Dinsdag 25 Maart, A°. 1913. (§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. LEIDSC PBIJS DEB ADVEBTENTIEN: Vm 16 regelt ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17 j. Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine adrertentiên Tan 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het inoaeieeren wordt 0.05 berekend. PRJdS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oente; per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.05. Leiden, 25 fóaarft. Bij de heden ten Raadhuize alhier ge houden verpachting van de invordering der bruggelden aan de Zijl- of Spanjaardsbrug voor den tijd van 3 jaren (1 Mei 191330 April 1916), werd alléén ingeschreven Joor Ml Tijhuis, te Rijssen, voor f 1230 per jaar. Aangenomen ie het beroep naar de Qeretf. Kerk alhier (vac.-ds. Rudolph) door da. H. Thomas, te Berlikum. Eerst einde Juli zal zijnèerw. zijn dienst werk alhier aanvaarden. Mej. M. M. Groen, alhier, is in Den Haag geslaagd voor de nuttige handwer ken. Gisteravond gaf de Chr. zangschool „Ons Harpje", directeur de heer M. van Wijk, een uitvoering in het gebouw van de Geref. Kerk aan de Oude Vest, alhier. De directeur opende de vergadering met gebed. Het geheel was, foutjes die altijd voor komen daargelaten, een goed geslaagde avond. Ds. Roordia sloot met een kort woord van dank en met gebed. Gisteren vergaderde in de Ned.-Herv. kerk te Sassenheim de Ring Leiden en Omstreken, afd. van het Ned. Jong. Ver bond. Bij afwezigheid van den Voorzitter werd de vergadering te ruian twee uren ge opend door den tweeden voorz. den heer W. A. Zomrbier, uit Katwijk. Na gebed en zang roept de voorzitter den aanwezigen een hartelijk welkom toe. Gelezen en zeer kort besproken werd Matth. 28. Vervolgens gaat men over tot de afwer king van het programma dat een tiental punten bevat. Als de notulen gelezen zijn, die onveranderd worden goedgekeurd, le vert H. Schouten, van Leiden, een voor dracht. Naar aanleicBiing van het referaat van L. v, d. Meer Jr.: „Hebben wij, Christenen, een plicht te vervullen jegens de Zending, en vervullen wij dien naar behooren?" ontspon zich een discussie, die enkele leden deed verklaren te zijn voor inwendige, de anderen vo-- uitwendige zending. Op dit onderwerp volgen nog enkele opstellen, die onderwerpen behandelen, ten nauwste ver band houdend met de Jong.-Vereeniging. Ten slotte doet de Ring-agent eenige meededeellüngen omtrent de gehouden voor jaarsvergadering van de. Prov. Commissie te Rotterdam en ook over zijn bezoeken van de verschillende afdeeliDgen. Als niemand nog iets ter tafel brengt, dankt de Voorz. de afdeeling Sassenheim voor haar bereidwillige ontvangst. Gezon gen werd van Gez. 120 het 1ste vers, waar na de Voorz. van de plaatselijke afd. voor gaat in dankzegging. Vanwege de Algemeene Synode der Ned.-Herv. Kerk zal de vierde diaconale conferentie in Den Haag gehouden worden op Donderdag a. s. Aan de orde is o. a. het onderwerp: In hoeverre is het wenschelijk, dat de diaconieën gebruik maken van haar recht tot verhaal van den onderstand (hoofdbtuk V van do Armenwet), en hoe zullen zij hierbij practisch te werk gaan? Inleider mr. P. E. Briët, voorzitter van de Ne'der- duitsch-Herv diaconie te Leiden. Op voordrachten voor onderwijzer te Amsterdam komen voor de Leidsche on derwijzers de heeren A. Sjouw en J. Smit. Bij de aanbesteding voor den bouw van een heerenhuis met kantoren te Aals meer, voor de bankiers Royaards en Bayer, werden ingeleverd 10 biljetten. Laagste inschrijver de heer C. Luik, te Aalsmeer, voor f 21898. In de te Groningen gehouden alg. ,verg. van de Vereeniging van Hoofden van Scholen is aangenomen met alg. stem men deze motie: De algemeene vergadering, constabeeren- de, dat in het wetsvoorstel op den kinder toeslag de