N°. 16358 Zaterdag SI .Jural A°. 1313. (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. 7an 1O regels 1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere lottere naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents oontanteli tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DER ADYERTENTIEN: PRIJS DE/ER COURANT: Voor Beiden per week 9 Oents i per 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Verkiezing Provincia?eSiaten. De Burgemeester der gemeente Leiden; Gelet op art. 55, laatste lid der Kieswet; Brengt ter kennis van de kiesgerechtigden, idaÜ de herstemming ter benoeming van twee leden van de Provinci- ale Staten van Zuid-Holland in het' kiesdistrict Leiden zal plaats hebben op Maandag 23 Juni a. s., van des voormiddags acht tot des namiddags y ij f uren. De lijst der candidaten bevat in alphas betisches volgorde de volgende namen, als 'A, VAN DER ELST, D, VAN GRUTING. W. PERA. W* Fe VAN WIJK, 'Art. 128 van het Wetboek van Straf, recht luidt: 7,Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende,, aan een krachtens wettelijk voorschrift, uitgeschreven verkiezing deel. neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar." De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, den 14den Juni 1913. Leiden, 2S Juni. Bij het op 18, 19 en 20 Juni gehouden eindexamen aan het Gymnasium alhier, onder toezicht der gecommitteerden prof. dr. J. C. Matthes, oud-hoogleeraar aan de Universiteit van Amsterdam, prof. dr. R. H. Woltjer, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en prof. dr. E 0. Schub, hoogleeraar aan de Universi teit te Groningen, werden toegelaten voor A: de dames F. S. Sohlüter en H. E. Troostwijk en de heeren W. Banning, J., iKooy. Verlengd examen twear^candidaten. Voor B: de heeren J. P. Koogeveen, W. Kunst. Eén candidaat verlengd examen. De anti-revolutiónnaire kiesvereeni- ging Nederland en Oranje" heeft gister avond ook candidaten gesteld voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad. In het eerste district werd gesteld het aftredend lid do heer "VV. Pera, terwijl de heer J. A Duffels, door <le R.-Katholie- ke kiesvereeniging gesteld, zal worden overgenomen. In het tweede district alleen, de heer W. Pera. In district drie werden gesteld de af tredende heeren J. Bosch en A Mulder terwijl zullen worden overgenomen de hee ren G. P. Timp en C. J. van Tol. Voor de overige vacatures zal overleg worden gepleegd met de Chr. Historische kiesvereeniging. De afd. Leiden der S.-D. P. stelde candidaat voor den Gemeenteraad de hee ren A. van Egmond, J. A. N. Knuttel en J. Verwer. Bij beschikking van den Minister van Bmnenlandsche Zaken is alsnog benoemd tot plaatsvervangend lid in de commissie voor de dezen zomer te houden akte examens in de Engelsche taal de heer Ohr. Kok, leeraar aan het gymnasium te Leiden. Ds. D. Fleurke, te Ter-Aar komt voor op het tweetal voor predikant bij q© Geref. Kerk te Berkel en Rodenrijs. Tot commies ter gemeente-secretarie in Den Haag, af deeling Onderwijs, is be noemd de heer Van Poelje, ambtenaar ter gemeente-secretarie te Naaldwijk. Met den bouw van den toren op 't raad- huis te Haarlem, een geschenk der vereeni- ging ,,Haer]em" is een aanvang gemaakt. De toren komt links van de burgemeesters kamer het dak uit. De luit.