BEURS VAN AMSTERDAM. Uit de Rechtzaal Telegrammen. Aeademienieuws. wel heel onmog lijk, omdat de genoemde ka pitein slechts enkele dagen te Arnhem in garnizoen was. Van herhaald beklag bij andere officieren, dat steeds tevergeefs zon zijn geweest gelijk in het vorig bericht stond vermeld is dan ook geen kwestie geweest hoegenaamd. De manschappen had den zich noch tot de officieren nog tot on derofficieren met klachten gewend. Hoe ongemotiveerd het optreden der manschappen was, blijkt dan ook wel hier uit, dat hij den vorigen batterij-commandant die thans in Ede is, en bij wicn de manschap pen, volgens 't bericht, zich wilden melden, om hem te verzoeken terug te keeren, en kele jaren geleden precies een dergelijke de sertie plaats gevonden heeft, als thans is gepleegd. Uit het door de justitie te Heerenveen ingestelde onderzoek blijkt, dat bij het vinden van het lijk van den arbeider K., te Jubbega, in het Kanaal aldaar, aan een ongeluk en niet aan mis daad moet gedacht worden. De justitie heeft verlof gegeven het lijk te begraven. De landbouwer H., te Sleen, had voor een oogenblik de melkbussen la ten staan. Een hond van zijn buurman maakte daarvan gebruik, om even zijn kop in een der bussen te steken, zeker om te snoepen. Toen hij den kop er weer uit wilde trekken, bleek, dat het onmogelijk was, zoodat hij met de bus op den kop overal tegen aanliep. Alle pogingen, welke door menschenhanden werden aangewend om hem te bevrijden, waren vruchteloos, zoodat men genoodzaakt was, de heeie bus uit elkaar te slaan., („Leeuw. Ct."). Een Groningsch confiseur heeft het initiatief genomen voor de in voering van de biljartsport voor dames. Wel zijn er reeds verschillende dames te Groningen, die thuis die sport, beoefenen, maar een salon, waar zij zich met anderen zouden meten, was er nog niet. Dat kan thans op een „aftermoon-tea" onder het genot van een taartje. Te Susqnehanna, in Pennsyl- yanië, heeft een ernstige mijn-ontploffing plaats gehad, waardoor tal van mijnwer kers onder die neerstortende puinmassa's bedolven werden. Heeds zijn zes zeer ern stig gewonden arbeiders naar boven ge bracht, verscheidene gewonden arbeiders moeten zich echter nog in de mijn bevin den. Soldaten van den kruiser ,,C a- sini" lieten rotsen springen op het eiland Vaeca. Een mijn ontplofte te vroeg. 32 per sonen weTden zwaar gewond. Een stierf in het ziekenhuis. Bij Lausanne zijn twee auto's in botsing gekomen. In de eene zat graaf de Pourtalès uit Genève met mevrouw Sta- matopol. De graaf kreeg lichte kneuzingen, de vrouw een schedelbreuk. Te Lnblin aan de Siberisch- Russische grens, zijn zes arbeiders, die tijdens een heftig onweder onder een boom. een schuilplaats zochten, door den b'.iksem getroffen. Drie der werklieden werden op slag gedood, terwijl de overige levensge vaarlijk gewond werden. Een ploeg mijnwerkers was juist in de schacht no. 1 van de Ferfay- mijn te Saint-Pierre-lez-Auchel, (Frankrijk) afgedaald, welke schacht op het oogenblik van schooTen voorzien wordt, toen er luide hulpkreten weerklonken. Men daalde in allerijl in den mijnput af en vond daar een mijnwerker, Florent Dupetit, bleek en met vertrekken gelaat, die op twee lijken we-es, die naast hem lagen. De twee dooden, de 22-jarige ploegbaas Finet en de 27-jarige mijnwerker Debas werden naar boven ge bracht en de gendarmerie stelde dadelijk een onderzoek in. Dit leidde tot de arres tatie van twee mijnwerkers, Boutleux en Foulon, die eveneens tamelijk ernstig ge wond bleken te zijn. Ofschoon beiden met de meeste beslistheid door Dupetit worden beschuldigd, dat zij den ploegbaas Finet hebben aangevallen en