erkenning ligt, dat dé hirdige salarisminima te laag zijn, acht de wijze, waarop de Minister van Binnenlandsche Zaken in den noodstand verandering wenscht te brengen, afkeuringswaardig, omdat d!e daarbij voorgesteldo preiaien geen verband houden met den geleverden arbeid, omdat de praktijk der wet zou lei den tot een verstoring in de verhouding der salarissen van hoofden en onderwijzers- tot schade van den dienst, omdat de aan neming dezer wet voor geruimen tijd een afdoende verbetering der onderwijzerswed- den zou in den weg staan, en spreekt den wensch uit, dat dit ontwerp nimmer tot wet worde verheven. De afd. Leiden stelde voor: De alg. verg. spreke zich uit tegen het beginsel, dat on derscheid in salaris wordt gemaakt tue- sohen gehuwden en ongehuwxïen. Het hoofdbestuur adviseerde tot aanneming en het voorstel werd dan ook met groote meerderheid aangenomen. Verworpen werd bij behandeling van Leerplichtwets herziening een voorstel van die strekking als door Leiden ingediend: de mogelijkheid te openen, dat een kind op dertienjarigen leeftijd de school kan verlaten, ook al heeft het den geheelen cursus niet door- loopen. Bedankt is voor het beroep naar de NecL-Herv. Gem. te Workiim door da. J. Nauta Azn., te Parrega, vroeger -j Zoe- terwoude. „Het Vaderland" verneemt dat de bouwmeester van het Vredespaleis, de heer Van dér Steur, in verband met de voorgenomen verbouwing van het Kon. Paleis in Den Haag, deper dagen een be zoek aan het Paleis heeft gebracht en dat er verschillende opmetingen zijn gedaan. Aan den vooravond van net 19de con gres der S.-D. A.-P. hield de afd. Utrecht een zeer druk bezochte feestvergadering in de groote zaal van het park „Trvoli" al daar. De Duitsche partij was vertegenwoor digd door het Rijksdaglid Ph. Scheidemann. De voorzatter, de heer D. van Staveren, hield de openingsrede. Vervolgens gaven de muziekvereeniging „Voorwaarts" en de zangvereeniging „De Stem" eenige nummers, waarna door mevr. Anna Oldeboom, uit Den Haag, een viertal liederen' gezongen werden. Vervolgens was het woord aan het Twee de Kamerlid J. E. W. Duys, wien door de aanwezigen bij het betreden van het po dium een geweldige ovatie werd -gebracht. Toen gaf de heer J. A. Lentz, uit Utrecht, een zeer toegejuichten viool-solo en ten slotte zong de zangvereenigihg „De Stem" nog een nummer. Indertijd is melding gemaakt van de uitnoodiging, welke het comité, dat de volksfeesten ter eere van het kind te Parijs organiseert, heeft gericht tot het gemeen tebestuur van Amsterdam, en welke ten doel had te verkrijgen, dat een vijftigtal Amsterdamsche schoolkinderen aan die fees ten zouden deelnemen. Het gemeentebe stuur heeft thans geantwoord, zij het dan ook in de meest hoffelijke bewoordingen, dat zich zoowel redenen van practischen als van paedagogischen aard verzetten tegen het aannemen van deze uit-noodigihg, zoo dat zij moet worden afgewezen. Tot den Raad van Zaandam heeft de afd. van het Ned. Werklieden-Verbond „Patrimonium" het verzoek gericht, enkele inrichtingen, welke buiiten de verordening op de winkelsluiting vallen, zooals die voor den verkoop van sterken drank in het klein, enz., ook in de sluitings-verordening op te nemen. Maandag 31 Maart zal te Dordrecht de Middelbare Technische School geopend worden door den Minister van Binnenland sche Zaken. Donderdagavond zal in dèn schouw burg te Haarlem een feestavond worden ge houden, waarop den IJmuidenschen sleep boot-kapitein Van der Wielen, en de be manning van de sleepboot „IJmuiden", een huldeblijk zal worden aangeboden. De Haar- lemsohe en IJmuidensche autoriteiten zijn voor dezen feestavond uitgenoodigd. De redders van de bemanning der Eastwell" zullen aan het station te Haarlem worden ontvangen en in een fakkeloptocht met mu ziek naar den sriiouwburer