WK N». 16397 Woensdag C Augwstiis. A°. 1913. $eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Be wettige erfgenaam. LEIISCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1ti regels /"1.05. Iedere regel meer 0.17^. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine adTertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer K) Oents. Voor het incasBeeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oèntsj per 3 maanden e f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 9 1.30. Franco per post x.65. HISiDKECWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van den Direoteur der Leidsche Broodfabriek om vergunning tot uitbreiding van de brood- en beschuitbak- kerij in het perceel Nieuwe Mare No. 11, Sectie A, no. 556, door het plaatsen van een electromotor van 1 pk., tot het in beweging brengen van een nortonpomp, en een electro motor van pk, ter vervanging van den be- etaanden electromotor van 1/16 p.k. tot het in beweging brengen van een beschuitsnij machine; Gelet op de artt 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Woensdag 20 Aug. a. s., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven Om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of oen zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL. Weth. Loco-Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leidien, 6 Arug. 1913. n/ftn -Wer.fiMnri Het nutnnteri dat morgen Verschijnt, be- yat o.a.: Het poVtrtet van generaal-majoor P. Kleyn- hens, oommandant der Nieuwe Hollandsche Waterlinie, Bevelhebber Ilde Militaire Af deeling, Lord Derby, de gastheer van liet Engelsohe Koningspaar en Prins Albert van Engeland. Begrafenis van luitenant-generaal Bergansius, Minister van Staat en Oud-Mi nister van Oorlog. Nationale dankbetooging door den Nederlandschen Bond van Gemeen teambtenaren. De keizer van Duitseliland in het dierenkamp van Hagenbeek te Stellingen. Oefeningen van het Nederlandsobe R-ood© 'Kruis, onder leiding van den heer Fabius èn generaal Quanjer. Vergadering Vreem delingenverkeer te Sneek. Het Kindernummer ï.Ons Prinsesje". Leiden, 6 Augustus. In Den Haag zijn voor het examen Engelsch L. O. geslaagd mej. C. M. M. Bruynel, van Gouda, en de heeren A. H. v. d. Lint, van Haarlemmermeer en W. J. Witsenboer, van Leidenvoor het examen Fransch L. O. de heeren M. C. J. Scheffer, van Hillegom, en J. Waarts, van Leiden in 's-Hertogenbosch voor de hoodakte de heer R. J. J. Heirman, van Hillegom, en te Utrecht de heeren J. F. v. d. Ploeg en J. v. d. Rotte, van Gouda. De majoor A. G. Maris, benoemd bij het 2de reg. veld-artillerie, blijft hier in garnizoen. Benoemd is tot hulptelefonist alhier, de heer M. J. Blommen daal. De verplaatsing van de commiezen-titu lair G. Goedhart, van Katwijk-a a n-Zee naar Amsterdam (bijkantoor Hobbema- straat) en O. Vermaas van 's-Gravenhage (bijkantoor Balist-raat) naar Katwijk-aan- Zee zal ingaan op 16 Augustus in plaats van l Augustus. In het Sint-Willebrordus-College, te Katwijk is plotseling overlede.n de weleerw. pater Gustavus Jansenius, in den ouderdom van 72 jaar. Mej. B. Roozen, te Noordwijk, bij de laatstgehouden onderwijzers-examens ge slaagd, is met ingang van 1 September a.s. benoemd aan de R.-K. Par. Jongensschool voor U. L. O. der parochie van St. Jozef te Rotterdam. Als predikant der Geref. Kerk te Hoogeveen is bevestigd ds. H. S. Bouma, van Hazerswoude, door zijn vader ds. L. Bouma, van Middelburg, die tot tekst had Ef. 2 18. Des namiddags hield de nieuwe leeraar zijn intree-rede. Hij had tot tekst 1 Cor. 3 9. Ds. R. Zijlstra sprak zijn ambtsbroeder toe namens den kerkeraad, de gemeente en de zusterkerken. Naar het orgaan van de S.