N°. 16348 Dinsdag lO Juni. A0. 1913. i§cze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Kunst, letteren, enz. Faillissementen. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER A-DTERTENTIEN Van 10 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0,17|. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine adyertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents.Voor het incasseeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsi per 3 maanden i 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn D 1.30. Franco per post1.65. f Leitien, 10 Juni. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Juli benoemd tot assistent aan het Rijks- zuivelstatioa alhier, de heer C. H. Nieuw- land, thans tijdelijk assistent. Tot onderwijzer aan de school met den Bijbel te Leiderdorp is benoemd de heer K. J. Yeenendaal, alhier. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van de rnaaml. vennootschappen: Houthandel voorheen J. J. van Hoeken Zoon, te Lei den, bewilligd bij Kon. besluit van 18 April 1913, met een kapitaal, groot f 200,000, ver deeld in 200 aandeelen, elk van f 1000, waar van 175 stuks zijn geplaatst-. Directeur is de heer J. J. van Hoeken, te Leiden. De vennootsohap heeft ten doel het drijven van den handel in hout zoowel op het bin nen- als buitenland, en het uitoefenen der houtschaverij en houtzagerij. Nederlandsche Rotogravure Maatschap pij, te Leiden, bewilligd bij Kon. besluit van 14 Mei 1913, met een kapitaal van f 300,000, verdeeld in 60 aandeelen, ieder groot f 5000, waarvan 25 stuks zijn go- plaatst. De vennootsohap heeft ten doel: het exploiteeren van rotogravure- en andere drukkerijen en den verkoop van rotogravu res en andere drukwerken. Bedankt is voor het beroep naar de Gerof. Kerk te Zegwaard door ds. D. Fleur- ke, te Ter-Aar. Aan het Prov. Bestuur van Zuid-Hol land in Den Haag werd aanbesteed o a. het vernieuwen van drie vaste bruggen, gelegen in den Rijksweg van 't Haageche Sohouw over Leiden en Woerden naar de Utrechtsche grens, onder de gem. Rietveld en Woerden, beboerende tot de werken voor de Rijkswegen in Zuid-Holland. Min ste inschrijver de heer J. Saras, te Oude wetering voor f 13,430. H. M. de Koningin wordt Woensdag tegen 10 uren 's-voormiddags van Het Loo in de Residentie verwacht. H. M. en de Prins zullen dien dag te 12.45 uur in bij zonder gehooT ontvangen den heer Cas- tenshjold, minister-resident van Denemar ken bij ons Hof, die in buitengewone zen ding door den koning van Denemarken be last is met de overhandiging aan den Prins van de Deensehe orde van den Olifant. H. M. de Koningin hoopt de rozenten- toonstelling te Boskoop dit jaar te bezoeken. Heden is met eenige plechtigheid in. de Herv. Kerk te Spaarndam onthuld een geschilderd kerkraam ter herinncriag aan den waterbouwkundige Cruquius, die daar begraven is. Dijkgraaf en heemraden van Rijnland waren bij deze plechtigheid tegen woordig. De predikant van Spaarndam, dr. Bal- jon, hield een korte toespraak. Tot voorzitter van de Vereeniging van Christelijke Onderwijzers en Onderwijzeres sen in Nederland en de Overzeesche Bezit tingen is benoemd de heer J. Th. Schreuder te Amsterdam; tot penningmeester de heer Yan Andel, te Gorkum. In het Kurhaus te Scheveniugen is gis teren het negende Internationaal Katoencon gres van den Internationalen Bend van Pa troon svereenigingen van Katoenspinners en -wevers geopend door den president van het congTes, den heer B. W. ter Kuile, voor zitter van de Nederlandsche Patroonsvereeni- ging van Katoenspinners en -wevers. De Minister van Landbouw hield daarop een rede en toen d-e voorz. van den Int. Ka- t-oenbond, sir Charles W. Macara. Een schitterende ontvangst is gisteravond door de Regeoring