$afeacM£e N». 16320 Woensdag 7 Mei» A°. 1913. <§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. voor onze Abonnés. TWEE ZUSTERS EEN REISJE MET HINDERNISSEN. ZOMERDIENST. NedsiiandscheSchildersgezellenbond. Leidscheonderwijzers-zangvereeniging. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN Van 1ti regels /"1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte, - Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Oeatacontant; elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsper 3 maanden 1 l f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd riia 1.30. Franco per post1.65. Het weer lokt nog niet uit tot avondwan delingen en daarom zullen we onzen abon- nés nog wat goedkoope lectuur zien te ver schaffen door als premie verkrijgbaar te stellen DOOR AftORÉ THEIiRlET Een humoristisch verhaat, DOOR FBIEDRICH CJKRSTiiCKER. Deze twee verhalen zijn in één band gebonden, verkrijgbaar aanstaanden Vrijdag en Zaterdag bij den portier in de Vesti bule, op vertoon van het bewijs, dat men geabonneerd is op het „Leidsch Dagblad", hetwelk morgenavond wordt afgedrukt. Het boekwerk is in de Vestibule te zien. Hedenavond worden aan onze lezers bij het „Leidsch Dagblad" de kleine boekjes gezonden met de verschillende dienstrege lingen. Op karton gedrukte lijsten zijn aan ons bureel verkrijgbaar tegen 10 Cents. ■rt Dit Nummer, dat morgen verschijnt, be vat als voorplaat: Heb Stadhuis te Middel burg onder Karei den Stouten in 1468 in Dothisohen stijl gebouwd. Voorts: ,,de Dorpsdokter", reproductie naar een schil derij van David Teniers. De Mei-betoo ging te Amsterdam. Het afscheid van den neer Nieuwenhuis, hoofdbrandmeester te Amsterdam. Het tweede regiment Cava lerie, tot dusver te Venlo, in de nieuwe ka zerne te Tilburg ondergebracht. Van den Balkanoorlog: Na den slag. Hoe men te Berlijn prooes-verbaal opmaakt tegen de dames, die onbeschermde hoedenspelden clra gen. Het eendaag9oh verblijf van H. M. de Koningin in de Residentie. De terug komst van de Hollandsohe ambulance van Montenegro te 's-Gravenhage. De nieuw ste Parijsohe kostumes op de wedrennen te I/ongehamps. Bosano, de Fransche vlie ger, die te Haarlem daalde. De 2de luite nant der Vestingartillerie L. J. Roeper 'Bosch, die dezer dagen zijn bevret ale avia- teur behaalde. De nieuwe, door China bij onze Regeering benoemde Gezant. Twee eigenaardige typen van wereldreizi ger. Wereldtentoonstelling te Gent, met ze-s foto's. De gedenksteen, bij gelegen heid van het 25-jarig bestaan van het Con certgebouw. Een t oneelspeelster op hu. derdjarigen leeftijd. Leiden, 7 Mei. Ook B. en Ws. van Leiden hebben, na kennis te hebben genomen van de ver anderingen, die bij nadere nota van wij ziging in de wetsontwerpen betreffende de l&eneionneering van gemeente-ambtenaren èn van hun weduwen en weezen zijn aan-, gebracht, bij adres aan de Tweede Kamer fcieuwe bezwaren onder de aandacht dezer JÏLamer gebracht. Door B. en Ws., alhier, is besloten ge durende den Zomer ook een paar avonden in de week het carillon van den Stadhuis- jfc-oron te doen bespelen. De bespeling in «de morgenuren blijft ook bestaan. Voorts vernemen wij, dat dezen zomer fcnkele parkconcerten zullen worden ver- San gen door muzikale ommegangen door ie stad. De vacanti el eergang voor Vlaamsche Ktudenten zal dit jaar niet plaats hebben. Het ie der commissie uit het Alg. Ned. Verbond niet gelukt voldoende medewer king te verkrijgen van hoogleeraren tot pet houden van ooileges. De vele drukte, paartoe het jaar 1913 aanleiding geeft, Is daarvan de voornaamste ook. In overleg pet de oommissie uit