N®. 16322 Vrijdag 9 Mei. A0. 1913. feze ^Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. ZOM&B.DXJS&ST. Offieie'ele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". De Kamerverkiezingen. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17Grootere letters naai plaatsruimte, - Kleine advertentiën yan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het inoasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents per 3 maanden 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1,65. De trein, die dos morgens te 7.30 in. Amsterdam aankomt, gaal 6,47 uit Lei den; dit vertrekuur is onder Den Haag komen te staan. Het is echter een D-tiein, waarvoor betaald moet worden; evenals voor den trein des avonds van Leiden naar Rotterdam om 10.30. Even aan- teekenen s.v.p. in het boekje! Toelatiiig&exauien voor do Hoogere ■Burgerschool voor Jongens. Burgemeester en Weth ouders van Leiden gelet op artikel 20 der verordening van den 3den September 1895 (Gemeenteblad No. 6) brengen ter al gemeen e kennis, dat hot toelatingsexamen voor de Hoogere Burger school voor Jongens difc jaar zal plaats hebben op Maandag 7 Juli en de vier daarop volgende dagen, in het Schoolgebouw aan de Pieterskerkgracht, aldaar. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, burgemeester. Q. J. TERPSTRA, Ioco-Secretari9. Leiden, 9 Mei 1913. Lesmen, 9 ^es. Gisteravond heeft prof. dr. P. Debije, hoogleeraar aan de Universiteit te Utrecht, op uitnoodiging van de Phil. Faculteit der Leidsche Studenten, in het klein-Auditorium der Academie alhier een belangrijke voor dracht gehouden over: electrisehe eigen schappen der moleculen. Hij ontwikkelde daarbij een door hem opgestelde hypothese en ""toonde aan, dat de wet, welke men uit deze hypothese kan afleiden, in de praktijk zeer goed voldoet. De voorzitter dankte den spr. namens het aandachtig gehoor voor zijn belangrijke demonstratie. Bij de gehouden examens zijn de vol gende leerlingen van Leiden in do resp. klas sen op de Rijksnormaallessen te Katwijk toegelaten en bevorderd eerste kl. Jo Blom; tweede kl. Abram Owel; derde klas Alida Blom, Truida Plomp en Hendrious v. d. Plas; vierde kl. Marie Blom. Benoemd is tot onderwijzeres aan di Funensohool, Zeoburgersfcraat, van de Ver eeniging voor Lager Onderwijs op Gerefor meerden grondslag, te Amsterdam, mej. H. M. Dirkse, alhier De paardenarts 1ste kl. P. C. Muijzert, van het 2de reg. veld-arb. alhier, wordt tegen l Sept. e.k. bevorderd tot dirigeerend paardenarts (majoor). Met goeden uitslag heeft zich onder worpen aan liet onderzoek vanwege dien Schoolraad de heer F. L. T. Moene, alhier. De ,Sls.-Crt." bevat de statuten der Maatschappij tot Exploitatie van Onroe rende goederen", te Alphen aan den Rijn. Goedgekeurd bij Kon. beeludt van 2 April 1913. Doel: exploitatie van onroerende goe deren. Duur tot 31 Dec. 1942. Kapitaal f 10,000. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland zijn tot de Evangeliebediening in de Ncd.-Herv. Kerk toegelaten de heeren E. A. A. Snijdelaar en G. van der Leeuw, beiden van de rijksuniversiteit alhier. Het Provinciaal Kerkbestuur van Noord- Brabant en Limburg heeft toegelaten de heeren P. v. d. Wal en H. N. IJsbrandij, beiden ook van de rijksuniversiteit alhier. Het „Stbl." no. 137 bevat het Kon. be- sluit van 23 April, houdende nadere wijzi ging van het Kon. besluit van 16 September 1895 (Stbl." no. 161), waarbij aan het be stuur dere gemeente Leiden vergunning is verleend op het landgoed Endegeest" ge meente Oegstgeest, een gesticht voor krank zinnigen op te richten. Art. 2 van het Kon. besluit van 1895 is aldus