Eet K. 6. Beschuit. E HORLOOS, Antiquair, Kazerswoude. Zendingsfeest op het Landgoed „RAAPHORST" OSRREPAAL, KAPTEIN, XOHIJHEHSUKS, J. L. GREYEUTDH. GRASBOTER. 'T POSTKOF. EEK TEICOftT. Zoeterwoude. PASTILLES No. £6365. Telegrammen. Faillissementen. 4. J. FORTGEHS, Folograaf, HAARLEM, Donderdag Smoking-Concert. Eiken Zondag Variété. TE HUUR Sehoenen C. H. DE JONG Donkersteeg9. op 2 Juli 1913. De Tramweg LEIDEN's GRAVEMHAGS laat ter gelegenheid van bovengenoemd feest dubbele treinen loopen8784 20 Osmcenlefa Het Bestuur der R.-K. Kiesver. „Kiesrecht is Kiesplicht". APOTHEKER BOOM Afbraak te koop, Techn. en Electrotechn. Bureau v. da HEIJÖEÜ LIGTVOET, SANSTA33E ARTIKELEN. BADINRICHTINGEN. GAS- EN WATERLEIDING. LEMAN IVX-zn., Anno £©13 Oostenrijk en de Balkancïisis.. WEENEN, 29 Juni. (R. 0.). Het „Freni- donblatt", de Balkancrisis besprekend, zegt, dat ongetwijfeld gevaren ziek zullen voor doen, als de Balkanstaten ziek zouden maken tot ket werktuig van de pogingen om -het Europecsck evenwicht te verstoren. Het BulgaarsckServisch inci dent te Zletovo. SOFIA, 29 Juni. (R. O.). Over ket inci dent te Zletovo wordt dd. 25 dezer liet volgende gemeld: Twee pelotons Macedoni- ëck-o vrijwilligers van Dibra, die ziek in de voorste linies der Bulgaren bevonden, lieten die Serviërs tot op korten afstand naderen. Hierop ondernamen zij een krack- tigen bajonet-aanval op de Serviscke troe pen, die gedwongen warden terug te trekken. Op hun terugtocht staken zij ket dorp Zletovo in brand. De Spanjaarden in Marokko. TETOEAN, 28 Juni. (R. O.). Tijdens een Verkenningstocht ontmoetten de Spaansche troepen nabij het»dorp der Beni Salim een Bterke vijandelijke strijdmacht, die ket vuur opende. Een Spaansche luitenant werd ge dood en een soldaat gewond. De Spanjaar den verwoestten verscheidene dowars. MADRID, 29 Juni. (R. O.). Een officieel telegram uit Larrache meldt, dat een Spaan sche colonne, gedurende een verkennings tocht in de richting Soukh.tel.Arba een tal rijken vijand ontmoette, die na een strijd yan. vijf uren werd verspreid. Eén Span jaard -werd gedood, acht gewond. G-eweldige brand op Thasos. SOFIA, 29 Juni. (R. O.). Het eiland Tha sos staat sedert gisteravond in vlammen. Do brand ontstond in een bosch nabij Saint Georges. Aardbevingin Italië. COSENZA, 28 Juni. (R. O.). Ten gevolge Van de aardbeving stortte oen plafond in ide school te Roggiano Giairina. in. Een twintigtal kinderen werden gewond.. Brand in oen leerlooierij. HELSINGFORS, 29 Juni. (R. O.). In de leerlooierij Ostram te Ulcaborg brak brand luit. Elf gebouwen werden verwoest. De techade wordt op 1 milliocn roebel geschat. De moord op Makmoed Sjefket pasja. KONSTANTINOPEL, 29 Juni. (R. O.). De kapitein van de gendarmerie, Mehmed, die wegens medeplichtigheid aan het com plot .togen Makmoed Sjefket pasja hij ver stek ter dood veroordeeld was, werd te Sapendia ontdekt. Daar hij, toen hij door de politie omsingeld was, weigerde zich over te geven, werd hij neergeschoten. Btrindojoncin actie! KOPENHAGEN, 29 Jutii. (R. O.). Brindo- jonc des Moulinais verliet Malmslatt bij Stockholm om 4.17 hedenochtend en landde behouden op de vlieg plaats bij Kopenhagen om 7.30. De doodonlijst. LTJIK, 29 Juni. (R. 0.). Parisot, die, ver gezeld van een passagier, heden een vlucht maakte, stortte neer, waarhij de vlieger zelf zwaar gewond, terwijl de passagier op slag dood was. Vereen!ging tot beoefening van de Geschiedenis der Genees- en Natuurkunde. Eenigen tijd geleden werd alhier op uit- noodiging van prof. dr. Yan Leersum en dr. J. A. Yollgraff een vergadering gehou den, met het doel een Vereeniging tot be oefening van de Geschiedenis der Genees- en Natuurkunde op te richten. Daartoe kwam men toen nog. niet. Er werd in het midden gebracht, dat de Historische Com missie van hot Congres van Natuur- en Ge neeskunde ongeveer hetzelfde doel beoog de als de óp te richten Yereeniging, en dat ook nog bestond de Vereeniging voor Ge