feze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Zaterdag 36 Juli. N<>. 16388 A°. 1913. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS OER ADYERTENTIEN Van 10 regels /"1.05. Iedere regel meer ƒ0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oents i per 3 maanden I l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Openbare Kennisgeving. LANDWEER. Overgang naar de Landweer. De Burgemeester der gemeente Leiden, vestigt bij deze de aandacht van de in die gemeente gevestigde milicien-verlofgangers van de lichting 1905 en vroegere lichtingen die op 1 Augustus a s. krachtens het bepaal de bij art. 99 der Militie wet naar de Land weer zullen overgaan, op hun verplichting om zich vóór 1 Sept. a. s. bij hem aan te melden, voorzien van den in hun bezit, zijn- den verlofpas en roept hen mitsdien op om zich met hun zakboekje te vervoegen ter ge meentesecretarie aldaar (afdeeling Militaire Zaken. Kamer No. 9) en wél: degenen wier geslachtsnamen aanvangen met de letters A. tot en met K. op Vrijdag 1 Augustus a.s. en degenen wier geslachtsnamen aanvan gen met de letters L tot en met Z op Zater dag 2 Augustus a.s., beide dagen tusschen des voormiddags 10 uur en des namidags 3 uur. De Burgemeester voornoemd, 7' N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 26 Juli 1913. Afsltai&iug passage önde Singel. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat, wegens het verrichten van werkzaamheden aan de gasleiding in den Ouden Singel, een gedeel te van dien Singel, n.l. dat gelegen tusschen de Nieuwe Beestenmarkt en de Oostdwars- graoht, tot nadere aankondiging voor het verkeer met rij- en voertuigen zal afgesloten ojn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE G-IJSELAAR, Burgemeester. Q. J. TERPSTRA, loco-Secretaris. Leiden, 26 Juli ""913. lukomsleiibelastisig. Burge-nieester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat den 31 sten Juli e.k. de eerste termijn vervalt van de Plaat selijke Inkomstenbelasting, dienst 1913, en diat alzoo op den eersten Augustus minstens een gedeelte van den aanslag moet zijn vol daan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden Uit om, ter voorkoming van verenigings kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van don Gemeente ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Q. J. TERPSTRA, loco-Secretaris. Leiden, 26 Juli 1913. Leaden, 26 Juli. Bij het overgangsexamen aan de G. A. van S wieten Tuinbouwschool te Fr ederiks- oord is o. m. van de 1ste naar de 2de klasse voorwaardelijk bevorderd L. ten Holt, te Leiden. De afdeeling Leiden van de S.-D. A.-P. heeft, bijna eenstemmig haar afkeu ring uitgesproken over het eigenmachtig optreden van het partijbestuur inzake de weigering van de aangeboden ministerpor tefeuilles. De vergadering was het wel eens met 'deze weigering, maar meende toch, dat een congres had behooren te beslissen. In de eerstvolgende vergadering zal er een motie van deze strekking worden behandeld. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken is, met ingang van 1 September 1913, op haar verzoek, eervol ontslag verleend als assistente voor de pharmacie aan de rijksuniversiteit te Lei den aan mej. A. S. Schaap, en is, voor het tijdvak van 1 September tot en met 31 December 1913, als zoodanig benoemd mej. A. P. Olivier, alhier. De kapitein F. G. Riez, van het 4de reg. inf. te Leiden, is aangewezen om met een detachement van het korps den 6den Aug. naar Millingen te vertrekken tot het in gereedheid brengen van een kamp, dat aldaar van 18 tot 28 Aug. door de 4de in- fanterie-brigade uit Leiden, Delft en Gouda zal worden betrokken. Het beroep bij de Ned. Herv. gemeen te te Ter Aar is aangenomen door W. J. Kolkert te Zunderdorp. De heer E. Drielsma, te Alphen a/d. Kijn, benoemd tot leeraar bij de Ned. Is raël. gemeente te Zevenen, heeft deze be noeming aangenomen. Het maandblad van de Martha-Stich- ting voor Onverzorgde kinderen te Alphen aan den Rijn vermeldt, dat bij den penning meester voor het bouwfonds is ingekomen van N.N. 5000 en van L. R., in Den Haag, f. 1000. De Haagsche burgemeester, die van daag naar Gent gaat, zal daar niet het in ternationale studentencongres, doch het in ternationale stedencongres bijwonen. