@eze (gourant wordt dagelijks,, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. N°. 16359 Maandag 23 Juni. A°. 1913. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. DEN UITSLAG Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". PRIJS DER ADYERTENTIEN: ?an 1Ij regalB f 1.05. Iedere regal meer f 0.17J. Grootore letters naai plaatsruimte. - Kleine advertentiën van SO woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 0ent3. Voor het inoasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden I 2 l f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 0 1.30. Franco per post 1.65. der herstemming van heden alhier'voor de Provinciale Staten zullen wij op de gewone wijze op de ramen van ons Bu reau bekend maken. Verkiezing Tweede Kamer. De Burgemeester der gemeente Leiden; .Gelet op art. 55 laatste lid der Kieswet; - Brengt ter kennis van de kiesgerechtig den, dat de herstemming ter benoe ming van één lid van de Tweede Kamer der State n-G eneraal in het kiesdistrict Leiden zal plaats hebben op [Woensdag25 Juni a. s., van des voor middags acht tot des namiddags vijf Jaren. De lijsf der candidaten bevat in alpha- bietische volgorde de volgende namen als: P. E. BRIËT. J. E._ HEERES.; rAlL 128 van het Wetboék: van Straf recht luidt: 7,Hij, die opzettelijk zich voor een ander "uitgevende,- aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenis, straf van ten hoogste een jaar." De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR.j Eciden, den 18en Juni 1913. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 26 Juni 1913, da* namiddags te twee üren. Te behandelen onderwerpen 1. Aanwijzing van leden van den Ge meenteraad om, zoo noodig, als plaatsver vangers op te treden van den Burgemees ter, als voorzitter van het Hoofdstembureau in het eerste kiesdistrict, voor de eventueele Btemming en herstemming ter benoeming van leden van den Gemeenteraad. 2. Benoeming van de leden en de plaatsvervangende leden van het Hoofd stembureau in het eerste kiesdistrict en van 'de voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de overige stembureaus;, voor de eventueele stemming en herstemming ter benoeming van leden van den Gemeente raad. 3o. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 4e Klasse No. 2. (166) 4. Benoeming van een onderwijzer aan de Bchool der 3e klasse No. 4. (173) 5. Verzoek van Dr. W. de Jong om be stendiging in de betrekking van Stads-ge- neesheer. (170) 6. Verzoek van Dr. J. C. M. Timmermans om bestendiging in de betrekking van Stads-geneesheer. (170) 7. Verzoek van Mej. C. H. Vermaas om bestendiging in de betrekking van Stads- vroedvrouw. (170) 8. Voorstel tot benoeming van een tij delijk Wethouder. (164) 9. Benoeming van een tijdelijk Wethou der. 10. Suppletoire begrooting, dienst 1912, van de gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest". 11. Rekening, dienst 1912, van de ge stichten Endegeest, Voorgeest en Rhijn geest." 12. Voorstel tot wijziging der begrooting, dienst 1913, van de gestichten Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest". (174) 13. Suppletoire begrooting, dienst 1912, van de Stedelijke Werkinrichting. (178) 14. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1912, van de Stedelijke - Werkinrichting. (178) 15. Voorstel tot verhooging der begroo ting, dienst 1912 in verband met de ver hoogde subsidie aan de Stedelijke Werkiu- Tichting. (177) 16. Voorstel tot het geven van een naam aan de straat, beoosten de Heerenstraat en evenwijdig loopende aan de Roodelaan. (K59). 17. