1 N°. 16363 Vrijdag 37 Juni. A°. 1S13. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Onder onze Vroede Vaderen. FEUILLETON. Be wettige erfgenaam. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1b rejels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.174. Grootere letters naaf plaatsruimte. Kleine tdvertentiën Tan 30 woorden 40 Gents eontantelk tiental woorden meer 10 Gents.—Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berokend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents j per 3 maanden I l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 9 1.30. Franco per post 1.65. Onze Vroedschap, zichtbaar vermoeid nog Van do verkiezingsdrakto de meesbon, zoo niet allen zaben Maandag en Woensdag bijna den geheelen dag in de stem bureaux en zijn waarschijnlijk ook niet vrij gebleven van andere verkiezibgs.emoties stond gisteren yoor een vrij lange agenda-, waarop eonige punten, die oen uitvoerige discussie deden verwachten. Hot wa9 dan ook te voorzien, da.t zij lang niet zou .worden afgewerkt. Donderdag 10 Juli zullen de heeren weer worden opgeroepen, om, als het cenigsztns kan, schoon schip to maken. Dan breekt weldra de vaoantie aan, waarvan ditmaal de leden van het College van B. en Ws. ook een goed gebruik Bobijnen te willen malcen; althans men heeft, om te voldoen aan de wet, besloten tot benoeming van een tijdelijk wethouder. Het was een uitredding, dat de oud-wet houder Korevaar -zich hiervoor beschikbaar wilde jrtellonniet enkel omdat hij daar voor hot meest aangewezen was, maar cok omdat nu alle strijd over deze tijdelijke be noeming was uitgesloten, en men van meer dan één stemming bleef verschoond. De wet houders, die hun taak aan den heer Kore vaar zullen overdragen, kunnen gerust heen gaan. Het voorstel, om aan het Hoofdbestuur van het Fonds tot aanmoediging en onder steuning van don Gewapenden Dionst in de •Nederlanden de klok, als oen herinnering aan het voormalig Veer op 's.Gravenhage in het Museum „De Lakenhal" bewaard, in bruik leen af te «taan, ter plaatsing in het torentje van het in aanbouw zijnde Invalidenhuis, hooft aanleiding gegeven tot lange discus sies. Het voorstel, dat behalve door den heer Van der Lip werd bestreden door de hoe ren Aal beis»©, Hoeros, P. J. Mulder en den burgem. en verdedigd door de heeren Sijtsma ien Van Gruting, ward ten ©lotto met groote meerderheid verwerpen. De meerderheid van B. en W»., do hoeren Bots, Fischer en Van Hamel, deden ook geen moeite hun voorstel te verdedigen. Zij stemden er allen voor. De bowtrijders stonden vrij sterk, waar Zij aanvoerden, dat de voorwerpen in het Mu seum warden gesohonkon of aangekocht voor het Museum. Daar ligt dus hun bestemming ien niet daarbuiten, waar tegenover staat, dat menig voorwerp in een openbaar gebouw moer tot zijn recht zou kunnen komen en nut doen. Het- amendemcnt.Sijtsma o.s. tor verhooging ien reorganiseering van dé minimum-loonen in bestakken van gemeentewerken, waalrover in de vorige vergadering do stemmen hadden gestaakt, werd verworpen met 15 tegen 13 stemmen en het voorstel van B. en Ws., om plleen in de bepalingen het minimumloon van een opperman of sjouwer van 17 cents tot 18 aeaite to verhoogen, daarop aangenomen. De. Voorzitter had vooraf opgemerkt, dat het College van B. en Ws. in het voorjaar va.ij. 1914 nog eens ernstig zal overwegen of leen voorstel in den geest van den heer Sijtsma kan worden voorgesteld. Mochten do loonen in de particuliere bedrijven daartoe aanlei ding geven dan zou dit geschieden. Do heer Reimeringer, die in de vorige zitting had voorgestemd, was nu niet aan wezig. En de heer Briët, die toon niet aan wezig was, stemde nu tegen; vandaar het verschil. Het voorstel van den heer Van der Eist, om over te gaan tot