N°. 16391 Woensdag 30 Juli. ]gj3# feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 10 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17L Grootere letters naai plaatsrnimte. - Kleine edvertentiëtt van 30 woorden 40 Gents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTj Voor Leiden per week 0 Cents; per 3 maanden 2 2 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn B 1.30. Franco per post 1.65. Het morgen verschijnende nummer bevat o.a.Het portret van den te 's-Graven- hage overleden Oud-Minister van Oorlog, den Luitenant-Generaal Bergansius. t)e Onafhankelijkheidsfeesten te Vlaardingen en te Edam. Tentoonstelling te Middel burg van Zeeuwsche Kleederdrachten. Bezoek van H. M. de Koningin aan de Na tionale Tentoonst. van Oud-Kerkelijke Kunst te 's-Bosch. Feest bij Gebroeders Stork te Hengelo. Internationaal Pad vinderskamp te IJmuiden. Internationale Tentoonstelling van Watertoerisme en Nij verheid te Sneek. Het Kindernummer ,,Ons Prinsesje". Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat den Sisten Juli e.k. de eerste termijn vervalt van de Plaat selijke Inkomstenbelasting, dienst 1913, en dat alzoo op den eersten Augustus minstens een gedeelte van den aanslag moet zijn vol daan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente ontvanger over te gaan- Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELA AR, Burgemeester. Q. J. TERPSTRA, loco-Secretaris. Leiden, 26 Juli 1913. Gemeente-rekeniug;. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de reke ning en verantwoording van de ontvang sten en uitgaven dezer gemeente, over het jaar 1912, met al de daarbij belioorende be scheiden, aan den Gemeenteraad is overge legd, te gelijk voor een ieder gedurende veertien dagen ter lezing neergelegd ter Secretarie dezer gemeente, en in druk, tegen betaling der kosten, algemeen ver krijgbaar zal worden gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. A. VAN HAMEL, Weth. loco-Burgemeester. Q. J. TERPSTRA, loco-Secretaris. Leiden, 30 Juli 1913. Leesten, 3U JuBa. Te Haarlem zijn voor de hoofdakte ge slaagd do heeren F. J. Hoesen te Hillegom •en E. van Ingen Schenau te Leiden. Bij de Geref. Kerk te Gelselaar Geesteren is beroepen J. J. Wie-lenga te iWad'dinxveen. In de gemeente Voorburg circuleert een adres aan den directeur-generaal der posterijen en telegrafie, waarin wordt ge klaagd over de minder vlugge bediening ten posbkantore alhier, welk euvel wordt verwe ten aan de wijze, waarop de beide ambtena ren, dJie naast den directeur op het kan toor werkzaam zijn hun taak vervullen. Aan het slot van het adres wordt op over plaatsing van genoemde ambtenaren aan gedrongen. Ter herinnering aan het particulier be zoek, dat de Koningin 28 Mei 1. 1. aan het Tehuis te Wolf hezen bracht, bood het be stuur der Nationale Blindenzorg aan H. M. een houten leunstoel, met voetbankje en een kleiner dito mét tafeltje aan prinses Juliana aan, beide vervaardigd door den halfblinde, inwonend'en Speekrijs, dien H. M. bij dat bezoek aan den arbeid zag. Uit Soestdijk wordt gemeld dat H. M. 'de Koningin, ene aldaar van 1 tot 3 Aug. met Z. K. H. zal aanwezig zijn, tegen 8 Aug. v/eer op het buitenverblijf van H. M. de Ko ningin-Moeder terugverwacht wordt, tenein de er eonige weken te logeeren en daarna tegen de laatste week van Augustus in de residentie verblijf te gaan houden. Z. K. H. de Prins denkt van af 7 Augus tus aanstaande ongeveer drie weken in het buitenland te blijven. Hedenmiddag 1.33 uur is H. M. de IKoningin-Moeder met Haar gasten den .vorst en vorstin von Erbach»Schönberg 'én hun dochtertje aan het Centraalstation te Amsterdam gearriveerd. Gereden werd toaar het Paleis voor Volksvlijt, waar een bezoek werd gebracht