de studenten is der halve besloten den negenden vacantie-leer- gang tot 1914 uit te stellen. Prof. dr. G. C. Vosmaer, hoogleeraar cle zoölogie en de vergelijkende anato- tfftïe, alhier, die na zijn ziekte geruimen tijd in het buitenland vertoefde tot Her stel van gezondheid, is hier teruggekeerd en heeft zijn colleges hervat. Dr. B. J. H. Ovink, alhier, benoemd hoogleeraar aan de Utrechtsohe Universi teit, zal op 2 Juni a.s. aijn intree-rede te Utrecht houden. De kapitein J. Vethake, van het 2de reg inf. te 's-Hertogenbosch, is op zijn verzoek overgeplaatst bij het 4de reg. inf. alhier. In Den Haag zijn geslaagd al9 schip per op zeilzeevisscherevaartuigen M. v. d. Oever, te Katwijk, en als stuurman op zeilzeevisschersvaartuigen O. Ouwehand, G. van Duyn en H. Ouwehand allen ook te Katwijk. Mej. A. Vogel, te Waddinxveen, is benoemd tot onderwijzeres te Dordrecht. Met groote vreugde heeft het comité voor den feestavond ter eere van de Bal kan-ambulances- van het Roode Kruis in Den Haag het aangename bericht ontvan gen, dat, behalve Z. K. H. de Prins, ook H. M. de Koningin de huldiging met haar tegenwoordigheid Donderdagavond in hefc Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen aldaar, zal vereeren. De lieer J. Bleeker, gedurende 8 ja ren hoofd der apotheek van de Coöperatieve Verhruiksvereeniging met Ziekenfonds „De Volharding", lid van den Raad te 's-Gra venhage, zal binnenkort naar Ned.-Indiö vertrekken, ten einde voorloopig in de in richting van een der groote pharmaceuti- sche firma's op te treden als apotheker daar te lande. Naar „Het Vad." verneemt hebben eenigtf* bekende Nederlanders een aanvang ge-maakt met de vorming van een comité, met vertakkingen in het land, voor de op richting van een standbeeld voor Johan de Witt in Den Haag. De heer J. Th. Bierman, chef der rijtuiga.fdeeling van de H. IJ.-S.-M., is be noemd tot chef der centrale werkplaats te Haarlem, als opvolger van wijlen den heer Sloot. In de plaats van den heer Bierman is benoemd de heer N. H. V. Vreede, tot nu toe chef van het teekenbureau. Men meldt uit Zwolle, dat de heer H. J. A. M. van Sonsbeeck, burgemeester van Hei.no en lid der Staten van Overljsel, plotseling is overleden. De Raad van Kampen besloot, geen verordening op de verplichte winkelslui ting in het leven te roepen; een desbetref fend verzoek van belanghebbenden wa« in gekomen. Ter opening van de „Volksuniversiteit'' had gisteravond in het universiteitsgebouw te Amsterdam een bijeenkomst plaats,waar in allereerst de voorzitter van het curato rium, de heer K. van Lennep, mededeelde, dat het garantiefonds voor de eerste jaren is bijeengebracht, zoodat men in het aan staande najaar de werkzaamheden kan aanvangen. Het garantiefonds bedraagt 'f 15,000. Als leden gaven zich op 180 per sonen, die jaarlijks f 750 contribueeren. Prof. S. R. Steinmetz, voorzitter van hot directorium, gaf vervolgens inlichtin gen omtrent de nieuwe stichting. De volks universiteit beoogt: vermeerdering van kennis, hooger en beter ontwikkeling, dus intellectueele, maar ook moreele en aesthe- tische verheffing. Tot nieuwe curatoren werden verkozen de heeren P. Hoogland, secretaris der afd. Amsterdam van den Bond van Ned. On derwijzers, dr. H. F. R. Hub recht, lid van de Tweede Kamer, en ds. A. M. A. Remin ders, predikant bij de Remonstrantsche Gem. Ds. G. Boer, van Ermelo, die dit jaar zijn 83sten verjaardag viert, her dacht gisteren den dag, waarop hij vóór 25 jaar te Ermelo in de bediening des Woords bevestigd werd. Ongetwijfeld was deze herdenkdag voor dien nog zoo krassen grijsaard, die reeds