N°. 16373 Woensdag O Juli. A°. 1913. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Biaden. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEIDSCH DAGBLAD PKIJS DER ADYERTENTIEN: Van 10 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine «Avertentiën van 30 woorden 40 Oenta contantelk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het inoasBeeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents t per 3 maanden i l f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd 2'ja 1,30. Franco per poet1,65. Vergadering Tan den Gemeenteraad Tan Leideu, op Donderdag 10 Juli 1913, dos namiddag* to twee uren. Te behandelen n& punt 13 14. Verzoek van het Bestuur van het Mi litair Invalidenhuis om vergunning tot het bouwen van een houten loodsje op het ter rein aan den Hoogen Rijndijk, Sectie M Nis 860 en 861 (193). 15. Verzoek van de Maatschappij tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht om vergunning tot het bouwen van een houten bergplaats op het terrein kad. Sectie M. No. 2880 (194). HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de N. V. Snelpers- 'drukkerij „Hermandad" om vergunning tot uitbreiding van de drukkerij in het perceel, Pieterskerkgracht No. 20, Sectie G No. 846, door het bijplaatsen van een electro motor van 1 p.k., tot het aandrijven van een drukpers. Gelet op de artt 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, 'dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Woensdag 23 Juli a. s., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid z&l worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn lij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders van Leiden: N. C. DE GTJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 9 Juli 1913. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeen e kennis, dat door J. B. DE MINJER, wonende te Leiden, een .verzoekschrift is ingediend, om verlof voor 'den verkoop van alcoholhoudenden, ande- 'jren dan sterken drank, voor gebruik ter i plaatse van verkoop, in zaal No. 17 van het perceel Breestraat No. 49. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 9 Juli 1913. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden^ Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat doot !J. B. DE MINJER, wonende te Leiden, een verzoekschrift bij Gedeputeerde Staten 'dezer provincie is ingediend, om vergun ning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van Terkoop alleen aan logeergasten in het per ceel Breestraat No. 49. Burgemeester en Wethouders van Leiden; N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Loiden, 9 Juli 1913. Het morgen verschijnend nummer bevat als voorplaat: De buste van dr. A. Kuy- ;>per, ontworpen en uitgevoerd door den beeldhouwer Toon Dupuis. Voorts: Het openluchtspel„Toen de rozen bloeiden", te Hilversum, met vijf foto's. Mevrouw De Boer van Rijk als „Kniertje" in „Op Hoop van Zegen". Henri Albers, de be roemde baritonzanger. De opening van 'de nieuwe afdeeling van het Kinderzieken huis te Groningen, met drie foto's. Aan komst van den Franschen vlieger Brinde- jonc te 's-Gravenhage. Koninklijk bezoek aan Sittard, met twee foto's. Het Zee bad te Hindeloopen geopend, met drie foto's. Bezoek van dc Koningin-Moeder aan <3e Red. Diaconessen-Inrichting te Amster dam. Het nieuwste portret van Carnegie, geschilderd door Blonuners. Schilderijen tentoonstelling in het Gooi. Standbeeld van Sir Philip Sidney te Zutfen onthuld. De nieuwgekozen leden voor de Tweede Kamer (3de serie). Christelijk Nationaal Zondingsfeest