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat het mon deling gedeelte van de akte-examens in de Engelsche taal, voor zoover die in het openbaar worden gehouden, behoudens on voorziene omstandigheden, zal worden af genomen in het Logegebouw, Fluweelen Burgwal 22, te 's-Gravenhage, op de navol gende dagenvoor de akte L. O. op eiken werkdag van 26 dezer tot 9 Augustusvoor de akte M. O. (A) op eiken werkdag van 28 dezer tot 15 Augustus en voor de akte M. O. (B) (taalkundig gedeelte), op eiken werk dag van 31 dezer tot 15 Augustus. Gemeld wordt, dat in de jl. gehouden vergadering van het partijbestuur der so ciaal-democraten met de Kamerleden -dier richting tot de minderheid, die voor het zit ting nemen in eeai ministerie was, nog be hoorden de afgevaardigden dr. Van Leeu wen (Utrecht) en Hugenholtz (Weststelling werf;) de hee K. ter Laan (Den Haag) was niet aanwezig en 't was dus de afgevaardig de van Rotterdam J. ter Laan, die zich eveneens bij de minderheid had gevoegd. Z. K. H. Prins Hendrik zal op 5 Augustus'Jiet Nederlandsehe artillerie-mu seum op het kasteel De Doorwerth openen. De luitenant-generaal Van Ermel Scherer zal de openingsrede houden. De erfprins van Erbach en familie zijn gisteravond te halfacht per automobiel uit Duitschland te Soestdijk aangekomen ten palcize van H. M. de Koningin-Moeder. H. M. ontving haar gasten op het bordes. De ontvangsten voor het Joodsch Natio nale Fonds hebben in het eerste halfjaar 1913 ruim ƒ200,000 bedragen, tegen ƒ140,000 in hetzelfde tijdvak van 1912. Deze week heeft te Rotterdam de eer ste bijeenkomst plaats van afgev. uit de patroons- en a-rbeidersorganisaties. De be spreking had een beslist principieel karak ter en liep alleen over het al of niet af sluiten van een collectieve arbeidsovereen komst voor de bouwvakken. Deze zaak zal, naai* men meldt, vermoe delijk binnen niet al te langen tijd haar beslag krijgen. Bij het gemeentebestuur van Amster dam zijn plannen in voorbereiding tot het maken van een nieuwen verkeersweg van af het Spui tot de Nassaukade. Verder is ontworpen een verbinding van de Van Baerlestraat met de 1ste Constan- tijn Huygensstraat door het Vondelpark, waardoor een nog ontbrekende schakel in de ringbaan om de stad zal gereed komen. Om het Vondelpark niet te splitsen wordt de mogelijkheid overwogen van een via duct, dat, met groen en bloemen omslin gerd, het aanzien van het park zelfs zal ver- hoogen. Verschillende perccelen, welke voor dezen nieuwen verkeersweg noodig zijn, heeft de gemeente reeds in eigendom. B. en Ws. van Utrecht deelen aaneen raad mede, dat het Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen te Utrecht in financi- eele moeilijkheden verkeert. H.,i. spruiten deze moeilijkheden, voor zoover zulks thans te beoordeelen is, uit drieërlei oorzaak voort. De eerste komt hierop neer, dat bij de uitvoering van de bouwplannen voor het Buitengesticht is gebleken, eenerzijds, dat verschillend© posten ten gevolge van de inmiddels gestegen prijzen van materialen en arbeidsloonen te laag geraamd waren, en anderzijds dat er verschillende gebou wen en inrichtingen noodig waren, waarop aanvankelijk niet was gerekend, waardoor regenten genoodzaakt waren van de oor spronkelijke bouwplannen af te wijken. In de tweede plaats zijn de tekorten te wijten aan de te lage verpleeggclden, die, speci- ciaal wat betreft de 3de klasse patiënten, niet onaanzienlijk blijven beneden den kost prijs. Ten slotte is een dorde oorzaak ge legen in de onvoldoende bezetting van de beide gestichten. De vraag is, hoe voorzien zal moeten worden in het reeds bestaande tekort van ongeveer f50,000 en in de op de exploitatie in 1913 en in 1914 te verwachten tekorten van onderscheidenlijk ongeveer f 25,000 en ongeveer f 11,000. De eenige uitweg is, meenen B.