No-, 16392 Dondei'daa: 31 Juli. A0. 1913. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. De wettige erfgenaam. LEIDSCH PKIJS DKU ADVEKTENTIEN: Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootera letters naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURAKTt Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. l)e straatjeugd en liet publiek. Door verandering1 van do Zijlpoortsbrug ïnoeton do automobilisten, die langs don La gen Rijndijk in onze gemeente komen, tijde lijk ean omrit maken en kiezen dikwijls den (weg langs dem Heerensingel. Op zichzelf geen bezwaar, een auto gaat er vlug genoeg jover; maar liet toeval wil, dat men daar juist bezig-is een sloot te dempen met.»., 'pand. Een prachtige gelegenheid voor do yele kinderen uit deze buurt, daar in het izand te ravotten, dat het een lieve lust is, yelk genot men zeker dezen knapen en Reisjes gaarne )zal gunnen. Als het daarbij echter maar bleef. 1 Wij hebben deze week een bericht in de courant kunnen lozen, behelzende de mede- 'déeling, dat öen chauffeur zóó met zand Was gegooid, dat hij niet meer zien kon en het stuur over zijn auto kwijtraakte. ,Wij [vernamen nader, dat dit geval niet op zich zelf staat en dat niet alleen automobilisten, maar ook wielrijders het slaohtoffer worden yam deze balddadiglieid. De oudeirs zien het rustig aan. Van ver standige ouders had men juist het tegen deel kunnen bn mogen verwachten. Een waar- Bohuwing, een vermaning za.l onder zulke omstandigheden dus niet veel baten. •Politietoezicht, streng [politietoezicht zij 'lyyr aanbevolen. Doch ook dit alleen geeft Weinig zoolang niet een gevoelige straf op het kwaad volgt, Als zulke knapen eens op het politiebureau werden gehaald en daar ben schrobbeeTing krijgen, of weken later .Voor den kantonrechter worden geroepen en piet ean berisping vrij komen, dan geeft dit ook weinig en werkt allerminst afschrikwek kend.; De plegers van zulk kwaad dienen op heeterdaad betrapt en gevoelig gestraft te Worden. Waarom moet onze straatjeugd nog altijd bij landgenoot en vreemdeling de treurige vermaardheid hebbem en behouden, dat zij tuw, ongemanierd en plagend tegen de vreem delingen optreedt? Misschien is het gemis aan gelegenheid om br uit te gaan, die do kinderen in deze buurten hebben, [mede aanleiding, dat daar juist eTg over de balddadigheid der jeugd Wordt geklaagd. Om die reden is het te meer toe te juiohen, 'dat in deze buurt oen volkspark zal worden 'aangelegd, dat Óen aantrokkingspunt zal wor den voor de kinderen en hen afleiden zal van het kwaad, dat er thans nog wordt be dreven. Doch laat nu ieder, die er iets aan kan 'doen en in de allereerste plaats de poli tie, ór voor zorgen, dat liet publiek en voorna melijk Vreemdelingen, die or per auto nu moeten passecren, niet worden gemolesteerd op een wijze, die voor henzelf en voor de openbare veiligheid gevaar oplevert en Lei den met een zwarte kool zal doen ieekenen Voor de toeristen, die we hier zoo gaarne zien. Leiden, 33 Juli. Volgens do rekening dezer gemeente, dienst 1912, bedragen de gewone ontvang sten f 1,624,681 81 de buitengewone f681,362.77; totaal dus f2,306,044,58. De gewone uitgaven beliepen f 1,600,662,88 de buitengewone fl,133,586.56'*totaal f 2,734,249,441. Het voordeelig saldo der gewone ont vangsten en uitgaven bedraagt dus f24,018, 93. Het nadeeb'g saldo der buitengewone ontvangsten en uitgaven bedraagt f52,223,79l, en het totaal nadeelig saldo f 428,204,861. Morgen, 1 Augustus, is het 25 jaar ge leden) dat de heer H. M. Sasse op het Ra penburg zijn zaak begon te drijven, die la ter verplaatst werd naar en nu nog