N». 16340 Zaterdag 31 >ïei. A0. 1913. feze tCcarant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Officieel© Kennisgeving. LEIDSCH DA&BLAJ) PRIJS DER ADVERTENTIEN: 7 an 1o regels 1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine ilvertertien yan 30 woorden 40 Gents contant; elk tiental woorden meer 10 Gents. -Voor het incasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per postt 1.65. VERK1EZIÜG. Do Burgemeester der gemeente Lelden, Gelet op artikel 129 der Kieswet en op de beschikking van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken van den 23en April j.l., No. 2856, Afdeeling B. B. Brengt ter kennis van de kiesgerechtig den dat de verkiezing (candidaatstel- ling) van éónlid van de Tweede kamer der Staten Generaal in het kiesdistrict Leiden zal plaats hebben op Dinsdag 3 J u n i a. s., de stem ming, zoo die noodig mocht blijken, op Dinsdag 17 Juni e. k, en de her stemming, zoo noodig, op Woensdag 2 5 Juni d. a. v.; dat op den dag der verkiezing (3 Juni) ter Secretarie dezer gemeente, bij hem, Burgemeester, van des voormiddags ne gen tot des namiddags v i e r uren opga ven van candidaten kunnen worden inge leverd; dat deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den oandidaat en onderteekend zijn door ten minste veertig kiezers, be voegd tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt; dat de inlevering der opgaven persoon lijk moet geschieden door een of meer per sonen, die haar hebben onderteekend en dat de tot invulling bestemde formulieren voor deze opgaven kosteloos ter Secretarie verkrijgbaar zijn vanaf heden tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 31 Mei 1913. Leiden, 33 RSeï. Morgen, Zondag, zal het veertig jaren geleden zijn, dat moj. G. D. M. van 't Haaff thans onderwijzeres en plaatsv. hcofd, als onderwijzeres verbonden werd aan de openb. lagere school eerste kl. voor meisjes aan de Boommarkt, alhier (hoofd mej. G. Bruin tjes). Door de afd. Leiden der S..D. A.-P. 13 aan den Raad alhier een adres 'gezonden., waarin adressante te kennen, geeft, dat uit een officieel schrijven van B. en rWs. van Leiden, van 16 Mei 1913 het be stuur der afdeeling is gebleken, dat do Stadszaal voor het houden van congressen 6t-eeds kosteloos wordt beschikbaar gesteld; dat de afdeeling echter ver loden jaar, toen zij voor het partijbestuur gedurende drie dagen de stadszaal huurde voor het hou den van het congres der partij, daarvoor f130 heeft moeten betalen; dat het bestuur moet veronderstellen, dat 'derhalve van dit congres, hetwelk even als de andere congressen, waarvoor koste loos de zaal is beschikbaar gesteld voor een belangrijk deel oen wetenschappelijk ka rakter droeg o. a- werd hierop na uit voerige discussie het Leidsch program vast gesteld hij vergissing zaalhuur is ge vraagd dat het bestuur toch niet mag véronder- stellen, dat in Leiden de gemeente gebou wen kosteloos ter beschikking stelt-, wnnnoer het hecrencon gr essen, doch dat hiervoor zaal- huur wordt gevorderd, wanneer het arbei ders-congressen betreft dat liet bestuur der afdeeling dus moot aannemen, dat de gevraagde en betaalde som van f 130 op een misverstand berust. Redenen, waarom het bestuur der afdee ling zich beleefd tot dit collego wendt, met het verzoek te willen zorgen, dat do f 130, die de afdeeling verloden jaar voor rekening der partij ten onrechto als zaal- huur voor de Stadszaal heeft betaald, we derom uit de gemeentekas worden terug gegeven. Den 3den Juni a.s. hoopt een hij velen bekend en geacht Leidenaar zijn 80sten ver jaardag te vieren, 't Is de oude heer W. Brune, gepensionneerd besteller der H. IJ.- S.