No. 13272 XiBïDÜCH DA@EIiiLll, Saterdag* 3 Maart. Derde Blad. Anno £913 Gemeentezaken. Nervositeit, Zija nw nieren verzwakt? FEUILLETON. Wraak. Onderwijs. .Voor £le benoeming van een onderwij zer met verplichte hoofdakte aan de o. h school (der 3de ld. no. 6, worden voor gedragen de heeren: 1. J. G, Hagens, pnd. te Kampen; 2. J. H. Dommerholit, jcm,d. te Nijvierdal3. P. R. Takens, h. d. te Zwaagrvesteinde, X)e heer C. E. Hoorens van Heyningien,- fot en met 31 Aug. 1913 bestendigd in zün betrekking van leeraar in het rekenen aan de afd. B. der Kweekschool voor On- Iderwijziers en Onderwijzeressen, heeft met ingang van 1 April a.s. als zoodanig eer vol ontslag aangevraagd. B. en Ws. willen dit ontslag verkenen en stellen voor aan Iden heer J. Brocze, hoofd der o. I. school 4de ld. no. 2, voor den loopenden cursus dit onderwijs op te dragen, JOerde geneesheer aan het gesticht „Endegeest." iTer vtervulling in de vacature van der den geneesheer aan het krankzinnigenge sticht „Endegeest", ontstaan door het be danken van dr. R. A. Mees, worden voor gedragen; lo. dr. E. de Vries, arts te Amsterdam; 2o. dr, K. Penon, arts te Utrecht, Regent R.-K. Armen en van het Wees- en Ondeliedenhnls. B. en Ws. advbeeren den Ra; accoord Je gaan met het verzoek van den heetl jL'. E, W, Seek, om, wegens gezondheids redenen, eervol ontslag uit bovengenoem de functie en bieden het volgend dubbel tal, door het College van Regenten aan geboden, aan; lo. mr, A. F. L. M. Tepe; go. |de heer J. P, Noordman,, Verharen gemeentelijke eigen dommen. Door B. en Ws. wordt voorgesteld om het aangekocht land benoorden de Decï- jrastraat, bestemd om tot Volkspark te worden ingericht, te verhuren tot aan 31 December 1913, aan den heer C. de Graaf, die het land ook reeds van den vorigenl eigenaar in huur had tegen een huur prijs van f 275 's jaars. De huurprijs be draagt f 10 minder dan den vorigen eige naar werd betaald of slechts 17- pCt. van de koopsom. .Voorts geven B. en Ws. in overweging het perceel Aalmarkt 6, Laatstelijk be woond door wijlen de wed. G. Karg, voor den tifd van vijf achtereenvolgende jaren, ingaande met 1 Mei 1913, ondershands te .verhuren aan A. Wiggers, tegen een huur prijs van f275 per jaar, het perceel Pie- terskerkgracht 5, welk hub behoort bij het gemeentelijk gymnastieklokaal, aldaar,- Weer voor twee jaar te verhuren aan M. A. A. St-eyns, leeraar in de gymnastiek afliier, tegen f250 's jaars, en het perceel Oude Heerengracht No. 1, wederom voor den tijd van een jaar ingaande 1 Maart: 1613, aan A, de Mooy, voor f 117. per; jaar. Aankoop van halzen. ;Thans kunnen, naar B. en Ws, mede'- deelen, ook de peroeelen Lammermarkt ff os. 28, 42 en 44 en het peroeel 2da Binnenvestgracht No. 2 door de gemeente .worden aangekocht voor redelijken prijs. B. en Ws. geven mitsdien tn overwe ging: a. tot den aankoop van genoemdel peroeelen te besluiten voor f 9100 in to- taal, benevens de kosten van overdracht; 'b. over te gaan tot de vaststelling van den daarbij overgelegden suppletoiren be- grootingsstaat, groot f9464, Kostelooze afstand van deStadazanl. Door B. en Ws. wordt voorgesteld om ban het Genootschap „M. S. G." gedu rende de week van 13 tot en met 18 Mei ft.s. eenige lokalen der Stadszaal af te Staan voor het houden der jaarlijksche lalgemeene vergadering en voor de ten toonstelling van de door de leerlingen ver vaardigde teekeningen. Bestuurslid Praetisclie Ambachts school. 