geves tigd is op de Breestraat alhier. De heer Sasse bracht zijn bank'erszaak tot grooten bloei. In Den Haag is geslaagd voor het exa men Fransch M. O. akte A mej. C. H. van Ophuyzen, van hier. Te Utrecht slaagde voor het Staats examen, diploma A., de heer B. G. A. S me ets, van Leiden. Aan de Middelbaar Technische School te Utrecht werd' het waterbouwkundig di ploma uitgereikt aan den heer J. P. A. de Nijs, van Leiden. Door den bouwkundige, den heer N. de Zwart, alhier, werd hedenvoormiddag voor den heer D. Sohotel in het perceel Heerenstraat No. 51 aanbesteed: Het bou wen van een Nikkel-, Slijp- en Emailleer inrichting. Ingeschreven word door de hee- ren J. J. do Cler voor f 6533; H. G. Boot voor f 6417; J. van Leeuwen voor f 6219; G. Barbhen en Oudshoorn voor f 6188; J. van dier Steen voor f 6098; A. Harteveld en De "Vrind voor f 6056; N. E. Groenewe- gen voor f 5912; A. H. Yolleberg, te Zoe- terwoude, voor f 5894; II. Korswagen voor f 579-4 en R. van Grieken, te Beverwijk, voor f £450. Het werk zal morgen worden gegund. Waar de woonplaats niet is vermeld, is die Leiden. Beroepen is bij de Geref. Kerk te Balkbrug dr. Impcta, cand. te Katwijk- aan-Zee. Voor het diploma A M. U. L. O. is te Utrecht geslaagd de heer J. C. Schouten, te Hillegom. Het minst is ingeschreven bij de aan besteding door het Dep. van Kol. te Am- sterdam voor ledorwerk door Gebrs. Van. der Kloot Meybrug, te Oudshoorn voor f 8077. Ds. S. van Dorp, te Bodegraven, komt voor op het -drietal voor predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Rotterdam. Door den heer A. C. Walter en 7 anderen is tot den Raad van Voorburg een adres gericht, waarin gewezen wordt op de gebreken der verordening, naar wel ke de hoofdelijke omslag wordt geheven, en wordt aangedrongen op de invoering van een gemeentelijke inkomstenbelasting. De ,,Haagsche Ct." houdt tegenover ,,Het Vad." het bericht staande, dat een der sociaal-democratische Raadsleden in aanmerking zal worden gebracht voor wet houder van onderwijs. Daarentegen meldt men ons heden uit de Residentie Verschillende bladen wisten te berichten, dat in Den Haag één der soc.-dem. Raads leden wethouder van onderwijs zou worden. Naar wij uit goede bron vernemen is door de vrijz.-dem. Raadsleden een dergelijk aanbod gedaan. De soc.-dem. Raadsleden hebben echte-" besloten alleen dan een wet houderszetel te bezitten, indien dit voor stel wordt gedaan door alle vrijzinnigen" in den Raad. Hierop bestaat echter weinig kans, zoodat vooreerst van 'n socialistischen wethouder in Den Haag nog geen sprake is. In den Delftschen Raad werd in begin sel besloten tot restauratie van den Nieu- wien-Kerk-toren, waarvan de kosten op f 49,000 worden begroot, en tot het vragen van subsidie daarvoor aan Rijk eu Pro vincie. De kosten voor de gemeente zullen over 4 jaren worden verdeeld. Besloten werd een blanco-orediet toe te staan voor de ontvangst ten raadhuize van do deelnemers aan het vredescongres. De Haarlemsche Raad besteedde het grootste deel van de zitting van gistermid dag aan de behandeling van het voorstel van B. en Ws. betreffende een nieuwe ar- beids- en loonregeling van de arbeiders der lichtfabrieken, welk voorstel thans do wijzi gingen bevatte, die de commissie van bij stand bij motie bij den Raad had ingediend. Door de heeren Modoo, De Braai en Nagtzaam waren een aantal amendementen ingediend, waarvan de belangrijkste van den heer Nagtzaam afkomstig was.Ingediend was o. a. een amendement, om den drie- ploegen-arbeiders een vrijen Zondag te ver schaffen, wat ƒ2200 per jaar zal kosten. Dit amendement werd verworpen, nadat vooraf