N". 16253 Vrijdag 14 Februari. A®. 1913. <§eze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Faillissementen. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer fO,17J. Qrootere letters naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën ran 30 woorden 40 Oenteoontantj elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasaeeren wordt f 0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden l.io, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1,30. Franco per post 1.65. Leiden, i4 Februari. De oonti ale af deeling van de Gemeente secretarie alüier blijft heden tot midder nacht geopend, doch uitsluitend voor het doen van aangifte tot plaatsing op de kiezerslijst. De „Sts.-Ort" bevat de gewijzigde •tatuten van Het Doorgangshuis voor on gehuwde moeders te Leiden, thans gen. Vereeniging tot bijstand- aan ongoh. vrou wen, die moeder zullen worden. In Den Haag is overleden do heer S. van Yelzen, oud-lid van de Eerste Hamer, en oud-lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland voor het district Alphen, al waar hij vele jaren als groot industrieel gevestigd was. Nadat een tiental jaren geleden in de Staten van deze provincie de meerderheid was overgegaan aan de rechterzijde, koos deze den heer Yan Velzen tot iid van de Eerste Kamer der Staten-Goneraal, welk mandaat hij eenige jaren geleden om gezondheidsredenen genoopt werd neder te leggen. De overledene was ridder in de orde van den Ned. Leeuw. H. M. de Koningin had tot bijwoning van den muziekavond gisteren ten Hove en waarop H. Ml de Koningin-Moeder weer aanwezig was, genoodigd: alle leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en een gedeelte van de leden der Tweede Kamer; een groep leden van den Raad van State; eenige leden van den Hoogen Raad, de Algemeen© Rekenkamer, verschillende hoofd- en andere ambtenaren van de de partementen en vele gasten, die niet op de vorige muzikale uitvoering ten Paleize wa ren geweest. Yoor dit auditorium zong mevrouw Noordewier Reddingius en trad op het trio, bestaande uit de heeren: A, B. H. Yerhey, piano'; Mossel, violoncel, en Rönt gen Jr., viool. Te 's-Gravenhage is opgericht de Yer- eeniging „Slot Loevestein", met het doel het inwendige van het slot zooveel moge lijk in zijn ouden toestand terug te bren gen en te stoffeeren. De Minister van Oorlog heeft reeds, on der bepaalde voorwaarden, vergunning verleend tot de restauratie en tot open stelling van het slot voor het publiek. Tot bestuursleden der Yereeniging be hoort prof. mr. A. C. Yisser van IJzen- doorn, hoogleeraar te Leiden, die voor zitter is van het dag. bestuur. Het Haagsche Raadslid, do heer Wesseling, heeft, naar de „H. Ct." meldt, te 's-Gravenhage de Katholieke Onderwij- izers-Yereeniging, die hem als eere-lid heeft geschrapt, gesommeerd op haar be sluit terug te komen; anders zal hij zich „genoegdoening verschaffen daar, waar hem die verschaft kan worden." In de gisteren gehouden vergadering van den Rotterdamschen Raad werd een voorstel, om een gedeelte van het Heuvel- terrein aan een Noorsche missie te verhu ren voor het bouwen van een kerk, naar B en Ws. gerenvoyeerd, omdat het Heu- velveld een der weinige sportterreinen in Rotterdam is en men dus bezwaar had, het aan deze bestemming te onttrekken. De Raad heeft zioh vereenigd met een Voorstel van B. en Ws. om medewerking te verleenen voor de plaatsing van een ge- denkteeken voor professoT Yan 't Hoff. Te Amsterdam is overleden mr. D. B. Le Jolle, oud-gemeentesecretaris, aldaar. Naar het „Hbl." verneemt, zal tot'di recteur van het postkantoor te Amster dam, in plaats van jhr. Bowier, benoemd worden de heer F. A. de Klerck, thans inspecteur der posterijen en telegrafie te 'Amsterdam. De algcmeene vergadering van „Pa- trimonium", die gewoonlijk te Amsterdam wordt gehouden, zal, naar „De Ned." ver neemt, dit jaar te Rotterdam plaats heb ben op 31 Maart en 1 April. Toezegging van beroep naar de Ned.