no. mor Maandag 11 Augiistüs. A°. 1913. geze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. De wettige erfgenaam. LEIBSCH DAGBLAD PRIJS DER ADTERTENTIEN Van 10 regels ,'1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden J 1.10, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn I 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, 39 Augustus. De uitslag d'er heden door B. en Ws. alhier gehouden openbare aanbesteding van het aanleggen van een deel der Drie-Octo- ber-straat met bijkomende werken is als volgt: Ingeschreven dcor de heeren Jan Ver stoep, te Gouderak, voor f 19,840, Cornelia do Vries, te Purmerend, f 19,580; W. A. Verbruggen, te Gouda, f19,440; T. Bedeê, en J. Kraaieveld, te Sliedrecht, f 18,950; K. J. Looyen, te Rotterdam, f 18,720; O. de Ruiter, te Leiden, f 17,979; H. J. de Heyder, ook te Leiden, f 17,573. De heer J. D. Noest, alhier, is te Rot terdam geslaagd voor de akte teekenen ÜVIcL In Den Haag zijn geslaagd voor handtee- kenen L. O. d'e heeren R. Heikens, te Haar lemmermeer, en J. W. Hes, te Rijswijk. De lieer G. E. Opstelten, alhier, ïs voor het tijdvak van 1 September 1913 tot en met 31 Aug. 1914 benoemd tot leeraar aan de R. H. B.-S. te Tilburg. De heer J. Smit, alhier, komt voor op voordrachten van B. en Ws. van Den Haag voor onderwijzer bij het openb. lag. ond. aldaar. Op de voordracht voor onderwijzer aan een openb. lagere school te Schiedam komen als no. 1 en 3 voor de heeren J. van Leeu wen alhier, en C. de Jong, van Aalsmeer. Vrijdag 15 Augustus zullen de volgende eerwaarde heeren, in onze omgeving hun vijftigjarig priesterschap vieren: J. J. van Leipzig, emeritus-pastoor te Heemskerk, en J". J. Vernieuwe, oud-pastöor van Leiden, wonende te Rijswijk. Op dieaizelfden dag zullen hun 40-jarig priesterfeest vieren zeereerw. heeren H. J. Zondag, kanunnik en pastoor te Vogelen zang; J. A. Foppe, rustend pastoor van Boskoop te Alphen aan dien RijnC. Maat, rustend pastoor van 's-Gravenhage (H. Wil- lebrordus), en H. Vorkotter, pastoor te QuintsheiiÜ. Zijn zilveren priesterfeest zal op dien da tum vieren de hoogeerw. hooggeleerde heer H. J. M. Taskin, kanunnik en president van het Groot-seminarium te Warmond. Het 17de intern, geneesk. congres te Londen wordt bijgewoond door een 800-tal geneeskundigen, van heinde en ver, o. a. do Ned. hoogleeraren Eykman en Wencke bach en de voorz. der Ned. Maatsch. tot bev. der Geneesk dr. Van Rijnberkuit Leiden de heeren E. Gorter, Murk Jansen en D. A. de Jonguit Lisse de heer F. G. M. Haase. Mej. M. A. v. Beesel, onderwijzeres te Montfoort, is als zoodanig benoemd aan de openb. lag. school te Voorburg. Te Voorburg is opgericht een af deeling der Evangelische Maatschappij. Zij strekt zich uit over de gemeenten Voorburg, Stomp wijk en Veur. 52 leden traden reeds toe. Bij Kon. besluit van 22 Juli j.l. zijn de oprichting en statuten goedgekeurd van de vereeniging ,,De Haagsche Dagblad pers". Bij de Vereeniging zijn aangesloten: ,,De Avondpost", „Dagblad van Zuid-Holland en 's-Gravenhage", „Haagsche Courant", Haagsch Nieuwsblad", „De Isoderlander", „De Nieuwe Courant" en „Het Vader land". De Vereeniging stelt zich ten doel om de belangen te behartigen van haar leden en tracht haar doel te bereiken langs wettigen weg en wel door het houden van bijeenkom sten, het bevordereD van gezonde toestan den en goede verhoudingen in het vak ter plaatse, zoo tegenover elkaar als jegens het publiek; het vertegenwoordigen van „De Haagsche Dagbladpers" en het behartigen van haar belangen bij openbare bestuurs lichamen, maatschappijen, vereenigingen en daarmee gelijk te stellen lichamen en ver der door alle wettige middelen, welke