eveneens een amendement-Nagtzaam met 13 tegen 12 stemmen (8 leden waren afwe zig) was verworpen, om reserve-personeel voor dit doel aan te stellen. Tijdens de behandeling diende do heer De Braai een motie in, waarbij B. en Ws. uitgenoodigd worden, om plannen voor te bereiden, om over te gaan tot den bouw van een nieuwen gashouder. Daardoor zou het mogelijk zijn, om de arbeiders des Zon dags vrij te geven, wijl dan de reserve-gas houder voor de levering op Zondag zon kunnen dienen. Mot 15 tegen 8 stemmen werd een amen dement-Nagtzaam verworpen, waarbij werd voorgesteld om den arbeidstijd van 168 tot 160 uur in de drie weken terug te brengen. De toestand was nu zoo, dat de arbeiders in drie-ploegen-dienst 160 uren werkten maar dit berustte op een misverstand, wijl bij vergissing in het indertijd genomen Raadsbesluit de werktijd is gesteld op 160 inplaats van 168 uren. Men had thans, na dat het vorig Raadsbesluit genomen werd, de arbeiders toch 168 uren laten werken, waarom de arbeiders nu aan den Raad heb ben verzocht, deze 8 uren per drie weken, als overuren aan te merken. Het raadslid A. Folkersj te Noorddijk, heeft bedankt als lid der S.-D. A.-P., om dat het Partijcongres niet doorgaat. Naar do „N. R. Ct." verneemt, heeft minister Heemskerk er thans in toege stemd, dat het huis der familie Six aan de Keizergracht te Amsterdam in de onteige ning, noodig voor de verbreeding van de Vijzelstraat, zal worden opgenomen. Men schrijft uit Apeldoorn an de ,,N. R. Ct." Het hoofdbestuur voor Openluchtsamen komsten van Vrijzinnige Godsdienstigen in Gelderland, voorzitter dr. W. Haverkamp, te Nijmegen, heeft op 10 Augustus 's mid dags in den tuin van het Park Tivoli al hier een bijeenkomst belegd. Het woord zullen er voeren ds. A. W. A. v. d. Scheer, uit Tiel, dr. W. Haverkamp, ds. J. L. Fa- ber en ds. J. C. A. Fetter, beide laatsten uit Zutphen. Op uitnoodiging tot bijwo ning hebben de Koningin en Prins Hendrik hun spijt laten betuigen, niet aanwezig te kunnen zijn, aangezien H. M. dan te Soest- dijk en Z. K. H. in het buitenland vertoeft. Bij de commissie van de tentoonstel ling te Middelburg bestaat het plan om de laatste ringrijderij Dinsdag had dc eerste plaats, te doen samenvallen met het bezoek van H. M. de Koningin aan de tentoonstelling, wanneer dit althans door gaat. Bij de gisteren gehouden herstemming voor de verkiezing van een lid van Provin ciale Staten in Rotterdam I is gekozen de heer Jac. van Yessem (C.-H.) met 4440 stem men. De heer Stolle (S.-D. A.-P.) kreeg 3950 stemmen. Alle op de jaarvergadering van den Ned. Typografenbond genomen besluiten werden gisteren bij referendum bekrachtigd dus ook het besluit tot aansluiting bij het N. V. V. In den Alkmaarschcn Raad werd een schrijven voorgelezen van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, houden de het verzoek met spoed te willen berich ten of do gemeente, indien aldaar een rijks school voor tuinbouwonderwijs wordt opge richt, bereid is, een gebouw te stichten en den noodigen grond beschikbaar te stelten. De voorzitter deelde mede, dat het col lege van B. en Ws. gemachtigd was den Mi nister te berichten, dat een terrein ter be schikking gesteld zou worden en wanneer de school reeds in 1913 geopend moest wor den, ook een tijdelijk gebouw beschikbaar gesteld kon worden. Het Kamerlid de heer Van Voorst van Zijp meldt uit Oosterbeek, dat het bericht uit zijn district Tietj erkstradeel, dat hij zijn zetel zou willen inruimen voor een der af tredende ministers en wat daar verder op volgde, uit ,,De Telegraaf" overgenomen, van a tot z onjuist is. De officier van justitie te