A. FAAS. PIANO'S, ORGELS, EEN ÜMMIERSIS, VAN EGMOND. KNUTTEL, VERVER. Nationale Geitententoonstelling PT- OPRUIMING. L. H. Burgerl. Stand van Leiden. Vragen en Antwoorden. Scheiding van tafel en bed. Boest en Kortademigheid S. D.-P. Woensdagavond spre ken in He Graanbears de Canifidafen Vrij Entrée. Debat gewenscht. GROOTE te Hoofddorp op 10 Juli a. s. Prachtige prijzen. Vrije toegang. Deelneming kosteloos. Ëüaison SUSAN^MSêSKI," Vl*OUW§£esf@eg| ÜO- 3* Telef. 866. Naar de Janvosseusteeg 63. Probeert onze Garantie sok. M. H. VAN HOOFP, I^SeEfksalon II, Hoekhuis. Voor de Gemeenteraadsverkiezing op Vrijdag 4 Juli a.s., wordt door een groot aantal kiezers, uit het derde district, met den meesten aandrang aanbevolen, het oud-Haadslid, de Heer President Kerkvoogd der Ned-Eerv. Gemeente, Turfmarkt 7, Leiden. Stemmen, Bepareeren, Verharen. Inruilen. Mr. Troelstra over den politieken toestand. Mr. P. J. Troelsbra is geintervieuwd over den politieken toestand. Op de vraag in hoeverre de sociaal-demo craten de verplichting op zich denken te nemen deel uit te maken van het nieuw te vormen kabinet, antwoordde mr. Troel etra, dat zij niet het eerst aan bod ziji} maar wel links. Een andere vraag is deae: zullen de 6ociaal-demooraten gevraagd worden oü deel uit te maken van het kabinet. Dit nu werd door mr. Troelstra op ve» schillende gronden betwijfeld. Wat de mogelijkheid van regeeren van een vrijzinnig ministerie betreft, hierom trent zei mr. Troelstra: Het komt mij voor, dat de mogelijkheid grooter is zonder dan met de socialistische ministers. Immers als de vrijzinnigen zich, zooals zooals de „Nieuwe Rotterd. Cou rant' 'doet, beroepen op onze getalsterkte in de Kamer om daaruit de noodzakelijk heid van het aanvaarden eener portefeuille cxnzerzijds af te leiden, daD moeten zij niet vergeten, dat die getalsterkte ons niet op een, maar op drie portefeuilles recht geeft. En wanneer zij de invoering van het alge meen kiesrecht afhankelijk zouden willen stellen van ons zitting nemen iD het kabi net, dan hebben zij te bedenken, dat een maal dit beginsel aanvaard, er uit voort vloeit, dat althans de portefeuille van bin- nenlandsche zaken aan een sociaal-demo craat zou moeten worden toegewezen. Of men het gezag over de burgemeesters enz. bij voorkeur zou willen leggen in handen van personen, van wie zwart op wit is ver klaard, dat zij de grondslagen der maat schappij ondermijnen en een hersenschim mig doel najagen, komt mij alsnog ©enigs zins twijfelachtig voor. Verder zei mr. Troelstra o.a. Wanneer de vrijzinnigen ons tot mede werking zouden uitnoodigen can daardoor vaster te staan, zouden zij niet moeten vergeten, dat bij uitvoering van hun pro gram, zooals dat door de beantwoording der vragen nader is gepreciseerd van ona hebben te verwachten de eerlijke mede werking en steun, niet ten hunneD behoeve, maar in ons eigen belang. Daarentegen is juist de rechterzijde tegen dat program gekant en zal zij elke gelegenheid gebrui ken om de uitvoering daarvan te verhin deren. Ten opzichte der punten, die niet op het program staan, als militairisme) is de toe stand zeker niet van ernstige bezwaren ontbloot. Men overdrijve evenwel die be zwaren niet. Een' vrijzinnige regeering heeft ten opzichte van het militairisme tweeerlei keuze. Zij kunnen zich voornemen te dezen opzichte <ïe continuïteit te betrach ten, zooals trouwens verschillende harer woordvoerders, o.a. de heeren Goeman Borgesius, De