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het herdrukken van den ca talogus van het Stedelijk Museum ,,de La kenhal" en tot verhooging van den post „Onvoorziene Uitgaven" van den dienst 1913. (175) 18. Voorstel om aan het Hoofdbestuur van het Fonds tot aanmoediging en onder steuning van den Gewapenden dienst in de Nederlanden de klok, in het Stedelijk Mu seum onder No. 17 A geplaatst, in bruik leen af te staan. (165) 19. Voorstel tot wijziging van de be grooting, dienst 1913, in verband met de beschikbaarstelling van gelden, benoodigd voor het beweegbaar maken van de be staande Zijlpoortsbrug, (168) 20. Voorstel tot wijziging van de over eenkomsten met de gemeenten Sassenheim en Voorschoten aangegaan, betreffende de levering van gas in die gemeenten. (167) 21. Voorstel a. tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Zoeterwoude in zake de uitbreiding van de electriciteitslevering in die gemeente b. tot vaststelling van den overgelegdon suppletoiren begrootingsstaat c. tot aanvulling van het uitbreidings- en vernieuwingsfonds der Electriciteitsfa- briek met f48000.ten behoeve van de sub a bedoelde uitbreiding der electrici teitslevering. (176) 22. Herstemming over het amendoment- Sijtsma c.s op het voorstel tot wijziging der „Bepalingen omtrent minimum-loon en maximum-arbeidsduur in bestekken van ge meentewerken' en voortzetting van de be handeling der verordening tot wijziging dier bepalingen. (125). 23. Voorstel van Mr. A. van der Eist tot uitbreiding van het aantal leden der Com missie van Beheer voor de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit en der Commissie van Fabricage. (126) 24. Voorstel a. tot het verbinden van een vervolgklas- se met één jarigen cursus aan de school der 3e klasse No 8 aan de Medusastraat b. tot vaststelling van de verordening, houdende wijziging der verordening van 19 April 1900 (Gem.blad No. 10), regelende de heffing van schoolgelden aan de open bare scholen voor Lager Onderwijs te Lei den. (156) 25. Voorstel in zake de overdracht van de exploitatie van het spoorwegnet in do Haarlemmermeer door de Holl. Electrische Spoorweg-Maatschappij aan de Holl. IJze ren Spoorweg-Maatschappij en de wijzi ging der voorwaarden, waaronder aan eerstgenoemde maatschappij subsidie werd verleend. (179) 26. Voorstel in zake de oprichting van een kuitengewone-lagere school voor zwak zinnige kinderen in een deel van het Cae- cilia-Gasthuis en tot beschikbaarstelling der daarvoor benoodigde gelden. (171) 27. Verordening op de Winkelsluiting. (145 en 172). 28. Verordening op Vergunnings- en Verlofslocaliteiten en Logementen. (163). HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het aaïes van F. M. WEMPE, om vergunning tot oprichting van een kalk- blussoherij in het perceel Nieuwe Mare no. 23 a, Sectie B. no. 2738; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Maandag 7 Juli a. s-, 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders van Leiden: N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secrétaris. Leiden, 23 Juni 1913. Leiden, 23 Juni. De Vereeniging tegen sluitingsdwang heeft, nu het raadslid de heer Pera behalve in district I ook in district II door de recht- sohe kiesvereen. candidaat is gesteld, beslo ten naast dezen den heer P. J. van Hoeken (a.-r) die ook reeds door deze Vereeniging in I en III was gesteld, te d'anditeeren. Voorts is in district II de heer H. W. Meykamp, bestuurslid der Vereeniging, ge- eandideerd. De Chris.-Hist. Kiesvereeniging zal voor de Gemeenteraadsverkiezingen geen candi daat stellen. Dientengevolge zal in district I in plaats van een christelijk-historische een anti-reyolutionnair worden gesteld!. Het bestuur der A.