H\ 16263 Woensdag 5 Maart, A0. 1913. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Leidsehe Schouwburg. Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17 j. Orootere letters naar plaatsruimte. Kleine adverteiitiëu Tan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents, Voor het inoasseerenwordt/'0.05 berekend. Voor Leidon per week 9 Oents per 3 maanden J 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1,30. Franco per post1.65. PRIJS DER ADVERTENTIEN: PRIJS DEZER COURANT: Dit nummer, dat morgen verschijnt, be vat als voorplaat: Generaal Bramwell Booth te Amsterdam. Generaal Bramwell Booth gefotografeerd tijdens zijn verblijf te Amsterdam, voor de woning van Com mandant W. Risdel, te Watergraafsmeer, waar hij logeert. Voorts.- Schaapskooi bij Oosterend, op Texel, alwaar de Scha penteelt de hoofdbron van bestaan is. Vogels in den Winter, met zes interessante foto's. Artillerie-oefeningen, in tegen woordigheid van den Minister van Oorlog, in de nabijheid van de Pyramide van Aus- fcerlitz. De Hydro-Aëroplan -1913 van ■Fokker. Mrs. Pankhurst gearresteerd. Ernstige brand te Amsterdam. Mi- Garem e (Carneval te Parijs, bij gelegen heid van de Half-vasten). De Koningin van Rumeniö (Carmen Sylva) op haar slot „Sina" die kort geleden een ernstige oog operatie heeft ondergaan. De nieuwe jvoorjaarsmode op het gebied van dames hoeden met drie foto's. De kunst van iafficheeren, met vijf interessante foto's. Een Motorboot, voortbewogen door een ïuchtsohroef. Een eigenaardige straat- reclame. Leiden, 5 Maant. In de gisteravond gehouden ledenver gadering der afd. Leidien van Volkson derwijs" werd het jaarverslag vastgesteld en <le. Tekening van den penningmeester goedgekeurd. De heeren prof. Hesseling én Hibma werden herkozen als bestuurs- leden. Van de mededeelingen van den (voorzitter, den heer Zwiers, trok wel het meest de aandacht, dat thans twee gezin- nen worden ondersteund, waarvan de kin dleren andiers voor de openbare school wa- ten verloren gegaan. Het ledental bleek, vooral naar aanleiding van de sinds kort verzonden circulaires, voortdurend te stij gen. Mej. M. E. du Pon, alhier, is in Den Haag geslaagd voor het examen nuttige handwerken. Met ingang van 16 Maart is benoemd 'tot kantoorknecht aan het postkantoor al hier, de brievenbesteller L. Oostveen. De heer T. Gaikhorst, onderwijzer aan de M. U, L. O.-school te Katwijk-aan-Zee, is met ingang van 1 Juli benoemd tot on derwijzer 3de kl. aan de Pasar Bahroe- Bchool te Batavia (N.-O.-Indic). Door H. M. de Koningin is het salaris ■van den Haarlemschen commissaris van politie, den heer H. J. F. A. A. M. van Goor, verhoogd van f 3000 tot f 3500. In de vergadering van den Haarlemschen Raad van 30 October 1912, waarin de be gwooting voor 1913 behandeld is, werd het voorstel van B. en Ws-, om den Koningin ,te verzoeken, het salaris van den commis saris te verhoogen, met 17 tegen 12 stem men verworpen, omdat men. den leeftijd yan dén functionnam, die dit jaar 70 jaar wordt, daarmee niet in overeenstemming achtte. Eenigen tijd geleden heeft de com missaris het aanbod afgeslagen, om zijn pensioen aan te vragen, op voorwaarde, 'dat de Raad heb pensioen zou verhoogen tot twee derden der jaarwedde. Ds. L. C. Sohuller tot Peursum her dacht gisteren den -diag, dat hij vijf en twintig jaar geleden bij de Ned.