N°. 16334 Zaterdag 34 Mei. A0. 1913. <§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. üerde Blad. Offieieele Kennisgeving. I>e Kamerverkiezingen. Kerkelijke Berichten. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADVEBTENTIEN: VdS 1o regels /"1.05. Iedere regel meer 0.17{. Grootera lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het inoaseeeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 OentBi per 3 maanden f 1,10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post1.65. VERKIEZING. Do Burgemeester der gemeente Leiden, Ge-let op artikel 129 der Kieswet en op de beschikking van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken van den 23en April j.l.f No. 2856, Afdeeling B. B. Brengt ter kennis van de kieegerechtig- den: dat de verkiezing (candidaatstel- ling) van één lid van de Tweede kamer der Staten Generaal in het - kiesdistrict Leiden zal plaats hebben op D i n s d a g 3 J u n i a. s., de stem- ,ming, zoo die noodig mocht blijken, op Dinsdag 17 Juni e. k. en de her stemming, zoo noodig, op Woensdag 2 5 Juni d. a. v.; dat op den dag der verkiezing (3 Juni) ter Secretarie dezer gemeente, bij hem, Burgemeester, van des voormiddags ne gen tot des namiddags vier uren opga ven van candidaten kunnen worden inge leverd; dat deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den oandidaat en onderteekend zijn door ten minste veertig kiezers, be voegd tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt; dat de inlevering der opgaven persoon lijk moet geschieden door een of meer per sonen, die haar hebben onderteekend en dat de tot invulling bestemde formulieren voor deze opgaven kosteloos ter Secretarie verkrijgbaar zijn vanaf heden tot en met den 'dag der verkiezing. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GÏJSELAAR. Leiden, 24. Mei 1913. Leiden, 24 ftftei. Heden vergaderde in de Stadszaal al hier de Vc-lksaf deeling voor Werktuig- en Scheepsbouwkunde van het Koninklijk In stituut van Ingenieurs. Op de agenda stond o. a. de disoassie over de voordracht van het lid E. Ypssnaofc, ho gleeraar te Delft over: „Het ongeval van de Titanic" en de waterdichte indee ling van groote mailbooten." Aan de discussie werd deelgenomen door de heeren D. Croll, dir. van het etablisse ment „Feijenoord," K. F. Koning, de voor zatter A. Ph. Kaptyn en den heer Mulder, hoofdinspecteur van de Scheepvaart die ter vergadering uitgenoodigd was. Hot oordeel ,der vergadering was, dat bij een verdere waterdichte indeeling van de groote mail booten, het niet noodig was een voldoend aantal sloepen, of vlotten aan boord te heb ben om alle varenden te kunnen bergon. In- tusschen deelde de heer Mulder mede, dat iu afwachting van de beslissingen van de internationale commissie, voorloopig waar schijnlijk tegen Juli een wet zou tot stand komen, waarhij aan passagiersbooten zou worden voorgeschreven een voldoend aan tal booten, sloepen of vlotten aan boord te hebben voor het bergen van alle opvaren den een en ander vooral om aan de pu blieke opinie, die zich na de ramp van de „Titanic" zoo beslist heeft uitgesproken, gehoor te geven. Hedenmiddag werd de Nederlandsclïe Fa briek voor Zilverwerken der firma Van Kempen en Zoon, te Voorschoten, bezi Ti- tigd. De Theol. Schooldag wordt Woensdag 2 Juli e. k. te Kampen gehouden, 's Avonds te voren zal een bidstond gehouden worden, waarin ds. J. J. Impeta van Katwijk-aan- Zee, zal voorgaan en op den schooldag zul len o. a. als sprekers optreden: ds. J. BoscK Jz. van Steen wijk; ds. W. Bouwman van