zoovele jubeldagen mocht vieren, een dag van beteekenis, schrijft ,,De Neder." Wie had gedacht, dat de 58-jarige man, toen hij in '83 te Ermelo beroepen werd, na reeds de gemeenten Pernis, Ouderkerk a d. IJsel en Urk langen tijd gediend te hebben, nog in -deze zijn laatste gemeente het 25-jarig jubileum zou vieren? Een ieder, die den ouden dominee Boer, met zijn nog echt-ouderwetschen steek, welke zijn grijze lokken siert, over het dorp ziet loopendie weet, dat hij schier iederen dag nog met zijn wagentje uren eii uren ver er op uittrekt ia zijn wijd uitge strekte gemeente; die weet, dat hij de ge woonte heeft iederen Zondag tweemaal achtereen 2 uren te preeken, moet respect hebben voor dezen zoo werkzamen oude, wiens ijver en werkzaamheid vele jongeren tot beschamend voorbeeld is. Dr. D. Bos, die Maandagavond te Gro ningen een politieke rede beeft gehouden, was, zooalö in het Tweede-Ku.mer-telegram blijkt, gistervoormiddag in de Kamer al weer op zijn post. Na middernacht stond dr. Bos te Groningen nog te debatteeren, gis termorgen met den eersten trein naar Den Haag, waar hij om 11.11 is aangekomen. Toen blijkbaar direct naar de Kamer om daar te spreken. Dit is wèl een record van plichtsbetrach ting. („P. Gr. Crfc.") De audiëntie van den Minister van Waterstaat zal "Vrijdag s. niet plaats hebben. ALPHEN. Het tiende jaarverslag van het comité voor Chr. Ziekenverpleging te Alphen, Aarl ander veen l.z. en Oudshoorn is verschenen. Uit dit verslag blijkt welk een omvangrijk en noodzakelijk werk die ver pleging is. In het af gel oo pen jaar werden 346 patiënten behandeld, 3233-maal hulp ver leend, 227 bezoeken afgelegd, finaal bij operaties geassisteerd en zieken vervoerd. Aan arme patiënten heeft de zuster, die met liefde en toewijding haar zaak verricht, 198 klecdingstukken uitgedeold. Jammer dat dit jaar sluit met een nadeelig saldo van 'f43.8872- Het oomité doet dan ook een be roep op de offervaardigheid der ingezetenen, om ookdit werk der dienende liefde te blijven steunen. HAZERSWOUDE. De heer C. Erkelcn* alhier, behaalde in den koppelwedstrijd over 50 K.M. den lsten prijs te Strijp, bij EincW- hoven. HILLEGOM» Dr. I. H. J. Vos, van Am sterdam, heeft gisteren in de zaal van don heer Feun in een openbare vergadering van Vrijzinnige Kiesvereeniging „Rillegoin" oen politieke redevoering gehouden. Spr. Vefft dedigde met groote warmte het program der concentratie en beval aan den candidaat dear Centrale Lib. Kieervereeniging „Haarlemmer meer" voor de Tweede Kamer, den heöri Korthals Altes straks te stemmen. Gede batteerd werd door de heeren Posthuma, van liier, en Rodriguez van Amsterdam. De vergadering was vrij goed bezocht. Een der gevolgen van den nieuwen treinenloop der H. IJ.-S.-M., zomerdienst 1913, welke voor Hillegom allesbehalve gun stig is uitgevallen, is, dat de buslichting aan het poetkantoor alhier van 12.27 uur n.m. vervroegd moest worden. Het bleek noodzakelijk dezo lichting op 12.16 uur n.m. te stellen, dus 13 minuten vroeger dan aan vankelijk waa bepaald. Gisteren werden op de veiling van bloembollen alhier de volg. prijzen genoteerd: 37» bed Do Keijzor E. V. T. f 18, 5 bed van Berghem E. V. T. f 31, 1 bod Roode Valk E. V. T. f-10, 5 bed Moliere E. V. T. (f 32, 1 bed Tournesoll D. T. f 6, 1 bed Herm. Schlegel E. V. T. f9; 6 bed Mon Trésor E. V. T. f22, 1 bed v. d. Neer E.V.T. f 17, 1 bed J. v. d. Vondel E.V.T. f 10, 1 bed Theeroos D. T. f 30, 1 bed Proserpine E. V. T. f 14, 7 bed Crocus Albion f 38, 1 bed Crocus Purpurea f 11, 1 bed Crocus La Ma.jestieuse f 11. LISSE. De uitslag van de gisteren ge