Eerste Kamer. Uit de Rechtzaal. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Gemeenteraad van Leiden. Advertentiën. ea ca TZ ea fe g|~[ Vergadering van heden* ii(_i Landweerwet. De heer VanVoo rst tot Voorst acht het ontwerp uit militair oogpunt zwak. Door verkorting van den diensttijd van 7 op 5 jaar worden eenige duizenden man schappen prijs gegeven. In ieder geval had hij 6 jaar gewild. Het ter^brengen der ner- halingsoefeningen van tweemaal 6 dagen op eenmaal 6 dagen acht hij zeer nadeelig met het oog op de onvoldoende geoefend heid en het gebrek aan krijgtuchteliik leiding bij de Landweer. De maatregelen tot verbetering van het kader zijn voorts niet afdoende. Hij betreurt het, dat de i- nister door het drijven der politiek niet meer heeft kunnen binnenhalen en om dit te verkrijgen zelfs tweemaal met intrekking heeft moeten dreigen. Echter verwacht hij na-dere voorstellen, als de regeling onvol doende blijkt. Daarom zal hij voorstemmen. De heer Staal erkent, dat het ontwerp verbeteringen brengt, doch is ook niet ge heel tevreden. Evenals de vorige spreker betreurt hij de verkorting van diensttijd en de vermindering der herhalingsoèfenin- gen; hij zou om dit laatste moeten tegen stemmen, als de inspectiedagen niet tot oefe ningen waren gemaakt. Om het voornemen tot zoo noodige uitbreiding geeft hij niet veelwat men op militair gebied prijs geeft krijgt men niet terug. Hij zal voorstemmen, omdat wat we heb ben niet beter is en omdat hij de taak Ministers niet m-oeilijker wil maken. Nog betreurt, hij het, dat geen bepaling is opgenomen, dat sommige landweerafdee- lingen kunnen worden opgeroepen zonder Kon. besluit met het oog op onverwachte gebeurtenissen. De heer Laan dringt aan op besp i'li- ging van de zorg voor de doode weermidde len in het belang der levende strijdkrachten en om tegen de omstandigheden gewaar borgd te zijn. Minister Col ij n gelooft niet, Jat aanvallen zoo onverhoeds komen, dat zij riet althans door zekerheidstoestand in do politieke atmosfeer worden aangekondigd, en dan zijn maatregelen te nemen zooals ook geschiedde op zeker moment in zijn mi- nisterieele leven, toen het geraden was «.p een onverhoedsohen aanval bedacht te zijn. Over eenige jaren zal afschaffing der lo ting onder de oogen moeten worden gezien en dan zal naast ieder militiebataljon een landweerbataljon kunnen staan. De land weeroefeningen worden gevolgd als een druk en moeten daarom zoo weinig talrijk mogc- b'jk zijn en de grens van het geoorloofde wordt thans niet overschreden. Het ontwerp wordt zonder stemming aan genomen. Bij de Landstormwet betreurt de heer Staal het, dat zij, die physiek niet ge schikt waren voor de militie, niet gebruikt worden voor den ongev.-apenden land- Btorm, en dat de leeftijdsgrens is bepaald op 50 en niet op 40 of zelfs 60 jaar. De Minister wijst er op, dat in staat van oorlog of beleg het militaire gezag be voegd is niet-militairen op te roepen. Het ontwerp wordt zonder stemming aan genomen. 13. Oi. de Koningin in de Residentie. H. M. zal morgen gedurende haar verbiyf ln de Residentie enkele Ministers in audiëntie ontvangen. Tevens heeft het bezoek aan de Residentie ten doel afscheid te nemen van de Koningin- Moeder, die op 2 Mei uit Den Haag zal ver trekken, om zich «enigen ty»l in Heidelberg eb daarna to "Wildbad op te houden Onderscheiding aan H. M. de Koningin. De Keizor van Duitecbland heelt aan H. M. de Koningin der Nederlanden het insigne van de Johanniter Orde voor öouvereinen )^rleend. Raad van State. Behandeld