N". 16266 Zaterdag 1 Maart, A*. 1913. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen Vierde Blad. Offieieele Kennisgeving. IEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: Vm 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters neer plaatsruimte. - Kleine advertentiën ren 30 weordea 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incaBseeren wordt/'O.Oö berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents j per 3 maanden 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. Afsluiting passage Maresingel. Burgemeester en Wethouders van Leiden; brengen bij dezo ter algemeene ken nis, dat het gedeelte van den Ma. r e- singe|( geïeg-n tu-s- heu de Gasfabriek en de brug over de Haarlemmertrekvaart, wegens het verrichten van werkzaamheden aan de gasleiding, van Maandag 3 tot en met Donderdag 6 Maart a.s., voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgeslo ten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 Maart 1913. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door P VAN DEK MEER, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor dën verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de wachtka mers 2de en 3de klasse van het stations gebouw der Holl. Electr Spoorwegmaat schappij aan den Heerensingel. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden 1 Maart 1913. Leiden, I Maart. De af deeling „Leiden en Omstreken" ■der Nederl. Vereeniging van Chr. Kan toor- en Handelsbedienden hield gister avond haai- jaarvergadering. De heer J. Dreef opende als voorzitter deze vergadering met een korte, kernach. tige toespraak, waarin hij vooral aanspoor de tot trouw aan de Vereeniging. Het jaarverslag van den secretaris werd ha eenige besprekingen met dank goed. gekeurd. Op 1 Januari 1913 bedroeg" het aantal leden der afdeeling 19. De secretaris sprak fechter de hoop uit, dat dit ledental aan het einde van dit jaar minstens 40 zou be- jdragen. De heer J. D. de Rijk zong eenige liede ren op verdienstelijke wijze, daarbij ga- taccompagneerd door zijn medelid, den heer C. A. Ver Key Jr. De heer H. B. Weyland, van Haarlem, lid van den Gemeenteraad aldaar en oud- voorzitter, hield een propaganda-rede ge- 'titeld: „Ik zal handhaven." Spieker wensch te aan de hand der levensbeschrijving van Prins Willem III dezen te schetsen in zijn machtige levenstaak en wekte de vergader den op hun levenstaak steeds meer zooals Willem III op te vatten, cok op het terrein van het sociale vraagstuk. Met een fragment, aan Marjorie Bo- wens werk ontleend, stelde spreker in het licht de volvoering der moeilijke taak van Prins Willem III. In het slot zijner rede wekte spieker bijzonder op tot het handhaven ook in onze dakorganisatie. Daverend applaus leverde het bewijs, dat het woord des heeren Weyland ingang bij 1de vergadering vond. De lieer Van Cittert leverde een opstel, jgetiteld: „Een menschwaaidig bestaan," waarmede blijkbaar alle aanwezigen in tem- jden. De heer C. A. Verhey Jr. gaf op de fluit, geaccompagneerd door mej. N. N., een solo ten beste, op keurige wijze uitge voerd. Enkele voordrachten werden nog gehou- fclen, en het was reeds laat, toen deze gezellige vergadering ten einde spoedde. Gisteravond had de derde lezing van wege de Comm. voor den Alcoholcursus Voor studenten in het Klein-Auditorium Idcr Academie plaats. Het was mr. dr. H. van Groenendael uit Zwolle, die het alcoholvraagstuk van criminalistische zijde bekeek. Eerst aan onzen tijd van exacte .wetenschap was het gegeven aldus spr. te trachten met wiskunstige zeker heid na te gaan voor hoeveel procent de alcohol schuldig staat aan onze criminali teit. Hij toonde dit aan met de statistieken van Von Baer, Otto Lang, Koblinski en anderen