schiedenis der Geneeskunde en de vrees werd gekoesterd, dat een nieuwe vereeni ging allicht aanleiding zou kunnen geven tot versnippering van krachten. Het resul taat der bespreking was, dat een commissie werd benoemd, die een en ander nader zou overwegen en daarna weder een vergade ring zou bijeenroepen. Deze commissie kwam den 4den Juni ten huize van prof. Van Leersum, alhier, bij een en met 4 tegen 1 stem werd besloten om voor te stollen tot de oprichting een er zelfstandige vereeniging over te gaan, waarin zich de bestaande, doch uit gebrek aan belangstelling kwijnende Vereeniging voor Geschiedenis der Geneeskunde zou kunnen oplossen. Zoo ontvingen de vroegere aanwezigen en de leden der genoemde Vereeniging een oproeping tot een gecombineerde vergade ring op de bovenzaal van „In den Vergul den Turk", alhier. Prof. dr. Hector Treub, voorzitter der Voiv voor Geschiedenis der Geneeskunde, leidde in het eerst de vergadering en deel de een en ander mede van deze Vereen., die een weinig opgewekt leven toont. Al leen is haar kas nog goed voorzien. De pen ningmeester voert het beheer over een be drag van f 1400. Hij stolt nu aan de aanwezige leden voor over te gaan tot de reorganisatie der Ver eeniging in dien zin, dat ook de beoefening van de geschiedenis der natuurkunde er in opgenomen zal worden. Het bestuur, be staande uit prof. A. W. Nieuwenhuis, B. A. van Ketel, C. N. van der Poll en zijn persoon, legt nu zijn functie neer, en hij draagt den voorzittershamer over aan prof. Van Leersum, die daarop voorstelt, dat de belangstellenden in de voorloopige com missie voor een nieuwe vereeniging zich zul len aansluiten bij" de georganiseerde ver eeniging. Daartoe werd bij acclamatie besloten en tot bestuursleden werden benoemdprof. dr. E. C. van Leersum, Leiden, voorzitter dr. J. A. Vollgraff, Leiden, secretaris; dr. B. A. van Ketel, Amsterdam, penningmees ter prof. dr. E. Cohen, Utrecht, en prof. dr. Van Baren, Wageningen. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur zoo spoedig mogelijk de statuten hoopt te herzien en in de naj aarsvergade ring dezer tet goedkeuring aan de leden zal voorleggen. Het bestuur zou echter in deze eerste vergadering ook reeds enkele voor drachten willen doen houden. Prof. Knappert, alhier, vroeg nog of men ook belangstellende leden zou willen toe laten. Hij zou als belangstellende in de ge schiedenis'gaarne zich aansluiten, maar de natuur- en geneeskunde staan te ver van zijn studiën af dan dat hij de geschiedenis daarvan met vrucht Zou beoefenen. De voorzitter antwoordde, dat een man als prof. Knappert, die reeds op zoo uit nemende wijze een der grensgebieden be werkte, gaarne als werkend lid zou worden aangenomen. Hierna werd de bijeenkomst gesloten. Een PoolNche ïjfiiiddag te Gouda. In de jongst gehouden vergadering van den Goudschen Gemeenteraad werd aan het slot de motie-Muylwijk behandeld, be doelende, dat de Raad zijn afkeuring zou uitspreken over het verslag der K. v. K. en F. over 1912, waarin (in het daarin op genomen verslag der Kon. Stearine-Kaar- senfabriek Gouda) de Tarief wet „een ramp" genoemd wordt. Over deze motie ontspon zich een breed voerige discussie, waarbij tal van persoon lijke elementèn in liet debat betrokken werden en waarbij telkens de politiek werd ter sprake gebracht, hoewel de voorzitter alle mogelijke moeite deed om dit tegen te gaan en herhaaldelijk dreigde de vergade ring te zullen schorsen, wanneer er geen einde aan de interrupties en aan de per soonlijkheden kwam. Niettegenstaande dit bleek oen geregelde discussie *niet wel mogelijk. Vijf zes Raads leden schreeuwden soms dooreen, .terwijl uitroepen als: „Je liegt. Dat is een gemee- ne insinuatie 1" „Dat is schofterij" etc. door de Raadzaal klonken, voornamelijk gericht aan het adres van den wethouder Van Ga lon, die, bij zijn verdediging der motie- Muylwijk o. a. beweerde, dat de adverten ties in de bladen en strooibiljetten ter aan beveling