aan de leden van hot Katoencongres en hun dames bereid in de statige Ridderzaal in Don Haag. Zeer druk bezocht was de receptio. De genoodigden werden aan den ingang der zaal ontvangen door den chef van de afdoeling Handel aan het Dep. van Landbouw, Nijverheid en Han del, mr. Everwijn, wien de regeling dezer receptie was opgedragen, en een aantal com missarissen van orde, die de honneurs waar namen, waaronder officieren, attachés aan het Dep. van Buitenlandsche Zaken en eenige bekende commissarissen van orde van vroe gere con gressen Eendeel der gasten vond aan stoeltjes en tafeltjes gelegenheid het drukke gewoel rustig gade te slaan. Een ander deel bo- woog zich in druk gekout, nu met dozen, dan met genen kennismakend, of korte go- sprekken wisselend, door de ruime zaal. Aan het einde der zaal, voor den troon met zijn roodfluweelen baldakijn, dat een imposan- ten indruk maakte in hot fonkelend electrisch licht, was een rij groenfluweclen stoelen ge plaatst, waarvóór de eigenlijlco gasthceren van dezen avond, de ministers Talma, De Waal Male fijt, De Marees van Swinderen en Talma stonden, om met do dames en hee- tren, (die aan liep werden voorgesteld, ken nis te maken of do genoodigden, die hen kwamen begroeten, de hand te drukken. In den kring, die zich hier weldra for meerde, werden opgemerkt, behalve de Pre sident van den Internationalen Katoenbond. Sir Charles Wright Macara, met zijn tal rijke ridderorden getooid en de president en de secretaris der Nederlandsche patroonsver- eeniging van katoenspinners en -wevers, de heeren Ter Kuile en De Monchy, de vioe- president van den Raad van State, jhr. Rüell en eenige leden van dien Raad, de Commis saris der Koningin in de provincie Noord- Holland, mr. Van Leeuwen, de burgemeesters van Den Haag en Rotterdam, vele booge hofdignitarissen, de oud-Ministers Van Tets van Goudriaan en Fock en do gezanten van verschillende groote mogendheden, verschei dene met hunne dames. Omstreeks halftien hief de muziek, die op de gaanderij het samenzijn opluisterde, het „Wilhelmus" aan. Do gasten schaarden zich in twee rijen ter weerszijden van het gangpad en Z. K. H. de Prins, bescherm heer van het congres, trad binnen. Hij was op het bordes ontvangen door een viertal commissarissen van orde, terwijl ook de Mi nisters zich naar den uitgang hadden be geven om bom te begroeten. De Prins, die er bijzonder welvarend en opgewekt uitzag, was in avondtoilet, getooid mot bet comman deurskruis van de Johanniterorde, het bieede ordelint van het grootkruis van den Nederlandschen Leeuw onder het vest en de grootkruisen van die orde en de Oranje-Nassauorde op den rok. Hij begaf zich jiaar het einde der zaai, waar cercle gemaakt werd en onderhield zich daar met tal van genoodigden. Later bewoog hij zich ook op do meest ongedwongen wijze tus- schen de gasten en sprak zoowel dame3 als heeren aan. Ook vertoefde hij eenigen tijd. in het rooksalon, dat in de rolzaal was inge richt. Ook de Lairessezaal was dezen avond voor de genoodigden opengesteld. Gelijk ge bruikelijk waren in de ontvangzaal buffetten aanwezig, waar menigeen zich aan den ver- frissc-henden dronk kwam laven of eenige versnapering gebruiken. Tegen elf uur vertrok Z. K. H. In de collegezaal van prof. Straub in 't WilheJijiinagasthuis te Amsterdam wordt van 28 Juli tot en met 2 Aug. a.s. op initiatief van de Commissie voor Kinderstudie, inge steld door het Ned. Ooderwijzers-Genoot- schap, de vierde vacantic-cursus in paedago- giek gegeven. Tot deelname aan dezen cur sus worden uitgenoodigd alle onderwijzers en onderwijzeressen, werkzaam bij het lager en het voorbereidend onderwijs en andere belangstellenden. Tot directeur van gemeentewerken te Deventer is door den Raad benoemd