- 'Herv. Gem. te Eikerzee (Zeel.) is ontvan gen door ds. A. H. Straatsma, hulppredi ker te Aarlanderveen. Omtrent de opgerichte Nederl. Apo- thekers-vereeniging wordt ons gemeld, dat tot de leden dezer Yereeniging behooren. alleen niet-leden van de Maatsch. t. b. d Pharmacie, welke deze Maatsch. niet als als lid meent te kunnen toelaten. („Hbld.") Den 19den Febr. a. s. zal het vijftig jaren geleden zijn, dat de stichting „Bron beek", te Velp, eertijds een vorstelijk landgoed, maar by besluit van 31 Och 1862 door Koning Willem III afgestaan aan het Rijk als een verblijf voor oud strijders uit Indië, als zoodanig geopend werd. Dit jubileum zal door de stichting fees telijk worden gevierd. Woensdagmorgen heeft allereerst een godsdienstoefening plaats, eerst voor de Protestanten, daar na voor de Katholieken. Omstreeks elf uren wordt door de invaliden een krans gelegd aan den voet van het ruitei stand beeld! van Koning Willem III in de gale rij, waarbij de commandant van „Bron beek", jhr. N. O. van Heurn, de feestre de zal uitspreken. Om één uur voor onder officieren en manschappen feesttafel. Daarna zal er een tombola worden gehou den, waarbij zeer aardige prijzen kunnen gewonnen worden, en des avonds zal een gezelschap uit Amsterdam een voorstelling geven. De oudjes zijn nu reeds in de weer, op den feestdag hun verblijf een feestelijk aanzien te geven. Te Halfweg is door de Eerw. Zusters Ursulinen een woning aangekocht, welke zal worden verbouwd tot een aldaar op te richten klooster, welk klooster den naam van Xaveriusklooster zal dragen. Aan het klooster zal tevens een echool verbonden worden, terwijl aan het te ver bouwen perceel een flinke kapel en aan- hoorigheden zullen worden gebouwd. Het ontwerp is opgemaakt door den bouw kundige W. G. de Hey, te Hoofddorp (Haarlemmermeer). De bond van Machinisten en Stokers in Nederland houdt op 23 Maart a.s. in Hotel „Bellevue" te Ylaardingen zijn alge- meene vergadering. 'AALSMEER. Het plan bestaat om op het station eleotrisch licht aan te brengen. HAARLEMMERMEER. In hotel Bears," vergaderden gisteren de leden van „Het "Witte Kruis," afd. Haarlemmer- mermeer. Besloten werd goedkeuring te hechten aan het voorstel van het hoofd bestuur om 10,000 loten meer toe te staan, dan reeds gevoteerd was tot het stichten van een herstellingsoord voor mannen en jongens te Blaricum. Uit het jaarverslag bleek, dat de Veree- niging enkele leden in aantal was terugge gaan. De jaarrekening 1912 sloot met een batig saldo van f812.6072. De begrooting 1913 werd in ontvangsten en uitgaven goed gekeurd tot een bedrag van f 1927.6072- De postLezingen werd met f 25 verhoogd, het aantal te brengen van 1 op 2. Een voorstel tot herziening der statuten werd niet behandeld, omdat 52 leden ter vergadering aanwezig waren, terwijl het vereischte getal 65 was, één vijfde van het aantal leden. Voor een volgende vergade ring zal nu dit voorstel opnieuw op de agenda gebracht worden. Bij de rondvraag werd de kwestie der watervoorziening ter sprake gebracht, voor onze gemeente een zoo dringende zaak. Het bestuur zal trachten het gemeentebestuur tot het nemen van maatregelen op te wekr ken. Door giften en bijdragen is de Chr. Jongelingsvereeniging in staat gesteld zich een orgel aan te schaffen, dat dienst zal doen bij de vergaderingen dezer Vereeni- ging en bij de repetitiën der Chr. Zang- vereeniging. NIEUW-VENNEP. Donderdagavond trad in de Ned.-Herv. Kerk alhier als spre ker voor de Chr. Jongel.