A.J. STALLING], floogewoert! 52. KRISTAL IJS» Stoomboot-Mij. „de Volharding". Boerderij netLa!idliuisra!9ij.A.i8i-eii8guwiaiiil SCHRIK NIET VAN 91- „HET WITTE KRUIS", JBHs. OEKKER's Sigarenmagazijnen. dan sen Rijwiel of ander Sportartikel Ho. 16354. XaEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag- 17 Juni. Tweede Blad. Anno 1913. Uit de Rechtzaal Billijk fe ICoops Schouwburg-Vereeniging. ALGEMEENS VERGADERING Pijn in den rug en de lendenen, "*^3 Passagiers en Goederendiensten.. Leiden Amsterdam Souda, via Alfen, Nieuwvsan, Uithoorn, Boskoop en Waddiniveen. Stooznhooten te kuur voor Extra Seizen. Kruiwagens, Haarlemmerstraat 232. - Telef. 431. - Hoofdkantoor. Geen mooier Cadeau voor een goed geslaagd Examen uit het Magazijn van Rede van prof. Heeres. Prof. 'Heeres sprak gisteravond in de gtadszaal, welke vergadering zeer druk bezocht was. Te ruim halfnegen werd rij geopend door den vice-voorzitter van de Unie-liberale Kievereeniging „Thorbecke". den heer D. van Gruting. Toen hij prof. Heeres aan de vergade ring voorstelde, ging er een hartelijk ap plaus op. Prof. Heeres ving aan met de opmer king, dat het hem een genoegen was, hier op te treden. Hij had de stad Leiden lief gekregen, hij hoopte er te blijven wonen, ook al mocht deze verkiezing niet te zijnen gunste uitvallen. Hij richtte zich in het bijzonder nog tot do vrouwen, aan wie hij bet kiesrecht van harte toewenschte. Hij wees daarna op het groote belang in den strijd, die morgen zal worden ge- ivoerd. Het gaat trouwens om groote volks belangen: om de vraag of wij willen heb ben dwangverzekering of staatspensioen, tarief wet of vrijhandel, de openbare sohool gehandhaafd, of asschepoetster naast de bijzondere school. Over al deze zaken wilde. spr. thans niet uitvoerig spreken. Hij zal nu vooral zich bepalen bij de groote vrijzinnige beginse len. En dan wees ,hij dadelijk op de ver- eeniging van de drie vrijzinnige groepen, Op de concentratie. In .groote lijnen zijn deze groepen het eens, al verschillen zij in ondordeelen: Dit past bij het beginsel Van vrijheid. Geen zuivere principieel© kwesties brach ten de splitsing teweeg. Het was een ver schil in tempo. En nu hebben zij elkander, met het gevaar der kerkelijke orerheer- sching voor oogen, in de ooncentratie te ruggevonden. Dit terugvinden is uitge gaan van het volk zelf. Men voelde de beteekenis van het clericalisme- zooals het zich openbaart; de aanvallen op de vrij heid onder den schijn van godsdienst. En 'daarom neemt spr. gaarne aan den strijd onzer dagen deel. De kerkelijken smalen op de concentra tie, doch waar is de eenheid der ooalirie? .vraagt spr. Maar wat raakt het ons, zeide spr., of <le grondslag der coalitie n:et 'juist is? Wel gaat het ons aan, als het geruis van eenheid van grondslag er t'-e leidt, dat de antithese op den voorgrond .wordt gebracht, waardoor het Nederland- ache volk in twee groepen gesplitst wordt en het wordt voorgesteld, dat de mora liteit en de godsdienst alleen aan de zijde 'der rechter partijen is. Spr. citeertr „de Voorhoede", een in Leiden verschijnend blad, waarin wordt gezegd, dat het Canaille onder de rechter partijen met een lantarentje moeten 'wor den gezocht. Spr. wijst daarentegen op de:-statistac-k. -der criminaliteit,- waaruit blijkt, dat het aantal misdaden onder ka-, 'tholieken grooter is dan onder de protes tanten. Zijn deze cijfers den schrijver van >,de Voorhoede" onbekend? riep spr. Spr. haalde nog enkele 'voorbeelden aan fran Katholieke en Christelijke Prote's- tantsche spekers en schrijvers, waarin de Vrijzinnigen worden verdacht gemaakt. iWanneer hij niets anders kon doon dan daartegen protesteeren