de heer W. Hanegraaff, kapitein-ingenieur te Amsterdam. De Raad van Bussum heeft een nieuwe verordening vastgesteld op de hef fing eener belasting op de openbare ver makelijkheden. In deze verordening is in hoofdzaak afgeweken van het systeem, om een vast bedrag per 24 uur als belasting te heffen. Er zal nu 5 pCt. belasting geheven worden der zuivere opbrengst van verma kelijkheden, waarbij uitsluitend toegang wordt verstrekt op entree-bewijzen of te gen betaling van entree. Mr. P. J. Troelstra, die. deze week op verschillende plaatsen in Friesland als spreker zou optreden, moet door een ern stige keelontsteking van al die spreekbeur ten afzien. De gewone audiëntie van den Minister van Financiën op Donderdag 12 dezer en die van den Minister van Waterstaat op Yrijdag 13 dezer zullen niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. Alhier is opge richt een Ned.-Herv. Knapen-Vereeniging met 27 leden. KATWIJK. De Raad komt a.s. Donder dagmorgen te halfelf bijeen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onder storm- en regenbuien hadden de grenadiers en jagers gedurende den afgeloopen nacht in ons dorp met omgeving velddienst; me nigmaal weerklonken tijdens het nachtelijk uur doof de stille straten de salvo's. Wielrijders renden langs de wegen, achter volgd door de schietende, maroheerende man schappen; kortom het was oorlog in optima forma, zoodat vele eerzame burgers ver" schrikt ontwaakten. In het Veereinde, alhier, werd gisteren een 'fiets, die tegen een boom stond, door een met zeer veel snelheid rijdende auto zoo danig aangereden, dat zij voor het gebruik ongeschikt was. De berijder, P. de R., was juist te voren gelukkig afgestapt, waardoor de aanrijding zich slechts tot het rijwiel bepaalde. De inzittende dames hebben de geraamde schade onmiddellijk vergoed. NOORDWIJKERHOUT. Gisteravond kreeg ons dorp bezoek van een honderdtal Hillegomsclie stakers, die hier reclame kwa men maken en verder naar Noordwijk trok ken. Alles had een rustig en ordelijk ver loop. NIEUWEWETERING. Tot onderwijzeres aan de bijzonden® lagere school alhier is be noemd mej. A. C. M. A. te Winkel, van 's-Gravenhage. SASSENHEIM. Alhier worden door eenige kweekers en exporteurs pogingen aangewend, om te komen tot oprichting éener bloem bol- lenbeurs voor het a.s. haaidcl^oizoen. TER-AAR. Stemgerechtigde ingelanden van den Noordeindsehen en Geerpcdder hiel den, onder leiding van hun voorzitter, den heer W. F. Visser, te Laiigeraar, een ver gadering. Uit de rekening van den kassier bleek, dat do inkomsten waren over Noord- eind f 1782, de uitgaven f 1707batig saldo f 75. Afdeeling Geer, inkomsten f216.82, uit gaven f 216,04; batig saldof 0.78. Afdam ming f336.78 ontvangen, uitgaven f 178.96; batig saldo f 157.82. Begrooting over 1913 aan inkomsten en uitgavenafdeeling Noord- eind f 1546.44 en afdeeling Geer aah in komsten en uitgaven f224.17. Afdamming aan inkomsten en uitgaven f309.78. De hee ren R,. Kempenaar en P. W. Rroft wer den als bestuurslid herkozen. Aan den mo lenaar J. Mank werd voor zijn vele malen in het afgeloopen jaar een gratificatie ver leend van f 25. Het plan verbetering G eer- weg komt in bespreking en wordt algemeen te kostbaar gevonden en goedgevonden, dat voor dit doel beide polders elk f 1000 daar aan zullen bijdragen. WOUBRUGGE. Door mej. de wed. P. C. Singer, overleden op 27 Mei j.l. te Alpben, is aan het Diakonie-Weeshuis alhier ver maakt duizend gulden. Door het bestuur va.n den polder „Vi.er- ambacht" is verlof verleend, om nabij de plaats, waai' het kasteel ^Ter Woude", al hier, heeft gestaan, opgravingen Ie doen naar de aldaar zich bevindende mopsteenen. Het plan bestaat om van deze stoenen een een voudig monument te bouwen op