N®. 16315 Maandag BO Juni. A°. 1913. (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van t§pn~ en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Be wettige erfgenaam. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER A.DVERTENTIEN Van 1—b regels 1,05* Iedere regel meer 0,171Orootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 voorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoassoeren wordt/70.05berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Cents i per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sya 1.30. Franco per post 1.65. Verkiezing Gemeenteraad. De Burgemeester der gemeente Leiden; Vestigt de aandach* der ingezetenen op J3en inhoud van de artt. 57 en 58 der Kies wet» luidende als volgt: A-tikel 57. Personen, bij wie en bestuurders van bij zondere ondernemingen en instellingen, waafbij mannen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, in dienst betrekking zijn, zijn, voor zoover niet bij al- gemeenen maatregel van bestuur vrijstel ling is verleend, verplicht te zorgen, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twe9 achtereenvolgende uren tusschen a ht uren des voormiddags en vijf uren dea namid dags daartoe gelegenheid vinde. Artikel 58. Personen eii bestuurders, in het voor gaande artikel bedoeld, zijn, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, dat in het arbeidslokaal, en zoo er meerdere ar- beidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stem ming bepaalden tijd op een zichtbare wijze 18 opgehangen een door hen of van hun nentwege onderteekende lijst, de uren, in het voorgp-and artikel bedoeld, vermelden de, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor alle gezamenlijk. Het Koninklijk besluit van 24 Me* 1901 (Staatsblad Ho. 109) tot aanwijzing der ■vrijstellingen, bedoeld in art. £7 der Kies wet, luidt als volgt: Art. 1. „Vrijstelling wordt verleend aan >tde in art. 57 der Kieswet bedoelde perso enen en bestuurders van bijzondere instel lingen en ondernemingen ten aanzien van >,bij hen in dienstbetrekking zijnde perso enen, welke uit hoofde van die dienstbe- >ftrekking op den dag der stemming tus- eschen de in vermeld artikel genoemde 9,tijdstippen niet gedurende twee achter eenvolgende uren vertoeven in de gemeen- „te. op welker kiezerslijst zij voorkomen." Art. 2. „Vrijstelling als omschreven in 1 >,het voorgaand artikel wordt voorts ver leend aan geneeskundigen en apothekers „ten aanzien van bij hen in dienstbetrek king zijnde, personen, alsmede aan per sonen en bestuurders van bijzondere in- „stellingen en ondernemingen ten aanzien „van bij hen in dienstbetrekking zijnde „ziekenverplegers De Burgemeester voornoemd, N. G. DE GIJSELAAR Leiden, 30 Juni 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van W. VAN DEN WIJNGAARD om vergunning tot uitbrei ding van de brood- en koekbakkerij in het perceel Oranjegracht no. 71, Sectie C no. 519, door plaatsing van een heete luchtoven ter vervanging van den bestaanden oven en van een electromotor van 1 p.k. tot Irnt in beweging brengen van een schuimmachi- ne en een amandelmachine Gelet op de artt 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat gedoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Maandag 14 Juli a. s., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der. Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders van Leiden: N. C- DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretarie Leiden, 30 Juni 1913. Leiden, 30 Juni. Door commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit alhier werd aanbesteedhet vergrooten van het machinegebouw der Electriciteitsfabrick met aanbouw van den schakelaanleg. Er waren acht inschrijvingen ingekomen, n.l. van de heeren H. J. Sloots voor f 33,771 W. J. Marselis voor f33,645; Joh. Kuylen- borg, Den Haag voor f33.500; J. Zitman, voor f 33,330; J. Verhoog voor f 31.789H. K. Korswagen voor f 30,995Gcbrs. Dessing, Gouda., voor f30,400; Firma Out en Scheep bouw©^ Zaandam, voor f27,990. De inschrij vers, achter wier namen geen woonplaats is vermeld, zijn te Leiden gevestigd. Mej. F. C. W. van der Horst, alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de R.-K. Par. school aan de Haarlemmerstraat (hoofd de heer J. H. J. Kuypers). T-ot lid van het bestuur der Ned. Juristen-Vereeniging is gekozen prof. mr. H. Krabbe, alhier. De collecte voor het Fonds van Gewa- penrïen Dienst in de Nederlanden heeft al hier netto opgebracht ƒ77.121. Naar het „Hsgez." verneemt, heeft de heer W. Prinzen, te Helmond, wegens* ge zondheidsredenen zijn ontslag ingediend als lid der Eerste Kamer voor Noord-Brabant. De heer Stokvis, door een aantal anti- winkelsluitings-mannen candidaat gesteld voor den gemeenteraad in district H, te Amsterdam verzoekt „Het Volk" mede te deelen, dat hij zijn candidatuur intrekt en de kiezers dringend uitnoodigt niet op hem te stemmen. De reden is het absoluut gebrek aan be langstelling, dat hij voor zijn candidatuur waarnam. Vrijdagavond was een vergade ring belegd van personen, die zouden be raadslagen, hoe zij de actie van de anti- winkelsluitings-candidaten het best zouden voeren. Op die vergadering waren van de vele uitgenoodigde personen uit district II slechts 2, zegge en schrijve twee man ver schenen. Onder die omstandigheden heeft de heer Stokvis geen trek zich clruk te ma ken voor lieden, die zelf geen belangstel ling hebben voor de zaak. De 136ste jaarüjksche vergadering van Nijverheid in Den Haag nam bij acclamatie aan het hoofdbestuursvoorstel inzake sub- sidieverleening van de Nedcrlandsche Han- delshoogeschool te Rotterdam. De Mij. treedt hierdoor toe als donatrice voor een bedrag van f 300. Gekozen werden als leden van het hoofd bestuur de heeren mr. J. C. J. van Vlaan deren, voorzitter van het département -HaarlemCharles E. H. Boissëvain, voor zitter van het dept. Amsterdam, en mr. Jan Smit Azn., industrieel, lid -van het bestuur van liet dept. Middelburg. Bij acclamatie werd daarop de heer J. van Hasselt herkozen als voorzitter. Besloten is de volgende vergadering te Zwolle, subsidiair te Leiden of Utrecht, te houden. Het vertrek van de deputatie van do Ned. Verplegersvakvereeniging, die heden ochtend naar Sofia zou afreizen, in verband met het overbrengen van hét stoffelijk overschot van den te Tsjorloe overlectgn verpleger Braam, is uitgesteld ten gevolge van het feit, dat men nog niét zeker is, of per trein het doel van de reis reeds kan worden bereikt. Zoodra men, in antwoord op een tele grafisch gevraagde inlichting, daaromtrent zekerheid heeft, hetgeen waarschijnlijk bin nen enkele dagen het geval kan zijn, wordt het vertrek vastgesteld. Men hoopt, dat het stoffelijk overschot, hetwelk per stoomer van de Hollandsche Stoomboot-Maatschappij naar Amsterdam zal worden overgebracht, ongeveer einde Juli of begin Augustus hier zal zijn. H. M. de Koningin is voornemens a.8. Woensdag het Zendingsfeest op „Raap horst" met een bezoek te vereeren en wordt te dien einde morgen van Het Loo in de Residentie verwacht. Mr. D. Engelberts," officier van justitie bij de rechtbank te Assen, is op 61-jarigen leeftijd overleden. Volgens-bericht