Middelburg heeft naar aanleiding van 'n klacht van den heer H. A. van Dalsum, te Hulst, lid der Provinciale Staten van Zeeland, die bij de Kamerverkiezing candidaat was van de Volkswilpartij in het district Hontenisse, over beleediging, een onderzoek bevolen naar den drukker en de verspreiders van 'n geïllustreerd verkiezingsbilj et, waarin de beleediging moot hebben plaats gehad. In den Raad van Middelburg deelde de voorzitter mede, dat in een tweetal vacatures van openbaar onderwijzer niet behoeft te worden voorzien, daar het- open baar onderwijs steeds achteruitgaande is, voornamelijk door vooruitgang van het bij zonder onderwijs. Blijkens van Hr. Ms. gezantschap te Konstantinopel ontvangen mededeeling, is de post- en passagiersdienst met Konstan tinopel via Constantza hervat. De directeur-generaal van den land bouw brengt ter algemoene kennis, dat de cursus 1913/1914 aan de Rijks-koogere land-, tuin- en boschbouwschool te Wageningen op Dinsdag 16 September a.s. zal aanvangen. Zij, die het onderwijs aan dezen cursus wenschen te volgen, kunnen zich daartoe aanmelden bij den directeur dier school, bij. wien ook programma's en nadere inlichtin gen kunnen worden verkregen. - („Sts.-Ct.") Men schrijft ons uit Doornspijk, d.d. 30 Juli: Iu de heden gehouden Gemeente raadsvergadering is besloten, om geen ge volg te geven aan een ingekomen adres van eenige ingezetenen, om de raadsleden, de heeren H. Veldkamp en W. van den Brink, als zoodanig te schorsen, wegens hun deel noming aan ondershandsche gemeentelijke pacht. De gewone audiëntie van den Minis ter van Koloniën zal morgen niet plaats hebben. KATWIJK-AAN-ZEE. Dc twaalfjarige A. v. B. kreeg gistermiddag van een der hit ten, waarmee men op het strand rijtoertjes pleegt te maken, zulk een hevigen trap tegen het voorhoofd, dat dit lichaamsdeel vreeselijk opzwol en men geneeskundige hulp moest inroepen. De hit zal er hoogst waarschijnlijk wel reden voor gehad heb ben. Gisteren kwamen hier vijf partijen ha ring in afslag. De prijzen per kantje waren als volgt: Volle haring ƒ17.85 tot ƒ15.90; maatjesharing ƒ14.20 tot ƒ13.70; makreel ƒ11.50 tot ƒ9.60. De hoogste vangst, die tot hier toe door een Katwijkschen logger dit jaar is ge maakt, is gisteren binnengebracht door do „K.W. 5" van den heer P. Meerburg, schip per C. Varkevisser en bedraagt 31 last ha ring. Bij de tegenwoordige haringprijzen kan genoemd schip met. deze vangst een ko lossale besomming maken. In het Prins-Hendrik-kanaal, even voorbij de gasfabriek, was vanmorgen de vaart een poosje gestremd. Vlak bij een der aanlegsteigers, waar de haven toch al niet breed is, zaten twee vaartuigen aan den grond, n.l. de motorschuit ,,Drie Ge broeders" en een schuit van Werninks Bo- tonfabriek de ,,Woellust", beide vaartuiger waren zeer diep geladen. De motorschuit had men het eerst vlot. Een andere motor schuit werd er als sleepboot voorgespan nen, terwijl een twintig mannen op den kant aan een lijn stonden te trekkon, waar na de schuit spoedig in beweging kwam. Het duurde echter langen tijd eer de ,,Woellust" vlot was. NOORD WIJKERHOUT. Gistermiddag arriveerde alhier het regiment grenadiers uit Den Haag tot het houden van grooto manoeuvres in het duin van j hr. mr. G. W. Ded'el. Behalve de noodigo proviandwagens en een veldfornuie, werd' ook een ziekenwagen van het Roode Kruis meegevoerd. OEGSTGEEST. Oegstgeest begint meer en meer een voorstad van Leiden te wor den. Aan den Hoogevoortschenweg zijn nu weer een gansche rij huizen verrezen, waaronder verschillende winkelhuizen. In één daarvan, op den hoek der straat, die straks door het nieuw te bouwen