aan de Internationa le Graphisohe Tentoonstelling. De Hooge bezoeksters en bezoeker wer den ontvangen en verwelkomd door het Uitvoerend Comité, dat zijn gasten ver volgens door de tentoonstellingszalen/ ge leidde. Na afloop van dit bezpek begaf het vorstelijk gezelschap zich naar de E. N. T. O. S. Op het hootje, dat voor het Centraal station ligt, werd de overtocht over het IJ gemaakt. Bij het restaurant Zomerdijk Bussink stonden de auto's gereed, waarme de de Hooge gasten zich naar "de hoofd gebouwen der tentoonstelling begaven. Be halve deze hoofdgebouwen werd ook de in de nabijheid gelegen Engelsche af deeling bezichtigd. Ten slotte volgden nog bezoeken aan de historische afdeeüng en heb paviljoen der stad Amsterdam, waarna in het restau rant Zomerdijk Bussink de thee werd aan geboden. De minister van Binnenlandsohe Za ken brengb nader ter algemeene kennis, dat, behoudens onvoorziene omstandighe den, het mondelinge gedeelte van de exa mens ter verkrijging van cLe akbe van be kwaamheid in het handteekenen voor het lager onderwijs verder zal worden afgeno men te 's-Gravenhage, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, Zwarteweg 7, op 31 Juli, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 1-1 en 15 Augustus. H. M. de Koningin-Moeder hee-ft een bezoek gebracht op het Muiderslot, in ge zelschap van haar ga-sten, vorst en vorstin van Erbach en hun dochtertje. In do congreszaal van de Tentoonstel ling ,,De Vrouw 18131913" is gistermid dag opgetreden mrs. Carrie Chapman Catt, de presidente van den Wereldbond voor V rou wenk ie s re ch t. Naar het „Hbld." verneemt, heeft de Raadhuis-Dam-commissie haar goedkeuring gehecht aan de plannen van den architect Kromhout inzake het bebouwen van het 7. g. middenblok op den Dam. Weldra is dus een voordracht, aangaande de uitgifte van dit terrein^ te verwachten. In de gister gehouden vergadering van stemgerechtigde doelhebbers der Ned. Handel-Mij., bchoorendo' tot het kiescolle ge Amsterdam zijn gekozen, in plaats van wijlen mr. E. N. Rahus'en, tot commissa ris H. C. Reebook; in plaats van jhr. P. Hart-sen, die den wensch te kennen gege ven had wegens vergevorderden leeftijd niet voor herbenoeming in aanmerking te komen, 'tot commissaris de heer J. Th. Cremer, oud-president der Handel-Mij,, en herkozen als commissaris-plaatsvervanger de lieer G. A. baron Tindal. Het Burgerlijk Armbestuur te Zaan dam heeft een gift van f £009 als bijdrage voor den bouw van 13 armenwoningen ont vangen. De milde gever wenscht onbekend te blijven. Ook B. en Ws. van Utrecht stellen den raad voor, het schrijven van het be stuur van het genootschap ter bevordering van melkkunde betreffende do wensche- lijkbead om een proef te nemen met het stelsel van een gemeentelijke melkcentra- le, voor kennisgeving aan te nemen. Naar aanleiding van het 50-jarig be staan der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen zal door een commissie uit het personeel aan de maatschappij een album worden aangeboden met de hand- teekeningen van het personeel er in, waar van de levering is opgedragen aan den heer Cornelis Begeer te Utrecht. De uitvoering van het album, dat op een rijk gebeeldhouwden lessenaar zal ko pen te liggen en waarvan de afmetingen ongeveer 60 maal 50 maal 20 c.M. zullen bedragen, is als volgt: Yan het bovenblad is de omlijsting in zil ver, terwijl een emaille-wape-n met kroon in de onderrand is gevat. Aan de boven zijde worden aangebracht reliefs, voorstel lende een vliegend wiel, geflankeerd door twee symbolieke voorstellingen van kracht en snelheid. Onderaan komt een afbeelding van een trein van voor 50 jaar en van een tegen woordige, een en ander wordt in het zilver gedreven en daarna, mat geoxideerd. Het