op „Raaphorst", bijgewoond door H. M. de Koningin en Z. K. H. den 1 rins. Dertiende Lustrum van het Delft- Bche Studentencorps, met foto's van den Cour, van de opvoering van het Gebaren spel en van den Optocht. De Orkestver siering bij gelegenheid van het Wagnerfeest in de Kurzaal te Scheveningen. Aan komst van Hagenbeek in Den Haag, met twee foto's. Dc Humorpagina. Ten slottePortretten van bekende landgenoo- ten. Leiden, 9 Juli. Ter inwilliging van een verzoek van het bestuur van het Militair Invalidenhuis geven B. en Ws. den Raad in overweging aan adressant vergunning te verleenen tot het bouwen van een houten loodsje op steenen voering en gedekt met pannen, bestemd tot berging van tuingereedschap, enz., op het aan het Invalidenhuis toebehoorend' ter rein aan den Hoogen Rijndijk. B. en Ws. adviseer en den Raad mede in te wi/ïligen een verzoek van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht tot het bouwen van een houten bergplaats op steenen voet, gedekt met pan nen en bestemd tot het bergen van gereed schappen enz., bij de dubbele wachterswo- ning nabij de brug over het Rijn-Schiekanaal in de lijn LeidenWoerden. Bij de heden door Dijkgraaf en Hoog heemraden van Rijnland alhier gehouden aanbesteding van het verdiepen van het Ka naal achter AJphen, gelegen in de gemeente Alphen, was één inschrijvingsbiljet ingeko men, n.l. van den heer G. de Jeu, te Ouds hoorn, voor f3500. De heer H. J. van Kerkhof f, winkelbe diende alhier, en bij de jongste Raadsver kiezing candidaat gesteld, heeft bij de poli tie <?en klacht ingediend tegen den hem on bekenden schrijver of schrijvers, uitgevers en drukker van een zijn persoon betreffend strooibiljet, in grooten getale op 3 Juli j.l. in Leiden verspreid, door welks inljpud jiij zioh beleedigd gevoelt en in zijn eer en-goe den naam aangerand. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen teekenen M.a. de heer H. van Ba tenburg, alhier. Bij Kon. besluit van 16 Juni („Stsbl." No. 277) is het Kon. besluit van 7 December 1910, waarbij aan L. L. H. Rddderhof wed. J. F. L. Rietdijk, laatstelijk ond. o. 1. a. te Leiden, met ing. van 3 Aug. 1910 een jaar lijks pensioen van f634 wordt toegekend, in dien zin gewijzigd, dat de datum van ingang van het pensioen wordt gesteld op 3 Nov. 1910, met bepaling dat het te veel ge- notene door de gepensionneerde zal worden teruggegeven. Dit Kon. besluit, waarbij van het advies van den Raad van State is afgeweken, wordt uitvoerig toegelicht in „Sts-Ct." No. 158. Tg Rotterdam werd gisteren de 116de jaarvergadering geopend van het Ned. Zendeling-Genootschap. Voorzitter is prof. dr. H. M. van Nes, van Leiden. Prof. Van Nes, deelde o. a. een en an der mede over de Ned. Zendingschool, waarvan hij voorzitter is. Hij vestigde de aandacht op de goede reputatie, die de school ook in het buitenland geniet. Het leerplan werd besproken in de „Intern. Review.'* Verder gedacht hij den arbeid van ds. en mevr. Gunning, die de leiding van het internaat overdroegen. Voor den nieuwen cursus zijn 11 nieuwe leerlingen aangenomen, waarvan i voor de Doopsge zinde Zendingsvereeniging en 1 voor het Zeister-Zendingsgenootschap. Beroepen is bij de Geref. Kerk te St.