N°. 16249 Maandag ÏO Februari. A®. 1913. (Beze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leidsehe Schouwburg. Uit de „Staatscourant", Aoademienieuws. Faillissementen. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /"0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt f 0.05 "berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, kO Februari. D-e uitslag der door B. en Ws. alhier [heden gehouden aanbesteding van het bou- jven van een gebouwtje voor vetsmelterij jop het terrein van het Openbaar Slachthuis is, dat ingeschreven werd door de heeren C. J. van Valderen, voor f1921; A. H. Volle- berg te. Zoeterwoude, f 1875H. Korswagen f 1800P. W. Verbeek f1716; Th. G. Bar- then Co. f1616; W. van der Hoogt f 1569; J. Segaar f 1538; Kooreman en van iMeygaarden f 1507J. de Cler f 1443J. Sirag f 1427P. L. Neuteboom f 1394 en M. iE. Groenewegen f 1389. ,De inschrijvers, wier woonplaats niet is [vermeld, wonen te Leiden. Het Dameskoor uit Haarlem, dat •gisteren optrad in het Volkshuis, alhier, heeft het publiek van het begin tot het einde weten te boeien. Daar het einde te tien uren moest zijn, kan het rijke pro gramma niet geheel worden afgezongen. 'Jammer. Het zou echter niet te verwon deren zijn, als een volgend jaar het koor hiervoor terugkwam. Men zal dan gaarne 'opnieuw de rey van Aemsterdamsche maagden uit de Gijebrecht hooren. De verzorgde zang, d'e gevoelige, eoht muzi kale begeleiding, de eenheid in den samen zang, de fijne klank, dit alles bekoorde het publiek. Ook de beide solisten, mevrouw Van Ti'enhoven en mej. Haitsma Muiier, oogst ten echt gemeend en dank. Naar de korte, boeiende piano-solo's werd met aandacht geluisterd. Onder de bezoekers dezer concerten zijn fijnproevers. Meri merkt er dan ook op, die zoolang het Volkshuis bestaat, op de uit voeringen nooit ontbraken. Gelijk steeds in Februari, was ook dit maal de zaal versierd met elzekatjes. De bijzonder mooie avond van Zater dag j.l. deed de serenade, die door leden van het L. S.-C. aan de in Hotel ,,Du Lion d'Or'7 vereenigde hoogleeraren uit stekend slagen. Het was langs den weg dien de stoet volgde, bijzonder druk, en de optocht werd steeds door 'n massa personen voorafgegaan en gevolgd. De orde werd, hoewel er herhaaldelijk contact was tus- schen de studenten en het publiek geen oogenblik verstoord, en even tien uren werd de stoet op de Breestraat voor Minerva" reeds ontbonden. In de versier de sociëteit werden de feestelijkheden Voortgezet.. De Bond van Leidsohe Studenten hield, zooals wij Zaterdag reeds mededeelden, dat hij van plan was een groot festijn in ,,De Gr&anbeurs," georganiseerd door het Kroegbestuur. Vóór de pauze werden allerlei voordrach ten gehouden en daarna een revue ver toond. De heeren hadden de beleefdheid de pers uit te noodigen, zoodat wij geen zilverling behoefden te offeren om van het festijn ge tuige te zijn. Het ging er recht gezellig toe. Thomas- vacr en Pieternel toostten op het Bonde- bestuur, een paar muzikale heeren gave.i iran hun talenten blijk; een berucht" iviolist trad op en werd wegens zijn inder daad verdienstelijk spel luide toegejucht. Vérder werden nog gegeven evoluties op het slappe koord en longengymnastiek van 'den dikken jongleur, waarom men eens hartelijk kon lachen, en na een korte pauze de revue, waarin allerlei voor studenten- ingewijden begrijpelijke gebeurtenissen wer den behandeld, op meestal komische, soms «elfs geestige wijze, zonder dat het ons. gewonen aansehouwers, aanstoot gaf. Men bleef er tot laat in den avond pret tig en vroolijk bijeen. De dirigeerend-officier van gez. 3de kl. J. Carpentier, chef van het hospitaal te Bergen-op-Zoom, wordt 1 Mei overge plaatst naar Leiden, ter vervanging van den dirig. off. van gez. 2de kl. dr. D. M. ÊPronk, die op zijn aanvrage op pensioen wordt gesteld. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Amsterdam '{H. Antonius van Padua) den weleerw. pa ter fr. C. A. Bulters, O. F. M. en tot kape laan te 'sr-Gravenhage (H. Antonius van Padua) den weleerwaarden pater £r. J. A. 