-M., in ,welke kwaliteit de meesto Leide- naars, die hier reeds eenige jaren wonen, hem ongetwijfeld wel hebben loeren kennen en waardeeren, want Brune bracht niet alleen 'de pakjes, hij had ook altijd een vriendelijk .woordje voor zijn klanten en stond gaarne iemand met raad en daad bij. Nu rust hij op zijn lauweren. Zijn vrouw heeft hij verloren, maar met zijn ook reeds bedaagde dochter woont Jiij in het Brouckhovenhofje 7, op de Papengracht. Misschien voelt deze en geno behoefte den ouden, vriendelijkan man op dien dag nog eens de hand Ie drukken. De heeren H. N. Ysbrand.y en P. van der Wal, beiden candidaat tot den H. Dienst alhier, hebben zich in een adres aan den kerke raad van de Ned.-Herv. Gem. alhier beklaagd, dat er op gedrukte attestatie, die de kerke raad hun ten be hoeve van hun propone nte-examen had verstrekt, achter de woorden: ,,...en dat geen bezwaren tegen zijn leer en leven bij hem (den kerkeraad) zijn ingebracht'V zijn bijgeschreven de woorden: „en dat hij volgens zijn eig6n verklaring niet instemt met den letterlijken zin van de formulieren van ©enigheid'" Zij hebben met die attestatie slechts noo- de genoegen genemén. Zij konden er geen ander krijgen, en moesten er voor hun proponents-examen een hebben; maar blij ven deze handelwijze van den kerkeraad onredelijk vinden. Is het toch bij den ker keraad een geldig be zwaar f niet in te stemmon met den letterlijken zin dier for mulieren, dan had hij de attestatie niet mogen afgeven; is het geen geldig be zwaar, waartoe dan de aainteekening 1 Als de kerkeraad de beoordeeling van de gel digheid van het bezwaar heeft willen over dragen aan de Provinciale Kerkbesturen, die het examen afnemen, dan heeft do uit komst hun geleerd, dat zij het geen gel dig bezwaar vinden. Bovendien beklagen adressanten zich over de willekeur van den kerkeraad, want het ondervragen van degenen, die de attestatie noodig nebben, en het maken van de aan- teekening geschiedt krachtens een kerke- raadsbeslu.it van 1902,dat echter jaren lang onuitgevoerd is gebleven en laatstelijk wel op adressanten ib toegepast, maar niet op anderen, die vrijzinnig zijn evenals zij en dus evenmin instemmen met den letterlij ken zin der formulieren. Ds. H. Thomas, pred. der Geref. Kerk te Berlikum, beroepen naar hier, hoopt op Zondag 29 Juni afscheid te nemen van zijn gemeente en op Woensdag 9 Juli, des avonds te acht uren, intrede te doen in de Geref, Kerk te Leiden, na óp Zondag morgen 6 Juli te zijn beve-stigd door ds. H. J. Kouwenhoverf. Te 's-Gravenhage had, zoo meldt men ons, in „Café Nationaal" een vergadering plaats van de Wagenverhuurdersvereeniging. Tegenwoordig waren de af deel in gen Amster dam, Haarlem, Zaandam, Den Haag, Rot terdam en Dordrecht. Ook Leiden, hoewel nog niet hij de Vereeniging aangesloten, was vertegenwoordigd, daar het spoedig tot haar zal toetreden. Doel van deze verga^ dering was: het tot-stand-komen van een Na- tionalen Bond van Wagenverhuurders, ter onderlinge waarschuwing tegen wagendie- ven; het opsporen van vermiste of gestolen wagens; het bekend maken van slechte be talers en van lien, die de huurwagens ver- waarloozeu hefc uitgeven van een centraal- wagenverhuurders bladde plaatselijke huur prijzen in overeenstemming te brengen met do verhoogde arbeidsloouen. de duurdere ma terialen, de lasten en het hooge risico van zoek raken der wagens. De vergadering werd met den besten uit slag bekroond en eenige heeren werden be noemd tot leden van een comité, dat verder 6tatuten, enz. zal samenstellen, waarop zoo spoedig mogelijk de Kon. goedkeuring zal worden gevraagd. De volgende week zal er reeds alhier een vergadering plaats hebben tot het stich ten van een Leidsche Vereeniging van Wa genverhuurders* welke Vereeniging hoog noo dig is gebleken in den laatsten tijd. Te Breda is toegelaten als assistent apothekeres