-R. Kiesvereeniging heeft daarvoor aangezocht den heer B. J. Huurman Dzn., die de canHidatuur heeft aanvaard. Zij, die loten genomen hebben in de loterij der Practische Ambachtsschool, kunnen a.s. Donderdagmorgen tegenwoor dig zijn bij de verloting en alzoo direct te weten komen of zij tot de gelukkigen be- hooren. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan de Prov. Staten een wijziging van het reglement voor. de scheepvaart door de brug over den Rijn te Alphen en Aarlanderveen en voor de passage over die brug met de daarbij aansluitende werken voorgesteld!, met betrekking tot de sluitingsuren voor de Alphensche brug op de Zondagen. Voorgesteld zijn ontwerp-besluiten tot- wijziiging van lo. het bijzonder reglement van den polder Morsebel (gemeente Oegofc geest), betreffende grenswijziging en wijzi ging der jaarwedden van secretaris en pen ningmeester en 2o. het bijzónder reglement voor den Rodenburge.r- en Cronesteinschen polder (gemeente Zoeterwoude) betreffende jaarwedden van secretaris én penningmees ter en vrijdom'van omslagen aan openbare wegen en voetpaden en openbare begraaf plaatsen. Gedep. Staten van Noord-Holland stel len voor subsidie te verleenen aan de Ver eeniging tot oprichtingen instandhouding van den proeftuin te Aalsmeer, voor den proeftuin bij de Rijkstuinbouwwinterschool te Aalsmeer, n. 1. f10CO voor 1914. Bij beschikking van den Minister van Binnenl. Zaken is bepaald, dat do oom missie ,aan welke wordt opgedragen het examine eren van hen, die een akte van bekwaamheid verlangen tot het geven van middelbaar onderwijs in den landbouw dén tuinbouw of den boschbouw, of tot het geven van lager onderwijs in land- of tuin bouwkunde, voor het jaar 1913 zitting zal houden te Wageningen, en zijn o.a. be noemd tot leden K. Volkersz, rijkstuin- bouwleeraar te Lisse en P. de Vries, rijks- tuinbouwleeraar te Aalsmeer. Bij de Ned.-Herv. Gem. te Haarlem mermeer, afd Aalsmeerderweg, is tot gods dienstonderwijzer benoemd, de heer J. Kroon, van Heenvliet. De Maatschappij „Park Groot-Haese- broek" heeft het bouwen van een landhuis voor den heer P. J. van Ommeren, te Rot terdam, volgens de plannen van het Archi tecten-Bureau Hoek en Wouters, in Den Haag, in het Park „Groot Haesebroek", aan den Schouwweg, hook Lijsterlaan, voor f56.794 opgedragen aan de Maatschappij „Statenplein", directeur de heer P. Smoor, te 's-Gravenhage. Z. K. H. de Prins is naar Berlijn ver trokken, om van daar 25 deze maar Het Loo terug te keeren. De Prins is gisteren ze Berlijn aangeko men met verschillende leden van de Jo- hanniter-orde.. Z. K. H. dejeuneerde in het Nederlandsche gezantschapsgebouw bij 'onzen gezant baron Gevers. De Prins neemt deel aan de feestelijke samenkomst van het kapittel der orde in Sonnenburg, met de Nederlandsche rid ders, Baron Van Hardenbroek, jhr. Six, Baron Van Pallandt en zijn adjudant. In het Hooge Raadsgebouw in Den Haag vergaderde Zaterdag de Ned. Ver eeniging voor Intern. Recht (Nederl groep van „the International Law Association"), onder voorzitterschap van mr. D. Jose- phus Jitta. Aanwezig waren o.a. de president van den Hoogen Raad, de vice-president van den R-aad van State, de raadsheer Loder van den Hoogen Raad, de secretaris van het Arbitragehof, mr. J. A. Levy, staats raad Oppenheim, prof. Van Eysinga, prof. Vollenhoven, de oud-president van den Hoogen Raad mr. Eyssell. Na de vergadering werd den leden door de Vereeniging een autotocht Plein Kasteel Oud-WassenaarScheverrmgen