N<>. 16398 I>onc!er<Jag 7 Augustus, A0. 1913, feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. f 1J0. Uit de „Staatscourant", FEUILLETON. Ce wettige erfgenaam. PRIJS DER ADYERTENTIEN ïan 1b rogels ,'1.05. Iedere regel meer fO.Wj. Grootera letters naai plaatsruimte. - Kleine idvertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt/'O.Oö berekend. PRIJS DEZER COURANTI Voor Leiden per week 9 Oentsj per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zija Franco per post 1.30. 1 55. Leiden, 7 Augustus. In Den Haag zijn geslaagd voor het examen Fransch M O. akte A mej. W. Tim merman, van Voorburgvoor het examen Fransch L. O. de heeren J. Smit, van Lei den, en A. Frank, van Boskoop, en mej. S. W. Hellema, van Leiden. Op 2 September a.s. hoopt ds. D. Meerburg, pred. der Ned.-Herv. Gem. te Aarlanderveen, den dag te herdenken, waarop hij, 25 jaren geleden, de Evangelie bediening te Waarde (Z.-H.) aanvaardde. Ds. Meerburg, die van 1890 tot 1900 te Vreeswijk stond, werd 23 September van dat jaar te Aarlanderveen bevestigd. („Ned.") De feestvereeniging „De Burcht," te Voorburg, heeft het programma voor de on afhankelijkheidsfeesten vastgesteld. Dinsdagavond 19 Augustus zullen concer ten gegeven worden des nam. in de Ned.- Herv. Kerk door het ,,Voorburg's Mannen koor", half negen aan de „Wijk6rbrug" door een gemengde zangvereeniging en strijkge- zelsohap. Woensdag 20 Augustus, des morgens re veille; 101 uur optooht der schoolkinderen; 's namiddags 2 uren ringrijderijdes avonda verschillende concerten in het dorp. Donderdag 21 Augustus: om half elf kin dercantate; 's nam. 2 uren historisch alle gorische optocht; des avonds 8 uren fakkel optocht met een serenade aan den burge meester en leden van den Baad. Het vuurwerk is vervallen, doch het ligt in de bedoeling de Heerenstraat to versie ren. Ook zal een étalage-wedstrijd worden uitgeschreven. De Baad van Woerden heeft tot on derwijzer aan de open'o. lagere school be noemd den heer B. van Borssum Waalkes, te Leeuwarden. Het batig saldo der Haarlemsche wa terleiding bedroeg in 1912 f 21,328.80, tegen f35,562.98 in 1911. Daarbij werd aan de ge meente wegens Tecognitie voor het hebben van buizen in den gemeentegrond f 19,6^8 be taald. Heden is bet twaalf-^en-een-half-jaar geleden, dat H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik in het huwelijk traden. Zoo als men weet, is het de wensch van het Ko ninklijk Paar dezen herinneringsdag als een huiselijk feest te vieren., H. M. de Koningin-Moeder komt heden te 4 uur 63 min. voor een kort verblijf op Het Loo. H. M. de Koningin-Moeder bracht gis termiddag met gevolg een bezoek aan Arn hem. H. M. werd aan het station ontvan gen door den burgemeester, terwijl mede aanwezig was de Commissaris der Ko ningin, jhr. Van Citters. Allereerst werd een bezoek gebracht aan het ooglijdersgc- sticht. H. M. onderhield zich met alle pa tiënten en gaf den kinderen geschenken. Hierna werd een bezoek gebracht aan het Kinderziekenhuis en vervolgens aan de Vierjaarlijksehe. Overal langs den weg werd H. M. toegejuicht. 9 Men meldt ons uit AmsterdamDoor jfcen groep vrouwen, los van eenige vereeni ging,bond of partij, wordt een ax>tie op touw «ezet, zoo luidt het in een manifest, dat met *het opschrift „Vrouwenbijeenkomsit" ver spreid wordt, om de vrouwen, die voor het principe „grondwettelijke gelijkstelling van man en vrouw" voelen, op den eersten zit tingsdag na de opening der Staten-Generaai op het Binnenhof te 's-Gravenhage bijeen te brengon, om daar, zoo luidt wederom het manifest, als de heeren volksvertegenwoordi gers zich naar het gebouw begeven, waar over Nederlands wel en wee zal worden be- sohikt, een zwijgend en stil protest te voe