No. 164U Vrijdag 33 Augustus, A0. 1913. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Onder onze Vroede Vaderen. FEUILLETON. Ee wettige erfgenaam. l'RIJS DEU ADYERTENTIEN: Van 1li regels ,'1.05. Iedere regel meer /'0.17{. Grootere letters nia» plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contant elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maandeD Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn Franco per post 1.10. 1.30. 1.65. Er waren er maar twintig gisteren. De overige tien (er is één vacature) genoten er gens in bosch of aan strand van den eersten mooien Augustusdag, evenals de burgemees ter zelf, zoodat de zetel van den voorzitter werd ingenomen door den oudsten wethou der, den heer Yan Hamel, die aanving met ia een sympathiek speechje het bij allen geacht, door den dood aan zijn gezin en de gemeente ontvallen medelid, dr. Kruimel te herdenken, waarmede de Raadsleden hartelijk instemden. Er passeerden heel wat ingekomen stuk ken, waarvan de meeste echter niet veel beteekenden Eonigszins curieus was een gezegeld adres, als vervolg op en soortge lijk ongezegeld verzoekschrift, van iemand, die in een gemeentelijke betrekking wenscht te worden geplaatst. Als de Gemeenteraad op zulke verzoeken inging, dan zou het weldra adressen rege nen. Het ontbrak er nog maar aan, dat te gelijk de salarieering er bij genoemd werd. Wij hebben dezer dagen gezien, dat de ge meente heel wat ambtenaren, beambten en werklieden in dienst heeft; maar een toe vluchtsoord voor dakloozen is zij nog niet. Hot adres werd natuurlijk Slechts voor kennisgeving aangenomen. Jammer voor de kosten van het zegel Een klacht van eenige bewoners in den omtrek van de Electrische Centrale over ernstigen hinder van asch en roet uit den schoorsteen dezer Fabriek, gaf aanleiding tot een weinig debat. B. en Ws. wilde het verzoek zelf afdoen, waarmede zij eigenlijk al bezig waren, maar 'dit was mr. Fokker niet naar den zin. B. en Ws. moesten op het verzoek praeadvies uitbrengen, dan kon de Raad er over oor- 'deelen of er wat gedaan en of er goed ge daan werd, wat de heer Sijtsma voorloopig niet noodig vond. Als B. en Ws. onverhoopt in gebreko blijven den overlast zooveel 'doenlijk weg te nemen, was het eerst tijd voor den Raad om te onderzoeken of er iets aan te verhelpen valt. De heer Bosch, die als Oude-Yest-bewo- ber zelf ook wel eens last van de uitwerp selen van dezen hoogen schoorsteen had, zou een oogje in 't zeil houden en als de maatregelen, door het Dag. Bestuur te ne men, niet of met genoeg hielpen, zou hij er wel op terug komen. Dat scheen den heer Fokker en anderen, die blijkbaar cok liever een praeadvies zagen, te bevredigen. Er werd dus niet langer op aangedrongen. Wij zijn wel benieuwd wat men er aan wil doen, om het kwaad te voorkomen of tot een minimum te beperken. Gemakkelijk schijnt het ons niet toe. Zulke fabricks- Bchoorsteenen behooren eigenlijk buiten de bebouSvde kom eener gemeente. De agenda begon ditmaal met een on derzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde en herbenoemde Raadsleden, waarvoor werden benoemd de heeren mrs. Aalberse en Fokker en dr. Zwiers. De ver gadering moest er voor worden geschorst en het drietal verwijderde zich met het zware pak stukken naar een ander vertrek. Weldra werd er gemompeld, dat het met de stukken van sommige leden niet in orde was, en er werden van de tafel van den se cretaris eerst een exemplaar van de Ge meentewet en later twee dikke boekdeelen, vermoedelijk commentaren op de Gemeen tewet gehaald. En het duurde heel lang voordat het geleerde drietal (men lette op den titel mr. en dr.) terugkwam. Er was lichtelijk spanning in de zaal, toen do rap porteur mr Aalberse met quasi gewichtig heid aanvingBij