-Herv. Gem. te Amsterdam het predikambt aan vaardde. Namens den kerkeraad kwamen ds. J. P. Eringa en ds. Ter Linden den jubilaris oomplimenteeren. Namens de ouderlingen geschiedde dit door mr. E. van Lennep, ©n namens de diakenen door den heer II. C. Krom. Ds. Sohuller tot Peursum ontving een groot aantal bloemstukken, geschenken en. gelukwensohen o. a. van verschillende ver eenigingen, terwijl hij 's middags te zijnen tuize een druk bezochte receptie hield. Zondag zal de jubilaris in de Wester- kerk een gedachtenisrede houden. Het voornemen bestaat om in die Hervormde Kerk te Paramaribo, een buste met gedenkplaat te plaatsen van wijlen ds. H. H. Zaalberg. Naar ,,De Tijd" verneemt, is eerst daags publicatie te verwachten van de be- •oheiden betreffende de onderhandelin gen van het gemeentebestuur der Residen ce met de Regeering over heb verkrijgen yan het Koninklijk Paleis in het Noor deinde in Den Haag ten behoeve van een nieuw Raadhuis en de stichting van een nieuw Koninklijk Paleis op „Zorgvliet". Ds. 8. Ulfers, pred. bij de Ned.-Herv Gem. te Rotterdam, ontving gisteren vele blijken van belangstelling en waardee- ring bij de herdenking van zijn 25-jarig ambtsfeest. Bij monde van den heer L. de Neef werd hem namens de gemeente een geechenk in couvert aangeboden. De gewone audiëntie van-den Minister van Oorlog, ad interim Minister van Ma rine, zal Vrijdag 7 Maart niet plaats heb ben. De Unie „Een school met den Bijbel" houdt, naar „De Ned." meldt, haar vijf- en dertigste jaarlijksche vergadering op 25 Maart te Utrecht. Blijkens het 34ste jaarverslag waren er op 1 Januari j.l. 1000 scholen met den Bijbel. Voor de 170,5-18 leerlingen, die de scholen bezoeken, werd in het afgeloopen jaar ongeveer f 1,705,480 door de ouders en andere belangstellenden in de School met den Bijbel vrijwillig te zamen ge bracht. De Rijkssubsidie bedraagt over het afgeloopen jaar ongeveer f 3,410,960. Het aantal onderwijzers en onderwijze ressen (de hoofden niet medegerekend) op 1 Jan. 1913 aan de Scholen met den Bijbel werkzaam, bedraagt 3905 (tegen 3607 op 1 Januari 1912). In 1912 hebben 524 kwee- kelingen de akte van onderwijzer( es) ver kregen (tegen 414 in het vorige jaar.) Op den laten Januari 1913 bedroeg het aantal kweekelingen 3521 tegen 3512 op 1 Januari 1912. Op. 1 Januari 191.3 waren aan de scholen 13 vacaturen tegen-20 op 1 Januari 1912. Het aantal Scholen met den Bijbel, waar aan alleen het hoofd, dus zonder onder wijzer van bijstand, werkzaam is, bedraagt slechts 5. Er rijn 20 soholen met den Bijbel in aanbouw. De eindexamens der hoogere burger scholen met vijfjarigen cursus, zoowel als de vergaderingen van de commission voor liet afnemen dier examens in 1913, in de provincie Noord-Holland, zullen gehouden worden te Amsterdam. In de eerste commissie (Amsterdam) is benoemd tot lid dr. S. Kriiger, directeur van de R.-K. H. B.-S. te Katwijk aan den Rijn. De leden van de Duitsche Vereeniging voor Staatswetenschappelijke Ontwikke ling braohten gisteren van uit Den Haag een bezoek aan Rotterdam. Zij zijn voornemens morgen Amsterdam te bezoeken. Z. K. H. de Prins heeft aanvaard het beschermheerschap van de provinciale tuinbouwtentoonstelling, die in September te Breda zal gehouden worden. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel heeft goedgevonden in té trekken, zijn beschikking, waarbij verboden werd het vervoeren of doen vervoeren van levende of doode varkens uit, naar, of bin nen een kring, omvattende de gemeente Zandvoort. Bij beschikking van den Minister van Oorlog wordt de eerste-luitenant J. J. G. E. Rückert, van het regiment genietroe pen, op zijn verzoek, met ingang van 7 Maart, voor één jaar op non-activiteit ge steld zonder bezwaar der schatkist. Door verschillende vereenigingen op Christelijken grondslag zullen te Hoorn pogingen worden aangewend, om te ko men tot een zelfstandige feestviering ter herdenking van het 100-jarig bestaan van Neerlands Onafhankelijkheid. Aangenomen ia het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Elkerzee dioor den heer A. K. Straatsma, oand.