-vereen. op ds. Den Hertog, van 's-Gravenhage, met het onderwerp: ;,Twee voorvallen in het men- schenleven: Bruidschap en begrafenis." Het kerkgebouw was stampvol. Naar— schatting waren 450 toehoorders aanwe zig, die allen met onverdeelde aandacht de boeiende rede van den begaafden spreker volgden. Ds. van den Bosch opende en sloot deze bijeenkomst met gebed, NOORDWIJK. Gisteravond hield 'de afd. Noordwijk van het Hollandsch Bloem- bollenkweekersgenootschap (H. B.-G.) een drukbezochte vergadering in café Flora" van den heer P. H. v. d. Voort. De voorzitter, de heer G. J. P. van Parijs, hield een korte openingsrede, waar in hij mede namens het bestuur allen leden van de afd. een gelukkig jaar 1913 toewens elite, niet alleen voor hun persoon en gezin, maar ook voor hun zaken. 1912 was vooral voor de tulpentelers niet wat pien noemt „je"; dat veronderstelde} spa*, van algemeene bekendheid. Het eeni ge lichtpuntje was misschien de omstan digheid, dat de tulpen uitstekende resul taten hebben opgeleverd bij den broei. Uit het buitenland komen berichten, dat er aardig verkocht wordt, doch tegen niet hooge prijzen. Voorts zal het natte najaar en de natte winter wel s poren nalaten. Spr. dankt zijn medebestuurderen voor hun medewerking in 1912; hij dankt ook de leden, vooral hen, die getrouw de verga deringen bezochten. Hij dankt ook den verslaggever van liet j.Leidsch Dagblad" ■3 voor de immer juiste verslagen. Zijn woor den vonden instemming bij de vergadering. Tot nieuwe ledeii werden aangenomen de heeren L. Hoogeveen, A. van Kesterem en Hendr. Menck. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een voordeelig saldo van f 10.89. De voorzitter dankte den penningmeester voor diens goede be heer. Daarna kwamen besprekingen en werk zaamheden, die betrekking hadden op de „Groep Hyacintenkweekers" uit het H. B.-G. Allereerst werden terugbetaald de gestorte aandee'en in het waarborgfonds, na aftrek der onkosten. Vervolgens bestond er gelegenheid voor onderteekening van lo. het- minimum-prijzen-contract2o. het contract tot vernieuwing van hét waar borgfonds en 3o. het voorloopig contract tot bestrijding van den verkoop van liya- cintenbloemen, door exporteurs reeds oai- derteekend. Wat dit laatste betreft, werd gevraagd, of het volgens dit contract ook verboden zal zijn (als men het onderteekent natuurlijk) een kist of mand met hyacinten- bloemen als geschenk te zenden aan iemand in Nederland. Hierover liepen de meeningen uiteen. Het contract schijnt op dat punt duidelijker te kunnen zijn, was men van gevoelen. Bij de rondvraag kwam de wensclielijkheid ter sprake, in het lo kaal, waar 's zomers de H. B.-G.-bloem- bollenbeurs woydt gehouden, een telefoon toestel te hebben. Het bestuur zegde toe, pogingen in het werk te zullen stellen], om dat gedaan te krijgen. Daarna werden onderling verloot eeni ge potten met prachtige tulpen, geforceerd door den bekenden broeier J. Soetemag., en door dezen voor dat doel afgestaan. OUDEWETERING. In de bijeenkomst gisteravond in de Rem. Kerk gehouden, werden door mej. E. Sypkens, uit Amster dam, liederen van Beethoven en Cath. van Rennes, op uitnemende wijze ten gehoord gebracht. Het orgel werd bespeeld door den heer Wcgerif uit Leiden, die daarmee den dank der aanwezigen inoogstte. De pre dikant, ds. N. Blokker, las eenige stuk ken uit den Bijbel; ook werden uit „Droo- men" van Olive Schreiner oen paar tref fende stukjes door hem voorgedragen. Het kerkgebouw was flink bezet; de avond is in elk opzicht uitmuntend geslaagd. RIJNSBURG. De algemeene ledenver gadering der Vereeniging Veiling Tuin bouwproducten, -gisteravond gehouden in het lokaal van den lieer J. Verbree, was beter bezocht dan anders. De reden hier van zal wel zijn: de verloting van nuttige tuinbouwgereedschappen, die ditmaal aan de vergadering was toegevoegd. Er waren 36 leden aanwezig. De voorzitter, de heer S. Schoneveld,- opende met een kort woord. De secretaris, de lieer M. Brussee Jz., had van de notulen der vorige