'Als zoodanig worden in de vacature, ontstaan door het aftreden van het lid den heer A. van 't Riet, niet terstond her kiesbaar, door het bestuur voorgedragen de heeren: lo. J, van Dam,- go, J, H. de Jong, Bestnnrslid „lietdsch Muziekkorps." De heer G. P. Timp, door en uit den.' gemeenteraad als lid van bovengenoemd bestuur benoemd, is dit jaar aan de beurt van aftreding. Het bestuur stelt voor hem weder te benoemen en voegt er aan toe, idat het op het behoud van den heer Timp als bestuurslid veel prijs stelt. Oebrnikgevlng gymnastieklokaal Pleterskerkgraeht. B. en Ws. stellen voor, met intrekking van een vroeger besluit, aan de Leidsche gymnastiekvereen. ,,Donar" tot wederop- zeggings too vergunning te verleenen des Donderdagsavonds van 8.15—9.45 uur ge bruik te maken van bovengenoemd lo kaal tegen betaling van f 15 's jaars per wekelijksch uur. Terkoop van een stoommachine. Naar de Directeur van het Openbaar Slachthuis mededeelt, is de kleine staan de reserve-stoommachine, dienende als re serve-drijfkracht voor de electrische licht installatie van het Slachthuis, sedert de aansluiting- aan de Electriciteitsfabriek, overbodig geworden. En komt binnenkort de uitbreiding van de ijsfabriek tot stand, dan wordt een groote electro-motor ge plaatst, om als reservedrijfkracht voor de geheele machinale installatie dienst te doen en is cr geen enkele reden meer om de bovenbedoelde reserve-stoommachine nog. langer te behouden. Overeenkomstig het voorstel van den Directeur geven B. en Ws., na ingewonnen advies van de Commissie voor het Open- baaT Slachthuis, den Raad in overweging hen te machtigen tot den verkoop van de bedoelde stoommachine over te gaan. Gebruik van electriciteit te Zoeterwoude. Het is gebleken, dat het stroomverbruik in de gemeente Zoeterwoude in 1912 zoo veel heeft bedragen, dat de maximum-re ductie als bedoeld in art. 6 der overeen komt, ten volle is bereikt; daarbij is het verbruik toenemende en is het hoogst on waarschijnlijk, dat het ooit zooveel zal af nemen, dat niet de hoogste redactie zal kunnen worden gegeven. Het systeem van het berekenen van een hoogen prijs per eenheid, waarop belang rijke reducties worden gegeven, heeft ech ter in de practijk een nadeel, daar ieder den bruto-prijs per eenheid.in het hoofd heeft en van dien prijs spreekt. Ais ge volg daarvan blijven de afnemers zuinig, ook daar, waar ze gaarne meer licht zou den wenschen, en ontstaat weifeling bij degenen, die zich, als ze den juisten prijs kenden, zeker zouden aansluiten. In verband hiermede stellen Commis sarissen der Sted. Fabrieken van G. en E. voor art. 8 van de overeenkomst zoo te wijzigen, dat de reducties komen te ver- vallen en de prijzen van 25, 20 en 15 cents steeds in rekening worden gebracht. B. en Ws. kunnen zich zich met deze wij ziging vereenigen en stellen voor, dat de Raad daartoe besluit. Aanstelling van een derden schoolarts. Bij de invoering van het geneeskundig* toezicht op de openbare en bijzondere scho len hier ter stede op 1 Juli 1906, werd dit toezicht- opgedragen aan twee- school artsen. In den beginne strekte het toezicht zich uit over een 18-tal scholen, te weten 14 openbare lagere scholen, 2 openbare herha lingsscholen en 2 bijzondere R.