gedood, die in zijn wanhopige verdediging den derden aanval ler, Debas, doodelijk zou hebben gewond, 'blijven de twee mijnwerkers hun onschuld volhouden. Volgens hen zou een zware steen, die, zioh van het verwulfsel los maakte, Finet's schedel hebben verbrij zeld, nadat deze Debas had neergeslagen. Vr ij dagmiddag hielden 3500 schoolmeisjes, die 16 Juni, den dag van het 25-jarig- regeerings-jubileum van kei zer Wilhelm, met evenveel schooljongens, voor den keizer en de keizerin eenigc lie denen zullen zingen, in het circus Busch te Berlijn repetitie. Daarbij vielen successie velijk niet minder dan 34 meisjes in on macht. Eerst vreesde men met een vergif- tigingsgeval te doen te hebben, maar on middellijk ontboden geneesheeren consta teerden, dat do kleinen alleen tengevolge van de warmte en inspanning onwel waren geworden. Spoedig waren zij dan ook weer opgeknapt en konden zij naar hun respec tieve ouders terugkeeren. In de mijn „San Miguel", in het Rio Tinto-district, hebben alle arbei ders, totaal 1100, het werk neergelegd. Eveneens ligt- op de landingplaats der Rio Tinto-maatschappij te Huelva het werk ge heel stil. Verscheidene stoomvaartlijnen hebben haar stoomschepen dan ook order gegeven, om genoemde haven niet meer aan te doen. De spoorwegarbeiders op de lijn ZafraHuelva zullen morgen tob sta king overggan. Alle pogingen tot bijlegging van het conflict zijn op niets uitgeloopen; op het ministerie laat men zich echter nog steeds optimistisch uit. Intusschen is de politie-maoht aanzienlijk versterkt, daar men voor ernstige onlusten vreest. Men herinnert zich, hoe Leo pold II de vorige koning der Belgen, de laatste jaren van zijn leven met een zekere juffrouw Lacroix doorbracht, die hij tot ba rones de'Vaughan verhief en die hem twee aindfren schonk. Later huwde zi; m^c een zekeren Durieux, van wien zij zich onlangs liet scheiden. Enkele dagen geleden ontving zij bezoek van een harer vroegere chauf feurs met een kameraad. Deze deelden haar mee, dat ze samen een roman hadden ge schreven over het huwelijksleven der baro nes met den ouden vorst en den heer Du rieux. Natuurlijk zou de roman eenige de tails bevatten, die het groote publiek opwin den en de dame zelf schandvlekken zouden. Tegen een afkoopsom van 6O5COO frank wa ren de edele schrijvers bereid, haar het manuscript af te staan. De barones, slim genoeg, vroeg bedenktijd tot den volgenden dag. Inderdaad vervoegde zioh de lameraad van den gewezen chauf feur toen bij haar met het manuscript. Toen herhaalde bij zij 1 aanvod. De rest begrijpt men. Twee inspecteurs van politie kwamen van uit hun schuilplaats te voorschijn, van waar ze alles hadden afgeluisterd, en arres- teeren den man met de grootste moeite. Ook de vroegere chauffeur werd in zijn woniDg gearresteerd. Later lezen we dat de „baro nes de Vaughan" haar klacht wegens oplich terij ingetrokken heeft. De beide mannen zijn daarop van rechtsvervolging ontslagen. Alexander Scott, redacteur van een arbsidersblad te New-York, dat de staking der zijdewevers te Patterson in New Jersey heeft gesteund en meermalen heftig tegen de regeering uitviel, is veroor deeld tot gevangenisstraf voor ombepaalden tijd, niet minder dan één en niet meer dan 15 jaar, en een boete van Gf'O gulden. Hem was ten laste gelegd, dat hij had aangezet tot vejrzet tegen de regeering. 10 Juni 1913. Flauwe noteeringen voor Nieuw-York wer den te Londen gevolgd door aanzienlijke daling. De markt was ongunstig. Op de lagere prijzen was veel kooplust, waardoor eenig herstel intrad, doch later weer gedeeltelijk inzinkend. Oliewaarden, flauw geopend, ste gen en reageerden later. Rubber en Tabak ken flauw, zonder handel. Staatsfondsen zwakker voor Hollandsche en Russische. Slotkoersen. Heden. Ccrt. Wed. Werlu Schuld ...2' Certific-3 Hongarije, L. 1892-1908Kr. 20304 Oostenr, Rente in Kronenj3n.