Uit de Rechtzaal. Uitgeput, doodop niet in staat om te arbeiden Het komt onverdacht. UW GEZONDHEID EISCHT DAGELUKSCH GEBRUIK VAN Marktberichten. Burgerlijke Stand. Ingezonden. Uit de „Staatscourant". Haarloinsche Rechtbank. 'A. v. D., wonende te Hillegom, IraJ <vp 0 December j.l. verzet tegen den rijksveld wachter gepleegd, toen deze op dren dag beklaagde naar den politiepost wilde over brengen, omdat beklaagde in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde. Be- klaagde is toen op den grond gaan liggen» .en heeft den ambtenaar geschopt. De veldwachter, als getuige gehoord, zeide, dat beklaagde een geschikt man is. maar zeer lastig als hij dronken is. Bekl. beweerde, dat hij zich van het geheele ge val niets meer kon herinneren. De officier van justitie eischte, omdat beklaagde niet gunstig staat aangeschre- ben, een gevangenisstraf van drie weken. "Veroordeeld werden: A. van der M., veehouder te AlkemadJe, 'dierenmishandeling, f 5 boete of 5 dagen 1 hechtenis. K. Bakker, koopman, te Haarlemmer- meer, alsvoren, f 10 boete of 16 dagen hechtenis. G. C. V., wagenmaker te Haarlemmer meer, miehandeling,10 dagen gevangenis straf. Kantongerecht te Heerenveen. Nietverleenen van hulp. Voor bet kantongerecht te Heerenveen #toncïen tereoht E. en W., t© Nieuwebnig. Op 30 Januari j.l. zakten twee zoontjes van den heer Wind, aldaar, door het ijs op de bermsloot. De beidte personen, die voor een begrar lenis de klok moesten luiden, werden door een vrouw aangeroepen om hulp te bieden- De vrouw wou zelf te water gaan, doch op aandringen der mannen deed zij. dit niet. „Help jullie dan!" riep de vrouw, doch geen der beide personen had daarin zin. De een niet, omdat hij zijn Zondageche fcleeren aan had! Van den begrafenisstoet kwam men nu aansnellen, beide jongetjes werden op het droge gebracht. Eén kon nog bijgebracht worden, het ®\>dste was reeds verdronken. De bermsloot, waarin het ongeval plaats bad, was plm. 2i M. breed, er stond niet meer dian l£ M. water, zoodat die beide mannen «zonder gevaar voor eigen leven hulp hadden kunnen bieden. Op grond van art. 450 van het W. v. S. eischte het O. M. 14 dagen hechtenis. Ciemeenteraad van Sassenheim. Voorzitter: de burgemeester. De notulen der vorige vergadering wer- Iden niet gelezen. Van de ingekomen stukken noemen wij: Een verzoek van W. Th. L. baron van Heemstra, om gedeeltelijke ontheffing van pjii H. O. 1912, wegens zijn verblijf te Utrecht- Goedgekeurd. Hierna deelde de Voorz. mede, dat B. ten Ws., naar aanleiding van het gespro kene in de vorige Raadszitting omtrent de waterleiding, hebben geschreven aan ^en Raad der gemeente Hillegom en aan B. en Ws. van Lisse het besluit van den Raad der gemeente Sassenheim over de opheffing van den termijn van twee maan den en dat men hier zal afwachten wat Hillegom zal doen. Er is aangedrongen op ■poedig antwoord. In behandeling kwam nu: bepaling mini mam straatbreedte Hoofdstraat bebouwde kom. De Voorzitter deelde hieromtrent mede, dat B. en Ws. dien gemeente-opzichter had den opgedragen eenige opmetingen te doen. De weg is op 33 plaatsen opgeme ten, te beginnen bij West-End, te eindi gen bij het huis van den heer Marbus. De Ureg is bij West-End 11.25 M. en bij den keer Marbus 24.60 M. Het smalste ge deelte