Hallamprof. dr. H. Bouwman, prof. dr. T. Hioekstra en prof. dr. J. Ridderbos. De..algemeene vergadering van de natio nale vereeniging voor Gereformeerd voorbe reidend hooger onderwijs te Kampen zal 10 Juli gehouden worden. („Stand.") Beroepen is bij de Herst. Ev. Luth. Gem. te De Rijp ds. C. A. Evelein, te Amsterdam. Men meldt uit Gorkum, dat voor de va cature van jhr. mr. N. C. de Gijselaar, in de Prov. Staten, waarvoor Gedep. Sta ten tegen gisteren een nieuwe verkiezing hadden uitgeschreven, omdat op 10 deZer geen can didatenlijsten waren ingeleverd, ook ïiu geen candidaten waren gesteici. Tot onderwijzeres aan de Chr. lagere school te Oudewetering is benoemd mej. A. f) reik meier, van Utrecht; en tot onder wijzer aan oen Chr. school te Haarlemmer meer de heer C. J. Janasen, van Utreóht, en de heer D. Dennediaad, van Amsterdam. Tot het „vdór-Tariefwet-Comité" zijn o.a. nog toegetreden: H. Koning, graan handelaar, te Bodegraven; H. de Wit, houthandel, Rietveld, bij Woerden; P. de Wit, lid van den Raad, te Woerden. De voorzitter van de commissie tot aanbieding van een feestgeschenk aan het Kon. Z. B.-Genootschap, in Den Haag, ter gelegenheid van het 50-jarig feest, de heer C. Middelkoop, heeft van H. M. de Koningin-Moeder een vorstelijk blijk van belangstelling ontvangen, door vanwege H. M. een koninklijke bijdrage toegezonden te krijgen voor het bekende doel. Ook vanwege Z. .K. H Prins Hendrik der Nederlanden, sedert 1902 beschermheer van het Genootschap, evenals wijlen Z. M. Koning Willem III van de oprichting af geweest is, ontving genoemde voorzitter de aangename verrassing met een zeer gewaar deerd blijk van belangstelling in dit feest te worden vereerd, zoodat de beide vorste lijke handteekeDingen tot groot genoegen van de commissie vooraan in het aan te bieden album zullen prijken. In Den Haag is in den ouderdom van 67 jaren overleden de gepensionneerde lui tenant-generaal der artillerie, <4,3 hrer W. F. ridder van Rappard, oud-minister van oorlog. Naar de R.-K. bladen melden, zal door de Federatie der Diocesane'R.-K. Volksbonden in Nederland", het „Bureau voor de R.-K. Vakorganisatie" en den „Bond van R.-K. Werkliedenvereenigingen in het Aartsbisdom Utrecht", ter gelegen heid van de komst van kardinaal Van Ros aura in Nederland, een huldebetooging. aan dien kardinaal worden gebracht te Amster dam op Zondag 13 Juli a.s., des namiddags te halftwee, in de groote zaal van het Conce rtgebou w Aan boord van heb gewezen marine vaartuig „De Pollux", te Amsterdam, had gisteren de ingebruikneming van dit schip plaats door het Matrozen-instituut der Kon. Ned. Zeil- en Roeivereemging. Naar men uit goede bron verneemt, zal het tuinfeest ten paleize Het Loo plaats hebben einde September of begin October. Evenzoo zullen d)3 grootere diners aldaar tegen dien datum een aanvang kunnen nemen, een en ander wegens de verbouwing van het paleis Het Loo. Naar ,,Het Huisgezin" meldt-, heeft de Regeering de plannen voor de Rijksvak school voor de schoenmakers en leerlooiers te Waalwijk, thans goedgekeurd, zoodat binnen enkele weken de aanbesteding zal kunnen worden te gemoeb gezien. Z. M. do Koning van Montenegro heeft de volgende onderscheidingen in Ne derland verleend; benoemd: dr. H. Koppeschaar, te Soea- terberg, tot commandeur in de orde van Dantlo, tot officier: J. W. Oosterhui6, arts te Groningen, en I.Oljenick, te Amsterdam, De gouden medaille van verdienste: mevr. dr. H. KoppeschaarVan de Yen Sauveur, te Soe-sterberg. Bevorderd tot comman- •dieur in de orde van Da-nilo: H. Mendes da Costa, consul-generaal van Montenegro, te Amsterdam. Benoemd tot officier in de ord.e van Danilo: J. P. Nord Thomson, secretaris van het Comité „Abulance Mon tenegro", te Amsterdam; tot ridderP. W. Sluyterman van Loo, te Amsterdam. De gouden medaille van verdienste: mej. J. C. Heisner, te Amsterdam. Men seint uit Belgrado aan 't „Hbld.": Na een verblijf van zes maanden in Ser vië is dr. Van Tienhoven weder naar het vaderland vertrokken. Aan dr. Van Tienhoven is het ridder kruis vierde klasse van de Sava-orde ver leend. ALPHEN. Woensdag a.s., 'des morgens te kwart voor tienen, zal de Raad ver gar deren. In de vergadering van ingelanden van den Stichterpolder, werden als poldermees ters gekozen de heeren A. Joha en J. Bulk. HAZERSWOUDE. De vastgestelde kie zerslijst bevat de namen van 669 kiezers voor de Tweede Kamer, 667 voor de Pro vinciale Staten en 516 voor den Gemeen teraad. Aan den heer M. Breed vela, te Oud- Alblas, is de slooping opgedragen van drie watermolens aan de Oostvaart. Bij de gehouden aanbesteding van de gebouwen der eleotrische bemaling en graafwerken der Hazerswoudsche droog makerij, was slechts één biljet ingekomen, zoodat dientengevolge de gunning is aan- gehoudenr- HILLEGOM. Onlangs is in dit blad be richt, dat het b'est'uur der coöp. bakkerij plannen overwoog om een melkslijterij op denzelfden grondslag op te richten. De besturen van de bloemistwerkliedenvereeni- gingen Flora" en Eensgezindheid" pro- testeere-n tegen dit voornemen en dringen er by hun leden op aan, tegen een even tueel voorstel tot oprichting van zoo'n zaak te stemmen. J. van Dijk is door B. en Ws, aange steld tot nachtwaker. NOORDWIJK. Mr. Kielstra hield gister avond in het ,,Hof van Holland" dezelfdje rede, die hij te Voorschoten hield. Er werd met den spr. van gedachten gewisseld door de heeren H. de Boer, hoofd der Chr. School te Noordwijk-aan-Zee, en A. Hoo- gendam, landbouwer te Noordwijk-Binnen. De zaal was tamelijk bezet. NOORDWIJKERHOUT. De afdeeling Ncordwijkerhout van den R.-K. Volksbond koos zich in haar laatste vergadering, het volgende bestuur: de heeren E. Oostdam J.Bzn., voorzitter; N. C. v. d. Zalm, N. de Klerk, H. Buschman, W. Warmenhoven, H. Langeveld, H. Brouwer, L: Meeuwis- sen, bestuursleden. RIJNSBURG. Vcor de lichting 1914 voor de nationale militie hebben zich ter Gemeente-secretarie 28 jongelieden aange geven, waarvan als vrijstellingen zijn opge geven, 1 eigen dienst, 4 broederdienst, 8- ongeschikt en 2 kostwinner. De vastgestelde kiezerslijst 19131914 bevat de namen van 584 kiezers. In 1912 en 1913 bedroeg dit aantal 574. ZWAMMERDAM. Vanwege de Zuid- Hollandsche Propaganda.Commissie van „Volksonderwijs", hield de heer H. Groe- newout, van Amsterdam, in „De Rustende Arend", alhier, een rede in het belang der openbare school. Gedurende bijna vier uren, wist hij het gehoor op uitnemende wijze uiteen te zetten, wat de voorgestelde wijziging van art. 192 der Grondwet betce- kent vcor den bloei van het onderwijs. ZEGWAARD. Alhier zijn candidaat ge steld voor lid van den Gemeenteraad in de vacaturc-Jac. Duinisveld, de heeren Jac. Vos (L.) en G. vAii Wijk (R.