aan het doel bevorderlijk kunnen zijn. Leden der Vereeniging kunnen zijn be stuurders van een plaatselijk dagblad. De Raad van Gouda besloot, dat ook gedurende Maart, April, September en Oc tober op Zondagen en algemeen erkende Christelijke feestdagen de gelegenheid tot schutten door de IJsel-havensluis en de daarmede verband houdende sluizen in de haven en de Binnen-Gouwe geheel zal ver vallen. Het voorstel van den heer Vergeer, om niet gedurende 8 maanden, doch het geheele jaar, dus altijd de schutting op Zondag niet te doen plaats hebben, werd verworpen. Gedurende de vier wintermaanden zal er alzoo op Zondagen en algemeen erkende Christelijke feestdagen nog worden geschut. De kolonel, sous-chef van den genera- len staf, W. F. Pop, zal vermoedelijk de Nederlandsche regeering vertegenwoordi gen bij de a.s. legermanoeuvres in Frank rijk. In de bestuursvergadering van het botercontröle-station Gelderland-O verijsel is de schorsing van den directeur-scheikun- digo opgeheven, nadat deze zijn excuses over het voorgevallene had aangeboden. De Rotte rdamsoho feestcommissie voor de viering van het eeuwfeest onzer on afhankelijkheid in November a.s. heeft een gedenkpenning doen slaan, welke bij de fir ma J. M. van Kempen en Zonen en ook bij andere winkeliers in goud- en zilverwerk aldaar verkrijgbaar is gesteld. De stempels voor deze medaille zijn vervaardigd in de Koninklijke Utrechtsaho fabriek van zilver werken der firma C. J. Begeer. De penning, die een middellijn van 70 millimeter heeft, zal in drieërlei metaal verkrijgbaar zijn; in brons, in zilver en in goud. Het „Hbkh" deelt mede, dat de heer H~ P. Berlage Amsterdam metterwoon gaat verlaten. De heer Berlage, die bij de firma Wm. H. Miiller en Co. is aangesteld als vast architect voor de uitvoering van groo- te werken, zal zich in den loop van het vol gend jaar in Den Haag vestigen, waar thans reeds een atelier voor hem wordt ingericht, dat in September door den architect zal worden in gebruik genomen. Het atelier in de Beursnassag© te Amsterdam zal door den heer Berlage in gebruik worden gehouden totdat hij AjR.9terda.rn gaat verlaten. Heden had het Kon. bezoek aan Gro ningen en Drente plaats. Het had een zuiver officieus karakter, omdat het enkel en alleen den wensoh" van •H. M. was, een blik te slaan in don bloei en de welvaart van Groningen en van Drenthe op gebied van landbouw, veeteelt en industrie. De Utrechtsche Zendings-vereeniging heeft door ds. M. A. Adriani, te Utrecht, binnenl. seor. der Vereeniging, van G. voor de uitzending van zendeling Bout f 1000 ont vangen. Naar de „Dordtsehe Ct." meldt, heb ben het Haagsche comité en het voorloopig bestuur van het Dordtsehe comité te Dor drecht vergaderd en moet er overeenstem ming verkregen zijn, omtrent de De-Witt- herdenking. De gewone audiëntie van den Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel op Woensdag 13 Augustus en die van den Minister van Oorlog op Donderdag 14 Augustus zullen niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. De Raad verga dert Donderdagmorgen te elf uren. Ten overstaan van notaris Heinsius wer den Zaterdagavond in Hotel „De Beurs" pu bliek geveild ©enige Hectaren veldvruchten, afkomstig van- de heerenboerderij Kraayveld, alhier. De veiling geschiedde in vijf perceo- len. De opbrengst was als volgt: 1. 37a H.A. tarwe. Gekocht door C. Bruijnis, alhier, voor f800; 2. 372 H.A. erwten. Gekocht door A^ Groenenberg, alhier, voor f 5353. 37a H.A. haver. Gekocht door G. Knibbe, alhier, voor f 800 4. 7 H A. tarwe, Gekocht door J. B. D'Hane, alhier,-voor f2220; 4. 