van den. Romeinschcn correspondent van „De Tijd" zou kardi naal Van Rossum hedenochtend uit Rome vertrekken en zal hij a.s. Vrijdag tegen den avond te Amsterdam arriv'eeren. Z. E.' zal Vrijdag eerst te Utrecht afstappen, om aan Mgr. den Aartsbisschop een kort bezoek te brengen. In het Paviljoen Vondelspark te Am sterdam is de algemeen e vergadering van het Ned. Bijbelgenootschap gehouden. Uit het verslag bleek, dat in 1912 waren verspreid 91,649 exemplaren van den Bijbel of gedeelten daarvan. Aan de af deelingen werden hiervan 30,301 ex. gezonden, aan den boekhandel 28,165 en naar Indië 6639 exemplaren. De rekening sloot met een nadeelig sal do van ruim f 8000. Ter afhandeling van de in j.L Maart geschorste jaarvergadering van den Ned. Slagersgezellenbond werd gisteren in het gebouw „Concordia", Weesperplein, een buitengewoon congres gehouden. Alle afdeelingen waren vertegenwoordigd door afgevaardigden, terwijl ook Bondsle den als belangstellenden aanwezig waren. Het ledental is vooruitgegaan. Op 1 April bedroeg het pl.m. 475, terwijl dit op 1 Juni steeg tot 570. Door stevige actie, vooral te Amsterdam, zal dit op 1 Juli tot- meer dan 600 zijn gestegen. De houding van het H.-B. werd na eeni- ge besprekingen goedgekeurd. Een voorstel van de afdeelingen Amers foort en Leiden, ter benoeming van een bezoldigd bestuurder, werd ingetrokken, nadat op verzoek van Amsterdam het H.-B. zich bereid verklaarde om op de a.s. jaar vergadering met definitieve voorstellen te komen. Een voorstel van Den Haag en Dordrecht om het Bondsorgaan om de 14 dagen uit te gevèn, alsmede een voorstel van Amersfoort tot oprichting van een Reis- en Informatie bureau, werd ingetrokken. Op voorstel van Den Haag en Amster dam zal een commissie van drie loden on derzoeken in hoeverre de reorganisatie van de afdeelingen noodig is. Als leden dezer commissie werden aangewezen de heeren Arbeid, Snel en Rotmans. Het congres nam na stemming eeD reso lutie Amsterdam aan, waarin werd uitge sproken, dat de Bond als vakorganisatie geen eereleden en donateurs kan toelaten. Besloten werd om een krachtige actie voor te bereiden ten gunste van do verkorting van den arbeidsdag, rustdag en vacantie- dagen. Daar de aansluiting bij het N. V. V op 1 Juli ingaat, is de aansluiting bij ande re eomité's overbodig, zoodat tot afschei ding van den Bond voor Staatspensionne9- ring en Comité voor Zondagsrust werd be sloten. Als lid van het H.-B. werd den heer A. H. Frappon uit Amersfoort gekozen De jaarvergaderingvan 1911 zal tc Rotter dam worden gehouden. Ds. G. W. C. Vunderinlc, predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Haarlem, is vrij ernstig ongesteld. Het soc.-dem. weekblad' „De Wekker" deeilt aan het einde van een kritiek op het rapport betreffende .de' bekende kwestie aan het >St.-Joris-Gasthuis te Delft mede., dat van haar zijde aan de Soc.-Dem. Ka merfractie zal worden verzocht', ü-exe kwestie in de Kamer ter sprake te brengen. Ter inleiding van de lustrum-feesten te Delft had Zondagmiddag in de Stads- doelen de aanbieding plaats van de door Delftsehe jongedames vervaardigde dek- klecden voor dc paarden van de Senaats- fijtuigen> terwijl de oud-senatoren de hou ten betimmering voor dc Senaatskamer in de sociëteit Phoenix" aanboden. Hedenmiddag werden de reünisten, on geveer 300 in aantal, en de vertegenwoor digers der bevriende studentenkorpsen ont vangen door den Senaat van het D. S.