Zaterdag 9 Augustus A0. 1913, feze dOourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden. T./eede Blad. Uit de ^Staatscourant". Kunst, letteren, enz. PRIJS DER ADYERTENTIEN: ïan 1O regels f 1.05. Ieilere regel meer /'0.17j. Grootera letters naar plaatsruimte. - Kleine tdrertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden 110. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eyn B 1.30. Franco per post 5 LG5. Leaden, 9 Augustus. Gisteren was de laatste dag van den cursus en de tentoonstelling in ,,'fc Post kof", alhier Des middags werden door den lieer Hootsen nog verscheidene onderwer pen behandeld. Toen de cursus was afgeloopen, dankte do leeraar het bestuur en de regelings-com- missicn voor de aangename wijze, waarop hij zijn taak had kunnen vervullen, en voor de vele zorgen, besteed voor het doen sla gen van cursus en tentoonstelling. Hem zou de onder-afdeeling Leiden en Omstre ken steeds in dankbare herinnering blij- en. De voorzitter, de heer Van Dijken, bracht hulde aai den heer Hootsen voor de aan gename en practiseh© 'manier, waarop hij de cursisten heeft weten te boeien ter ver rijking hunner kennis op het gebièd van de bijenteelt en sprak tevens zijn dank uit aan de tentoonstelling- en cursus-commis sie. Hij was er van overtuigd, dat èn cur sus èn tentoonstelling uitstekend zijn ge slaagd. Den heer Klotz, gérant van ,,'fc Posthof" erd voor de goede zorg en bereidwillig heid, door hem betoond, dank gezegd. Op het met lampions en vetpotjes ver lichte terrein van „Rhyngeest", hadden de ze week twee uitvoeringen plaats. Dinsdag n.l. gaf de werklieden zangver- eeniging „Kunst na Arbeid", directeur de heer P. H. Rank, Azn. in samenwerking met het muziekgezelschap Orpheus," di recteur de heer J. Vink, een met- aandacht gevolgde uitvoering, terwijl gisteravond het Leidsch Muziekkorps, directeur de heer Joh. C. Geyp, met een keurig programma de aandacht boeide, zoowel van patiënten en personeel als van de burgerij van Oegst- gcest, die langs den Rijksweg de uitvoe ring volgde. Deze drie gezelschappen, die geheel be langloos die uitvoeringen hadden aange boden, maakten zich zeer verdienstelijk met alzoo de bewoners van het sanatorium het bijzonder en die van Oegstgeest in het algemeen een paar zeer genotvolle avonden te verschaffen. In Den Haag zijn geslaagd voor- het examen Engelsch L. O. de heer J. P. H. Kramer, en voor het examen Fransch L. me-j. C. M. M. Keereweer, beiden alhier. Op 9 September a. s. zal het 25 jaren ge leden zijn, dat ds. R. Ben.nink Bolt, predi kant der Ned.-Herv. Gem. te Zwammerdam, Evangeliebediening te Rekken,bij Eiber gen, aanvaardde. Sedert 17 Juli 1892 is zijneerw. op zijn tegenwoordige standplaats erkzaam. H. M. de Koningin en Prinses Juliana zijn gisternamiddag te vijf uren van Het Loo met den D-trein, waarin het koninklijk rijtuig was gehaakt, aan het station Baarn angekomen. H. M. de Koningin-Moeder en de burgemeester van Baarn verwelkomden de Koninklijk- familie op het perron. On der het gejuich der menigte, die zich op het Stationsplein bevond, werd in drie rijtuigen naar het paleis Soestdijk gereden. Bedankt is voor het beroep naar de Necl.-Herv Gem. te Tolen door ds. H. A. de Geus, te Wilnis. Aangenomen is het beroep naar de Ger. Kerk te Avereerst door dr. C. N. Impe- ta, prop. te Katwijk-aan-Zee, die voor Fijnaart, St.