Jong, (Hilversum) in uit zicht hebben gesteldtenzij een militaire begrooting wordt ingediend, die door de rechterzijde niet kan woTden afgestemd, zonder dat deze zich daarbij voor het volk blameert op nog veel erger wijze dan zij zich reeds geblameerd heeft. In dit onder steld geval hebben de vrijzinnigen de so cialistische stemmen voor oorlog en marine niet noodig. De tweede mogelijkheid is, dat de vrijzinnige regeering op het punt militairisme zal trachten te bezuinigen. Mij dtinkt dat zij zelve hiertoe zou moeten overgaan, wegens de noodzakelijkheid om voor ouderdoms-pensioen en dergelijke de noodige middelen beschikbaar te krijgen, zonder tot al te groote belastingverhoo- ging te behoeven over te gaan. Nu hebben vrij, socialisten, reeds in den nacht van Staal getoond, in het geval van een poging tot bezuiniging, die, in de oorlogEbegroo- tiiig is opgenomen, onze verantwoordelijk heid te gevoelen. Door ons toen terug te trekken van de stelling hebben wij den aanleg der clericalen, om met onze hulp de begrooting te verwerpen, verijdeld. Over den nacht van Staal is in socialisti sche kringen nog al wat te doen geweest. Het optreden van een socialistisch mi nister is niet noodig', meent mr. Troelstra, indien slechte een vrijzinnige regeering met vootvarendheid werkt aan de uitvoering van haar eigen programma, en dat integen deel het weerstandsvermogen van een der gelijke regeering zwakker zou zijn als er wel dan als er geen socialist in zou worden opgenomen. Ik heb bij dit alles alleen geredeneerd uit de politieke constellatie van het oogenblik en de parlementaire vooruitzichten en mogelijkheden onder een vrijzinnig kabinet. De nieuw op te treden regeering moet zich, naar mr. Troelstra's meening be schouwen als een ministerie van grondwets herziening, dat tevens de wet-Talma in de richting van Staatspensioen heeft te liqui deeren. Of dit moest geschieden door in trekking van die wet, of door haar ri%fc uifc te voeren, is een kwestie van opportu niteit. Wij hebben hier natuurlijk te doen met de Eerste Kamer, die misschien over drie jaar gemakkelijker zal zijn te hantee- ren dan thans. Toch meen ik, dat men voor een Eerste Kamer niet al te bang moet zijn. Als zij een voorstel tot 't in overwe ging nemen van Grondwetswijziging of een voorstel tot uitbreiding van art. 369 der wet-Talma mocht afstemmen, lokt zij een conflict^uit, en een agitatie tegen haar ei gen bestaan in het volk, dat zeker èn aan haar rechtsohe meerderheid èn aan haar constitutioneele positie ernstige schade zou doen, en haar ontbinding zou zeker voor de hand liggen. Of Provinciale Staten on danks hun niet ontbindbaarheid haar in haar tegenwoordige samenstelling zouden handhaven, lijkt mij twijfelachtig. En wat- de grondwetsherziening betreft, deze kan, dunkt mij, vrij spoedig tot stand komen. Mr. P. J. Troelstra. Het Kamerlid, mr P. J. Troelstra, is, na de vermoeiende oampagne der laatste maanden, eenige tijd rust gaan nemen in het Harzgebergte, waarheeD hij gisteren is vertrokken. Het district Amersfoort. Uit Amersfoort schrijft men aan het ,,Hbld. In ons district is der rechtsche en vooral aan de anti-revolutionnaire partij bij de Woensdag gehouden herstemmingen een bolwerk van den eersten rang ontvallen. Immers, sedert October 1857 werd het in de Tweede Kamer vertegenwoordigd door mannen van rechts. Toen toch werd' in de plaats van den oon- servatief-liberaal jhr. mr. W. L. E. G Rid der van Rappard gekozen