-hulppred. te Aarlanderveen. Prof. dr. E. H. van Leeuwen, oud- kerkelijk hoogleeraar te Utrecht, laatste lijk woonachtig te Bloemendaal, heeft naar de ,,N. R. Ct." weet mede te deelen te Haarlem-een operatie ondergaan. De toestand van den bijna tachtigjarigen pa tiënt is vrij ernstig. Men schrijft uit Rome aan „De Msbde": Woensdag 26 Februari, daags vóór zijn vertrek naar Nederland, werd de zeer- eerw. hooggel. pater dr. Eug. Driessen, Ord. Carm., onlangs gepromoveerd tot doctor in de H. Schrift, door Z. H. den Paus in particuliere audiëntie ontvangen in gezelschap van Dom. Laurent Janssens, secretaris der Bijbelcommissie. De H. Vader aanvaardde gaarne het door dr. Driessen ter audiëntie aangebo den proefschrift, wensohte den doctor van ganscher harte geluk met het succes, waarmede hij het moeilijke examen had gedaan, en onderhield zich ongeveer twin tig minuten allerhartelijkst met hem. Ter herinnering Lood Z. H. hem ten slotte een gouden exemplaar aan van de Pontifi- caatsmedaille van 1912 en schreef op een hem aangeboden portret eenige regelen van waardeering en zegening. HILLEGOM. Het voorloopig comité in zake „Plan 1913" voor deze gemeente heeft aan verschillende personen, vereenigingen en corporaties een oproeping verzonden tot bijwoning eener vergadering, die de volgende week in café „Flora" gehouden zal worden. Men hoopt dan een plan vast te stellen en een definitieve commissie te benoemen. KATWIJK. Dinsdagmorgen had ten ge meentehuize alhier de aanbesteding plaats van het uitdiepen van het Prins-Hendrik kanaal te Katwijk-aan-Zee, van af de ha ven tot aan den Rijn. Ingekomen waren drie biljetten,, nl. van J. Saros, te Oude- wetering f 5293A. Kraaieveld Pz., te Zwijndrecht, f 5850; P. C. Bons, te Slie- drecht, f5855. De gunning is aangehou den. KATWIJK-AAN-ZEE. De logger KW 30 „De Vrouw Neeltje", van den heer P. Haasnoot, is bij publieken verkoop voor f451 gekocht door de firma De Zeeuw en Van Raait, te Vlaardingen. De eloep van dit vaartuig werd yoor f 20 gekocht door N. Parlevliet, die van de „KW 122" door J. v. d. Marei, voor f27, beiden alhier. Het werk aan de Zanderij-v. d. Els- hout, dat wegens werkzaamheden aan den exavateur nu en dan vertraging ondervond, zal, nu deze machine kan werken, flink worden aangepakt. De nieuwe exavateur kan in denzolfden tijd veel meer zand ver werken dan de oude. Het petroleum-gaslicht, waarbij 's avonds en 's nachts gearbeid werd, voldeed niet, voortaan zal het lossingsterrein door eteen- kolengas worden verlicht, ten behoeve waarvan door de gasfabriek alhier een zin ker zal worden gelegd. LEIDERDORP. Het door don Raad vastgesteld kohier van den hoofdelijkcn omslag, dienst 1913, bedraagt f 2914.65. Het heffingsprocent is 90/100. NOORDWIJK. Eenigo dagen geleden vermeldden wij, dat onze vroegere plaats genoot de eerw, broeder A. van Schie thans bij zijn familie vertoeft, om afscheid te nemen vóór zijn virtrex naar de Miasm op do PMlippijnen. Gieteravond nu trad de eerw. broeder Van Schie op voor de leden van de R.