-Juü 4 Portugal, Obl. Buil. 1ste Serie ...3 n 3de -.3 Rusland 1894 Binnenland..—.—4 1880 Rb. 625..—4 Obl. 1909 —..«4! Ree. v. OW. 190S5 1867-69 100 Nicolal -4 1889 Rb. 625, Rothschild 4 Hope Rb. 625—4 1894 6e Em. Rb. 625 ~4 Turkije, Obl. Geunif. S. Jr. 500 4 Argentinië Cadulla L Japan, Tabaksleening Oblig4' Mexico, Binn. Aflosbare «rie5 Brazilië San Paulo 1908 .........6 funding leening 18935 Columbia 100-5GC-3 Venezuela Diplom. Schuld 1935—3 Peru». Gert. van Aand. id. id, prei. Aand Italië Obl. Zuid-ïtal. Spoor A.H....3 Aand. Boxiel-V/ezei- Rusland, Obl. Gr. Russ. Sp. 1890 4 Aand. N.-Afr. Handelsvennootschap Amerik. Smellers Sec. prei, Smelling Relining C. A. Anglo Americ. Telegr. C. v. A. Aand.Int. Cr. en Hand. Verg. R.daro Koloniale Bank— Cult, Mij. Vorstenland— id> Winslaand Kon, Pelroleumbronnen -».» Gecons.HoH Dotroieum»«« United Cigar, Aand 8tandard Milling, prei. aand—.. Kelaboen gev». Aand, ore!. ...H Palelen, gew. Aand,—»»» prei. 6reat Cobar- Aand. Perlak Petroleum A. en B— Steaua Rcmana Sumatra Palembang Moeara Enim Zuid-Perlak— Orion Intercontinental Rubber Aand- U, W. i Pac. Hyp^B. AandeelaR Be*. deelg.— Aand. Wed. Handei-Mij He3conire HoU. Uzeren-Spoorvreg-— B Mi), lol ExpL v. Staats?* - Amerikaansche Vaart— Amerika, Aand. Atchison Topaka.» Car Foundry C. A- Aand. Oenv. Rio Grande— Aand. Miss. Kansas Texas o Aand. Erie Sp.-Mij. Ontario Western South. Pac. C. Gew. Aand Mexica n Nat. 2e orefAand o American Can Cy. gew.A. Hide A Leather Aand. 6outh. Ra'lw. C. ge*. A. Union Pac, gewone Aand Rock Island gew. Aan4 United St. Steal Wabash Spoor n Pret. Aand. Wabash Pittsb. Term- Amalgamated Copper Aand. United Copper Gew. Aand. Pittsburg Coal Int. Merc. Marine gew.A. n n Pref. n Kansas City South. Rw, A» Pre.'. A, Hongarije Theiss-loten««.....4 Turkije, Spoorw. Loten.——3 Spanje, Madridlolen»««.3 Amsterd. Lsngkat gew. Aand,..»» Prei. Deli Wij^Aand— 8indjey Tabak Aand. Senembah Tabak Mij.»»—»..» Krapoh Tabak Aand, Besoeh Tabak A3nd Beli-Cultuur Mij, Cert, Aand. Arendsburg Aand. Redpng Leboig— Rotterdam-Del CouponsOostenrijk, Kronen, Papier Zilver Amerik. Goud Dollar Rusland, Roebels, Zilver.» Goud Prolongatie rente Men meldt ons uit Amsterdam: Naar wty vernemen verkeert de firma J. Jaoobs Co., commissionnair in effecten, in ffnancleele moeilijkheden. Gemeenteraad vau Wonbrugge. Voorzitter: de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na enkele ingekomen stukken, brengt de Voorzitter ter tafel: „De verordening op het bestuur cn beheer op het gemeente bedrijf." De secretaris leest artikelgewijs deze ver ordening voor. De hoeren Laeverse, Hoenk, Van der Geest en Van Dam voeren hierover het woord, waarna, deze met algemeene stem men wordt aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat een mis sive van den vioe-voorzitter van den Raad. vau State is ingekomen met verzoek vóór den 13den Juni a.s. nadere memorie en be wijsstukken in te zenden omtrent het Raads besluit: opheffing openbare school te Hoog- made. Bezwaren waren omtrent dit besluit in gediend door ouders der schoolgaande kin deren, alsmede door den Kcrkeraad der Ned.