-K. scholen. Dit aantal is geleidelijk vermeerderd, door dat in 1907 de openbare school aan den Zuidsingel, in 1911 de openbare schooi aan de Medusastraat en de R.-K. Meisjes school aan de Van-'der-Werfstraat en in 1912 de R.-K. Jongensschool aan het Ra penburg en de R.-K. Meisjesschool in het gesticht „De Voorzienigheid", ook onder geneeskundig toezicht kwamen te staan en bedraagt derhalve op het oogenblik 23. Verder zal nog dezer dagen het toezicht worden uitgebreid over de bijzondere scho len aan de Hooigracht, den Heerensingel en de Hooglandsche Kerkgracht, uitgaan de van de Vereeniging tot oprichting en in- stand-houding van scholen voor lager en meer uitgebreid lager ondenvijs op Gere formeerden grondslag, terwijl er alle re den is om aan te nemen, dat ten slotte ook de besturen der vier overblijvende bijzon dere scholen aan het Noordeinde, de Pas- steurstraat, de Mfddelstegracht en de Pie terskerkgracht binnenkort het verzoek tot B. en Ws. zullen richten, hun scholen eveneens aan het gemeentelijk geneeskun dig schooltoezicht te mogen aansluiten. Weldra zal dus het aantal scholen, waar over het toezicht zioh uitstrekt, het cijfer 30 hebben bereikt. Het werk wordt dan voor twee school artsen te veel en dezen hebben dan ook op vermeerdering aangedrongen. B. en Ws. hebben het aanhangig maken daarvan aanvankelijk opgeschort, ten einde den heer Van der Eist in de gelegenheid te stellen, zijn aangekondigd voorstel tot reorganisatie van het instituut schoolart sen in te dienen. Daar echter de uitbreiding van het aan tal schoolartsen ook in geen enkel opzicht aan een eventueele aanneming van een voorstel tot reorganisatie van het genees kundig toezicht op de scholen in den weg staat, indien slecht9 bepaald wordt, dat de nieuw te benoemen schoolarts tegelijk met zijn beide collega's, d. i. dus o|p 1 April 1915, zal aftreden, stellen B. en Ws. voor reeds thans daartoe Ce besluiten. Hulppaviljoena op „Endegeest. Bij Kon. Besluit van 10 Sept. 1910 werd slechts tot 30 April a.s. vergunning ver leend tot het verplegen van 12 mannelijke en 12 vrouwelijke patiënten in de houten hulppaviljoens op „Endegeest". Toch zui len op dat tijdstip deze paviljoens nog niet kunnen worden gemist. In die paviljoens worden thans verpleegd de hulpbehoevende ouden van dagen, die in grooten getale naar „Endegeest" worden overgebracht en ue z.g. Siecke-Abtheelungen vormen. De Com missie van Beheer heeft om de aanwezig heid der hulppaviljoens in meer blijvenden vorm ook in de toekomst te bestendigen, reeds overwogen de stichting van een nieuw steenen paviljoen voor deze ouden van da gen en waarvoor plannen in het laatste stadium van voorbereiding zijn. Maar dit helpt bij den steeds meerdere aanvragen om plaatsing voorloopig niet Reeds herhaaldelijk moésten aanvragen van vrouwelijke paticnten "^.eger»s plaatsgebrek worden geweigerd* en zoodoende behoeft het wel geen betoog, dat terugkeer tot den toestand van vóór het Kon. Besl. van 10 September 1910 in een dringende behoefte zou voorzien. Op die wijze zou het maximum aantal te verplegen vrouwen 198 24 222 worden en dat der te verplegen mannen na in-ge- bruik-neming van het kasteel 179 21 200; voor den allereersten tijd zal dan, in afwachting van het eventueel nieuw te bouwen paviljoen, weer voldoende plaats ruimte zijn verkregen. Op grond van een en ander stellen B. en Ws. den Raad voor te stellen hun College te machtigen tot H. 