uitbreiding van de Commisaiio van Beheer der Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electricitoit en van do Commissie van Fabricage, ieder met twee leden, trof hetzelfde lot. Alleen de vrijzinnig- democratiache Raadsfractie stemde er voor. Do leden dezer Commission, de lieoren mr. Aalberso, de Voorzitter, Fischer en A. Mul der, waren er allen tegen. Het gaat met drie leien heel good enveel vlugger. Do stukken behoeven zoo lang niet onderweg te zijn; men krijgt vijf personen minder goed bijeen dan drie en dit laatste argument woog vooral bij den heer Vergouwen nog al zwaar, men zal moeilijk zooveel personen in den Raad vinden, die zich voor oen derge lijke Commissie kunnen geven. De hoer Korevaar had ook practisohé be zwaren. Het was nu bij do Commissie van Fabricage zoo geschikt, dat men juist voor de vergadering met de circulatie der stukken klaar was. Elke verandering zou daarop storend werken. Do heer Van der Eist, die ook vooral op pfaotische gronden het voorstel had verde digd en met het voorbeeld van de uitstedig- heid van den h^er Kor ff voor bogen, deed uitkomen hoo do C. van F. thans maanden lang uit sleohts tweo personen bestaat, kreeg weinig stoun. Alleen de heer Sijtsma viel hem bij, er op wyzend, dat door do geweldige uitbreiding van de Fabrieken van Gas en EJectricifcait en door do steeds meerdere be moeiingen van de gemeente op allerlei gobied, het terrein der werkzaamheden van beido Commissiën voel groober en veelzijdiger is geworden. En in het algemeen waarborgt een groep van vijf personen beter een alzijdige behandeling der zaken, dan eon van drie; Hob mocht niot baten I In zijn overgroot© meerderheid hield do Raad het bestaand© voor het best. Hiermede kwam men tot het voorstel tot oprichting van een vorvolgklasse meb één jarigen cursus aan de school 3de klasse aan de Modus as traat-, waarvan de heer Carpenticr Alting iu de vorige vergadering had ver langd, dat het nog eens om advies in handen zou worden gestold dar Schoolcommissie, wat niet was geschied. Niettemin had de Com missio uit eigen beweging dit nader behan deld en in eon helder betoog hóeft de heer Alting zijn bezwaren in hoofdzaak gedoold door do Schoolcommissie, tegen het voorstel, uiteengezet, en voorgesteld dat B. en ,Ws. een ander voorstel zullen overwegen, n.l. het opriohten van een vervolgsohool. De hoer Aalborso, do Voorzitter en de heer Bosch, zeiden do bezwaren niet te voelen. Do hoar Fokker daarentegen wel. Do Voorzitter begreep wel, dat men et nog niet moe klaar was en daar er al stemmen uit de vergadering waren opgegaan om het bijltje er vandaag bij neer te leggen, deed hij daartoe zelf nu het voorstel, wat graag werd aangenomen. Wij zullen de discussie nu ook niet nader bespreken. Wij zouden la.ter allicht in herhalingen moeten ver vallen. Na een vergadering met gesloten deuren werd in een korte openbare zitting neg be sloten aan den gymUastiekleoraar den heer A'. Steyns het vrije gebruik van de woning bij het gymnastieklokaal aan de Pietenskork- gracht toe te kennen als ambtswoning, te gelijk met vrij gebruik van water en verlich ting. Leiden, 27 Juni. De Musis.conoerten worden dezen zomer weder druk bezocht. Heb bestuur doet dan ook zeer zijn beat om het den leden en hun introducés zoo aangenaam en afwisselend mo gelijk te maken. Gisteravond, toen het bezoek heel groot was, werd er con conoerb gegeven door het Leidsoh muziekgezelschap Orpheus" in sa menwerking met do gemengde zangvereni ging „Zanglust", uit Alphen aan den Rijn, twee oude bekenden, beide onder leiding van onzen stadgenoot den hoer Vink. Heb programma was rijk aan afwisseling Ien werd flink uitgevoerd. De zangvereenï- ging zong bijzonder goedvooral het „Mei lied" werd verdienstelijk gezongen. Heb