de plaats, waar de voorpoort van dit kasteel heeft gestaan, en dit op den dag der feestviering te onthullen. ZOETERWOUDE. Van den visscher H., alhier, zijn in den nacht, ontvreemd eenige fuiken, die iii de onmiddellijke omgeving van zijn woning, door hem te water waren gezet. De politie is met de vermissing in kennis gesteld ^n doet onderzoek. Koninklijke Academie van W etensohappen. De afd. der Koninklijke Academie van Wetenschappen, bestemd voor de taal-, let ter-, geschiedkundige- en wijsgeerige we tenschappen, liield gistermiddag, onder lei ding van prof. P. D. Chantepie de la Saus- saye, haar gewone vergadering. Ingekomen was o. a. het overlijdensbe richt van prof. dr. S. A, Naber. De voorzitter wees er op, dat deze tij ding zeker met groote aandoening door de leden der Academie was ontvangen, al had men haar dan ook ree-ds lang verwacht. Naber's afwezigheid, zeide hij, heeft maanden lang reeds een leegte gevormd voor wie jaren lang als trouw bezoeker de ze vergadering bijwoonde, waar Naber bijna nooit in ons midden ontbrak. Prof. G. Kalff (Leiden) deed daarna een mededeeling over: „De aandacht als lite rair vei schijnsel." Collectie Steengracht. Te Parijs, in de Galerie George Petit, is het eerste gedeelte van de collectie-Steen gracht uit Den Kaag, oude schilderijen, ver kocht. Experts waren Jules Féral, Parijs, en Frederik Muller Co., Amsterdam. Inhet geheel bedroeg de opbrengst 4,225,900 francs. Een doek van Rembrandt, Batseba, bracht een millioen franc opHet schil derij gaat naar Amerika. Voor Nederland zijn een zestal doeken, te zamen voor een waarde van meer dan een millioen francs, behouden. In de „N. R. Ct." schrijft de Parijsehe correspondent van dit blad o. m. De verkooping Steengracht is voorbij. Zij is ©en van de groote gebeurtenissen ge weest, waar nog jaren later van gesproken zal worden. Hedenavond werden de oou- ranten op de Boulevards uitgevent met den kreet: „Eén millioen voor een schilde rijJa. Rembrandte Batseba, een klein schilderijtje van 58 bij 16 c.M. heeft den fant'astischen prijs van l millioen francs op gebracht, hetgeen volgons do avondbladen de hoogste prijs is, nog ooit in openbare veiling voor 'n schilderij gegeven. Ik sprak een bekenden Nederlandschen kunstkenner en vroeg hem, of dat werkelijk de hoogste prijs was, die tot heden gemaakt was. Hij herinnerde zich daarop, dat een schilderij van Raphael, de heilige maagd omgeven door engelen, indertijd onder de hand ge kocht was door Pierpont Morgan voor 1 millioen, maar voor een schilderij in open bare veiling meent hij ook, dat de som van 1 millioen werkelijk tot heden toe de hoog ste was. Toen in de gespannen atmosfeer van de groote zalen van Georges Petit te kwart na drie de vendu-meester 1 millioen riep, kwam er eerst een oogenblik van doodsche stilte, toen ging applaus op. Wan neer het applaus bedaard is, klinkt weder de stem van den vendu-meester„i millioen niemand meer dan 1 millioen? één maal, andermaal, voor de derde maal, niemand meer dan 1 millioenDan valt de ha merDan klinkt het van alle kanten: „Yoor wie?'' „Voor wie?, zeg op den naam!'' en het antwoord luidt: Duveen. Dat is de groote Amerikaanscho kunst handelaar, die bijna uitsluitend Amerika an- sche cliënteele heeft, zoodat, zooals wij ge dacht hadden, dit onvergelijkelijke stuk waarschijnlijk wel naar Amerika zal gaan. Zal de>ze veiling dus in de internationale verkoopings-annalen tegelijk de veiling van Batseba en die van het millioen blijven, ze is buitengewoon merkwaardig voor Neder land uit een ander oogpunt. De Kloosterkerk. Naar de „N. Ct." verneemt, hebben kerkvoogden en notabelen van de Ned.