is 7.40 M. bij de woning van bakker Rotteveel. De Voorzitter adviseerde de rooilijn te bepalen op minstens 6 M. uit de ae van den weg, en toe te staan, dat de Raad in bijzondere gevallen hiervan kan afwijken. De heer Warn aar dacht een voorstel van !B. en Ws. te hooren. De heer Rijnsburger vond het voorstel fran den Voorzitter, om dan maar 5,5 M. t© bepalen nog te bezwaarlijk, en stelde 5 M. voor. Hier was de Voorzitter tegen; die breedte is niet voldoende. De heer Bader voerde dan ook aan, dat Woningen, die nu reeds 6 M. hebben, bij •afbranden bijv.,vooruit zouden komen. Hij .wilde dan ook 6 M. houden. De heer Rijnsburger wilde ten elotte ook rijn stem aan 6 M. geven, maar die breedte ral voor sommige perceelen, die niet ach teruit kunnen, niet toegepast kunnen wor den De heer Roozen vroeg, naar aanleiding Van een opmerking van den heer Warnaar in de vorige zitting, of er te Hillegom en te Lisse een verordening is betreffende de ■fcraatbreedte Hoofdstraat. De heer Speelman wilde, gehoord de de batten, de zaak aanhouden. Hierop ging men niet in, doch vroeg te- jlefonisch inlichtingen aan Hillegom en Lis- Het bleek, dat Lisse de rooilijn bepaald bad op 9 M. uit de as van den weg en in Hillegom niets was bepaald. De Voorzitter stelde nu voor, desnoods ^ergoediDg te geven voor afgestanen grond «n de rooilijn op 6 M. te bepalen. De heer Warnaar kon met dit voorstel te zooverre meegaan, dat hij er aan wilde verbinden: zoo-mogelijk meer". De heer Roozen merkte nu op, dat de Raad was begonnen met uitstekende jun tos op te ruimen en door dat: „boo moge lijk meer", zou men er weer in het leven Kwpen. De heer Rijneburg or wilde beslist niet verder dan 6 M. gaan, omdat er anders een ongewenschte toestand zal komen. De Voorzitter stelde voor in bijzondere gevallen dispensatie te verleenen. De heer Warnaar wilde maar beginnen met het opruimen van hekken en stoepen, waartegen de Voorzitter aanvoerde, dat de gemeente daarover niet veel te zeggen zal hebben, en hij vertrouwt., dat het Rijk in dezen wel maatregelen zal nemen. Ten 6lotte werd het voorstel, de rooilijn op 6 M. te bepalen, met algemeene stemmen aangenomen. Het laatste punt in openbare zitting was: aankoop grond voor te verbouwen Raad huis. Op bedoeld stuk grond bevindt zich een broeikas. B. en We. stelden voor, deze broeikas aan den heer Charbon te verhu ren voor f 1 per jaar, hetgeen werd goed gevonden. Verder had de heer Oharbon er in toe gestaan, dat naast den gekochten grond 1 M. breedte onbebouwd moet blijven en dat in den scheidingsmuur openslaande ramen mogen worden aangebracht. Hierna werd in geheime vergadering be handeld: motorvaart Sassenheimsche vaart- Na heropening der openbare zitting, stelden de heeren Warnaar, Bader en Speelman voor B. en Ws. op te dragen te onderzoeken, of mogelijkheid bestaat ha vengeld te heffen. Niets meer aan de orde zijnde, weTd de vergadering gesloten. Gemeenteraad van Kfjnsbnrg. Aanwezig alle leden. Voorzitter; de burgemeester, de heer R. van Ham. De Voorzitter opent met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering onver anderd werden goedgekeurd. De Voorzitter had eenige mededeelingen te doen in zake het op de vorige vergade ring behandelde omtrent het onderhoud van den Katwijk© rweg. itij doet