mej. H. E. Klootwijk, van Lei derdorp. De heeren W. Slingerland, van Voor burg, C. M. Langevcld, van Leidschendam, en V. O. Koch, van Rijswijk, zijn in Don Haag geslaagd als onderwijzer. Vrijdagmiddag is, in tegenwoordigheid va-n commandant en mevrouw Ridsdel en vele anderen, het aanzienlijk vergroote ge bouw voor zwervers en ontslagen gevange nen op de landkolonie van het Leger des Heils, nabij Barnevêld, geopend. Bij deze gelegenheid had de commandant den ver pleegden een heerlijken maaltijd aangebo den, waaraan eveneens alle hóoge officie ren en aanwezige dames plaats namen. Na afloop hiervan werd door versehei- dene het woord gevoerd. Na een ongesteldheid van eenige maanden en een ziekbed van weinige da/- gen is te Amsterdam de oud-hoogleeraar S. A. Naber op bijna vijf-en-tachtig jarigen leeftijd ontslapen. Door het classicaal bestuur van Haar lem is de akte van godsdienstonderwijzer uitgereikt aan de heeren A. L. Soetekouw, te Oostzaan, M. W. Hijkcop en C. van Morra, beiden te Heemstede. Gisterochtend ondernam H. M. de Koningin, met gevolg, een automobiel- tocht naar Kampen en Zwolle. Te acht uien van Het Loo vertrokken, reed H. M. over Heerde naar Kampen en vervolgens over Genemuiden en Zwartsluis naar Zwolle. Op den terugweg maakte H. M. een wan deling nabij Wijhe en bereikte over Deven ter en Twello te 12 u. 45 min. Het Loo. Naar de „Pr. Gr. Ct." verneemt, aanvaardt dr. D. Bos de uitnoodiging van mr. Troelstra tot het houden van een open baar debat te Gronihgen over de onder wijspolitiek van dr. Bos- Naar „Het Vad." meldt, wordt de ka pitein P. E. Pfeiffer, adjudant van de 4de infanterie-brigade, binnenkort bevor derd tot majoor. Voor een stampvolle zaal van het Concertgebouw te Arasterdam trad gister, avond de Minister van Staat, dr. A. Kuy- per als spreker op. Op daartoe tegen betaling verkrygbaar gestelde kaarten hadden alleen leden van den Bond van Antir. Kiesvereenigingen „Nederland en Oranje" en liun introducés toegang. Ondanks die beperkende bepglnig was de belangstelling zeer groot. Ander half uur vóór den aanvang, verdrongen^zich honderden vcor den hoofdingang. Vóór dr. Kuyper arriveerde, zongen de "aanwezigen het bekende antir. strijdlied van Da Costa, om daarna staande bet „Wilhelmus" aan te heffen. Nadat nog enkele Psalmen waren gezon gen, hieven de aanwezigen opeens een groot gejuich aan. Begeleid door den voor zitter van „Nederland en Oranje", prof. mr. P. A. Diepenhorst en de bestuursleden, de heeren mr. H. Bijleveld Jr., W. de Vlugt en D. Wijnbeek, kwam dr. Kuyper op het podium. Het gejuich der opgekomenen duimde en kele minuten. Onmiddellijk nadat dr. Kuy- per aan de bestuurstafel had plaats geno men, zong de vergadering hem staande toe: Psalm 134, vers 3. Prof. mr. Diepenhorst verzocht daarop de aanwezigen te zingen Psalm 33, het laat ste vers. De president ging voor ip gebed en heet te daarna de aanwezigen' welkom, doch vooral dr. Kuyper. Het is een. oogenblik, Zei de voorzitter, waarnaar ons anti-revoliutionnairC volk heeft verlangd, 't Werd fijd, Excellentie F Vcle plaatsen^ buiten: Amsterdam gingen vóór- en voor Amsterdam ging uw aanwe zigheid verloren. Het is tien jaren gele den, dat wij u zagen optreden. Toch be staat er een nauw verband tusschen Uwe Excellentie en Amsterdam. Hier toch leid- det gij uw geestelijk leven. Hier hebt gij den Bond der Anti-Revolutionnairen ge sticht, eerst waart gij onze oprichter, la ter onze generaal, onze aanvoerder. Am sterdam en dr. Kuyper zijn dan ook onaf scheidelijk aan elkaar verbonden. Dr. Kuy per is Amsterdammer gebleven. Het anti- revolutionnaire Amsterdam, aldus besloot prof. Diepenhorst zijn openingswoord, wacht op u. Het woord is aan onzen oud- bondsveorzitter. Dr. Kuypers redevoering was getiteld „De heilige orde." Prof. Diepenhorst vertolkte den dank der vergadering, zette het belang van den ko menden strijd uiteen en drong' aan op het offeren van steunpenningen, daarbij wij zende op de 22,000 gulden, welke door „Blank en Bruin" met den „gelen Manda- rijen.Bond," tegen zwart uit Indië naar Hol land was gezonden. Onder het zingen van het laatste- vers van Psalm 84 en daarna van Da Costa's lied ging de vergadering uiteen. In tegenwoordigheid o. a. van den Minister van Waterstaat, werd gisteren de poppententoonstelling in Hotel ,,De Witte Brug" te 's-Gravenhage geopend'. Gravin Yan Limburg Stirum, presidente van het comité tot steun van de Vereeniging het Blauwe Kruis", sprak een welkomst woord, waarin zij dank en hulde bracht aan allen, die deze tentoonstelling hebben voor bereid en aa.n den directeur en de directice der „Witte Brug" voor het belangloos be schikbaar stellen der zalen. Mevrouw Yan Karnebeek, echtgenoote van den. burgemeester, sprak het openingswoord_ Kort na de opening kwam ook de Minis ter van Buitenland'sehe Zaken jhr. De Ma- rees van Swinderen, de tentoonstelling be zoeken. In den Raad van Medemblik kwam een incident voor. Bij de rondvraag meende d'e heer Vlaming ver-plioht te zijn, een ernstig protest te doen hooren tegen wat in de laat ste dagen daar voorviel, ~ok op 15 Mei (toen ds. Onnes, van Westzaan, en mr. P. Ti be man, van Bloemendaal optraden)de zeer talrijke R.-K. zijn, volgens spr., door hen brutaal beleedigd en gekrenkt in wat hun het meest dierbaar is. Spr. heeft den bur gemeester gevraagd', bedoeld optreden te verbieden; echter zonder Lucces. Voorts komt spr. er tegen op, dat de burgemeester on langs bij het optreden van jhr. De Mu- railt, die ook krenkend voor de R.-K. was. d'ezén een ,,tot weerziens" toeriep. De burgemeester uient te bedenken, dat hij bu-rgemeester is van heel de gemeente. De burgemeester komt tegen het door den heer Vlaming gesprokene op. In zake het „tot weerziens" aan jhr. De Muralt merkt hij op, dat dit alleen betrekking had op diens toezegging, nogmaals te Medemblik op te treden met het onderwerp: „de Tarief- wet". Hierover wenschte spr. meer te hoo ren, en dee-lde (als zijn persoonlek oordeel) mede de Tariefwet een ramp voor den landbouw te achten. Wat de rede van jhr. Muralt betreft, daarvoor is spr. niet verant^ woordelijk, evenmin als voor die van ds. Onnes en mr. Tidemanspr. was hierbij trouwens niet tegenwoordig. #Na nog eenige zeer verwarde discussie werd het incident gesloten. De hoer P. do Bruyne, vice consul van Engeland te Middelburg, die de vorige week do Koningin van Engeland vergezelde op een auto tochtje door een gedeelte van Walcheren en H. M. de bezienswaardigheden van Middel burg deed in oogenschouw nemen, ontving van het Engelsche koningspaar een diamanten dasspeld met de initialen G. M., waarboven een kroontje. Uit Amsterdam meldt men onsDe Soc.-Dem. Party zal aan de komende Staten verkiezingen niet deelnemen. Van Raden Soetan Casajangan ontving „Het Vad." bericht, dat het „Instituut voor eenheid en vooruitgang van Groot-Nederland" is opgericht. Het voorloopig bestuur is samengesteld als volgt: mr. J. H. Abendanon, H. E. Prins, W. F. L Boissevain, J. J. Moyer, Ch P. J. Blok. De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, baron Sweerts de Landas Wyborgh, heelt Woensdag met mr. Bruins, hoofdcom mies, de gemeenten Schoonhoven en Berken- woude en gisteren Zoeterwoude, Ha^erswouda on Alphen bezocht. De afgeloopen week is in de hoofdstad een gilt van f 25,000 Ingekomen voor oen Hervormde kerk in hot Westerkwarlier te Amsterdam. In het geheel is er thans bjjra f 77,000 byean. By de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, houdende voorziening tegen waterverontreiniging door gemeonteiyke riolen of andere gemeentelijke werken tot afvoer van vuil. Mej. W. M. Arbeitor, directrice der Huishoud en Industrieschool te Alkmaar, is, naar het „Hdbl." meldr, als zoodanig benoemd te 's Gravenbage. Te Amsterdam is, 51 jaar oud, over leden de heer D. do Geus, leeraar aan de late H. B.