het onderzoek der ge loofsbrieven van den hoeris de Com missie gestuit"...., waarop dan dit Raadslid zelf in een andere zaal werd gelaten, om teruggeroepen, de geruststellende verzeke ring te hooren, dat hij was toegelaten. De struikelblokken, waarop de Commis- sio was gestuit, waren dan ook van weinig betcekenis. Een der Raadsleden had het bericht van aanneming niet gezonden aan het College van B. en Ws., zooals de wet voorschrijft, maar aan den burgemeester twee andere hadden dit aan den Gemeente raad geadresseerd, wat practisch op het zelfde neerkwam. Het is bovendien nog zeer de vraag of deze kennisgeving wel tot de geloofsbrieven behoort, en of de commissie wel het recht had daarop captie te maken. Eindelijk was een aftredend lid bij candi- daatstelling met twee voorletters aangeduid terwijl een uittreksel uit de geboorteakte slechts den eersten voornaam vermeldde. Alle misverstand was hier echter volkomen uitgesloten, zoodat de aanmerkingen der Commissie wel een weinig deden denken aan zoeken van spijkers op laag water, wel ke spijkers echter onmiddellijk na het ra pen werden losgelaten en de vergadering er ten slotte nog pleizier over had. De benoeming van dr. Lely tot tijdelijk leeraar in de oude talen aan het gymnasium gaf ook nog aanleiding tot eenig debat. De heer Lely is 61 jaar en nu vroeg de heer De Boer hoe de gemeente tot de pensionnee- ring van dezen ambtenaar kwam te staan en of hij ook in Leiden zou komen wonen. De Voorzitter kon mcdedeelen, dat een tijdelijk leeraar niet in de termen voor pen sioen vielhij kon den heer De Boer daar over dus geruststellen. Maar in Leiden wo nen deed de heer Lely niet. Hij bewoont een eigen huis in Den Haag is overigens bemiddeld en zal dus als fo rens, daar hij ook van zijn vermogen als zoo danig hier zal worden aangeslagen, nog heel wat belasting moeten betalen. En nu kwam de heer Yan Hamel nog met de mededeeling, dat de heer L., die niet had gesolliciteerd, maar uit gebrek aan sollicitanten voor deze betrekking was aangezocht, haar niet voor minder dan f2000 wenschte te aanvaarden. Te veel was dit nog niet, waar het aantal wekelijk- sche lesuren varieert van 19 tot 22. De Raad kon dus wel niet anders dan de ver hooging met f 200 accepteeren. Yoor stu denten met aanleg voor de klassieke talen moge het verschijnsel, dat er zoo groot ge brek is aa i classici, een aansporing zijn in deze richting te studeeren De andere stemmingen liepen ook goed van stapelalleen werden bij de benoeming van den heer Hoorens van Heyningen tot leeraar in de wiskunde aan de Kweeksch. v. Onderwijzers en Onderwijzeressen 6 blanco stemmen uitgebracht, klaarblijkelijk als protest bedoeld tegen het indertijd plotse ling neerleggen van zijn functie als leeraar in het rekenen aan deze inrichting, wat toen een even plotselinge benoeming van een tijdelijk plaatsvervanger noodig maak te. Het verzoek van het bestuur a an den Els- geesterpolder, om voor rekening van de gemeente, in de Haarlemmertrekvaart een nieuwen duiker aan te leggen, een WQrk, dat de gemeente stellig op niet minder dan 10 mille zou konen te staan en waarop B. en Ws., na deskundige adviezen, afwijzend wilden beschikken, werd aangehouden tot een volgende vergadering. Laat ons hopen,»dat de opinie der deskun digen, dat de gemeente niet verplicht is tot het leggen van den duiker, gehandhaafd blijft. De herhaalde herstellingen aan de bruggen in deze vaart kosten de gemeente al zooveel, waaraan zij niets heeft, dat deze strop er waarlijk niet meer bij behoeft. Bij de vaststelling der gemeenterekening herhaalde de heer Bosch in nog wat zwaar- wichtiger toonaard dan de vorige maal namens de Commissie van de Financiën de klacht, dat deze geen tijd wordt gegeven voor het nazien der