middsemgedeelte, van fijn blauw leder ver vaardigd, zal eveneens gedreven worden, terwijl hierop een inscriptie zal komen. Verder zullen fraaie sloten het geheel voltooien. De inscriptie op het bovenblad zal luiden: „Aan de Maatschappij tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen, van het Personeel, 18631913, terwijl aan de bin nenzijde op 't eerste blad in oorkonde- vorm zal komen: ,,Den 7en September van het jaar 1913, werd dit album aan de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen, ter gelegenheid van haar 50- jarig bestaan, door haar Personeel aange boden. Yan de zijde der maatschappij was aan de commissie medegedeeld, dat zij niet bereid was een geschenk in massieven vorm van het personeel te aanvaarden, daarom besloot men een album aan te bieden. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben bericht ontvangen dat dr. Kuy- per zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer heeft aangenomen. Het advies van den Amsterdamschen stadsavocaat, mr. J. Kappeyne van de Cop- pello, nopens den eigendom van het Paleis op den Dam is bij B. en Ws. ingekomen. De conclusie ervan wordt voorloopig geheim gehouden. De heer Yan Nifterik te Vlissingen heeft zijn bij de justitie ingediende klacht in zake beleediging, in een aldaar verspreid verkiezingspamflet, ingetrokken. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat aan den inspecteur van de volksge zondheid R. N. M. Eykel, ter standplaats Zwolle, verlof is verleend van 1 tob 15 Augustus e.k.f en dat de inspecteur van de volksgezondheid dr. J. C. I. van der Hagen, te 's Hertogenbosoh, eerstgenoem- den inspecteur tijdens diens verlof zal vervangen. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen, dat van 4 Augustus tot 5 September 1913 de inspecteur van den arbeid der 1ste klasse, J. J. van Male, hoofd van het 8ste district der arbeidsinspectie te De venter, het hoofd van het 9de district te Groningen als zoodanig zal vervangen. De minister van Binnenlandsohe Za ken geeft Zaterdag geen audiëntie. HAZERSWOUDE. Do visschér Nahon al hier, hoeft in een zijner palingfuiken een levende schildpad gevonden. Een gezin, aan den Rijndijk woonachtig, heeft een zeetr angstigen nacht doorgemaakt, doordat het 14-jarig zoontje in plaats van naar het ouderlijk huis terug te koeien, het werk verliet en den weg naar Hille gom insloeg. Do politie in die gemeente hield den jongen aan en leverde hem aan de politie zijner woonplaats over. Dat de in doodelijke onrust verkeerendeouders blij wa ren, toen de verloren gewaande zoon terug kwam, behoeft geen betoog. HILLEGOM. Het offieieele' onderzoek naar de oorzaak Van het tramderaillement onder Heemstede, dat verleden week Vrijdag plaats had, heeft tot heden nog geen resultaat op geleverd. Van be veegde zijde wordt verze kerd, dat weg en materiaal aan de wet voldoen. De tramconducteur, die een inwen dige kneuzing aan de hand bekwam, kan nog geen dienst doen. Op 6, 7 en 8 Augustus a.s. zal ér alhier een tentoonstelling van bloeiende gla dioli gehouden worden. Deze tentoonstelling wordt georganiseerd door de Gladiolus-Yer- ceuiging, waarvan enkele bestuursleden hier woonachtig zijn. Omdat de speciale trams voor het ver voer van bloembollen dit jaar niet zullen, rijden, heeft de directie van de tramweg- maatschappij een nieuwe, tijdelijke jregeling ingevoerd, voor die treinen, welke goederen meenemen. LEIDERDORP. Mr. B. J. Yccnhoven, vo lontair aan de secretarie alhier, is benoemd tot ambtenaar, plaatsvervangend secreta ris, en ambtenaar van den Burgerlijken Stand te Vorden. NIEUW.VENNEP. Alhier is ondershands aanbesteed het Yorgtrooten der Clir. School, door aanbouwing van con localibeit-. De uit slag was, dat het laagst