-C., waarna men zich gezamenlijk naar de re ceptiekamer begaf, alwaar de president van den Senaat, jhr. W. F. A. Röell, de ope ningsrede uitsprak, die beantwoord werd door den voorzitter der Reunieccmmissie, den heer R. A. van Sandick. Daarna maakte het Réuniebestuur met den Senaat zijn opwachting bij den Senaat der Technische Hoogeschool, waarna de 6toet naar het Raadhui^ ging en het Rou- niebestuur door den Senaat aan den burge meester werd voorgesteld. Vervolgens be gaf men zich naar heb feestterrein, alwaar een matinee plaats had van de muziek van het 3de regiment huzaren. Hedenavond heeft liet Reunie-diner plaats en na afloop daarvan de feestelijke opening van de nieuwe zaal van de sociëteit Phoenix". Alle verwachtingen zijn thans gericht op den grooten dag v^n morgen. Te-Barneveld is Zaterdag op de boe renhofstede „De Schaffelaar" dé eerste steen gëlegd van het opvoedingsgesticht, dat voor rekening der Geref. Vereeniging tot duurzame verzorging van minderjari gen, voorloopig boven den leerplichtigen leeftijd, gebouwd zal worden. Behalve het bestuur waren tal van dames cn heeren aanwezig. De voorzitter we.ea er op, dat in de in 1911 te Kampen gehouden centrale confe rentie het besluit genomen werd tot op richting van bovengenoemde Vereeniging. Onder degenen, die voor dit werk veel ge voelden, mocht zeker in de eerste plaats genoemd worden wijlen graaf Van Lim burg Stirum, waarom het bestuur het ais oen daad van piëteit beschouwd heeft, een van zijn dochtertjes den eersten steen van het meisjespaviljoen, waaraan het hoofdge bouw verbonden wordt, te doen leggen. Nadat freule Van Limburg Stirum -deb van haar werk gekweten had, sprak de heer Rudolph. Na het zingen van Psalm 103 8 en 9 be gaf men zich naar een ander terrein op dezelfde hofstede, waar het jongenspavil joen verrijzen zal. Hior werd de eerste steen gelegd door een kleinzoon van minis ter Heemskerk, het U-jarige zoontje van dr. Kruger, predikant te Silvolde. Na het bezoek aan de Vroedvrouwen school te Heerlen en de staatsmijn „Emma" zijn Zaterdagnamiddag H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins met gevolg en verge zeld van den Commissaris der Koningin in Limburg aan liet tentoonstellingsterrein te Sittard aangekomen, waar de hooge bezoe kers door het bestuur ontvangen werden. De jonge dames Angeline van Wessem en Lili Timmermans, dochtertje van den on dervoorzitter en den voorzitter van de ten toonstellingscommissie, boden H. M. een ruiker rose anjelieren aan. De Bergkapcllo der dominiek-mijn speelde het Wilhelmus. Na de begroeting ving de wandeling over het terrein aan. H. M. werd begeleid door den voorzitter, den heer J. Timmermans, Z. K. H. de Prins door den Commissaris dor Koningin. De thee werd gebruikt in het gebouw van kunsten en wetenschappen, waarna^ H. M., begeleid door het bestuur, om 5 u. 20 min. van het terrein vertrok naar het station. H. M. begaf zich oogenblikkelijk nae.r het perron, waar Zij zich nog eenige oogenblikkcn onderhield met .jhr. Ruys de Beerenbrouck. Om 5 u. 35 min. verliet do Koninklijke trein Sittard. Te half negen kwam de trein aan het sta tion Het Loo aan. De Koningin en de Prins wandelden van daar naar de tijdelijk door het Vorstelijk Echtpaar bewoonde villa. Te Loosduinen is een nieuw heeren paviljoen als onderdeed van het„ Genees kundig Krankzinnigengesticht „Oud-Rozen burg" geopend'. Van de bij het wapen der infanterie bevorderde hoofd- en verdere officieren komen of blijven in garnizoen: de majoor J. H. Crena Uiterwijk, bij den staf der 2de infanfcerie-brigade te 's-Hertogenboschde majoor H. J. GasiWe, bij staf dér 7de infanterie-brigade te Amsterdam, de luit.- kolonel F. W. J. dé Witt Huberts, ails com mandant van het 2de reg. üvf. te. 