houden verkooping. in Hotel „De Witte Zwaan", is als volgt: No. 1, een perceel land in de Haarlemmermeer, achter Lisse, tpr grootte van 1.74.20 H.A., benevens ©en tuinderswoning met - bloem bollenschuur f12.060; kooper den heer D. Straathof to Leimuiden; No. 2 «een perceel land, gelegen als voren, ter grootte van 1.93 H.A. f 5800, kooper de heer G. Been, te Lisserbroek. NOORDWIJKERHOUT. Van heinde en Verre komen vrouwen en kinderen in dc dui nen alhier viooltjes plukken, welke dit jaar in grooten overvloed groeien, om ze te ver- koopen. Op duingrond aan den Langcvelderweg zal een idiotengesticht gebouwd worden, als onderafdeeling van d"c R.K. Gestichten te Venraa.y VOORSCHOTEN. Op het Zendingsfeest zullen op den 2den Pihksterdag als sprekers optreden de heeren F. W. A. Korff, zende ling onder Israël, van Amsterdam; prof. dr. P. J. Muller, van Den Haag; ds. J. W. Tonsbeek, van Schiedamds. J. A. Vissche-r, van Rijswijk (vroeger Rottevalle)ds. C. van Wijngaarden, van Voorschoten. Het feest wordt gevierd in het Benvenu- topark bij de halte der stoomtram Goud- en Zilverfabriek), welwillend afgestaan door den heer J. M. van Kempen Sr. Armenzorg.'' Verschenen is het jaarverslag der vereeni- ging „Armenzorg". Aan de Vereeniging ont viel door dort' dood een lid, mevrouw wed. Alsche-La Lau. De Vereeniging ontving van de nagelaten betrekkingen een legaat in geld, waarvoor een effect gekocht is. Door het ontvangen der extra giften kon den de gezinnen ©enige malen van brandstof worden voorzien en ook versterkend voedsel gedurende eenige maanden gegeven aan zie ken in gezinnen buiten „Armenzorg". In September zag mevrouw Simon Thomas- Burck zich genoodzaakt als werkend lid af te treden. In mevr. prof. Heeres werd een waardige opvolgster gevonden, die in Octo ber geïnstalleerd wercL De Vereeniging is toegetreden tot den Armenraad. Het bestuur werd herkozen en bleef samen gesteld als volgt: mevrouw VreedeVan Ocsterzee, presidente, mejuffrouw Bosman, vice pres., mejuffrouw Van Manen, secre taresse en mevrouw GrevenSpieringshoelc, pen nnigmeesteresee. In hot bestuur der Werk com mi&s ie kwam eenige verandering. Hierin hebben zitting de dames Van Manen, Hesseling, Korevaax en Boeman, terwijl eenige dames met knip pen behulpzaam waren. Het Depot blijft gevestigd bij mejuffrouw Goddijn, Gerecht 7 en bovendien is mejuf frouw Van Manen, Hoogewoerd 127, steeds bereid bestel li ngen aan te nemen en ze te laten uitvoeren. Over 't algemeen is er wel vooruitgang bij de gezinnen te bespeuren, doch liet komt ook voor, dat gezinnen wegens bedrog of wangedrag moesten worden geschrapt. Do inkomsten hebben bedragen f 2324.527» iem de uitgaven f 2324.521/2, waarhij een kas saldo van f 821.557»- Hot verslag van de kas der Werkcommis- sio wijst in inkomsten en uitgaven een bedrag van f 1433.577». Het saldo is f 107. Afdeeling; Leiden. Ann de afd. Leiden van den Bond van Ned. Schilderspatroons, secretaris de heer W. G. J. Lezwijn, te Leiden, is een conoept-loon- en arbeidsregeling verzonden. Namen*» hoofdbestuur en af deeling Leiden van den Ned. Schildersgezellen bond wordt der Vereeniging verzocht o. a. loon- en ar beidsregeling voor de schildersgezellen alhier met ingang van 19 Mei a.s. te willen in voeren 1. Een minimum-uurloon van 23 cents voor een meerderjarig gezel; 2. een maximum ar beidstijd van 10 uren (de werktijd aldus te regelen: van 's morgens halfzeven tot twaalf uren, van twaalf tot half twee schaft tijd en voorta van half twee tot zes uren); 3. voor overwerk na den gewonen werktijd tot 's aVonds tien uren 25 pCt. boven het gewone