voorlezing van een briefwisseling, gevoerd in 1880 tusschen het gemeentebestuur eenerzijds en den ontvanger der registratie en do meinen te Noordwijk anderzijds, en de ten gevolge dezer correspondentie genomen besluiten van den Gemeenteraad, inhou- dlende de overneming van het Rijk door de gemeente van den Katwijkerweg. Hieruit blijkt, dat voor die overneming de weg werd onderhouden door de aange landen. De gemeente heeft den weg zon der eenige bezwaren overgenome-, ergo berust de verplichting tot onderhoud ten huidigen dage nog op de aangelanden. De heer J. van Klaveren betoogt hierop, dat, indien de aangelanden de weg moeten onderhouden, zij dan ook recht hadden op het gras van de bermen langs den weg. Het gemeentebestuur heeft echter altijd het gras van die bennen verpacht; dien tengevolge zich daarmee zelf opgeworpen al© onderhoudster van den weg. De Voorzitter wil de kwestie nu maar verder laten rusten terwijl de heer H. G. Jonker die hetzij nu of later toch uitge maakt wenschte te zien. De heer A. de Mooy bedankt den Voor zitter voor zijn bemoeiingen in dezen. Wethouder Van Iterson heeft een be grooting gemaakt van de kosten a. ver harding Brouwersteeg en b. bestrating ge deelte tusschen Smidsteeg en Oegst-geea- terweg. a. Verharding Brouwersteeg: eerst vlak ke klinkerlaag, daarop puin en vervolgens bazalt, f 1700. b. Bestrating gedeelte tusschen Smid- steeg en OogstgeeGterweg, f 650. Er staan echter nog meer oijfers op het desbetreffende papier, die de Voorz. niet wil loslaten in de publieke vergadering. Daarom even deuren gesloten en geheime zitting. Na heropening der openbare vergade ring brengt de Voorzitter in rondvraag het voorstel van B. en Ws., reeds in de vorige vergadering gedaan, om de Brou wersteeg en het gedeelte tusschen Smid- steeg en Oegstgeesterweg te bestraten. Beraamde kosten f 2700. Met algemeene stemmen aangenomen. Mede wordt nog even besloten, in ver band met het pas aangenomen voorstel, een geldleening te sluiten ten bedrage van f 2700 waarna de openbare vergade ring nogmaals overgaat in een met geslo ten deuren ter verdere behandeling van het kohier van den H. O. Het monster-proces der auto bandieten. Den zeventienden dag zijn de pleidooien vervolgd, waarover aan de „Tel.*' wordt geseind: Advocaat Colonna, die Bernard verde digt, zegt, dat deze zoo goed als geen be trekkingen onderhield met de anarchisten. Hij smeekt de jury, aan zijn cliënt alle be zwarende omstandigheden te ontzeggen. Advocaat Boucheron, die De Boé verde digt, bestrijdt om te beginnen de grondsla gen der beschuldiging, die, naar hij zegt, op verklikking berusten. Hij wijst vervol gens op de tegenstrijdigheden in de getui genverklaringen, betreffende de reis van De Boé naar Nederland, om daar de ef fecten te verkoopen. De voornaamste ge- tui ge is overigens niet verschenen om zijn verklaring af te leggen. Spr. vraagt dan ook vrijspraak voor zijn cliënt. Advocaat Pingaunaud, die de verdedi ging van Bélonie op zich heeft genomen, verklaart, dat men zijn cliënt niets kan ver wij ben Hij wist niet, dat de effecten, die hij in Amsterdam ging halen, van diefstal afkomstig waren. Wat de beschuldiging oe- treft, dat Bélonie tot een vereeniging van misdadigers behoort hij kent geen en kele der beklaagden, uitgezonderd Rodri guez, en hij heeft aan geen enkele hunner misdrijven deelgenomen. De zitting wordt hieTop geschorst. Na de hervatting komt de advocaat van Marie Schoof aan het woord, de maftresse van Gamier, terwijl na hem advocaat Bi zon voor Rodriguez pleit. Nadat de verde diger van Crozat de Fleury, Yiven, nog het woord heeft gevoerd en aan de jury medelijden vraagt voor zijn cliënt., wordt de zitting om 5 uur opgeheven. RUCLA1I1E», a 40 Cents per regel. 