-K.) ZOETERWOUDE. Bij de gisteravond vcor de tweede maal in café „Het Witte Huis," alhier gehouden vergadering der ingelanden van den Room- of-jMeerburger- poldcr, was andermaal niemand opgeko men, zoodat het bestuur, weer alleen zat en het punt van behandeling, verkiezing, van een bestuurslid, andermaal moest wor den verdaagd tot een volgende vergader ring. Leldscbe Duinwater-Maatschappij. In de heden alhier gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Leid- sche Duinwater-Maatschappij, welke we gens uitstedigheid van den commissaris voorzitter, den heer B. J. H. Haitink, werd voorgezeten door den commissaris den heer W. F. Verhey van Wijk, waren vertegen woordigd 37 aandeden, uitbrengende 32 stemmen. Aan het door de directie uitgebracht ver slag over het jaar 1912 wordt het volgende ontleend In het afgelcopen jaar wei-den door de stoomwerktuigen te Katwijk aan den Rijn uit het Duinreservoir opgepompt 1,422,256 M3. duinwater, tegen 1,382,187 M3. over het jaar 1911, zcodat 40,069 M3. meer werden opgepompt dan in het vorige jaar. Behalve het gewone onderhoud aan de gebouwen, machines, enz. werd het ijzeren hcogreservoir inwendig geheel afgeschrapt cn met zandsteen geschuurd, daarna twee maal geschilderd. De gebouwen en het terrein zijn thans electrisch verlicht. De 24 filterbuizen der diepboringen in het laag reservoir vereischten vernieuwing; hiervoor werden 14 stuks nieuwe geplaatst. Het ontijzering-voorfiltergebouw met 4 grindvoorfilters werd voltooid. De zuivering van grind van liet nog aan wezige rivierzand, alsmede het stellen der diverse pijpleidingen, sproeiers enz., werd onder eigen beheer uitgevoerd. Deze 4 grindvoorfilters, elk ter opper vlakte van 84 meters, werden op 15 No vember in dienst genomen en werkten tot onze volkomen tevredenheid. Vcor den hoogeren opvoer van het ruwe duinwater naar deze grindvoorfilters is ech ter de pomp, in 1903 geleverd, niet bere kend, waarom een plan is gemaakt voor het plaatsen van een sterkere stoompomp machine, tevens met grootere capaciteit. In 1912 zijn gesloten 82 abonnementen en 55 metercontracten, doch vervallen 47 abonnements- en 7 metercontracten. Vcor buitengewoon gebruik zijn dit jaar bijgekomen: 118 closets, thans totaal 1699; 0 fonteinen, thans totaal 14; 10 baden, thans totaal 541; 0 paarden, thans totaal 20; 0 rijtuigen, thans totaal 14; en afge gaan: 5 straat- of tuinbesproeiingen, thans totaal 268. Het water werd het geheele jaar gere geld aangevoerd en op de gebruikelijke wijze door dr. G. M. Rutten onderzocht. Het resultaat was steeds zeer gunstig. Bacteriologisch werd het water geregeld éénmaal per week onderzocht door het Chemisch en Bacteriologisch Laboratori um, Gedempte Oudegracht 47 te Haarlem. De resultaten waren, dat ook qualita- tïef bacteriologisch piets viel aan ge mer ken* i De 1302 geplaatste watermeters hebben een verbruik aangegeven van 433,697 M3., zcodat, gerekend naar het totaal verbruik 1,422,256 M3„ door de abonnementen moet gebruikt zijn 988,559 M3., waaronder echter liet water voor spuien, brandblusschingen lekkage begrepen is. Bij de gehouden inspectie bleken 122 reservoirs der closetinrichtingen niet af te sluiten. Het saldo der exploitatierekening in 1912 bedraagt f 159,461,37, zcodat na afschrij ving op de rekening ^Uitbreidingswerken", reserveering van nog niet betaalde bedrijfs belasting over 1912 en bijvoeging van het onverdeelde saldo van het jaar 1911 'f 128,247,5372 ter verdeeling blijft, toelaten de een dividend van 103/* pCt. cn eene üitkeering aan de gemeente Leiden van f51,750. De balans werd goedgekeurd. De aftredende commissaris, de heer W. F. Verhey van Wijk, werd met alle gel dige stemmen herkozen. Mr. J. A. d* Wjlde heeft voor zyn csndlda- tuur voor de Tweede Kamer, hem door de Antirevolutionaire Kiesvereeniging in district Den Haag I aangeboden, bedankt. De R. K. Kiesvereeniging in Den Haag district Ilf, stelde gisteravond definitief can didaat voor de Tweede Kamer de heer J. O. Suring, onderwijzer te Maarssen, rodacteur- secretaris van „Het Katholieke Volksblad". Do R.