rekening. In Augustus heeft zij de rekeniffg eerst in handen ge kregen en het gaat natuurlijk niet aan haar in dien tijd geheel na te zien en met de be scheiden te vergelijken, en dit te minder, omdat het in den vacantietijd valt, wan neer ook Raadsleden, leden der Financieele Commissie, wel een- frissche lucht willen happen. Een moeilijk geval inderdaad, zooals de beer Yan Hamel deed uitkomen. Immers B. en Ws kunnen onmogelijk vóór ultimo Juli de rekenig afsluiten en volgens de Ge meentewet behoort zij ultimo Augustus goedgekeurd bij GedT Staten te zijnDe Commissie van Financiën staat dus voor een fait accomplé. Zij pleegt dan ook bij het nazien hier en daar een greep te doen en daaruit te concludeeren, dat het overige ook wel goed zal zijn. De heer Bosch wilde nu zooals ook in andere groote gemeenten wel geschiedt, maar wat later met de rekening bij Ged. Staten komen. ,,Zij zullen ons daarvoor niet laten hangen", interrompeerde de heer Fokker, die mot het gesprokene instemde. Yoel scheen de Yoorzitter daarvoor niet te voelen, omdat de begrootingsarbeid er onmiddellijk opvolgt, vermoedelijk en het een dan met het andere op de lange baan wordt geschovenmaar hij zeide toch een onderzoek toe. De heer Yan der Pot achtte het leenen op korte termijn voor de dekking van het groote tekort van de buitengewone ont vangsten en uitgaven niet de voordeeligste manier voor de gemeente en zou liever een definitieve leening sluiten, waar het zulke groote bedragen geldt. Yoor de nog loo- pende wissels zal men allicht 5 pCt. moeten betalen, terwijl men vooral thans, nu de geldmannen het geld bij voorkeur niet in buitonlandsche fondsen steken, nogal voor- deelig een loeriing aangaat. Hij wees in dit verband op de gemeente Kampen. De Yoorzitter achtte zich niet voldoende deskundig om hierover een oordeel uit te spreken, doch „deskundigen" achten het thans gevolgde sj^steem wel het best. Hij geeft echter toe, dat er aanleiding is om te overwegen of nu niet de tijd is aangebro ken voor een definitieve leening. De heer Yan der Pot zal er wel licht spoedig meer van vernemen in een besloten zitting. Ten slotte nam de heer Pera met een hartelijk woord ,,op het oogenblik", zooals hij het uitdrukte, afscheid van den Raad, waarop de Voorzitter, onder instemming van den geheelen Raad, even hartelijk rea geerde. Het was de heer Pera aan te zien, dat hij met leedwezen heenging, maar hij moge dan treuren, zeker doet hij het niet zonder eenige hoop om eenmaal nog eens in den Raad weer te kceren. Dinsdag 2 September komt de nieuwe Raad bijeen voor de wethoudersbenoeming en de benoeming der vaste commissiën. Leiden, 22 Augustus. In Den Haag is voor het examen Hoog- duitsch L.O. geslaagd de heer J. Zandee, van Alphen aan den Rijn; te Haarlem zijn voor de hoofdakte geslaagd de heeren A. van Wamelen en J. Sohroevers, van Lei den, en G. Q. J. Timmer, van Alphen aan den Rijnte Utrecht voor schoonschrijven M.O. de lieer G. C. van Doorn, van Reeuwijk, en voor gymnastiek M.O. de heer J. G. Meyer, van Woerden. De „Sts.-Crt.bevat de statuten van de Naamloozo Yennootschap Electro-tech- nisch bureau voorheen K. J. B. Cremer, te Leiden, goedgekeurd bij Kon. besluit van 11 Juli 1913. Doel: exploitatie van elektro technisch installatieburea.u. Duur: 28 jaar. Kapitaal f50,000. Directeur: K. J. B. Cre mer. Gisteren was ter vergadering van het Wereldcongres voor den Vrede in Den Haag aan de orde het bekende onderwerpinter nationale politie. Na uitvoerige besprekin gen door voor- en tegenstanders van het plan-prof. Yan Vollenhoven, van Leiden, die in een rapport voor het Congres dit plan had ontwikkeld, achtte prof. Yan Eysinga, uit Leiden, het ongewensclit, dat het Congres terstond na zoo kort geleden eerst van dit