vergade ring veel werk gemaakt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er in 1912 goed geveild is. Er werden 18 veilingen van vroege aardappe len gehouden met een totaal van f23,000. De prijzen van de Dukes of York varieer den tussclien f3.15 tot f2 de baal (100 pond.) Verder gewaagde dit verslag van de goede resultaten van den. vanwege de Ver eeniging gegeven wintertuinbouwcursus, om ten slotte te eindigen met een opwek king het door den Ned. Tuinbouwraad uitgegeven blad itDe Tuinbouw" zich aan te schaffen. Als bestuursleden werden met algemee ne stemmen herkozen de heeren M. Brus see Jz., en N. Zandbergen Wz. Bij de rondvraag deed de heer G. Zand bergen het voorstel een proefveld aan t; leggen van nieuwe variëteiten aardappelen. Het bestuur ging met dit voorstel ge heel mee en na eenige besprekingen over vroege en latere soorten besloot men -?en proefveld aan to leggen en de uitvoering, enz. over to laten aan het bestuur, bijge staan door een paar leden. De heer IJ. van Duyn verzocht voortaan de aardappelen gebaald te veilen, wat ze^or ten gerieve zou zijn van den koopcr. Het vóór en tegen werd rijpelijk overwogenbe sloten werd aan dit verzoek te voldoen. Het bestuur zal dan zorgen yoor het benoo- digde aantal balen. De heer M. Brussee bepleitte de wensclie lijkheid de aardappelen vóór den verkoop aan de veiling te brengen en niet, zooals nu gebruikelijk is, veilen wat eerst dein volgenden dag wordt gerooid. Dit denkbeeld hoeft op zichzelf veel goeds, vooral voor den koopor. Hot zou echter een ingrijpende verandering brengen in hot wezen der vei ling. Veel bezwaren rezen dan ook bij de teeldetrs, zóóvele, dat de heer Brussie het be ter vond niet verder op zijn voorstel in te gaan. Misschien, dat later deze bezwaren kunnen vervallen. Ongeveer te li al fel f sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. WARMOND. De R.-K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplioht" vergaderde gis teravond in het café „De Zon". Door den voorzitter, dr. Walenkamp, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend, en door deze in zijn openings woord gewezen op de belangrijkheid van 1913 op politiek gebied. De heer P. G. Paardekooper las als se cretaris de notulen on als loco.penningmecs- ter gaf hetzelfde bestuurslid een overzicht van de financiën der Vereeniging. Het ba tig saldo vorig jaar bedroeg f 10.69, de in komsten f41.15; totaal f51.84. De uitga ven hadden bedragen f 39.10, batig saldo alzoo f 12.74. Alvorens tot de verkiezing van leden van het bestuur over te gaan, deelde de voor zitter mede, dat het geheele bastuur af treedt, doch ook direct herkiesbaar is; be halve de heer C. v. Stijn, die zich niet meer herkiesbaar stelt. Wel was de heer Yan Stijn weder door het béstuur aangezocht andermaal zitting te nemen in het bestuur, doch niettegen staande deze pogingen, bleef de heer Van Stijn bij zijn voornemen en verliest de Yer eeniging een ijverig en werkzaam lid, dat men hoopt te eenigcr tijd weer in hot bs- stuur te krijgen. De voorzitter bracht een woord van dank voor al hetgeen dit lid had gepresteerd, en bleef het betreuren dat dit lid voor het be stuur verloren was. De uitslag der verkiezing was, dat do aftredende leden mot bijna algemoïne stem men herkozen werden; in plaats van den heer v. Stijn do heer Van Delft. Achtereenvolgens werden de verslagm uit gebracht van do vergaderingen van de R.