alsmede met de laatste Nederland- sclie statistieken en de studiën van Me- rens en Hopte. Spr. wees op de werkdagen waarop agressieve delicten het meest wor den gepleegd, op het verschil in de uren van den «Jag" 's avonds verreweg het rneest op de geringere criminaliteit der niet drinkende vrouw, op de daling der criminaliteit in de landen, waar het drankgebruik sterk is afgenomen; Zweden, Noorwegen, Nederland cn vooral ook Ier land en wees ten slotte op het verschil van de delicten, die door gewoonte-drin kers en gelegenheids-drinkers worden ge maakt. Toch wil spr. uit deze parallelismen geen bewijs trekken, slechts vermoeden. De vele vechtpartijen in Limburg schreef spr. bijv. niet toe aan het vele biergebruik, maar aan dé vatbaarheid van den Kelti- schen Limburger om beleedigingen lang te onthouden, die hij na 10 h 20 jaar nog wreekt. Komende tot de middelen der bestrijding noemde spr. dwangopvoe- ding, verplichte geheelonthouding, verbod van kroegbezoek, voorwaardelijke ver- oordeeling. Veel meer dan van overheidsdwang vet. wacht spr. evenwel van verbetering der zeden, betere kennis van de verderfelijke gevolgen van het alcoholisme en van ver heffing van het zedelijk peil der bevolking. Het voorbeeld van hen, die eens leiding moeten geven in de maatschappij acht hij van groot belang. Heden was het juist veertig jaar ge leden, dat de heer A. L. Tieman in dienst trad op het kantoor van de firma Hoogen- straaten Co., alhier, waar hij onafge broken werkzaam bleef. Deze bijzondere dag ging dan ook niet onopgemerkt voorbij. Toen de heer T. vati morgen op zijn kamer kwam, vond hij deze reeds met groen en bloemen versierd, en hedenmid dag werd Hij allereerst namens de firma gelukgevycnscht en hem als blijk van waar deering voor den langen en trouwen dienst een enveloppe met inhoud aangeboden. De directeur, mr. E. L. Th. Hoogenstraa- ten, die hem in hartelijke woorden toe sprak, bood den jubilaris voor zijn privé ook nog een passend cadeau aan. Het kantoorpersoneel toonde zijn sym pathie en erkentelijkheid door den heer Tieman een fraaien stoel aan te bieden. Ook het keuken- cn magazijnpersoneel en het personeel der blikslagerij bleef niet achter, waar het den jubilaris een. gouden lorgnet als geschenk aanbood. De heer T. was door deze blijken van waardeering zeer getroffen, en dankte,- mede voor de vriendelijke en. waardoeren- de woorden, die deze geschenken verge zelden. ,'s Namiddags te drie uren hield de jubi laris een receptie, die druk bezocht was. Bevorderd is bij den dienst der direc te belastingen, invoerr. enz. met ingang van 1 April, de heer M. C. v. d. Leeden, van rijkski. 3de kl. ter contr. grondbelas ting te 's-Gravenhage, tot rijkski. 2de kl. ter contr. grondbelasting te Leiden. De eerste luitenant J. G. J. van Loo, van het 4de reg. inf. alhier, wordt gedeta cheerd bij de militaire verkenningen te VGravenhage. Mej. A. Geyp, alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de openbare Jagere school te Noorden (gemeente Nieuwkoop). In de tweede helft dezer maand zal alhier een openbare vergadering worden be legd door de afdeelingsbesturen van den Al- gem. Ned. Ambtenaars bond, den Bond van Ned. Gemeentewerklieden en van de Ver eeniging van Bezoldigde Agenten van Poli tie „D. E. S.", waarin als spreker zal op treden de heer B. Coltof, van 's-Gravcnhor ge, lid van het Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Ambtenaars bond, met liet onderwerp/ „Rechtspositie van Ambtenaren." Tot die vergadering, welke o.a. door ver tegenwoordigers der Hoofdbesturen dezer Bonden zal worden bijgewoond, zullen B. cn ~Ws. en de Raadsleden worden uitgenoo- digd. Uit Oegstgeest bereikte ons hedenmor gen de droeve tijding, dat aldaar gisteravond