publiek was zeer tevreden. Na afloop werd beiden Vereenigingen door den Voorzitter dank gebraoht voor haar wel willend optreden. Men bleef daarna nog geruimen tijd in opgewekte stemming bijeen. De heer J. A. Driessen, Rijksklerk lste klasse ten hypotheek-kantore alhier, van wiens aanstaand jubileum wij melding maakten, verzoekt ons te berichten, dat hij, door huiselijke omstandigheden, op den herdenkingsdag niet in de stad zal zijn. Voor den Indischen dienst is bestemd ter benoeming tot administratief ambte naar de heer P. de Kat Angelino, te Lei den. Aan het natuurkundig examen voor aanstaande veeartsen te Utrecht hebben 67 studenten deelgenomen. Tot de geslaag den behooren de heeren G. G. van don Akker, geb. te HazerswoudeA. Burg graaf, geb. te Bodegraven; C. P. A. Die ben, geb. te Leiden. "Een groot aantal afgevaardigden ter 136sto ja&rlijksche algemeene vergadering van de hiaatschappij van Nijverheid, die te ©-Grave nhage wordt gehouden, was reeds gisteravond aanwezig bij de plechtige ont- onbrangst door het departement 's-Graven- hege en door het gemeentebestuur. Het Departement ontving de heeren in „Maison Concordia" op het Alexandraplein, waar de Haagsohe voorzitter, de heer P. J. van Voorst Vader, hen toesprak, zijn vreug de betuigende, dat eindelijk weder sedert 1868 de algem. vergadering daar ter stede bijeen kwam. Om even over negenen was het gezelschap in de Javastraat. Voor het eerst werden bij deze gelegenheid de nieuwe ontvangstzalen van het gebouw door het gemeentebestuur officieel gebruikt en Hagenaars zoowel als vreemden spraken met bewondering van de inrichting en stoffeering der zalen. Bij de ontvangst, die o. a. werd bijge woond door een vertegenwoordiger van het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel en door voorzitter en secretaris van de Kamer van Koophandel, sprak de burgemeester afgevaardigden aan. De voorzitter van de Maatschappij de heer Van Hasselt sprak zijn dank. Van het uitmuntend voorziene buffet werd ruim gebruik gemaakt en men bleef hier bijeen totdat het samenziju tegen elf uren in Hotel Central" werd voortgezet. In den Raad van Zaandam kwam gis teravond eerst ter tafel een verzoek van de ooöperatieve bouwvereeniging „Zaan- damsohe Volkshuisvesting", om een voor schot voor woningbouw van f 665,000, welk verzoek naar B. en Ws. om advies werd gezonden. Vervolgens kwamen o.a. in behandeling de afwijzende voorstellen inzake de verzoe ken in verband met de winkelsluiting. Eerst werd behandeld het sluiten der café's enz. te 9 uren. Alleen do anti-rev. Raadsleden verdedigden de invoering der sluiting en stemden met hun drieën tegen het praeadvies. In de tweede plaats wer den een paar particuliere verzoeken, om afwijking voor hen alleen, afgewezen, en derdens kwam de wettelijke winkelsluiting op Zondag aan de beurt. Ook deze werd door de drie anti-rev. Raadsleden verde- <ügd, doch zonder resultaat, want met 14 «temmen vóór werd het afwijzend praead vies der oommissie voor de strafverorde ningen aangenomen. De arr.-rechtbank te Rotterdam heeft ter vervulling eener vacature van rechter in haar ooilege opgemaakt de volgende al fabetische lijst van aanbeveling: mr. A. W. Kist, rechter in de Techtbank te Bre da,- mr. C. M. de Kuyper, substituut-grif fier bij de rechtbank te Rotterdam; jhr. mr. dr. G. W. van Vierssen Trip, rechter in de rechtbank te Dordrecht. Tot lid van het uitvoerénd comité voor de overbrenging naar 's-Gravenhage van het stoffelijk overschot van den te Tchorloe overleden verpleger Braam, is nog toegetreden de heer W. J. van de "Vrande, ex-lid van de ambulance in Griekenland, te 's-Gravenhage. A. s. Maandagochtend vertrekken de heeren Henken, voorzitter der Ned. Verpl. Vakver., en v. d. Berg, ex-lid der