de anti-revolu- tionnair jhr. mr. H. A. M. van Asch van Wijck, die in 1866 werd vervangen door mr. E. L. baron van Hardenbroek van Lockhorst. In September 1874 werd diens zetel ingenomen door jhr. mr. M. M. van Asoh van Wijck, <üe in April 1882 werd vervangen door mr. W. F. K. graaf van Bylandt, die in April 1888 zijn zetel moest ruimen voor den heer J. E. N. baron Schim- melpenmiLck van der Oye. Diens opvolger werd in April 1904 Mr. F. D. graaf Schim- melpenninck,. die 14 Juni 1901 zijn zetel afstond aan jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, wiens neef jhr. mr. H. W. van Asch van Wijck, hem 20 Aug. 1901 opvolgde. Met Kabinet-Heemskerk. De driehoek-correspondent van de „Tel." schrijft In deze laatste dagen van het kabinet- Heemskerk moge er nog eens aan worden herinnerd, dat het een eigenaardig record op z'n naam heeft gesteld: het is n.l. lan ger aan 't bewind geweest dan één van z'n voorgangers. Tot dusver was het kabinet- Heemskerk-vader houder van dit record het heeft zitting gehad van 23 April 1883 tot 21 April 1888, dus op twee dagen na vijf jaar. Het tegenwoordige ministerie echter, zit van 12 Februari 1908 af, en zal dus ongeveer vijf jaar en vijf maanden de teugels in' handen hebben gehad. Niet in z'n geheel echter. Want de beide kabinetten-Heemskerk, vader en zoon, hebben nog een ander re cord op hun naamer traden méér ver schillende personen in op, dan in eenig an der ministerie. In het kabinet van 1883 heb ben in totaal 15 verschillende ministers zit ting gehad, in het tegenwoordige 14. De ministers Dg Marees van Swinderen, Heemskerk, Kolkman en Talma, hebben den geheelen duur van 't kabinet meege maakt. Niet eens de meerderheid dus. Mi nister Nelissen (Justitie) moest m Februari 1910 door ziekte aftreden, zijn opvolger, mr. E. R. H. Regout overleed in dit voorjaar en in die vacature werd niet voorzien. Mi nister Wentholt (Marine) werd op 7 Mei 1912 door de verwerping van het pant-ser- schip tot aftreden gedwongenook voor hem werd geen ander benoemd en ware het kabinet aangebleven, dan zou de heer Co- lijn de beide militaire departementen ge nomen hebben. Minister Sabron (Oorlog) nam op 27 Juli 1909 wegens ziekte ontslag, werd opgevolgd door minister Cool, die, door aanneming van de bekende motie- Duymaer, op 4 Januari 1911 aftrad; zijn op volger was minister Colijn. Minister Be vers (Waterstaat) overleed 5 Januari, in zijn plaats kwam minister L. W. H. Regout. Minister Idenburg (Koloniën) werd in 1909 tot gouverneur-gen'eraal benoemd16 Augutus van dat jaar volgde minister De Waal Maïefijt hem op. Men ziet dus, dat er in het kabinet vaak persoonsverwisseling heeft plaats gehad. Minister Talma. Het gerucht loopt, dat een der anti- revolutionnaire leden der Tweede Kamer in een vast district zal aftreden, om zijn zetel af te staan aan den heer A. 8. Talma. („Tel."). Met Kamerlid Passtoors. Het „Centrum" spreekt de hoop uit, dat spoedig de gelegenheid zich zal voordoen, aan den heer Passtoors zijn zetel in de Ka mer te hergeven. Yoor hen, die zoovele jaren een twijfel achtig district wist te behouden, mocht dan wel een steviger Rechtsche zetel worden beschikbaar gesteld, zegt het R.-K. orgaan. ONDERTROUWD-: W. A. Molengraaf? jin. 25 j. en 8. Schiin van der Loeff id.. 23 j. J. van der Meer nn. 24 i en J. van der Tain jd- 23 j. A. Maderjm. 