van candidaten voor de K. v. K. en F. en onderteekend met „Vele Kie zers", door genoemde Kamer zelf in de we reld waren gestuurd, hetgeen hom, naar hij zeide, destijds door een lid van deze-Kamer persoonlijk was medegedeeld. Toen de heer Van Galen daarop gesom meerd word door enkele Raadsleden om den naam van dit lid te noemen, deelde hij ten slotte onder een hevig tumult mede dat de oude hoer Yssel de Schepper (al eenige jaren overleden), in leven directeur der Kaarsenfabriek, hem dit had gezegd. Thans brak een oorverdoovend rumoer in de Raadzaal los en ondanks het gewel dig gehamer van den voorzitter 6cheen er aan het geschreeuw geen eind te zullen komen, waarop de burgemeester zich van zijn ambtsketen ontdeed en de vergadering schorste. Na een minuut of tien, toen de gemoede ren weer eenigszins tot bedaren waren ge komen, heropende de voorzitter de verga dering en nu werd de motie mot 14 tegen 4 stemmen (links tegen rechts) verworpen. Ned. Boud yan Protestantsche kiezers. Men schrijft ons: Het hoofdbestuur van dsn Nationalen Bond van Protestantsche Kiezers, bijna voltallig te Amsterdam bijeengekomen, gezien den uitslag der ver kiezingen en overwogen hebbende den poli- tieken toestand, waarin als gevolg daarvan ons vaderland zich bevindt, besloet op den grondslag, waarop de Bond is opgericht, met allo macht te blijven voortbouwen, do positieve begineeUn, welke in het manifest van don Bond naar voren zijn geschoven, ten spoe digste uit te werken on te gelijk met de •tatuten Yan den Bond tor kennis te bren gen van geheel one Nederlandsche volk. Tot leden van de commissie voor de sta tuten zijn benoemd de hoeren Hendr. 0. Diferee, W. van Haren Noman, de. J. T. B. van Hasselt, mr. A. Ledeboer, ds. "W. H. Lieftinck, ds. J. Quaet en_J. W. Veenendaal. Het hoofdbestuur van den Nationalen Bond heeft geen andere wijziging ondergaan dan deze, dat ds. W. H. Lieflinck, to Muiderborg, op verzoek van de andere leden, do open gevallen plaats heeft ingenomen. I>© gedeserteerde veld-artilloristeu. Men meldt uit Utrecht Van de 15 gedeserteerde militairen zijn or eerst 3 in de kazerne teruggekeerd. De 12 anderen werden in Oudshoorn door den veldwachter aangehouden cn kwamen in het garnizoen Utrecht terug. Legerznken. Hot Departement van Oorlog heeft het staatsbedrijf der Artillerie-inrichtingen te Dolft de levering opgedragen van 50 keu kenwagens, ten behoeve van het leger hier te lande. Opening Vredespaleis. Het voornemen bestaat, om in den avond der inwijding van het Vredespaleis op 28 Augustus a.s. het Haagsche Bosch schitte rend te illumineeren, ook met een feestde coratie in dön Grooten Vijver. Deze verlichting zal tevens strekken ter viering van Koningins verjaardag, welke dit jaar op een Zondag valt, op welken dag geen openbare feesten wordon gegeven. Op 28 Augustus zal H. M. in de Residen tie zijn. Opiamcoiiiereiitie. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot afge vaardigden van Nederland en zijn koloniën naar de in Juli a.s. te 's-Gravenhago tc houden internationale opiumconferentie de heërenJ. T. Cremer, oud-minister van Koloniën, oud-president der Nederl. Han- delmij., lid van do Eorsto Kamer der Sta- ten-Generaal to Santpoort, eerste-gedele- goerdemr. C. Th. van Deventer, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal te 's-GravenhageA. A. de Jongh, oud-hoofdinspecteur, chef van den dienst der opium-regio in Nederlandsch-In- dië, te Zuidlanden dr. J. G. Scheurer, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene raal te Ermelo. P. F. A. van Kempen, koopman te Nij megen. A. Roskam, makelaar in schepen te Arn hem. J. N. Kwanfces, te Assendelft. J. van Zuien, landbouwer, te Stavenis- se. De naamlooze vennootschap Zuid' Ne derlandsche Kuiperij en Fusthand el, te Maastricht. FO^GhHS BijwseSen hebkirsterke, betrouwbare ea gevoelig werkende remmen, waarop men kan rekenen en waarmede men zoowel snel als geleidelijk kan remmen. De FONGERS-rem