ambu- lance-dr. Sikemeier, via Belgrado naar Sofia. B. en Wa. van Delft stellen den Raad voor in beginsel te besluiten tot restaura tie van het benedengedeelte van den to ren der Nieuwe Kerk, overeenkomstig een door den heer J. van Gils, architect te Rot terdam, opgemaakt plan, waarvan de kos ten door den ontwerper worden begroot op f 40.000. Do kosten zullen over vier jaren wor den verdeeld, zijnde een zoodanig tijdvak door den ontwerper noodig geoordeeld voor het uitvoeren van het werk. Aanbesteed is het vergrooten der bij zondere Protestantsche school te Heemste de. Minste inschrijver H. van Heerden, te Haarlem, voor f 10,530. Te Hoogeveen is plotseling in den ouderdom van 59 jaren overleden de zeer- eerw. pater Stanislaus van Wamel, prior van het Carmelietenklooster aldaar. Op 27, 28 en 29 Aug* a.s. zal te Gro ningen vanwege de vaste-keurings-commis- sie der Nederlandsohe Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde 'n groote zomer- keuring gehouden worden. Da. P. C. van der Horst, prod, der Ncd-Herv. Gem. te Amsterdam, wien met ingang van 1 Juli a.s. teervol emeritaat ver leend werd, na 45-jarige ambtsbediening, hoopt Zondag a.s. des voormiddags in de West er kerk afscheid te nemen van zijn ge meente, die hij sedert April 1881 mocht die nen. Namens do Verecniging van C'hr. On derwijzers en Onderwijzeressen iu Ned.-Indië wordt „De Stand." plaatsing verzocht van het volgende: Da Verecniging van Chr. Oji der wijzers en Onderwijzeressen in Ned.-Indië, vergaderd den 5den Mei 1913 te Weltevreden, gelet op de pogingen, die in den laats ten tijd aange wend worden,om de Chr. onderwijzers to bewegen, diensb te nemen bij het Gouver- nemènts.Onderwijs in Indie, wenscht er do collega's in het Moederland met den mees ten nadruk op te wijzen, dat voor do Indische school de eisch der neutraliteit met gv>e>n min dere kracht geldt, dan voor het Ned. open- baaT onderwijs. HILLEGOM. Voor het eerst hoeft do Harmonie-Kapel gisteren in de vergroot© muziektent in den tuin van 't Hof alhier een avondconcert gegeven. Er was zeer veel belangstelling, wat trouwens do muzikan ten ten volle verdienen. Zij studeeren ern stig en staan onder zeer goede leiding. De aandachtige toehoorders klaagden, zooals gewoonlijk, bij zulke uitvoeringen, over de luidruchtige jeugd. KATWIJ K-AAN-ZEE. Donderdagnamid dag kwam hier de eerste party haring van dit seizoen in afslag, n.l. 19 last, aange voerd door do K. W. 97. De prijzen waren voor volle haring 24.45, voor maatjesharingen ƒ14.75 tot ƒ12.10. NIEUW-VENNEP. Ten overstaan van notaris J. A. Overmeer alhier word in hot café van A. Duivenvoorde voor J. en D. Brouwer geveild in 4 pcrceclen, 41.22 A. bouwterrein on 47.15 A. bouwland, als volgt: Bouwterrein, Perceel I ,11,22 A., geboden 560 gld. door A. den Ouden, te Haarlemmermeer. Niet afgemijnd. Perceel II, 13.89 A. geboden 620 gld. door J. We ber, Hoofddorp, afgemijnd op 10 gld. door J. van Groningen. Perceel 111, 15.66 A., ge boden 720 gld. door T. Weber, afgemijnd op 20 door K. Lewis. Bouwland. Perceel IVa, 24.17 A. geboden 660 gld., door J. Weber. Niet afgemijnd. Perc. IV b, 22.72 A. gebo den 780 gld. door J. Schreuders. N. Ven nep. Niet afgemijnd. Perc. I, II, III in com- binatio. Niet afgemijnd. Perc. IVa en IV b in combinatie, afgemijnd op 40 gld. door J. Koekhoven. Geen der perceelen werd gegund. Ten overstaan van notaris Overmeer werd eveneens geveild krachtens art. 1223 B. W. I. Een woonhuis, waarin café, met schuur, erf en tuin, groot 12.58 A. Geboden 2200 on afgemijnd op ƒ250 door G. Date- ma, te Haarlemmermeer. II. Een perceel bouwland, groot 14.52 A., gelegen bij bo vengenoemd perceel. Geboden ƒ580 door J. Zwart, te Nieuw Vennep. Werd niet af gemijnd. Perc. I on II in combinatie, niet afgemijnd. Beide