-generaal W. A. T. de Meester, commandant van het veldleger, is voorne mens tegen November den militairen dienst met pensioen te verlaten. De paardenarts 1ste kl. P. C. Muyzert, van bet 2de reg. veld-artillerie wordt tegen 1 September bevorderd' tot dir. paarden arts (majoor). Behoudens een andere regeling van werkzaamheden, is het voornemen om de intern, opium-conferentie slechts van 15 Juli a.s. te 's-Gravenhage bijeen te houden. De Minister van Waterstaat beeft be noemd tot buitengewoon opzichter den heer W. G. A. Elenbaa-s, te Brunisse, bij de werken voor het opruimen en vernieu wen van de jukken en de remming werken ter weerszijden van den draaipijler van d'e Postbrug. In de gisteren te Delft gehouden Raads zitting stelde d'e heer Nelemans B. en Ws. de vraag, of de aandacht van bet college er reeds op gevestigd was, dat de gemeen te 's-Gravenhage ernstige pogingen doet om haar grenzen uit te breiden. Voor Delft is grensuitbreiding van niet minder belang. De aandacht van do Regeering dient op de urgentie van dit onderwerp zoo spoedig mogelijk gevestigd. Gistermiddag, den derden dag van de oefeningswedstrijden van de Ned. Ver- eeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken" kwam Z. K. H. om 3 u. 15. min. aan bet Oentraal-Station te Amsterdam aan, om zich vervolgens naar de ,,E. N. T. O. S." te begeven tot bet bijwonen van de bijeen komst in de Congreszaal, waar dr. C. B. Tilanus een feestrede hield. De Prins woonde vervolgens verschillen de oefenwedstrijden bij. Tot predikant bij de Rem. Gem. te Arnhem werd beroepen ar. G. J. Heering, te Dordrecht. Te Wageningen werd op initiatief van den heer H. J. Baron Yan Doorn van Westcapelle, voorzitter der Vereeniging ter bevordering der paardenfokkerij in Gelderland, een vergadering gehouden ter bespreking van het oprichten eener Neder- landsche Dresseerschool, zooals te Gronin gen een bestaat. Yele belangstellenden van eldeTS waren aanwezig. Naar de voorzitter mededeelde, zal de school ongeveer f 50,000 kosten. Men re kent, dat de exploitatie per jaar vorderen zal ongeveer f 7000 en dat wellicht op een Rijkssubsidie mag worden gerekend van f €000 's jaars. De vraag, of een Dresseerschool zal worden opgericht en deze te Wageningen gevestigd, werd algemeen toestemmend beantwoord. Na discussie werd besloten, dat het voorloopig comité, voorzitter de heer Baron Yan Doorn, een circulaire zal richten tot de besturen van alle paarden stamboeken en vereenigingen tot bevorde ring der paardenfokkerij, enz. om deze te verzoeken iemand aan te wijzen om nameDS hen in het voorloopig comité zitting te nemen. Dit comité, waarin dan alle belangheb benden uit het geheele land zijn vertegen woordigd, zal bij de paardenfokkers, die de belanghebbenden bij de Dresseerschool zijn, aankloppen om hun financieelen steun. Eerst daarna zal de steun der Re geering worden aangevraagd in den vorm van een renteloos voorschot in de bouw kosten en een jaarlijkscbe subsidie. Ook op steun van andere zijden kan nu Teeds stellig worden gerekend. AALSMEER. In 'den Raad werd mee gedeeld,- dat den Minister van Waterstaat de vestiging van een Hulptelegraaf- en Hulptelefoonkantoor Wijk I (Ocsteinde) was verzocht. Onder de ingekomen stuk ken kwam een schrijven voor van lief bestuur van het Genootschap ter bevor- jdering van Melkkunde te Amsterdam, waarbij in overweging wordt gegeven tot !de oprichting van een Melkcontröle over. te gaan. Een voorstel van B. en Ws.,- om het adres voor kennisgeving aan te nemen;, werd in stemming gebracht en met 8 te gen 3 stemmen aangenomen. 'Aan den gemeente-veldwachter P. Vel- lekoop wordt een gratificatie toegekend groot f 50. Besloten wordt met' de N. V. Wernink's Betonfabriek te Leiden in relatie te tre- iden over. den bouw van twee bruggen!,- over oen vaart van 18 meter, oyer dei Kerkwetering. AAR LAN D ER V E E N, De collecte ten behoeve van hef fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den Gewapeniden Dienst heeft opgebracht f 28.24. 