was het spr. ge noeg hier op te treden (Luid applaus). Ook onder de vrijzinnigen gaat men ech ter niet vrij uit. Spr. wijst in dit verband top uitlatingen in een hier verschijnend (vrijzinnig blad waarvoor spr. de verant woordelijkheid niet gaarne op zich wen&cht te nemen en het verheugt hem, dat de partijen, die hem het naast' staan, ook 'daartegen hebben geprotesteerd. Een tweede beschuldiging, die ook in Leiden opgeld doet, is. dat de vrijzinnigen zouden doon aan papenhaat. Spr. voor zich .verklaart, dat hij niets heeft tegen de Roomse-hen als zoodanig. maar hij wil krachtig stelling nemen tegen de Poomsoh- 'Katholieke Staatspartij. De Ned. It. Kerk is ceii doel van een groot geheel én dat zóu* niets hinderen, indien deze Kerk zich niet ophield met maatschappelijke en staatskundige belangen. Doch ddt ia wel het geval. Daarin schuilt gevaar. Een en ander werd nader door spr. aan getoond. De encycliek ,,Rerum Novarum" is bijv. de grondwet der Nederlandsche Kamerleden. Hij wees daarbij op den be kenden Kulturkampf in Duitschlandde Barromeus-encycliek en het motuproprie. Spr. zou niet gaarne medewerken tot een stelsel,, waarbij Staatsbetrekkingen niet aan R*-Katholieken zouden worden toevertrouwd, maar hij wensoht dan ook, dat zij de belangen van den staat niet ondergeschikt maken aan de Kerk. Krachtig en onder toejuichingen protes teerde hij tegen de steeds doorgaande splitsing, die ons volk verdeelt in twee vijandige kampen en onze huidige Regee ring werkt daartoe mede door subsidiën aan kerkelijk gezinde vereenigingen. En thans wordt deze splitsing ook overge bracht naar Ned.-Indië, waardoor ons kolo niaal bezit in gevaar wordt gebracht. Spr. trachtte nu te bewijzen, dat de antithese niet door de politiek kon getrokken worden, wat bij versohillonde aangelegenheden is ge bleken, o. 'a. ook met betrekking tot de Tarief wet. Dr. J. Sohokking heeft in „Le Nederlander" aangetoond dat voor of tegen de Tarief wet niets de politiek te maken heeft, terwijl dr. Kuyper in de gauwigheid heeft uitgevonden, dat een tarief in over eenstemming is met de ordonnantiën Gods Daar scheen dr. Schokking niets van te we ten. Spr. critiseerde daarna op de bekende gronden de Tegceringsdaden uit de laatste jaren. Had spr.'s rede tot dusverre eon meer negatief karakter gedragen thans wilde hij zeggen wat men van hem te wachten heeft, als hij mocht worden gekozen. En dan verklaarde hij zich onvoorwaarde lijk voor algemeen maimenkiesrecht. Ook is spr. voor verleening van 't kiesrecht aan de vrouw. Hij is er voor uit sympathie voor de vrouwenbeweging bij haar gegroeid in ■dagen van strijd. (B ravo's), maar al koes terde hij deze sympathie niet, ook dan zou hij er voor zijn, omdat heel het maatschap pelijk bestel er heen leidt. Spr. is onverdeeld voor de openbare school en ook voor staatspensioen. Men zou dit kunnen betwijfelen, omdat de Bond van Staatspensioen den sociaal-democratisohen candidaat aanbeveelt, klaar spr. heeft geen vragen willen beantwoorden, omdat hij vrij man wil blijven. (Applaus). Ook verklaart hij zich tegen het Tarief en voor den vrijhandel. Eindelijk komt spr. tot het militaire vraagstuk. In het coafrtie- acooord is niets van het militaire vraagstuk gezegd. Waarom maakt men dan een ver wijt aan de vrijzinnigen, dat er weinig van in het ooncentratieprogram voorkomt? Spr. voelt zich voor alles Nederlander en daarom staat verdediging van het land op spr". eigen politiek program. Ook in deze roept spr. desespereert niet. (Applaus). Dook aan het kustverdedigingsontwerp had spr. zokei: zijn stem niet gegeven. Hiermede heeft spa*. zijn politiek en zijn Nedei landsch hart