'de Graaf O. F. M. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Kerk te Rotterdam door ds. A. 'Jan&e, te Barneveld. De toestand van dr. Ott. de Vries, die Donderdagochtend in het laborato rium van het Rijkslandbouwproefstation te Hoorn tijdens het onderzoek van stik stofgehalte door het springen van een kolf bijtend vocht in het oog kreeg, is redelijk wel. Men heeft nog wel hoop het oog te behouden. H. M. de Koningin-Moeder woonde Zaterdagavond in het Geouw voor Kun sten en Wetenschappen in Den Haag het eerste gedeelte bij van het vierde volks concert, gegeven door het Residentie orkest, onder leiding van mr. J. A. H. baron van Zuylen van Nijevelt. H. M. werd door ba>ron Van Zuylen van Nij-evelt ontvangen. In de te 's-Gravenliage onder voorzit terschap van den heer jhr. I. B. D. van den Berch van Heemstede gehouden bui tengewone algemeene vergadering der Nedi. Auto-ziekenvervoer-onderneming v.h. dr. C. W. A. Essers waren vertegenwoor digd 85 aandeelen. Na kennisgeving, dat de heer mr. H. B. Ver Loren van Themaat als commissaris had bedankt en eenige mededeelmgen, werd den geschorsten directeur dr. Eösers de gelegenheid gegeven zich op beschuldi gingen van commissarissen te verantwoor den. Aan het eind van lange discussies gaven commissarissen aan de vergadering te ken nen, dat zij met dezen directeur niet lan ger konden samenwerken en hun functiën zouden neerleggen, werd hij als directeur hersteld. Een voorstel van enkele aandeelhouders, om de schorsing van den directeur op te heffen voor den duur van e*en onderzoo naar zijn gestie, door een commissie op scheidsrechterlijke wijze buiten aandeel houders om te verkiezen, werd door het bestuur overgenomen en ten slotte na aan vankelijke bestrijding van den directeur bij acclamatie aangenomen. In een vergadering van de Haagsche afdeeling der Dioo. Yereeniging van*R.-K. Bijz. Onderwijzers is, naar ,,De Res.-bode" meldt, met 49 stemmen voor, 2 blanco en 1 stem tegen aangenomen een voorstel tot roy.eering als eerelid van de afdeeling van het Haagsche Raadslid den heer C. D. Wes- seling, naar aanleiding van diens stemmen tegen de motie-Couvée in den Haagschen Raad. B. en Ws. van Rotterdam stellen den Raad voor, gebruik te maken van het aan bod der betrokken oommissie om op het plein voor de hoogeré burgerschool aan de 's-Gravcndijkwal eén monument te plaat sen voor den beroemden Rotterdammer prof. Yan 't Hoff, welk monument is ontwerpan door den beeldhouwer Ch. van Wijk en volgens dc stukken Rotterdam zal verstrekken tot een schoon en onge woon sieraad. Yerder wordt voorgesteld de kosten van fundeering en bijbehooren- de werken ad f 6000 voor rekening der gemeente te nemen. B. en Ws. van Haarlem stellen voor het salaris van den directeur van het openbaar slachthuis aldaar vast te 9tellen op f 3000, benevens vrije woniDg en vuur en licht. Bij den heer H. J. Paris is voor de dia conie der Ned.-Herv. Gem. te Amsterdam een gift van f 10,000 ingekomen. Yoor de diaconie scholen der Ned.-Herv. Gem. werd ontvangen een gift van f 500; voor een nieuwe HerV. kerk in het Wester- kwartier te Amsterdam van f 1000, en voor de Ned. Zendingsvereeniging van fJjOO. („Stand.") Wij ontvingen een handig en netjes Uitgevoerd boekje van de Overijselsche Nij verheidstentoonstelliDg „plan 1913", te Zwolle, rijkelijk voorzien van teekenïmren en plattegronden, waaruit een duidelijk beeld van de flink opgezette plannen is te verkrijgen. Op een groot terrein, in de stad en vlak bij het station gelegen, zullen de tentoonstellingsgebouwen met toebehoore~i verrijzen. De gemeente Zwolle verleende een ruime subsidie, terwijl reeds een groot waarborgfonds is bijeengebracht. Te Deventer is op 48-jarigen leeftijd overleden de gemeente-architect de heer C. H. Holgen. De gewone audiëntie van den Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel zal Woensdag as b. niet plaats b ebben. HILLEGOM. De Raad vergadert Vrij dagmorgen