gewijzigd: In het gestioht, bestaande uit vijf paviljoenen voor mannen, vijf voor vrouwen en de noodige dienstgebouwen en ziekenpavi!iconen, mogen niet meer dan 503 krankzinnigen, 242 mannen en 261 vrouwen verpleegd worden. Onze Minister van Binnenlandsche Zaken bepaalt na de voltooi* ng van elk paviljoen, het tijdstip, waarop dit in gebruik mag wor den genomen en het maximum van het ge tal verpleegden, dat daarin mag worden opgenomen. Bovendien mogen geclvrende hel tijdvak eindigende 21 December 1914, in elk van twee houten hulppaviljoenen 12 vrouwen worden verpleegd. De jaarvergadering van het Neder- landsch Zendelingsgenootschap zal worden gehouden op S en 9 Juli in de kapel van het Genootschap te Rotterdam. Als voorzitter zal optreden prof. dr. H. M. van Nes, hoogleeraar te Leiden. Op 9 Juli worden in de Groote Kerk te Rotterdam de heeren H. G. van Een en J. Riteema naar Posso, J. Pile naar Oosb-Java en mi&schien een of twee zendeling-artsen afgevaardigd. Als feestredenaar zal optreden ds. B. Klein "Wassink, predikant te Leeuwarden. De heer Arntzenius, griffier dier Twee de Kamer, is gisteren vóór den aanvang der vergadering van dio Kamer gehuldigd in tegenwoordigheid van de meeste leden dei Kamer. De voorzittere jlir. mr. Van Nispen tot Sevenaer, de commiezen-griffier der Ka mer, de heeren Meilink en Van Sonsbeeck, en de leden der Kamer vereenigden zich met den jubilaris in de leeszaal van het Kamergebouw. Daar sprak de voorzitter den heer Arntzenius toe en overhandigde den jubilaris, namens het Bureau van de Kamer en namens alle Kamerleden, de fo tografie van een buste, voorstellende een Vrouwtje van de Veluwe" en welke i marmer zal worden uitgevoerd door den beeldhouwer Ch. van Wijk, to 's-Graven hage. De heer Arntzenius dankte op zeer harte lijke wijzo in de eerste plaats voor do hem betoonde sympathie en voor dit waarde volle, artistieke gesohenk. Deze huldiging had, met het oog op de offcieele, welke vlak daarop volgen zou, een meer intior karakter. Verder kan worden medegedeeld, dat aJIe ambtenaren van de Griffie, van de Biblio theek en van de Stenografische en Taehi- grafiaohe inrichtingen der Kamer, den heer Arntzenius hebben aangeboden een album met een vijftiental, door den fotograaf Ver meulen, te '6-Gravenhage, genomen groote fotografieën van het uit en inwendige van het gebow der Tweede Kamer, waarin he den do jubilaris gedurende een kwart-eeuw 'zijn omvangrijk ambt vervulde. Verder ontving de heer Arntzenius van alle kanten blijken van belangstelling. De journalisten der Perertribune zonden hem een felioitatie-telegram. De Raad van Utrecht heeft gistermid dag f 3000 ter beschikking van B. en Ws. gesteld, om de openbare badplaats aan den Minstroom geschikt te maken voor vrou wen en meisjes. Om die zwemplaats zal een afsluiting gemaakt worden, om haar te ont trekken aan het oog der voorbijgangers, ter wijl o. m. een aantal kleedkamertjes zullen worden aangebracht De bedoeling van B. en Ws is, deze zwemgelegenheid dan op Kè- paakte uren van den dag voor vrouwen en meisjes open te stellen Het programma voor het driedaagsch Internationaal Postaal Propagandafeest, van 11 tot 14 Mei in Den Haag te houden, is vastgesteld. Zondag li Mei (lsten Pinksterdag) ver welkoming der aangekomen bondsmakkers en buitenlandsche ambtgenooten in het gebouw „Concordia"matinée, aangebo den door de Postfanfare te 's-Gravenhage; bezoek aan het Huis ten Bosch, Panorama Meedag en andere bezienswaardigheden; avonds samenkomst in het feestgebouw Concordia". Maandag^ 12 Mei (2den Pinksterdag), sa menkomst in den tuin van het Gebouw voor K. en W.; marschwedstrijd; optocht; (Aan de feesten en den optocht nemen deel vereenigingen uit België, Duitechland, Frankrijk, Engeland cn Luxemburg); a avonds diner en voordrachtenwedstrijd. Dinsdag 13 Mei samenkomst aan het ge bouw „Concordia"; vertrek naar Schevenin- gen; déjeuner en wandeling langs het strand en bezichtiging bezienswaardigheden te Dcheremngenaanvang Bondlsoongres «oensdag 14 Mei, 2de dag Bondseongree. 