-D. A.-P. ,,De Voorpost'' meldt, heeft de soc.-dem. Raadsfractie van Zaandam vergaderd ter verdeeling van de werkzaamheden en ter bespreking van de a. s. wethoudersverkie zing. Besloten werd voor te stellen een vierden wethouder te benoemen, daar an ders de soc.-dem. wel de meerderheid in den Raad, maar de minderheid in het col lege van B. en Ws. zouden hebben, aan gezien bij staking van stemmen de burge meester de beslissende stem heeft. De frac tie besloot in dat geval op de heeren D-onia en Van der Laan haar stem als wet houder uit te brengen. De vereeniging Soest Vooruit", voorzit ter de heer G. H. Veanstra, heeft gister morgen ten pateize Socetdijk een aubade gebracht aan H. M. de Koningin.Moeder ter e-öre van haaT verjaardag. Een gemengd koor van 150 leden zong met begeleiding dér Harmonie" uit Utrecht, onder leiding van H. Th. Horvers, een drietal liederen. De Ko ningin-Moeder had plaats genomen op het bordes met dames en heeren der hofhouding. Gezongen werd: „Bede voor het vorstelijk Huis", „Holland's vlag" en een fragment uit de cantate, gezongen bij de onthulling Van het monument op „Plein 1813" te Den Haag. De Koningin-Moeder betuigde aan bestuur en directeur haar hooge tevredenheid. De auhade werd door een groote menigte bij gewoond. De Raad van Oud-Vossemeer heeft ontslag gegeven aan den gemeente-secre taris, die Zaterdag zonder nadere opgave van adres die gemeente verliet. De jus titie stelde een onderzoek in. Uit correspon dentie met parti collier en blijkt, dat de be trokkene te Antwerpen vertoefde. Volgens ,,De Gemeente-Stem" heeft de Minister van Financiën aan B. en Ws. van verschillende gemeenten verzocht, vóór 15 dezer te willen berichten, aan welke in de gemeente bestaande gemeentelijke betrek kingen naar hun oordeel uitzicht op pen sioen op 55-jarigen leeftijd behoort te worden verbonden. Heden werd door H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik een bezoek ge bracht aan de Intern. Watertoerisme- en Nijverheidstentoonstelling te Sneek, na eerst een bezoek gebracht te hebben aan de boer derij van de firma Schaap, te Leersum, waar den lioogen gasten liet puikje van den Frie sehen veestapel werd getoond. De Sneeker vloot had zich in de stadsgracht vereenigd, om H. M. en Z. K. LI. hij de tentree van Sneek het „welkom" toe te roepen. Daar na werd koers gezet naar het Sneeker meer, om dit aloude wedstrijdterrein zoo schoon mogelijk met zeilende gepavciseerde jachten te kunnen versieren. Na van de afdeeling watertoerisme de in de gracht gestationneerde sohepen te heb ben bezichtigd, begaven de hooge gasten zich aan boord van de stoomboot „Ooster- goo," waarmee een tocht gemaakt werd over de Friesehe meren. Op het Sneeker meer waren vrijwel alle jachten van leden der Sneeker Zeilclub aan wezig, alle gepavoiseerd, die hier een vloot revue hielden. Van af Follega werd de tocht door Fries land i>er auto voortgezet, waarbij o.a. de bosschen van Olterterp werden bezocht. De kerkeraad der Ned.