-K. Jongelmgsvereeniging in het lokaal aan de Voorstraat. Behalve door een aantal genoodigdên, werd de bijeenkomst ook bij gewoond door den pastoor en den kapelaan Niehus. De miesionnaris gaf verklaringen en uitleggingen bij een reeks lichtbeelden, hoofdzakelijk betrekking hebbende op de Philippijnen, op liet leven der missionna- rissen in die verre landen enz. Daarna vertoonde de heer J. v. Eeden Gz., ook nog een serie lichtbeelden. De pastoor sprak den vertrekkende broeder liartelijko woorden van afscheid toe; zijneerw. hoopte, dat broeder Van Schie lang mag werkzaam zijn in zijn moeilijke bediening. Een collecte, onder de aanwezigen ge houden voor de Missie op de Philippijnen bracht ruim 38 gulden op. De eerw. broe der Van Schie dankte allen, inzonderheid den pastoor. Hij verlaat Noordwijk 17 Maart a. s-, om 19 Maart te Genua de zeereis te aanvaarden. NOORDWIJKERHOUT. Men is in onder handeling om den Hoogeveenschen polder te doen bemalen door electrische drijf kracht. De kosten zullen bedragen f 8000. Na gehouden afslag werd eigenares van d© bouwmanswoning „Vredebest", met diverse perceelen weiland, in bod gebracht op f49,725, mejonkvrouw C. Gevers, alhier, voor ruim f 52,000. VOORHOUT. Op het verzoek van ds. B. ter Haar Romeny, alhier en mede-onder teekenaars aan de Holl. Spoorweg-Mij-, om meer treinen in de richting Leiden hier te doen stoppen, is gunstig beschikt. Be halve de treinen, di© reeds stopten, zullen er te 10.33 v.m. en te 1.20 nam. treinen stoppen. Volgens de zomerdienstregeling zullen de treinen van nu 8.15 v-ui. en 5.22 n.m. ver vroegd worden tob resp. 7.52 2en 4.46 u. Morgenochtend om tien uren vergadert de Raad. WARMOND. Alhier hebben zich vóór 15 Febr. jl. 51 personen als nieuwe kiezers aangemeld om geplaatst te worden op de kiezerslijst; belastingkiezers 19, huurkiezers 13, loonkiezers 18 en spaarbankkiezers 1. Naar men ons mededeelt, is door Ged. Staten afwijzend beschikt op het adres, in gediend door ongeveer 60 ingezetenen dezer gemeente, waarbij werd verzocht, heb Raadsbesluit betreffende het benoemen van een tweeden veldwachter niet goed te keu ren. Kathleen Parlow. De naam.' „Pajlow" bozit dan toch de macht, om een talrijk publiok naar een concert to doen komen. En niot ten onrechte, wan,t het spel van deze beroemde violiste heeft ons wederom met de grootste bewondering vervuld; onfeilbaar-zeker in de moeilijkst» ge deelten, met oen volmaakte techniek, met mooien toon en Smaakvolle voordracht, werd het programma uitgevoerd. Ernstig is zij en blijft zij pndor hot epel. Toch leek ons in de enkele jaren "van haar afwezigheid, dat er moer warmte in hot spel was geko men. Een aanmjerking, die gemaakt moet worden, geldt dan ook niet deze violist», maar wel do keuze Van voor te dragen stukken. De vioollitteratuur is zoo buiten gewoon rijk aan voordrachtswerkenwaar onder prachtige sonaten, dat zulk een hoog staande violiste geen concert behoeft te spe len, waarvan do orkestbegeleiding, 'al is die in nog zóó uitstekende handen, op ©en pdano wordt vertolkt. Verder waren op hot pro gramma en zelfs do tweo extra-stukken aller lei trans criptico. Schubert zou bijv. gek gekeken hebben, als hij zijn zoo mood Mo ment-musical op. 94 No. 3, door den violist Auer verdubbeld had kunnen hooien. Parlow's programma was nu eenmaal zoo ingericht en ieder nummer daarvan werd volmaakt uitgevoerd, terwijl Charlton Keith aan den vleugel zat en oen uiterst volgzaam! begeleider bloek te zijn, daarbij een pianist van betoekenis, zooals- wij in de door lioin! gespeelde soli konden opmerken. Na Men delssohn's concert, hoorden wij Bach's Cha conne uit do vioolsonate; oen meerstemmig stuk voor viool zonder begeleiding. Prach.