worden gebracht. Verscheidene Haarlemsche vereenigingen verleenen haar medewerking. De Minister van Waterstaat heeft zijn ambtsbezigheden aan het departement in Den Haag hervat H. M. de Koningin zond 26 December aan de Nederlandsche ambulance te Tsjor- loe een telegrafisch en Nieuwjaarswensch. Deze kwam aldaar aan op.... 6 Maart! („Ned.") Door den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel is een commissie be noemd om te onderzoeken tot welke resul taten de risico-overdracht bij de uitvoering der Ongevallenwet 1901 heeft geleid. Deze commissie, waarvan de Minister voorzitter ïb, bestaat voorts uit de heeren dr. D. Bos, J. E .W. Duys, mr. D. A, P. N. Kooien, J. R. Snoeok Henkemans, mr. M. Tydeman Jr. en W. de Vlugt, leden van do Tweede Kamer der Staten. Generaal, terwijl het secretariaat zal worden waar genomen door mrs. W. A. van Emden, wnd. raad-adviseur, en H. W. Groeneveld, hoofet- oommies, beiden bij het departement van Landbouw, Nijverheid en Handel. Bij een aantal winkeliers te Amster dam ligt het volgende adres ter teekening dat door liet comité tegen ï-et hocdenspel- dengevaar zal worden gezonden aan den Raad van Amsterdam „De ondergeteekenden, meerderjarige in woners van Amsterdam, verzoeken Uwen Raad met gepasten eerbied zoo spoedig mo gelijk te willen overgaan tot het verorde nen van straf op het in hét openbaar dra gen van h^edenspeldeh, waarvan de punten niet gevaarloos zijn" gemaakt. Zij meenen, dat deze geringe beperking van een misbruikte vrijheid volkomen ge rechtvaardigd is "door het gevaarlijk letsel dat met onbedekte.hoedenpennen kan wor den toegebracht en reeds meermalen is toegebracht. De commissie voor de vissoherij- examena (machinist-stokers en machinisten), zal, aanvangende 15 April a.s. zitting hou den te Amsterdam, De aanvragen cm tot die examens te worden toegelaten moeten den voorzitter der- oommissie den heer J. J. Stooker, te Hilversum, vóór 5 April a.s. hebben bereikt. Het Ned. Hof gaat van heden af in den rouw over den overleden koning van Griekenland en wel drie weken. H. M. de Koningin heeft, een belang rijke bestelling poppengoed voor de pop pen van Prinses Juliana bij de vereenigin gen „Arbeid Adelt" en „Tesselschade" te 's-Gravenhage eii Amsterdam laten doen. Te Amersfoort zal omstreeks half Mei worden ingesteld een vrije kaasmarkt, el- ken Maandag op den Hof aldaar te hou den. Een waaggeld - zal worden geheven van 2 ets. per E G., waarvoor tevens de partijen worden vervoerd naar schuit, spoor of pakhuizen. Er heeft zich een marktcommis^ie uit belanghebbenden ge vormd. Het hoofdbestuur van den Neder- landschen Bond voor Ziekenverpleging is voor 1913 aldus samengesteld: dr. J. Ie Rütte (Deventer), voorzitter; dr. J. van dier Hoeven (Eefde), onder-voorzitter; dr. A. Couvée (Amsterdam), secretaris; me vrouw E. Simon van der Aa (Haarlem), penningmeesteres; mej. M. des Amorie van dér Hoeven (Rotterdam), dr. H. M. Hijmans (Den Haag) en dr. C. D. CrameT (Utrecht). De Bond telde op 1 Januari j.l. 3267 leden, van wie 2208 zuster, 46 broeder, 380 geneesheer en 22 hoogleeraar waren. Er waren aangesloten 20 examencommissies, 68 ziekenhuizen, 4 kinderziekenhuizen, 27 speciale klinieken, 5 inrichtingen voor op leiding tot kraamvrouwverpleegster en 3 inrichtingen voor opleiding tot krankzinni genverpleger.. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te 's-Graven- hage (Allerh. Hart van Jezus) den wel eerwaarden beer J. C. F. Jansen, en tot pastoor te Zuid-Zype den weleerwaarden beer A. G. Rhee, die kapelaan was te Am sterdam (H. Willebrordus binnen de Ves ten.) De „Vereeniging van Gymnastiek- onderwijzers in Nederland" is gisteren begonnen met de herdenking van haar vijf tigjarig feest. Zij doet dat door het hou den van een tweedaagsche vergadering, die gistermorgen in American Hotel" in hiushoudelijken kring is aangevangen en die heden wordt voootgezet. Maar ook door het verschijnen van een feestnummer is het gouden feest herdacht, een boekje, dat onder de redactie der hee ren J. A. van der Boom (Haarlem), L. Ko ning (Zwolle) en J. M. Scheffer (Amster dam) in elkander werd gezet en waaraan door de samenstellers bijzondere zorg werd gewijd. De gewone audiëntie van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel op Woensdag 26 Maart en die van den Mi nister van Oorlog op Donderdag 27 Maart zullen niet pl&ats. BODEGRAVEN. De h:eterén H. Roll- man (anti-rev.) en Okkerse (R.-K.) hebben bedankt als lid van den Gemeenteraad. BENTHUIZEN. Door den raad is beslo ten het maximum van den hoofdelijken omslag te verhoogen van f 3000 tot f 4000. Tot onderwijzer werd benojemd de heer G. J. Verburg, te Vlaardingen. Aan I. J. van der Shiijs zal f 12 restitu-- tie verleend worden van de pachtsom van grasgewas. KATWIJK-AAN-ZEE. Gingen tot hier toe op een. hoogst enkele uitzondering na dfl vaartuigen der Katwijk sche visschers- vloot pas na Pinksteren ter haringvangst, dat jaar zullen een zestal vaartuigen vroe ger uitvaren, o.a. reeds in kle maand April. Het eerste vaartuig zal, vernemen wij, 21 April uitvaren. Deze week wordt begonnen met dit schip voor 'de haringvangst klaar te maken. Door de Heilssoldaten uit Leiden werd gisteren hier een groote Paaschfeest- samenkomst belegd. Het muziekkorps, de zang-brigade; benevens een tachtig vrien den udt Leiden, kwamen te circa drie uren per Katwijksche boot aan. De vergadering, die bij gunstig weer in den tuin achter de Gemeentezaal gehouden zou worden, werd, daar het tamelijk koud was, in de zaal belegd. KATWIJK AAN DEN RIJN. De chr. zangvereeniging Looft den Heer", alhier, gaf gisteravond in liet Koor der Ned.-Herv. Kerk onder leiding van haar directeur, den heer Nic. van Boelen, een uitvoering. Het programma bevatte niet minder dan 19 nummers, zoodat van overlading wel min of meer kon worden gesproken. Over het algemeen werd goed gezongen, al meet daarop onmiddellijk volgen, dat sommige nummers niet geheel onberispelijk werden ten gchoore gebracht. Het dameskoor, samengesteld uit al de vrouwelijke leden, dat rich in een drietal nummers deed hooren, was niet altijd zui ver in de maat, waardoor de samenzang af en toe te wenschen overliet, wat voor al in „Heilige Nacht," zeer gced vertel gehoord. Beter maakte het: 't volle koor, het ver tolkte zelfs uitmuntend ,,De Kleinste,'1 „Opent de Poort" en „Bidden." De jongedames Ravcnsbergen en Schoo- nenberg, die ieder in een tweetal nummers als solisten optraden, waren in den aan vang wel wat schuchter, doch lieten zich later hooren op een wijze, die verzekert, dat zij onder de flinke leiding van den directeur een volgende maal door het pu bliek niet gaarne zullen worden gemist. Een tweetal orgel-nummers, die met groote aandacht werden gevolgd, deden, ons den directeur kennen, als iemand, -die op het klavier wei thuis is, zijn spel was verrukkelijk. Alles samen genomen kan gerust wor den gezegd, dat de uitvoering ongetwijfeld het talrijk opgekomen publiek wel heeft voldaan en dat de heer Van Beelen, al was dan alles niet zonder aanmerking, met voldoening op de vorderingen van zijn ver eeniging mag zien. Ten slotte nog een opmerking van orde het programma vermeldde als uur van aanvang halfacht, op welk tijdschip de lo- caliteit reeds goed bezet was, terwijl eerst tegen acht uur werd begonnen, dat kan anders. LEIDERDORP. Over 1912 is aan de gemeente uit de Provinciale fondsen toe gekend een subsidie in de kosten van ver pleging van krankzinnigen ad f 173.8672. LEI MUI DEN. Maandagavond stapte een passagier alhier met zijn fiets van de stoomboot en Ui ad het