-Herv. Gem. te Barneveld heeft besloten, om voortaan geen kinderen meer te doopen van ouders, die alléén bij een dergelijke gelegenheid de kerk bezoeken, doch overigens de gods dienstoefeningen niet bijwonen. De 28ste jaarlijksche algemeene verga dering der Nederlandsehe Bankotbakkers- vereeniging wordt nu gehouden in het „Ca sino", te 's-Hertogenbosch. De af doeling Leiden is er aanwezig. Het bezoek van Z.Em. Kardinaal Van Rossum aan Maastricht is vastgesteld op Zondag 17 Augustusde huldiging te Gul pen op heden is afgelasthet bezoek aan Hoensbroek blijft bepaald op Zondag a.s. De Kardinaal is in zeer lichte mate on gesteld ten gevolge der vermoeienissen. De secretaris van Z.Em., dr. Drehmanns, vertrok gistermiddag naar Roermond. De heer G. J. Loonen, burgemeester van Ter Heyden, is na een korte ziekte overleden. De uitslag van de Statenverkiezing in het district Zevenaar (vacature-Van den Bergh) is, dat de heer Th. G. M. Peters, te Herven en Aerdt, de candidaat van de Katholieke centrale, is gekozen met 1529 stemmen. De heer J. W. H. Bas, te Zeve naar, had 759 stemmen. De gC'Wone audiëntie van den Minister van Oorlog ad interim Minister van Ma rine op Vrijdag 8 Augustus en die- van deu Minister van Brnnenlandsehe Zaken op Zaterdag 9 Augustus zullen niet plaats hebben. HILLEGOM. De tentoonstelling van gla diolus-bloemen belooft veel belangstelling te trekken. De mensehen van het vak hebben een groote deelneming aan de inzending toe gezegd. Er is een firma- onder, die zelfs in bijna alle nummers van het programma ver tegenwoordigd zijn. Ook het weer werkt moe; tegen Donderdag kan de bloei zijn toppunt bereikt hebben. Het bouwen van een lokaal onder Lisse voor rekening van don heer W. van der Reep, aldaar, is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer S. den Boer, aannemer alhier. H OOGMADE. Met ingang van 1 Aug. is alhier tot brievengaarder benoemd de heer M. Hillebrandt. KOUDEKERK. Aan de oproeping, om ook hier het onafhankelijkheidsfeest te vieren, hadden gisteravond velen voldaan. De zaal bij Van Egmond was geheel bezot. Een voor- loopige commissie werd benoemd, welke in een volgende vergadering met plannen voor den dag zal komen. KATWIJK.AAN-ZEE. Door twee vendels van de Leidsche Jonge Verken nors is in den Koestal nabij de oantine een kamp opgeslagen. Dit kamp ligt izoo natuurlijk in ©en duin pan verscholen, dat men er naar moet- zoeken om het te vinden. Van uit dit kamp gaan de padvinders 's avonds pf 's nachts uit op verkenning, vlaggcnroof en d.g. Het kamp blijft staan tot Vrijdag a.s. Iu do .Gemeentezaal werd gisteravond een vergadering belegd van d© commissie voor den op 4 September to houden histori- sclien optocht met de deelnemers aan dien optooht, ter verdeeling van de rollen- De optooht belooft luisterrijk te worden. Aan do kostumeering wordt veel zorg be steed. O. m. zullen rrioli de volgende histo rische personen in den optocht bevindenDe Prins, Willem de Zwijger, Prins Maurits, Prederik LIendrik, Willem III, Willem IV, Willem V, Hendrik Casiinir Prins van Nas sau, Piet Hein, M. LI. Tromp, Os. Tromp, Miohiel de Ruyter, Rembrandt, Frans Llals, Jacob Cats, Marnix Heer van St.-Aldegonde, Onno .en Willem Zwier van Haren, Menno van Coehoorn, Hertog van Brunswijk, Graaf v. Limburg Styrum, De Perponoher, Fagel, Russisch generaal, Engclsch admiraal, En gelsohe gezant en secretaris, Eerewacht niet officieren, drie herauteu. De herauten, die 't laatst genoemd worden, openen den stoet. Alle deelnemers zitten te paard. Bij de com missie hebben zich ook dames aangemeld voor deelneming. Hiertegen bestaat bij de commissie geen bezwaar, mits do dames alle kosten van ui trust ing voor haar rekening nemen. Ten huize van den lieer E. Mulertt zal daartoe Donderdag een bijeenkomst met deze dames worden gehouden om de rollen, te verdoelen. Dinsdag kwamen hier drie partijen ha ring in afslag. De prijzen per kantje waren als volgt: Volle haring f 18.70f 18.40. Maat jesharing f 14.05—f 14.20, Makreel f 10. RIJNSBURG. Gisteravond werd