-Jaeobi-Parooliie, Hazerswoü- de en 's-Gravendeel bedankt heeft. Nu de Haarlemsche Raad tegen het advies van B. en Ws. in besloten heeft- tot vaststelling van een ambtenarenreglement, hebben B. en Ws. gepraeadviseerd over clen inhoud van dat reglement zelf. B. en Ws. adviseeren daarbij omtrent twee belangrijke punten. Zij willen alleen aan de besturen van plaatselijke vereenigingen, en dus niet aan die van landelijke, het recht geven de belangen van de ambtenaren bij de hoofd ambtenaren voor te staan. Dan stellen zij voor voor ambtenaren, die een jaarwedde boven Üe f3000 hebben, geen salarisrege ling vast te stellen. De Haarlemsche Raad beeft zich echter vaak tegen dit systeem 'uitgesproken. Het comité, dat zich te Amsterdam ge vormd heeft om in September e.k. bij het bezoek van H. M. de Koningin aan de hoofd stad een feest in nationale kleederdrachten be organiseeren. heeft reeds uit verschil lende deelen" van ons land belangrijke toe leggingen van persoonlijke medewerking ontvangen. Echter nog niet voldoende om het beoog de geheel te kunnen bereiken. Uit Fries land en Zeeland zijn die toezeggingen het menigvuldigst, uit de andere provinciën nog ieer schaarsch. Benoemd is -tot leeraar in de wis kunde aan de Chr. Hoogere Burgerschool, Moreelsestraat, te Amsterdam, de heer J. W. Engelkest te Aa-tbwderveen. Op het einde van het vorige jaar heeft het Ned. Onderwijzers-Genootsehap pogin gen in hot werk gesteld tot oprichting van een eigen gebouw. Een commissie van voor bereiding werd voor dit doel benoemd. Deze is echter niet kunnen slagen in haar po ging tot het vinden der noodige fondsen, zoodat zij het hoofdbestuur verzocht heeft van haar taak te worden ontheven. Aan dit verzoek is voldaan. In het jaarverslag der Yereeniging van Leeraren bij het Middelbaar Onder wijs lezen wij Door verschillende leden van het H.-B. zijn reeds in het begin van dit vereëni- gingsjaar bezoeken afgelegd bij leden der betrokken faculteiten, met het doel voor- loopige indrukken te vergaren omtrent de kans op steun van de zijde der hoogleera ren inzake het jus promovendi van de H B.-S. met 5-j. cursus voor de studie in de wis- en natuurkunde en in de ge neeskunde. De bij deze bezoeken opgedane ondervinding mag zonder aarzeling zeer 'bemoedigend worden genoemd. Toch heeft het H.-B. gemeend de-n eigenlijken veld tocht ter verkrijging van het lang onthou den recht te moeten uitstellen tot- liet nieu we vereenigingsjaar, omdat verwacht kon worden, dat het jaar der verkiezingen daarvoor niet de geschikte tijd zcu blij ken. Het punt gaat dus over op het nieuwe werkplan en zal daarop een belangrijke plaats moeten innemen. Het zal aan het H.-B. ongetwijfeld gelegenheid geven op veler medewerking een beroep te doen. Naar „De Tel." nader verneemt, is A. B., directeur-scheikundige van het Gel- dersoh-Overijeelsche botercontróle-station, in zijn betrekking geschorst, wegens zijn optreden in de vergadering der commissie van toe-zicht. In een te houden bestuurs vergadering zal dienaangaande een nadere beslissing worden genomen. 'Te Nijmegen werd met een middag en avondfeest, uitgaande van de Chr. Oranje-Vereeniging, de nationale gebeur tenis van 1813 herdacht. Ruim 1400 kinde ren der Zondagsscholen werden door de Yereeniging getrakteerd en op allerlei spelen en wedstrijden onthaald, waarbij het echt lustig toeging. De muziek van het 11de reg. inf., waarmee.eerst nog een wan deltocht langs de Singels ondernomen was, verhoogde natuurlijk de feestelijke stemming. 's Avonds werd in de groote zaal der Yereeniging een feestrede gehouden door dr. J. R. Calleubaoh, uit Rotterdam, over: „De Najaarszon van 1S13". Yoorts stond er een lieele verscheidenheid op het pro gram van apothéosen, samenspraken, mu zieknummers, enz. AALSMEER. In den Raad werd medege deeld, dat Ged. Staten geen aanleiding kon den vinden om mede te werken, dat door de gemeente, als bijzondere belasting tol werd geheven op een gedeelte van den Heerenweg. De gemeenterekening, dienst 1912, werd aangeboden, bedragende de gewone inkom sten f58,408.42, de gewone uitgaven f54,829.58, batig saldo f3578.84; buitenge wone inkomsten f22,227.05^, buitengewone uitgaven f 19,429.52, batig saldo f 2897.53^ totale