7~?° y^fjsing „Het Nederlandsche h^k e p t!Uei eisteren in het Notaris huis te Botterdam ondier voorzitterschap van den gep. kapitein ter zee J. J de üruyne haar algemeen© vergadering. Namens het bestuur werd een telegram gezonden aan den kranigen Van der Wie len, te IJmuiden, met gelukwenschen voor •zijn zoo prachtige redding der 75 opva- renden,™ het s.s. „Eastwe.l" op 16 Munster Heemskerk verleent a. s. Za^ terdag nóch als Minister v. Binnenlandsche Aaken nóch als Minister van Justitie ad in- tewm audiëntie. Te Haarlem is het nieuwe kerkgebouw van de Chr. Geref. Gem. aan de Raaks in gewijd met een godsdienstoefening, waarin het woord werd gevoerd door de predikan ten ds. Geels, uit Haarlem, ds. Lengkeek, Uit Amsterdam, en ds Janssen uit Leiden. Het fraaie kerkgebouw is een ontwerp yan den architect Yan Noppen en gebouwd door den aannemer M. Nederhoorn. Het Bondsbestuur van den „Algemee- nen Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedienden heeft zioh tot de direc ties van alle verzekeringsmaatschappijen in ons land gewend met een uitvoerig schrij ven, waarin wordt aangedrongen op het ge ven eener jaarlijksche vaoantie van 14 ach tereenvolgende dagen, met behoud van sa laris. Getracht wordt, deze vakeisch der handels- en kantoorbedienden ook in de verzekeringsbranche algemeen doorge voerd te krijgen. Door het bestuur van de provincie Noord-Holland is aanbesteed het maken van een dubbele woning voor brugpersoneel aan de Mijdreohtsche Zuwe nabij Uithoorn, en van een adjunct-sluismeesterswoning en oevervoorziening met bijkomende werken nabij dc Nieuwe Amsteb'uis. in de gemeente Leimuiden, in twee perceelen en in massa Raming perceel 1 f7550, peróeel 2 f14.550. De laagste inschrijvers waren 1de heeren I. A. T. Brand, te Leiinuiden, voor f 9050 en O. Zaan Czn., te Ammertol, voor f14.347. Bekend is, dat ten slotte de tot-stand- koming der Hoornsohe vluohthaven mogelijk is geworden door een ruime gift van mej A. Brons Boldingh. Uiterlijk huldebetoon wees zij af, maar toch werd haar daad her dacht in versohillende redevoeringen, die tijdens de feesten zijn gehouden. B. en Ws. der gemeente Hoorn hebben de schenkster thans een hoogst artistieke zilver-gravure aangeboden, waarop is ge graveerd een gezicht op de vlucht heven, om ringd door een lijst, welker hoeken zijn voorzien van de wapens van Nederland, van Noord-Holland, van Hoorn en van het familie-wapen der schenkster. Het geheel is gevat in een zwarte lijst Het bijzonder mooie stuk werk, vervaar digd door de firma Van Straten, te Hoorn, is een zeer gelukkige symbolecring van de schenking. In de eerste helft van de volgende maand zal het 50-jarig bestaan worden her dacht van het Kon. Zoologisch Botanisoh Genootschap te "s-Gravenhage. Op 7, 8 en 9 Juni zullen feestelijkheden plaats vinden. Naar aanleiding van dit feit, heeft de Vereeniging „Dierentuin" het initiatief ge nomen om te trachten het bedrag bijeen te brengen voor een electrische verlichting door kristallen plafond-kronen in de groote concert-zaal en deze als een blijvend aan denken aan het Genootschap aan te bieden. De kosten worden geraamd op f2500., H. M. de Koningin is gisteravond per extras