uitgestort. Hij heeft om geen stemmen gebedeld. Wie hem mor gen stemt, moet hem stemmen uit over tuiging. Men stemme als mannen, niet als marionetten. (Luid en aanhoui dend applaus). Aan het debat werd allereerst' 'deelge nomen dcor den heer Niesink, openbaar onderwijzer, 'die zegt dat het een goede tijd is voor de openbare school. Allie libe ralen willen nu iets voor haar doen, laten ze dat ook ten uitvoer brengen. Debater bestreed ook de coalitie, ver goelijkte de gewraakte uitdrukking in 7,De Balans," en sprak ten slotte den wensch uit, dat we twee dagen aaneen de vlag mochten uitsteken. Morgen omdat is geval len de Napoleon van onzen tijd, die door «eer en heerschzucht zooveel ellende over ons land heeft gebracht en dan overmor gen voor de nederlaag van den echten Napoleon bij Waterloo. Dr. Van dei". Waerden was het in de be strijding van hét clericalisme met prof. Heeres eens,- maar dcor deze antithese op den voorgrond te. -schuiven, doezelde hij weg; die anderei antithese, welke tus- schea kapitaal en arbeid loopt. De oorzaak der hooge criminaliteit on-; ider de Katholieken en Protestanten, is niet pen gevolg van geloof, maar van het kar pitalisme. Komende fot de sociale wetgeving, zegt spr.,- dat èn clericalen èn liberalen beiden moeten worden gedreven door de sociaal- idemocratie. En als de spreker zicli voor Staatspen sioen heeft verklaard, dan vraagt hij op welke grqnden steunt uw .beweren? In het concentratieprogram komt het woorif Staatspensioen niet eens voor. De liefdé voor Staatspensioen is aljeen echt bij sociaal-democraten. (A p p I a u s). Prof. Heeres heeft zich wel verklaard voor vrouwenkiesrecht, maar hij is ook voor algemeen vrouwenkiesrecht. Van de concentratie is geen stuwkracht te ver wachten, noch voor het volksonderwijs, noch vcor sociale wetgeving, noch voor Staatspensioen. Spr. besloot met in een gloeiende pero ratie te schetsen de groeiende kracht der arbeidersklasse vertegenwoordigd in de sociaal-democratie. (Luid a p pi a u s). De laatste debater was drr Knuttel. Deze stond hier niet tegenover een demagoog. In het spreken van prof. Heeres lag juist de beste aanwijzing voor de arbeiders, om hem niet te stemmen. Heel zijn rede was een pogen tot versterking van de anti these. Eenige schijntoezeggingen moeten de ar beiders niet verleiden op de concentratie- candidaat te stemmen. Hij laakte het ook dat deze candidal op geen enkele vraag een antwoord wilde- geven. Dit is goed om zich vrij te houden en als er straks te stemmen valt, dit zó-p te doen als de omstandigheden het aan geven. - Hij bestreed de concentratie daarna op verschillende punten. Toen. spr., sprekende over hef militai risme, vrij heftig werd, en ook de S.-D. A.-P. aanviel, kwam èr rumoer en gefluit. Geroep: ,,500 man in ons geheele land." Prof. Heeres werd toen h\j vóór het ant woord op den katheder kwam, toegejuicht, .doch er werd ook gefluit vernomen. Hij beantwoordde de spr. daarna kort. Te halftwaalf werd de vergadering ge sloten. Cbristeiyk-Sociale Partij. In het gebouw 7,Prediker," in de Jan- vossensteeg alhier, trad gisteravond in een openbare vergadering, belegd door de afd. Leiden van bovengenoemde tórtij, op dr. A. van dei* Flier, pred. der Ned.