inkomsten f80,635.474, totale uitgaven f74,159.10, batig saldo f6476.374. Een adres van het bestuur van den Proef tuin bij de Rijkstuinbouwwinterschool om over 1914 een subsidie, groot f 100, te mo gen ontvangen zal, op voorstel van B. en Ws. bij de begrooting worden behandeld. Hierna werd gelezen een voorstel fbn B. en Ws. om hen te machtigen een ambtenaar ter gemeente-secretarie op te roepen op een jaarwedde vdn f500, bij geschiktheid te ver- hoogen met 4 jaarlijksche verhoogingen van f 50. De heer Spaargaren Dz. vindt een dergelijke jaarwedde te laag en dringt er op aan, de aanvangswedde minstens vast te stellen op f 600. Over genoemd voorstel, on dersteund door de leden Alderden en Ra- vestein, staken de stemmen. Aangezien we gens vertrek van een ambtenaar en de druk ke werkzaamheden het nemen van een be sluit niet tot de volgende vergadering be hoeft te worden uitgesteld, komt men tot overeenstemming de aanvangswedde vast te stellen op f550. De voorzitter deelde mede, dat spoedig den Raad plannen zullen worden voorge legd voor den bouw van een nieuwe open bare school in wijk II (dorp), terwijl om trent den bouw van de twee nieuwe beton- bruggen over de Kerkwetering nog nader onderhandeld wordt met Werninks Beton- fabriek te Leiden, omtrent de helling der opritten. Tot onbezoldigd ambtenaar van den Bur gerlijken stand werd de heer C. Veer, wet houder, Bënoemd. HAARLEMMERMEER. Bij den burge- te'r is vanwege het Dep. van Koloniën te legrafisch bericht ontvangen, dat op Pant ar (residentie Timor) is gesneuveld de onder officier Pi eter Jonker. Sergeant Jonker was 29 jaar .oud en nam in 1908 dienst bij het Indische leger. Tot plaatsvervangend griffier bij liet kantongerecht, alhier, is benoemd en beèedigd de he>cr Jansma, candidaat.notaris te Hoofd dorp. In café Bras aan den Sloterweg werd gisteravond -een druk bezochte vergadering gehouden van werklieden in het landbouw bedrijf. Bostuiirderen van een dergelijke ver- eeniging betoogden het nut van een werk- lieden-vereeniging. Het gevolg was, dat zich een 15-tal personen bereid verklaarden een Vereeniging te vormen In een volgende bij eenkomst zullen de voorbereidende werkzaam heden voor de constitueering van de Yereeni ging worden verricht. HAZERSWOUDE. In de tweede bijeen komst voor de viering van het feest onzer onafhankelijkheid van de Fransclie heerschap pij werden als bestuurders benoemd de heeren A. H. (Goldberg, J. B. Wesselingh Jr., A. tV. Straathof f, dr. H. Mayer. C. Kortcweg Jr., D. de Bruyn IJzm en C. Fiiippo. Voor de verschillende feestelijkheden werden sub- commissicn samengesteld. Behalve de kin derfeesten, den historiscben optocht en de bioscope.voorstelling, wordt ook een bloemen corso voorbereid. Ingekomen was een ver zoek van ds. H. Smelt, pred. bij de Ncd-Herv. Gem., om 's morgens mot een godsdienstige viering van het feest aan te vangen, waar mede rekening zal worden gehouden. Van de ingezetenen wordt verwacht, dat de drie kleur van him huizen zal wapperen en dat een algemeene illuminatie den feestavond recht schitterend zal maken. Voor een aan zienlijk bedrag* werd staande de vergadering reeds geteekend. De vergadering werd ge leid door den heer A. II. Goldberg. De Unie-collecte heeft opgebracht f 308.80. Aan den heer A. ten Hoor, hoofd der CIit. School op het Dorp, is eervol ontslag verleend tegen 1 October a.s., wegens zijü benoemng te s-Hertogenbosch. De leerlingen der openbare school van de hoogste leerjaren, maakten vanwege de vereeniging „Trouw School bezoek" «een reisje naa.r Amsterdam. In tien rijtuigen trok het gezelschap, hetwelk uit - ongeveer 90 perso nen bestond, voorafgegaan door de muziek der „Harmonie", naar den Rijndijk, waai* de Carsjensboot klaar lag. De belangstelling van het publiek was zeer groot. Begunstigd