-K. centrale kies vereeniging in het district Haarlemmermeer heeft den hoer F. H. van Wichen, aftredend Kamerlid, op nieuw gecandideerd, Naar do „N. R. Ct." verneemt, zal de Roomsch-Kath. kiesvereeniging „Recht en Orde", in district Rotterdam. XII, candidaat stellen dr. W. H. Nolens, lid van de Tweede Kamer- voor- het -district Venhh Men bericht ons, dat mr. dr. A. R. v. d. Laar de hem door de afdeeling Rotterdam van do ohr.-socdalo partij aangeboden oan- didatuur voor district IV heeft aanvaard. Volgens „Het Volk" zou de liberale can didaat in Amsterdam III, nu de heer IJzer man bedankt heeft, het Raadslid mr. B. E. Asscher zijn. Bekend is, dat de heer Van Bylandt (clir.- hist.) zich weer beschikbaar heeft gesteld voor een candidatuur in Apeldoorn en dat hij weder de candidaat der coalitie is. „De Vaderlander" meldt nu, dat als de heer Snoeck Henkemans in Amsterdam II valt waar in 1909 slocht begrip va.n vele vrijzinnigen hem bij de herstemming in de Kamer heeft gebracht de heer Van By landt hij herkiezing (wat zeker is te achten) zijn zetel aan den heer Snoeck Henkemans zal afstaan. Mr. baron 'JE. Mackay heeft de candi datuur, hem aangeboden door de christ.-hist, kiesvereeniging te Hilversum (niet aange sloten bij de Christ.-Hist. Unie), aanvaard. Do centrale chr.-hist, kiesv. in het dis trict Xlilversum, heeft mr. V. H. Rutgers, antir., aftr., candidaat gesteld. In hot kiesdistrict Den Helder heeft de gecombineerde centrale bestuursvergadering der drie rechtsche partijen candidaat gesteld den heer J. C. v. d. Hegge Spies, kapt.- luit. ter zee. De federatie van den hond van staatspen- sionneering in het district Alkmaar heeft aan do heeren jhr. mr. P. van Foreest en A. IX. Gerhard eenige vragen gesteld naar hun gevoelen omtrent staatspensionneering. Naar aanleiding van de ontvangen antwoor den, heeft blijkens de „Nieuwe Ct." de een dezer da,gen gehouden vergadering van do afdoeling met 33 tegen 17 besloten, waar het hoofdbestuur het antwoord van den h^er Van Foreest onvoldoende achtte, de loden op to wekken, naar hun eigen overtuiging hun stem uit te brengen. Deze beslissing komt practisch neer op steun aan den candidaat der S.-D. A.-P., den heer A. H. Gerhard. Er werd van te voren lang en breed over gediscusseerd. Het onmiddellijk gevolg van dit besluit was, dat staande de vergade ring vijf bestuursleden hun mandaat als zoodanig hebben neergelegd. Do antirev. kiesvereeniging te Arnhem heeft definitief candidaat gesteld mr. J. A. de Wilde, to 's.Gravenhage. Protestantsehe kiezers in het district Nij megen zullen candidaat stellen mr. dr. A. R. van de Laar, te Gendringen. Men meldde uit het district Ede, dat daar het gerucht liep, dat jhr. Schimmelpenninck voor de oandidatuur.Ede zou hebben bedankt. De heer Schimmelpenninck deelt mede, dat hij niet heeft bedankt. De oud-resident Fokkens, cand. voor Mep pol. deelt aan de „Ned/' mede, dat hij* nog geen candidaat is voor Emmen. Hij heeft het Chr.-XIist. districtsbestuur aldaar kennis gegeven, dat hij alleen coalitie.can- ditaafc wil zijn. Do afdeeling 's.Hertogenbosch van de kath. kiesvereeniging Noord,Brabant. heeft jhr. mr. Van Sasso van Ysselt weder can didaat gesteld. Dr. E. van Weideren baron Rengers, tc IJsbrechtum, heeft voor een hem van vrij zinnige zijde aangeboden candidatuur in het district Snoek bedankt. Do centr. antirev. kiesvereeniging in het district Dokkum hoeft besloten den christ.