-Herv. Gem. tè Nijmegen, met het onderwerp: j.Kerk en School bij de a.s. verkiezingen." Het aantal bezoekers, aanvankelijk Filet; groot, groeide in den loop van den avond allengs aan, zoodat de zaaL weldra bijna geheel gevuld was. Door den waarn. voorzitter werd de ver gadering geopend, waarna de spr. in ge bed voorging. tToen begon hij met fe schetsen den dag 'der verkiezingen en te spreken over het geen inzonderheid de geesten in beroering brengt. Zijn onderwerp wenschte hij te bezien uit het oogpunt van het nationaal karakter onzes volks, het Protestantsch Christelijk karakter, hetwelk gehandhaafd moet blijven. Over de Ne<L-Herv. Kerk zou hij spreken/ voor haar opkomen om het welzijn van ons volk, a'^ wil deze Partij evenmin als de Bond van Protestantsche kiezers wezen een kerkelijke partij. Uitvoerig behandelde spr. het veelbe sproken art. 171 en zijn geschiedenis, wel ke heeft genoopt tot verdediging der Ned.- Herv. Kerk en waarbij hij argumenteert waarom spr. liet niet waagt met het vaste accoord. Vervolgens fcont spr. aan, na hulde ge bracht te hebben aan de talenten van dr. Kuyper, dat deze is de vijand der Ned.- Herv. Kerk; dat diens ideaal is. en moet zijn de dood. dezer Kerk. Deze moet echter behouden de eerste plaats, welke zij inneemt. Overgaande tot den aanval van dr. Kuy per op de openbare school, bespreekt hij hef ook druk aan 'de ohde zijnde aif, 192. Het recht van ieder op een bijzcaiderel school wordt door elkeen erkend; maar gevraagd wordt thans niet alleen gelijkstel ling, maar de bijzondere school als regel pn de openbare als aanvulling. Dit zal, volgens spr.,- verderflijk voor ons volk wor- iden. Het zal ten gevolge hebben den dood der openbare school, en het kweeken van tal van sektescholen en dubbeL overge haalde sektescholen. Onder de leus dor vrijheid zal meer en meer komen gewetens dwang. Men ontneemt den Staat zijn Chr. karakter, het peil van het onderwijs en van de onderwijzersmoet dalen. Na ook de financieele zijde bij dit' deel van zijn onder werp te hebben aangeroerd, constateerde spr., dat ons volk gehecht is aan de open bare school: drie vijfde van de kinderen dés volks bezoeken haar. De openbare school drage spreker toonde aan, dat het kan een algemeen Chr. karakter. Bij de overheid blijve berusten de zorg voor het onderwijs. Spreker en zijn partij maken front tegen de coalitie om de Kerk en de soliool, bedreigd en door hem verdedigd en 'be veelt aan de candidatuur-ds. Eykman. Voor het debat gaven zicli op de anti-rev. heeien Laterveer, Bosch en Pera en de soc.-dcm. De Cler. De heer Du Pon wenschte een vraag te doen. Aanvankelijk was het voornemen de heeren te bepalen tot het behandelde onderwerp; maar daar van werd afgezien: zij mochten vrij-uit spieken. De lieer Laterveer, die meer den nadruk had willen gelegd zien op de sociale kwes tie, verweet spr. o.m., dat het er hem om te doen was, groote verdeeldheid te zaaien dat ds. Van der F. en de zijnen verkapte liberalen zijn. De schuld van den toestand in de Ned.-Herv. Kerk schoof debater op rekening van vele predikanten in die Kerk. Hij vroeg ook naar de houding van deze Partij bij de herstemming, sprak zich daar over uit, en behandelde ook even de Tarief- wet. Toen de heer Laterveer sprak, was de vergadering af en toe rumoerig. De heer Bosch ach|tte de hoogste belan gen, de geestelijke, niet naar eisch be sproken. Hij sprak den wensch uit, dat de leugen uit de Herv. Kerk moge worden verbannen, vroeg wat wij krijgen als wij ds. Eykman stemmen en wat er geschieden gaat bij eventueele herstemming. Den na druk legde deze debater in zijn betoog hierop, dat hij wensclit s ouvereiniteit in eigen kring voor Kerk en school. De heer De Cler had de Clir.-Sociale beginselen besproken willen zien, bracht mede de houding bij de herstemming op het tapijt, redeneerde over zijn beginselen ,en ried aan den candidaat der S.-D. A.-P. te kiezen. Don heer Du Pon, die met genoegen teiugdacht aan den tijd, door hem door gebracht op de openbare school, was het er alleen maar om te doen te weten wat deze -Paitij bij een herstemming zou doen, ien de heer Pera s telde en behandelde de vraag: Wat dunkt u van den Christus? en ontkende, dat dr. Kuyper is de vijand van de Ned.