perceelen aan de koopers gegund. NOORDWIJK. Bij de firma Alkemade en Co. zagen wij in voelen bloei een zaai ling-gladiolus, die geheel op het open veld zonder ook maar de minste kunstmatige be handeling in bloei is gekomen. Dat i3 bui tengewoon vroeg, want men mag door toe val of anderszins een Pink Beauty vroeger of gelijktijdig in bloei hebben, de bloeitijd 1) „Mijnheer Forbeszei de knecht, na de deur van de bibliotheek, waar zijn mees ter, Sir Drummend Athol. zat. te hebben opengeworpen. Sir Drummond Athol, heer van Craig Athol, oen prachtige bezitting in de Schot- sche Hooglanden, sprong van zijn gemak- kelijken stoel op, om zijn bezoeker te be groeten. Hij deed dit met een vlugheid, die, als men rekening hield met zijn zes tig jaren en Bet stijve been, dat hij jaren geleden op eon expeditie in Afrika had opgedaan, werkelijk buitengewoon kon heeteD. De heer Forbes was een man van denzelfden leeftijd als hij, maar een ge heel andere persoonlijkheid en ook anders gekleed. Sir Drummond Athol droeg ila- melijk do kleeding der Schotsche Hoog landers, wel niet het prachtige, kleurige kostuum, dat hij bij officieele plechtighe den droeg, maar toch den eenvoudigen rok of ,,kilt" van den Sehotschen landedelman, wolk© uit ruwe stof vervaardigd en tegen het zwaarste weer bestand is. En dit zegt veel in Schotland. De heer Forbes, vroe ger griffier te Aberdeen, maar nu sinds een kwarteeuw te Londen werkzaam, ver ried daarentegen door zijn kleeding, dat hij pas uit de Engelsche hoofdstad kwam. „Zoo, beste Forbes, ik dank je wel, dat je gekomen bent; ik ben blij je te zien", zei Sir Drummond met een harteliiken handdruk. „Heb je een goede reis gehad? En maken je vrouw en je kinderen het naar wensch?" „Uitstekend, dank je. Ik hoop, dat dit met je vrouw en je dochter Maggie ook het geval is". „Ze maken het beter dan ooit. Ik maak haar het leven trouwens zoo gemak kelijk als ik maar kan, want als ik al zor gen en moeilijkheden heb, laat ik er haar zooveel mogelijk buiten". „Daarom is het misschien een godde lijke beschikking, dat de man het hoofd is van het huis: hij moet de zwakkere leden van het gezin tegen moeilijkheden besohermen". „Dan is het misschien ook een godde lijke beschikking, dat er rechtsgeleerden bestaan, aan wie de gezinshoofden hun nood kunnen klagen en hun hart uitstorten, als zij het niet-aan hun vrouw of kinderen willen doen", lachte Sir Drummond. „Nu, of dat nu óók een goddelijke be schikking is... dat weet ik niet. Maar één ding is zekerons worden heel wat nooden geklaagd, en het is ons een troostende gedachte te weten, dat wij onze cliënten Imet raad en daad hebben kunnen bij staan, ofschoon ik er lang niet zeker van ben, dat ons dit altijd gelukt". „Nu, ik kan je verzekeren, dat althans één van de cliënten altijd hl ij is geweest zijn raadsman zijn nood geklaagd te heb ben, want bij niemand vond hij zooveel troost als bij hem". „Daar ben ik trotsch op, Sir Drum mond. Wat kan mij een reis met den nacht trein uit Londen sohelen? Ik herhaal het, ik ben er trotsch op de raadsman van je familie te mogen zijn. De dankbaarheid van een Schot duurt voort tot in het der de en vierde geslacht. En er zijn nog geen twee generaties voorbijgegaan sinds de doodarme Adam Forbes, dank zij do goedheid van een van je voorvaderen, ook een Drummond Athol, er lieelemaal bo venop kwam en een man van beteekeni3 werd. Ik ben hier om te hooren wat je hindert en om bet voor je uit den weg te ruimen, als ik het kan". Sir Drummond nam zijn hand en drukte die met warmte. „Je beait de beste raadsman, de beste vriend, dien een man ooit heeft gehad", zei hij zacht en op ernstigen toon. „Zon der jou..." „Zou je voorzichtiger zijn geweest, niet waar, Sir Drummond? Wilde je dat niet zeggen?" vroeg