-en Ws., dat een tijdelijke voor ziening wordt getroffen, die het regenten mogelijk zal maken de exploitatie voorloo- pig voort te zetten en tegelijk aan de be sturen der betrokken provinciën en ge- gemeenten de gelegenheid zal geven den toestand grondig te onderzoeken en een re organisatie voor te bereiden. Na vrij lastige onderhandelingen met Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland en van Utrecht zijn B. en Ws. ten aanzien van deze tijdelijke voorziening ten slotte tot overeenstemming gekomen.' Aan het departement van Marine had gisteren de ondershandsche aanbesteding plaats van twee (respectievelijk vier) groot model torpedobooten. Er waren drie in schrijvingen, n.l. van de Maatschappij ,,De Schelde" te Vlissingen, voor twee booten 410,000 per boot, voor vier booten 420,000 per'bootj de Mij. voor Scheeps- en Werk tuigbouw ,,Feijenoord" te Rotterdam, voor twee booten ƒ421,500 per boot; de Kon. Nederlandsehe Scheepsbouw-Maatschappij te Amsterdam voor twee booten 449,000 per boot. De Nationale Bond voor Vreemdelin genverkeer houdt vandaag zijn algemeene vergadering te Sneek. Gisteravond zijn do afgevaardigden van de aangesloten ver- eenigingen begroet door den voorzitter van de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te Sneek, den heer M. J. Houwing, en vervolgens officieel ontvangen ten stadhuize, waar de burge meester, de heer P. J. de Hoop, hun het welkom toeriep. De heer A. Fockema antwoordde op het woord van den burgemeester. Als licï van het centraal comité van Plan 1913 deelde hij mee, dat er dikwijls inlichtingen om trent Sneek en de Friesche meren worden gevraagd. Hij vertrouwt, dat Sneek, dank zij de samenwerking van de plaatselijke ver eeniging V. V. en het energieke gemeente bestuur, meer en meer bekend zal worden. Hierna begaven de congressisten zich naar het feestterrein van dc tentoonstelling. De directeur-generaal van den land bouw brengt ter kennis, dat zij, die als leer ling tot, een der klassen van de Middelbare Landbouwschool te Groningen wenschen te worden toegelaten, zich daartoe vóór 1 Augustus a.s. schriftelijk kunnen aanmelden bij den directeur dier school. Hot vrijzinnige verkiezingscomité in het district Botterdam I heeft besloten, aan dc vrijzinnige kiezers te adviseeren, bij de her stemming voor de Provinciale Staten op Woensdag 30 dezer hun stem uit te brengen op den heer H. W. O. Stolle, den candidaat der S.-D. A.-P. Blijkens een bij het dep. van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. „Holland" 24 dezer van Ghinwantao naar Shanghai ver trokken. De stoomtramlijn Drachten—Gronin gen zal met 1 October in gebruik worden genomen. B. en Ws. van Vlissingen hebben een adres gericht tot den minister van Binnen landsche Zaken met het verzoek de pogin gen tot verplaatsing van liet Belgische loodswezen zoo mogelijk te verijdelen. Dank zij het gunstige weer trekt de tentoonstelling van watertoerisme en nij verheid te Sneek reeds een druk bezoek. Donderdagmiddag verschenen op het ter rein de particuliere secretaris van de Ko ningin jhr. Van Geen, en de Commissaris der Koningin. Het comité vernam dat dc Prins gelijk tijdig met H. M. de tentoonstelling wenscht te bezoeken. In verband met dit bezoek 'kwam jhr. Van Geen, ter tentoonstelling. Evenals de R. K. Arbeidersvereniging te Enschede nam ook het Kruisverbond met algemeene stemmen het besluit niet mede te werken aan de onafhankelijksfeesten al daar, wegens