ren tegen wat nu nog is, en wat, als billijk heid en rechtvaardigheid hoogtij zullen vie ren, niet blijven mag. Het manifest is geteekend H. H. Verwey Mej au, Wouwerman straat 37, Amsterdam. Bij Kon. besluit is ingetrokken het Kon. besluit voor zoover daarbij aan D. Vreede, luitenant ter zee 2de klasse der Koninklijke marine, de bronzen eerepen ning voor menschHevend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift zijn toegekend wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding van een matroos uit de Middel- landsche Zee, en aan den zeeofficier D. Vreede, voornoemd, wegens de bovenver melde redding toegekend de zilveren eere penning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift. Het bestuur van de Friesche Maat schappij van Landbouw heeft besloten, ad- haesie te betuigen aan het door de Gel- dersch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw tot den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gerichte adres ter verkrijging van wettelijke bepalingen, om den kleinhandel te verplichten, inlandsch en bevroren (Argentijnsch) vleesch bij ver koop scherp uit elkaar te houden. Naar „De Msbode" verneemt, zal de begrafenis van wijlen Mgr. J. H. Drch- manns, Bisschop van Boermond, plaats heb ben te Boermond op morgen 8 Augustus, des morgens om elf uren. Tot vicaris capitularis van het bisdom Boermond is gekozen Mgr. dr. P. Mannens, vicaris-generaal van dat bisdom, Geheim Kamerheer van Z. H. den Paus, proost van het kathedraalkapittel en president van het Groot-Seminarie te Roermond. Bij do Geref. Kerk te Kampen is be roepen ds. S. Datema, te Delfshaven. Te Middelburg is op 74-jarigen leeftijd overleden de heer J. H. C. Heyse, lid der Provinciale Staten van Zeeland en van den Baad van Middelburg. De heer Heyse, vroe ger predikant, was een zeer geacht inwoner der Zeeuwsche hoofdstad. Hij was ridder in de orde van den Ned. Leeuw. HOOFDDORP. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer G. W. Demmendaal. KATWIJK AAN DEN RIJN. De A.-R. Kicsvereeniging heeft alhier gisteravond vergaderd en candidaat voor den gemeen teraad gesteld den heer Jac. Wassenaar. KATWIJK-AAN-ZEE. In de gisteravond gehouden vergadering der Chr.-Hist. Kies- verceniging alhier is met bijna algemeene stemmen candidaat gesteld voor den Ge meenteraad in de vacature-F. E. Meerburg de heer P. Meerburg. Woensdag kwamen hier negen partijen haring in afslag. De prijzen waren per kan tje Volle haring f 19.40 tot f 18.05 maatjes haring f 14.55 tot f 13.50, makreel f 10.50 tot f 7.90 steurharing f 11.55. Toen de voerman N. P. gisteravond uit 's-Gravenhage terugkeerde, schrok zijn paard bij een brug in Katwijk aan den Rijn. Door den schok viel de elfjarige D. v. R. van den wagen, met het noodlottig gevolg, dat hij zijn been brak. De ter hulp geroe pen geneesheer oordeelde het noodig den patiënt naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden te doen overbrengen. OEGSTGEEST. A. P. v. d. Berg, ge meente weg werker, alhier, mocht den dag herdenken, waarop hij vóór veertd- jaren in dienst dezer gemeente trad. De jubilaris werd ten raadhuize ontbo den, waar de burgemeester hem hartelijk gelukwensche met dezen dag, maar tevens zijn leedwezen uitsprak, dat hij van dit feit nog sleohts enkele dagen kennis droeg, waar door de tijd te kort was, om V. d. Berg meer offici el te huldigen, en hem een stoffelijk bewijs van waardeering t« doen toekomen. Met te betuigen, dat wat in het vat is niet verzuurt, wenschte de burgemeester den jubilaris een genoeglijken dag. Namens zijn collega's werd hem door den gemeente-veld wachter Heisterborg een stof felijk bewijs aangeboden, waarmede de ju bilaris zeer was ingenomen. Verder werd de dag in