'ALKEMADE. De Rand zal vergaderen Woensdag 25 Juni a, s. des morgens te halfnegen. ALPHEN. Bij de aanbesteding voor het bouwen van een nieuwe stokerij, ten be-: hoeve der gasfabriek alhier, 19 het werk gegund aan den laagsten inschrijver, den heer G. Bergshoef, te Aarlanderveen, voor f 12.997. In de gisteravond in HóteL 7,Sin£ Joris" gehouden vergadering van leden ider Alphensche Kiesvereeniging, ter be spreking van de candidaatstelling van le den voor den Gemeenteraad werd na dat besloten was met slechts één can didaat uit te komen met algemeene stemmen candidaat gesteld de heer A. Pan- jievis, scheepsbouwmeester. HAZERSWOUDE. De 7,Sts.-Crt." be vat de statuten van de naaml. vennoot schap 7,Aardewerkfabriek Holland", al hier; goedgekeurd bij Kon. besluit van 14 Mei 1913. Kap. f 100.000 in aand. van f500, waarvan 90 volgestort. Doel: fabri- qeeren van en handeldrijven in aardewerk. Duur fot 31 Dec. 1942. Directeuren de heeren J. Kam en T. van Toen, resp. fe 's-Gravenhage en te Rotterdam. Commis saris: F. J. C. baron van Hardenbroek van An^merstoli te Nijmegen. HILLEGOM. Hef concert1 van de Hill. Harmoniekapel is gisteren niet dporge- gaan; de muziektent was nog niet klaar. De R.-K. Kiesvereeniging alhier heeft besloten de aftredende raadsleden de hoe ren Th. Lommerse, J. H. M. Balvers en Th; Jonkheer£ opnieuw gandidaat te stel- lem KATWIJK-AAN-ZEE. De Chr.-Hisf. Kiesvereeniging alhier, aangesloten bij de Chr.-Hist. Unie, hield gisteravond in de Gemeentezaal een gewone ledenvergade ring in verband met de ophanden zijnde verkiezing voor vijf leden van den Gemeen teraad wegens periodieke aftreding der heeren L, Kruyt, F. E. Meerburg, N. Parlevliet, S. Parlevliet en H. E. de Ruy- ter Zijlker, Een behoorlijk aantal leden was aan-; wezig. Nadat de. voorzitter de vergadering met gebed had geopend, las hij bij afwe zigheid van den secretaris de notulen, wel ke onveranderd werden goedgekeurd, deed mededeeling, ,dat door. hem een schrijven was gericht aan mr. O. J. E. Baron Van Wassenaer van Catwijck in verband met diens herkiezing tot lid der Tweede Ka mer, wijdde een enkel woord aan den uit slag der verkiezingen op 17 Juni j.l. enj deelde ten slotte mee, dat, op uitnoodiging van het bestuur der A.-R. Kiesvereeniging te dezer plaatse het bestuur een conferentie! had gehouden met het bestuur der genoem de Kiesvereeniging, op welke bijeenkomst,- behoudens de goedkeuring der respectieve ledenvergaderingen, besloten was, de vier «eerstgenoemde aftredende heeren weder té candideercn en één plaats open te laten. Dit voorstel werd na eenige discussie aan genomen. Hierna werd na gehouden rond vraag de vergadering door den voorzit-, ter op gebruikelijke wijze gesloten. Terwijl de Chr.-Hist. Kiesvereeniging vergaderde, hield de A.-R. Kiesvereeni ging -„Nederland en Oranje" alhier, ook een vergadering in het verkooplokaal der Roéderij-vereeniging 7,Vuurbaak," met het zelfde doel. Het voorstel van het hestiiur, om de heeren L*. Kruyt, F. E. Meer burg, N. Parlevliet en S. Parlevliet candi daat te stellen en een plaats open te Laten, werd aangenomen. Als a fgevaardigde voor de afd. -„Kat wijk" op de in Maassluis te houden alge meene vergadering der Nedeilandsche Vis-; scherij-vereeniging is benoemd de heer C£ den Duik, alhier. Dit seizoen zullen in de Gemeentezaal weer Duitsclie godsdienstoefeningen ge houden worden. Als voorganger zal op treden ds. Vömel, Pastor der Christus kerk te Frankfort a.d. Main. Pastor Van Heuven, die