door prachtig weer* en opgeluisterd door vrco- lijko muziek, ging de tocht zeer voorspoedig. Te Amsterdam stonden elect ris che tramwa gens gereed, om de jubelende schaar op te nemen. Direct gingen de kinderen niet hun geleiders nu naar de Diergaarde. De wan deling door „Artas" ien het aquarium, die in de school behoorlijk was voorlxvreid, maakte een diepen indruk op de jongelui. Met aan dacht werden de dieren gadegeslagen en bij herhaling gaven de kinderen van hun goed geheugen en hun opmerkingsgave de duide lijkste bewijzen. Ook de inwendige mensch werd ndet vergeten ien de bediening op do boot, zoowel als dn „Artis", liet niets te wenschen over. 's Avonds pm halftien kwa men de rijtuigen jweer met hun lieven last de Dorpsstraat binnexijden. Voor de woning van 't hoofd der school werden nog eenige muziekstukken uitgevoerd, waarhij een talrijk en aandachtig publiek tegenwoordig was. De Vereeniging „Trouw (Schoolbezoek" kan met voldoening op dezen succesvollen dag- terugzien. KATWIJK. Bij de Jieden gehouden ver. kiezing voor een lid van den. Gemeenteraad zijn candidaat gesteld de heeren A. de Klerk, P. Meerburg, D. Taat en Jac. Wassenaar Cz., ieder met één lijst. De winst, en verliesrekening van de gemeente-gasfabriek sluit met een zuivere winst van f3183.33 (vorig jaar f 2164.511/*). Aan bezoldigingen en arbeidsloon is uitbe taald f5420. De balans sluit met een eind cijfer van f 192,684. Het particu lier gasverbruik bedroeg 417,981 M3., tegen 392,928 M3. in 1912. Het buizen net werd uitgebreid met 580 M. De cokes- productie bedroeg 14,930 H.L. Ammoniak- water werd er 1180 H.L. geproduceerd. De openbare verlichting kostte f 2822.50. Naar wij vernemen, is voorgesteld den ingang der bcrghaveii te maken aan de oostzijde in den dijk langs den Rijn tegen over het stoomgemaal van den Hornerspol- der. Wordt dit plan uitgevoerd, dan is hier mee meteen een eind gemaakt, aan de riool- kwestie te Katwijk-aan-Zee, wijl er dan cir culatie in het water kan plaats hebben, waar door het vuil wordt weggevoerd. KATWIJK-AAN-ZEE Het nieuwe pavil joen van het. Zeeliospitium, alhier, dat in het begin van het volgend jaar wordt ge opend zal, naar de schenkster, den naam dragen van Maria.Carolina-Blankenhcim-pa- viljoen. Heden had hier dc aanbesteding plaats der leverantie van het meubilair der nieuwe zaal voor Prot.-Chr. Belangen, welk meu bilair bestaat uit 56 banken, een platform met" katheder en kapstokken voor de collecte- zakjes. Ingekomen waren zeven biljetten, als volgt: Joh. Verloop f967, G. Haasnoot f 992, L. de Best "f 1055, Kr. v. d. Plas f1058. A. Palrlevliet f 1068, L. Ivruyt f 1100, J. Dub beldam f1248. Vrijdag kwamen hier 3 partijen haring' in afslag. De prijzen pel* kantje warenvol le haring f 16.50—f 19.45j maatjesharing f13.40f 13.55; steurharing f 11.45; ma. lert-el f 10.90. Het is dezer dagen op liet strand bijzon der druk geweest. Niot alleen van de bad gasten, maar ook van de z. g. dagjesmenschen, die eiken dag in grooten getale per tra.ni of boot naar ons strand kwamen om er eens eoht te genieten. Tram en boot maakten dan ook goede zaken. De boot kon 's avonds nau. welijks al de reizigers vervoeren. De leerlingen der zangschool „Katwijk" alhier, maakten onder leiding van hun*direc teur-, den heer N. van Beden, een heerlijken boottocht. Per Katwijksche boot vertrokken zij 5s morgens naar Leiden, om van daar per „Carsjens" een tocht naar het Kager- moer te doen. 