na een korte ongesteldheid is overleden de heer W. Groot, oud-lioofd der school in het naburige Valkenburg. Een kwaal noopte hem ontslag te nemen uit de betrekking, die hem lief was, en een rustiger leven in kalme om geving te gaan leiden. Toch bracht de heer Groot zijn tijd niet in ledigheid door. Integendeel, hij wras nog zeer nuttig werkzaam, niet het minst ten opzichte van de plaats zijner inwoning, voor welker belangen hij. zooveel hij kon, ijverdo. "Wij, die hem reeds lang kenden, kunnen van hem getuigen, dat hij werkzaamheden, hein toevertrouwd, op uitnemende en zorg vuldige wijze, zelfs tot zeer kort vóór zijn verscheiden, verrichtte.. Zoo gaarne hadden velen gezien, dat de heer Groot nog lange jaren in hun midden had verkeerd. Hoe genoot hij van het natuur schoon, hetwelk hem Oegstgeest bood cn hoe gaarne gaf hij daaraan in woord en schrift uiting. Helaas, voordat do nieuwe Lente kwam, werd hij weggenomen! Mej. J. Valk, te Wassenaar, leerlinge van mej. G. Koolhaas, alhier, is in. Den Haag geslaagd voor het examen nuttige handwerken. Het stoffelijk overschot van den Reer Joh. Gram werd gisteren op „Oud-Eik-en- Duinen" te 's-Gravenhage ter laatste rust plaats geleid in tegenwoordigheid van een aantal vrienden en belangstellenden uit verschillende kringen* Aan het graf werd, onder eerbiediging van den uitdrukkelijkem wensoh van d"n ontslapene, niet gesproken. De heer De Haes, commies aan het Mi nisterie van Marine, schoonzoon van den overledene dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. Te Arnhem, waar hij zich in 19'10 als ambteloos burger gevestigd had, is in den ouderdom van 75 jaren overleden, mr. Arnoldus Greebe, geboren in 1837 te Schoonrewoerd, studeerde hij te Utrecht. Hij was secretaris van Stad-Almelo, secre taris en burgemeester van Zaandam cn riolitte aldaar de eërste „Zaanlandsche Courant" op. In 1873 volgde de overledene mr. Goe man Borgesius, die tot lid van de Tweede Kamer was gekozen, op als hoofdredacteur van ,,Het Vaderland" te 's-Gravenhage. Daarop koos hij een rechterlijke loopbaan en was rechter in de rechtbank te Amster dam en raadsheer in het gerechtshof te Leeuwarden. Mr. Greebe schreef tal van opstellen. De deelnemers in het waarborgfonds der in 1912 te Deventer gehouden Kolo niale Landbouwtentoonstelling zullen onge veer 40 pCt. hebben bij te dragen. Het gemeentebestuur van Bloemen- daal beeft aanbesteed het bouwen van een school met een gymnastieklokaal te Voge lenzang. Minste inschrijver is de heer Tur kenburg, te Sohoten, voor f 23,9&4. Na gehouden stemming is tot assessor II oollegii van het Leidsch Studenten corps gekozen de heer P. G. Cath. Volgens ,,Het Centrum" worden plin nen beraamd om onder dè R -K. studenten aan de Rijksuniversiteit te Utrecht studee- rende, een Eucharistischen Kring op te richten. „Het N. v. d. D." meldt bet overlij den te Breukelen op'64-jarigen leeftijd van dén heer Herman Daniël Willink-van Col- len, lid van het hoofdbestuur van het Ne- derlandsch Bijbelgenootschap. ,,De Maasbode" meldt, dat in de gis teren in Den Haag gehouden vergadering van den hoofdraad der „St.-Vincentius- Vereeniging" tot voorzitter van den hoofd raad van Nederland is gekozen jhr. mr. L. ron Fisenne. Te Culemborg zijn in de gisteravond gehouden Raadsvergadering de geheime Raadsnotulen d.d. 24 Maart, 30 November en 15 November 190-1 goedgekeurd In de 15de vergadering van de Ver eeniging van Hoofden van Scholen in Ne derland, 22 Maart e.k. te Groningen te houden, zal behalve statutenwijziging, o.m. aan de orde zijn een voorstel der afd. Lei den: ,,De algemeene vergadering spreke zich uib tegen het beginsel, dat onderscheid in salaris wordt gemaakt tussohen gehuw den en ongehuwden." Het