werd ingeschre ven in massa door A. den Ouden te Nieuw- Yennep voor f 3666.66, aan wicq het wérk is gegund, De vrouw van den landbouwer Pr., wonende nabij Nieuw.Vennep, had het onge- luk van een trap te vallen. Zij heeft zich daardoor inwendig- nog al Vrij ernstig be zeerd, zoodat zij direct onder behandeling van den geneesheer moest worden gesteld en het geruimen tijd zal duren aleer zij zich weer mag bewegen en haar werk mag ver richten. De patiënte is naar het oordeel van den geneesheer buiten gevaar, NOORDWIJK. Gisteren bezochten onge veer 200 bedevaartgangers uit Amsterdam en omliggende plaatsen ons dorp, om de rcliquiën van St.-Jeroen te veresren. De plech tige Hoogmis werd opgedragen door Pastoor E. Wv d« Rooy der Parochie van St.-Anna te Amsterdam. Z.Eerw. werd geassisteerd door de IJerw. Paters Norbertus van de rectorale hulpkerk „St-.-Antonius van Padua," en Van Dijk. 'In de Hoogmis werd gepreekt door kapelaan P. v. Dorp van de parochie van Maria O. O. te A'dam. Om 2 uur trok men in processie naar het Martelveld op „Calorama". Aldaar- sprak Pater Norber tus de predikatie, terwijl Pater Yan Dijk de gebeden verrichtte. Het plechtig Lof wérd daatna gecele breerd door Pastoor M. P. A. Ooms van do palrcchie Van Maria O. O. Z.E. werd geassisteerd door kapelaan J. Niehus van Noordwij k en kapelaan P. v. Dorp van Am sterdam. Om zes uur vertrokken cle pelgrims per extra-tram. Aan onzen dorpsgenoot-, den heer H. Reekers, die de laatste jaren naam maakte op het gebied van boringen, is door het Rijk opgedragen het maken van een reeks boringen in de Peel (Noord.Brabant en Lim burg). Een jaar of drie geleden is de heer Reekers jaar voor heb Rijk aan het boren geweest. Blijkbaar heeft hij toen naar genoegen gewerkt, dat hem wederom een zelfde werk wordt opgedragen. Deze borin gen hebben het opsporen van delfstoffen ten doel. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Onder de leur- gasten, logeerend in het Ivurhaus „Huis ter Duin" was reeds lang sprake, op de een of andere wijze ook in het belang der Noord- wijkscke behoeftigen werkzaam te zijn. Na veel en gTondig overleg vormden de dames: Fanny Jaeger, Friedel en Else Staib, Hilda Reiser, Hilda Winther, Hannchen Achelis, Lilly Wolff en Anita Böddinghaus een commissie, en werd besloten Zaterdag avond 1.1. op een gewonen wekelijkschen bal avond als bloemenverkoopster op te treden. De noodige bouquet jes waren door rappe han den flink én degelijk, spoedig dn elkander gezet, en men kon aan den arbeid met hét gevolg, dat aan mevrouw jhr. Yan Pauhuys, presidente van „Ziekenzorg" alhier, giste ren een bedrag van f 146.8S ken worden ter hand g-esteld ten behoeve der Noordwijksche behoeftigen als netto.opbrengst dezer bloe menverkoop. Ongetwijfeld verdienen deze jongedames hulde voor het initiatief, dat zij namen, en zijn wij zeker te spreken uit naam van alle belangstellenden-, als wij dergelijke voor nemens in de warme belangstelling onzer tijdelijke medebewoners blijven aanbevelen. NOORDWIJKERHOUT. Mej. P. A. Ber gers onderwijzeres aan het gesticht „Do Voorzienigheid" is als zoodanig benoemd aan de St.-Jozefschool te Leiden. OEGSTGEEST. W. J. v. Varik, brieven en telegrambesteller alhier zal 1 Augustus a.s. den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad. RIJNSBURG. Gistermiddag kreeg liet zoontje van v, E. een ernstig ongeluk. Zon der er bij na to denken was hij bij den hooiberg, toen do kap plotseling- naar bene den stortto en op zijn handen neerviel. Do toppen der vingers van beide handen wer den hem af gekneld. Na voorloopig-te zijn vei bonden werd hij naar het Academisch Ziekenhuis to Leiden vervoerd. WARMOND. Hoe sommige menschen op do hoogte zijn yan do kieswet, bleek gis teren