Prins- Hendrik-park zal loopen, heoft L. van Nieuwkoop, vroeger in de kerkbuurt nu een rijwielzaak geopend. De ruime winkel met twee groote spie gelramen doet heel goed. Daar achter is de ruime werk- en herstellingsplaats met garage, ook voor auto's. Het magazijn is goed voorzienmen kan cr te kiest en te keur gaan in goedkoope en duurdere soor ten. 80) Maar toen hij haar had verlaten, werd zij weer ernstig. Zij "was verstandig genoeg, om te begrijpen, dat het noodzakelijker was dan ooit, goed op de biljartlessen van haar dochter te lebten. En zij besloot, zoodra de heer Lotha haar doohber een les of een raad aangaande dit boeiende spel te geven had, de gelegenheid om mee te profifceeren van wat de leeraar te zeggen had, niet voorbij te laten gaan. Met dit gevolg, dat Lotha en Maggie zelden meer alleen wa ren, ook bij het biljarten, en hij het ge ducht jammer begon te viuden, dat me vrouw Athol haar rondreis niet een beetje had gerekt. Hij hoopte, dat Maggie het hierin met hem eens was. Maar hij was er niet heel zeker van. XIV.: Hoe vervelend het "ook is voor een jong- mensch, dat 't hof maakt aan een meisje, als de moeder van dat meisje onophoudelijk het oog op hen houdt, de tegenwoordigheid Van een mogelijken mededinger is nog vëel vervelender. Als hij het meisje werkelijk liefheeft, maar niet heel zeker is van de gevoelens, die zij hem toedraagt, is hij al tijd eenigszins achterdochtig ten opzichte Van iederen anderen man, die ten tooceele verschijnt en zich in een mededinger zou kunnen ontpoppen. Dit was de oorzaak van den argwaan, dien Lotha altijd had gekoes terd tegen Rex Castle, zoodra hij dezen in gezelschap van Keith in de hall van Craig Athol had zien verschijnen. Hij moest wel opmerken, dat Castle en Maggie elkaar gaarne mochten lijden; maar toch zag hij ook genoeg, om te weten, dat er nog geen engagement tusschen hen bestond. Hij wist wel niet of, als er een engagement had bestaan, men hem in het geheim zou nemen; want hij kon niet ver wacht-en, dat men hem reeds als zulk een vriend van den huize zou beschouwen, dat hij reeds in alle familiegeheimen zou worden ingewijd. Maar hij sohreef zich zelf genoeg opmerkingsgave toe, om ook, zonder dat men hem iets zei, zelf te kun nen uitmaken of er al of geen engage ment besitond. En hij kon zien, dat het nog niet zoo ver was tusschen Mag en Castle. "Wel zag hij, dat rij uitstekend met elkaar ovèrweg konden en dat, als het op niets uitliep, dit zeker niet de schuld vau Castle zou zijn. En deze gedaohte veront rustte hem. Want Hubert Lotha had er zelf zijn zinnen op gezet met Mag te trouwen, en ofschoon het hem wel eens onaangenaam had aangedaan, als hij zag hoe haar ge laat ophelderde, telkens als Castle binnen kwam, en hoezeer het gesprek altijd tus schen hen vlotte, toch wist hij zichzelf ook weer te troosten met de gedaohte aan wat hij op zijn mededinger vóór had. Wat waren de herinneringen aan de b'als, en de diners, en de soiróe's, en de boottochten, die zij, als zij met Rex Castle in de hall zat te praten, samen ophaalden, vergele ken bij de herinnering aan het vreeselijke gevaar, waarin zij eenige ürën had ver keerd, tot hij, Hubert Lotha, haar had gered? Hij wist genoeg van het vrouwenkarak ter af, om te weten, dat waar zij zioh afvraagt of zij een man liefheeft, zij zel den rekening houdt met het feit, dab zij hem dank verschuldigd is. Zijn hoop was dan ook minder gevestigd op haar recht vaardigheidsgevoel dan wel op haar ro mantisch en zin. En hij voelde, dat, waar het romantische element aan zijn kant was, hij met succes in het strijdperk kon treden met een man, die geen