te tien uren. KATWIJK-AAN-ZEE. Het bouwen van een woonhuis met bakkerij aan den Sluis- weg voor rekening van den heer M. v. d. Marei Jr., is gegund aan den Iaagsten inschrijver, den heer A. Parlevliet, voor f 3065. NOORDWIJK. Heden viert een onzer meest geachte burgers dien dag, waarop hij vijftig jaren geleden in het huwelijk trad, n.l. de heer C. Alkemado Sr.,meer dian twintig jaren lid van den Gemeente raad en gedurende een tiental jaren oud ste wethouder. Door zijn kalm optreden en verdraagzaamheid gedurende de strand- kwestie, mocht hij zich inzonderheid aller achting verwerven.. Jammer, dat de ge zondheid van de gouden bruid geen fees telijkheid op dezen dag toelaat. SASSENHEIM. De Raad vergadert Woensdagnamiddag te twee uren. VOORHOUT. Yoor onderwijzeres aan de openb. lag. schooi alhier hebben zich twaalf sollicitanten aangemeld. WARMOND. De onbekende, die in den loop der vorige maand alhier een ingeze tene onder valsche voorgevens voor f 10 oplichtte, en daarop in het Politieblad werd gesignaleerd, is Zaterdag te Slie- drecht aangehouden en naar hier go- bracht. Hij werd direct door den benadeel de herkend als de pereoon, door wien hij was opgelicht. Hierna voor den burge meester geleid, bekeniie hij, en werd pro ces-verbaal opgemaakt, waarna liij giste ren naar Zalt-Bommel getransporteerd werd, om ook daar wegens door hem ge pleegde oplichting gehoord te worden. Ook te Sassenheim moet hij, ónder de zelfde omstandigheden, oplichterij ge pleegd hebben. De persoon is J. van der H., en be hoort thuis te Doesburg. Hij is tusschen 30 en 40 jaren oud. Hij zal tej" beschik king van den Offic. van Justitie worden gesteld. Den heer J. Sosef, alhier, die on langs slaagde voor het examen voo~ leer ling-assistent bij de Holl. Spoor, is thans Warmond als vaste standplaats aange wezen. ,,l>e Vrouw in 't spe3!M Julien Rolfe's vriend heeft zich van hot leven beroofd. De arme kerel was doode- lijk verliefd op Claire Forster, maar van Rolfe hoorde hij dat het leven, dat 'fc juffie had doorgemaakt, niet bepaald solide was en in tegenwoordigheid van z'n aangebedene plant hij een revover te gen zijn hersenpan en pfft... Olaire Forster zal zich daarover wreken en ze heeft een prachtig hulpmiddel. Ze was ook een weekje bij Rolfe in den geur geweest en die had haar toen, 't was ol drie - jaar geleden, Weemaal een briefje geschreven.. Ongedateerd, anders zou 't geval nu natuurlijk niet interessant kun nen worden. Die had ze welk een voor- zienenden blik toch als een kostbaar kleinood bewaard, 't Liep haar erg mee, want Rolfe, die voor den zelfmoord een ondcrh- ud met de twee had gehad, was drie uur gaan wandelen in het park en had niemand gezien. Alibi bewijzen alz-oo onmogelijk Direct artikelen in de da-gbladem. Be grijpelijk hè, publiek leest graag sensa tioneel nieuws, dom, wanneer je 't niet een beetje tegemoet komt. Het gevolg is dat een politie-inspecteur Rolfe komt halen, de arme kerel wordt beschuldigd z'n vriend te hebben vermoord Alle zijn overtuigd van zijn onschuld en kalm gaat hij mee, hoewel nogal pas her steld van een ziekte, die hem drie weken te pakken had gehad. Z'n vrouw krijgt een flauwte Dat is 't eerste bedrijf. In 't tweede komen we in de gevangenis terecht. Eén fideele boel is 't er. Mevrouw Hughes had groot ongelijk te beweren, dat de om geving o.p haar zenuwen werkte. Een ka mer met een behangselpapiertje, groote ramen zonder tralies, wat wil je nog meer. En dan conversatie met de verdach te zonder, dat een nieuwsgierig cipier, di recteur of wie dan ook zich er mee bemoeit. Hier heeft een onderhoud plaats van Rolfe met z'n vrouw en z'n advocaat Thompson. Er zijn nog wat bezwarende getuigenissen door de aanklagers bijge bracht. Thompson doet daarvan mededee- ling. Daartegenover staat aUeen de verkla ring van beklaagde, dat hij onschuldig is. Meer kan hij niet te zijner rechtvaardiging inbrengen. De lommerd geeft er geen dub beltje voor. Claire Forster wil Rolfe hier ook nog opdoeken. Zij