was een geschil, ontstaan tus- schon de gemeentebesturen van Katwijk en van Oegslgeest, over de betaling van verpleeg- kosten ten behoeve van een inmiddels ïeeds overleden armlastig krankzinnige weduwe. vGed. Slaton van Zuid Holland, die er niet in waren geslaagd, dit geschil in der minne bi) te leggen, hebben als hun oordeel te ken nen gegeven, dat de patiënte voor de toepas sing van de betrekkelijke bepaling der Armen wet baar woonplaats had te Katwijk en deze gemeente dus verplegingskosten heeft te be talen. Rapporteur over dit geschil was de Staats raad rar. Oppenheim. De Kon. beslissing volgt later. Hedenmorgen omstreeks elf luren, voer de 24-jarige J. H. HarLand, schipper van beroep, op een schuit den .Ouden Rijn uit, de Aalmarkt in. Daar bleef rijn vaarboom in den grond vastzitten. Hij trachtte den boom onder het varen los te rukken en viel daardoor van de schuit. Hij Verdween dadelijk in de diepte. Direct Snelde hulp te gemoet. Dreggen werden .Uitgeworpen en eindelijk, na tien minuten, Werd de drenkeling opgehaald. Onmiddellijk werd begonnen met te trachten de levensgeesten op te wekken. Dit geschiedde in een der kelders onder de Hoogstraat. Dr. Van de Kasteele ver leende ruim een uur zijn hulp daarbij, het zuurstofapparaat van de Sted. Gasfa briek werd ook aangewend, doch helaas, het leven was uit den man geweken. Het stoffelijk overschot werd door de po litie naar zijn woning in de Kruisstraat, alhier, gebracht, naar zijn moeder, wier, kostwinner hy was. Te Heemskerk (N.-H.) wordt sinds eenigen tijd vermist d3 23-jarige I. It, cüe voor zijn vader een belangrijk bedrag aan geldswaarde in het buitenland moest miien. Dezer dagen is nu bij een familielid I» bericht ingekomen, dat het jongmensch met een bedrag ad f 4000 de wijk naar Amerika genomen heeft. De wielerclub te Afferden (L.) vierde haar jaarlijksch feestje. Na een tochtje per velo gemaakt te hebben, stapten de heeren bij den molenaar to Bergen af. Hier hadden eenigen de aardigheid om den molen in beweging te brengen en deze, door den sterken wind aangemoedigd, be reikte spoedig een flinke vaart. In plaats van den eigenaar te waarschuwen, zou eeu ander van het clubje hem stil zetten, en bracht hem met een ruk tot stilstand. Een hevig gekraak volgde, de wieken slingerden weg en de as brak. Men schat de schade up f 2000. Gistermorgen werden de vermoede lijke daders aangehouden. De Balkankwestïe. Turksohe krijgsgevangenen. KONSTANTINÖPEL, 23 April. (R. CO Vijfduizend Turken, die in Griekenland krijgsgevangen waren, zijn met een Griekscü. stoomschip naar Mersina gebracht. Grieken en Bulgaren. SALONIKI, 23 April. (R. O.) De ge mengde Griekseh-Bulgaarsohe oommissie, die belast was met een onderzoek in zafce het geschil over verschillende gedeelten van het grondgebied rondom Saloniki, zou, naar verluidt, niet op alle punten tot over eenstemming zijn gekomen en derhalve geen gemeenschappelijk voorstel hebben gedaan tot regeliüg van het geschil. Grieken en Bulgaren zullen beide afzon derlijk een proces-verbaal van hv-n onder zoek indienen. Reservisten n&arhuie. WEENEN, 23 April. (R. O.) De „Militó- rische Rundschau" deelt mede, dat de Kei zer een besluit heeft geteekend, bepalende, dat de reservisten van den tweeden ban, ctie bij de oorlogsmarine onder de wapens waren geroepen, met ^root verlof naar huis zullen worden gezonden. De inneming van Skoetari. ATHENE, 23 April (R. O.) Het bericht van de inneming van Skoetari heeft hier groote geestdrift gewekt. Er werdlen telegrammen van gelukwen- sching aan koning Nicolaas gezonden. BELGRADO. 