uurloon; voor naohtarbeid 50 pOt. en voor werk op Zondag en Chr. feestdagen 100 pCt. Als Ohr. feestdagen worden be schouwd: Nieuwjaarsdag, tweede Paaschdag, Hemelvaartsdag, tweede Pinksterdag en tweede Kerstdag. In de toelichting wordt er o.a. op gewezen, dat in de laatste jaren de levens benoodigd- heden schrikbarend in prijs gestegen zijn; dat in alle steden van eenige beteekenis de loonen hooger en de arbeidsvoorwaarden in het algemeen beter zijn dan hier; dat ook de andere bouwvakarbeiders te Leiden beter worden betaald. Wat betreft het verzoek om 25, 50 en 100 pCt. verhooging van het gewone uur loon voor overwerk, nacht- en Zondagsarbeid zijn adressanten van oordeel, dat de Schil- djerspatroonsvereejiiging het met hun eens zal zijn, dat zonder deze verhooging de na- lering van een geregelden werkdag zeer slecht is. Er moet een drang zijn om zoo weinig mogelijk te laten overwerken en deze wordt verkregen op de door hen voorgestelde wijze. Trouwens, het is ook, zeggen zij, daarenboven zeer billijk, dat voor meerdere en bijzondere arbeidspraestatic ook meeirder loon wordt betaald. Gaarne zouden zij, zoo mogelijk, vóór of op Zaterdag 17 Mei a.s. antwoord van de Vereeniging terug willen ontvangen. Vierde concert. Voor dit concert waren wij weer naar den Foyer der Stadszaal verhuisd; ge lukkig, 'want de ruimte bleek niets te froot voor het talrijk belangstellend pu- liek, terwijl het koor op een uitgebouwd podium plaats nam, welk podium een niet op het programma vermelde ver rassing bevatte, namelijk een goedklin kend strijkorkest, gevormd door eenige Haagsche dames en heeren, dat met be hulp van de pianiste, mej. Van Ommen, de orkestpartij in Bach's Cantate zeer verdienstelijk vertolkte. Het koor heeft flink en opgewekt, vooral bijna steeds zuiver gezongen. Mooi kwamen de sopra nen boven uit en ook het mannenkoor deed zijn best om in klan,k opgewassen te zijn tegen het zooveel sterker bezette dameskoor. Brahms' Motette hoorden wij na de uitvoering van verleden jaar, nu in veel verbeterde editie. Voorts bevatte het programma ver scheidene voorjaarsliederen, die met gloed werden gezongen om de winter- stemming uit ons te" doen verdwijnen; en vooral Jensen's frisch, hoewel 'wat zoet koorwerk „Adonisfeiev" werd zeer opgewekt en goed van toon door het koor uitgevoerd. De belangrijke klavierpartij was in handen van mej. Van Ommen, die keurig verzorgd spel deed hooren, a.l liacl het. jachtkoör, dat de heeren zoo flink zongen, en het slot wat krachtiger op den vleugel aangepakt kunnen wor den. In de liederen a capella van De Lange en van Verhulst, deed het koor, wat be treft de zuiverheid, zich van zijn hoste' zijde kennen. Als solisten werkten mede de dames mej. Marie Coelingh, uit Don Haag,' sopraan; mei. Harry van der Harst, alt, cn do heer Van der Hoeven, has, beiden stadgenooten. Mejuffrouw Coelingh zong; behalve soli in de koorwerken van Bacil en van Jensen, een drietal liederen van' Schubert, Reger en van Joh. Wagenaar. Wagenaar's Frühlingslied was een goede voorbereiding voor de uitvoering zijner composities, die hedenavond in do Stadszaal zal plaats hebben. Do zan geres zong met heldere, zuivere stent en met veel voordracht; een weinigje meer uiterlijke rust zou aan haar voor* treffelijke eigenschappen geen afbreuk doen. Onze sympathieke altzangeres Harry van der Harst, is hier zoo goed lx'' kend, dat wij haar altijd gaarne hooren. Reeds de solo in Bach's cantato werd mooi-ornstig voorgedragen, omspeeld1 door de solo-violiste van het strijkor kest. Eenigszins vreemd deed na den ernst van Bach's cantate het liedl „Ninon" van den modernen Italiaan- schen componist Tosti aan. Misschien ware het beter geweest do volgorde dog liederen anders to nemen en op Bach; Oscar Noé's ernstig lied „Bom Freunde Tod" te laten volgen. De rijk geschar keerde voordracht dezer, liederen, alsook die van Cath. v. Renues, (welks wicgen- lieidje niet zoo geschikt is voor het klank volle altgeluid dezer zangeres) en van mevrouw v. d. Linden van Snelrewaard bezorgden mej. Van der Harst groot suc ces. De begeleiding der liederen was in handen van den directeur Henri 'Völl- mar, dus kon men zich geen muzikaler spel wenschen. De baszanger, tie 'heer Van der Hoeven trad uit liet koor naar voren om een reci tatief in Bach's cantate en een duet met do sopraan te zingen met een nobel go- luid, zufver, hoewel niet ai te krachtig. Met voldoening kan „L. 0. Z."s direc teur, Henri Völïmar op het welslagen van dit vierde concert terugzien. Hein werd onder luid applaus oen fraai 'bloemstuk overhandigd, terwijl beide zangeressen boequetten werden vereerd. Een zilveren feest. Heden herdenkt do haven-rechercheur, do heer Jac. van der Zeeuw, alhier, den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst der gemeente Leiden trad. Het personeel van den havendienst, dat dezen dag niet onopgemerkt wensch- te te doen voorbijgaan, liet hem heden morgen, met zijn echtgcnoote, per rij tuig van zijn huis halen en bracht den jubilaris naar de ruime woning van een zijner kinderen aan de Haarlemmer straat, welke bij deze gelegenheid door het personeel met groen en bloemen ver sierd was en waar hij, behalve door den al "cm. markt- en havenmeester, den heer J. Romaneske, en diens adjunct, den lieer IJ. G. Heerma, door alle bc- schikbare brugwachters en collega's en zijn kinderen werd opgewacht. Aldaar werd de jubilaris in harte lijk o bewoordingen toegesproken, in de eer ste plaats door den heer J. Romaneske, die in hoofdzaak deed uitkomen hoe hij, bij een uitstekend gedrag, s'.eeds den noo- digen ijver en plichtsbetrachting, in liet belang van den markt- en havendienst, aan den dag had gelegd, waardoor hij bij zijn superieuren hoog aangeschreven staat. Spreker hoopte, dat hem nog jaren van gezondheid mogen gegeven worden, om in het bezit van allen, die hem lief en dierbaar zijn, met denzelfden opge- wekten geest en toewijding in het be lang der gemeente Leiden werkzaam to kunnen zijn, en overhandigde h un daar na een enveloppe met "inhoud, daarbij den wensch uitsprekende, dat deze dag hem steeds een aangename herinnering zou zijn De heer H. G. Heerma sloot zich daar na bij do woorden van den havenmees ter aan en bood den jubilaris een prach tig bloemstuk aan. De heer J. Karreman, oudste brug wachter eerste klasse, sprak hom toe namens collega's cn brugwachters. Hij liet daarbij vooral uitkomen hoe Van dei- Zeeuw, door zijn humaan karakter en altijd rechtvaardig optreden, ook door zijn kameraden en ondergeschikten werd gewaardeerd. Ook deze spreker hoopte dat de geachte jubilaris nog jaren lang als haven-rechercheur aan het korps, verbonden zou mogen zijn en reikte hem daarbij namens cóllogas en brugwach ters éen gouden horloge met inscriptie] over, als herinnering aan dozen dag. Daarna werd den jubilaris, diens echtge- noote en kinderen door alle aanwezigen hartelijk geluk gewenscht en bleef men nog eenigen tijoL gezellig bijeen, ondel; het gebruik van een glas wijn. Een eigenaardigheid bij dit ambtsfeest is wel, dat toevallig, voor de woning, waar men vereenigd was, oen Beiersche kapel in uniform aanwezig jva? ij'», or*

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1