alleen kan iets voor hem doen dat wordt duidelijk beseft. Ze be weert dan ook, daarvoor te komen. Maar de scherpzinnige mr. Thompson is zoo stom aijn toestemming tob dit onderhoud niet te geven. Als hij erg pienter was ge weest, had hij hier misschien pracht ma teriaal kunnen vinden voor z'n Verdedi ging. Maar 't is eigenlijk goed gezien, want dan had de schrijver Clyde Fitch er geen derde bedrijf aan kunnen lappen, zooals hij doet. Margaret Rolfe belooft dat zij haar man zal redden, zij zal het bewijsmateriaal leveren en Claire Forster zal 't haar zelf verschaffen. Daarom gaat ze met haar samen wonen, weet haar vertrouwen te winnen. Gaat net zoo hard aan de rol als Claire, maar met verstand. Als 't eenige weken zoo gegaan is, is daire jarig en Margaret fuift, biedt een souper aan voor haar en twee vrien den, n.l. Claire's beschermer en een vriend van Rolfe, die een handje helpt om de zaak tot klaarheid te brengen. Den vol genden dag komt de zaak voor en ze wanhoopt aan een goeden uitslag. Maaj 'b gelukt dien avond. De vrienden zijn wegge- troond en heel toevallig is Thompson met den politie-inspecteur in een aangrenzende kamer verborgen. "Walters, Rolfe's huis knecht, die mee de comedie speelt, staat achter de deur. Dan verklaart Claire, als ze eerst zat is van de 'champagne, dat hier geen moord maar zelfmoord in het spel was. Margaret, razend van woede en vreugde, zet Claire even de duimen op de keel. Kalm blijft deze op den divan liggen. Gelukkig dat de getuigen binnenkomen, want nu kan Margaret in Thompson's armen vallen, geen tweede maal op den vloer, zooals in 't eerste bedrijf. Hoe Fitch 't alles bij elkaar kreeg? Ons compliment daarvoor, want het is geniaal. Je gruwt van de sensatie. Het spel moet het geheel doen en dat kon slechter. Gilhuys gaf een sympathieke Rolfe. Het- genre van de vermoorde onschuld gaat hem uitstekend af. Sofie de Vries gaf als z'n vrouw hartstochtelijk spel te zien, doch haar schrille stem was wel eens hinderlijk, dan geveelde je je in het geheel niet in een salon. Zeer goed was ze in haar zenuwachtig spel van heb laatste bedrijf. Als mevrouw Hughes gaf mevrouw Spoor-Carelsen niet dat geestige spel, dat we indertijd in dezelf de rol zagen van Phil, van Kerckhoven Jonkers. Een beetje gerekt. We bewaren liever haar oréatie van Rosalie uit „De Violiers", die we voor kort nog bewonder den, in gedachten. Sophie Carelsen had geen gemakkelijke taak. Ze had de rol, die voor haar Car. van Dommelen ©peelde, Claire Forster. Zo deed haar best, maar heeft de infcrigeerende publieke vrouw, toch niet geheel aannem^liik kunnen maken. De ver se' iting voor Thompson aan het slot van het tweede bedrijf was niet zoo heel groot, 't Kon bepaald niet in den man doordringen. En in de groote scène, liet v rklappen van haar geheim, wist ze niet die verbazende spanning teweeg te brengen. Verder willen we nog even Charles Mögle noemen, die den advocaat speelde en de. huisknechten- rol van Mever Van Beem, verdienstelijk in zijn genre als altijd. Een zeer goed bezette schouwburg r par terre bijna vol, bovenin dicht bezet en dan nog wfc baignoire en loge. Bij Kon. besluit is toegekend de zilveren eere-medaille van de orde van Oranje-Nas- sau aan J. H. van Olmen, particulier klerk- portier bij den ontvanger der directe be lastingen, 3de kantoor te Rotterdam. is met ingang van 6 dezer aan M. J. Dib- betz, te Roermond, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als agent der Rijksver zekeringsbank; zijn buiten bezwaar van 's Rijks schatkist benoemd tot vertegenwoordigers van de Ne derlandsche regeering op het van 26 t./m. 30 Augustus 1913 te Buffalo N.