-3. met driejarigen cursus en oud- hoofd eener openbare lagere school. ALKEMADE. In plaats van den heer Van Bever Donker, kommies dor dir. bel, die van hier werd overgeplaatst, is thans in dienst getreden als zoodanig dö heer W. Langendyk, van Tubbcrgen. ALPHEN. Gistermiddag heelt de Commis saris der Koningin een bezoek am deze gemeente gebracht. BODEGRAVEN. Door den burgemees ter was een 50-tal ingezetenen uitgenoodigd om te beraadslagen over een mogelijke viering van het Onafhankelijkheidsfeest. Bij de bespreking bleek, dat de Vereeniging tot 5-jaarlijksche herdenking van de troonsbe stijging van II. M. de Koningin, die op verzoek van den burgemeester de leiding van de feesten op zich zou nemen, reedys verschillende contracten had afgesloten en dat de Harddraverij-Vereeniging ook deel had in de financieele gevolgen van die contracten. Dcor 'den Voorzitter werd uit eengezet, dat het zou zijn een feest, uit gaande van de ingezetenen, niet van de 5- jaarlijksche, doch dat rekening gehouden moest worden niet het reeds door de 5-jaar lijksche vastgestelde programma. Over het algemeen kon men zich met dit program ma wel vereenigen, doch tegen het punt „harddraverij" werden verschillende bezwa ren geopperd. De Voorzitter van die Ver eeniging, de heer Burggraaf, gaf op ver zoek van dr. Marsman te kennen, dat hij bereid was een ledenvergadering te be'eg- gen, waarin de mogelijkheid, om de hard draverij een jaar uit te stellen, kon worden besproken. Dcor den heer Krüsemann werd medegedeeld, dat ter gelegenheid van de feesten een Floralia.dag zal worden ge organiseerd. Tegen de data 21 en 22 Augustus wenden geen bezwaren geopperd. Tot leden van de" hoofdcommissie wer den door den Voorzitter voorgedragen de heeren Van .Gliesel Grothe, Batelaan, Schwerzel, D. Turkenburg, P. Goebcl, J. J. Veerman,- Adr. de Vos, Mcijnecke, Burg graaf, D. A. de Jongh, Adr. Veelenturf en G. de Bruin, terwijl de vergadering daar aan toevoegde de twee oudste schoolhoof den, de heeren Van AndeL en Ramshorst, en uit De Meije de. heeren A. C. Hoogcn- dijk en Verburg. Genoemde Commissie kan met sub commissies worden aangevuld. De heer Schwerzel kon de benoeming niet aanvaarden, en de heer Veerman behoudt zich de aanneming nog voor en stelt deze afhankelijk van een normaal sluitingsuur op de feestdagen. Tot Voorzitter werd gekozen de burge meester, die wel bezwaar maakte wegens drukke bezigheden, doch ten slotte toch de benoeming aannam. Besloten werd, om, evenals bij vorige feestvieringen, de „Overtocht" te Zwam- merdam uit te noodigen gezamenlijk feest te vieren. De vergadering werd gesloten met dank! voor de opkomst en met den wensch dat eendrachtelijk zal worden saamgewerkt oni een paar aangename feestdagen te kunnen vieren. Het Nutsdepartement alhier heeft het plan opgevat om bij gelegenheid van de Onafhankelijkheidsfeesten een Floralia-tcm toonstelling te houden. Het weiland, gelegen naast de R.-IC> kerk alhier, is. aangekocht om daarop een R.