plan kennis te hebben geno men, daarover een oordeel zou uitspreken. Hij verklaarde zich voor het denkbeeld van den heer Fried, de zaak hier en elders in studie te doen nemen. Spr. stelde de volgen de resolutie voor, te zamen met den heer Fried: Het Wereldcongres voor den Vrede is van oordeel, dat de studie van het vraagstuk der organisatie van een internationale poli tie, een vraagstuk dat voor de eerste maal op het congres van 1913 is ter sprake gebracht, op de agenda der volgende con gressen moet blijven. Prof. Van Vollenhoven verklaarde zich geheel met dit voorstel te kunnen vereeni gen. De resolutie werd daarop met algcmee- ne stemmen aangenomen. Een groot aantal leden van het Wereld congres bezichtigde gisteren het Vredespa leis. Bij deze gelegenheid werd tevens de buste onthuld van Hugo de Groot die do-or „Vrede door Recht" aan de Carnegiestioh- ting is geschonken. De buste is geplaatst op de bovengalerij tegen den muur tegenover de hoofdtrap. In een dichten kring van belangstellenden droeg mr. De Pinto, voorzitter van „Vrede door Recht", deze buste over aan bet be stuur der Carnegiestiohting, vertege ïwnor- digd door de heeren jhr. mr. Yan Karne- beek, president, en Patijn secretaris. De Maatschappij „Zeebad Soheveivagen" heeft deu leden gisteravond in het Kuihsus een gaJa-feestconeert aangeboden. Hedenmiddag arriveerden een groot aan tal leden van het Wereldcongres met een extra-trein te Delft, om een krans neer te leggen op het standbeeld cn op het graf monument van Hugo de Groot, don grond legger van het volkerenrecht. Vooiafge gaan door bereden politie, werd do stoet naar het stadhuis geleid, alwaar de con gressisten werden ontvangen door den burgemeester en leden van den Raad. Na voorstelling hield de burgemeester een welkomstrede in de F ran sol io taal. Mr. M. de Pinto, voorzitter van het uit voerend congres-comité, sprak in antwoord daarop een kort woord van dank en waar- deoring voor de toewijding cn moeite, dit* het gemeentebestuur en speciaal de burge meester, zich voor deze aangelegenheid heeft willen geven. Nadat de eerewijn was rondgediend, noodigdo de burgeonee-ster de congressisten uit, hem te volgen naar het standbeeld van Hugo Grotius, alwaar dr. A. Gobat, directeur van het „Bureau Inter national de la Pais" te Bern, een rede hield, er oen krans van bloemen neer legde. Toen deze plechtigheid ten einde was, geleidde de burgemeester de bezockci-s naar den hoofdingang der Nieuwe Kerk, stelde het collego van kerkvoogden aan hen voor, waarna dezen hem door het schip dier kerk, dat voor deze gelegenheid w.is ontruimd, naar het grafmonument van Hugo do Groot geleidden. Alhier hield prof. J. de Louter, een rede, waarna hij een krans op het monu ment neerlegde. Daarna verspreidden de bezoekers zich door de stad, om zich om half zes in het Huis Lambert van Meerten to vereenigen, alwaar hun door het gemeentebestuur de thee zal worden aangeboden. De groote parades ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zul len dit jaar, wijl die- dag op Zondag valt, ge houden worden op Maandag 1 September. De Fransobe regeering heeft benoemd tot commandeur in de orde van Landbouw- verdiensten kolonel K.D. Punt, voorzitter d'er remontecommissie van bereden artille rie to 's-Gravenhage. Voordracht voor hoofd eener open bare lagere school té Amersfoort: ce hee ren H. J. Yeldhoen, hoofd te Sloten (N II.) L. W. Huibregtsen, hoofd te Vreeswijk, en J. A. Huisman, hoofd te Hoofddorp Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. tC Oolt.gcnsplaat ds. P. de Looze, te Waarder. In een vergadering van apothekers te Gouda, is met algemeene stemmen beslo ten Zondagsluiting voor de apotheken in te voeren. Yan Zondag 31 dezer af zal er 's Zondags slechts één