huiselijken kring, omring door een talrijke kinderschaar, door gebracht. Talrijke felicitaties en bewijzen van be langstelling verhoogden nog de feestvreug de. Het bestuur der Oranje-vereeniging heeft thans definitief besloten, om tegelijk met Koninginn a-verjaardag de Onafhanke- lijksfeesten te vieren. Aangezien 31 Augus tus op Zondag valt, heeft men 5 September als datum van den feestdag gekozen. Sinds lang circuleerde in deze gemeente een lijst om tot een betere uitvoering te kunnen ko men. In overleg met het bestuur van „Ajax" zal op het terrein aan de Lage- voort het grootste gedeelte van het pro gramma worden afgespeeld. RIJNSBURG. De plannen voor de fees ten „18131913", alhier, nemen reeds een vasteren vorm aan. Zij zullen bestaan in een kindorfeesit en een feestdag met allegori sche optooht als hoofdnummer. De dagen voorloopig vastgesteld op 29 en 27 Aug. a.s. In den loop der volgende week zal bij de ingezetenen worden aangeklopt om bij dragen voor de kinderfeesten, die dan wel rijkelijk zullen vloeien. VOORSCHOTEN. Met ingang van 6 Aug. is herbenoemd tot burgemeester de he^r E. Vernède, secretaris dezer gemeente. WARMOND. Bij den bloemist O. Zw., in het Oost-Einde alhier, geraakte gistermid dag eeD jongetje van een jaar of acht in een sloot achter de woning. Het knaapje had zich aan een op den kant staanden slijpsteen vastgehouden, die mede te water ging. Toen op het geroep van een zusjo hulp kwam opdagen, moest men het ventje van onder water uit den bagger halen. Waarschijnlijk ten gevolge van den val van den slijpsteen was zijn voet een weinig ont veld, overigens had hij geen letsel beko men. Bij de landbouwers v. d. G., C. v. Sch. in 't Lageland zijn van den eerste vier kippen ontvreemd, van den tweede een koperen melkontroombak, of z.g. melk mouw. Gisteravond werd deze gemeente be zocht door een aantal cursisten van den cur sus in bijenteelt, te Leiden op 't Posthof ge houden. Het doel der komst was in hoofdzaak de bezichtiging van den bij en stand van den heer L. J. C. Papöt, alhier. De heer Hoot- sen, leeraar van den cursus, onderzocht den stand en deelde den eigenaar nog enkele zrv- ken op het bijengebied mede, om den stand, welke reeds zeer goed is, nog beter te krij gen. Tevens werd een bezoek gebracht aan de kaarsenfabriek van voormelden heer Papöt. Met heel veel belangstelling werd door de cursisten een en ander in oogenschouw ge nomen. terwijl de heeren Van Egmond cd Van Stijn, de verschillende werkzaamheden verklaarden. Nadat den heer Papöt hij monde van den leider van de bijententoon stelling, den heer M. J. Spaargaren, harte lijk dank was gezegd voor de welwillendheid, aan de Vereeniging betoond, vooral betrek kelijk de ingezonden wasafdeeling op de ten toonstelling, vertrokken de be-zoekers per fiets wederom naar Leiden, na een tochtje door het Dorp zelf te hebben gemaakt. ZEVENHUIZEN. Mej. A. B. Borrie on derwijzeres te Gouda, is als zoodanig be noemd aan de openb. lag. school alhier. Bij Kon. besluit is, met ingang van 36 Augustus 1913, benoemd tot schoolopziener in het arr. Mederablik C. Maarschalk, te Koog aan de Zaan is tijdelijk benoemd tot secretaris van den Armenraad in Opsterland mr. C. Kaptoyn, griffier bij het kantongerecht te Beester- zwaag is aan dr. P. W. Merkes, leeraar aan het Geref. gymnasium te Amsterdam, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid der commissie, in 1913 belast met het afne men van het examen, bedoeld in artikel 12 der Hooger-Onderwijswet is aan P. J. Truyen, op zijn verzoek, met ingang van 25 Augustus 1913, eervol ontslag verleond als burgemeester van Meyel, met dankbetuiging is met ingang van 1 Augustus 1913 belast met het gezondheids-onderzoek van uit zee te Den Helder en Tessel aankomende sche pen G. F. Louwerse, arts te Den Helder zijn benoemd tot onderwijzer bij de Rijks kweekschool voor onderwijzers te Gronin gen K. Dokter, te Winschoten, en O. M. van Hessen, aldaar is met ingang van 1 September 1913 be noemd tot leeraar aan de R. H. B.