de houding der vrijzinnigen bij de jongste verkiezingen. ALPHEN. Wij bezichtigden' gisteren dé motor vrachtboot ,,Dirk Boot", die door den lieer D. Boot, scheepsbouwmeester alhier op de E. N. T. O. S. te Amsterdam tentoonge steld wcürdt. De boot is ruim 28 M. lang, 5 M. breed en heeft een laadvermogen van 123 tonnen. Het sierlijke model en de uiterst nauwkeu rige afwerking viel ons, niet-vakmenschen, direct in 't oog. Vooral de achterkajuit, ge. heel" in blank eikenhout uitgevoerd, trok onze aandacht. De motor, een twee cylinder, ruwe oliemotor, uit de motorenfabriek „De Indus trie" van den heer Joh. Boot alhier, geeft aan de boot een snelheid van meer dan 15 K.M. per uur. Deze inzending doet Alphen's naam op de E. N. T. O. S., waar zooveel duizenden vreemdelingen komen, alle eer aan. De uitslag der gehouden aanbesteding voor den bouw van twee catechisatiekamers en vergaderkamer, kosters, en bovenwoning enz., vcor dé Ned.-Herv. Gemeente alhier, is als - volgt: a. voor 'de massa; b. voor bet voorgebouw alleen voor timmerwerk: R. Stigter a. f 6400, b. f 5500H. Turken- burg a. f5395, b. f4795; J. Guman a. f5239, b. f4684; J. v. Wieringen, Aarlan- d er veen, a. f 4999, b. f 4449Pk. Stapper a. f4915, b. f4415; voor metselwerk: K. Tolk, a. f9491, b. f8291; S. de Jeu, Aar- landervoen, a. f8888, b. f7153; voor schil derwerk: O. Bauer, a. f1200, b. f 1100,; *K. v. Hillemond, a. f975, b. f860; voor lood- gieterswerk: J. Verhceff, a. f408,-b. f323; H. Blonk, a. f299, b. f253; H. Baarslag a. f299, b. f249; voor smidswerk: P. v. d. Bos a. f530, J. de Haan a. f509, b. f483; C. v. d. Velde, Aarlandcrveen, a. f 500, b. f475. De inschrijvers achter wier naam geen woonplaats is vermeld zijn te Alphen woon achtig. Het totaal der som mén der laagste inschrij vers bedraagt (in massa) f15.577. De be- grooting (in massa) bedraagt f 15,877. AARLANDERVEEN. De herijk van ma ten én gewichten zal voor déze gemeente wor den gehouden in het gebouw „Concordia" aan de Concordiastraat op 28 Juli a.s. van balftien tot twaalven, en van halféén tot vieren; op 29 Juli a.s. van negenen tot twaal ven, en van halféén tot vieren; op 30 Juli a.s. van negenen tot twaalven en van half één tot tweeën, in het Hotel van den heer A. L. Kortekaas in het Dorp op 31 Juli a.s. van negenen tot twaalven en van half één tot drieën. ALKEMADE. De collecde, dit jaar in deze gemeente gehouden ten behoeve van het fonds v. d. gewapenden dienst, bracht ruim f15 op. BODEGRAVEN. Gistermorgen waren in de kerk der Ned..Herv. Gem., alhier, werk lieden bezige met het verplaatsen van het klankbord en den preekstoel, toen plotseling deze twee zware voorwerpen naar beneden vielen. Twee timmerlieden en een metselaar kwamen er onder to liggen en werden alle drie gewonde Eén er van lag bewusteloos. Een dokter werd dadelijk gehaald, die lien verbond. Een der getroffenen kon zelf naar huis gaan, doch de andere twee moesten per rijtuig naar him woningen worden gebracht. Uit het verslag van de vereeniging „Zie. ,kenvceding-", alhier, blijkt, dat er in het afgeioopen jaar piet zooveel zieken waren als vroeger wel eens het geval was. Toch bedrceg het gebruik van melk nog bijna 4000 liter, ben ovens een paar honderd eieren en eenige flesschen wijn, zoodat het be stuur in dat opzicht met tevredenheid op zijn werk mag terugzien. HAARLEMMERMEER. Mejuffrouw P. E. de Jcngli heeft eervol ontslag aange vraagd als enderwijze res aan de o. 1. school No. 9 (nabij Halfweg). HAZERSWOUDE. De heer P. van Nes, van Dordrecht, heeft de benoeming als hoofd der Clir. School op liet Dorp aangenomen. HOOGMADE. Met ingang van 1 Aug. a.s. is tot brievengaarder benoemd dc heer M. Hillebrand alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vrijdag.15 Augustus zal de WelEerw. heer A. Aarts geboren alhier, te Haarlem dc wijdingen van het