'M. de Koningin het ver zoek te richten hun vergunning te verlee nen, om gedurende het tijdvak aanvangen de 1 Mei 1913 en eindigende 31 December 1914 in twee houten hulppaviljoens op „Endegeest'* 24 krankzinnige vrouwen te verplegen boven het vastgesteld maximum aantal patiënten. Oprichting van een posthui* voor den gemeentelijken keuringsdienst. Ten behoeve van den op te richten nieu wen gemeentelijken Keuringsdienst» moe ten een tweetal posthuizen worden inge richt. Een dezer gebouwen zal komen te' staan op het terrein ,der vcorm. boomkwee- kery, doch het tweede, ,dat dienst moet doen ten behoeve ven het Zuidelijk en Zuid-Westelijk gedeelte der stad, zal ergens in het Zuiden der stad een plaats moeten vinden. De aandacht daarvoor is door B. en Ws. gevallen op het perceel St.-Jacobs- gracht No. 4, bestaande uit een kamer ter grootte van 110 M2. en daarnaast gelegen gang van 25 M2.; dat voor f 2000 kan wor den aangekocht.- De met het oog op een en ander noodige kosten van verbomven en inrichten worden geraamd op f 7000, zoodat daarvoor in het geheel ongeveer f 9000 vereischt wordt. B. en Ws. stellen den Raad voor tot den aankoop en de noodige verbouwing te be sluiten. Verpachting JBnrcht en Grannbeurs. Eenigen tijd geleden wendde de pachter zich tot B. en ,Ws. met het verzoek te willen bevorderen, dat de pacht na 30 April a. s. ondershands voor vijf jaren werd verlengd, doch dan voor een pacht som van f 2000 per jaar, d. i. f 200 minder dan thans wordt betaald, en zulks op grond van de ongunstige resultaten van de exploi tatie. Onder overlegging van eenige uittrek sels uit zijne boeken, bood hij aan de boe ken zelf ter controleering over te leggen. Uit het ondlerzoek dier boeken bleek B. en Ws* echter, dat wel volgens de winst- en verliesrekeningen verlies gele den werd, doch tevens dat die rekeningen verschillende uitgaven bevatten, welke de huishouding van den pachter betroffen en dat, werd dë zaak uitsluitend als zoodanig beschouwd, de exploitatie niet een verlies, maar winst opleverde. En waar nu verder bleek, dat de zaak vooruitgaande is, ter wijl mag worden verwacht dat de verbete ringen, welke thans aan de zijdie van de Burgsteeg worden aangebracht, van gun- stigen invloed op de exploitatie zullen zijn, daar vonden zij geen redenen om aan te nemen, dat op een zóó omvangrijke exploi tatie een vermindering van pachtsom van f 200 van beslissenden invloed zou kunnen zijn op de al of niet continueering van het bedrijf. Zij berichtten dlaarom den pach ter, dat zijn verzoek niet kon worden on dersteund. Evenmin konden zij termen vinden tot ondersteuning van een daarop gevolgd verzoek van den pachter, om de pacht voor één jaar te verlengen tegen de bestaande pachtsom, doch met vier optie jaren ter keuze van den pachter, omdat daarmede wel de gemeente, maar niet de pachter zou zijn gebonden. Er bestaat echter hunnerzijds geen be zwaar om den pachter in zooverre ter wille te zijn, dat de pacht op den bestaanden voet voor één jaar worde verlengd, zonder méér. Het valt niet te ontkennen, dat de tegenwoordige pachter aan de exploitatie van „Den Burcht" en „De Graanbeurs" veel zorg besteedt en dat de belangen der gemeente daarmede worden