-S. to Meppel K. Blom, thans leeraar aan de R. H. B.-S. te Sappemeer, met gelijktijdig eer vol ontslag uit laatstgenoemde betrekking is buiten bezwaar van 's Rijks schatkist tot afgevaardigde van de Nederlandsche regeering bij het in Augustus 1913 te Gent te houden 23ste Congres van den Belgischen Bond voor Oudheidkunde en Geschiedenis, benoemd dr. G. Brom, directeur van het Nederlandsch Instituut voor Geschiedkun dig en Kunsthistorisch onderzoek te Rome zijn benoemd met ingang van 7 Augustus tot burgemeester van Huisseling en Neer loon A. van de Wiel, secretaris dier ge meente met ingang van 14 Augustus tot burgemeester van Waalwijk Th. L. D. do Surmont de Bas Smeelevan 7 Augustus tot burgemeester van Bergambacht J. A. A. Wilkensmet ingang van 15 Augustus van Barwoutswaarder, Rietveld en Waar der F. Mahlstedevan Leerbroek, Meer kerk en Nieuwland V. H. Binkes, secretaris van loerbroek en Niguwlandmet ingang van 1 Augustus \an De Bildt H. Ph. J. ba ron van Heemstramet ingang van 15 Augustus van Dit venveen «L W. Dof- fegnies zijn met ingang van 1G Augustus bij den marinestoomvaartdienst benoemd tot offi cier-machinist 2de H. de hoofdmachinisten W. Wiegel, J. Jongepier en B. C. de Groot is aan W. van Heijningen Nanninga, op zijn verzoek, eervol ontslag uit zijn betrek king van het college van regenten over de strafgevangenis te Sneek, onder dankbetui ging is benoemd tot lid vau gemeld college H. Halbertsma, zuivelfabrikant, te Sneek. Het zilveren feest der slagersgezellen- vereenlging „Nut en Vriendschap." Gisteravond is eigenlijk het zilveren ju bileum van „Nut en Vriendschap" her dacht. Op Den Burcht zaten in een gezellig ver lichte omgeving de feestgangers. Het be stuur onder een baldakijn, geflankeerd door de stads-, nationale- en oranje-kleuren, met op den achtergrond het rijkswapen en ter rechterzijde de banier dor vereeniging. In het midden schitterde boven een kleine ver hevenheid een groote lichtbal en langs de kanten in Chineesche lampions hingen klei nere gloeilampen. En overal weer de vlag gen van diverse naties met overwegend het rood-wit-blauw en oranje, 't Was een recht knusse omgeving en dit en de tonen van de vroolijke muziek moesten wel een pret tige stemming veroorzaken. Een orkest uit den staf van het derde regiment huzaren voerde op verdienstelijke wijze een program van opgewekte nummers uit. Lincko, Gil bert, Falb, de namen geven reeds het lca- rakter der muziek aan. Na het officieele programma het „Wilhel mus" en toen bereikte do vreugde het top punt. De muziek voorop, ging 't vele malen het Burchtplein rond, hossend en zingend. Even dreigde een geweldige regenbui de feestvreugde to verstoren, maar 't bleef bij een buide pret had er niets door ge* leden. Daarop werd het feest in de zaal voort gezet. Het was bijna elf uur, toen met de uitvoering van hot programma werd begon nen. Eerst een revue, een kijkje gevend in de geschiedenis der organisatie van slagers gezellen, de ontwikkeling van fuifclub en ziekenpot tot een vakvereeniging. op mo dernen grondslag. Deze revue was aardig in elkaar gezet en sommige typen voldeden heel goed. Het slot er van was een speech van den voorzitter, den heer J. Snel. Veel heeft hij gesproken. Over den groei der vereeniging in het laatste jaar met 25 leden, waar door het getal van 77 bereikt is over de verkregen resultaten en vooral over de samenwerking en den steun der patroons, die als