- tig heeft Parlow dit uitgevoerd, veel mooier dan wij het dezen winter van Spalding hoor den, met veel voel rust cn stijlgevoel. Do violist© werd zóó toegejuicht, dat zij als extra-nummer het reeds genoemde Moment- ïnusical van Sohubert-Auer ten beste gaf. Na de pauze hoorden wij den accompagna- ieur als solist in twee Lieder ohne "Worto van Mendelssohn, waarvan dc voordracht iets vrijer had kunnen zjjn. Blijkbaar is déze pianist moer gewend to volgen dan zijn eigen weg te bewandelen. Wij waren nieuwsgierig wat Mendelssohn's „Oharkaterstück" zou zijn. Zou Oharkator iets mét den naderenden Char- frei tag te maken hebben? Het ontpopte zich onder het hooren tot Mendelssohn's hekénd Oharakterstüok. Hierna volgden vier klei nere werken voor viool ©n piano: een Sici- haus en Rigaudon van Francoeur, door den violist Kreisler bewerkt; Caprice Viennois cn Liebesfreude van Kreisler; composities! met moer bekoorlijken dan diepen inhoud, maar met zoor zangerigen toon gespeeld. In plaats van Sarazato's Introduction en Caprice Jota speelde Parlow: Sarasato's Ha banera, waarvan do moeilijkheden haar al zeer gemakkelijk afgingen; waarin dus nog maals bleek, hoe ver deze violiste boven alle technische moeilijkheid verheven is. Zij werd enthusiast toegejuicht, hetgeen haar aanspoorde nog een extra-nummer te schen ken, bestaande uit een Ungarische daiis van Brahms, door Joachim pasklaar' gemaakt voor de viool. Behalve toejuiohingen werden aan de be roemde violiste twee fraaie bloemenmanden aangeboden, oen namens de Schouwburg-com missie en oen namens de studenten. Het aan tal studenten had grootor kunnen zijn, maar er w^erd gerepeteerd voor het „Sempre"-cicm,- 'cért van a,s. Vrijdag. Prov. Staten van Zuid-Holland. Verkiezing Eerste Kamer. In de buitengewone vergadering der Prov. Staten van Zuid-Holland gisternamid dag bijeengekomen ter verkiezing van een lid van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal (vacature-Havelaar) heeft de voorzit ter, baron Sweerts, Commissaris der Ko ningin, herdacht het sedert de laatste ver gadering door den dood ontvallen mede lid, den heer Loeff, die voor het kiesdis trict Brielle zitting had. Hoewel hoog van leeftijd, nam hij met jeugdige opgewektheid deel zoowel aan de werkzaamheden der vergadering als van de commissie. De Voor zitter was overtuigd, dat allen zouden in stemmen met de woorden van hartelijke deelneming en oprechte waardeoring, door Ged. Staten in een brief aan de familie uit gesproken. Tevens deelde hij mede, dat de heer No- lid van Gedep. Staten, die het onge luk gehad heeft bij de gladheid zijn pols te breken, zoo goed als hersteld is en in de volgende week weer de vergaderingen van het college zal kunnen bijwonen. Alvorens tot de verkiezing over Ie gaan, werden de geloofsbrieven van de nieuwbe noemde leden voor het district 's-Graven- hage, de heeren dr. Van Dam en Henny, na onderzoek door een commissie, bestaan de uit de heeren De Wilde, Van der Zwaay en mr. Zaayer, goedgekeurd. De beide toegelaten leden namen hierop resp. na belofte en eedsaflegging zitting. Voor de verkiezing van een lid van de Eerste Kamer werden uitgebracht 73 stem men, waarvan, zooals wij reeds meldden, 46 op jhr. mr. N. C. de Gijselaar, (Christ.- Hist.) burgemeester van Leiden, 25 op den heer A. Plate, (Lib.), oud-lid der Tweede Kamer, l op mr. A. van der Hoeven (A.-R.) weth. van Rotterdam en l blanco. Jhr. mr. De Gijselaar, als burgemeester eener gemeente met het daarvoor door de wet geëischte zielental, werd verkozen ver klaard. De benoemde is lid van Prov. Sta ten voor Gorkum en zal als zoodanig moe ten aftreden. Hierna werd de vergadering gesloten. Prinses Juliana. De correspondent van do „N. R. C." té Frankfort laan den Main schrijft d.d, 2" dezer Op het bericht, dat Prinses Juliana licht ongesteld was, ben ik er met een landgetnoot eens op uitgegaan, om op de Hobe Mark! iets van onze Koninklijke fairuli© te önt- dekken. Oberursel ligt niet ver van Frankfort, tegen liet gebergte, een