24 j. en J. Psnaw id. 22 j. R. van der Zeeuw jm. 23 i. en S. Beij jd. 25 i. B. M. P. Martinet im. 24 i. en A. M Rnigrok id.21 j. J. vnn Rrot im. 33 en S. C Jansen id-3 J L. A. Boot im. 24 j. en A. Klinkhamer |d. 21 j. I Privé jm. 31 j. en A. Erades jd.25j.A. Cornelisse im. 29 j. en P Jongol-eo id.23i. A. H Kneijber jm. 29 i. en S. A. M. Kordes id. 24i. b ten Haken \v. 52 j. en C. M. Hemenk id. 48 i. A. van Vliet im. 28 en C. W. A. zaalberg jd. 2h j. F. A. Zand- voorthi. 24 ien Tb. M. H. van Duimen jd. 27 j. HAARLEMMERMEER-. Ondertrouwd: A. 0. van der Schoot en A. C. van den Elsbout. .7. Kamp ea P. VV. We*sels. - P. van Yperen en N. Dikkvboom. P. Spaargaren en boe ve'd. G. Coev-rt en A. C Kort. P. Homan en C. J. P. de 11 ey. Getrouwd: C. A. Soreeaw en A. van der Maden. P. Vorst en N. Molena ir. J. J. Meyer en A. C. Huiberts. Bevallen: P. van Leeuwen geb. Van Andel D. LEIDERDORP. Gehuwd: F. van den berg, 26 i., ie Oegsigeest, en II. Moraal, 27 j., alhior. Overleden: Jan van der Zijden, 56 j., echteenoot van J. H. van Zuidam. NOORDWIJKERHOU1'. Geboren: Maria Cath., D van C. Lumerzeel en P. M. Oostdam.-— Gerardus, Z. van J. Smit en M.-v.i Ploeg.Jon, Z. van B. Augustious en M. L. de Ridder. Ondertrouwd: H. van Leeuwen 29 j. en P. v. Dam 21 j. - a 4 t onffd: P. H. Qeerl ngs en P.v. Duin. Hoe er «gestemd Is. Hieronder volgt een opgaaf uit de „Zutph. Ct.", van het percentagevan het aantal geldige stemmen, berekend naar het aantal kiezers, in de 47 districten bij de herstemming uitgebracht: Alkmaar 92.8 Amersfoort 95,0 Amsterdam I 73,2 Amsterdam II 72,1 Amsterdam V 62,4 Amsterdam VII 84,3 Amsterdam VIII 80,8 Amsterdam IX 76,2 Apeldoorn 93,3 Appingedam 82,6 Arnhem 87,2 Bergcn-op-Zoom 87,7 Beverwijk 90,4 Briele 80,7 Dordrecht 84,9 Enschede 94,9 Franeker 88,1 Gorinchem 92,1 Gouda 90,5 's-Gravenhage I 80,4 '8-Gravenhage II 81,5 Groningen 71,8 Haarlem 91,5 Den Heidei 64,2 Hoogezand 67,3 Hoorn 89,0 Kampen 93,9 Leeuwarden 74,2 Leiden 93,6 Lochem 87,6 Middelburg 94,1 Ommen 92,5 Ridderkerk 96,3 Rotterdam I 82,5 Rotterdam II 84,0 Rotterdam IV 81,1 Rotterdam V 82,2 Schoterland 67,1 Utrecht I 90,9 Utrecht II 92,5 Veen dam 67,5 Weststellingwer! 69,5 Winschoten 71,2 Zaandam 73,5 Zuidhoorn 88,2 Zutphen 91,5 Zwolle 95,2 Gemiddeld 80. In Ridderkerk is dus het meeste gestemd. V raag: Moet men voor do madhiuisten- school te Amsterdam gekeurd worden, en is de keuring streng? Ik heb niet te beste oogen, maar wilde er toch graag heen. Antwoord: Een keuring is er niet aan verbonden. U moet overleggen een geboor tebewijs, een geneeskund;ge verklaring, dat u niet aan hardhoorendheid of doofheid lij dende is en nauwkeurige opgave van woon plaats en beroep van ouders of voogden. Het examen is vergelijkend. De beste leerlingen worden dan het eerst geplaatst. Aanmelding in Juni en December hij den Directeur. All's u onmiddellijk schrijft wordt uw aanbieding nog wel aangenomen. Vraag: In dezen onverk wikkel ijken tijd van verkiezingen leest men zooveel over de welvaart van ons land. Kunt u mij ook inlichten waar die welvaart in bestaat 1 Is dit bij de groote industrieëlen of bij den werkman? Men leest nooit over den winke lier en middenstander, ik meen dat de wel vaart daar nogal gedrukt is of tellen die niet mee? Antwoord: Wanneer er van een ver meerdering van welvaart wordt gesproken bedoelt men daarmede, dat alle lagen der maatschappij daar in deelen. En dat is toch ook. Er staat in het Evangelie,,als één lid lijdt lijden alle leden", maar wanneer het eon of meer maatschappelijke groepen wel gaat, varen ook de anderen