37i H.A, haver. Gekocht door G. Knibbe, alhier, voor f 910. HOOGMADE. De heer J. M. van dor Voorn, alhier, webhouder, heeft den Raad in konnis gesteld mot zijn voornemen, dat hij mot September a. s. zijn wethouderschap neer zal loggen met hot oog op zijn leeftijd en de vele werkzaamheden, aan dit ambt verbonden. KATWIJK-AAN-ZEE. Met ingang van 1 Sept. a. s. is tób onderwijzeres aan de O. L. School II, hoofd de heer D. Bakker, benoemd mej. R. KI aren berg, thans in ge lijke betrokkingte Oldemarkt. Gistermorgen trad voor de laatste maal als voorganger bij de Duitsche godsdienst oefeningen in de Gcmoentezaal op Pastor Vömel, uit Frankfurt a/Main. A. s. Zondag zal ©en ander hot werk op onze badplaats van zij neer w. overnemen. LISSE. In aansluiting ïnot het Raadsver slag in hot nummer van Vrijdag 1. 1., kun nen wij berichten ,dat in de Zaterdag go- houden vergadering over de vraag: Zal de Raad oen gemachtigde zenden naar de open bare vergadering van Ged. Staten van Zuid- Holland, waarin het Raadsbesluit betreffen de hot onwettig Verklaren vaji de oandidaat- s telling voor den Gemeenteraad zal worden behandeld? de stemmen staakten; 2 vóór, 2 tegen en 1 blanco. i NOORD WIJK. Dinsdagavond om acht uren komt dc Raad bijeen. Gepasseerden Zaterdagmiddag kwam de heer W., zoon van den directeur van de gist- en spiritusfabriek te Delft, on tijdelijk te Noordwijk-aari-Zee woonachtig, in den La gen Weg zoodanig van zijn motorfiets te vallen, dat hij niet oprijzen kon. Do land- houwer V. d. H., vervoerde hom naar dr. Kervel, die polsbreuk constateerde. OEGSTGEEST. Heden kunnen wij omtrent de a. s. viering der feesten alhier mede deel en, dat het kinderfeest niet op 5 Sep tember, doch reeds op 3 September a. s. plaats hoeft. Zoowel dit feest als do volks spelen zullen worden gehouden op het ge heel bereidwillig door de Lei ds oho athle- üekvereeniging „Do Sportman" afgestane! terrein dezer vereeniging. SASSENHEIM. Wat wij Zaterdagavond berichtten over het groot aantal personen, die zich voor den optocht hadden opgegeven, was niet juist. Het aantal liefhebbers is tot he den veel to klein. Kom, laat ieder, die daar voor eenigszins in aanmerking komt, zijn naam aan de commissie opgevenDe zaak wordt zoo flink aangepakt. Laten er nu ook genoegzaam personen zijn om ar uit voering aan te geven- VALKENBURG. Zaterdagavond had het traditioneele onderzoek van do brandspuit! plaats en werd, mede naar vast gebruik, de kerk flink bespoten. Ook liep menige jonge durfal, onder groote hilariteit, een kletsnat pak op. Hopen we, dat het in uitstekende orde bevonden blussëhingsmateriaal weer voor een jaartje in zijn rustige rust opgeborgen raag blijven. „Je neemt een auto en... je bent eT zoo," hoor je vaak uit den volksmond. Vol komen waar, mits het je niet gaat als de zen nacht een paar Duitschers, die op hun doorrit alhier een gedwongen rust van min stens vijf uren doormaakten, wegens weigeren, van hun voortuig. Tegen het middernachte lijk uur stond de tuf .tuf in ons dorp, zon der dat er beweging in was to krijgen ©n werd zoo gevonden door een zoon van den heer Van der G., uit Katwijk, die er met zijn paarden, uit do weide gehaald, langs kwam. Op verzoek der reizigers liet Van der G. één zijner viervoeters de onwillige auto een eind voorttrekken, het euvel scheen opgeheven, want weldra kon „Bruintje" weer gemist ©n de tocht door eigen kracht voort gezet worden. [WASSENAAR. De keurmeester keurde Za terdag ©en varken voor de consumptie af. Toen één van de gem.eento.work li eden kwam om het Varken te .begraven, bleek, dat er een aardig stuk van verdwenen was. De politie, hiervan in kennis gesteld, vatte ver moeden op en na onderzoek werd do dader tob bekentenis gebracht. Wat de bedoeling ■geweest is toet hot vleeseh te doen Gelukkig werd op aanraden van derden het vleesoh niet door menschon gegeten, maar was liet verkocht aan iemand, die het tot voedsel van zijn honden wilde bestemmen. WOUBRUGGE. Gistermorgen na do gods dienstoefening maakte ds. H. C. Elzenga', predikant bij de Geref. Kerk alhier, de ge meente bekend, dat liij voor het beroep naar Houwerzijl (Gron.) heeft bedankt. Do ouder ling de lieer Metselaar dankte namens de gemeente den leeraar voor dit besluit, waar op zij zijnoerw. Psalm 134: 3 toezong. ZOETERWOUDE. Donderdagmorgen as., to tien uren, vergadert de Raad. Gemeenteraad van Bodegraven. Afwezig met kennisgeving de heeren Van 't Riet en Turkenburg; zonder kennis geving de heer Brunt. De voorzitter opent de vergadering en gaat over tot de installatie van de heeren De Jongh en De Vos; na beëediging en ge- lukwenschen nemen beiden zitting. De voor zitter zegt, dat de notulen in de volgende vergadering gelezen zullen worden Ingekomen zijnMissives van de heeren Van 't Riet en Tt -kenourg, meldende hun verhindering tot bijwoning der vergade ring worden voor kennisgeving aangeno men. Reclame teg a .den aanslag in den hoofdelijken omsla**; wordt gesteld in han den van de rcclamo-cmmissie. Ter ta.'öl kc~it een missive van Gedep. Staten, waarbij wordt bericht, dat op he den 11 Augustus, verslag zal worden uitge bracht icasake do bezwaren van de heeren L. de Boer, P. Brunu en W. van der Giescn tegen de 'oelating van den heer J. van der Marei als lid van den Raad wordt goedge vonden den burgemeester te Tachtigen tot bijwoning dier vergadering. Do heer Boer wijst er op, dat er 's a»or.ds weinig licht is bij het station. De voorzitter zegt. dat bij B. en Ws. te zullen overbrengen. Stedelijke Fabrieken vara -Gas en Electriciteïfc. IV. Het Tf-rbruik aan licht en kracht in de fabriek beeft over het jaar 1912 bedragen 318.034 K. W. U., de totale netverliezen 305,105 K. W. U., waarvan volgens bereke ning 141,828 K.W.U. in 't ijzer der transfor matoren, de reet, zijnde 163,277 K.W.U. in 't transformatorkoper, het net, de meters, enz., Voor de gelijkstroomproducbie van 778,251 K. W, U. werden verbruikt 1,320,870 K. W. U. draaistroom. Een en ander blijkt uit bijlago III, waaruit tevens te zien is, dat het totale verbruik in KG. van de verschillende brandstofsoorten in 1912 bedragen heeft 7,297,965 KG. Hierin behooren 3,326,047 KG. tot diverse soorten steenkolen- soorten en 3,971,918 KG. tot cokesafval. Van de totale hoeveelheid brandstof ko men 1,233,853 KG. voor rekening van de gas fabriek, als aandeel in het stoomverbruik aan haar hoogdrukmachines door de ketel- instaÜatie der electritaiteitsfabriek gele verd!. Voor de stroomvoortbrenging ten dienste van het eleotrisch bedrijf is dus to re kenen totaal 6,054,112 KG. d. i. 1,64 KG-. ge mengde brandstof ncr geproduceerde K. W. U. Hierbij zijn inbegrrpen de tijdens de di verse beproevingen verstookte brandstoffen., Ontvangen is uit stroo mie vering aan ver schillende groepen van verbruikers £230,579.83 voor 2,549,662 K. W. U. of per K.W.U. 0,090. Op 31 December 1912 waren totaal gelegd 167,578 M. kabel tegen 108,238 M. op 31 De cember 1911, zoodat in 1912 gelegd zijn 59,340 M. tegen 35,486 M. in 1911. Belangrijke uitbreidingen van 't kabelnet hadden plaats door de stroomvoorziening van de gemeente Alkemade, waarvoor to taal 20,952 M. hoogspannings- en 19,6S5 M. laagspanningskabel werden gelegd. Langs den Hoogen Rijndijk in en ten be hoeve der gemeente Zooterwoude werd een straatverlichtingskabel gelegd, waarop to taal 44 straatlantaarns branden. Op 19 September kwam deze verlichting tot stand. Het aantal