2461 22 zijn menschen, die geen geregelden stoel gang hebben. Wie frisch en gezond wil blij ven neme dadelijk vóór het ontbijt een half wijnglas natuurlijk Erar.z Josef-bitterwa ter. Dit regelt snel en zonder hinder te veroorzaken het door veel eten en drinken overladen spijsverteringskanaal, zuivert het bloed, wekt de stofwisseling krachtig op en behoedt daardoor voor vele ziekten, die ernstige gevolgen kunnen hebben. Dr. Félix, i „farts van Z. M. den Koning van België, zegt: ,,C'cst un des meilleurs toni- purgatdfs". Men vrage in het naaste mine raalwater-depót, drogisterij of apotheek echt ,,Franz Josef"-laxeerwater. Kan men het nergens bekomen, dan wende men zich direct tot de verzendingsdirectie te Budapest. Het komt menigmaal voor, dat menschen een gevaarlijke nierziekte onder de leden hebben, zonder dat zij zich er van bewust zijn, dat hun nieren aangedaan zijn. Zoo doende wordt hun kwaal veronachtzaamd, totdat zij een gevaarlijke hoogte bereikt. Want nierziekten ontwikkelen zich vaak on verdacht, zij kunnen zich reeds jaren vast- genesteld hebben, zonder dat men er erg in had. Genees uw nieren wanneer het tijd is door onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren-Pil len, indien gij verschijnselen opmerkt als de volgende: Rugpijn, pijn in de lendenen, duizelig heid, waterzuchtige zwellingen, rheumati- sche pijnen, urinekwalen als donker- of zeer licht-gekleurde urine, bezinksel in het wa ter, voortdurende aandrang, branderige pijn, enz Foster's Rugpijn Nieren-Pillen verlich ten en heelen de nieren en blaas. Zij voe ren het urinezuur af, hetwelk kwalen als rugpijn, jioht, rheumatiek en niersteen ver oorzaakt, en bevrijden het lichaam tevens van het overtollige water, hetwelk de wa terzuchtige zwellingen veroorzaakt. 2452 42 Te Leiden verkrijgbaar bij D. M. Krui- singa-, Nieuwe Rijn 33, Reyst Krak, Stcenstr. 41, en D. W. E F. de Waal, Mare 56. Toezending geschiedt franco na ontv. v. post wissel a f175 voor één, of f 10 voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieron.Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van n evenst aan d handels- 2441 14 Loosdninen, 21 Febr. Gr--enten veiling. De vol gende prjjzen werdog betaald: Bloemkool Jste soort a .—,2de soort a f Komkommers (Hing.) lste soort a/ - dito 2de soort f a dito (gele) lste 80011 a f dito 2de soort a Rood© kool 7 50 a 15. Savoie kool ƒ8.— a ƒ14. Salade lste soort a f 2de soort a f Audijrio ƒ2.— a /2.80. Prei f 1.— a ƒ1.50. Selderij 2a ƒ2 60 Peterselie 4.50 a 5.25 per 100 bos. Spinazie f a f Boeieukool 16 a 20 0. Stoofsla 24 n 36 c. Schorseneeren lste 9oort f 6 25 a 7.25, dito 2de soort 11.80 a 12.60- Tomaten lste soort a dito 2de soort a dito 3de soort f a f Peen lste soort/ 16.j f 22.2de ioort f a Kroten /0.40 a ƒ0.50. Pusteleiu a f Schiedam, 21 Febr. Noteering van don ,Bond van Distillateurs". Moatwgn ƒ13.50. Jenever 17.50, per Ned. vat zoDder fu-<t en zonder belasting. S hicdani, 21 Febr. Noteenug Beurscommissie Moutwijn 12.50 per HL., zonder lust en zonder de belasting. Stemming mijsh. Spoeling ƒ1.40 Graan-spiritus /22.