- Herv. Gemeente van Hoogmade, den inspec teur den heer Fabius en den districts-school- opziener, den heer D. Boswijk. De inspecteur had aangevoerd, dat de kos ten der gemeente voor deze school gering wa ren en dat het onderwijs door één hoofd der school over alle klassen iets voor had. De Voorzitter was van oordeel, dat de kosten groot waren, niet alleen de uitgaven, maar zelfs wat de gemeente derft door het bestaan dezer school, en wat het onderwijs betreft, zou hij de voorkeur geven aan een grootere school, waar klassfcaal onderwijs wordt gegeven, beter dan aan een klein schooltje van 6 a 7 kinderen. Daarna toonde de Voorzitter aan, dat hij, volgens de kadasterkaarten, tot een andere berekening komt dan de schoolopziener en volgens die berekening niet één kind een groote ren afstand heeft af te leggen dan 4 kilometer. Gedeputeerden Staten berekenden telkens de afstanden naar het dorp Woubrugge, doch dit is ook niet juist, aangezien de kinderen naar het. veel dichter-bij gelegen Leiderdorp en Rijpwetering kunnen gaan. De heeren Lieverse en Van der Geest vra gen of de heer Kwaker naak wel een over pad heeft naar den zijweg over het erf, waar vroeger de wed. Goedhart woonde, en over de Laan van den heer Rijkelijkhuizen. De Voorzitter zegt, dat deze eigenaren tocli niet aan een enkel schoolkind dien naasten weg naar Leiderdorp zullen versperren. .Was dit het geval, dan zou de schoolopziener voor dezen afstand gelijk krijgen, dan zou het kind van den heer Kwakernaak eerst over een onbegaan baren en gevaarlijken weg door het Lagcland en langs de Zuïdzijdervaart naar de hooge brug te Hoogmade moeten loo- pen, om van daar langs den rijweg Leider dorp te bereiken; een omweg van ruim oen halfuur. De heer Hoenk vraagt of de mededeeling, dat nu nog twee kinderen op de openbare school te Hoogmade gaan, die de school reeds kunnen verlaten, juist is. De Voorzitter antwoordt, dat, volgens de mededeeling van het voormalig hoofd, één kind van den lieer Kroes en één van den heer Koetsier ,alle klassen doorloopen Lebben en volgens hun leeftijd de school konden ver laten. De memorie van antwoord aan den Raad van State omtrent de opheffing dier school in stemming gebracht, wordt met zes stem men tegen één aangenomen, die van den hoer Hccnk. Het verzoek van de tentoonstellingscommis sie om een leegstaand lokaal der openbare school veertien, da-gen te harer beschikking te mogen hebben, wordt gesteld in handen van B. cn Ws. om praeadvies. De Voorzitter stelt den Raad voor om aan W. Hoogenboom, te Hoogmade, een gratificatie te geven, nu hij zijn ambt 25 jaren heeft vervuld. De heer Heenk vraagt of hij zyn plicht trouw heeft vervuld. De Voorzitter ant woordt bevestigend. Genoemde heer stelt voor hem dan f 25 te geven. Aldus wordt besloten. Met meerderheid van stemmen worden tot leden van de commissie van beheei* en bestuur van het electrisch gemeente bedrijf benoemd de heeren Heenk en Van der Geest, terwijl tot voorzitter een der leden van het Dagelijksch Bestuur zal wor-, den aangewezen. Bij de rondvraag worden door den Voor zitter aan de heeren Heenk en Van 'der Geest inlichtingen verstrekt omtrent ka belnet en t ransfoimatiehuis en aan den heer Lieverse, dat voorzien zal worden in het snelle rijden van auto's en motor fietsen door het dorp Hoogmade. Hierna-sluit de Voorzitter de vergade ring. Verkiezing Eerste Kamer. Men meldt ons uit Haarlem: De Prov. Sta ten van Noord-Holland waren heden bijeen geroepen voor de verkiezing van een lid der Eerste Kamer in de plaats van wjjlen den heer Breebaart. Gekozen werd prof. mr. H. L. Drucker, thans lid dor Tweede Kamer. Handel en IVijverheid. Moeilijkheden ln den diamant- handel. Naar men verneemt, zou den vader van den diamanthandelaar Sp., die eonige dagen ge leden wegens financieels moeilijkheden plot seling Amsterdam verliet, thans ook in flnan- cieele moeilijkheden verkeeren. Het passief zou een vrij aanzienlijk bedrag beloopea. Voorts deelt men aan „Het N. v. d. D." mede, dat de koopman in diamant, P., te Amsterdam, z(jn faillissement aangevraagd heeft. Het passief moet ruim f 100,000 be dragen. Op de Beurs van den Diamanthandel te Amsterdam is bericht ontvangen, dat de bijoutier V., te Antwerpen, failliet verklaard is, met een passief van 200,000 franes. Voorts loopt het gerucht, dat oen der grootste bljoutiers van de rue de la Paix te Parijs, in financioele moeilijkheden verkeert. ThermometerstaDd: Gisteravond om 8 uren 12.6° 0. 