ongeluk door de slechte belichting naast de plank te stap pen. Hij geraakte gedeeltelijk te water. Het is te wenschen, dat alhier een lantaarn geplaatst worde. LISSE. Een stoomboot van de Mij. W. Buste te Haarlem, had gisteren goen voor spoedige reis, want doordat deze, geladen werd met machinedeelen, ie-en breeden last had, kwam zij in aan taking met de brug over de Ringvaart te Hillegom, waarvan de leuning werd vernield. Achteruit werkende in de brug over de Ringvaart, alhier, ver loor de boot de geheele schroef, waardoor de reis moest gestaakt worden. NOORDWIJK. In het kerkgebouw der Ned.-Herv. Gem. te Noordwijk-Binnen gaf „Noordwijks Zangkoor" gisteravond een uitvoering van gewijde muziek. Men had achter in de kerkonder liet orgel een podium doen aanbrengen, waarop de dilettanten en de executanten in het strijk orkest, dat zijn medewerking verleende, hadden plaats genomen. Onder de; aarts- vadeilijke belichting van eenige groote petroleumlampen vonden we de omstan digheden, waaronder gezongen en gespeeld moest worden, niet ideaal. Dit is echter maar bijzaak. Een talrijk, aandachtig luis terend auditorium vulde de kerk vooreen deel. We hebben meermalen gezegd, dat we den moed bewonderen, waarmee de heer C. B'. Duyster, de directeur van „Nooiid- wijks Zangkoor", zware stukken durft in studeer en met dilettantenzangvereenigingen We hebben insgelijks herhaalde malen ge meend, te moeten opmerken, <lat onze meening in deze niet harmonieert met die van den heer C. B. Duyster; maar eerlijk heidshalve hebben we vaak erkend, dat de uitvoering van dergelijke zware stukken onze verwachtingen overtrof. Dat is gisteravond meer nog dan ooit te voren het geval geweest. Het hoofd nummer op het programma bestond uit ;,De zeven Kruiswoorden" van J. Haydn. We behoeven over deze compositie, die als vrij bekend mag worden verondersteld, niet nader uit te weiden. Wat wèl het voornaamste is, de uitvoering was heel goed. De heer Duyster heeft wederom blijk gegeven, een goed directeur te zijn, die met zijn zangkoor wat bereiken kan. En de dilettanten hebben eer van hun werk. Wat een moeite en inspanning, wat een geduld en volharding van den direc teur, om een dergelijk zwaar stuk in studie te nemen en ten gehoore te kunnen bren gen! Wat een opoffering van tijd, wat een inspanning en wat een toewijding van de zangers en zangeressen, om onder leiding van den heer Duyster zoo iets aan te dur ven, als het iii-studie-nemcn van de „Zeven Kruiswoorden". Algemeen was men het er over eens, dat „Noordwijks zangkoor" zichzelf overtroffen heeft. De aandacht en groote stilte, waarmede men - geluisterd heeft, waren een welverdiende hulde. Als de plaats,- waar men zich' bevond, niet de kerk was geweest, ongetwijfeld zou cepf geestdriftig applaus geklonken hebben. Na de „Zeven Kruiswoorden" zong meil nog een paar koralen, die om hun eenvoud zeer gewaardeerd werden. Zonder pauze hebben zangers en zangxj* ressen en de .executanten van het strijk* orkest, welks medewerking de uitvoering vervolmaakt heeft, aan één stuk door ge* zongen cn gespeeld. Ook dat dwingt be* wondering af. Wij wc-nschen „Noordwijks zangkoor" cn zijn directeur geluk met be$ behaalde succes. OU DE WETERING. Onze dorpsgenoot^! mej. G. Kreling is benoemd tot v/jkvew pLcegster in de gemeente Smilde. RIJNSBURG. Voor een talrijk publiek! heeft gisteravond in de Geref. Kerk dej Chr. zangvereeniging „De Lof stem" -een uitvoering gegeven onder directie van den heer W. Schoncveld. De Vereeniging had veel succes, wat zij verdiende èn om del samenstelling van het programma èn on* de uitvoering daarvan. Vooral „Op Haar# lems Wallen," verwierf veel bijval. Alsl solisten kwamen vooral uit mej. D. de Mooij, A. den Haan, E. de Mcoy en S.; Schoneveld. Ten slotte gaf ds. Broekvtra