Staatsspoor trein te kwart voor ach ten van Het Loo in Den Haag aangekomen met het gevolg, dat H. M. bij de uitvoering ten bate van „liet Roode Kruis" in het Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen ver gezelde. H. M. werd ontvangen door den Prins, diens adjudant luitenant Vzee Bijl de Yroe on Hr. Ms. adjudant jhr. Sickinghe. Een luid hoera steeg op uit de velon, die op het perron getuigen waren van do har telijke begroeting tusschen Prins en Konin gin. Het Koninklijke Echtpaar reed daarna in gesloten rijtuig van het station naar het nabijgelegen Gebouw voor Kunsten en We tenschappen. H. M. is s oornem'ens hedenmiddag te 4.22 uur per Staatsspoor naar Het Loo te rug te keeren, terwijl de Prins te 7.31, eveneens per Staatsspoor de Residentie verlaat. In de herziene Amsterdamsohe Politie verordening komt een artikel voor, dat B. en Ws. voorstellen aldus te doen luiden: „Het is verboden, in het openbaar van hoedepennen gebruik te maken, waarvan do uitstekende punten niet zijn voorzien van doelmatige beschermers." Overtreding van het verbod wordt ge straft met geldboete van ten hoogste f 15. Uit de vermelding op een andere plaats in do verordening, dat behalve politiebe ambten ook do tramconducteurs belast zijn met de „opsporing" van deze overtreding, blijkt, dat dames, die tegen het verbod zon digen, niet uit de tram geweerd zullen wor den, maar dat de conducteurs eenvoudig proces-verbaal tegen haar zullen hebben op te maken, waarna het geval dan verder door den kantonrechter behandeld zal wor den. Mr. F. A. R. A. baron van Ittersum, oud-president van de arrondissements-reoht_ bank te Utrecht, commandeur in de Orauje- Nassau-orde en ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, is gistermorgen overleden. Yan de agenda voor den Rotterdam- schen Raad van gisteren werd afgevoerd het voorstel om f 60,000 toe te staan voor de feestviering in November ter gelegen heid van de herdenking onzer onafhankelijk heid. Tot lid van de algemeene synode der Nei-Herv. Kerk is benoemd ds. P. J. Franken te Hoogezand; tot zijn secundus ds. G. Hulsman te Groningen. Men meldt ons uit Vlissingen: Den 20sten Mei a. s. des namiddags te twee urec, wordt alhier verwacht het Britedie koninklijke jacht „Victoria and Albert" met het Britsche Koninklijke Echtpaar aan boord. Het jacht zal hier tot 27 Mei blijven, om alsdan het Koningspaar weder terug t- brengen. HOOFDDORP. Door de antirev. kies- vereen, alhier is candidaat gesteld voor de Tweede Kamer het aftredende lid de heer v. Wichenvoor de Prov. Sta ten het aftr. lid v. Meetelen (antirev.), en voor den Gemeenteraad dm neer B. Bies heuvel (aftr. antirev.). Besiolen werd te genover het aftr. lid J. v. Zijverden (lib.) geen candidaat te stellen. KATWIJK. Uit het afdeelingsverslag en do Memorie van Antwoord 6p do suppl. Waterstaatsbegrooling 1913 blijkt dat aan het verlangen van enkele leden, om een hooger Rijkssubsidie dan het voorgestelde te verleenen aan de ge meente Katwijk in de kosten van verbe tering van do vaart KatwijkIJmuiden en het maken van een berghaven te Kat- wijk-aan-Zee niet kan worden voldaan. Do Minister verdedigt dezen post na der met de mededeeling, dat, indien geen gelegenheid wordt gegeven om te Kat wijk behoorende haringschepen daar ter plaatse gedurende den winter te bergen, spoediger tot het maken van nieuwe kostbare werken te IJmuiden zou behoo- ren te worden overgegaan. LEIMUIDEN. Onze dorpsgenoot, de heer W. Vreeken, leerling der Rijks kweekschool te Middelburg, is aldaar ge slaagd als onderwijzer. Gisteravond trad de candidaat der vrijzinnigen in het district