gebaat. Eeni ge maanden vóór den afloop van dat exploitatiejoar kan dan naar bevind van zaken worden gehandeld. Zij geven derhalve in overweging te be- sluiten, de pacht van „Burcht en „Graan beurs" voor het tijdvak van 1 Mei 1913 tot 30 April 1914 te gunnen aan den tegen- woordigen pachter, voor een pachtsom van f 2900 per jaar, vermeerderd met f 32.274 per jaar als rentevergoeding voor de door de gemeente gemaakte kosten der electri sche installatie in die gebouwen en ver der onder de bestaande voorwaarden. Her verhuring: perceel Vronwen- kerksteeg No. 11. Dit perceel was sinds de laatste vijf jaar in gebruik bij M. S. van Gelderen voor een jaarlijksche pachtsom van f 78. De heer Van Gelderen wil de huur weder voor vijf jaar cont-inueeren voor f 65 pér jaar. Met het oog op den toestand van het perceel geven B. en Wa. in overweging daartoe te besluiten», Het auto-ongeluk te Parijs. Nader verneemt het „Hb.", dat de na men der betrokkenen zijn: B. M. Serné, candidaat-notans, werkzaam op het kan toor van de notarissen Koolhoven en Van der Poest Clement te Haarlem; J. Dal- meyer, superintendent in dienst van de Kon. Stoomvaart-maatschappij te Singa pore. De heer Dalmeyer was met verlof in Ne derland. Beiden waren sinds Maandag voor een pleizierreisje naar Parijs gegaan: Uit informaties, door de familie ingewon nen, blijkt, dab beiden slechts licht gewond zijn. Ze komen heden naar Nederland terug. Nader wordt medegedeeld, dat bij do familie te Haarlem bericht is ingekomen, dat de gekwetsten wel niet gevaarlijk ge wond zijn, maar toch niet vervoerd mogen worden. De heer Serné is aan het hoofd verwond, de heer Dalmeyer inwendig ge kneusd. RECLAMES, 8219 20 h 40 Cent per regel. de kwaal onzer eeuw, wordt door tragen stoelgang nog verergerd, want de daardoor ontstane storingen doen zich door het ge heele lichaam gevoelen en veroorzaken een algemeene onrustMet het natuurlijke Franz Joscf-bitterwater worden bij vele spijsverteringsziekten voortreffelijke resul taten bereikt. Dit steeds beproefd geble ken geneeskrachtige water wordt door de patiënten gaarne ingenomen en ook bij voortgezet gebruik zeer goed verdragen. „Sedert vele jaren reeds", schrijft prof. Obersteiner, voorzitter van de Verein der „Wiener Nervenarzte", „ben ik in de ge legenheid mij van de voortreffelijke wer king van het echte Franz Josef-laxeerwater te overtuigen." Te bekomen in apotheken, drogisterijen en mineraalwater-depóts. Verzwakte nieren veroozaken rugpijn, urinekvtfalen, waterzucht, rheumathiek, jicht, enz. Ieder oogenblik van uw leven worden aan het bloed vergiftig onzuiverheden toe gevoegd uit de stofwisseling, enz. Zij wor den evenwel uit het bloed gefiltreerd door de nieren, wanneer deze organen gezond en. krachtig zijn. Wanneer zij echter verzwakt zijn, kun nen zij haar werk niet behoorlijk verrich ten. Dan blijft een gedeelte der onzuiver heden in het bloed achter en verspreiden zij ziekte door uw geheele gestel. Gij begint u dof, zwaar en duizelig te gevoelen, gij krijgt last van hoofdpijn en rugpijn, wac terruchtige zwellingen vertoonen zich in d< enkels of onder de oogen, en uw hart wordt aangedaan. Ook kunt gij last krijgen van rheumatisohe pijnen in de spieren en gei. wrichten, en hebt gij voortdurenden aaiv drang tot urineloozing, terwijl uw WAter me2 een branderige pijn komt, bewolkt is en bezinksel achterlaat. Wanneer de nieren niet in orde zijn, is er een niergeneesmiddel noodig, dat haaf heelt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen wer ken spoedig en rechtstreeks op de nieren, en blaas. Zij helpen de nieren om do scha delijke onzuiverheden uit het bloed te fil- treeren en-nemen zoodoende de oorzaak van bovengenoemde kwalen weg. 3217 47 Te Leiden verkrijgbaar bij D. M. Krui- singa, Nieuwe Rijn 33, Reyst Krak* Steenstr. 