-Herv Kerk, om ook nog op te merken, dat, is de natie aan de openbare school gehecht, dit een kwestie van geld is. Uitvoerig en krachtig verweerde spr. zich tegen zijn aanvallers. Vooral wilde hij goed ónderscheiden hebben het verschil tus- scnen de Ned.-Herv. Kerk en de Geref. Kerken. Omtrent de houding der Partij bij herstemming kon hij niets meedeelen; jdeze zal worden bepaald door het Hoofd bestuur. De Partij bestaat echter niet uit verkapte, liberalen. Tegen middernacht werd de vergade ring, welke reeds zeer verloopen was,- gesloten. Kantongerecht te Leiden. J. van der M., 22 jaar, wagenbestuurder bij de N.-Z. Holt. Tramwegmij., stond ein delijk tei echt voor liet feit, dat hij op 14 Mei, met de tram langs de Steenstraat rijdende, niet of niet voldoende een geluid signaal heeft gegeven. Beklaagde verklaar de wel gebeld te hebben. Eenige studenten in de medicijnen te- den of liepen langs de; Steenstraat, eert gesprek voerend,- en schrikten op, toert leen hunner, Pieter Blonk, werd aangene-: den. De fiets werd stukgereden en hij zelf een eind meegesleurd. Gelukkig werd hij niet verwond. Behalve dezen student,- werden ook nog gehoord de studenten Hidde Drenten^ Corn. Lekkerkerker en Sikke Westra die vet klaarden niets te hebben gehoord, dat er signaal is gegeven. Indien er gebeld was, zouden ze het hebben moeten boo-: ren, want zeer druk praatten zij niet. Blonk! reed op de rails. Drenten reed naast hem buiten de rails; de anderen liepen. Als getuige A 'décharge werden nu ver schillende personen gehoord. Jan Neuteboom, bakker te I-'eiden,, van den anderen kant komende aanrijden, had gehoord dat de trambestuurder ter hoogte van de Narmstraat had gebeld; hetzelfde verklaarde Henri Comet, een jongmensch; die voor op de tram gestaan had. Zelfs vooibij de Narmstraat belde hij nog eens, Dit bevestigde de oonducteur J. J. Roman, die er nog eens extra op gelet had, omdat er weinig mensehen in de tram waren, Suzanna Niehof, die daar toevallig pass seerde, had het signaal ook gehooid, De Ambtenaar vroeg vrijspraak. C. W„ schipper fe Leiden, Had met eert motorvaartuig in het kanaal naar Katwijk; gevaren. Gevraagd om het vergunnings-i bewijs, had hij het niet kunnen vinden hoewel het wel aanwezig was. Maar zijri broeder had het bewaard. De Ambtenaar vroeg vrijspraak. Jaq. M. en Dirk Fred. B., fe Voorv schoten, waren indertijd wegens het niet onderhouden van de St.-NicoIaas-brug als 'daar, veroordeeld tot f 10 of 2 dagen. De laatste was alleen in verzet gekomen,- Omdat hij, zooals hij verzekerde, niet bij machte was de boete te betalen. De Ambtenaar vroeg bevestiging, de man moest dan maar twee dagen gaaju zitten. Dat was anders niet zoo erg, reide bes klaagde, als hij maar gezond was. Hij kon, nog wel even wachten, meende de kantons rechter om de straf uit te zitten. A. R'.j meubelmaker te Leiden, doch1 werkzaam te Leiden, stond terecht we gens overtreding der leerplichtwet. De man zei, dat zijn vrouw den jongen thuis hield om hem te plagen. De jongen zelf is ook ondeugend, zoödat hij gaaroq opneming in een gesticht zou willen, Eisch' f 3 of 2 dagen, M. M., M. N.; Nic. G. en W. V., fe Leiden, viqr jongelieden, waarvan één slechts boven 16 jaar was, hadden ges zwommen in den Vliet onder Zooterwoudel alleen maar met eon zwembroek aan en| werden deswege verbaliseerd. De jongens vonden het zwemmen zoo heerlijk en kon den geen beter water vinden. Do Ambtenaar gevoelde niet Veel vooh zulke bekeuringen, maar moest voor de 16-jarige wel een boete vragen, nl. f0.50 of 1 dag, terwijl hij de anderen terug wilde geven aan de ouders zonder toepassing, van straf. De kantonrechter gaf den jongens den raad om later wat verder van den weg te gaan zwemmen, Uitspraak in deze en ide gisteren Vers melde zaken, over veertien dagen, j Hnagsche Rechtbank. 