-Jacobi-Parochie, dr. C. N. Impeta, prop. te Katwijk-aan-Zee, en aangenomen het beroep naar de Geref. Kerk te Ber- kel cn Rodenrijs door ds. D. Fleurke, te Ter-Aar. Bij Kon. besluit is aan de gemeente Aarlanderveen een bedrag van ten hoogste f 2550 uit 's Rijks schatkist voorgeschoten ten behoeve der Vereeniging „Volksbe lang". Te Voorburg zal dr. P. H. Bruynings- Ingenhoes zich bij de a.s. herstemming voor den Raad ten behoeve van de andere can- didaten terugtrekken. De liberale kies- vereeniging stelde vier candidaten, terwijl nog drie plaatsen te bezetten zijn. Naar „De Tijd" meldt, zal morgen Z.Em. Kardinaal Van Rossum in particu liere audiëntie worden ontvangen door H. M. de Koningin in het koninklijk paleis in Den Haag. Des morgens zal Z. Em. van Amsterdam naar do internuntiatuur in Den Haag ver trekken en des middags te halfvier wordt alsdan in hof rijtuigen naar het paleis ge reden. De grootmeester van Hs. Ms. Huis zal Z. Em. den Kardinaal aan de Konin gin voorstellen. In den loop van den dag vervoegden izich gisteren te Am sterdam een groot aantal R.-K. organisaties, benevens bon derden particulieren ten huize van de Pa- te rs-Redemptoristen op de Keizersgracht te audiëntie bij Z. Em. den Kardinaal. Behalve de R.-K. geestelijke autoriteiten van de hoofdstad waren de R.-K. raads leden ter audiëntie aanwezig, evenals eenige Eerste en Tweede Kamerleden. Te Rotterdam is op 62-jarigen leef tijd overl. mr. W. M. Reepmaker, kanton rechter en rechter-plaatsvervanger, aldaar, secretaris van de staatscommissie van toe zicht op de landverhuizers. Voorts vervulde mr. Reepmaker nog veschillende andere betrekkingen. Hij was ridder in de Oranje- Nassau-orde. Naar de „N. R. Ct." verneemt, heeft het kiescollege der Ned.-Herv. Gem. te Helder na langdurige beraadslaging be sloten, het voorstel van minister Colijn niet aan te nemen, n.l. om ds. Warners, den vloot-predikant aldaar, aan te nemen als pred. dier Gem., met toekenning van het subsidie tot dusverre door dien pre dikant genoten, van de Ned.-Herv. Gem. In de te Beverwijk gehouden 31ste alg. verg. van den Ned. Bakkersbond werd de volgende motie aangenomen: De vergadering, gehoord hebbende de conclusi.cn van de commissie, belast met het onderzoek naar het leerlingwezen, gaat hiermede accoord, doch zou de conclusies, aangevuld willen zien met de clausules: „mede oorzaak van het gebrek aan leer lingen is het wettelijke verbod voor jeug dige werklieden om des oohtends vóór zes uur arbeid te verrichten; de commissie verzoekt het crentaal be stuur, in samenwerking met de commissie, nogmaals bij de Regeering stappen te doeD om verandering te brengen in dezen toe stand" Men meldt aan het „Hbld." uit Sneek dat do komst dor Konigin aldaar is uitge steld tot 6 Augustus. Men meldt ons uit AlkmaarAlkmaar is heden en morgen in 'n feestkleed getooid ter eere van de herdenking van Neerlands Onafhankelijkheid. De bewoners werden hedenmorgen gewekt door een reveille van pl.m. 150 kinderen, voorafgegaan door het stedelijk muziekkorps, terwijl het carillon van den Waagtoren reeds in het vroege morgenuur nationale liederen over de stad deed klinken. Op het geheel gevulde Waag- plein werd vanmorgen door een koor van 500 dames en heeren met begeleiding van de Kon. Marinekapel uit Den Helder een feestcantate, compositie van den heer Henri Ondshoorn, uitgevoerd, terwijl vanmiddag tal van volksspelen werden gehouden. Van avond zal o.m. de illuminatie, welke veel belooft, plaats vinden en is er gelegenheid zich op de zomerkermis te vermaken. Mor gen wordt weer een reveille gehouden, vie ren de schoolkinderen feest en zal de aan dacht worden gevraagd voor een bloemen corso en een vaandeloptocht. Met een vuur werk zal het feest besloten worden. Na des morgens bevestigd te zijn door den consulent ds. W. S. Winsemius, van Wervershof, met een predikatie over Gen. 12:2: „Wees een zegen", deed Zondag j.l. ds. J. Deetman, gekomen van Hoogma- de c. a„ zijn intrede bij de Ned.