's Avonds te zes uur arriveer den zij weer hier. LISSE. Dool* het soliiohtig worden van het paard voor een passeerende tram. kwam de wagen, beladen met bloembollen, zoodanig met een tram in aanraking, dat aan wagen en lading betrekkelijk greote schade werd toegebracht. Omdat de voorman, zekere Zandbergen, van Rijnsburg, de schuld werpt op den machinist, is door de politie proces verbaal van de zaak opgemaakt. NOORDWIJK. De. firma De Ruyter en Hoogewoning alhier behaalde op de wereld tentoonstelling te Gent de vier hoogste prij zen voor gladiolus-bloemen, n.l. den coupe, plus drie gouden medailles. Do studie-commissie, bestaa'ude uit de lieeTen J. Ivloos, M. Verloop, K. de Bes, H. W. Doorjieveld en C. Vcrwey, schijnt hard gewerkt te hebben. De uitgewerkte plannen voor den- historisclien optocht, voor stellende do gebeurtenissen, die in 1813 te Nocrdwijk hebben plaats" gehad, zijn reeds overgelegd aan de best uren van de beide Oranje.Vereenigingen. De plannen werden goed gekeurd. In de regelingscommissie voor het 1ste on 3de tafereel, voorstellende twee proclamaties op de beide Ncordwijken, zijn benoemd de Interen K. de Bes, J. Aengenent, A. Mooije- kind en L. van Beveren. In de regelingscornmissie voor liet 2de ta fereel, voorstellende de vlucht van de F.ran- sche soldaten en douanen, werden benoemd de heeren O. Yerwev, R. J. de Groot, W* van Beden en A. Verloop. In de commissie voor het 4de taferooi, voorstellende de landing van den Hertog van Brunswijk, werden benoemd de hoeren H. W. Docrneveld, M. Verloop, S. J. Zand voort, W. do Ruyter en J. H. van der Werf. Tot leden vau do financieele commissie werden benoemd de heeren: A. Dorsman, J. Kloos, da*. C. H. Hermanides en P. van Bommel. Per advertentie en per biljetten roept de feestcommissie tegen oen matig inleg.geld per sonen op, die wenschen deel te nomen aan den historiscben optocht. De commissie hoopt en vertrouwt, dat cok de gegoede burgers gaarne een karakter zullen uitbeelden in dézen zoo bij uitstek mooicu optocht, die oen nat ionaal-historisch, doch bovenal een plaat se! ijk-historisch karakter draagt. Wij van onzen kant wekken gaarne op, dat er zoo algemeen mogelijk worde deelgenomen aan den optocht, die 28 Aug. zal plaats hebben. Bereids is door de commissie subsidie aan gevraagd aan het Gemeentebestuur. Het be looft met algemeene medewerking natuur lijk een mooi feest te worden. NOORDWIJKERHOUT. De heer P. v. E. had gisteren een duren dag. Een flinke hooischelf, welke niet verzekerd was, brandde door hooibroei geheel uit. De veiling aan P.-Gijzenbrug was gister- avond zeer druk bezocht. De handel was le vendig* en de aanvoer van boonen flink. Ver scheiden fabrikanten en vele vreemde koop lieden waren aanwezig. RIJPWETERING. Er heeft zich ook hier een comité gevormd tot viering van het onafhankelijkheidsfeest, dat hoopt op aller medewerking. TER. AAR. De Raad vergadert Donder dag a.s., des voormiddags te elf uren. WARMOND. Gisteren hacl de stalhou der J. van Tongeren, alhier, het ongeluk met een been bekneld te geraken tusschen zijn wagen en een automobiel, waardoor dat lichaamsdeel brak. Hij werd naar zijn woning gebracht, alwaar geneeskundige hulp spoedig aanwezig was. WOUBRUGGE. In de vergadering van de tentoonstellingscommissie, gisteravond gehouden, is besloten den toegangsprijs voor de tentoonstelling te bepalen op 10 cents voor ingezetenen en 20 cents voor niet- ingezetene i. De opening blijft bepaald op 1 September a.s. Een geacht ingezetene zendt. o. m. een wijnglas in, waarin aan keizer Napoleon in 1811 de eerewijn is aangeboden. ZOETERWOUDE. De heer, die Maandag 28 Juli 1.1. bij den rij wiel verhuurder PIoo- gervorst, aan den Hoogen Rijndijk alhier, een rijwiel had gehuurd voor een uur, om naar Leiden te rijden en niet terugkeerde, is gisteren door den veldwachter Deegenaars te Alphen opgespoord en aangehouden. Het is de 22-jarige W., uit. Leiden. Het rijwiel was nog in zijn bezit. Bij Kon. besluit ir met ingang van I October aan W. C. Capel, te 's-Gravca- hage, op verzoek eervol ontslag verleend als referendaris bij de directie Vau don Landbouw, onder