op de zandlaan, alhier, een bejaarde juffrouw door een wielrijder aangereden met het gevolg, dat zij tegen den grond sloeg en bewusteloos bleef liggen. Door nabijwonenden werd zij opgenomen en haar hulp verleend. Dit on geluk is geheel te wijten aan het woeste rijden der fietsers, die met- hun vieren naast elkaar den geheelen weg beheerschten en wie niet spoedig uit den weg kon komen, nood wendig moest omverrijden. Even te voren werd een joug meisje aangereden, dat even eens op den weg smakte. De wielrijder fietste echter door, zonder eenige notitie te nemen. WOUBRUGGE. In do vergadering van B. en Ws. dezer gemeente is gunstig be schikt op liet verzoek van mejuffr. de wed. J. Boot, alhier, om op haar „oude werf" ook ijzeren schepen te mogen herstellen. ZOETERWOUDE. De feestdag der Hard- draverij-veroeniging, welke was bepaald op 12 Aygustus a.s., is uitgesteld tot 3 Sept. en zal dus weer. met de Kermis samenvallen. De oorzaak der verschuiving moet hierin ge legen zijn, dat door den burgemeester dien dag verboden was aan de caféhouders in hun inrichtingen muziek te maken, hetgeen in de kermisweek wel mag geschieden.. Aan genomen werd door de commissie, dat feest vieren zonder muziek cn danspartijen alhier ten ecnenmale niet gaat. ilnrgen-wedstryd op het strand te Moordwijkaaii-Zee. Gisteren heeft er van vroeg in den vóór middag tot ongeveer 5 uren in den namid dag een ongekende drukte ©n bedrijvigheid op het strand geheersoht. Gisteren was het te zien, heusch te zien, dat het waar is, wat men reeds dagen hoort vertellen, dat er na melijk zeer veol badgasten op Noordwijk- aan-Zee zijn. Vraagt men zich wel eens af, whar toch al die gasten zitten, gisteren kon men ze zien, wandelend, werkend, leidend, allen in actie, om mede te werken aan het welslagen van den burgen wedstrijd. Het terrein, waarop honderden kinderen bezig waren, was als altijd het strand vóór ,,Huis ter Duin" en aanhoorigheden. De directie van „Huis ter Duin" h- 1 ook weder de lei ding, en dan wetende kleine deelnemers wel, dat zij goed onthaald worden. Ook door anderen, clan gasten van „Huis ter Duin" waren prijzen beschikbaar gesteld. 't Was een lust, de kleuters bezig te zien. Zij waren vol benijdenswaardige geestdrift. De deelneming was alweer grooter dan vorige malen. Het krioelde dooreen van jongens en meisjes, groot en klein, Hollan- dertjes, Duitsohertjes, jonge zonen van Albion, kortom een oosmo pol it i sch e .kin derschaar. En wat een leuk gezicht, :.l die groote en kleine vlaggen, wapperend op burgen van allerlei vorm en grootte Er waren 37 groepen van deelnemers. Dei jury bestond uit Fraulein Dihlmann, Friiui lein von Melle, Herr C'. Staib en mr. Spren- ger van Eijck. In _de afdeeling mooiste gewrochten van zand werd toegekend: lstc prijs aan no. 34V e s t i n g, gebouwd door W. J. Hoffman, W. A. Terwogt, A. S. Terwogt en G. Terwogt. 2d© prijs aan no. 28. Rutsbaa-n, gebouwd, door L. A-lsbach, W. Alsbach, A. Steijger- wald, N. Steijgerwald, C. Quispol en G. Ribbink. 3de priis aan no. 24: Klok, gebouwd door; S. Vies, R. Vlos, E. Vies, T. de Vries, I. dei Vries, en R. Holzinger. 4de prijs aan no. 23: Hulde aan Willem I' 1813 1913, gebouwd door H. de Hartog, J.' Bleulandt van Oordt, C. Bleulandt van' Oordt, T. Tonckens en C. Tonckens.% In de afdeeling sterkste burgen werd toe-, gekend: Ist-e prijs aan no. 1, gebouwd door T. Aten, B. Gips, H. Wernink, T Appelaar. L. v. Valkenburch en II. v. Nouhuys. 2de prii-s aan No. 26, gebouwd door O. Driessen, W. Drieseen, H. Driessen, W. van.' Dietzhuizen en Fr. Diickhof. 