64.6° F. hedenmorgen om 8 uren 12° C. 53.°6 F. '8 middags om 12 uren 13.6° 0.= 56.3° F. middags om 4 uren 16° 0. 60.8° F. Haarlemscho Rechtbank. Diefstal van dobbers. De gebroeders M. en C. F., te Haarlem mermeer, hadden in de vorige maand een kleine honderd aaldobbers gestolen ten nadeele van P Haak. Den vorigen avond had hij ze in een sloot geplaatst, en toen hij den volgenden morgen een aardig zoodje visch dacht te hebben^ kwam hij t-ot de voor hem onaangename ontdek king, dat hij niet alleen geen vish, maar ook geen dobbers meer had. Martinus beweerde, dat hij bij vergis sing de dobbers had medegenomen, in de veronderstelling, dat het zijn dobbers waren. Dat kan men in den nacht ook niet zoo goed zien. „Nu, daar geloof ik niet veel van", zeide de president. „Wat heb jij met de dobbers gedaan?" ,.Wel, hij had een 60-tal dobbers aan een vriend aangeboden, maar deze had daavoor hartelijk bedankt. Thans als ge tuige gehoord, zeide hij: „Edelachtbare; ik wil niet stroopen; dit visschen moet je in den nacht doen, en dan slaap ik liever, als je om halfvijf naar je werk moet". ,,Daar heb je groot gelijk in", antwoord de de president, „doe zulke strooperijen maar nooit". Uit de verdere behandeling der zaak, welke door de ouders der beklaagden werd bijgewoond, bleek, dat de 15-jarige Cornelis niet aan den diefstal schuldig was, maar aan den kant had geslapen, en dat moeder de vtouw de dobbers van haar kinderen thans verbrand heeft, zoo dat ze het nachtelijk werd niet meer zul len uitvoeren. De subst.-officier van justitie meede, dat de oudste bekl. heel goed wist wat- zijn dobbers waren en welke van een an der, daar er aan de visohtuigen voor de visschers voldoende kenteekenen aanwe zig zijn. Terzake van diefstal vorderde het O. M. tegen den 18-jarigen Martinus f 5 boete subs. 10 dagen hechtenis, terwijl het voor Cornelis, wiens medeplichtigheid niet bewe zen was, vrijspraak vorderde. De verdediger, mr. Baas, sloot zich ge heel bij dien eisoh aan. /Wedersp&nnigheid. P. B. A., te Hillegom, had zich tegen den veldwachter A. A. v. d. Yin verzet, toen deze hem op zekeren avond wegens dronkenschap wilde arresteeren. Daar beklaagde, die niet verschenen was, zich eeds meerdere malen aan we- derspannigheid schuldig maakte, vooder- de het O. M. thans een maand gevangenis straf. Mishandeling. P. J. K. had op 5 Mei j.l. te Oude wete ring, H. J. Yasing, bijgenaamd „roode ïlendrik", met een riek ernstig mishan deld. zóó, dat het bloed hem uit het hoofd gutste. Het bleek, dat getuige en beklaagde eerst een woordenwisseling hadden gehad, dat „roode Hendrik'» nu ook niet bepaald tot de gemoedeÜjkste menschen behoort, eü dat bekl. K. nog al driftig is. Het O. M. vorderde drie dagen gevange nisstraf. „Wordt dat nu nog meer?" vroeg bekl., op presidents vraag, of hij nog wat te zeggen had „Dat is nu nog een geheim", antwoord de de president, „de volgende week zal de rechtbank uitspraak doen. Maar wat ver dien je?" „Acht gulden in de week, edelachtbare". „En draag ie dat aan je ouders af?" „Ja-, mijnheer". „Goed ,ga nu maar heen". Vi6ch dobbers