hier verleden jaar de Duit sclie godsdienstoefeningen leidde, zal het 'dit jaar te Ostende doen. LEIDERDORP. De heer W. van Klave ren, tot nu toe, de oudste ingezetene de-; zer gemeente,- is in den ouderdom van, 92 jaren, overleden. LISSE. Gistermiddag kwam de schilder G. van Houten Gz., tot de onaangename ontdekking,- dat men midden op den dag zijn handwagen had ontvreemd. Tot heden heeft men nog geen aanwijzing van denj dader of het ontvreemde. NÜORDWÏJK. Bij den heer D. E. Grul- fcemans op ?,Kweeklust," alhier,- zagen wij menige planten van Gladiolus Pink Beauty buiten in den vollen grond in bloei; en nog wel met forsche stengels van V-fa M. lang, waaraan groote welgevormde bloe men. 't Is waarlijk vroeg. Dinsdagavond om halfacht' komt de Raad bijeen. NOORDWIJKERHOUT. Het voorne, men bestaat', oni den missionnaris, denj eerw. heer Vermin, die binnenkort uit Voor-Indië naar zijne geboorteplaats, al. hier, terugkeert, feestelijk in te halen. Naar aanleiding van het bericht, dat de plannen voor het hier te bouwen krank zinnigengesticht voorshands niet verwezen lijkt zouden worden, deelt men aan „De Resb." mee, dat Woensdag ten overstaan van notaris mr. A. J. B. Rijke, te 's-Gra venhage, de akte is gepasseerd van over dracht van de benoodigde terreinen te Noordwijkerhout en dat zoo spoedig mo gelijk met den bouw van het gesticht een aanvang zal worden gemaakt. VALKENBURG. In de plaats van wij len den heer, 'A. Bol, werd gisteren tot wethouder gekozen «de heer H. G. van Sillevoldt, die deze benoeming aannam. VEUR. In de vergadering der R.-K. Kiesvereeniging zei d'e voorzitter, dat 9S proeent van de R.-K. kiezers gestemd heb ben, zoowel voor de Prov. Staten als voor de Kamer. Met algemeene stemmen werden de hee ren J. M. de Ruyter (A.-R., aftr.) en met groote meerderheid van stemmen do heer G. van Veen (R.-K., aftr.) tot can didaten gesteld voor den Gemeenteraad'. Daar de heer 0. Weerdenburg als bestuurs lid aftrad', werd de heer A. J. G. van Wouw met algemeene stemmen gekozen tot be stuurslid. In de bestuursvergadering werd de heer N. Bergman als secretaris aangesteld, welke benoeming door hem werd aangenomen. WARMOND. De collecte voor den Ge- wapenden Dienst heeft opgebracht f 22.555. Het plan t ot het geven van een cursus in bijenteelt en het houden van een tentoon stelling heeft een vasten vorm aangeno men, wijl van het bestuur, van den Ned. Bijenbond een subsidie is verleend voor de bestrijding der kosten. Ook de bijenhou ders alhier zullen op deze tentoonstelling exposeeren. WOUBRUGGE. Gisteravond vergader de de A.-R. Kiesvereeniging Nederland en Oranje" ter bespreking van de candida- turen voor den Gemeenteraad. Besloten werd met algemeene stemmen de beidel aftredende leden, de heeren J. van Dam en A. Peters weder candidaat te stellen. ZEGWAARD. De heer J. Fyan, twaalf jaar lid van den Raad en enkele jaren te vens wethouder,- aan de beurt van aftre ding, heeft, ook met het oog op zijn leef tijd, voor een hernieuwing van zijn mans daat bedankt. De liberale kiesvereeniging heeft besloten voor dien zetel candidaat te stellen den lieer E. Huysman. De beide andere zetels zullen worden overgelaten aan de R.-K. en A.-R. partijen; aftre dend zijn de heeren M. Karens (A.-R.) en Jac. Vollebregï Czn. (R.-K.) ZOETERMEER. De Commissaris der Koningin heeft den heer G. Dalhuyzen, te Nieuwerkerk a.d. IJsel, herbenoemd tot lid der gezondheidscommissie,- zetelen de alhier. ZOETERWOUDE. De collecte voof den Ge wapenden Dienst heeft opgebracht f31.57. In de in café „Het Witte Huis" ge houden algemeene vergadering van inge landen van den Room- of Meerburgcrpol- der ter verkiezing van een bestuurslid, is het aftredende lid, de heer Kaptein herkozen. Gisteravond is door de R.