hoofdbestuur ad viseert tot aanneming van dit voorstel. In de buitengewone vergadering van de Prov. Staten van Zeeland werd aango- nomen het voorstel van Ged. Staten tot bet aanleggen en onderhouden van een verbin dingsweg tusschen Noord-Brabant en Zee land, op het grondgebied van Zeeland. Naar aanleiding van een adres van den Algeraeenen Nederl. Wielrijdersbond werd besloten tevens een fietspad aan te. leggen, mits het Rijk ook hiervan dc helft der kos ten betale. „Het Volk" schrijft uit betrouwbaar lijkende bron te vernemen, dat in de Twee de Kamer, als volgens de belofte van den Voorzitter weldra de vraag beslist zal wor den, of na Paschen de Tariefwet nog in be handeling zal worden genomen, een voor stel te verwachten is om dan niet de Ta riefwet, maar de Ziektewet te behandelen Van twee verschillende kanten bereik te ons, schrijft het „Kath. Schoolbl.", het gerucht, dat het ontwerp-Heemskerk, be helzende de bekende voorstellen tot verbe tering der onderwijzerssalarissen, in geen geval in dezo wetgevende periode meer in behandeling zou worden genomen, ja zelf4 op het punt zou staan, geheel te worden ingetrokken. Bij de gisteren gehouden stemming voor een tussohentijdsche verkiezing voor de Prov. Staten van Zuid-Holland (vaca- ture-Loeff) in het kiesdistrict Brielle, wer den uitgebracht 3416 geldige stemmen. Hier van ontvingen de lieeren G. van Andel. A-R., 836, A. W. Heijkoop, S.-D., 927, en mr. L. Trouw, Lib., 1653 stemmen, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen he heeren Heijkoop en Trouw. Het aantal kiezers bedraagt 4590. BODEGRAVEN. In deze weck heeft de alhier bestaande afd. „Volksonderwijs", die thans 280 leden telt, twee gezellige avonden gehouden voor de leden en hun huisgenooten. Voor den eersten avond had de eene helft der leden toegangvoor den tweeden de andere helft. Het programma was voor beide avonden hetzelfde. De heer Schilling hield een dergelijke lezing over: „De 6chool en het kind". Verder kregen de aanwezigen te hooren zang van de kin deren der zangschool van mej. Karg, mu ziek van de Bodegravensche Muziekvereeni- ging, een paar nummers zang van de pas opgerichte zangvereeniging van „Volkson derwijs" en een humoristische voordracht van den heer Van Bachum de Boer. De gymnastiekvereniging ,,D. O .S.", alhier, onder leiding van den heer Boot, te Gouda, gaf in het hotel „Van Haaften" twee goed geslaagde uitvoeringen, één voor de donateurs en een tegen betaling van entrée. De zaal was telkens goed gevuld; het publiek was zeer tevreden over de oefeningen van de leden en de adspirant- leden. De standen vooral werden mooi ge vonden. Ter afwisseling zongen enkele da- meg van de zangvereeniging „Hallelujah" eenige nummers. HAARLEMMERMEER. Met het contj-ac- tecren van suikerbieten gaat het nog niet hard in deze gemeente, hetgeen waarschijn lijk wel to dan leen i3 aan den lagen prijs, die is vastgesteld. Velen wachten nog af, of er verbeteringen dn do prijzen zullen komen, of dat er nog gunstige voorwaarden aan verbonden zullen worden. HAZERSWOUDE. Een groote boog lamp met drie gasvlammen wees met zacht gloeien de plaats aan, waar de publieke lea zou worden gegeven in het koken en strij ken op gas door mej. J. Oppenheimer, leerares in koken en voedingsleer aan het Openbare Werk- en Leerschool te Amster dam. De opperzaal van café „Boers" was voor dat doel veranderd in een magazijn van ga6installatiën en velen begaven zich naar dat lokaal, ten einde wijsheid te ont vangen, uit ondervinding geput. Met groote begaafdheid behandelde de geroutineerde spreekster haar onderwerp. Gedurende den tijd, door mej Oppen heimer benut om haar publiek in de ge- üeimon der gas-kookkunst in te wijden, werd, werd door deskundige