's-Herto genbosch (later Venlo)de kapitein P. H. J. van der Heem, bij het 4de reg. inf. te Leiden. i De heer M. Overweg, tc Dalfsen over leden, heeft, meldt „De Ned." verma-akt: aan de WeesinriohtingNeerbosch f2000, aan 'de Diaconie der Ned.-Herv. Kerk te Dalfsen f2000; aan het kerkbestuur Ned.-Herv. Kerk f500, aan het Kerkbestuur Geref. „Let wel, ik zeg niet, dat ik weet wat het Tweede Gezicht is", zei Sir Drummond. „Sommige menschen denken, dat het een eoort t-ooverij is, en ik twijfel er niet aan of velen, die zulk een gave bezaten, hebben in den goeden ouden tijd vreeselijk geleden door de behandeling en de mishandeling hunner fanatieke geloofsgenooten, die hen '•voor behekst hielden. Maar ik vertrouw, ''dat men nu, nu de menscis en een meer (Wetenschappelijke' opyoedmg krijgen, ver standiger is geworden". Fagbes spitste de lippen en gaf een nauw inerifiÉaar knikje met het hoofd. „Wat zeg je?" riep Sir Drummond. „Ik? Geen woord, geen woord", zei Forbes. „Nu, wat dacht je clan?" riep Sir Drum mond uit. Hij vroeg het echter heéleiuaal niet op driftigeu toon. Hij scheen alleen verlangend te weten, waarom zijn bezoeker de lippen zoo veel beteekenend had ge ep i 1st. Wat ik dacht? O, dat is een andere kwestie", .zei cle rechtsgeleerde met een lachje- „Gewoonlijk worden de gedachten van een mensch als zijn eigendom be schouwd. Maar 't is niets voor mij mijn gedachten altijd koppig voor mij te hou den. Ikswil je dus wel zéggen, dat ik, ter wijl je sprak, in de eerste plaats dacht aan het Tweede Gezicht vau ons, Schot- eche Hooglanders; in cle tweede plaats aan onze» wetenschappelijke cpr.roeding, en ten derde aan de bewijzen, cue voor een rechtbank van kracht zouden zijn. Maar ter zake! Ga door -iet je verhaal. Je zei, dat een wetenschappelijke opvoeding een mensch verstandiger maakt". „Ik meende ook wat ik zei. Ik heb de menschen liooren spotten met voorbeelden van het Tweede Gezicht". „Ik ook, Sir Drummond. Maar dan "ivaren het geen Schotten, ten minste geen echte Schotten, zou ik zeggen „Dus je gelooft er aan?" „Sir Drummond, het antwoord, dat ik hierop geef, is, dat ik in de Schotsche Hooglanden ben geboren en dat een ver blijf van minstens dertig jaren tusschen koelhoofdige, practische Engelschen niets aan dit feit heeft kunnen veranderen. Ik heb nooit iets veranderd aan mijn nationa liteit en aan de gevoelens, die haar eigen zijn, ofschoon mijn vrienden te Londen be weren, clat er niets meer aan mij is, dat verraadt, dat ik een Schot ben". „Geloof ze niet, kerèl; ze hebben je be lasterd. Hetzelfde hebben ze al veertig jaar lang van mij gezegd. Maar wat je me daar bekent over het Tweede Gezicht, bespaart me heel wat moeite, en heel wat woorden, om niet te zeggen argumenten'. Van zuiver wetenschappeJijken aard, Sir Drummond V' Sir Drummond lachte. ,/t- Was dwaas van me te clenken, dab je heelemaal niet zou hechten aan het Tweede Gezicht. Ik had kunnen weten, dab je bentwat je bent", zei hij. „Juist, en vergeet niet, clat ik daarbij jurist ben en dus weet wat, voor cle recht bank, tot bewijs kan dienen en wat niet. En zou je nu, na deze lange inleiding, er eindelijk ^niet toe overgaan me te ver tellen wat je me over dien Macfee en zijn raadselachtige gave te vertellen hebt? Maar nog één vraag, je hebt hem toch geen geld gegeven, Sir Drummond? Een Hooglander, die de gave van de toekomst of het verleden te lezen bezit, ziet ge woonlijk veel helderder, als zijn blik niet eerst verduisterd is door het kijken naar geld of bankbiljetten". Sir Drummond schudde lachend van neen. „Ik ben immers een Schot tot in mijn vingertoppenriep hij uit. „Vergeet niet, clat ik je landgenoot ben. No^n, goede vriend, ik gaf den kerél geen hallen cent". „Zoo. En zul je me nu eindelijk eens gaan vertc-llen wat zich in het Tweede Gezicht aan dien man heeft geopenbaard?" „Ik geloof, dat ik veel beter kan doen, Forbes". „Wat dan?