apotheek geopend zijn. Een groot aantal drankbestrijders-veT" ecnigingen heeft tot II. M. de Koningin een adres gericht om op verzoeken van gemeen tebesturen, waarbij machtiging gevraagd wordt tot het verleenen van buitengewone vergunningen tot den verkoop van sterken drank in het klein op tentoonstellingen, af wijzend te beschikken. De gemeentebegrooting van Amster dam voor den dienst 1914 is verschenen. Zij bedraagt in ontvangst en uitgaaf f38,929.878, tegen f 37,093.805 over 1913. Uit Frankfort a/M. komt d.d. 21 de zer bet bericht, dat Prins Hendrik der Nederlanden met adjudant majoor Leon- 49) „Hoe kunt ge nu zoo spreken? Ge weet niets van de heele zaak. Hoe kunt ge nu denken, dat iko, ik haat hem nu bijna In 't beginden eersten dag nadat hij me dien dienst had bewezen, had ik een gevoel alsof mijn dankbaarheid aan hein geen grenzen haddat ik zelfs, als hij dit vroeg, bereid zou zijn hem te trouwen, uit dankbaarheid. Maar zoodra ik u weer terug zag, wist ik, dat dit onmogelijk was". „Lieveling „Neen, neen, neem mijn liand nog niet. Fr is sinds iets gebeurd, het was giste ren, dat het mij onmogelijk maakt met een ander te trouwen dan met hem. Als ik, terwijl ik weet wat ik nu weet, met een ander trouwde, zou ik een slechte, ondank bare dochter zijn". „Een slechte, ondankbare dochter? Wat beeft dat er nu mee te maken?" ,,0, dat begrijp je niet". Zeker- begrijp ik je. Luister naar me, Maggie, terwijl ik je zeg, dat ik van je boud met al de liefde, die een man te geven heeft, en terwijl ik je vraag of jij faij ook een beetje wederliefde kunt geven, ^ag, houd je van me? Antwoord me dade lijk". „Ja. ja. Maar juist dat maakt mijn lot b°o moeilijk en zwaar. Ik houd van je, en toch 'kan ik nooit meer voor fa ziin dan ik nu ben. Ik moet een ander 'rouw en"r „Lieveling, je hebt de heerlijkste woor den gesproken, die ik ooit heb gehoord". „Neen, neen, 't zijn de bitterste woor den, die je ooit hebt kunnen hooren, als je ten minste van me houdt". „Zij zijn voor mij de heerlijkste woor den, juist omdat ik van je houd en geen gedachte en geen gewaarwording heb, die geen betrekking heeft op mijn liefde voor jou. Mag, je wordt mijn vrouw; niet dfe van een ander". Hij trok haar naar zich t-oe en sloot haar in zijn armen, en zij was niet in staat zich hiertegen te verzetten. Zij liet toe, dat hij haar hoofd vasthield en haar telkens, tel kens weer kuste op voorhoofd, mond en wangen, en niet vóór zij geheel buiten adem was, gelukte bet haar zich uit zijn omar ming los te maken. „O neen, dat hadt je niet moeten doen!" riep zij uit. „Dat hadt je niet mogen doen, juist nadat ik je verteld heb, dat ik nooit iets voor je zou kunnen zijn. Nu moeten we elkaar vaarwel zeggen, e-n als je werkelijk iets voor me veelt, moet je, evenals ik, vurig bidden, dat onze wegen elkaar nooit meer zullen kruisen. Yaar- wel, mijnheer Castle". Hij lachte raadselachtig. „Ik beloof je één diing. Mag", zei hij, „en dat is, dat je mij zult trouwen en geen andernoch Lancelot, nooh iemand anders...... mag ik dien ander voor één en kelen keer eens Lancelot noemen, nu het tooh voor het laatst is, dat we ernstig over hem spreken?" „Wat bedoel je? O. la<ch niet zoo vreemd, Rex! Je weet niet wat ik weet". %.Weet ik Eet niet? Als je het mij ver telt, zul je misschien zien, dat ik er toch iets van vermoed". „Nu, dan zal ik het je vertollen en dan zullen we van elkander gaan, want ik weet, dat, als je me wezenlijk lief hebt, je ook den moed zult hebben me te verlaten. Je zult niet willen staan tusschen mij en mijn plicht". „Je hebt me lief, Mag. Ik weet het, en je liefde maakt, dat je me heldhaftige hoedanigheden toedicht. Ik zal echter niet in de noodzakelijkheid zijn blijk te geven van dergelijke eigenschappen. Weet je