-Herv. Kerk te Andijk (N.-H.), sprekende naar aanlei ding van Ps. 73 23b „Gij hebt mijn rech terhand gevat". Den nieuwen leeraar werd toegezongen Gez. 224 1, terwijl hij werd toegesproken door den con'sulent, ds. Win semius. Ds. J. Deetman behoorde vroeger tot de ethisch-orthodoxe richting, maar heeft, door het beroep naar Andijk aan te nemen, metterdaad getoond tot de vrijzinnigen te zijn overgegaan. („Ned.") De audiëntie van den Minister van Waterstaat, zal a.s. Vrijdag 11 dezer en die van den Minister van Binnenlandsche Zaken en van Justitie zal a.s. Zaterdag 12 dezer niet plaats hebben. BODEGRAVEN. J. Burggraaf, D. Burg graaf en K. Douwes Dekker, alle drie leer lingen der openbare school voor m. u. 1. o., alhier, deden met goed gevolg toelatings examen voor de H. B.-S. te Gouda. HAZERSWOUDE. Tot onderwijzeres aan de Clir. school aan den Rijndijk is benoemd! mej. J. van Rijswijk, te Utrecht. Onze voormalige plaatsgenoot, de heer C. van Rijs, kommies der dir. bel. enz. te Belfeld, wordt met ingang van 1 Augustus a. s. overgepüaatst naar Roermond. Met ingang van 1 Sept. a. s.< is in plaats van mej. M. Blommestein, aan wie eervol ontslag is verleend, tot onderwijze res aan d'e R.-K. school op het Dorp be noemd, mej. J. Kabel, van Gouda. Ds. H. S. Bouma, pred. d'er Geref. Kerk te Hazerswoude, beroepen, naar Hoo- geveen, hoopt Zondag 20 Juli afscheid' te nemen van zijn gemeente en Zondag 3 Aug. intrede te doen te Hoogeveen, na bevestigd te zijn door ds. L. Bouma, van Middelburg. KATWIJK-AAN-ZEE. Tot kerkvoogd bij de Ned.-Herv. Gem. alhier is in plaats van den heer A. van Rhijn door het col lege van notabelen gekozen de heer Nic. Haasnoot Azn., die deze benoeming heeft aangenomen. De prijzen der haring zijn door den geringen aanvoer zeer hoog; de maatjes gold te Vlaardingen f 17, de volle haring circa f 30 per kantje. Hierdoor zal de log ger „Johannes K. W. 42" van den heer N. Parlevliet, schipper K. Kulk, die drie weken geleden uitzeilde en gisteren met 22 last haring binnenkwam, in dien korten tijd circa f 6000 besommen. LEIDERDORP. Niettegenstaande de ve le pogingen welke daartoe in het werk zijn gesteld, is het nog niet mogen gelukken eenig spoor te ontdekken van drie zwart bonte koeien, die Vrijdag j.l. van de vee markt te Leiden zijn weggevoerd, buiten medeweten van de hier wonende eigenaren. NOORD WIJKERHOUT. Tot organist bij de Ned.-Herv. Gem. alhier, is benoemd de heer G. Wanninchof. SASSENHEIM. De opening der Bloem- bollenbeurs geschiedde hedenmorgen alhier onder groote belangstelling. Er waren 137 bezoekers. Te tien uren opende de voorzitter van het Comité, d'e heer K. Klein, deze bij eenkomst, en dankte de vele aanwezigen, in zonderheid B. en Ws. voor hun tegenwoor digheid. Hierna gaf hij het woord aan d'en burgemeester, die ongeveer he<t volgende zeide: Het is zeer te prijzen, dat het comité B. en Ws. heeft uitgenoodigd', op dezen eersten beursdag. Immers, moet in een bloeiende gemeente als Sassenheim, het bestuur sym- phatie gevoelen voor het streven van haar ingezetenen om dJe bronnen van inkomsten zoo veel mogelijk udt te breiden. Daarvoor breng ik huld'e aan het Comité voor zijn energiek streven. Hij herinnerde verder aan het feit, dat d!e eerste Beurs te Haurlem werd geopend in 1860 en dat Sassenheim voor het houden van een bloembollenbeurs d'e aangewezen plaats is, vooral ook met het oog 'op de omliggen de plaatsen. Na de beste wensohon voor de Beurs