenenmale", zei Mag. ,,'t Is de man, met wien ik verloofd ben, en ik heb een gelofte gedaan, dat ik niet met den heer van Craig Athol zou trou wen. V/at moeten wc doen?'' „Blijft staan, en laat ik u mijn zegen geven, mijn dochter en mijn zoon", ze,i de landheer van Craig Athol. „Hier niet", zei Douglas. „Niet hier op der/.e plek, maar daar...... vcor het aan gericht van die, ééne getuige Hij zag op naar het portret zijner moe der. Samen knielden zij er voor neer,.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1