met atfernoon-thea in gemeld kasteel aan geboden, gevolgd door een gemeenschap- pelijken maaltijd in het Kurhaus-restau- rant te Scheveningen. De overdracht heeft plaats gehad van het rosarium, door de Nederlandsche Ver eeniging tot bevordering van de rozen- kweekerij ,,Nos Jungent Rosae" aangebo den aan de Oanegiestichting ter opluiste ring van de tuinen van het Vredespaleis te '- Gravenhage. De rozentuin is zeer fraai aangelegd langs den vijver, aan de linkerzijde van het gebouw, aan weerszijden van een bor des. van waar men een uitnemend gezicht heeft over de prachtige rozen, die in vol len bloei staan en haar kleuren, van diep rood tot het reinste wit, in al haar pracht ontplooien. Aan de randen van de uiterste perken vindt men de donkerroode rozen, dan rijen lichter gekleurde, en de gele rozen in steeds zachter kleuren naar de ronde perken in het midden, waar de de teere witte bloeien, zijn geplant. Naar het „Hbl." verneemt, lieert de heer J. J. s'Jacob, lid van den Raad van Administratie der H. IJ.-S.-M., wegens gezondheidsredenen tegen 1 Juli eervol ontslag gevraagd en gekregen uit zijn be trekking. Van N. N. is voor de restauratie van de Kloosterkerk bij kerkvoogden te 's-Gra venhage ingekomen een gift van f 1000. Aan het Delftsch Studentencorps zal als geschenk der burgerij worden aangebo den een klok voor de Senaatskamer. De aanbieding daarvan zal plaats hebben ter gelegenheid van een militair avond'cencert in den Doelentuin, aangeboden op den laatsten dag der fgestweek, Zaterdag 5 Juli. („D. Ct.") Op 23 Juli a. s. vertrekt voor de vijf- en twintigste maal de Nationale Neder landsche Bedevaart naar Louraes. Deze zoogenaamde „Jubilé-B ede vaart,'' welke van 23 tot 31 Juli duurt, zal een schitterende tocht worden, zegt „De Msbode." De deelneming is tot op heden reeds zeer groot en Mgr. Gallier, de Bisschop van Haarlem, zal in persoon de pelgrimage l-ege- leiden. Niet minder dan drie hospitaal wa gens zullen in dienst worden gesteld voor het vervoer van zieken, waarvoor reeds 200 aanvragen zijn ingekomen. Men meldt ons uit BredaDe heer J. C. B. Slotemaker, directeur der belas tingen, de ontwerper der Tariefwet, die twee jaar geleden zijn standplaats Breda verlaten heeft, om op het Dep. van Finan ciën minister Kolkman bij te staan in de voorbereiding der openbare behandeling van de Tariefwet, heeft heden op zijn bu reau te Breda zijn terugkeer uit de Resi dentie aangekondigd. President Wilson benoemde den heer Henri van Dijk tot Amerikaansch gezant bij het Nederlandsche Hof. HAZERSWOUDE. De heer A. ten Hoor, hoofd der Chr. School op het Dorp, is benoemd in gelijke betrekking te 's-Her- fogenbosch. Tot onderwijzeres aan de Chr. school aan den Rijndijk, is benoenid mej. J. Zwij- /icnburg, van Bodegraven. De beer J. Lui ting, onderwijzer aan de Chr. school op het Dorp, is geslaagd voor het examen „schoolraad." Bij den aanvang" der morgengods dienstoefening in de Ned. Herv. Gem. wijd de <ls. H. Smelt een woord van dankbaar heid en hulde aan de nagedachtenis van den heer C. Oppelaar, die jaren achtereen ïij'n beste krachten heeft gewijd aan he£ welzijn der Ned.