te hebben, uitgesproken, verklaarde hij deze ge opend. D'e voorzitter dankte den burgemeester voor zijn keurige rede. Hierna werd het Beurs-reglement voorgelezen en begon de handel, waarvan druk gebruik werd ge maakt. WARMOND. Hedenmorgen werd hier weer een kerkelijk feest gevierd en waren andermaal veel woningen met vlaggen ge tooid. Do weleerw. pater M. Lans van de Witte Paters van Carthago (Afrika), geboren te Haarlem, en op 29 Juni j.l. te Carthago tot priester gewijd, droeg in de Parochie kerk zijn eerste plechtige H. Mis op. Gistermorgen was de jonge priester reeds in den familiekring weergekeerd, en arriveerde aan de ouderlijke woning, het buiten „Ma Retraite", dat hem ter eer smaakvol versierd was, en bij welke een voudige versiering zich aansloten die der naastwonenden, die in hun tuintjes de va- derlandsche driekleur hadden geplant, voor zoover deze niet van de huizen wap perde. Het kerkgebouw was gevuld met belang stellenden en genoodigden, toen te halfne- gen de H. Mis begon, waarbij de neomist werd bijgestaan als presbijter-assistent door den hoog eerw. heer Mgr. Smeuldersals diaken door den zeereerw. pater De Lau van de Witte Paters (te Esch) en als sub diaken door den weloerw. heer Omtzigt, kapelaan der Parochie. De feestrede werd gehouden door do hoog eerw. hooggel. heer Rcngs van het Seminarie alhier, die tot tekst had geko zen het uit het eerste boek der Koningen genomen „Ecce ego Domino, quia vocatie me". „Hier ben ik, Heer, Gij hebt mij ge roepen". In een sckoone rede schilderde spreker de verhevenheid, waartoe de jonge priester geroepen was, en het groote voorrecht, dat dit gezin andermaal een priester leverde, waarmede hij de geheele parochie geluk wenschte. Spreker gaf een schoone gelijkenis naar aanleiding van zijn tekstwoorden, waarin de jonge priester als een andere Samuel sprak: „Hier .ben ik Hoer, want Gij hebt mij geroepen". Het zangkoor voerde op verdienstelijke wijze de vierstemmige Mis uit „In honorem St.-Eriedcrica" van Jos. G ruber en verder de H. communie het „Ave Verum" van Er. Koenen. Voor de H. Mis het „Veni Crea tor" van Fr. Eppink, pr., en na de H. Mis het „Tu es Sacerdos", van Elb. Franszen. Het overige van de feestviering geschied de in intiemen familiekring. ProT. Staten Tan Znid-ffioliaud. (Vervolg .der zitting van gisteren)* Na de pauze verdedigde prof. Visser Van IJzendoorn nader het voorgestelde art. 4 van het Alg. Polderreglement, zooals wij ■reeds mededeelden, bepalend het aantal stemmen, idat de ingelanden kunnen uit brengen, ml. voor 1 H.A. 1 stem, voor 23 H.A. 2 stemmen,- voor, 4—6 H.A.; 3. stemmen, voor 7.10 H.A'.; 4 stemmen, enz.; zoodat voor 191210 H.A 20 stenï- men verleend worden, vermeerderd niet één stem voor elke 25 H.A. meer. Hij bleef deze wijziging een stap in de goede richting [noemen. De Gedeputeerde mr. Limburg, sloot zich daarbij aan en be streed nader den heer Zaayer. De groot grondbezitter wordt niet van alle macht beroofd; slechts eenigszins zijn macht be perkt, wat allerminst revolutionnair kan genoemd worden. De heer Korteweg waarschuwde ech ter teil slotte nog voor deze gevaarlijke proefneming zich daarbij aansluitende bij mr. Zaayer. Diens amendement om den ouden toestand weder te herstellen, werd evenwel verworpen met 47 tegen 18 stem men. Bij arf. 28 was een amendement inger diend (door prof. Visser van IJzendoorn,- beoogende uit het artikel, dat voor de benoeming van bestuurslid alleen manne lijke personen noemt, het woord manne lijke te schrappen. Indien ingelanden het in het belang