der Vereeniging een woord van lof en riep haar een „tot weerziens" toe. Nog willen we melden, dat door het} zoontje van den directeur zeer verdienste* lijk eenige stukken op het kerkorgel wenr den gespeeld. WASSENAAR. Gisteravond werd door de tooneelafd. van het Patronaat een uit* voering gegeven voor de donateurs. Del jongelui gaven blijken goed hun rollen te hebben bestudeerd. Het drama „Nco" had dan ook een groot succes. Met groote! aandacht werd het spel gevolgd, vooraf het tweede bedrijf, waarin een koor van kin* deren zong, Het applaus na het derdW bedrijf was wei verdiend. Na de pauz>e| werden nog een voordracht en een blij* spel gegeven. Vooral hpt blijspel wert} goed gespeeld en er werd da tl ook voort* durend gelachen om „Janus den Wonder* dokter." De heer J. Beuk had zorg gedra* gen voor den zang. De muziek van beftj Patronaat vulde de pauzen aan. "WARMOND. Een vermoeiende avond vooïj de Chr. zangver. „Excelsior was die vanj tweeden Paaschdag. Niet minder dan 20 num mers bevatte het programma. Geen wonder dus, dat het koor op sommige momenten wel eens detoneerde. Overigens is van deze Ver eeniging, vooral wat het dameskoor aangaap veel goeds te noemen. Het mannenkoor echt-er, het spijt ons zulks! to moeten zeggen, liet gisteravond wat zui verheid betreft veel te wenschen over, hoofd zakelijk de tenoren, terwijl de bassen oen; goeden grondtoon missen. Een weinig meer nuanoeering in don zang1 zou aan de liederen, waarvan wij vooraJ. noemen „Excelsior" en „Dient den Hoer*3 comp. van den heer Van L. en het slot koor „Verhoogt den boog," die werkelijk schoon zijn, zeer ten goede komen. Een woord van lof aan de uitvoering vaa» het vijfde „Scheppingslied" van Rich, HoLr voor vrouwenkoor en solo's. Mooi klónk de alt-solo van mej. Br. in „het lied der Rave." Deze soliste beschikt over een goede altstem^ die met een weinig studio nog meer tot ont wikkeling zal komen. Zeer aangenaam waa ons de zang der sopraan soliste nuej. die vooral in „Vrijheid" en het „Boetelied'5 zich met haar glasheldere stem uitstekend van haar moeilijke taaie kweet. Een opmer king zij ons vergund, n.l. dat mej. M. cbaj noten zooveel mogelijk de volle waarde trach- to te geven, hetwelk aan haar succes nog| meer zou bijdragen. Niet enkel als zangeres, maar ook als vio liste kregen wij deze dame gisteravond bef hooren. Zij droeg ons drie viool-solo's vóór.. Hoewel met het eerst» nummer niet zoo| gelukkig, werd haar spel in het „Lied ohnd worte" veel beter, terwijl dit zeer mooi waa bij haar laats ten solo, de „Senatine van Schu bert"; jammer, dat de stemming der viool even niet al te zuiver was. Hot lied „Bij Jesus alleen", solo voor has,- werd door den heer J. v. d. V. op niet onverdienstelijke wijze ten gehoore gebracht:, terwijl het Adagio van E. Liszt zoo schoon! door den directeur, den heer Van L|ceu}< wen, van Leiden, op het kerkorgel weerge geven, schijnbaar voor het meerendeel detf aanwezigen niet werd begrepen. Ook mogen wij niet vergeten mej. S. ons compliment tel maken voor het* accompagneeren der ven» schillende solo's en de door haar vervulde) zangpartijen in de duetten en trio's. Wij roepen „Excelsior" een tot weerziend toe, maar hojren dan tevens, dat deze Ver eeniging met haar kranigen directeur oa flink vrouwenkoor zal trachten de tenor en baspartijen met eenige flinke krachten aan te vullen, en dan, in plaats van zulk* een reuzcngetal kleine liederen, een» raerfl écn of twee belangrijke werken voor dcu( dag zal komén. ZEGWAARD—ZOETERMEER. In <ti, laatst gehouden vergadering van „Patrirno niuni" bedankte de heer A_ D. van. Rijié als voorzitter. Daar onder de gewone hsleaf thans geen beschikten voorzitter was verkrijgen, noodigde het bestuur het buitw^i

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1