— a f 22.50, Melasse Spiritus 20.— a 2Ü 2 ruwe Spiritus f 10J a Alkmaar. 21 Febr. Kaas. Aangevoerd 133 stapels wegende 77,488 KG. Prijs voor kleioe fabrieks- 86.50, kleine boeren- f 35.50, volvette commissie ƒ33.50, middelbare ^3150 Waalwijk, 21 Febr. De zaken ter huidenmarkt bleven, niettegenstaande de volle vraagprijzen, zeer normaal. Verandering van bete kenis ie niet ingetreden Over het algemeen bleef de toestand vrij kalm. De vraag naar d oge Columbia's is sterk toeg nomen. New York, dat zich sedert eenige maanden onthouden had. begint weder qjn a>n- koopen in Fru orific aan de La Plata, hetwelk niet zonder iovloed op de prijzen zal blijven Ue aanvoeren bestaan de laatste dagen uitsluitend uit b\j-oorten, zooals: Colubiö en AbyssiniS, welke wegens de mindere prijzen sterk de aandacht tiekken. De voorraad te Antwerpen bedra .gt thans 44,000 buiden te^en 107,000 in 1912, 103,000 in 1911 eu 100,000 in 1910 op corrospondeerend tijdstip. JDe leder narkt blijft zeer g?a ïmeerd De vraag naar courante soorten zooileder, vooral licht leder van 20/24 pond, is buitengewoon druk, zoodat voor dit aitikel de prijzen sterk gestegen rijn. Zwaar leder gen et ook veel belangstelling, doch de prijzen stijgen niet naar wensch. Bet sohgnt, ''at hierin veel aa'o^boden wordt, wat een behoorlijke prgsverbete- riig tegengaat. Schors, vooral de inlandsche, wordt thans bedui dend hoogoi genoteerd. Valonea is flauw. Zwolle,21 Febr. Aangevoerd ter veemarkt 1405 stuks, als: 676 runderen, l3i kalveren, 47 schapen en lammeren, 127 varkens en 471 biggen. Handel tamelijk goed Men besteedde voor neurende eu verech gskaltde koeien ƒ140 a 300, dito vaarzen en schotten 140 a 260, gustokoeien voor de vetweido 130 a 210, dito vaarzen ƒ120 a 190, voorjaarslcalvendo koeien ƒ130 a 220, ossen voor de vel weide ƒ155 a 250. P/jarige springstieren 75 a 135, lVs-iarige pinken 'bü a 120, .jonge fokkalvoren 40 a 110, nuchtere kalveren ^8 a 24, vette koeien en ossen aan bouten 64 a 80 c., dito stieren 60 a 79 c., dito kalveron 70 a 98 c., dito schapen 50 a 70 c. per kilo, lammeren 8 a 20, b-weeksche biggen /8 a 11. 10-weeksche dito 12 a 19, drachtige varkens 50 a «0, magere dito 45 a 65 per stuk; vette dito 56 a 57 c., dito voor Londen 52 a 53 c. per kilo. Aaidappelen a per H.L. Boter. Aauvoer 3530 KG., prijs 1.45 a f 1.60 oer kilo, per 1/8 vat van 93 kilo, prima 29 50 a 30.afwijkende 28-50 a 29.,2de soort 28.a 28.50, per 1/16 vat van 10 kilo 13.75 a 14.75 naar quaL Handel zeer vlug. Kipeieren a per 100 stuks. Huiden. Koehuiden 35 a 37 c„ piukenvelle» 34 a 38 c., stieren vellen 31 a 32 c., vette kalfsvellen 43 a 49 c. per 4 kg nuchtere kalfsvelleu 3.25 a 3.75, paardevellen (met haar) /II 50 a 12.