van leen polder achten, dat een vrouw tot be stuurlid benoemd wordt, dan mag een ar-, tikel dit niet beletten. -„Een vrouw kan niet springen!" werd ter geroepen (een uitdrukking van jhr. Van Pallanidt). De heer Van Gils (Zoeterwoude), be streed het amendement. Hij wilde niet in alle functiën de vrouw uitsluiten, maar zij moet functiën bekleeden, die overeenko men met haar natuur. De bestuursleden der polders bestaan •bijna uitsluitend uit landbouwers en dezen zelf zullen er nooit aan denken een vrouw in hun midden te hébben. Hij schetste de werkzaamheden van de polderbesturen: schouwen, door weilanden loopen, klimmen over scheidingshekken met prikkeldraad, 't visiteeren van watermolens, enz., en voor zulke werkzaamheden acht hij de vrouw ten teenenmalc ongeschikt. Om practische re-: den is hij er dus tegen. De heer O verwater Strijen, is ook geen bewonderaar der vrouwenbeweging, maar waar er dikwijls gebrek is aan geschikte mannen, daar. wil hij de vrouw niet uit sluiten. De bezwaren van den heef Van Gils acht hij niet gewichtig. Mannen klim men ook niet over hekken met prikkel-; Idraadzij loopen door" een geopend hek. Het amendement werd ten slotte aan genomen met 33 tegen 31 stemmen. Ge roep „De vrouw met een nieuw kostuum 1" Bij art. 65 was door mr. Van Aalten Jr. 'c.s. een amendement ingediend, beoogen-: de deze toevoeging: alle besluiten tot ont slag, anders dan overeenkomstig" eigen ver-; zoek, moeten met redenen omkleed zijn ten zijn aan de goedkeuring van Geel. Staten, onderworpen." Het doel van dit amendement was, zoo als de eerste voorsteller uiteenzette, om een. ongerechtvaardigd ontslag tc voorkomen. PI ij bestreed uitvoerig de bezwaren, door, 1de Commissie tegen zijn amendement aan gevoerd. Ged. Staten waren bij monde, van (den voorzitter bereid het eerste ge-: Ideelte van het amendement over te nemen* De heer Van Rij, tweede onderteekenaar. van het' amendement, steunde het met kracht, en toonde de wenschelijkheid er van met een voorbeeld aan. De heer Visser van IJzendoorn btestreéd lïet amendement uit practische overwegim gen. Alle beambten zouden er onder val-: lejn en zij zouden nog beroep hebben op de kroon. Men zou daarbij tot allerdwaaste consequenties komen, meende deze spre-: ker. Mr. Zaayer verdedigde het namens den Waterschapsbond, die ook heeft verklaard Idat de rechtspositie der beambten, voor namelijk de opzichters der polders niet voldoende is geregeld. Mr. van Aalten bestreed nog eens prof* Visser, van IJzend' orn, die naar zijn mee rling met grof g- 'uit had gewerkt. Spr. is er van over: dat men in de prac- tijk met dit anu. .c inent geen moeite zal hebben. De heer Van der Gijp Barend recht stel de een sub-amendement voor, om de be palingen alleen te doen gelden voor secre tarissen, penningmeesters en opzichters. De heer Spiekman wraakte het sub-: amendement van den heer Barcndrccht; waardoor de meerdere broeders worden buitengesloten. Het amendement-Van Aalten werd ver-, worpen piet 33 tegen 32 stemmen. Het sub-amendement-Van der Gijp, Ba= rendreclit, werd vervolgens met 38 tegen 27 stemmen aangenomen. Bij art. 113 stelde de lieer Van Wichen teen kleine wijziging voor, die door de Com missie werd overgenomen., evenals enkelq andere wijzigingen, door andere heeren voorgesteld. Hierna werd hef gelieele ontwerp zon-: der hoofdelijke stemming aangenomen. De Commissaris der Koningin stelde; nu voor de vergadering fe sluiten en Dins- idag 15 Juli te telf uren weder bijeen fe komen.-

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1