41, en D. "W. E. F. de Waal, Mare 56. Toezending geschiedt franco na ontv. v. post-' wissel k f 1.75 voor één; of f 10 voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Ni eren .Pillen, weigert elke doo3, dia niet voorzien is van! nevenstaand handels- merk. (Nadruk verboden). 88) Deze ontsteltenis duurde slechts korten tijd. Toen de markiezin had plaats genomen, kreeg Lazare Beerman zijn kalmte terug. Wat had hij van de markiezin te vreezen? Zij had hem niet herkend, zy koesterde niet het minste vermoeden jegens hem. Op de vragen van den rechter van in structie, deed de markiezin het verhaal, dat onze lezers reeds kennen. Lément luisterde met groote aandacht, maar hij was de eenige niet. Er was nog iemand, die geen woord van de blinde liet .verloren gaan het "was Romain Goux. Toen de markiezin haar verhaal geëin digd had, zeide de rechter: Dus, behalve dat lapje laken heeft h geen enkel spoor? Neen, mijnheer. Maar heeft die man niets gezegd, toen .U hem va-sthieldt? Wellicht heeft u rijn stem herkend? De moordenaar schijnt gemerkt te hebben, dat ik blind ben, want hij BpTak geen woo-rd. Maar heeft u hem ndet betast, waar door u mij misschien eenige beschrijving [ran zijn gelaat zou kunnen geven? Ook daarop scheen hij voorbereid te zijn, want ofsohoon ik getracht heb, met ffitjn andere hand, die nog vrij was, zijn gelaat aan te raken, heeft hij mij hardnek kig ontweken. Dat is wel ongelukkig, mompelde de rechter. LazaTe Beerman herademde. Toch zou u mij nog een enkele aan wijzing kunnen geven, zeide de rechter. In de worsteling stondt u tegenover den moordenaar en u moet zijn ademhaling ge voeld hebben.. Was die boven of bene den u? Boven mij. Goed, dat is ten minste een aanwij zing, de moordenaar was groot van ge stalte. Weet u nu ook of hij een baard droeg? Neen, dat weet ik niet. Ik heb u reeds gezegd, dat ik zija gezicht niet heb kunnen bereiken. Hiermee staakte de heer Lément het verhoor. Hij liet Mirador weer binnenkomen. Mijnheer, zeide hij eensklaps, u kende het cijfer van het-slot van de brandkast. Mirador antwoordde kalm, zonder de min6te verwarring te laten blijken: Dat is zoo, mijnheer. De markies keek verwonderd op. Wanneer Mirador de waarheid spreekt, zeide hij en hij liegt nooit dan heeft Jactel zijn plicht verzaakt. Beschuldig hem niet, mijnheer, zeide Mirador. U heeft misschien zelf wel eens gemerkt, dat hij slecht van geheugen was. Het is hem wel gebeurd, dat hij het cijfer van het slot vergeten had. Dat was nieta, wanneer mijnheer De Soulaimes thuis was, maar bij zijn afwezigheid kon dat lastiger worden. Eerst schreef hij het cijfer op, maar dat was niet vertrouwd:, een ander kon op die manier ook wel eens achter het geheim komen. Het beste wat hij doen kon, was een ander het geheim mee te deelen en daartoe heeft de goeds Jactel mij uitge kozen. De markies stak