—,geitevelleu ƒ2.20 a 2.50. lamsvellen f 4.a ƒ5.per stuk. Handal rust g. Koehuiden gevraagd. Leeuwarden, 21 Febr. T. veemarkt waren aange voerd 50 stieren bO a 265, 0 ossen fa f 410 vette koeien ƒ175 a 230, per kilo 35 a 33 c 585 melk en kalfkoeien 190 a 280,60 pinken ƒ55 a 120, 70 vette kal veren 4-5 a 90, p9r pond 55 a 60 c., graskalveren a ,3;6 nuchtere dito 4 a 10, 110 vette schapen /20 a 2o, 225 weidoschapen ƒ15 a 20, lammeren, a 190 vette varkens, 50 a 70, per kilo 261 a 27 c„ 130 magere varkens 30 a 40, 780 vetto biggeo /30 a 40, per 4 kilo a c*» 190 speenvaikens 7 a 12. paarden fa - Kaas. 25,000 KG- Fabrinkskaas 24 a f 46.50- Pluimvee. Aangevoerd 400 slachtirippen ƒ0.75 a f 1.50, 75 jonge h nen /0.75 a ƒ1.50, piep kuikens a c. lm uilen, 21 Febr Metalen. (Ie beurs.) Straits-Tin contant 219.10/, op 3md. 214.15/-. Chili Koper contant 61.10/, op 3/m. 64.10/. Zink 25 Lood (Spaansch) 16.10/ a IS.12/6, promp/-. Uzer. (Ie beura.) Cleveland Middlesbro No. 3 contant 61/5 en op 1/m. 61/9 kooDers. Londen, 21 Febr. Metalen. (2de b Straits-Tin contant 213.5/, op 3/m 214/15, Koper contant 64 7/6, op S m. 64.7/6. Zink 25.-/, Lood (Spaansch) 16.11/3 a 16.12/6. I lzer. (2e beuis). Clevolaad Middlesbro No. 3 61/2 contant, 61/6 op 1 md koopers. ALKEMADE Bevallen: J. M. van der Hoorn £eb. Van den Broek D. W. J. de Graaf geb. uimes Z. Overleden: Cornelia Georgius Borst 5 m. A. Chr. Meger, echU'. van Jacobus Kolijn, 70 j. Ondertrouwd: M. N. Melchior jm. 31 j. en J. M. Dirksen, weduwe van A. J. Hofsteenge, 29 j. HAARLEMMERMEER. Bevallen: K. Blokker geb. Van Kalmptbout D. J. VV. Verbeek geb. Do Vries Z. A, M. Mesman geb. Van Doorn D. C van Loy geb. In 't Velt. E. P. van Kommer geb. Van Bockel Z. W. Dasselaar geb. Dokter D. N. A. Smits geb. Dol D. Lev. kind van T. Schutte geb Eveleens. Overleden: C. Molenaar 70 j. C. Heystek 27 j. HAZERSWOUDE. Bevallen: A. J. Hartman geb. Fokker Z. M. da Groot geb. Mol D. A. E. van der Werf geb Va i Meurs Z. J. Straathof geb Den Blanken levenl. D. Overleden: J. J. van Elswijk Z.. 12 w. C. van Of we,ren Z. 14 j. KOUDEKERK. Overleden: B. de Jong 6 w. Gehuwd: J. Bakhuizen 29 j. en I. Hogenes 26 j. LEIDERDORP. Geboren: Pbilippma Diderika, D. van Ph Boot en D. van der Linden. NIEUW VEEN. Overleden: B. van Horik, 85 j., wedr. van K. Steengraver. OUDSHOORN. Bevallen: N. J. Bakker geb. Van Staveren Z. A. Dorrepnal g«b. Van Dam Z. Th. J. de Loog geb. Kelder Z. C. van Nood geb. De Jeu D Overleden: A. C. Kelderman 57 j. G. A. de Roos Ij. Gehuwd: M. Bröker 21 j. en A. van Stavoren 20 SASSENHEIM. O vei leden: T. v. Leeuwen, 69 j., wedn van M. Donker. Dirkje v.Duivenbode, 63 j echtgenoot© van J. Drort. A. v. Breda, 58 j., ecbigenoot van A. v. Egmond. Isaüc Jacobus, 5 j., /-. van K Diost en M. Vis. Adriaan. 30 j., Z. van A Noort en N v. Voorst." Geboren: Alida Petronella Maria, D. van H. J. H. Uulsboscb en M. A. v. d. Krogt.Adnana Antonia. D. van H. v. Munsteren en M. v. d. Star. WOUBRUGGE. Bevallen: Chr. Oudaboorn geb. Habbeo Jansen D. WASSENAAR. Geboren: Corneüs Adrianus, Z. vao L. Knijnenburg en G. Witsenburg Jobanne' Albertus, Z van J. A. Veelo en P. Kuegiens. Adrianus Koen>aad, Z. van K. Groen •11 P. Quartel. Cornelie Joliannee, Z. van C. Bredero te en C. Kortekaas. Willemina, D. van Fr. v Leeuwen en G van der Hcnst. Overleden: A. F. Kegel D. 4 m. A. K. Groen Z. 3 d. Mijnheer de Redacteur 1 Met verwondering' lazen wij het Raads- verslag van Donderdag 1.1., waarin o. m. ook vermeld werd de reden, waarom er voor een betrekking als klerk aan de Electrici