halfuurtje mét derf trein, dan oen goed kwartier mét de elek trische tram; naar do Hohe Mark, dan nog Oen korte wandeling en mén ia aan héfcj frisch en Vrij gelegen herstellingsoord, waar- Prins Hendrik op hot o ogenblik baat zoekt tegen z'ijn ncuralgiën. De inrichting is niet bijster groot, een huis van flinke afmetingen mot vrijstaaindo woninkjes er om hoen. In een zijvleugel woont de Prins. Wij troffen hetï Juist toon we in derf tuin stonden, kwaim' de Prinselijke auto aain- r'ijdon, en konden wij de Koningin zien uit- satppen, die den Prins kwam opzoeken. Dat ging alles zonder ©enig oéremonieël in zijn. werk, met geon andere toeschouwers dan wij heiden. Trouwens or is in het geheel niéts van te merken, dat het sanatorium hoog bezoek heeft, alles gaat er gewoon zijn gang. De auto verdween weer en wij gingen dé villa opzoeken, waar de Koningin, het Prin sesje en het gevolg gedurende het verblijf in den Taunus logeeron. De nieuwe, modern-gebouwde villa is klein, maar lief,'en ligt vlak tegen het bosch aan. Er is een groot© tuin omheen. Juist toen wij langs kwamen vloog er ©en hal dooir de veranda en wij zagen ©en blond hoofdjé druk bewegen in do kamér, waar wij nog twee dames en ©en andere kind<érgestaltd onderscheidden, 't Blonde méisko was Prin ses Juliana geweest. Dat bleek, toen een van' de dames haar op den schoot nam en Wjij wat méér van haar te zien kregen dan alléén' het haar. |Wiij grootten én het Prinsesje wuifde terug. Wij konden haar nu goed on* dérscheiden. Het spol wérd we or voortgezet, af en tod koek Prinses Juliana nog eVen door hét raam naar do nieuwsgierige landgenooténi voor het hek. Zij zag wat bleekjes, maar maakte van oen afstand gezien toch niet den indruk van ongesteld te zijn. Wij moesten weer weg, dit was maar goed' ook, want juist kwain oen politieman ons op gestrengön toon vragen, wat wij daar uitvoerden en waarom wij met den hoed gezwaaid hadden. Zonder het te willen, hadden wij- ben „Volksoploop" van tweo personen Veroor zaakt l En de burgemeester had hét ook al gezien en ér ©en opmerking over gemaakt. „Ruhe" is do oecrate burgerplicht. In het bewustzijn, dat ons Koninklijk Huia goed bewaakt wordt, konden wij naar Frank fort terugkoeren. Akte*oxamens JJI. O. De Minister van Binnenlandöohe Zaken brengt ter kennis, dat in 1913 de examens ter verkrijging van akten van bekwaam heid voo-r lager onderwijs in de Fransche, Hoogduitsche en Engelsche talen zullen worden gehouden in Augustus, zoo noodig ook in het laatst van Juli. De examens middelbaar onderwijs, akte A, in de Fransclie, Hoogduitsche en En- gelsohe talen zullen eveneens worden ge houden in Augustus, zoo noodig ook in het laatst van Juli. De examens middelbaar onderwijs akte B, in de Fransche, Hoogduitsche en En- gelsche talen, zoomede de examens mid1- delbaar onderwijs in do Italiaansche taal en letterkunde, zullen worden gehouden gedurende het tijdvak, aanvangende met het begin der Ker6tvaoantie op de hooger, burgerscholen tot en met 31 December, zoo noodig ook eenige dagen vóór den aanvang der Kerstvacantie. Yoor degenen, die voornemens zijn zïoK aan het examen voor de akte B. in dé Fransche en Engelsohe talen te onderwee pen, zal desgewenscht gelegenheid bestaan het taalkundig-gedeelte in Juli af te leg gen, terwijl het letterkundig gedeelte op den gewonen tijd!, nl. December, bepaald blijft. De examens middelbaar onderwijs in dé handelswetenschappen zullen worden afge nomen in Augustus, zoo noodig ook in dé laatste helft van JuH en in de eerste dageil van September. De examens voor lager en voor mlddeL

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1