- Herv. Gemeente te 's-Gravenhage beslot-en de restauratie der Kloosterkerk voort te zetten. LooEiactie bloemiatarbeider». Men schrijft ons uit Noordwijk: Gisteravond omstreeks negen uren kwam een gTOot aantal Hillogomsehe bloemistar beiders, gTOotendoels op de fiets, voor oen klein deel op een sleepers wagen, zingende ons dorp binnen, 't Waren stakers ön an deren. die in bij de federatie aangesloten vereenigingen loonactie voeren. Zij trokken onder algemeone belangstelling der Noord- wijkers, die uit hnn zoete avondrust werden opgeschrikt, de Voorstraat over tot op het Lindenplein, waar zij halt hielden. Som migen der betoogers vertelden ons, dat het een waarschuwing gold aan de Noordwijk- sche losse werklieden, om niet te gaan ar beiden bij de firma Iv. van Bourgondiën en Zonen, waar de staking geproclameerd is. Anderen daarentegen doelden ons mede, dat hot een ovatie, eon huldobctoon was aan die Noordwijkers, die gisteren naar Hillegom waren gegaan, om bij genoemde firma te gaan werken; doch die na een onderhoud met de stakers or van afgezien hadden, „be smet" werk te verrichten. Dit laatste leek ons het meest aannemelijk. Do betooging, als ze zoo hceten mag, had een kalm en orde del ijk verloop. Toen onze politie, die terstond in actie was, den wensch te kennen gaf, dat zij zonder gezang het dorp weer zouden verlaten, voldeden do Hillogommers daar volgaarne aan. Langs dcnzelfden weg, dien zij gekomen waren, verlieten zij ons dorp weer, en keerden naar Hillegom terug. Klectrische stroom iu de Haarlemmermeer. Zooals bekend is, werd indertijd door den Raad besloten een groot gedeelte der ge meente als Hoofddorp, Nieuv/-Vennep en Ab- benes, van gas te voorzien. Van officieoio zijde vernemen wij, dat het in de bedoeling ligt, deze plannen tc laten varon en te komen tot olectrische verlichting. De zeep hooge ijzerprijzen vooral schijnen tot wij ziging der plannen aanleiding te geven. Men zal trachten stroomlevering van uit Leiden te verkrijgen. Salaris-actie ambtenaren en werklieden. Door het comité van den rijkswerklieden- bond, den post,- telegrafie- en telefoonbond en den aigemeenen Nederlandschen ambte- naarsbond, was Zondagmiddag te Amster dam een meeting belegd, ten eindo te pro testeeren tegen de wijzen, waarop de Re geering de herhaalde verzoeken om salaris- verhooging, uitgegaan van 's Rijks-ambte naren en werklieden, behandeld heeft. Aan de uitnoodiging om de vergadering bij te wonen, was door zooveel belangheb benden gehoor gegeven, dat de groote zaal vrn „Bellevue" geheel bezet was. Tal van vereenigingen hadden afgevaar digden ter meeting gezonden, alsmede vaan dels en banieren. De beer J. Oudegeest opende de bijeen komst. Hij deelde nog mede, dat ruim 11000 georganiseerde arbeiders in dienst van het Rijk, provincie en gemeente, op de meeting vertegenwoordigd waren. Een ze ven-en-twin tigtal vereenigingen zonden afgevaardigden en bovendien kwamen verscheiden adhaesie- betuigingen in, onder welke een paar van Christelijke zijde, waarin verklaard werd, dat men het volkomen eer* is.met de govoer- de actie, doch niet ter vergadering kon j verschijnen, omdat deze op Zondag gchou- den werd. Onder applaus richtte hij een woord van welkom tot de matrozen en soldaten van de Nederlandsche marine, die onder allen druk der Regeering het hoofd hoog houden en hun organisatie trouw blijven. De volgende sprekers waren de heeren Den Broeder, bestuurslid van den Aigemee nen Nederlandschen AmbtenaarsbondVan Stapele, bestuurslid van den Aigemeenen Bond van Nederlandsch Post-, Telegracf- ent Telefoonpersoneel; Emmer, voorzitter van den Aigemeenen Nederlandschen Rijkswerk- liedenbonden K. ter Laan, lid van- do- Tweede Kamer der Staten-Generaal, met; daverend applaus door de vergadering be-, groet. Aan het slot -der vergadering werd met; algemeen© stemmen