-Herv. Gem. alhier en wel Zn de betrekking als notabel, diaken en iaatstelijk als kerkvoogd. HILLEGOM. De heer Tli. A. Adriaan- óe, alhier, is .door den commissaris öer Koningin van Zuid-Holland herbenoemd als iid der Gezohdlieidscommïssiegeze teld te Katwijk. Om gezondheidsredenen zal de heer C. J. Kleyn, arts, zijn geneeskundige prak tijk, na die alhier zestien jaar uitgeoefend te hebben, neerleggen en zich in Den Haag metterwoon vestigen. De opvolger van den scheidenden geneesheer is dr. Th. Leus. De verbouw van een winkelhuis te Lisse voor rekening van de firma Wijn- bergli Co., te Amsterdam, is opgedra gen aan den heer C. Janssen, aannemer, alhier. KATWIJK-AAN-ZEE. Door de afd. „Katwijk" der „Ned. Ver. tot Afscli. van Alc. Drapkon" werd Zaterdagavond een openlucht-meeting gehouden. Het plan be stond deze te houden op het strand nabij het Schuitcnga.t, doch met het oog op de weersgesteldheid heeft men ze in den tuin achter de Gemeente zaal gehouden. Kat- wijks Harmoniegezelschap verleende zijn gewaardeerde medewerking. Als spieek ster trad eerst op mej. Funke, uit Wormer- veer, met het onderwerp „De Vrouw en de' Alcohol." Vervolgens hield de heer Noordhof, ambtenaar aan een Rijksopvoe dingsgesticht te Leiden en vroeger secre taris der afd. Leiden een rede. De redevoe ringen die door een groote schare met aan dacht werden aangehoord, werden afgewis seld met zang en muzieknummers. Te circa negen uur vereenigden alle deelnemers zich aan de meeting in de Gemeentezaal, waar dr. G. C. A. v. Dorp, voorzitter der af deeling „Katwijk" allen dankten. De lieer G. Goedhart, sinds 1 April 1911 klerk ter posterijen en telegraphic alhier, wordt met inga'ng van 1 Augustus overgeplaatst naar Amsterdam. Door het bestuur der Ver. tot stichting en instandhouding eenet zaal voor Chr. Prot. belangen werd aanbesteed het afbre ken der oude zaal. Vijf biljetten waren ingekomen, vap de firma's A. Parlevliet f 25Wed. K. de Best f 30Joh. Verloop Az. f50; A. Kruyt' f72; G. Haasnoot Az. f 108. Aan den hoogsten inschrijver gegund. De „Kiesvereeniging uitsluitend voor leden van den Raad van Katwijk" alhier besloot in haar laatste vergadering, om, indien de rechtsche kiesvereenigirngen bij de candidaatstelling voor vijf leden van den Raad slechts vier: candidaten stelden, en één plaats voor dr. H. E. de Ruyter Zijlker openhielden, alleen dr. H. E. de R. Z. te candideeren. Daar de reclitsche kiesvereenigingen hierop zijn mgega.an, staat het te bezien, dat het bij deze ge meenteraadsverkiezing niét tot een feilen strijd zal komen.; NOORDWIJK. Hef gebeurde Zaterdag middag, dat de motor van den molenaar, 'den heet R. J. de Groo.t, warm was ge- loopen en dat er een begin van brand! ontstond in het schuurtje, waarin de mo tor, staat. Een dikke rookwolk omhulde den molen; men zag het en holde er heen. In een oogwenk was in de Wilhelmina- straat,- Scheveningsche- en Molenstraat, alsmede op den St.-Jeroenswég een flink aantal nieuwsgierigen op de been. Men was het brandje spoedig meester, de rookwolk vetdunde en kromp in tot een licht ca nevel; toen verdween ook deze, en toen zij, die het laatst kwamen aanhollen, vroe gen, waar de brand was, kregen zij ten antwoord: ,-,AL gebluscht!" NIEUWE-WETERING. Tot onderwij. zeres aan de Chr. school te Nieuwe-We- i tering is benoemd mej. A. C. M. A. te Winkel, van 's-Gravenhage. NOORDWIJKERHOUT. Zondagavond vergaderde in café „Hensbergcn" het R.-K. ziekenfonds„Hulp in Zorg." De voorzitter opende de vergadering, waar na de heer J. Aartman de notulen las. De penningmeester, de heer J. Jansen, deed rekening en verantwoording. De in komsten waren(sinds de laatst gehouden vergadering in Maart) f 148.80, de uit gaven bedroegen f 64.75aldus een batig saldo van f 84.05 in den korten tijd van drie maanden, waaruit blijkt, dat deze ver eeniging, die eerst 15 maanden bestaat, voordeelig werkt. In kas is thans f330.256. Wederom zijn er acht nieuwe leden aan genomen, zcodat het ledental klom tot 87, die allen eendrachtig samenwerken