23 April (R. O.) Er heb ben hier manifestaties ter eere van Mon tenegro plaats gehad. PARUS, 24 April (R. O.) De bladen zijn het er allen over eens, dat de inneming van Skoetari een nieuwe ernstige aanlei ding tot verwikkelingen vormt; maar men hoopt toch op een vredelievende oplossing van de crisis. De Matin" zegt, dat de mogendheden der Triple Entente weigeren troepen te ontschepen in de Montenegrijnsche wate ren. Maar er is evenmin reden te gelooven, dat Duitschland en Italië Oostenrijk zullen aanmoedigen om tot ontscheping van troe pen over te gaan. WEENEN, 24 April (Part.) Een telegram van Graaf Berchtold, aan verschillende mogendheden gericht, geeft het verlangen te kennen om aan koning Nikita een ulti matum te zenden, om binnen 48 uren Skoetari te ontruimen. Indien hij hieraan geen gevolg geeft, zal Oostenrijk een begin maken om zijn belangen aldaar te verde digen. ROME, 24 April (Part.) Italië zal op de laatste bijeenkomst een der gezanten te Louden in overeensteming met Oostenrijk aanbevelen, dat Montenegro Skoetari vnj1- willig teruggeeft-, of anders met militaire macht tegenover dezen Staat zal optreden. WEENEN, 23 April. (R. O.) Het „Frem- denblatt" deelt mede, dat de Oostenrijksche regeering aan de mogendheden concrete voorstellen heeft gedaan omtrent te nemen krachtige maatregelen ten einde Montene gro te noodzaken Skoetari zoo spoedig mo gelijk te ontruimen. De vredesonderhandelingen. KONSTANTINOPEL, 23 April. (R. O.) De Porte besloot, dat dezelfde delegatio, haar zal vertegenwoordigen bij de vredes onderhandelingen te Londen en bij de fi- nanciecle conferentie te Parijs. Hakki-pasja is tof chef der delegatie benoemd. Wapenstilstand. KONSTANTINOPEL, 23 April. (R. O.) De wapenstilstand tusschen Turkije en Bul garije is verlengd tot 4 Mei te middernacht. Staking in Opper-Silezië. ERESLAU, 24 April. (Part.) Aan de ,B. H.-P." wordt gemeld: De omvang van de staking der Opper-Silezische mijnarbeider* is het best hieruit af. te leiden, dat in de eerste drie dagen van de staking slechts 17,161 wagons kolen, tegen 233,635 gedurende denzelfden tyd in de voorafgaande week zijn verzonden. De opgaven over het aantal stakenden loopen tusschen 30,000 en 46,000. Poolsohe bladen spreken zeifs van 62,000 stakers. Staking België. LUIK, 24 April (R. O.) Een geringe her vatting van den arbeid valt te constatoeren in de kolenmijnen van Luik en Seraing. De verbetering in den toestand houdt aan in de nijverheidsinrichtingen. In do mijnon van Hervé hebben 110 werklieden den arbeid hervat. GENT, 24 April. (R. 0.) In de meeste groote katoeu- en Jinnervfabrieken werkt het personeel voltallig; het werkon is eveneons hervat in de metaalnijverheid, behalve m twee werkplaatsen waar 1800 werklieden staken. ANTWERPEN, 24 April. (R. O.) Het wer ken aan de Haven duurt voort; de toestand blijft dezelfde; de werkersleet blijft het aantal stakers op 26.000 schattin. LA LOUVJÈRE, 24 April (R. O.) In zekere socialistische kringen ie men zeer opgewonden. Vooral de mijn- en glaewerkers geven lucht aan hun ontevredenheid. Hier en daar wordt het werk hervat, vooral in de mijnen; maar een groot aantal werklieden volhardt nog in niet8-doen. BRUSSEL, 24 April (R. 0.) Hedenmorgen Is in het Volkshuis het liciaal Meetings- congres bij elkaar gekomen. Omstreeks duizend afgevaardigden woonden de zitting bi). Aneeelo sprekende ia naam van het Comité voor het Algemeen Kiesrecht en het Stakings comité, achtte het door de socialistische