alhier. Een bejaard heer, van eenigc ontwikke ling, kwam aan het stembureau om te stem men en bood den voorzitter aan een strooibiljet. Deze maakte hom opmerkzaam, dat dit geen stamkaart was en hij o-ok geen kiezer was. Hé, dat kon hij zich niet be grijpen, omdat men bij liem zoo'n biljet ge bracht had. Gisteren, had alhier de stemming plaats voor een lid van den Gemeenteraad, in de plaats van don heer J. C. van der Voet-, die daarvoor had bedankt. Van do 336 kiezers kwamen er 323 tor stembus. In do bus werden bevonden *323 stembiljetten, waarvan 3 van onwaarde. Van de 320 stemmen verkregen de heer C. M. van Stijn 161 en do heer J. H. Kru- seman 159 stemmen, zoodat gekozen is do heer Van Stijn. Gisteravond passeerde dicht bij het z.g.n. „Klophek" het rijtuig van de fa milie II., aan de eene zijde iemand met een kruiwagen, aan de andere zijde een melkwagentje. De weg bleek daarvoor niet breed genoeg, waardoor «een aanrijding plaats had, waarbij de schilderspatroon Sch. kwam te vallen en een der wielen over het dijbeen kreeg. Ofschoon het been nogal kwetsuren en ontvellingen had be komen, kon de heer Sch. na zich eerst van een andere pantalon voorzien te heb ben zich weer te voet huiswaarts bege ven. zoodat, behoudens onvoorziene omstan digsheden het ongeval nog gelukkig i3 af- geloopen. WASSENAAR. De vergadering der Kon. Willielmina-Ver. werd geleid door den burgemeester, eere-voorzitter der Vereen Lging. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het tekort van f 2S5 geslonken is tot f 100. De hoeren Man have, Prins en Gros werden aangewezen om do rekening over 1913 na te zien en verslag uit te bren gen in 1914. De aftr. bastiiurs]eden, de hoe. i-en Leyon, Ruigrok cn Van Wissen werden bij acclamatie herkozen. In plaats van den heer De Jong, die bedankte, werd gekozen de heer C. van Tol. Bij de bespreking van het Oranjefeest werd medegedeeld, dat de vereniging „Koningin Wilhelmina" een kinderfeest zal geven, dat door een ander Comité een concours hippique wordt voor bereid. Van 't overige is nog niets hekend. Wellicht zal niet het oog op 't onafhanke- lijkheidsfeost een blijvend gedenkteeken wor den geslicht. Na don eersten Aug., wanneer het bestuur der vereniging „Koningin Wil helmina" en 't andere comité samen verga derd hebben, zal moer bekend gemaakt kun nen worden. Gistermorgen gingen eonige kinderen naar het duin om zich aan de Klip wat te vermaken. Bij 't naar huis gaan bleek, dat er een spoorloos verdwenen was. De moeder was bij die mededeeling zoer ontsteld. Na den middag werd overal gezocht, zonder re sultaat. In den avond word het kind thuis gebracht door oen smid van don watertoren to Scireveningen. De klciDC vierjarige dreu mes had den groeten afstand al dwalende! afgelegd en werd gelukkig d<x>r dien werk man gezien. Het bleek uit da halve ant woorden, dat 't kind te Wassenaar ihuisbo- liooi'do. Toen de kleine thuiskwam, waren do ouders nog zoekende, in do duinen. WOUBRUGGE. Met groote opgewekt heid en onder begunstiging van het schoon ste zomerweder wcrcl hier hoden de her denking van het 100 jarig onafhankelijk volksbestaan na de Fransche ovcrheersching gevierd. Er was van deze feestviering veel werk gemaakt en heel de burgerij had or naar haar beste vermogen t.oe medegewerkt het feest zoo goed mogelijk te doen slagen. Yan morgen te zeven uur zette het Wou- brugsch Fanfarekorps de feestelijkheden op waardige wijze met koraalmuziek. Daarop stelden zich een groot aantal ge kostumeerde mannen en vrouwen tot een schitterende historische optocht op voor stellende de regeerders cn bestuurders dor gemeente vaD de vroegste tijden af tot en met het jaar 1813, waaraan Ridder Jacob van Woucle de hoofdpersoon was. Het was een mooie