de rechtsgeleerde. „Volstrekt niet. Ik ben er zeker van, dat wij van onzen kant niet onvoorzichtig zijn geweest. Herinner je je dan niet dat, toen ik twaalf jaar geleden deze bezit ting aanva-ardde, jij het hoofd schudde en zei, dat het niet aanging zoo voorbarig te zijn; dat men minstens drie jaar lang in verschillende buitenlandsche en koloniale bladen advertenties moest plaatsen om den afwezigen erfgenaam op te roepen, terwijl ik dacht, dat een jaar voldoende zou zijn". „Ja, ik vond het beter om maar een beetje sekuur te zijn. Maar al do moeite en kosten, die wij deden, hebben niets uitge haald. Je hadb de erfenis dus evengoed wat eerder kunnen aanvaarden". „De erfenis?" „Wat, beginnen je vroegere zorgen je weer te kwellen? Luister eens, Sir Drum mond, laten we eens een terugblik werpen op de heele zaakdat zal ons geheugen wat opfrisschen. Waar dient het voor de toe komst te willen uitvorschen? Het landgoed Craig Athol is je nagelaten door j© neef, Kenneth Athol, in geval geen nader bloed verwant van den erflater zijn rechten op de bezitting liet gelden. Welnu, het is nu toch zonneklaar gebleken, dat er geen na dere bloedverwant in leven is, dus...'' „Dat is het hem juist. Is er werkelijk geen nadere bloedverwant in leven?" „De rechtbank heeft in je voordeel beslist". „Vergeet niet, dat die uitspraak voor waardelijk was, Forbes. Vergeet niet, dat er besloten is, dat ik alleen gerechtigd zou zijn de bezitting te aanvaarden, als geen nadere bloedverwant zich aanmeldde". „Neen, dat vergeet ik heelemaal niet, Sir Drummond. En ik bedenk toch, dat wij alles hebben gedaan, wat in ons vermogen was, om de verblijfplaats te ontdekken van Douglas Athol, Kenneth's eenigen zoon en erfgenaam, die negentien jaar geleden door zijn vrek van een vader op straat werd gezet. Neem me niet kwalijk, dat ik zoo vrij ben je neef te noemen bij den naam, dien hij verdiende". „Ik geloof niet, dat iemand ter wereld zal tegenspreken, dat Kenneth Athol dien naam verdiende, ik zeker niet. Iedereen weet, dat hij een stommerik was... een on redelijke tiran, zonder eenige natuurlijke gevoelens, zonder geweten..." „Van dit laatste ben ik nog zoo zeker niet. Ik voor mij vind, dat zijn laatste wilsbeschikking ws3 blijk geeft van eenige gewetenswroeging. Hij vc-rmaakte de ge heele bezitting in de eerste plaats aan zijn zoon; zij zou alleen aan jou komen in geval zijn zoon niet terugkwam om zijn rechten te laten gelden". „Dat was dan alleen het berouw, dat een mensch soms voelt, als hij den dood voor oogen heeft. Want heeft hij tijdens zijn leven ooit eenige moeite gedaan, om er achter te komen of zijn zoon dood of le vend was?" „Voor zoover wij weten niet. Dat was niets voor hem. Hij zou nooit iets doen, waaruit men ook maar in de verste verte kon afleiden, dat hijzelf vond, dat hij on gelijk had. Hij was koppig en trotsch, en dat is hij tot liet laatst toe gebleven. Was er iemand, die er zijn zoon een verwijt van maakte, dat hij het huis, hetwelk voor hem een hel was geworden, verliet? Alles, wat hij zei of deed, was verkeerd in de oogen van zijn vader. Als hij ergens een jeugdi gen ijver in toonde, was dit voor zijn va der genoeg om het onvoorwaardelijk af to keuren en, let wel, het bleef niet bij af keuren. Alles, wat hij afkeurde, vertrapte en vermorzelde hij onder zijn voeten". Forbes was, terwijl hij zijn verontwaardi ging over wijlen Kenneth Athol lucht gaf, zoo in vuur geraakt, dat hij was opgestaan en met driftige passen door de kamer heen en weer liep. Sir Drummond sloeg hem ga de en knikte meer dan eens toestemmend met het hoofd, ten teeke-n, dat hij het, waar het zijn overleden bloedverwant gold, volkomen met den rechtsgeleerde eens was. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1