partij behaalde succes voldoende en meendi dat de partij den strijd nu kon eindigen. Ds arbeiders moeten eenheid en discipline toonen door het weik te hervatten, zeide by. Het voorstel tot weder opneming van het werk zal met groote meerderheid worden aangenomen. Het besluit tot hervatting van den arbeid werd later aangenomen met een meerderheid van 3/< der stemming. Een aanslag. LUIK, 24 April (R. O.). Gisteravond ont plofte een blerflesch, in welker sluiting men een lont had aangebracht tegen een kruideniers winkel te Chence. De glasruiten van dit huis en een raamkozijn werden verbrijzeld. De daders van den aanslag zijn onbekend. Berooving. PARIJS, 24 April. (Part.) Gisteren drong In de woning van Salik Bey, den attaché van het Turksche gezantschap, een vreemde ling binnen. Tal van kleinediön van hooge waarde, doch ook een groot aantal documen ten van beteak -nis zijn verdwenen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De monarchisten in Portugal. LISSABON, 24 April. (R. O.) By de be handeling van het anarchistische complot in de wyk E8trel)a voor de rechtbank werden zes der beschuldigd n tot de zwaarste straf veroordeeld, 2 tot correctioneele straffen en 8 vrygesproken. M y n o n t ploffing. PITTS3URG, 24 April. (R. O.) 120 mijn werkers zijn gedood in de myn Cmctnnafie te Furleyrille (Pei naylvanië) by de ontploffing, gevolgd door brand. Te middernacht was men den brand mees ter. Zeventig lyken zyn reods uit den myn naar boven gebra ht. Alle dooden lagen bij den uitgang; klaarblykoiyk zyn zy aan de ontplolfing ontkomen en gestorven door ver stikking aan myngas. PARIJS, 21 April (Part.) In de Nelsen- mijnschacht heeft een hevige ontploffing plaats gehad, waarbij tien man zijn ge wond. Hiervan zijn drie doodelijk getrof fen. Hedenmiddag vergaderde de Rand dezer gemeente. Voorzitter de burgemeester, jlir. mr. dr. N. C. de Gijselaar. Aanwezig 26 leden; afwezig de heeren P. J. Mulder, Briët, Vergouwen, Kruimel en Heeres. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. De Voorzitter doet meeledee'ing van ingekomen stukken; Mededeeling van J. P. Noordman, dat hij de benoeming tot regent van de R.-K. Armen en van het R.-K. Wees- en Oude» liedenhuis aanneemt. Verzoek van de Directie der Weduwen- en Weezenkas voor de Officieren van de Landwacht, om eventueele aanvragen voor ho: sluiten van leeningen tijdig in te die- oen, ii.1' JLJ (Voorgesteld wordt om dit verzoek aan te nemen voor kennisgeving). Verzoek van mej. C. Ligtenberg, loera- res aan de H. B.-S. voor Meisjes, om verlof van 1 September 1913 tot 15 Juli 1914. Verzoek van dr. B. J. H. O vink, om eervol ontslag als leeraar in de oude talen aan het Gymnasium. Adres van de Vereeniging tot bevorde ring der Bouwkunst inzake de goedkeu ring van stratenplannen, gevels, enz., in verband met de te houden gevelwedstrij- den. (In handen gesteld van B. en Ws.) Verzoek van de Vereeniging „De Prac- tische Ambachtsschool," om het haar toe gekend subsidie ook voor de volgende jaren met f 1000 te verhoogen, ten be hoeve van den avondcursus in het vaktee- kenen voor volwassenen. (Te behande'en bij de begrooting voor 1914). Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1912, van de Gemeente, lijke Bank-van-Leening. (In handen gesteld van de Commissie van Financiën). Mededee'.ing van de Gezondheidscommis sie, dat harerzijds geen bezwaar bestaat tegen de demping van een gedeelte sloot achter de openbare school aan den Mare- singel. (Te behandelen bij punt 14). Advies van de Commissie voor de Huis houdelijke Verordeningen op het voorstel tot wijziging van de verordening op de brandweer. (Te behandelen bij punt 18). Verslag van den toestand van het Mid delbaar Onderwijs over 1912. (Wordt op genomen in het gemeenteverslag.) Verzoeken van verschillende personen om afschrijving van plaatselijke directe be lasting, dienst 1912. (In handen gesteld van B. en Ws.) Nog wordt medegedeeld, dat aan de eervol ontslagen onderwijzeres aan de Be waarschool in de Groenesteeg, mej. M. B. C. Swart, met ingang van 1 Mei 1913, een pensioen is toegekend van f 467 's jaars. Benoemd wordt t-ot onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 3d6 klasse No. 6 J. H. Dommer holt, te Nij ver dal. Het verzoek van J. Smit om eervol ont slag als onderwijzer aan de school der 3de klasse No. 4 wordt ingewilligd. Goedgekeurd worden: de rekening, dienst 1312, van de Gezondheidscommissie; de re kening, dienst 1912, van het Leidsch Muziek korps; de staat van af- en overschrijving op do begrooting, dienst 1912, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrou wenhuis en de rekening, dienst 1912, van. het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. Op het verzoek van de L. G.- en S.-V. „Her cules" om het gebruik van het gymnastijk- loaaal aan ue rieierskerxgrachi, wordt con form liot advies van B. en Ws. beschikt. Het van de dame;: A van der Haas e. a. om het gebruik van het gymnastiek lokaal der Hooge. e B rgers.hool voor Meisjes wordt ingewilligd. Het voorstel tot kostelooze overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van een gedeelte van de Stadhouderslaan en van de Valdezstraat wordt aangenomen. Aangenomen wordt het voorstel tot aan koop van de peroeelen Lammermarkt No. 46 en Korte Scheistraat Nis 4 en 12 en tot vaststelling van den des betreffen den sup- pletoiren begrootingsstaat. Het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de perceelen Lombardsteeg Nis. 7, 9, 11 en 13 en Schagensteeg No. 18 komt in behandeling. De heer S ij t s m a heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld en is tot de conclusie gekomen, dat er hoogte genoeg is in die huizen. Wel liet de ruimte te wenscken over. Ze zijn nog wel bewoonbaar te malven. De heer Pera oordeelt, dat men met bot opruimen van die kleine woningen wat voor zichtig moet zijn. Daaraan komt behoefte. Bovendien vindt spr. het verkeerd, dat met den eigenaar niet overleg is gepleegd. Spr. verlangt uitstel en zal anders tegen onbe woonbaarverklaring zijn. De heer Fischer, wethouder, deelt mee, wa-t er zooal aan die woningen ontbreekt. Deze buizen zijn in een buitengewoon, ver vallen staat. Spr. geeft niet toe, dat overijld wordt te werk gegaan bij bet onbewoonbaar verklaren. Deze woningen zijn zoo vochtig, dat ze met bereikbare kosten niet bewoon baar zijn te maken. De eigenaar kan verzot aan teekenen tegen het Raadsbesluit. De heer Fokker is ook voor aanhouding van dit punt. Hij bestrijdt het standpunt van B. en Ws. en ondersteunt het voorsted- Pera. De heer Botermans is tot de overtui ging gekomen dat wanneer de eigenaar wil de huisjes in de Lombardsteeg wel bewoon baar zijn te maken. Het perceel Schagen- 8teeg is niet te verbeteren. De heer Pera sluit zich bij den heer Botermans aan. De heer Botermans wijst ook op het moeilijke om die menschen onderdak te ver schaffen. Laat de gemeente eens voor een flink blok woningen voor dien huurprijs zorgen. Eerst woningen zetten, dan kan men ze verjagen. De heer Bosch betreurt 't, dat de eigenaar eerst uit de krant moet vernemen, dat