er goed bij. Dit geldt allereerst voor de neringdoe ners. Gaat het industrieëlen ambtenaren en vooral den werklieden goed, dan wordt de koopkracht grooter en dit werkt gun stig op de winkeliers terug. Vraag: Ik heb een dochter in betrek king. Zij is op vast geld aangenomen. Nu is zij wel eens een dag ongesteldhet is ook wel gebeurd, dat zij een paar uur vroeger weg moest, doordat zij ongesteld werd., Mag nu die patroon of juffrouw dit afhou-i .den, waar er met de verhuring niets van besproken is? Over 't algemeen hoor ik, dat zulks niet mag. Antwoord. Het is groote welwillend heid, wanneer verzuim niet wordt afge trokken. Dat gaat nu eenmaal niet anders; er zou spoedig misbruik van gemaakt wor den. Is uw dochter nogal eens ongesteld, dan het is zeker jammer moet zij in een betrekking gaan, waar het er niet zoo op aankomt. Vraag: Kunt u mij ook een middel aan de hand doen tegen een vette huid A n t w o o r d De huid roin houden door goed wasschen of beter nog door het gere geld nemen van een bad. De geaardheid van de huid verandert daardoor wel niet, maar de gevolgen worden bestreden. Vraag: Zoudt u mij kunnen zeggen hoe het komt, dat er langs den Lagen Rijndijk en ook in die straten nooit een straatveger komt. Het vuil waait geregeld van den eenen naar den anderen kant. Daar ik de straatvegers toch in alle straten en stegen in de stad wel zie moet het toch hier ook geschieden. Het is toch ook de gemeente Leiden. Antwoord: Natuurlijk moet ook aan den Lagen Rijndijk en omliggende straten een straatveger komon. Alf het al te erg wordt, moet u maar eens klagen aan het bureau van gemoentewerken op het Stad huis Vraag: Ik ben in het bezit van een boek: „Histoire des Girondins" par M. A. de Lamartine. 1849." Het bevat 4 deelen. Heeft dit boek waarde? Antwoord: Geen bijzondere waarde. V raag: Bestaat er hier te lande een comité, waardoor on- en minvermogende personen, die graag musicus willen wor den, geplaatst kunnen worden op de Ko ninklijke Muziekschool Zoo ja, wat is dan het adres? Antwoord: Een comité, dat wilde zorgen om minvermogende personen, die lust hebben om musicus te worden, aan de Koninklijke Muziekschool te plaatsen, zou heel wat te doen krijgen en het aantal mu sici zou nog veel grooter worden dan het nu als is. Zoo gaat het niet. Alleen voor iemand met .buitengewonen aanleg wordt wel eens iets gedaan Wend u in zoo'n ge val tot het bestuur der Maatschappij ter bevordering der Toonkunst. V raag: Zoudt u zoo goed willen wezen om mij de juiste beteckenis van de woor den, die de laatste dagen zoo herhaaldelijk in uw blad voorkomen te willen mededee- len Coalitie en Concentratie 1 Alsook las ik in uw nummer van 18 Juni, waar de uit slag der verkiezingen van leden van de Tweede Kamer in voorkomt onder het dis trict Eist den naam van den heer J. v. d. Veen waar achter staatvóór coalitie, doëh tegen Rome. Wat verstaat men daaronder tegen Rome? Antwoord: Met Coalitie duidt men in de politiek aan de drie vereenigde ker kelijke partijen de R.-Katholieke, de An ti-revolutionnaire en de Christelijk Histo rische partij. Daartegen hebben rich ook verbonden de drie vrijzinnige partijendie der Vrij-liberalen, de Unie-liberalen en de V rijrinnig-Democraten. Coalitie beteekent eigenlijk verbond van twee of meer mogendheden of partijen tegen een gezamenlijken vijand. Concentratie wil zeggensamen trekken op één punt, van legers bijv. Hier hebben dan de verschillende partijen zich samengetrokken om den gemeenschappelij- ken „vijand" zoo mogelijk te verslaan. De laatste vereeniging is dus losser en van meer tij ^lijken aard. Onder de niet-vrijz., de Protestantsch- kerkelijken, waren er bij deze verkie zing vooral, die wel een Christelijke regee ring wenschten, doch niet in samenwerking met de R.