jonge dames een maa1+ijd bereid voor zes personen. In de vergadering der afdeeling „KoudekerkHazerswoude" van het „Nut van 't Algemeen" trad op de lieeT Fr. Hulleman, van Amsterdam. De spre ker vergastte het vrij talrijk opgekomen publiek op een reeks van meestal komische voordrachten en voorzeker was de heer C. Korte weg, als voorzitter van het De partement, de tolk der vergadering, toen hjj den 6preker bedankte en hem een „tob weerzien" toeriep. Ten huize van den heer A. van Wijk hield de onderlinge Landbouw-ongevallen- verzekering haar jaarlijkeche ledenver gadering onder voorzitterschap van den heer J. B. Wesseling Jr. Het woord werd gegeven aan den Bei*pctaris-penningmees- ter. Het ledental is van 66 op (>4 gekomen, en het verzekerd bedrag is f 70,016 50. Voor ongevallen is uitgegeven wegens ziekte f 407.35. De totaal ontvangsten be dragen f 1498.03, de uitgaven f 782.894, zoodat het batig saldo was f 715.18^. De aftredende bestuursleden werden met groote meerderheid herkozen. Met een woord van dank voor de opkomst werd de vergadering gesloten. De collecte voor den Gereformeerden Zendingebond, gehouden in de Ned.-Herv Kerk tijdens de zendingsredo van ds. J. J van Ingen, van Harderwijk, heeft opge bracht f 01. Mevrouw S. J. Bertel van den Broek heeft ter herinnering aan de nagedachte nis van haaT het vorige jaar overleden echtgenoot, aan de armen der Ned.-HeTV. Gem. 300 gulden geschonken Een koe van den veehouder A. P. Straathof, welk dier aan miltvuur was ge storven, is gisteren op het gemeente terrein verbrand. HILLEGOM. Gisteravond heeft de afd. Hillegom van den Bond voor Staalspens'ion- neering in café „Flora" een openbare ver gadering gehouden, waarin de heer H. N. Schuitema, van Rotterdam, optrad met een rede over Staatspensioen of dwangverzeke ring. Nadat de spr. dc in de Tweede Kamer in behandeling zijnde ouderdoms- on invalidi teitsverzekering had he- en veroordeeld, ver dedigde hij met warme woorden het goed recht van Staatspensioen. Hij besloot met den raad, oni den candidaten voor de Tweede Kamer te vragen lioe zij over Staatspensioen denken. Toen een debater beantwoord was, werd de vrij goed bezochte vergadering go- sloten. De restauratie Van de Sixlaan is tlianS zoover gevorderd, dat een idee van de toe komst gevormd kan worden. Het sohoon van het geheel is niet geschaad door het rooien' van een rij minder g-ocdc hoornen; doordat de andere hoornen nu ineer ruimte en lucht hebben gekregen, zullen zij zich zeker beter kunnen ontwikkelen. Het pleintje voor het postkantoor wordt ook, al is het dan ook Sn bescheiden mate, verbeterd. HOOFDDORP. De comïmiea der dir. be lastingen tweede kl. de heer K. Sinke is van Veere overgeplaatst naar hieft, In verband mot de voorgestelde ver plaatsing van de paardenkeuringen van Hoofddorp naar Woestduin heerscht groote ontstemdheid onder de landbouwers-paarden fokkers in deze gemeente. Een adres aan de regelingscommissie in N.-H. werd op den Donderdag gehouden beursdag te Hoofd dorp druk getoekend. KATWIJK-AAN-ZEE. De Mij. „Neder land", directeur de liee-r M. ParlcvLiet, al hier is door aankoop eigenares geworden vau den logger „De Gebroeders" K.W. 122, van den heer P. Haasnoot. Voor do afdeeling „Katwijk" der Nc- derlandsche Vereeniging t-ot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken, trad Vrijdagavond in de Gemeentezaal op dc heer Jan Gerhard, lid van het Hoofdbestuur. Eerst schetste spr. de ellende, door den drank veroorzaakt; daarna hoe de strijd tegen den drank wordt gevoerd, cn vervol gens hoe de onthouders in dien strijd dd overwinning denken te behalen. Aan het slot werd door een dankbaar lid den spa*, een prachtigo bouquet witte seringen ver eerd. De heer D. Lammens, alhier, heeft