-K. Centr. Kiesvereeniging Katwijk-Leiderdorp, en den Prov. Bond, door de resp. afgevaar digden de heeren W. Heomskark en H. van Delft, waarna de verkiezing van twoo af gevaardigden naar de R..K. Centrale Kies. vereeniging plaats had. Hiervoor werden aangewezen als afgevaar digden de heeren W. H. Heemskerk en C. Zwetsloot Jzn.; als plaatsvervangers de hee ren G. Onderwater en II. v. Delft. Vcor afgevaardigde naar den Prov. Bond werd aangewezen do heer Van Delft en voor lid van het Oentr. Bestuur wederom benoemd de heer P. G. Paardekooper. Verslag der Gezondheidscommissie. Aan het verslag van de handelingen der Gezondheidscommissie voor Leiden over 1912, in de gisteravond onder voorzitterschap van prof. dr. L. van Itallie gehouden openbare vergadering vastgesteld, is het volgende ont leend De vacature, ontstaan door liet aan dr. J. E. G. van Emdcn met- ingang van 1 Jan. verleend eervol ontslag werd aangevuld door de benoeming van dr. E. Gorter, terwijl mr. J. H. Goudsmit herbenoemd werd Er werden in 1912 één openbare, één bui tengewone en vijf gewone verga delingen ge houden. De begrooting over 1912 sluit in ontvang sten en uitgaven mot een bedrag van f 1115,. de bijdrage der gemeento is alzoo op f715 gesteld. Door het ltijk woült f400 bijge dragen in het salaris van den secretaris. Evenals vorige jaren kan de algemeene gezondheidstoestand der gemeente over het afgclcopen jaar gunstig genoemd worden; de sterfte per 1000 inwoners (10.63) is ge ling en het laagst voorgekomen cijfer ge durende de laatste 10 jaren. Het sterfte-oyfer van kinderen beneden één jaar bedroog 68,77 per 1000 levend aangegevcnen. Ook al is dat cijfer gunstig te noemen, tegenover dat in de groote gemeenten in ons land, toch meende de Commissie, dat het nog voor belangrijke vermindering vatbaar is. Van daar, dat een onderzoek werd Ingesteld naar de oorzaak der kindersterfte, waaruit men tot de oonclusie kwam, dat groote zomer warmte een nadeeligan invloed op den ge zondheidstoestand der zuigelingen ui toef e.' nen kanvandaar dat de Commissie besloot raadgevingen aan moeders van zuigelingen te. publioeeren. Verschillende klachten over waterloopen, slooten enz. kwamen in en maakten een on-- derwero van onderzoek uit. waaronder ook die van de sloot aan de Witte Rozcnlaan. Die klacht bleek gegrond, zoodat er pogin gen in het werk gesteld werden demping ts bevorderen. In het verslagjaar werden de volgende sloot gedeelten gedempt: een gedeelte sloot achter de huizen aan de Hansenstraat; twee gedeelten elcot langs den Zoetörwoudschan Singel; een gedeelte sloot achter de huizen aan de Gerrit-Doustraat; twee gedeelten sloot langs de Witte.Rozenlaanoen ge deelte sloot langs den Hoogen Rijndijk. Do in het vorig jaarverslag opgenomen resultaten van het door de Commissie ver richte onderzoek der lagere scholen, gaf den hoofdinspecteur van de Volksgezond heid aanleiding de Commissie te vragen of naajr haar meening do toestand der jon gensschool aan de Haarlemmerstraat van dien aard is, dat overweging verdient op haar den maatregel toe te passen, bedoeld bijl artikel 5 der Lager Onderwijswet. Nadat hierop door de Commissie bevestigend was geantwoord, wendde de Hoofdinspecteur zich tot het schoolbestuur. Het antwoord van het schoolbestuur, dat haar van den hoofdinspecteur gewerd, luid de, dat onder den djuk van geidelijken nood) de oude school aan de Haariemmersfara&ti gebleven was, zoöals zij reeds tal van jaren dienst deed. Het bestuur hoopt echter te doen wat mogelijk is, om afdoende verbe teringen aan te brengen. Het was der Commissie ter oor en geko men, dat het meermalen voorkomt, dat kin- doren, die door den schoolarts van de opon* bare sohool worden verwijderd met het oog} op het gevaar, dat zij opleveren voor be smetting, de sohool verlaten en zioh laten inschrijven op een bijzondere school, alwaar zij dan toegang verkrijgen. Daar hierdoor geen verbetering, maar wel oen verplaat sing der kwaal intreedt, wendde de Comi- missie zioh tot B. en Ws. met de vraag1 of niefc door hen een schrijven kon gericht worden tot de besturen dor bijzondere scho len, waar nog geen medisch toezicht wordt uitgeoefend en waarlu op het instellen van een dergelijk onderzoek