'II; Ontoerekenbaar. Den 2den Juni jl. stond een Sch'cvening, sche jongen, Arie V., terecht wegens diefs stal van lood en zink. Deze jongen heeft reeds herhaaldelijk met de justitie kennis gemaakt, en is ook al verpleegd geweest! in een krankzinnigengesticht. Dr. Rosenstein en dr. Plet, psychiaters te 's-Gravenhage, hadden vroeger reelds verklaard, dat Arie ontoerekenbaar is. De' directeur van het krankzinnigengesticht had daarentegen verklaard, dat Arie een misdadiger was, die simuleert. De jongen maakte ook op de zitting] van 2 Juni een treurigen indruk en zoo een partij crwden voor Vee voeder. 8103 7 j. Pfiaaas zomeu, ISloeuitat, WASSESiAAK. LKIDSCHli van 7905 21 Aandeelhouders op Woensdag 18 Juni 1913, '8 avonds te haliacSit, In den SCfiiOUWUUfttG. Agenda; Jaarverslag. Rekening en Verantwoording. Verkiezing van een Commissie tot r.azieu der rekening 1913—14. Namens het Bestuur: FOCREMA. ANDREA.E, Voorzitter. A. Q0EK00P, Secretaris. Jicht, urinewaieir en water- saclit, geneest mon spoedig door Het gebruik van Dr. KICHTilRi's Kngpiju Niercnpillen. Het ge neesmiddel, dat pijn in dan rug en de lendenen van af de eerste doos doet verminderen, prijs f 1.50. Te I.eiden verkrijgbaar by „Sanitas", Stcen- Jcliaar 1. S-Qd A3 Raar Amsterdam; v.m. 5.(Maand. 1.30), n m. 2 uren. Zond. n.m. 2. Gouda, via Boekoop: v.m. 5.15, 8.30, 12.—, n.m. 1.— (Zat. d.) 4.45 Zond. v.m. V.—, nm. 445. Alfen: v.m. 6.—, 5.15, 8.30, 12.—. n.m. 1.- (Zat. d). 2.-, 4.45. 6.45, Zond. r.m. 7.-, n.m. 2. 4.45. Nieuwvoen: v.m. 5 (Maand. 1.30) 8.30. (Zat. niet), n.m. 2.6.45. Zond. n.m. 2 uren. Boskoop—Gouda: v m. 6.15, 7.30, 8.45, 10.50, 11 55, n.m. 1.—, 2.20,4.— 5.—, 5 40, 7.-, 8.— Gouda Boekoop: v.m. 4.6.30, 7.30, 8.30, 10. 11 n.m. 1.2.30 4.-, 5.30, 6.30, 7.30. 6543 46 onder ApeSdoorn te koop aangeboden. Brieven Bur. van dit Blad No. 8145. 12 Aan het Openbaar Siaohthuis te Leiden, is dagelijks, uitgezonderd des Zondags, verkrijgbaar, in kleine en groote hoeveelheden, kristaJ-helder IJs, bereid uit gedistil leerd waïer. Voor het afsluiten van contracten zich te wenden tot alen Directeur. S2DG Ml- ze lags noteering. De kwaliteit is prima, daarom wordt proef aan bevolen. De Hollandsche Theoverbruik- Vereeniging levort tegen engros prij zen van 60-110 ote. Verpakt in 1, 24 en 5 ons Alleen verkrijgbaar bjj Firma J. H. DIJKHUIS, 8203 11 Hoogstraat 6. N. V. Obligatie Maatschappij gevestigd te 'S-UUAYEN1IAGE, Anna Paulownaplein 3. De DIRECTJB maakt bekend, dat het Dividend over 1012, bedragende fit5 per aandeel, tegen afgifte van het Divider,dbew(ji No. 'Z en dat der Oprichtergaandeelen, bedragende f 3.75 per Aandeel, tegen afgifte van hat Dividend bewijs No. 1 betaalbaar ia gesteld te 'a Gravenhage, ten kantore van LABOUCHÈRE OYENS Co'a BANK (Bijkantoor). 8204 18 Tear, Asphaltpapier, Carbolineum en Vaarboomen steeds voorhanden b(J J. SCHUITEiUAKER, voor heen KOREVAAR DE LANGE, Houthandel, Morschweg bjj Leiden. Telef. #57_lnterc. 8210 8 FILIALEN: MORSCHSTRAAT. 51, KATWIJK a|R.. KATWIJK a/Z.. HILLEGOM, RIJNSBURG. Heden weder geregelde aan voor en aflevering van de zoo gerenommeerde Oikke en Dunne Hlodjo's met den witten band, onovertroffen 24 cent Sigaar, de beste 3 cents sigaar evenaardend. 7886 i& Ook voor nodervarkoopers is de aOevering weder geregeld. "98 Telef, 361. 8179 50

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 5