Haarlemmer meer, alhier op in het café Sneeboer. Do heer Korthals Altes hield zijn beken de rede over den tegenwoordigen poli- tieken toestand. Niet minder dan zeven Êersonen gaven zich voor het debat op. lat debat was soms vrij scherp. Eigen aardig, dat van dio zeven debaters zes onderwijzers waren, die, volgens minis ter Heemskerk „geen benul van politiek" hebben. Het waren de heeren Heerman en Posthuma van Ilillegom; Plooy, van Nieuwwetering; Hebby, van Leimuiden, allen antirev., de heeren Bulten, van De Zilk, R. K., en IJsenagger, van Aals meer, S.-D. A.-P. De ©enige niet-onder- wiizer was de heer Balvers R.-K. van Hillegom. LISSE. Op Woensdag en Donderdag worden bij ae firma H. de Graaff Zo nen, alhier, zeer belangrijke veilingen gehouden van Darwintulpen en wel on der directie van de heeren Bader, De Mooy Jr. en G. Zeestraten Zonen, en ten overstaan van notaris Tuymelaar, alhier. De belangstelling was groot en de kooplust evenzoo. Per bed van 3 R. R. berekend, noteerden wij voor on derstaande soorten, achterstaande prij zen: Therese Swartse, 27, bed, f44. Giant, 48 regels, f78. Major Maison, 2 b., f37. Crepeseule, 92 r„ f158. Scarlet Beauty, 2 b., f40. Ethil Roseveld, 1 b., f 42. Mauve Clair. 53 r., f 122. Millet, 37, b„ f41. Teddy, 27, b\, f33. Euterpe, 6 b„ f332. Dream, 57, b., f134. L'Ingeneu, 27s b., f168. Electra, 8 b„ f421. Meli- cette, 3 b., f 481. Sophrosijne, 3 b., f 268. Painted Lady, 1 b„ f 18. Mr. Stanley, 3 b., f141. Mr. Cleveland, 27s b'„ f71. Feu Brillant per bed f95. Mr. Potter Palmer, p. b'., f30, Viola, p. b'., f25. Isis, p. b., f55. Rauwenhof, 3 b., f82. Tak v. Poortvliet, 5 b., f89. Princes Elizabeth, p. b'., f92. La Tulipe Noie, p. b., f90. Maiden Blusch, 51/,. b., f86. Bartigon, 4 b., f114. Massaehcts. p. b'„ f 25. La Frisette, 47. b'., f 1G0. William Pitt, p. b., f43. Philip de Communet. p. b'., f28. Mai Queen, p. K, f 15. Mai Krilage, p. b., f21. Edmei, p. f42. Lovefins, 6 b'„ f106. Glory (R/, b'., f81. Claude Gillot, 14 b„ f275. Psyche, p. b'., f42. Feu de Artifice, 10 b., f91. Nora Ware, 3 b„ f71. Herald, 8 b„ f100. Gustaf Doré, 87a b., f 102. Harry Veitch 2 b., f8. Reverend Ewbank, p'. flo h f40. Sieraad v. Flora, p. b., 138. Clara Butt, p. b., f 14. Baronesse de la Ton- naye, p. b., f 17. Mr. Tarncombé San ders, p. b. f34. Tride of Haarlem, p. b., f 10 a f 14. William Copland, p. b., f55 h f70. La Candeur, 20 b., f271. Voorts werd besteed voor D. T. Couronne d'or f 14. SalvatorRoze f 12. Titiaan f 12. Im perator Rubrorum f 14 en E. T. Due de Berlin f14. Vanwege de Chr. Sociale Partij werd gisteravond een openbare verga dering gehouden in hotel „De Witte Zwaan,' waarin als sprekers optraden, de heeren dr. E. A. Keuchenius en ds. R. J. van der Meulen, beiden te 's-Gra- venhage, met het onderwerp„Naar eisch van. Christelijke Politiek tegen de coalitie." NIEUW-VENNEP. Wegens toeneming van het aantal leerlingen zal 'aan de School met den Bijbel te Nieuw-Vennep het aantal leerkrachten met één worden vermeerderd en gebracht van vjjf op zes. Het schoolgebouw zal met een lokaal worden Tergroot. VOORSCHOTEN. Aan het bericht over! het op Tweeden Pinksterdag alhier te houden Zendingsfeest in liet Benvenu- to-park. kan nog door „De Ned." toe gevoegd worden, dat ook als spreker zal optredende heer C. Blijd, I11I. negerpre dikant te Suriname. De heer Blijd ver toeft in ons land, mede in verband met de herdenking der Slavenbevrijding in Suriname. Zijn wij goed ingelicht, dan zijn zijn ouders nog slaven geweest. WOUBRUGGE. Do tentoonstellings commissie alhier heeft van verscheidene ingezet non toezegging ontvangen