- hist, candidaat mr. R. van Veen, te steunen. Ds. G. Hofstede, te Blokzijl, heeft voor de candidatuur der rechtsche partijen in de districten Emmen en Zutphen bedankt. In do te Den Ham gehouden vergade ring der christ.-hist. kiesvereeniging is in zake de verkiezing van een lid der Tweed* Kamer in het district Ommen, besloten, waar de keuze allicht komt te staan tus- schen den door de kiesvereeniging te Ommen gestelden candidaat, mr. Biclion, en den coa. litie-candidaat dr. De Visser, de kiezers in dezen geen advies te geven, doch geheel vrij te laten. Mr. J. A. Rosenveldt, te Utrecht, is door de S.-D. A.-P. in het district Venlo can didaat gesteld. Bodegravend Ned -Herv. Gem. Zondag morgen de heer Muller; des avonds ds. van Dorp. Lulb. Gem geen dienst. Hazorswoude: Geref. Gem. Zondag morgen te halftien en 'e avonds te halfzeven, ds. Van dor Pol, van Nederhorat den Berg. Hillegom: Nod-Herv. Gem. Zondag morgen te tien uren, ds. Roscam Abbing, van Leiden. De Kaag: Ned-Herv. Gem. Zondagmorgen te tien uren. ds. J. C. V. van Bommel, van Beverwijk. Li8se: Ned.-Uerr. Gem. Zondagmorgen te halftien, ds. Snethlage. 's Namiddag* geen dienst. Noord wljkerhout: Ned.-Horv. Gem. Zondagnamiddag, te twee uren ds. Snethlago. van Li8se. Oegstgeest: Ned.-Horv. Gera. Zondag morgen te tien uren, da. van Tons beek van Schiedam. Oudihoorn. Evangelisatielokaal Zondag morgen te halftien en 's avond3 te halfzeven, ds. Boonstra, van Schoonhoven. Sassenheim. Ned -Herv. Qem. Zondag morgen te tien uren, ds. Wüstenhoff; 'e avondt te zes uren, dr. J. Schokking te Leiden. Geref. Kerk Zondagmorgen te halftien en 's avonds te vfjf uren, de heer C. N. Impeta, theol. docts. te Katwijk aan Zee. Valkenburg. Ned. Herv. Gem Zondag morgen te halftien, ds. Rutgers, pred. te Katwyk-aan-Zee; des namidd. te zos uren, ds. C. van Wijngaarden, pred. te Voorschoten. Warmond. Ned.-Iïerv. Gem. Zondag morgen te halftien en '3 avonds to zes uren, ds. Haselager. liet nieuwe Itaaiihuis te Rotterdam. B. on Ws. van Rotterdam stellen don Raad voor een besluit to nemen aangaande de ont werpen van het nieuwe Raadhuis. Zy vragen de keuze te laten vallen op het ontwerp „S. P. Q. R." B. en Ws. voreenigon zich in deze geheel met de conclusie der jury, dio in het ontwerp, dat ingezonden is onder liet motte „S. P. Q- R." meer het karakter van een Raadhuis voor Rotterdam vindt uiigediukt dan in het ontwerp, ingezonden onder „Groef en Wit", dat met „S. P. Q- R." de keuzei uitmaakte. Da jury ziet in het laatste ont werp meor het karakter van esn Raadhuis voor Rotterdam uitgedrukt dan in het pro ject „Groen en Wit", waarvan zy schryft dat de architectuur waardigheid mist en ta speelsch is, dan dat zy het juist* karakter zou vertoonen van het eerste bestuursgebouw eener arbeidersstad als Rotterdam. In bouwkundige kringen wordt aangeno men aldus schrijft de „N. R. Ct." dat de zeven ontwerpen voor het nieuwe stadhuis kunnen worden toegeschreven aan de hierna genoemde bouwkundigen. Het ontwerp, ingezonden onder het mot to „S. P. Q. R.", aan prof. H. Evers. Dat met het motto „Groen en Wit'' aan don heer Jan Stuyt; dat onder motto „Aqua rius" aan den heer K. de Bazel. Het ont werp, ingezonden onder de letters ,,J. J.'\ zou van den heer M. Brinkman zijn, dab onder motto „Itotterdami Prosperitas" in gediend, van de heeren Overeijnder Ob- ten; ,,Pro domo Sua" van den heer v. d. Tak, en eindelijk het ontwerp ,,Repre6enta- tif" van den heer W. Kromhout.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1