H. Priesterschap ontvangen. De nieuw- gewijde zal vervolgens zijn eerste plechtige H. Mis opdragen Dinsdag daaraanvolgende, dus 19 Aug*., in de parochiekerk alhier. KATWIJK-AAN-ZEE. Velen zal het wel spijten te vernemen, dat zuster Guurtjc tegen 1 Augustus ontslag gevraagd beeft bij een enzer doctoren alhier, wiens patiënten zij verpleegde. Zuster Guurtje was in de beid© Katwijken geacht en bemind. Door haar wer den de. zieken gaarno geholpen en menig lijdende heeft zij het leed verzacht. Dat het haar in liaar nieuwe betrekking bij een familie alhier zeer goed moge gaan, zal wel de algemeene wenscli zijn van hen, die haar hebben leeren kennen. KATWIJK-AAN-ZEE. Vrijdag kwamen bier vier partijen haring in afslag. Do prij zen per kantje waren: Volle haring f 18,45- f 16,70, Maatjesharing f 14,90f 13,75, Ma kreel fll, Steurharing fll< De lieer W. Driebergen, alhier, heeft met goed gevolg het examen "afgelegd voor administrateur bij de Marine. Vrijdag had hier de aanbesteding plaats vait het bouwen van een bakkerij met win kelhuis in de Roest van Limburgstraat voor rekening „van den heer Jb. Schuitemaker, alhier. Ingekomen waren acht biljetten als volgt: A. Parlevliet f1689, L. v. d. Oever f 1696, K. v. d. Plas f 1708, G. Haasnoot f 1795, Wed. K. de Best f 1860, Joh. Ver loop f 1860, L. de Best f 2128, M. v. d. Bent en A. F. Zwanenburg f2300. LISSE. Door den agent van politic W. Willemse alhier, is tegen 1 Augustus a.s. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd en verkregen. NOORD WIJK. Dc Commissie, benoemd door het bestuur van de afd. Noordwijk van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, om een kleine afdcelingstentoonstelling van ge bloeide bol- en knolgewassen, is in zooverre met haar werk* gereed gekomen, dat het pro gramma der tentoonstelling is verschenen. De tentoonstelling zal gehouden worden op 20, 21 en 22 Februari 1914 in een nader aan te geven zaal. De commissie heeft be sloten, om de volgende beginselen aan deze eerste tentoonstelling van dien aard ten grondslag te leggen lo. De inzendingen moeten door den inzen der zelf zijn gebroeid. 2o. Inzenders kunnen uitsluitend zijn le den en lid-leerlingen van de afd. Noordwijk van de Algemeene Vereeniging. voor Bloem bollencultuur. 3o. Er mogen voor de kas der af.deeling geen kosten aan verbonden zijn. 4o. De prijzen zullen bestaan uit kunst voorwerpen, beschikbaar te stellen door leden der afdeeling en door belangstellende inge zetenen van Noordwijk. 5o. De prijzen (vermeld op uit te reiken di ploma's) zijn bedoeld als aanmoedigingsprijzen kien heeft nog getracht, de bepaling, dat de inzender het ingezonden© zelf gebroeid moet hebben, geschrapt te krijgen, doch de commissie, overwegende, dat de tentoon stelling wordt gehouden, om het broeien, aan te moedigen was .unaniem van oor deel, dat deize bepaling gehandhaafd pipest blijven. Als 'toch geoorloofd was, mede té 'dingen met geforceerde bol- en knolgewassen,: door anderen dan de inzenders in bloei ge trokken, zou het doel der tentoonstelling niet bereikt worden. Natuurlijk zullen col lecties, niet door den inzender zelf gefor ceerd. of niet voldoende aan andere voorwaar den, wel worden toegelaten ter opluistering^ De commissie bestaat uit de heeren: N,- M. Alkemade, voorzitter, J. Braun, A. II. Faase, Joh. van Konijnenburg, J. van der Meer Chrz., A. van der Plas Pz., Hein Vink Vz. en C. Verwey, secretaris. De loonadic der bloemist arbeiders heeft; sinds eenigen tijd haar beslag gekregen. Ze^ ven blcembollenfirma's hebben aan de Fede^ talie oen schrijven gezonden, waarin zij zicli verbinden, tot 1 Maart 1915 de onderstaande regeling in to voerenDe tijd van aanvang is zes uur van 1 Maart tot 1 Juni; vijf uur van 1 Juni tot 1 Aug.; halfzes na 1 Augustus en den overigen tijd van donker] tot donker. De schafttijden