weggenomen. C. A. S., van Haarlemmermeer, had zich schuldig gemaakt aan diefstal van vischdobbers ten nadeele van L. Glas, te Hillegom. Beklaagde bekende volmondig „Ik ging op 3 Mei met een bootje langs de dobbers in de Ringvaart en toen dacht ik: ik zal ze maar meenemen", zeide be klaagde. En de daad bij het woord voegen de, had hij een veertigtal dobbers wegge nomen. Het O. M. vorderde tegen beklaagde, die niet erg gunstig bekend staat, drie we ken gevangenistraf. Beklaagde vroeg een geldboete, want hij ging trouwen. En je wittebroodsweken in de gevangenis door te brengen, dat is toch ook niet aangenaam. De rechtbank zou een en ander over wegen. Mishandeling. G. v. H. en G. C, D„ twee Haarlemmer- meerders, kregen op 27 April j.l. ruzie. Het bleef evenwel niet bij woorden, vrij spoedig werd men handgemeen en het gevolg was dat D. door Van H. werd geslagen en getrapt. Het O. M. wees er op, dat d mishande ling met opzet begaan is. Beklaagde had den. mishandelde opgewacht en met voor bedachten iade gehandeld. Deswege vorderde het O. M. zes dagen gevangenisstraf. Beklaagde vroeg een mindere straf. De Batlcankwestie. Dp spanning tusschen Servië en B u 1 g a r ij e. BELGRADO, 10 Juni. (Part). Volgens ide opvattingen in politieke kringen alhier, zijn de uitzichten op een vriendschappe lijke oplossing van het Servisch-Bulgaar. sche. conflict geheel .verdwenen. In mili taire kringen rekent men reeds met het onvermijdelijke van een ooriog. Alle noo- dige maatregelen worden getroffen. Men verwacht dat Servië en Griekenland na afwijzing van den Servischen eisch tot her ziening van het verdrag, de annexatie der veroverde gebieden zal afkondigen, wat door Bulgarije als een oorlogsdaad zal worden opgevat. WEENEN, 10 Juni. (Part.) Uit Belgra do wordt van welingelichte zijde geseind, dat gisteren de Servische regeering een nota aan de Bulgaarsche regeering heeft gezonden, waarin wordt gezegd, dat het wenschelijk is, dat Bulgarije mededeelt of het een samenkomst der minister-presiden ten wenscht en wanneer deze kan plaats vinden. Het antwoord wordt binnen 48 uur verwacht. Indien het ontkennend mocht luiden of indien het antwoord lan ger dan een week mocht uitblijven, zal Servië de annexatie der veroverde gebic den proclamëeren. BERLIJN, 10 Juni. (Part.) Aan de„Berl, Ztg. am Mittag", wordt uit Sofia geseind, dat de staat van beleg in de hoofdstad is afgekondigd. Alle publieke vermakelijk heden zijn gesloten op verordening van den prefectuur van politic. Den bewoners is het verboden zich zonder speciaal ver lof des avonds na negem uur op straat te bevinden. Sterke militaire patrouilles door kruisen de stad. BELGRADO, 10 Juni. (R. O.) De mili taire overheid te Purot (Servië) meldt he denochtend dat aan grondeigenaars, die bezittingen hebben in Servië en Bulgarije alsmede aan Servische ambtenaren, die de grens bewaken, verboden is, de Servisch- Bulgaarsche grens over te trekken. SOFIA, 10 Juni. (R. O.) De verklarin gen van den Servischen kroonprins, die in de „Politici" gepubliceerd zijn, hebben in alle kringen een slechten indruk ge maakt. Men beschouwt ze als weinig gun stig om de rust te doen terugkeeren. De ministerieele crisis duurt voort. De onzijdigheid van Roemenië. PARIJS, 10 Juni (Part). De „Echo de Paris" meent te weten dat Roemenië de verschillende staten de mededeeling heeft gedaan dat in het vervolg bij een nieuw Balkanconflict de onzijdigheid door haar met kan weiden gehandhaafd. Cholera hij de Bulgaren. SALONIKI, 10 Juni. (R. O.). Een in woner van Ferres, wien het gelukt is, dooi het /5'ubbelesanitaire cordon om die stad heen te komen, verklaart dat