ted ts fabrieken niet geadverteerd wordt in het „Leidsch Dagblad", maar alleen in te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag ver schijnende bladen. "Welk een afdoend antwoord van onzen burgervader, nietwaar, dat zoo gehandeld was, omdat het een hoogeren ambtenaar betrof, m. a. w. omdat de Leidsche klerken voor zulk gewichtig werk niet bekwaam zijn, die zijn alleen goed om belasting te betalen, en welk een eenstemmigheid daaromtrent bij onze vroede vaderen, daar, zooals gewoon lijk, iedereen met dit antwoord tevreden was. Moet de te benoemen persoon soms weer een oud-Leidenaar zijn, zooals ook onlangs bij de benoeming van den opvolger van den beer Dc Rochemont, toen ook de Leidenaars werden gepasseerd Mijnheer de Redacteur, indien het moge lijk was, zouden wij er wel voor zijn oml voortaan ook de Raadsleden van buiten af to betrekken, wellicht zouden dan èn de belangen van de Gas. en IJectriciteitsfabrie ken, èn die der te Leiden wonende klerken, tegelijk behartigd worden. Met dank voor de plaateing, Drie domme Leidsche klerken. Mijnheer de Redacteur I Met genoegen heb ik bet ingezonden stukje van den Dierenvriend gelezen; en ik kom ook tot Ti mot de vraag: Bestaat hier iets, wat men een Vereeniging tot bescherming van Dieren noemt?. De politie heb ik herhaaldelijk opmerk zaam gemaakt op sommjgc zaken, maar de agent trok steeds zijn schouders op en ging verder. [Wat lcopen hier niet een paarden" voor karren, welke dieren steeds niet.passenda tuigen dragen en die daardoor wonden heb ben Hoeveel schurftige honden loopen hier rond, die niet opgepakt worden? Loopt miem langs de Rijn- en Schiekadcdan kan men. steeds bijna een arm, oud, .mager paard' twee zware schepen zien trekken. Over do marktdagen wil ik nog maar met eens spre.' ken. In vele opzichten gaat Leiden voor uit, maar hierin staat het beslist achtei hij andere steden. Ik hcop, Mijnheer de Redacteur, dat iemand spoedig ook hierin verbetering zal brengeni U dankzeggend voor de ruimte. Uw Dienstwillige Dierenvriend No. JDe JEngelaclie suffragettes. Dat over den bomaanslag in het dooi Lloyd George te huren huis nog niet Se( laatste woord gezegd is, wae licht te be grijpen. Of 't werk van kiesrechtvrouwen 01 -mannen is, is nog niet duidelijk, al zyn er dan ook hoedenspelden gevonden. Een nachtwacht was kort te voren tet plaatse geweest, maar had niets ontdekt Omwonenden hebben in den vroegen mor gen het geluid van een tuf gehoord, en even na zessen, kort voor het werkvolk, dat het huis van binnen nog moest af maken, er wanen, volgde de ontploffing. De ontplofte bom was geplaatst in de slaapkamer, voor een dienstbode bestemd, liggende op do eerste verdieping. Vermoe delijk zag deze bom er net zoo uit als d* niet ontplofte. De schade iB aanzienlijk. Aan één kaoj? puilen de buitenmuren uit. Deuren oiil ramen zijn uit hun voegen, dakpannen zijn weggeslagen en zoo meer. In versobib lende kamers lag papier met petroleum,1 gedrenkt. Zoo hoopt» men het huis ook aan het branden te krijgen. De schade van het huis, dat in het ge heel een 2000 heeft gekost, wordt otJ een 600 tot 700 geschat. Dit is niet de eerste aanslag op het huis van een minister. Men herinnerf «zich, dat verleden jaar twee kiesrecht vrouwen met allerlei stoffen can