blijven onveran-. derd. Er zal echter gezorgd worden, dat opi liet land oen schuurtje of andere goede ge legenheid is, waarin de arbeiders hun brood kunnen opeten. Voorts dooreen genomen cent loon van f 10,50 per week en een opzeggings-i termijn van 14 dagen, zoowel voor werknemer] als "werkgever. De bloemistarbciders zijn nog al tevreden over de resultaten van de tai NcoTdwijlc gevoerde actie. Het verlieugt hen] vooral, dat genoemde zeven patroons door; hun schrijven aan de Federatie de vako-rgar nisatie erkend hebben. NOORDWIJKERHOUT. Wederom doeti zich hier een geval voor van diphfheritus; ditmaal bij oen volwassen man. Hij is direct vervoerd naar een zieken inrichting te Iiaar-r lein. WADDINXVEEN. Mej. A'. Borrio, cn-t der wij zeros aan de Opcnb. School (Dorp) ié als zoodanig benoemd te Zevenhuizen. Den heer K., landbouwer in den Zuïd-i plaspolder, trof hot ongeluk, dat een zijner] koeien 's nachts te water geraakte en ver-j drenk. WARMOND. Door Burg. en Welli. alhier} is de vernieuwing of bestrating*der Dorp-' straat opgedragen aan den heer G. Noordover] te Wassenaar. Aangezien het verkrijgen van zegclé alhier een grool© last wa=, wijl men hiervoor; altijd of naar Noordwijk óf paar Leiden] moest, is door den Minister van Finantién aan den heeir II. van Delft, alhier, voor den] verkoop van alle soorten van zegels mack li-, ging verleend. Men behoeft dus niet meer verlegen omij een zegel te zitten. WOUBRUGGE. Daer gaet een groeti (groot) dine* ghebueren in die Woubrugghe^ daer sal oen gantsche dagli ge-jubileert wor den van die verlossinghe noo 100 ja-crenj ghelecn. Daer sal men sich versaemen tot oen groeté scaren (optoclit) de optocht zal bestaan] uit 85 personen, 27 paarden en 9 oud-mcJel- ïijluigQn in 'n langhe linien endc treckenj lancks die ackers na er die Heirbaeno (Heen renweg) in dine polderkyn Vier ambacht©'\- Die dickghraef ende die Ilijymraede van; die polderkyn t-hoondc gheneigdlieyt om aen] die Ileirbaene die monumcute te laetcn stick,- ten, waerup st-act „Herinnering aan bet verdwenen dorp Jak cobswoudc" ende „Geen muren verduren der; uren geweld", anno 1747 ende anno 1913.: Daer sullen sich up 30 July versaemen die ghebueren ut hunne husekens ende hoe-, vekens altemael hyer verspreyd in onse pol,' dcikijns. Ende daer sal georeert worden meti weirden ut 't verleden ende musiceeren het Wilhelmus datbet cl in eken sal over die ackers. Ende die kogelieken festyn vieren, allen ghebueren mede, want Godt en heeft gicete dinghen ge da en. Hij regiert, endoj daer om me deser daghen een singulier feest-: gescal ende inn© den ygenlicken sin ded woirds ecne alghemeinc joiyt (vreugdebetoon)*; Gemeenteraad van Wassenaar. Voorz. de burgemeester; afwezig dehe'eij W. Jochcms, Ingekomen zijn de missives van Ged. St., houdende goedkeuring van] raadsbesluiten. Naar aanleiding daarvan, wordt geklaagd over dc groote snelheid] waarmede auto's rijden in de kom van het dorp. De voorzitter weet ook, dat er veel te hard gereden wordthij zal de politie nog eens laten waarschuwenhij beveelt; aankoop van stophoiloges (tijdmeters) aan,- De stof kan alleen besneden worden door, een sproeiwagen. De lieer Schimmelpeiininck! laaf 'den] Raad weten, dat hij 't niet noodig vindt,; dat dei. wég tusschen Buurweg en Straat» weg door de gemeente wordt onderhou» den, daar deze weg zijn eigendom is. Na] onderzoek is de juistheid van deze bew^ ring gebleken, Het verzoek van den heer N, L'ooye» steyn, om rioieering van den Achterweg] wordt gesteld in handen van den gemeen» te-opzichter ter fine van advies. Het raadsbesluit, dat afwijzend beschik» te op de aanvraag om vermindering van] Hi O. door een paar caféhouders wordt]: op raad van Ged. St. ingetrokken. HetL sloppen van Hét Kuis aan de B erkheistraaH

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1