de volgende motie aan-; genomen De vergadering enz. overwegende, dat door de nog steeds aan houdende, door de Regeering met cijfers aangeduide stijging der prijzen van de eer-, ste levensbehoeften de koopkracht van het- loon der ambtenaren en werklieden zooda-,- nig is verminderd, dat reeds geruimen tijd een noodtoestand in vele gezinnen van het lagere personeel, in dienst van het Rijk, beersoht overwegende, dat in de ten einde loopen- de regeeringsperiode aan de talloozo drin gende verzoekschriften om lotsverbetering- geen aandacht is geschonken; van oordeel, dat een algemeene verhoo ging van de loonen der lagere ambtenaren' en werklieden geen uitstel kan lijden; draagt aan het comité op namens de tf>r- vergadering aanwezige ambtenaren en werk lieden er bij de komende Regeering op aan? te dringen, dat op de begrooting voor 1914 een zoodanig bedrag wordt uitgetrokken,- dat zoo spoedig mogelijk het loon van alle; ambtenaren en werklieden die f2000 of min der verdienen, verhoogd worden met 20' r>Ct. op de eerste f 1000, totdat een algebeo- loonsherziening zal zijn tot stand geko men die maatregelen te nemen, door welke aan dit algemeen verlangen kracht wordt bij gezet deze motie ter kennis te hrencren aan do Regeering en aan do beide Kamers der Sta ten-Generaal onmiddellijk na haar optreden. Onler het zingen der ..Internationale'* gingen de aanwezigen uiteen. (iroenlwerkersslakiiiï. Men maldt on* uit Den Haag: De grond- workeravereeniging „Streven naar Verbete ring" besloot in een Zondag gehouden ver gadering met 312 tegen 34 stemmen de algemeene staking te proclameeren. Als oorzaak vaa dit conflict vernemen wü o.a., dat in 1910 na een staking van vyf weken met do aannemorsvoreenigingen een contract werd afgesloten tot Juni 1912. Na afloop van dit contract werd onderhandeld over een nieuwe overeenkomst, waarna ia Maart j 1. overeenstemming werd verkregen met de aannemersvereenigingen „Onder noming en Vrüheid" en „De Nijverheid" Het loon van 26 cfcnt per uur zou jaarlijks worden verhoogd met 1 cent tot 1915. Do voerlieden en expediteursvorooniging „Eensgezindheid", hoofdzakelijk bestaande uit onderaannemers, die het werk aannemen van de leden der andere vereenigingen, bloef tot heden weigerachtig de overeenkomst te teokenon. De eischen, die thans gesteld worden, z(Jn 30 cents uurloon en de vr^Je Zaterdagmiddag. Verschillende groote grondwerkon komen door deze staking stil te liggen als het Park „Zorgvliet", de Koningskade, de N euwo Ver keersweg en de rioleering van het Vredes paleis. Ook de gemeentewerken worden door deze staking getroffen. De stakers, ten getale van ruim 650 man, loden van de grondwerkers- vereeniging, zjjn aangesloten b\j do Landelijke Federatie van Bouw vakarbeiders. SPORT. Schaken. De uitslag yan eon dezer dagen Utrecht gehouden wedstrijd tusschen de studenten- schaakclub van den „Leidschen Stud9nten- bond en van „U. S. R." was als volgt: J. Feenetra Kuiper 0 Van Gelder 1 F. Fesnstra Kuiper 1 Groot 0 Bottema 1 Rodenburg 0 Beeker 0 Hills 1 Pleck 1 P. Mulder 0 Meyer 0 Van der Molen 1 A. Zuiderduin, winkelier, te Lelden. G. Diederike, schoenmaker, te Baseenheim. J. Snel, kolfiehuishouder, te Voorburg. J. F. R. Buwalda, pensionhoudster, Den Haag. W. Kaldenboch, behanger, Den Haag. De Handelsvennootschap onder de firma Gebr. Fijn, koopman In granen en molenaar, gevestigd te Gouda, en haar leden P. R. H. van Griethuizen en W. J. Fijn, belden te Gouda. G. G. A. PUI, kok en banketbakker, laat- stelUk gewoond hebbende te Utrecht. B. Koker, ontvaDger der gemeente De RUp. Opgeheven ia het faillissement van de Neutr. Coöp. Broodbakker!) en VerbruikeVereeniging „Algemeen Belang", te Leiden.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1