wordt aangedron gen. B. en Ws. voldeden aan dit verzoek en drongen er bij de besturen der bijzondere scholen met den mees ten ernst op aan tot invoering van het medisch toezicht op hun scholen to besluiten. Er kwamen do volgende gevallen van be smettelijke ziekten voor: febris typhoidea 17 gevallen met drie sterfgevallen; diphtheritic 132 gevallen met 11 sterfgevallenrood vonk 84 gevallen met geen sterfgeval. In verband mot de in de gemeente voor komende gevallen van besmettelijke ziekten, werd mede op aanstichting van de Commis sie do wensohelijkheid van het aanstellen van o°n gemeentelijk geneeskundige, belast met liefc opsporen en nagaan van do besmet telijke ziekten, ook door B. en Ws. over wogen. Zij noodigden de oommissie uit 2 loden aan te wijzen om met den wethouder van fabricage, den directeur van gemeente werken, twee door het college van stadsge- necsheeren aan te wjjzen geneeskundigen, zijnde niet sohoolartsen en één schoolartsj ♦leze zaak te besweken. Do tuberculose werd in het afgeloopen jaar met krachtige hand door dc Vereeni ging tot bestrijding der Tuberculose be- streden. Op hot consultatie-bureau werden over het afgeloopen jaar 244 patiënten voor het eerst ingeschreven, waarvan 235 uit Leiden en 9 uit de omliggende gemeenten afkomstig. In het geheel werden dit jaar 365 sputa onderzocht, welk onderzoek kosteloos ge schiedt vöor onvermogende patiënten, op aanvrage van den medicus. Door do inspec. trices wordt geregeld toezicht gehouden in de gezinnen, waar tuberculosc.lijders voor komen. Over 1912 werd huisbezoek afge legd bij 559 patiënten, verdeeld over 444 gezinnen. De meeste patiënten worden thuis ver pleegd, waarvoor door de Vcroenig-ing in bruikleen werden gegeven 151 ledikanten met beddegoed en 63 ligstoelen! Aan alle hoes tenden werden sputum.flacons en sputum, glazen, in 't geheel 339, verschaft. De Ver eeniging doet alles, wat zij kan, om dei ziekte te bes try dsn. Het aantal sterfgevallen aan tuberculose bedroeg in deze gemeente in li-at afgeloopen jaaT 119, waarvan 37 onder het toezicht der Vereeniging hadden gestaan. Op een totaal aantal sterfgevallen van 629, komt dus de tuberculose voor met 189 op de 1000. Ten gevolge van dc in Februari gedane oproeping aan lien, die verlangden in aan merking te komen voor het verkrijgen van kostelooze genees-, on heelkundig; hulp, ga ven zich 2228 personen op, tegen 2351 in het vorige jaar. De aanvragers waren zoo wel hoofden van gezinnen als alleen loo pende personen. Van de aanvragers werden er 20 afgewezen, op grond, dat hun in komen van dien aard was, dat zij of zelf geneeskundige hulp konden bfetalsn. of al thans tct ©cn ziekenfonds konden toetreden. Hot aantal afgewezenen was hol vorige jaar 30. De geneeskundige armendienst wordt uit geoefend door 6 gencesheor&n. Met genoegen nam de commissie kennis van het voorstel van B. en Ws. aan den Raad, om over tc gaan tot het maken van een ge meentelijke zweminrichting aan den zuide. lijken oever van het te graven Rijn- en Schi-ekanaal. De Commissie adviseerde gun stig, daar hierdoor in oen zeer groote be hoeft© zal worden voorzien. U. Wiedouw, koopman te Leiden. J. J. Bleeing, kunsthandelaar te 's-Graven- hage. M. S. Sandere, koopman te Schsveningen. D. K. Vlasser, te Ellemeet. P. Weijers, loodgieter, te Utrecht. Popke S. ran der Wey, kastelein te Oude Leiio Indische defensie-commissie. Hoewel vermoedelijk nog oen eub-commiseie zal bijeenkomen, z;Jn de werkzaamheden van de Staatscommissie voor de Indische verde diging, welke in algemeene vergadering moes ten worden afgedaan, beöindigd. De Indische leden dor commissie, de heeren Liefrinck en generaal Mi'hielsen, keeren 5 Maart via Marseille naar IndiS terug; de heer De Graeff vertrekt een week vroeger.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1