*' „Ik kan hemzelf roepen en het je laten vertellen". Hij drukte op het knopje van de electri- sche bel en toen de knecht verscheen, zei Sir Drummond: „Andries Maofee is in de kamer van de huishoudster. Als hij klaar is met eten, Vraag hem dan hier te komen". Nadat de knecht weg was gegaan, wend- de hij zich weer tot zijn bezoeker. „Een dag of acht geleden liep ik eens bij Andries, in zijn klein huisje in de ber gen. aan", vertelde hij. „En toevallig hoor de ik toen, dat hij gedroomd had; ik ge loof, dat we beter doen maar van „droo- men" te spreken „Juist, Sir Drummond, juist, droo- mendat zegt niets". „Welnu, hij had van Douglas Athol gedroomd". „Hij heeft hem dus vroeger gekend?" „Ja. Douglas nam als jongen dikwijls de wijk naar liet huis van den pachter, als zijn vader hard voor hem was geweest. Hij bleef daar soms dagen achtereen. De man toonde nooit eenige vrees, als Sir Kenneth tegen hem raasde en tierde en allerlei ver- wenschingen en bedreigingen tegen hem uitte, omdat hij den jongen in bescherming nam. O, daar is hij". De knecht deed cle deur open en Andries j Macfee trad de kamer binnen. Toen hij Sir Drummond zag, boog hij liet hoofd, bij wijze van groet, en vroeg toen met een blik op Ren rechtsgeleerde: „Is dat mijnheer Forbes?" Hij sprak op dien natuurlijken, ongege- neerden toon. die allen menschen, die hun leven lang in de bergen hebben gewoond, eigen is. De Zwitsers en de Schotten heb ben dien karaktertrek gemeen. Andries Macfee was het echte, onvervalscht-e type van den Schot. Hij was lang, mager en gespierd, liep met de ietwat gebogen hou ding van den schaapherder cn had dik, grijzend haar en een zwareii baard. Het meest opvallend in zijn heele gezicht waren zijn oogen; groote, holle oogen, die eer iets droefgeestigs dan iets geheimzinnigs had den. Het waren de oogen, die de oude ïtaliaansche meesters op het doek bijvoor beeld aan de figuur van Johannes den Dooper gaven. Forbes zag den man aan en verwonderde er zich over. dat hij vroeger nooit iets anders in hem had gezien clan een gewonen Schotschen pachter. „Is dat mijnheer Forbes?" vroeg An dries Macfee. „Ik dacht, dat je eeu beter geheugen had", zei Forbes, hem de hancl toestekend, die de ander niet bijzonder hartelijk druk te. Maar Forbes wist wel, dat de Schot, al is hij koel in zijn manieren, daarom toch niet koud is van hart. Hij moest al tijd lachen, als men hem in Londen een verschilligen Schot" noemcle. Hij wist. dat het uit het hart kwam, toen Andries zei: „Ik ben heel blij u te zien, mijnheer Forbes". „Ik ben ook heel blij te zien, dat jo nog in het land der levenden bent, An dries" .antwoordde de heer Forbes. Eerst werden er eenige herinneringen uit lang vervlogen jaren opgehaald, toen For bes groote tochten placht te maken in de streek om Craig Athol en in de bergen, die zich rond het oude kasteel verhieven. Andries Macfee had hem meer dan eens op die omzwervingen vergezeld en Sir Drummond kon af en toe ook een woordje meepraten, want ook hij was vaak noord waarts getrokken in dep tijd, toen cle be zetting nog aan zijn gehaten -neef Kenneth Athol behóórde, en er niet veel kans op bestond, dat hij haar ooit zou erven. (Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1