andere punten van aanraking met haar had dan herinneringen aan den afgeloopen Londen- schen season. Dit nam echter niet weg, dat hij veel geruster zou zijn geweest, als C-astle zijn oorspronkelijk plan, om met zijn jacht langs die Noorsche kust te gaan varen, ten uitvoer had gebracht. ,,Zeg, Castle", vroeg Sir Drummond aan de lunch, toen het gespTek toevallig op de Noorsohe fjords kwam, ,,hoe komt het, dat je van je plan om daarheen te gaan hebt afgezien? Ik dacht, dat je daar je zinnen op hadt gezet. Was de ware lust, toen het er op aankwam, er niet?" Hubert Lotha, met zijn door liefde en jaloezie verscherpten blik, meende op te merken, dat Castle een snellen blik op Mag wierp. „Ja, ik weet eigenlijk zelf niet waarom ik er van af heb gezien. Ik geloof, dat Keith er de sohuld van is. Hij beweerde namelijk, dat ik hem in Indië had beloofd, mijn eersten zomer, dien ik weer in En geland doorbracht, zijn gast te zullen zijn. En hij vertelde me zooveel van de heerlijk heden der Hooglanden, dat ik me eindelijk liet bepraten hier te komen". „Foei!" riep Sir Drummond met een lach. „Dat gaat niet aan, hoor! Ik kan er niet rustig bij zitten .en lijdelijk aan- hooren, dat het noodig was je te bepraten om je een bezoek aan onze Hooglanden te doen brengen. Men zou haast zeggen, dat je niet bijzonder met het land op hebt, ofschoon je evengoed als ik weet, dat er geen prachtiger oord op den geheelen aard1- bol bestaat". „Ik bied u nederig mijn excuses aan", zei Castle. „Als u wist wat ik gevoeld heb, toen ik mij tusschen uw bergen be vond, en neerkeek in uw ravijnen, en het geruLsch uwer watervallen en het gekab- bel uwer beken hoorde, dan hadt u ge weten, dat mijn hart in het Hoogland was". ,,Nu, je bent ook 'op de heide van je vaderland, Castle", zei Sir Drummond. „Iedereen weet, dat je Schot bent, al kan men het volstrekt niet meer aan je spraak hoor en". „Castle is anders geen Schot9ohe naam", zei Forbes. „Ik heb hem nooh in de Sohotsche Hooglanden, noch in de Laag landen ooit gehoord", „Dat is misschien toeval", zei Castle ont wijkend. „Hebt u me niet verteld, dat u in Aber deen hadt gewoond vóór u naar Indië ging? vroeg Forbes weer. „Als ik dat heb gezegd, is het waar"7 antwoordde Castle. „En in welk graafschap hoort u eigen lijk thuis, mijnheer Castle? Aan uw spraak kan ik niets hooren"0 Castle begon een beetje onrustig te wor den, onder al die vragen van den jurist. Als men zoo lang in het buitenland is ge weest en op zooveel verschillende plaatsen heeft gewoond, vindt men eigenlijk, dab men nergens thuishoort", antwoordde hij. „Maar u is toch niet in een van de ko loniën geboren?" vroeg mevrouw Athol ar geloos. „Neen, dat wel niet", antwoordde Cast le. „Maar ik was toch heel jong, toen wij er heen gingen". „En in welke kolonie hoort u 't meest thuis, mijnheer Lotha?" vroeg mevrouw Athol. 't Was niet dan na even te hebben ge aarzeld, dat Lotha antwoordde: „In Australië. Ik ben er zoo lang geweest, dab ik mijzelf bijna een Australiër zou kunnen noemen, als ik na dien tijcl ook niob heel lang aan de Kaap en in andere oorden der wereld geweest was". „Sinds wanneer?" vroeg Forbes. „Sinds ik Australië heb verlaten", ant woordde Lotha. „In welke kolonie zei u, dat u was opge groeid?" vroeg Castle. Hij had niet ge hoord wat Lotha had gezegd, daar hij da-i delijk weer met Mag was gaan praten. „Ik heb juist gezegd, dat het Australië was", antwoordde de ander. Hij zei het dit maal zeer snel en volstrekt niet aarzelend. „Maar welke kolonie?" vroeg Castle. Lotha keek een beetje verlegen. (Wordt vervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1