er dagelijks onder de Bulgaarsche soldaten 200 cholera gevallen voorkomen en ook oenige onder do burgerbevolking. L u c b tv a a r t. JOHANNNISTAL, 10 Juni. (R. O.) Brin- dejonc die van morgen om vier uur te Villa- coublay was opgestegen, landde hedenmid dag J2.04 te Johannisthal. Uit den Rijksvlag. BERLIJN, 10 Juni. (R. O.). De be gr 00 tingscommissie uit den Rijksdag begon bo den met de beraadslaging over het wotsor In werp van het erfrecht van den staat. Eenige onderdeden op het ontwerp werden aange nomen. De stemming over het geheel e artalr één werd uitgesteld. De artikelen twoe en drie werden onveranderd aangenomen, bi, artikel der werd het debat afgebroken tot Dondorda.gvoo rnridda g. Carlistische grappen. LOGRONO, 10 Juni. (R. O.) Om een on bekende redën losten jeugdige Carlisten, van een meeting terugkeerend, geweerscho ten op de bewoners van de Casa Larenia, zes mannen en een vrouw werden ernstig ge wond. Yijf personen zijn in hechtenis go nomen. De ,S a k 8 e n". WEENEN, 10 Juni (R. 0.) De bestuurbare ballon .Saksen" vertrok om 2.57 in de richting van Passau. MÜNCBEN, 10 Juni (R. O.) Het luchtschip „Saksen" dat hedenmorgen vroeg, om drie uur, to Weenen is opgestegen, passoerde om kwart over acht de Oostenrfiksche grens by St.-Florian. Om elf uur is 't hier gesignaleerd. Het schip had met tegenwind te kampen. Op het Oberwiesenveid zou worden geland en troepen waren ter plaatse aanwezig. Do bemanning het oen mededeeling vallen dat niet voor 11.45 zou worden geland, waarop de „Saksen" in zuideiyke richting verder ging Leiden. Geslaagd z(jn voor hot candidaats- examen in de medicijnen de heeren J. Munk. en M. N. Roagholt; voor het twaeie natuur- kundig-examon de h6er G. v. d. Berge; voor het eerste natuurkundig examen de heeren E. W. Molchior eu A. A. Hueber; voor het voorber.-examen v. d. Ned. Ind Adm dien3t, de heersn J. J. Fanoy, M. Zyistra en D. G. t. d. Mesr Mehrvoor het candidaats examen in de rechten de heeren J. A. C. P. van Beek en G. A. Wethmar; voor het doctoraal examen in de rechten de heer A. J. Ver* steegen voor het eerste natuurkundig-examen* de heer E Schlicher Cohen; voor het Propae- dentisch examen in de Godgeleerdheid de heer C. M Lateyn. Het weer ia het buitenland. Alleen in het uitersto zuiden, b.v. in Zuld- FraukrlJk en Zuid-Duitschland, Oostenryk- Hongary# en Nodrd-Itakè heelt het weer noj een rustig karakter. De temperaturen ligge.. daar iets hoven noroi&al en de winden zyQ zwak en voranderiyk. Er deden zich storingen voor (regen of onvreer). In Etvgelaal, Schotland, België, Noord- DuüMhlaixi en Noorwegen heerscht Zuid westenwindweer. Uit zware luchten valt a en toe regen. Het i« daar koel. In Zwitserland is het weer zeer uiteen* {oopeod Locale storingen brachten regen. De temperatuur ligt vry laag. A A Vorige koers '6-/8 8214' 82 63}.( 62 92 84 H 94 S3 H 8U6 85 6456 84*6 60 li 95 92 40 101 101 43 55% 10 51 62 Vi 17 6356 139 74 82 62 '4 23^/4 214 ï- 13» :6'*4 137 676 222 42* 57 15 33 301* 103'4 42 i* 67 143 'i, 230!* 241 57 97 155 53.50 177 95 10*!* 183 971* 447. löbe 20J* 27 93 24»* 17 219* 14» 15-fc 55 X 2Vn 774 1 Koers hedeo 655* 76 82»* 92 94»* 84 H 841* 9*% 1029* 48 57»* 62J* 183 81H 61!* 23«/4 163'* 13».50 630 219 40 33 30 li 103 Ji 41», 65 113 223 215 56!* 95 95»* 1835* 957. 43J* 15% 19H 2l7i 257. 15-/S 22 »4 16»* 207a 144 13% 532* 27a 7 tx 67% 653* 1»* Vb 15% 15 3«% 33* 14% 1374 22H 22 57 J* 58 149 45 64 255 237 312 311 592 577 107 106 541 539 88 J* 122 121'/, 1501* 150'/, 645 180 180 351 50.15 50.15 50 15 30.15 2.47» 2.47» 1.25 1.25 1.89 1.89 2X 2»/4 3

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 3