brand te stichten in Haroourt's buiten hebben wi'- len breken. Zij werden echter gesnapt en een van de twee heeft er voor terecht ge staan. Het brandstichten schijnt een gewiJ.i strijdmiddel. Nog zijn twee jonge vrouwen voor de politie-rechtbank van Richmond verschenen, beschuldigd van brandstich ting in een thee-paviljoen in de tuinen te Kew. Gisterochtend vroeg is nameliji htt paviljoen door middel van brandende met petroleum gedrenkt© watten geheel ver nield. De schade wordt begroot op duizend pond sterling. De beschuldigden gedroegen ZTch zeer luidruchtig in de zaal, een laïer wierp een aantal geschriften nair den rechter. De politie kwam tusschenboide; de behandeling is tot de volgende week verdaagd. Deze twee kiesrechtvrouwen heeten Lenton en L-ocke. De rechter heeft haar vrijlating tegen, borgtocht geweigerd. In Ed-enburg hebben de suffragettea weer petroleum in de brievenbussen gego ten. Meer dan 2000 brieven werden «laar- door beschadigd. In North Hampton wierpen zij licht ont vlambare stoffen in de brievenbussen. Het vuur kon slechts met groot© moeite wor den gebluscht. Veel schade werd veioor« zaakt. Bij Kon. besluit is onder toekenning van pensioen eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, met ingang van 1 Maart, op zijn aanvrage, nan den majoor-maga zijnmeester der artillerie A. J. Dekker, ter zake van langdurigen dienst; met ingang van 17 Maart aan deft kapt. N. van "Win- gen, van het 7de reg. inf., op zijn aanvrage, met de verplichting om nog gedurende eenige jaren ter beschikking te blijvenmet ingang van l Maart aan den ritmeester op non-activiteit P. H A. Loopuijt, van het wapen der cavalerie, ter zake van lichaaras gebreken; het bedrag van het pensioen vastgesteld: voor den majoor-magazijn-i meester Dekker op f 2100 'e jaars; voor den kapitein Van Wingen op f2030 's jaars voor 'den ritmeester op non.activiteit Loopuijt op f919 'sjaars; de kapitein van Wingen mede met ingang van 17 Maart, benoemd bij het reserve.personeel detr landmacht tot reserve-kapitein bij het wapen der infanterie en wel Lij het 7de regiment; is mej. D. J. Grondijs, laatstelijk hulp onderwijzeres bij het openbaar Europeesoh lager onderwijs in Nederlandsch Tridië,» thans met verlof hier te lande, op haar verzoek met ingang van 1 Maart wegens physieke ongeschiktheid eervol uit 's <ls dienst, ontslagen; zijn herbenoemd met in gang van 15 Maart tot burgemeester van Loon-op-Zand J. L. van Besouw; met in gang van 1 Maart tot burgemeester van Gouda R. L. Martens; tot burgemeester van Ooltgensplaat J. G. van Putten, «d?retnrift der gemeente; tot burgemeester van Oud» dorp A. J van Vessem; met ingang van 5 Maart tot bivgenracs» ter van Heemskerk A. Seret; met ingang van 1 Maart tot burgemeester van West stellingwerf mr. C. van Nijmegen Schone-, gevelmet ingang van 1 Maart to*» burcoi meester der gemeente Vaals F. V. Quadeki ker; zijn benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw mr. dr. W. F. J Frowein lid en voorzitter en J. C. Buuge en B. dri Kat, leden der directie van de Staatsmij-» nen in Limburg, allen wonende te Heerlen J is aan J. H. Ramackers met ingang vad^ 1 Mei eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Meech.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 10