3de prijs aan no. 25, gebouwd door Frans Moes, M. Moes, J. Knin, M. van Zee, M.; Ubbens en R. Ubbens. 4de prijs aan no. 18, gebouwd door Jon 35) „Och, misschien is het toch altijd aar dig h6t te hooren", zei hij. „Toen ik zoo iu mijn eentje over de hed doolde, bedacht dk me opeens, dat je misschien weer eens zoo'nvisioen haclt gehad. Maar ik heb nu eigenlijk geen tijd, om er nog naar te luisteren, en over een paar dagen vertrek ik. Als jc dus iets ziet of gezien hebt, dat je nogal gewichtig voorkomt, is het voor Sir Drummond gemakkelijk me een paar regeltjes te schrijven. Ja, die haastige reis hjerheen diende eigenlijk nergens voor. Ik hid evengoed thuis kunnen blijven". „Misschien wel", antwoordde de paoh- ter, alsof het onderwerp van het gesprek hem maar matig interesseerde. „En. wel ken dag denkt u te vertrekken?" voegde hij er bij. „Ik zou niet weten waarom ik eigen lijk langer zou blijven clan tot morgenoch tend", antwoordde Forbes. „Nu, en als je toch niéts bijzonders meer gezien hebt, dan hebben we elkaar ook niets meer te vertellen. Dus goeden avond, beste vriend". „Neen. er valt niet veel meer te ver tellen, want wat ik twee dagen geleden heb gezi-en, neen, ik geloof niet, dat dit de moeite van het. vertellen waard is", zei Macfee. de grootst mogelijke-onverschillig heid veinzende. „Daar ben ik nog zoo zeker niet van", merkte.. Forbe6 op. „Ik kan nog wel een minuut of twee, drie blijven. Je hebt er toch niets op te gen het mij te vertellen? Heb je Douglas Athol we&r omringd door zwartjes in een Oost er sch e stad gezien?" De man schudde het hoofd. „Ik heb hem wel weer gezien, maar toen zat hij hier niet ver vandaan, in de kloof, naast juffrouw Ma-ggie, en ze sche nen bijzonder in hun schik, omdat zij sa men waren". „Nu, dat is nog zoo gek niet, vriend Andries. Ik zou hen ook wel eens samen willen zien. Maar daar is niet veel kans op. De eenige, die in de laatste dagen met juffrouw Maggie in de Elloof hebben ge wandeld, zijn mijnheer Castle, de gast van de familie Keith, en mijnheer Lótha, die op het oogenblik op Craig Athol logeert". „Ik kan niet meer vertellen dan ik ge zien heb, mijnheer Forbes. En op een mor gen heb ik mijn vrouw gewekt door haar toe te roepen, dat jonker Douglas ons huis voorbij kwam. Zij zei mij toch stil te blij ven liggen, want 't was in den vroegen morgen. Maar toc«h stond ik op, deed de deur open en tuurde naa-r buiten". „En wat zag je?" „Ik zag alleen een man met een hond, een van de honden van de familie Kedth. 't Was een heer, een heel goed gekleed heer, met een he-e-1 donker gezicht-. Ik denk, dat het- iemand was, die op het oogenblik bij de familie Keith is en die er veel van houdt in de vroegte o-ver de bergen te do len. Heeren hebben dikwijls zulke grillen, als ze zenuwachtig zijn en slecht slapen van het nietsdoen. Ja, ze Jiebbén ons dik wijls tegen middernacht en later nog wakker gemaakt, om ons den -weg te vra gen. Dan waren ze heel ver gewandeld en verdwaald, want ze kennen den weg door de Londensche straten gewoonlijk beter dan dien hier over onz.e< bergen". „Maar die heer met den hond... die vroeg je den weg toch niet?" „Neen, die scheen den weg nogal goed te kennen. Hij liep maar door, al maar met zijn stok zwaaiende en nu en dan een vriendelijk woordje zeggende tot den hond". „Groette hij je niet?" „Hij was mijn deur al een eind voor bij, toen ik naar buiten keek. Dus kon hij me niet zien, of hij moest zich omkeer en. En ik heb hem niet geroepen, want ik was in mijn nachtkleeren". „Zoo, zoo. Nu, heel interessant is het