Mirador de hand toe. Jactel had zijn vertrouwen niet beter kunnen plaatsen, mijn vriend, zeide hij. O commandant, commandant riep Mirador uit. Somtijds noemde hij den markie* nog -zoo, als een herinnering aan den tijd, toen zij samen bij hetzelfde regiment dienden. Lément boog zich tot de markiezin en fluisterde haar toe: Ondanks het vertrouwen, dat mijn heer uw zoon in dezen man schijnt te stel len, heb ik eenigo ernstige vermoedens tegen hem. Maar, mijnheer, zeids zij ontsteld, een oud soldaat. Helaas, mevrouw, iedereen is soldaat geweest, daarmee kan de justitie geen re kening houden. Mijnheer, die man is onschuldig. Hoe weet u dat? De markiezin zweeg. De gendarme, die door Gaume naar het telegraafkantoor was gezonden, kwam op dit oogenblik met het antwoord terug, dat hij aan den rechter ter hand Btelde. Lément opende het telegram, laa het, schudde bedenkelijk het hoofd en gaf het telegram aan Gaume over., Klaarblijkelijk bevestigd dit antwoord zijn vermoedens. Hij wendde zich tot Mirador, die met den markies stond te praten. Mirador 1 Mijnheer? U heeft zooeven verzekerd, dat u den nacht had doorgebracht in uw woning in de Lyonsch© straat No. 14. J a. En u, mijnheer De Soulaimes, ging Lément tegen Michel voort, beweerde dat uw bediende nooit loog? Zeker. Welnu, ziehier het antwoord, dat ik ontvang op een telegram, -dat mijnheer Gaume aan den portier uit de Lyonsche straat heeft gezonden. Mijnheer Mirador is vannacht niet thuis geweest. Mijn vrouw, die 's morgens altijd zijn kamer schoon maakt, vond het bed onbeslapen. Hoewel Mirador. zich op een leugen be trapt zag, 6cheen hij toch niet zoozeer ont steld, alleen een weinig misnoegd. Hij hield zijn leugen dan ook niet staande, maar zeide: Welnu ja, mijnheer ik beken, dat ik vannacht niet thuis ben geweest. Ah zoo Dat is wel een gewichtige ontdekking. Welk nut heeft u daarvan, en waarom on dervraagt u mij sedert eenige oogenblik ken op zulk een beleedigende wijze? Ik vraag u zelfs met welk recht ge u in mijn particuliere leven mengt en welk belang u er bij heeft te weten of ik al dan niet thuis geslapen hebt Waar heeft u den nacht doorge* bracht? Ik ben op een partijtje bij een mijner vrienden geweest. Waarom heeft u dan daarstraks ge legd, dat u thuis was? Mijnheer Jactel had mij verzocht, hier te komen en dat beloofde ik hem, omdat ik op dat oogenblik niet aan het partijtje dacht. De verzoeking was mij echter te groot. Ik verbrak mijn belofte en ging naar mijn vrienden. Zooeven heb ik gelogen, omdat ik voor mijnheer den mar kies niet wilde weten, dat ik het kantoor in den steek liet, om met mijn vrienden te gaan feestvieren. Hoe heet de vriend, bij wicn u van nacht geweest is? Pierre Chiffard. En hij woont Op den boulevard Beaumarchaii No. 20. 't Is goed. Wij zullen ons overtuigen, of u de waarheid spreekt. U heeft het recht niet, daaraan twijfelen, mijnheer, wat niet overtuigend wordt bewezen, zeide de rechter van in structie. Ik zou bijna zeggen, dat het onze plicht is". In hetgeen u gezegd heeft is zooveel tegenstrijdigs, dat ik moet be ginnen met u in verzekerde bewaring tfl nemen. Neemt u mij gevangen? Ja, totdat het mij gebleken is, dat K mij niet bedrogen heeft. Mirador werd doodsbleek en beet zicK op de lippen. (Wordt vervolgd. J

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 13