wel, lieveling, dat ik bijna beu ben van het woord „held" alleen? Ik heb nu genoeg vaai menslien, die zich voor helden opwer pen zonder het te zijn, en men begint ein delijk te gelooven, dat alleen zij helden zijn, van wier heldenmoed niemand, be halve wijtz-elf, iets afweten". „Het is niet aardig van je, zoo iets te zeggen. Wil je de verdiensten dan ver kleinen van den man, die me gered heeft?" „Wat voor man is hij Wat is zijn wer kelijke naam?" „Zijn werkelijke naam? Dat is het ge heim, dat mij juist is geopenbaard, Rex. Ik weet niet of je ooit gehoord hebt van de geschiedenis van Craig Athol en hoe dit in het bezit van mijn vader is gekomen. „Natuurlijk heb ik daar alles van ge hoord. De vorige eigenaar had een zoon; maar zijn dood is reeds lang een uitge maakte zaak". „Dat is juist de vergissing, die men toen heeft begaan. Men heeft nooit kun nen uitmaken of Douglas Athol werkelijk dood was. Jarenlang werd er niets van hem gehoord; maar mijn arme vader had er een voorgevoel van, dat hij eens zou te rugkomen, om alles weer op te eischen. Rex, hij is nu teruggekomen, en hij heeltmij opgeéischt". „Wil je zeggen, dat bijdat hij de erfgenaam is „Ik wil zeggen dat, door een wonderlij ken samenloop van omstandigheden, de man, die mij uit de handen dier ellende lingen heeft bevrijd, niemand anders was dan Douglas Athol, de landheer van Craig Athol", „Lieve hemel! Wie had dat gedacht? „Ik heb je immers gezegd, dat het een hoogst belangrijk geheim was, waar ik achter ben gekomen? En nu zul je zelf wel begrijpen, dat ik niet jou mag trouwen dat ik moet trouwen met hem". ,jJ\iistach, mijn arme Maggie. Maar vindt je nu werkelijk, dat je moet trouwen met dien man, dien je niet liefhebt, enkel en alleen om de bezitting te behouden? „Niet voor mijzelfo, niet voor mij zelfIk doe het uitsluitend voor mijn vader. Ik weet, dat mijn vader liet niet te boven zou komen, als hij afstand moest doen van het landgoed. Je weet niet hoe veel prijs hij stelt op Craig Athol". „En jij vindt, dat het je plicht is je zelf heelemaal weg te cijferen, alleen om te maken, dat het landgoed in het bezit van je vader blijft! Maar zou je vader het dan willen behouden, als de werkelijke erfge naam zich aan hem bekend maakte?" „Neen, maar dan zoit hij het zich niet zoo hard meer aantrekken, dat hij het ver loor. Hij zou weten, dat het aan mij zou komenen, zie je, dat is voor hem toch het voornaamste. Ik be«n zijn eenig kind. Nu weet je alles. Je begrijpt natuurlijk, dat het mij onmogelijk is, mij aan dien plicht te onttrekken". „Mag, ben je er zeker van, dat die man Douglas Athol is?" „En vindt je, dat hij nobel handeldo tegenover jou met je eerst zijn geheim te vertellen en je dan ten huwelijk te vragen Mag antwoordde niet dadelijk. Zij liet het hoofd hangen en toen zij weer sprak was het met zachte stem. ,,'t Doet er ni<rt toe o£ hij, volgens ons, al of niet nobel handelde. Maar ik geloof, dat bij alles, wat hij deed, -zijn drijfveer nobel was, zelfs toentoen „Toen hij je zei, dat je met hem moest trouwen". „Neen, ik bedoel, toen hij trachtte mij over te halen met hem te vluchten en in het geheim te trouwen". „Wat? De schurk! De nietswaardige!" „Stil... stil! Hij had er zijn goede re denen voor, en ik geloof niet, dat die on edel waren. Hij zei, dat hij wist, dat, als hij alles vertelde, mijn vader niet te bewe gen zou «zijn nog één dag langer op Craig Athol te blijven. Hij zou zijn plaats inrui men voor den nieuwen erfgenaam en al tijd iets tegen hem hebben, omda.t hij zijn veelgeliefd Craig Athol aan hem moest af staan. Hij verlangt, er dus naar, dat wij goed en wel getrouwd zijn, omdat raïin vader dan misschien meer vatbaar zal zijn voor rede". (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1