niet, vindt je wel Andries?" „Neen, zeker niet, mijnheer Forbes, ze ker niet. En dus gaat u morgen weer naar Londen?" „Morgen, ja-, of misschien overmor gen". XVII. Den geheelen weg over den berg naar Craig Athol dacht Forbes na- over wat de Hooglander hem had verteld. De eerste ge waarwording, die hij had gevoeld bij het verlaten van de pachterswoning, was die van teleurstelling. Het scheen voor de hand te liggen, dat de voorbeelden, die Macfee hem van zijn zoogenaamd Tweede Gezicht had gegeven, ditmaal eenvoudige droomon geweest waren. Hij had Mag waarschijnlijk met een heer in de KlCof zien wandelten zij wandelde er bijna iederen dag en daar zijn gedachten in den laatsten tijd voortdurend draaiden om Douglas Athol, had hij een doodgewonen droom gehad. Ook twijfelde hij er niet aan, of Macfee had, in zijn slaap, de voetstappen gehoord van den man, die dien morgen vergezeld van een hond, zijn huis voorbij was geko men. En dat geluid had hem opnieuw doen droomen van Douglas Athol, die hem over dag en in zijn slaap altijd heimelijk bezig hield. Neen. hij kon niet zeggen, dat zijn bezoek aan Andries Macfee veel had uitgehaald. En hij kwam tot de slotsom, dat al die ver halen van dat Tweede Gezicht eigenlijk on zin waren, en maakte zichzelf wijs, dia-t hij alleen uit vriendschap naa-r Macfee was ge gaan. Dien avond onthaalde hij het gezelschap op Craig Athol met een verhaal van zijn middagfchee bij Macfee's vrouw, en den voor Andries bestemden gerstkoek, dien hij had verschalkt. En dan de heerlijk© dam pende theeNiet voor niets was dat altijd zijn lievelingsdrank geweest. Tot lang na middernacht lag hij wakker, omdat hij de verzoeking een tweede kopje te nemen niet had kunnen weerstaan. Den volgenden dag wandelde hij kort voor de lunoh en na eenige brieven en een half dozijn telegrammen te hebben verzon den met zijn pijp en eenige couranten op het terras. Er woei een briesje, zoodat hij, toen zijn vierde lucifer uitging, inzag, dat, als hij zijn pijp wilde opsteken, hij hiervoor naar de meer beschutte zijde van het huis zou moeten gaan. Maar izelfs daar bleek die luchtstroom te sterk. Dus keek h'ij uit na-ar een geheel windvrij hoekje en kwam toen op den inval in een der door de terras deuren gevormde nissen te gaan staan. Hij deed dit; maar daar hij nu genoodzaakt, was het hoofcl zooveel mogelijk naar voren en tegen de ruiten te houden, wierp hij onwillekeurig een blik in de kamer daar achterde bibliotheek. Met dien eenen oogopslag zag hij, dat er iemand in de ka mer stond. Een heer keek met aandacht naan het olieverfportret van het mooie meisje met den hond. Hij staarde er naar alsof hij als betooverd was door de schoonheid er van. En toen ging hij er naar toe eo! kuste het gelaat verscheiden malen. Toen hij zioh eenige <>ogenblikken daarna omkeerde, zag Forbes, dat het Rex Castlei was. De pijp van Forbes viel op den grond en hijzelf tuimelde bijna achterover. „Lieve Hemel!" fluisterde hij. „Lieve Hemel Hij bukte en toen hij zijn pijp weer had opgeraapt en nog mopperde over zijn' eigen onhandigheid, opende Rex Castle doN terrasdeur en state naar buiten. De heer Forbes hield zich of hij rten hoogste verrast was. „Zoo, hoe komt u bier zoo opeens?" riep hij uit. „Zie eens hoe lomp ik geweest* ben! Ik ging in dit beschut-te beekje staan, om mijn pijp op te steken, en ter-> wijl ik mijn lucifersdoosje openmaak, laak ik de pijp vallen, 't Is meer geluk dan wijsheid, dat ik haar niet heb gebroken* Is u hier juist aangekomen?" (Wordt vervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1