-K. Kies ver.; alhier besloten, de periodiek aftre dende leden, voor den Gemeenteraad, de heeren C. J. Kaptein, G. Dorrepaal en J. van Konijnenburg,- op nieuw candidaat te; stellen. Mandei en Nijverheid. Amsterdam Canada Hypotheekbank. In de op 20 dozor gehouden buiten gewone algemeene vergadoring van Aandeel- lioudora in bovengenoemde vennootschap werd tot Commissaris gekozen de heer P. A. R. A. Baron van Itteraura, lid van de Gedeputeerde Staten dor provincie Utrecht, te Utrecht. Bij Kon. besluit is W. C. M. J. Wolters benoemd tot burgemeester van Gennep is benoemd tot rechter in de arrondis sementsrechtbank te Assen mr. dr. G. M. Doornbos, thans rechter-plaatsvervanger in gemeld ooilege, advocaat, procureur en leeraar in de staatswetenschappen aan de R.-H. B.-S. met 5-jarigen cursus te Assen, onder toekenning van eervol ontslag als rcc-h terplaatsvervanger; is met ingang van 1 Sept. tijdelijk voor een jaar belast met het geven van onder wijs in de Maleische taal bij het Kon. In stituut voor de Marine te Willemsoord en bij de Marine-Machinistenschool te Helle- voetsluis de heer Amaroellah, leeraar aan deh cursus voor voortgezet handelsonder wijs te Amsterdam; zijn benoemd in Zuid-Holland tot heem raad van den Numanspolder, H. van der Waal Dz. en J. de Reus, beiden te Nu- mansdorp; in het bestuur van den polder Het Westmaas Nieuwland, tot dijkgraaf J. Leeuwenburgh Az., te Heinenoord, en tot heemraad P. Mast Pz., te Klaaswaal; tot gedeputeerde van den polder Oud- en Midden-Kijveland of het Binnen-Kijveland, L. Verhoe ff Jz., te Poortugaal; tot dijk graaf van den polder de Oost- en West- Zomerlanden W. R. A. C. graaf van Rech- teren Limpurg, te Arnhem; is toestemming verleend aan C. M. Ploegmakers, burgemeester en secre taris van Dommelen, om tot 1 Januari 1914 te Luykgestel te blijven wonen; zijn, met 1 Juli 1913, bij de Kon. Marine reserve bevorderd tot luit. t. z. 2de kl-, de adelborsten 1ste kl. G. J. de Jonge, G. W. Hasselo, J. J. Best en J. Seyffert; is bevorderd respectievelijk met 1 Juli, 1 Augustus en l September 1913: tot commies der telegrafie 1ste kl., J. H. Entropo v., W. A. Horsthuis en D. van den Berg, allen thans commies der tel. 2de kl.tot oommies der posterijen lste kl., G. B. van der Yoort Maarschalk en H. van der Woude. beiden thans com mies der posterijen 2de kl. tot commies der posterijen en tel. 2de kl., W. van Gul- dener, J. A. Wiegel, A. van der Wnlle, B. D. Pronk, A. J. van Woerkom, G. Par- ree en J. C. Duuring, allen thans com mies der posterijen en tel. 3de kl.; tot commies der posterijen en tel. 3de kl., P. Hoogschag^n, J. Tiggelman. J. H. Duitge- nius, E. M. Poelman, J. H. Briels, J. F. C. Nellissen en E. A. J. M. baron van Yoorst tot Voorst, allen thans commies der posterijen en tel. 4do kl. 0 u d-W assenaar en Ou d-V oor schoten. In een der zalen van het Stedelijk Museum „De Lakenhal" is door de goede zorg van den conservator, dr. Ovarvoorde, een tantoonstel ling aangericht van teokeningen, gravures, kaarten en platte gronden, die betrekking hebben op Voorschoten eö Wassonaar. De platen sUn 6aamgelezen uit bet Oud-Archief en geven, naar tydsorde gerangschikt, een beold van deze dorpon, zooals zy er oudtydtf uitzagen. Men vindt er oude landgoederen en' sloten, die, helaas, door den tand des tyda en de schennende hand van moderne menschea nu niet meer bestaan. Opmerkelijk is vooral een kaart dor „Graef- liche Wildernisso", dat een gezicht levert op de duinenry in de 17de eeuw. Verder nosmen we Duinrel, Raaphorst, Ryksdorp, Santhorst, 't Oude Huys ten Deyl. Uit Voorschoten noemen we Adogeest, Allemansgoest, 't Huio tor Wadding. Aardig is vooral een afbeelding van een Hollandsche harddravery om de gouden zweop. aan het Haagsche Schouw. Wy kunnen een bozoek aan deze tentoon stelling, die tot 19 Juli geopend blyft, aanraden. Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. De minister van Binnenlandsche Zaken broogt in de „Staatsct." ter algemeene kennis, dat in het Rijksmuseum van Oudheden te. Leiden thans voor het publiek zyu open gesteld de nieuw Ingerichte zalen, waarin do resultaten der jongste opgravingen in Neder land, beschreven in het dezer dagen verschenen vervolg op den catalogus van dat musoumf te bezichtigen zyn. Het raadhuis te Kaarden. Er worden door den bond Hsemschufc" ernstige pogingen aangowend ooi do rekken, welke ten behoeve der electrischo verliohting in de muren van het fraaie raadhuis te Naarden zyn aangebracht, yerwgderd te krijgen. D* secretaris van den bond, de heer 'basman, is daartoe reeds eenige keeren te Naarden goweest. Een nieuw stuk van Shaw. Bernard Shaw heeft een nieuw stuk geschre ven, dat naar hy zegt geen ander motief be vat dan de oude legende van Androcles en de Leeuw. Hot stuk omvat drie bedryven en zal door Granville Barker werden opgevoerd. Zoo- als myn meeste spelen, zegt Shaw, is het een uitstekend humanitair en christoiyk tractaat. Het eerste Crematorium in Nederland. Op de begraafplaats 7,We ster veld", bij) Velsen, is thans het .eerste crematorium*; in ons land voltooid. Op een hbog duin rijst statig het inu ponee'rend bouwwerk, welks spitsen koe'-t pel in wijden omtrek boven het lommer; der boomen uit valt waar te nemen. Langsi een breede trap stijgt men van het du inn plateau naar het portaal, van waar uit dq ruime voorhal een machtigen indruk maakf. Deze hal is deplaats, waar dei" belangstellenden tijdens het ceremonieel] zullen plaats nemen. De galerij biedt plaats aan een orgel, dat de plechtigheden zal be-; geleiden. Met eenige treden op, sluit de| ruimte, waar 'de katafalk staat, aan de> voorhal aan. Op die katafalk komt de cedei ren lijkkist te rusten. Loge-achtige uit* bouwen ter linkerzijde bieden plaats aan' do familieleden. Rechts dient zulk ceh uitbouwt je voor de geneeshecren, die heij sectieonderzoek te verrichten hebben. Ais het eerste ceremonieel verlcopen zal,1 zijn, daalt de katafalk met de kist op ech lift naar omlaag. Het o-ndcrstcl rust op wielen, die passen op rails, waarlangs dt^ lijkkist naar den oven wordt gereden. Woensdagmiddag waren de leden Valt de Nederl. Vereeniging voor Facultatieve! Lijkverbranding op „Westerveld" genoom digd, .om een proef verbranding bij te woj. nen. Dr. Van Lissa, uit Den Haag, diel secretaris der Vereeniging is, verstrekte! inlichtingen. Op de katafalk werd een lijkkist ge-} plaatst en op de voorgeschreven wijze in} den oven gebracht. De .oven, die met gasolie wordt gestookt,- was 4l/o uur voorverwarmd. Toen de terrw peratuur tot de vereisckte 1000 graden] gestegen was, werd de kist er in geschoven^ Een menschenlijk heeft nogeveer V/o uurj noodig om te verbranden. Indien dit ver-i langd wordt, kan de verbranding gescliitn den in een zinken kist, om te voorkomen'^, dat de asch van de kist zich met de lij ka) asch mengt. Woensdag was buiten het gebouw slechtst een enkel rookwolkje waar te nemen. da1}< uit den schoorsteen omhoogkronkckle. De. vele leden, der Vereeniging, die <4^

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1