donateur on werkgever veel voor. „Nut en Vriendschap" hebben gedaan en' ook nu weer de vereeniging in do gelegen heid hadden gesteld dit feest te vieren. Mo gen er zijn, die het niet goedkeuren dat pa troons donateur zijn, de Leidsche organi satie is trotsch op dien steun. De heer Snel hoopte, dat van die goede verstandhouding binnenkort zal mogen blijken, wanneer de gezellen komen vragen om een iets beter loon. De patroons zijn 't met elkaar eens 86) „Neen, ik heb hier eenige minuten ge wacht", antwoordde Gasble. „Mevrouw Keith zond me hier heen, of eigenlijk bood ik haar aan het adres van een kleermaker te brengen, die een specialiteit is in het maken van damesmantels, geloof ik. Me vrouw Athol vroeg er gisteren naar. Ieder een schijnt uit te zijn. Ik ben blij, dat ik u nog tref, mijnheer Forbes". „En 't is mij heel aangenaam u te ont vangen", zei Forbes, zijn pijp nog steeds onderzoekende. „Wilt u ook niet rooken, mijnheer Castlei Houdt u van tabak'? Ik geloof, dat u anders is dan andere echte Indiërs. Ik heb u wel eens sigaren zien rooken. Houdt u daar meer van V' „Eigenlijk wel. Ik heb namelijk de ta- baksbe-reiding op Havanna gezien. Heel in teressant, maar toch had ik er sinds ge noeg van" „Ik wil 't graag gelooven. Toen ik in Italië was, vond ik eens aanleiding een be zoek te brengen aan de hobelkeuken, en ik heb nooit van mijn leven zoo weinig eet lust gehad als de daarop volgende week. t Beste is in zulke zaken niet te nieuws gierig te zijn. Maar u is ook geen eohte Indiër. U is niet zoo heel lang in de war me gewesten geweest, nietwaar f" „Ik ben bijna nergens anders geweest, Bijna twintig jaren geleden ben ik regel recht van Schotland naar Indië gegaan en ik heb nooit verlof naar Engeland geno men, ofschoon ik eens eenige maanden in China en ook eens een half jaar in Japan ben geweest". „Nooit verlof genomen naar Engeland? En dat in twintig jaren! Dat is een heele tijd, mijnheer Castle". „Ja, dat lijkt een heele tijd; maar ik was er niet voor straf. Ik had er veel werk, dat kan ik u verzekeren, en ik stelde heel dikwijls in niets andei's belang dan in mijn werk. „Dat is de beste manier, om vooruit te komen. Maar ik weet niet of het dë ge zondste is". „Dat weet ik ook niet. Er zijn behalve zijn werk ook wel andere dingen in de we reld, waarin een man belang moet stellen. Ik vind nu zelf ook, dat ik veel eer had moeten terugkomen". „Ja, 't is gewoonlijk zijn moeder of ;zijn zuster, of een ander familielid, soms zelfs een meisje, dat heelemaal geen fami lie van hem is, die een man weer naar zijn vaderland doen terugkeeren. Was dat bij u ook het geval?" „Neen, mijn moeder, van wie ik heel veel hield, was dood. De behandeling, die ik van mijn vader ondervond, dreef mij het huis uit. Een zuster had ik niet. Wat kon mij dus naar Schotland terug doen verlangen „En nu u terug is gekomen, is u nu van plan er te blijven?" Bex Castle antwoordde niet dadelijk. Hii keek geruim en tijd nadenkend voor zioh uit, alsof hij niet wist wat te antwoorden. „Misschien had ik u die vraag niet m^et^n doen. mijnheer Castle. 't Is als de vraag Van een rechter, nietwaar?" „Ik kan er ten minste nog geen ant woord op geven", zei Gasble. „Mijn hart is in de Hooglanden. Ik heb soms een ge voel, alsof ik Schotland nooit weer zou wil len verlaten, en dan weer is 't mij, alsof ik wenseh, dat ik hier nooit was terugge komen. Zoo voel ik mij ten minste op het oogenblik. Of ik blijf dan wel wegga zal veel afhangen van den loop, dien de zaken de volgende week nemen". „O, ik dacht, dat u het oog hadt op een of ander kasteel en dat u bezig was te on derhandelen over den koop", zei Forbes. Maar ofschoon hij heit op ernstigen toon zei, moest de ander