en „Hulp in Zorg" maken tot een onmisbaar element van ons dorp. Toch meent de voorzitter dat er voor „Hulp in Zorg" een moeilijke tijd is aan gebroken. Door aanneming van de Ziekte wet, moet, zei hij, voortaan iedere patroon per week 14 ets. voor eiken werkman be talen en deze persoonlijk 6 ets. De werk man betaalt nu voortaan aan twee ziekte verzekeringen, wat hem wellicht te duur; zal zijn. De voorzitter meent, dat het al licht voordeeliger rijn zal aansluiting te zoeken bij de twee andere hier bestaande ziekteverzekeringen; n. I. bij het Protes- tantsch Ziekenfonds en bij het fonds vai 'den R.-K. Volksbond, en het daarheen te leiden, dat deze drie verschillende instel-; lingen samen zullen smelten tot een mach-; tige neutrale organisatie, die krachtda dig kan optreden. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten en de nooidige po-, gingen tot eendrachtige samenwerking zul len in 't werk gesteld worden. Voorts zaL opgericht worden een spaarkas, wolke den werkman gelegenheid geven zal de dubbel-: tjes, welke hij te veel heeft, zuinig te doen bewaren. OUDE-WETERING. Met ingang va 1 Juli is tot kostek der Ger. Kerk be noemd de héér C. Vreeken. VOORSCHOTEN. De Raad vergadert Dinsdagavond te acht uren. RIJNSBURG. Zaterdagavond zijn de veilingen van vroege aardappelen vanwege de vereeniging „Veiling Tuinbouwproduc ten" begonnen. De hoeveelheid was nog niet groot, 263 balen; de prijs vergeleken bij het vorig jaar, niet hoogf 2.45 per; baal van 50 K.G. Internationaal Congres voor Kinder bescherming. Van 23 tot 26 Juli 1913 zal te Brussel een internattonaal Congres voor Kinderbescherming worden gehouden onder bescherming van den koning en de koningin der Belgen. Vau de regelingscommissie, waarin aanzien lijke personen uit allo landen hebben plaats genomen, maken voor Nederland deel uit dr. J. Simon van der Aa, hoogleeraar aan de Universiteit te Groningen; dr. Hector Treub, hoogleeraar aan de Universiteit te Amster dam; dr. G A. van Hamel, oud-hoogleeraar, lid der Tweede Kamor van de Staten-Generaal; dr. D. L. van Waly, oud-bestuurder van bet kinderziekenhuis te 's-Gravenhage. Verscheidene honderden belangstellenden hebben reed3 hun voornemen toekennen ge geven om de vergaderingen, van het Congres by te wonen. Ter gelegenheid van doze internationale by- eonkomst zullen vele schitterondo feesten worden ingericht, o. m. een optocht} aan do kinderbescherming gewyd, wa&rby voor de Congressisten plaatsen zullen worden voorbe houden op het Brusseliche Stadhuis; een uitstapje naar Tervuoren. Ook worden een ontvangst ten Stadhuizen een bezoek aan de Gontsche tentoonstelling voorbereid. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Juli lo. ingesteld de betrekking van direc teur van 's-Rijks werf te Willemsoord; 2o. benoemd tot directeur van 's-Rijks werf te Willemsoord, de kapitein ter zee W. van Voss, thans hoofd van het vak van Uitrus ting bij 's-Rijks werf aldaar; 3o. de vicc- atlmiraal F. C. E. L. Koster eervol onthe ven van hefc bestuur van 's-Rijks werf to Willemsoord, blijvende hii geplaatst als commandant der Marine te Willemsoord, tevens commandant der stelling van Den Helder; zijn benoemd, met ingang van 27 Juni, tot burgemeester van Mijnsheerenland en Westmans, G. J- P. ter Kuilcmet ingang van 25 Juni 1913 van Andijk, P. Kooijmans Rzn.met ingang van 28 Juni van Vlie land, J. Molenaar, secretaris dier gemeen te; met ingang van 1 Juli van Bloemen- daal, jbr. A. Bas Backer; met ingang vail 1 Juli van Enkhuizen P. Hoytema van Ko

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1