-K. school te bouwen. HAZERSWOUDE. Heden wapperden reedi vroeg de vlaggen van de openbare gebouwen en by enkele particulieren ter eere van den Commissaris der Koningin, die onze geineen'e zou komen bezoeken. Na de gebruikelijk® formaliteiten reed Z.Exc. in een automobiel, vergezeld door den Burgemeester en een der wethouders, door de gemeente en nam het merkwaardige in oogenschouw. De graafwerken odz., voor de electrische bemaling van de groote Hazerswoudsclie Droogmakery zyn gegund aan den heer A. Vreeburg voor 41,100, terwyi de werkzaam heden, samengovat onder perceel No. 1, zyn toegewezen aan de firma L. Smulders en Co te Ucrecbt, voor f 39,830 De slooping van drie watermolens aan. de Oostvaart, welke is opgedragen aan den heer Bieodveld, van Oud-Albla9, is roeds in vollen gang. De molen, bowoond door C. En- develd, zal liet eerst onder den moker vallen. In de gehouden vergadering van den Grooten Pol tier bleek, dat de inkomsten over 1912 waren f 21.115.46 en de uitgaven f 19.543.S7, zcoJat er oen batig slot is van f 1571.59. De bogrooting voor 1913 werd vastgesteld op f 106.470 61, waarin begrepen is een leening van ten hoogste f 85.000. De omslag is gesteld op f 8 per II. A. HILLEGOM. Alhier is een wielrijders-», club opgericht De naam is „De Zwaluw"* Ongeveer 20 leden z:jn reeds toegetreden.; Voor het eerst in dit jaal zijn Vrijdag" 1.1. hyacintcnbollen gercoid. Dat is zelcei'. zeer vroegl KATWIJK-AAN-ZEE. Tot onderwijze res aan de Eerste Herv. School alhier is benoemd mej. Bollee, te Katwijk aan den Rijn. In verband met de plaatselijke veror dening wordt heb badseizoen hier morgen* 1 Juni, geopend. Do eerste openb. lag. sohool alhier wordt met ingang van 1 Juli a.s. een school voor lag. en m. u_ 1 onderwijs. Aan die, school wordt dan als hoofd verhonden do. heer J. J. Kraal, het tegenwoordige hoofd der nieuwe openbare school, terwijl de heer D. Bakker van laatstgenoemde school hoofd wordt. De beide schoolhoofden ver anderen echter niet van woning. Het uitvaren van vaartuigen ter har ringvangst gaat dit jaar als het ware drup-, pelsgewijs. Iedere week vertrekken er en kele. Aan do haven is het nu druk, in ver band met het klaarmaken der vaartuigen voor de haringvangst. Enkelo loggers heb ben deze week de trawlvisscherij weer ge staakt. De milde regenval der laatste dagen komt den meesten landerijen hier goed te stade. In de duinen ten zuiden van hefc dorp liggen echter sommige afgegraven stukken land, die zooveel last van het water" hebben, dat de oogst er zoo goed als mis lukt is. KOUDEKERK. Dc vergadering der ver eeniging „Verbetering van Ziekenverple ging," gehouden in café Van Egmond,- werd door slechts tien leden bezocht. Uit het jaarverslag blijkt, dat 50-maal gebruik is gemaakt van het materiaal, met een totaal van 3350 verpleegdagen. Het depót is nagezien door de heeren dr. Baar ei< Van Driel en was in goede orde bevonden. De Voorzitter bracht dankt aan dr. Baar voor den gehouden cursus in eerste hulp bij ongelukken. Het batig saldo bedraagt f252.0872 en het ledental 89. Besloten, werd tot het aanschaffen van een zuurstof- koffer, benevens om het volgend jaar do alg. ledenvergadering te houden in October of November, in de hoop dat dan meer lc.' den tegenwoordig zullen zijn. Tot bestuurs, leden werden herkozen de heeren Jac. Op- pelaar en II. Batelaan. LISSE. In de gisteravond gehouden ver gadering van het II. B. G. werden geko zen als commissieleden vcor de prijzen- rarning in de afdeeling hyacinten, de hee ren J. P. Hulsebosch en J. Pynacker en als hun plaatsvervangers de heeren D. Gul-, dcniond en G. Duinisveld. Als commissie lid in de afdeeling tulpen werd gekozen de heer J. Marbus en als plaatsvervanger de heer C. dc Koning. Besloten werd dc prij- zenraming van tulpen en Icggoed uit te stellen tot Vrijdag 6 JuiS a.s. NOORDWLTKERHOUT." Als bijzonder heid kan worden vermeld, dat hij den bloe mist M. alhier, de irissen op den kouden grond in bloei staan. In geen jaren, waa dit om dezen tijd het geval. RIJNSBURG. B. en Ws. hebben hij dc brandweer de lichting 1905 der Nation. Mi litie aangesteld, terwijl do lichting 1901j ia ontslagen.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1