zijn woningen onbewoonbaar moeten worden ver klaard. Kan er worden overwogen dat er verbetering moet komen, dan is spr. daarvoor. De heer Korevaar bespreekt de kwes tie van het vochtig zijn der huizen. Hier was niets goed te maken. Spr. verbaast zich over het argument om geen verandering te brengen, omdat deze fhenschen dan op straat komen. Hij bestrijdt dit argument. Het wordt dan tijd dat er een voorstel komt in den geest als door den heer Botermans aanbe volen. De Voorzitter verdedigt eveneens het voorstel. De eigenaars houden het recht hun huizen te verbeteren, dan kunnen ze ophef fing vragen der onbowoonbaarheid-verkla- ring. De heeren Pera, Fokker en Zwiers stellen een motie voor tot uitstel. Do heer Roem vraagt of de eigenaar verneemt bij aanneming van het voorstel van B. en Ws., wat er aan de huizen mankeert. De V oorzitter zegt dat er dan een nieuw bouwplan komt en verdere besprekin gen volgen. De heer S ij 16 m a zal na deze inlichtingen voor het voorstel van B. en We. stemmen.- De motie wordt verworpen met 22 tegen 4 stemmen. Vóór de voorstellers en de heer Botermans. Het voorstel van B. en Ws. wordt aan genomen. Tegen de heeren Fokker, Boter mans en Pera. Het voorstel tot 't aangaan van een over eenkomst in zake de uitbreiding van den Leidschen Keuringsdienst van eet- en drink waren over de gemeente Noordwijk wordt aangenomen. Do verordening, houdende wijziging der verordening van 7 December 1911 (Gem.- blad No. 4-1), bepalende het getal der scho len voor openbaar lager onderwijs te Lei den, den omvang van het onderwijs op elke school, den bijstand aan de hoofden der scholen te verleenen en de bezoldiging van hét onderwijzend personeel wordt eveneens aan .genomen. Het voorstel in zake de demping van een gedeelte sloot gelegen achter de openbare school aan den Maresingel en de in-gebruik- geving van 't gedempte slootgedeelte wordt aangenomen. Het pracadvies op de verzoeken van J. W. AViggers e.a. in zake de bevolen dem ping der sloot langs de voormalige Witte- Rozen-laan geeft aanleiding tot discussie. De heer Pera maakt bezwaar voor het voorstel te zijn, deze zaak acht hij niet zoo spoedeischend. De belanghebbenden aan de overzijde zouden een gedeelte der kos ten dragen wordt gezegd, hij gelooft dit niet geheel. Spr. verlangt uitstel. De Voorzitter brengt in 't midden dat reeds tot demping besloten is, hier is slechts een prae-advies in behandeling. De heer Hoogenboom bespreekt in den breede deze kwestie, waarbij hij ook aandacht schenkt aan het geven van ver goeding voor bestrating. Spr. wil graag weten, wat B. en Ws. rekenen onder vol doende verhindering door belanghebben. den van het verkeer over bedoeld pad. De heer Fokker gelooft dat de belang hebbenden goed zullen doen eerst eens na te gaan, wat van de sloot hun eigendom is. Dan zal er een onmogelijke toestand ko men. Men krijgt dan een laan met allerlei stukjes particulier terrein. De gemeente doet verstandig een schikking te treffen, b.v. door te zeggen, ga dempen en dan zullen we nader onderhandelen over den eigendom. Spr. bestrijdt eenige argumenten uit het prae-advies. Spr. zal tegen het prae.advies stemmen en geeft in overwe ging het terrein na demping van adressan ten over te nemen. De heer Roem wil ook eenige vergoe ding geven voor den grond. Hij gaat mee. met het prae.advies. De heer S ij t s m a gelooft dat men niet den gewenschten toestand krijgt. Het zal een beetje kosten, maar 't beste is dat men recht krijgt op dien grond. De heer Pera zegt, dat zijn tegenstem, men