dankbetuiging zijn benoemd tot vertegenwoordigers der Ned. Regeering op bet Tuiubouwcongres, hetwelk van 711 Augustus te Gent wordt gehouden, E. H. K rel age. te Haarlem, op O', van Lennep, te 's-G ravenhag-e, reep. ondervoorzitter en secretaris van den Ne derlandsehen Tuin hou wraad is met ingang van 15 Augustus benoemd tot nijverheidsconsulent Ti. Steket-ee, werk tuigkundig ingenieur te Ede, rijksbouw- ingienieur aan de pjiks Hoogere Lancl-, Tuin- en Bosohbouwschool te Wageningoü onder toekennins vun eervol ontslag irit laatstgenoemde betrekking met ingang van bovengenoemden datum. De aan vullis 'erkiezsngen voor de Tweede Kamer. De uitslag van cle b~~3temming in R - t- te rdam I (vac.-St lokman) is. dat ui'vc bracht zijn 8911 gekilde stemmen, waarvan op den heer B. J. Ge *retson, C.-ïï. 4670, op den lieer A. B. de Zee. w, S.-D. A.-P., 4*21» zoodab gekozen is die heer B. J. Gerretson. De rechterzijde heeft met deze aumul- lingsverkiezing 1 zetel gewonnen, waardoor ?iij 46 leden in de nieuwe- Kamer telt. Do concentratie blijft op 38 staan; de S.-D. A.-P. heeft thans haar tweeden zetel ver speeld' en zakt van 17 op 18. TMStfCïieniïjdscÏBO. ïïiaiaset'verk»^e 8ig\ De minister van Binnenlo.ndsche Zaken, overwegende, dat blijkens ben Hu van burg'emeester der gemeente Groningen bij de verkiezing op 4 Aug. j.l, voor een lid van de Tweede Kamer <ler Staten-Gencra-il in het kiesdistrict Groningen niemand op de lijst der candidaten is gebracht en dienten gevolge niemand benoemd is verklaard; heeft goedgevonden te bepalen, d'at tts nieuwe verkiezing zal plaats hebben op Vrijdag 15 Augustus e. k., de stemming, zoo noodig, op Donderdag 28 Aug. d. a. v., de herstemming, zoo noodig, op Woensdag 10 September d1. a. v. Deze verkiezing (thans voor de derde maal uitgeschreven) betreft de vacature in de* oude Kamer, ontstaan door de benoeming van den heer mi*. Drucker tot lid van de Eerste Kamer. Marcel Myin. Naar men met belangstelling vo'-nemrc zal, keert Marcel Myin, van tie Kor. Ver. „Hot Ned. Tooneel", morgen weer geheel her steld uit Ems hierheen terug, en zal h(j wol dra zijn werkzaamheden hervatten. Tweo nieuwe operettes. Lóhar heeft twee operettes gereed voor bet komende seizoen „Endlich allein" en „Die ideale Gattin." Do eerste vortooningen zullen plaats hebben te Woenen en te Berlin Nieuwe siamerledsn. R. J. Gerretson. Het nieuw gekozen Tweede Kamerlid voor Rotterdam I, de héér B. J. Gerretson, werd in 1856 te Rotterdam geboren en bleef sinds dien steeds te Rotterdam gevestigd. Van jongs af aan heeft de lieer Gerritson deelgenomen in de christelijke pliilantropie, en speciaal in de christelijke jongelirigsver- eenigingen. Thans nog ijvert hij in deze rich ting, is lid van kerk- en schoolbesturen o. o-. kerkvoogd van Kralingen en bestuurslid der Haveloozenschool. Zestien jaar geleden koos de burgerij uit district I hem tot lid van den gemeenteraad hij is lid van talrijke commissies uit den raad en fungeerde tijdelijk als wethouder van financiën. Nogen jaar geleden werd hij gekozen tot li-.l der Provinciale Staten van Zuid-Holland, waar hij voorzitter is der rechtsch? Staten- groep. De heer Gerrelson is lid der firma Gerret son en Rutteman, handelaren in verfwaren, te Rotterdam. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 9 Aug. Medegedeeld door hef Kon. Ned. Meteor. Inslitnut Ie De Bilt. Hoogste barometerstand 769.6 te Horta. Laagste 749.5 te Bodo. Verwachting tot den avond van 10 Aug. zwakke tot matigen zuidwestelijken tot noordwestelijken wind. Veranderlijke be wolking. Waarschijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer. WelLioht jets warmer. De Anisterclaiaiischc Benrs hondt heden vacantiedag, zoodat de bio- teeriugen ontbreken.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1