stoet van ruiters cn voetvolk, rijtuigen en boerenwagens, waarin een vrij heidsboom werd rondgedragen, benevens een miniatuur gebouw van de kerk en nog vele andere historische bijzonderheden. Op de plaats waar vroeger het kasteel cn het verdwenen dorp Jacobswoudo heeft gestaan werd ter herinnering een eenvou dig monument onthuld. Op het feestterrein werd den deelnemers aan den optocht do eerewijn aangeboden, waarna de optocht werd voortgezet. Hedenmiddag hadden er verschillende kinder- cn volksspelen op het feestterrein plaats benevens een bios coopvoorstelling, die vanavond zal worden herhaald. Een concert op het water en oen vuurwerk zullen de feestelijkheden beslui ten. ZOETERWOUDE. Mac n V-morgen geraak te do knecht van den :n:lbouwer P. Rjjns- buïger, doordat het tuig brak, met zwaar bekaden melkbrik in de Weipoort alhior op hel. Na oen eind te hebben gehold, geraakte het paard van hét voertuig los, mot het ge volg, dat do brik met voerman te water go- raakte in do slcot. Het paard, dat nog oen eind weegs doorholde, werd op den Hoogen Rijndijk gegrepen. De vcermau, die op zijn; hcofd in dc/ modder was terecht gekomen, werd gelukkig door spoedig toegeschoten hulp uit zijn benarde positie gered, zoodat heb ongeval met een schadepostje voor den land- houwer (want tuig en brik had aanzien!ijko averij bekomen, en de groote hoeveelheid melk ging daarbij verloren) afliep. Gemeenteraad v. oord wij kerSiout. Yoorzitter de heer J. P. J. M. Sweens, burgemeester. Aanwezig waren alle leden. De voorzitter opent dc vergadering on doet verschillende mededeelingen, o. a., dat is ingekomen, een schrijven van Gede puteerde Staten, inhoudende goedkeuring van verschillende genomen raadsbesluiten. Ingekomen is een schrijven in zake ,,Hcfc Harde Pad", waarbij de firma A. Gulde- mond Zn verplicht wordt, het genoemde pad in zijn oorspronkelijken toestand terug te brengen. Mocht bedoelde firma hierin niet bewilligen, dan zal dit van gemeente wege voor haar rekening geschieden. De Yoorzitter deelt, mede, dat de ge meenterekening over 1912 ter inzage ligt. Door oen commissie bestaande uit de hee- ren Heemskerk, Bouwmeester en Yerde- gaal zal deze onderzocht worden. Van het bestuur van het onlangs opge richte vcilingsgebouw was een verzoek in gekomen om twee lantaarns te plaatsen nabij het gebouw. De Voorzitter stelt voor twee booglam pen aan 't gebouw te doen bevestigen. Dc heer Van Noort is van meening, dat heb beter is, het bestuur van „Eensgezindheid" zelf voor het licht te laten zorgen, doch het dan daarin geldelijk tegemoet te komen. Dit plan zal nader in overweging worden ge nomen. De geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid, den heer E. Oostdam H.zn. wor den onderzocht en in orde bevonden. Genoemde heer zal in een volgende ver gadering geïnstalleerd worden. De gewijzigde verordening betreffende Havengeld en Staanplaatsgcld ter gelegen heid van dc aanstaande kermis wordt goed gekeurd. Voortaan betalen de kramen 30 ets. per vierk. M. De zweefmolen zal ƒ25 staangeld betalen en de overige tenten ,enz. f 7.50. Dc hypotheek, gesloten ter bestrijding der kosten van electrische straatverlichtin gen cn huisaansluitingen, tegen een rente van 4h pCt., wordt voor 15 jaren verlengd. Crcdiet zal verleend worden tot het aan brengen van verbeteringen der privaten in de schoollokalen. De armentuin, groot 1600 vierk. M. zal publiek verkocht worden. De heer Yan Noort wijst op de groote be hoefte, die er bestaat aan een vuilnisbelt. De Voorzitter stelt voor hiertoe een gele genheid te maken aan de Schipperssloot. Aldus wordt besloten. Hierna gaat do openbare vergadering over. in een met gesloten deuren*

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1