v.:n ins zendingen. Het aantal voorwerpen klom reeds tot 150. In de gecombineerde vergadering vart de feestcommissie met het bestuur der Oranjc-vereeniging is besloten elkander te steunen bij de a.s. feesten dit jaar. Indien do ingezetenen ook eenzelfdeni steun bieden op financieel gebied, kan een belangrijk feest vervracht worden. Bij Kon. besluit is benoemd tot raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, mr H. M. A. Savelberg, thans rechter "n ds arrondissements-rechtbank te Maastricht; tot substituut-griffier bij de arr.-rechtbank t© Zutphen, mr. S. G. Canes, thana substi tuut-griffier bij de arr.-rechtbank te Zierik- zee, en is bopaald, dat de vacature van sub stituur-griffier bij de arr. rechtbank te Zierikzee, ontstaan door de benoeming von mr. S. G. Canes, tot andere function niet zal worden vervuld; ia met ingang van l September benoemd tot leeraar aan de R. H.-B.-S. te Leeuwar den A. Velsink, thans leeraar aan de R. H.- B.-S. te Sneek; is met ingang van 16 Mei benoemd tot wc-, tenschappelijk assistent 1ste kl. bij de Kon; Bibliotheek te 's-Gravenhagc, mr. H. C. Gallois, thans tijdelijk adjunct-commies bij het Dep van Koloniën, te 's-Gravenhage. zijn benoemd met ingang van 18 Mei t'<t burgemeester van Terheyden G. J. Loonen; met ingang van 28 Mei tot burgemeester van Gilze en Rijen G. J. van Poppel; met in gang van 30 Mei tot burgemeester van Wa- mel P. J M. Schuyt; met ingang van 30 Mei tot Burgemeester van Nieuw-Beierland A. Bouman Jz., secretaris dier gemeente; met ingang van 30 Mei tot burgemeester van Goudswaard en Piershil A. H. Zahn, seoretaris die gemeenten; met ingang van 22 Mei tot burgemeester van Boschkapelle J. Truymanmet ingang van 22 Mei totr burgemeester van Stoppeldijk P. L. de Waelmet ingang van 16 Mei tot burge meester van Eemncs jhr. L. Rutgers van Rozenburg, secretaris dier gemeentemet ingang van 20 Mei tot burgemeester van Houten J. Waller, secretaris dier gemeente met ingang van 20 Mei tot burgemeester, van Wonseradeel J. H. H. Piccardt; met ingang van 21 Mei tot burgemeester van Markelo P. H. baron Taets van Amerongen van Natewïsch; met ingang van 25 Mei tof burgemeester van Wanssum G. H. Tervoorn, seoretaris dier gemeente. Do antirev. kiesvereeniging Nederland en Oranje te Delft heeft opnieuw candi-. daat gesteld mr. H. A. van der Velde.; De Christ.-historischc kicsvereeniging te Schiedam heeft jhr. mr. D. J. de Geer, candidaat gesteld. De centrale antirevol. dor kiesvereeni- gingen in het district Den Helder heeft den heer C. J. van der Hegge Spies, luit.: ter zee, tc 's-Gravenhage met algemeene stemmen candidaat gesteld. De chris-i ten-democraten hebben den lieer Staal man gesteld. De centrale antirevolulionnaire kies^ vereeniging in het district Ticl heeft can didaat gesteld den heer C. Smeenk, to Arnhem. De R.-K. kiesvereeniging te OudewateS heeft besloten den candidaat der chris- telijk-historische partij in het district Bo; degraven over te nemen. De R.-K. kiesvereeniging in de ZijpO (district Den Helder) heeft den lieer Duy-. maer van Twist voorloopig candidaat ge-: steld. Dc Katholieke kiesvereeniging to Amersfoort heeft jhr. mr. IJ. "W. van; Asch van Wyck, antirev., aftredend, w©-. der candidaat gesteld. 1 De Centrale an t i - re vol 11 tio n naïré lde3- vereeniging in het district Doetinchenj hoeft het aftredend lid, den heer Vani Vliet, voorloopig candidaat gesteld, meit de bepaling, dat, indien binnen twe^ weken door geen der plaatselijke kw». vereenigingen bezwaar gemaakt wordtj do candldatunr, definitief wordt,

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1