transformatiestations ver meerderde voor zuilen met 5, hoogspan ningsruimten 8 en stations 8, te zamen 21. Het aanta1 schakelkasten nam met 1 toe. De vermeerdering van de capaciteit van de in bedrijf zijnde transformatoren van het stadsnet te Leiden steeg van 1970 K.W. 89) Bertha was gewend een goed. gebruik te maken van de opmerkingsgave, waarmee zij door de natuur was toegerust, en zoodoende had aij de gave nog verscherpt. En een der vele opmerkingen, die zij hierdoor had kunnen maken, was, dat de moeder van een jonge, mooie - rijke dochter zich zelden door romantische en sentimenteel© bij om standigheden dermate laat verblinden, dat zij een jongen man, van wden zij niets an ders weet dan dat hij een bewijs van moedi beeft gegeven, aanzet om zijn verblijf ten harent zoo lang mogelijk te rekken. XIX. Forbes had een gevoel, alsof hij êT in tras geloopen. Maar hij kon niet zeggen in hoever zijn eigen voorbarigheid hiervan schuld was; de voorbarigheid en de haas tigheid, waarmee hij iet», waarover hij lang 'en breed had moeten nadenken en dat hij iVan alle kante had moeten bedien, dade lijk als een uitgemaakte zaak had be schouwd. Hij verweet zich de ondoordaohtigheid waarmee hij zichzelf zoo gauw in een be paalde richting had laten voortdrijven, al leen omdat hij tot de ontdekking was ge komen, dat in den naam Lotha die van Athol verborgen was en omdat Hubert Loth'a. toen hij sprak over de mogelijke terugkomst van Douglas Athol 'die, als hij nog leefde, ongeveer van denzelfden leeftijd moest zijn als hij, van buiten gewoon ridderlijke en nobele gegevens blijk had gegeven. Hij had natuurlijk ook wel eens getwij feld aan de zekerheid der gevolgtrekkin gen, die hij hieruit had afgeleid; want was het niet in een oogenblik van twijfel geweest, dat hij dien middag een bezoek had gebracht aan Andries Macfee? Maar met dat al vond hij, diat hij heel voor barig was geweest. Telkens, als hij de pijp zag, die den val op den steenen terrasvloer voor het raam der bibliotheek had overleefd, voelde hij een schrijnend zelfverwijt; want hij kon niet vergeten, dat de val van die pijp plaats h-ad gehad op hetzelfde oogenblik, waarop bij' zich zijn voorbarigheid bewust was geworden. Hij had door het raam ge keken en had een man zzien staan voor het olieverfportret van de moeder van Douglas Athol, en toen de lippen zien drukken op het gelaat vam de vrouw, die daar op het doek was weergegeven. In de één© seconde was de gedachte aan den eersten nacht van zijn verblijf op Craig Athol, toen de gil van Marv Allen, het dienstmeisje, hern had doen wakker schrikken, plotseling door hem Heen ge flitst. Wat voor een verhaal had zij hem toen ook a-1 weer gedaan? Was het niet, dat zij die kamer was binnengetreden en toen' een mannelijke gedaante had zien spreken met dat portret, alsof h'eb een le vend wezen was? En Kad datzelfde meftsje Kern later niet gezegd, dat zij ér van overtuigd was, dat de man, dien zij bij die gelegenheid had gezien, dezelfde was als de heer met het donkere type, dien zij later met de familie Keith op Graig Athol had gezien? Ja, dat was allemaal waar. En toch had hij geen aandacht geschonken aan den man, die zich Rex Castle noemde, en daaren tegen al zijn aandacht bepaald op den zicih noemenden Hubert Lotha. Hij voelde zich beschaamd en niet waard den post van vertrouwen te bekleeden, dien hij zoo lang bij de familie Athol had vervuld. Zoo slecht had hij de zaak, die in zoo nauw verband stond met de toe komst der familie Athol, behandeld, dat hij er nu van overtuigd was, dat hem niets anders te doen overbleef dan volkomen oprecht te zijn. Zijn opmerkingsgave, zijn scherpzinnigheid, zijn aangeboren