is een weldoordachte, goed uitgevoerde constructie, met vast aan het raam veri onden draaipunten en moet vooral niet op één lijn gesteld worden met de gebruikelijke los aangemonteerde lichte remmen van geperst plaatstalen deelen, die spoedig losrammelen en nimmer veilig en betrouwbaar zijn. Filiaal fe Leiden: Breestraat 86. S756 72 beveelt zich door deze beleefd aan tot het opnemen van groepen en andere onder werpen, waartoe hij weder eenige dagen verblijf houdt teHazepswoude,nl Bins» dag, Woensdag en Donderdag, I, 2 en 3 Ju9ï. Ten huize van den Heer A. FORTGEMS, alhier, kunnen dienaangaande bestel lingen worden gedaan. 8712 24 Eiken 8494 8 A. BOAS, Kon. Gebréy. Pédicure, Oosterpark 29, Amsterdam, ml a. s. Woensdag; zijn geachte Ahounés te Leiden bezoeken. Brieven uitsluitend aan bovenstaand adres. 7298 8 in de Vaidezstrant, 11EEBEN- HU1ZKJJ h 7 280 per j»ar, en in de 3 Oeioberstraat ÜOVES- HUISSEN. 'afZ-in-f 850 p. jaar. Te bevr.: 3 Octaberstraat 35 en Woninggids, Boommdrkt 11. 8458 8 reparatie, vermaken en vervormen, wordt spoedig afgeleverd. 6516 8 Van LEIDEN (Noordeindsplein) te 8.05 9.05 en 90.05 en VOORSCHOTEN (voor de terngreis) te 4.30 en 5.30. By aw dagelijksche voeding heeft U een tekort te constatceren, indien U niet gegeten heeft (/ARB's MOETIfROOl), gebakken Tan gemonten Meel, door firma J. C. RAT1N8, Houtstraat 1 en Breaatraat 102; E. R. BEULINK, Latiga Mare 0, an F. HAALEB03, Oude Ryn 11. 8767 18 8769 12 De R.-K. Kiesvereeniging, die als eenige Kiesvereeniging te Zoeterwoude steeds de billijkheid betrachtte en ook niet- Katholieken candidaat stelde, besloot om de aftredende leden, een liberaal, een antirevolutionnair en een katholiek weder candidaat te stellen. 8777 52 Door eenige malcontenten zijn oppositie-candidaten ge steld en der kiesvSfeeniging «en kaakslag gegeven. Dringend noodigen wij daarom alle kiezers uit onze candidaten, de Heeren op Donderdag a. s. te stemmen. VAN Genezen direct Hoofdpijn, Migraine en Zenuwhoofdpijn. Prijs p»r Flacon 80 Cent. Vnr- krUgbaar in ds meeste Apotheken en Drogistwinkels. 8771 26 van do gesloopt wordende Water molens (Oostvaart) te Hazerewoude, bestaande uit ijzeren roeden en assen, licht en zwaar hont, geschikt voor bruggen an dammen en ook goed stophont voor scheepmakers. Te bevragen aan de molens. 8717 10 Speciale lage prijzen voor prima Baden en Geysers. Aanleg van alle daarvoor benoodigde leidingen, Douche inrichtingen, enz. 8156 24 H eelwalerauto maien voor geheele huizen. Aalmarkt 25. Telefoon. 128. Het Bareel tot plaatsing vaa den Nationalen Bocd van Bandels- en Kantoorbedienden „MESCUEIITS" atelt zich ten doel, Handels- en Kantoorbedienden liet ver krijgen eenor betrekking, en Patroons de kenze van Bedienden gemakkelijk te maken. 8766 20 Voor H.U. Patroons werkt het Bureel gratie. Inschrijving voor niet-leden van li—18 jaar 0.50. boven 18 jaar 1. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Correspondent JOH. A. MOOY Gtzn., Rijn- en Schieknde 45. Sedert 1780 gevestigd. Oude Singel 38, naast Museum Lakenhal - LEIDEN. Tel. Interc. 1243. IN» EN VERKOOP VAM ANTiQUlTEirEH. Inkoop van alle mugeiyke antieke huishoudelijke of luxe voorwerpen van af de vroegste tyden tot en met het tydvak LOUIS PHILIP. Hooge prijzen wegens vele binnen- en buitenlandsche relaties. Onbewust worden er mair al te dikwijls voorwerpen weggegeven ot veronachtzaamd; men wordt daarom in zün belang aangeraden inlichtingen te vrageu die alt(Jd gaarne verstrekt worden. 8765 30 Botermarkt 20. Telef. 1201. Leveren en plaatsen van Waschbakken, Closets, Urinoirs en AANLEGGEN VAN a 8764 30 Allerfijnste wersche Grasboter 5 pond f3.50 en 90 pond f6.75, 20 pond f S3 of 40 pond 4 25.50. Zeer fijne Edammer Roomkaasjjes Van ongeveer 4 pond f 3.25, prima Leidsche Kaas 96 pond zwaar voor f2.50. Zoo lang de voorraad is, franco overal, 8761 30 Eenig adres i Leiden. Telefoon 602.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 5