glimlachen. „Daar zou wel iets van waar kunnen zijn", zei hij. „Wat zou iemand, die van plan is zich in de Hooglanden te vestigen, raden? U is een ervaren man van zaken, Dat weet ik". ,,In de eerste plaats zou ik voorzichtig heid aanraden, groote voorzichtigheid", antwoordde hij. „Maar dat is een banale raad. Er zijn gevallen, waarin het noodig is vermetel te zijn, een roekeloozen slag te wagen". „Ik weet niet of ik daar wel een man voor ben", zei Castle. „Ik ben te veel een Schot. Onze vriend Loth a is een man om een vermetelen of een roekeloozen zet te doen. Als hij een paar weken geleden niet zoo ve ïm et el was geweest, zou hij hier nu niet zijn Ik zou wel eens willen weten, waar hii dan wel zou gitten". „In Australië, mijnheer", zei Forbes. Rex Castle lachte. „Of een ander even vaag oord", zei hij. „Is het u niet opgevallen, dat hij zelf heelemaal een beetje vaag is?" vroeg For bes. „Ik mag daar niet veel van zeggen, mijnheer Forbes", antwoordde Castle. „Wat vaagheid betreftsommige men- schen zullen van mij misschien ook zeggen, dat ik een beetje vaag ben. Geen uwer heeft mij rechtstreeks gevraagd uit welk gedeelte van Schotland ik kwam. Iedereen was heel tactvol en zorgde er voor, dat ik mij niet licht iets liet ontvallen „U iets liet ontvallenHoezoo?" „Och, 't maakt op mij den indruk, dat mevrouw Athol, en Sir Drummond mis schien ook, gelooven, dat ilk een dier Schotten ben, die het leven beginnen in een armoedig dorp of gehuchtje, of wel in de achterbuurt eener stad en die in 't buitenland in enkele jaren een groot for tuin opbouwen, of anders, als ze thuis blij ven, een winkeltje in worst of zoo iets beginnen, en er al heel gauw nóg een winkeltje bij hebben, en nóg een, en nóg een, tot ze er wel honderd bezitten. Me vrouw Athol vreest, dat, nu ik eenmaal „binnen" ben, de naam van de plaats, waar ik begonnen ben, mij onaangenaam zal aandoen. Misschien hadt u...e misschien hebt u hetzelfde idee?" ,,'t Is misschien wel eens in me opge komen. Maar ik was het met Sir Drum mond eens, dat, als u goed genoeg was voor de familie Keith, u ook goed genoeg was voor ons. De Athols ontvingen u gaar ne, want, wat u vroeger geweest is, nu is u in ieder geval een vriend van de fa- milde Kedth. Maa.r ik wil er u toch oven aan herinneren, dat u aan de lunch ge legenheid gehad hebt den naam uwer ge boorteplaats te noemen en dat u het niet hebt gedaan". „En u stondt er niet op, dat ik het zou doen. Dat was heel tactvol van u". „Maar, mijnheer Cast-Ie, niemand zal van een vriend van de familie Keith nog een brevet vanvan deftigheid verlan gen „Gelukkig voor mij, dat men er hier zoo over denkt. Maar niet, omdat het juist is. Want mag ik nu de gelegenheid waar nemen u te verzekeren, dat mijn familie relaties niets te wensohen overlaten, ofschoon ik er voorloopig even graag over zwijg als over het winkeltje in worst of zoo iets". „De familie Keit-h weet alles van u af, daar ben ik zeker van, en zooals ik reeds zei, dat is voor Sir Drummond genoeg.. Onze vriend Lotha is de eenige, die hier zonder introductie toegang heeft gekre gen". „Integendeel, ik zou zeggen, dat hij veel betere introducties heeft dan ik. Nie mand denkt er ooit over een onderzoek in te stellen naar den held van den dag. die de slotpoort in- en uitrijdt met de door hem geredde jonkvrouw aan zijn rechter hand. Sir Drummond en ziin vrouw weten wat zii den heer Lotha verschuldigd zijn" Forbes liet eenige oogenblikken voorbij gaan. alvorens hij behoedzaam opmerkte: „En de jonkvrouw zelf. mijnheer C*sr~ !e, begrijpt- zij ook hoeveel zij hem ver schuldigd is?" „Daar mag ik niet aan twijfelen", ze-1 Castte ietwat somber. (Wordt *ö7volgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1