gezond verstand waren niet voldoende om het mys terie van de opvolgdngskwestie te ontwar ren, dus vond hij, dat alles, wat hij kon doen, was: zich te stellen iu de positie van een gewoon mensoh en als zoodanig een paar rechtstreeksche vragen tot de twee mannen te doen. Maar zelfs toen zag hij in, dat hij, met aan te nemen, dat een dier twee mannen Douglas Athol was, die naar zijn vader land was teruggekeerd, om zijn rechtma- t%o bejzaititoing op te eischen, heel veel beweerde op heel vage gronden. Geen van de twee had door een woord of blik te ken nen gegeven, dat hij de afwezige erfgenaam was of er voor wilde doorgaan. Als Sir Drummond hem niet, naar aanleiding van dat dwaze Tweede Gezicht van Andries Macfee, had getelegrafeerd, zou hij geen bijzondere beteekenïs hechten aan alles, vat hij om zich Koen had rien gebeuren. Hoe meer hij nadacht over de bijzonder heden, die or in do weinige weken van zijn verblijf op Graig Athol waren voorgeval len, hoe meer hij er van doordrongen was, dat het niets dan onbeduidende ge beurtenissen waren geweest, die zijn arg waan hadden opgewekt; maar dat hij deze had vergroot en zelfs verdraaid en er daardoor toe gekomen ze te beschouweu als redenen om te gelooven, dat do erfge naam van Craig Athol naar de Hooglanden was teruggekeerd. In ieder geval nam hij zich voor, beide mannen niet meer onopgemerkt te bespie den en uit te hooreu, maar om eerlijk met hen te zijn, en zoodoende de zaak tot eeu climax te brengen. Na een dag en een nacht noodig te hebben gehad om zich op die rol voor te bereiden, kwam hij den volgenden morgen do ontbijtkamer binnen, om te zien, dat hij als gewoonlijk de eer ste was. Maar op Craig Athol had het ont bijt niet op een bepaald uur plaats en ieder was vrij, vroeg op te staan of uit te slapen. Mijnheer Forbes ging zitten om te ont bijten en toen hij hiermee klaar was, nam hij de brieven, die er voor hem gekomen waren, één voor één op en keek nauw keurig naar het handschrift, om ziohaelf eenigszins voor te bereiden op den inhoud. De eerste brief, die hij opnam, was van zijn vrouw. Hij liet hem ongeopend in zijn rak glijden. Hij las de brieven zijner vrouw nooit ,vóór hij de zakelijke correspondentie had afgedaan. De tweede enveloppe was grOob on vierkant en Verzegeld en met oen rood touwtje dichtgebonden. Hij vist, dat zulk een couvert een officieel document be vatte, dat zijn eersten klerk hem had opge bonden, opdat hij er inzage van zou ne men. Hij keerde den dikken brief om en weer om, en knipte het touwtje door en op het oogenblik, dab hij dit deed, viel er een brief van gewone grootte uit, die onder het koordje was geschoven en daar door aan de aandacht van den huisknecht, die de brieven moest verdeelen, was ont gaan. Anders zou hij hem bij het bord van Hubert Lotha, aan wien hij geadresseerd was, hebben neergelegd. Forbes las het adres en ziende wat er ge beurd was, was hij op het punt hem neer te leggen op de plaats, waar hij behoorde, toen oen eigenaardigheid in het hand schrift zijn aandacht trok. Hij hield hem op armslengte van zich af, en toen weer vlak onder de oogen. Toen zette hij zijn bril op en bestudeerde hot handschrift nauwkeurig; daarna keek hij naar de deur, onderzocht den brief en het schrift op nieuw, gaf een zachten kreet van verras sing en legde hem niet dan met weerzin neer op de plaats, waar hij behoorde to liggen. Hij haaldo diep adem en bleef neg gernï- men tijd naar den brief, die nu tegenover hem lag, kijken, waarbij hij zijn eigen cor respondentie heelemaal vergat. Kort daarop trad Lotha binnen en zei den zij elkaar goeden morgen., ^WoTdt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1