te Rotterdam met goed gevolg examen afgelegd als maxconi-telegrafist. Heden gaat hij met het s.s. „Rotterdam" der HollandAmerika,- lijn naar New-York zijn eerste reis maken. Zuster Guurtje, die vroeger verbonden was aan do Katwijksche Ziekenverpleging, doch die 1 Mei van het vorige jaar in par ticulieren dienst van dr. H. E. de Ruyfcer, Zijlker overging, heeft uit deze functie ont slag aangevraagd. Het kamp in den Koestal zal ook dit jaar weer door militairen uit Gouda en Delft betrokken worden, nu echter cenigen tijd. vroeger Tn het jaar dan in 1912. LEIDERDORP. Daar het vee van dei;' landbouwer J. J. B. K. is hersteld ver* klaard, is dc besmettelijke veeziekte mond* cn klauwzeer, in deze gemeente als ge weken te beschouwen. LISSE. Gisteravond trad mr. J. A. de» Wilde, van 's-Gravenhage, voor dc al kies vèrocniging als spreker op met het onderwerp: „Dc stembus van 1913." De Christelijke school, waarin de vet-: gadcring werd gehouden, was goed bezet* Na een inleidend woord van den voor-: zitter, den heer Steenwinkel, verkreeg mr* De Wilde liet woord en betoogde, dat do drie Christelijke Ministeries in het Par.' lement tot uiting hadden gebracht, wat; leeft in de harten der Christenen. Het is! dan ook alleen daarom, zei spreker, dat de verschillende linksche partijen zich heb* ben geconcentreerd en aldus met de ko* mende verkiezingen hot Christelijke Mi nisterie zullen bekampen. De rechtsche partijen hebben echter te waken, dat zij in de meerderheid blijven* Als motief hiervoor, zei spreker, zal ik be- antwoorden deze drie vragen, namelijk: lo. Wat geeft u dk ministerie als ouders voor uw kinderen? 2o. Wat geeft u dit ministerie als burgers van den Staat? en 3o. Wat geeft u dit ministerie voor de moo.* den in het maatschappelijk leven? Naar aanleiding van de eerste vraag besprak hij den schoolstrijd in verband met liet 2de lid van artikel 35 der wet op het Lager Onderwijs. Nadat spreker had aangetoond,- waf Groen van Prinstercr indertijd reeds hadj gedaan voor het verkrijgen van bijzondere; scholen, gi:ng hij na hoe de oprichting van! bijzondere scholen, zonder Rijkssteun, zicli in den loop der jaren blad toegedragen* Spreker kwam ten slotte tot de conclusie dat de rechtsche partijen niets anders wil. den dan de gelijkstelling van bij. zondcrc en openbare scholen, cn dat dit: alleen door een Christelijke Ministerie kon. worden verkregen. Ten opzichte van dc tweede vraag be sprak spreker de militaire vraagstukken in verband met onze onafhankelijkheid en ook het kiesrecht vraagstuk, welker vraagstuk ken door een Christelijk Ministerie in de goede lijn tot oplossing worden gebracht. In verband met de laatste vraag werd in b'reede trekken gesproken over de Staatspensionneering en de ouderdoms- en invaliditeitsverzekering. Met tal van voorbeelden toonde spre^ kcr aan, dat de ouderdoms- cn invaliditeits verzekering ver te verkiezen is boven dei Staatspensionneering-, en wel omdat Staats-: pensionneering de eerste stap is, die gezet wordt op den weg naar Staatsvoogdij en dat zulks zoowel op geestelijk als stof-; feljjk gebied, tot nadeel is van den arbei der en den arbeid. Zijn met de meestal aandacht gevolgde rede werd besloten met een krachtige opwekking tot medewerking voor het verkrijgen van een rechtsche meer derheid in de Tweede Kamer. Van de gelegenheid tot debat werd door niemand gebruik gemaakt. Door een den aanwezigen werd nog een vraag gesteld; inzake Staatspensionneering, welke door den spreker uitvoerig werd beantweord.- Daarna werd de vergadering met een woord van dank aan mr. De Wilde gcslo- fen. f NOORDWIJKERHOUT. De „Echo der Duinen" hield haar gewone jaarvergade-,

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1