betcekent intrekking van het geno men besluit en dan een nieuwe regeling te treffen. (De heer Heeres komt ter vergadering.) De heer Bosch is nog niet overtuigd dat demping onnoodig is. Hij beschrijft den toestand ter plaatse. Spr. is er even wel voor dat de belanghebbende bouwer met die menschen tot overeenstemming moet komen, want hij heeft er belang bij. In verband hiermee zal spr. desnoods zijn voor uitstel. De heer Botermans wijst er op, dat elders de eigenaars zelf zijn gaan dempon, hoewel 't nog geen openbare weg was. Spr. gelooft, dat men het best doet het prae-advies aan te nemen, want nadeel voor de betrokkenen is er niet, omdat de waarde dier perceelen stijgt. Na nog eenige discussie wordt het prae- advies aangenomen met 22 tegen 7 stemmen. Tegen de heeren Bosch, Fokker,- Heeres, Van der Pot, Hoogeboom, Pera en Sijtsma. (De heeren Vergouwen en Briët waren tijdens de discussies ter ver. gadering gekomen.) Openingskoersen Hieuw»Vork Amer. Cans. 34^. South. Pacific 09% Union 153'%. Steels 62. Amalg. Copper 76^. Stemming nauwelijks prijshoudend. !>e ÜcpatatdQ-ver^sderin";. Hedenochtend is in „Tivoli" de Deputaten. vergadering aangevangen van de Anti-Rer Parity, ter bespreking van de coalitie hernieuwing. De opkomst was enorm. De menschen stonden al vóór 9 uren voor de deuren van ,Tivoli". Er was politie aanwezig, om tozorgen.dat alle deputaten ordoiyk queue zouden miken. Dr. Abr. Kuiper, arriveerde pa-i te 11 uren, per rtytuig v in den trein gehaald door oenige be&tuurderen. HO werd by zyn binnentreden stormachtig toegejuicht AAULANDERVLEN. Op voorstel van het gemeentebestuur van Oudiuoorn besluit de Raad tot wijziging van het reglement op het gemeenschappelijk beheer vaa de Gasfabriek door wyzigmg van art. 34, met invoeging van de volgende alinea: Het voorgaand® belet de gom Oudshoorn niet, om gedurende den tyd, dat deze regeling werkt, aan de Sted. Fabrieken van Gas en Eleclriciteit, te Leiden, vergunning te geven tot het leggen on onderhou en van een kabel in den openbaren weg lan a de Her mans-Wetering van af de grens der gemeente Woubruggö tot evan voor 's Molenaarsbrug. Heltl, 24 Aonl loltndsche Tarwe hooger ver kocht Handel onbeduidend. Witte Tarwe f7.40 a t 10.30. Nieuwe Tarwe f a f Rogge f 6.70 a fö.y0. \Vinterg*r«fc 7.10 a ƒ7.40. Zomer-gerst/ 6,70 a /''G OO. Chevalier- Gerst f720 a f 7.60. Haver '4-25 a /4.40. Roode Tarwe f8.G0 a ^9.20. Bruineboooen 9.7.»a 13.60. Erwlen f9.50 a 10.7'». Kanariezaad f 18.50 a f 19.25. Witteboonen f 14.50 a 17—. Hennepzaad ƒ8.25 a f8.5ü. Koolz.ad f 17.50 a 118.50, alles per HL. Boternoteering: 50 64. by Kon besluit zyn goedgekeurd de statuten der Vereeniging „Lawn Tennisclub T. E. A. N." (Tennissen en anJors niet), ge vestigd te Alphen aan den R(Jn, waardoor die "Vereeniging als rechtspersoon Is erkend. Ondertiouwd HANNE QliOOT Je. en 667* 6 EMMA ALIDA KONING. Enehuizkn, leiderdorp, 24 April 1213. Gelrouwd Du volmacht: O. J. A. SAKABER, 2de Luit. der Infanterie O. I. Leger, en JOHANNA M. S. ROSIER. De Heer en Mevrouw SARABER Robier botuigen, ook namen* weder- zjjdscbo Familie, hun vriendelijken dank voor de veie bewijzen van be langstelling b)j bun huwelijk ont vangen. Magki.ang, Leiden, 24 April, 1913. 6560 14 Getrouwd N. Ch. F. L. YERLINT en J. J. MULDER, die, ook namens wederzijdsche familie, hun dank beluigen voor de vele blij ken van belangatelling by hun huwe lijk ondervonden. Leiden, 26 April 1913. 6685 8 42 45. GO 42 CS 42 *3 cd 42

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 3