-Kath. Staatspartij. Dezulken werden bij verkorting als te zijn „tegen Rome" aangeduid. To Haarlem wordt aan do H. B. School met 5-j cursus (Directeur do heer VAN M0URIK BROEKMAN) gevraagd: 8762 19 om behulpzaam te zUn by bet onder" -wye in de natuurkunde. Jaarwedde 650.tot 950.—, naar gelang van dienettyd hier of elders. Yoor elke TWEE jaren dienBt wordt bet minimum met DO. verhoogd. Vakkennis wordt vereischt; verdsre inlichtingen verstrekt de Directeur, tusschen 1 en 14 Juli a s. Sollicitatiën op ZEGEL vracht- vry in Ie zenden aan den Burge meester vóór of op 15 Juli 1913. EERSTE PLAATSING. By vonnis van de Arrondissemehts- Rechtbank te 's Gravenhage van don 20sten Maart 1818 is in liet huwelijk tusschen AÜNA MARTHA JUNG, zonder beroep, wonende te Leiden en WILLEM TER UAAR, Ambtenaar by hot Ryks- opvoedingsgeslicht te Alkmaar, uit gesproken scheiding van taiel en bod. Mr. H. W. C. J. DE JONG, Advocaat en Procureur, 8757 19 Leiden. Leiden, 28 Juni 1913. Kantoor, Laneebrug No. 6c. Het beste middel is Sanitas' Teer- Capsules 50 Cts. per doos. SRNiT AS, Sieenschuur* 1. 8774 7 Aangiften tot deelneming; tot uiterlijk 3 Juli a. s. b(j den Secretaris der Reseliugscommissie te Hoofddorp. 8738 20 DAHESKAPSALOXS, 8175 16 vestigt er de aandacht op, dat deze Zaak AliliEEN <jeve9tigt is Geen Filialen. ~^f| Vraagt gratis onto practische kaart. Bellen 19 Cts., Sturen compleet met hendels f 1.25,1buitenbanden 1.65, Binnenbanden van ƒ2 26 voor ƒ1.75, Dunlopbnnden m»t blokjes 3/s on V8 ƒ8.76, Bagagedragers 45 Cts., Lastdragers 50 Cts Olie 8 Cts., Vaseline 7 Cts., Carbid 23 Cts., Bsndremmen 75 Cts, Ketting.n 75 Cts., Fietsstandaards 23 Cts, Koord 16 Cte., Nettap 60 Cts., Pompslang 10 Cis Pedalen 96 Cts., Rubberpedalen ƒ1.25, Voetpompen 45 Cts., Handpomprn 25 Cts., Spatborden 45 Cts., nikkelen Bagagedragers 90 Cts., Booromslagen 65 Cte., Zagen 25 Cis., Nyptangen 16 Cts., Hamers 16 Cts., jaar garantie, Buitenbanden 8.76, Jasboscbermers 75 Cts., Zadeldokjei 21 Cts., Koekoekbellen 35 Cts., Rouzenbellen 46 Cts, Rammelbellen 15 Cts. 8776 83 AAN BE BA3IES! Vindt U het prettig steeds sok ken te moeten Stoppen AAN BE HEEREN! Vindt U het prettig steeds ge stopte Sokken te dragen By slytage binnen zes maanden Dieuwe Sokken geheel gratis. Prijsen bij 6 Paren r Katoen 14.25, File d'Ecosae 15.49 en Wol 16 Breestraat 151 153. 8591 19 Bezoekt het BOEBHAAVE3TRAAT 11, Goede Consumptie. Goedkoope Prijzen. 2902 10 Aanbevelend, 31ej. SLINGERLANB. Kunsttanden, oude Gebitten. Bloedkoraal, Oud Goud en Zilver koopt togen hoogè waarde H.J.V. AMERONGEH.Haarl.slr 233. 119 6 TE KOOP, door omstandigheden een 1ste klasse neerenrywiel, merk: „Brenna- bor Bpezial", met toebehooren, Lan taarn en een jaar garaDtle. Nog niet bereden. Gekost hebbende 110, nu voor t 69. Gegarandeerd solide. Te zieD: Steenstraat 61, Lunchroom. 187 8 - Namens vele kiezers, JOH. G. DIRKSE. J. DOOL. W. OUWERKERK. J. J. DE GRAAEF. J. VEERMAN. H. B0EHMER. 8750 63 J. C.-HANEGRAAFF. A. v. d. MAR IC Gz. Uitgebreide sorteering in uitsluitend solide fabrikaten tegen billijke prijzen. 8725 30

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 6