-Y. te hou den vierde internationale oongres voor sohoolhygiëne dr. W. F. Unia Steyn Parvé, schoolarts te Deventer, en A. J. Schreuder, directeur van het Medisch-Paedagogiseh In stituut to Arnhem; is, 'buiten bezwaar van 's Rijks schatkist, benoemd tot vertegenwoordiger van de re- geering op het van 2630 Maart e.k. te Berlijn to houden vierde internationale con gres voor physiotherapieJ. F. L. van Bree- men, arts, geneesheer-directeur van het In stituut voor physische therapie te Amster dam. Vereenigfng tot Bevordering; der Belangen van Slechthoorenden. Het jongste' nummer van „Ons Maand blad", orgaan der bovengenoemde vereeni- ging bevat, behalve dé officieole berichten, het kort verslag van do op 23 Jan. gehouden hoofdbestuursvergadering, waarop o, a. werd medegedeeld,' dat het ledental al weder met 9 leden is toegenomen, terwijl ook eenige be gunstigers toetraden, oen artikeltje over „Medische voorlichting" van dr. Th. E. tor Kuile, een opstel over „Bestrijding der kwak zalverij", een lezenswaardig artikel over „Boortoestellen", do uitgebreide correspon- dentie-ïubriek, en ten slotte een paar op stellotjes over „Ons Landhuis" een zaak, die allen slechthoorenden ten zeerste tïü harte moest g<aan, en waarvoor in het gan- scho land druk gepropageerd wordt. In het verslag der Secretaresse van de commissie vootr i,,Ons Landhuis" wordt gewaagd van het feit, dat reeds duizenden loten voor de loterij ten bate van dit te Lunteren te "bou wen b,Buen Retiro" geplaatst zijn. Nummers ,van „Ons Maandblad" zijn te verkrijgen laan het redactiebureau, Hendrik y. Yiondensfcraajt 4, ta Amersfoort. Biacouale conferentie. In de ,Kerk. Ct." wordt medegedeeld, dat het voornemen bestaat aan de kerkeraden en de colleges van diakenen de uitnoodiging te doen toekomen, deel te nemen aan de vierde diaconale conferentie, welke bepaald is op Donderdag 27 Maart a. e,, in bet gebouw „Diligentia," te 'a Gravenhage. Er zullen geen sectie-vergaderingen zynf zoodat allen tegenwoordig kunnen zyn by de bespreking der volgende drie onderworpen: I. Welke maatregelen moeten door de dia kenen worden genomen, opdat hun armver zorging beantwoorde aan de voorschriften, gestold in de artikelen 4 en 12 van het Synodaal Reglement voor de diaconieën? In te leiden door de heeren S. K. Bakker, predikant te Zwolle, en G Zjjderveld, dia een te Arnhem. II. In hoever is het wenscheiyk, dat de diaconieën gebruik maken van haar recht tot verhaal van den onderstand (Hoofdstuk V van de Armenwet), en hoo zullen z(J hierby practisch te werk gaan Inleider: mr. P. E Briöt, diaken to Leiden. III. Welke houding moet do diaconie aanne men tegenover leden der Gemeente, die hun gezin verwaarloozen en tot armoede brengen? In te leidon door de hoerenmr. J. Anker man, lid van de Tweede Kamer, te's-Graven- hage, en Th. H Ph. van Papenrecht, predi kant te Hoorn. Men wordt verzocht zich vóór 1 Maart 1913 aan te melden. Diefstallen iu IiYansche uiusea. Dat in de Fransche musea nog al eens gestolen wordt of althans ov oons biykt, dat een of meor kunstwerken spoorloos ver dwenen z\jn, is overbekend. Een aardig staal tje hiervan werd onlangs bericht uit het stadje Berghen in Noord-Frankrijk. Yier jaar, geleden ontdekte men, dat uit het museum aldaar eenige schilderijen waren verdwenen. Men liet het echter bi] deze ontdekking, publiciteit werd er niet aangegeven. Ie 't geheim is men echter wel aan het work getogen, want een der verdwonen schilderijen i3 weer in het museum te zien en de directie zegt, dat er aUe hoop bestaat, dat ook de andere terug zullen keeren, maar voegt or ook heel mys terieus aan toe: „De voorwaarden voor de teruggave veroorloven ons niet op hot voor val nader in te gaan". Wannoor zóó lets in Frankrijk mogelijk is, dan blijft er toch nog, aliyd hoop, dat ook de Mona Lisa nog nel eens in het Louvre terug zal keeren, al ls 't dan ook op een even raadselachtige manier als zij er uit verdwenen is Oiulerzeesche booten voor het opsporen van mijnen. Yolgens Sohilfbau hooft men in Engeland, Frankrijk en in do Vereenigde Staten proeven gonomen met onderzeesche booten voor het opsporen van mijnon. Deze zijn daarvoor meer geschikt dan de tot nog toe gebruikte torpe do booten, daar zjj ook onder het wateropper vlak kunnen werken. In Engeland heefd men reeds voor dit dool een spociaai type gecon strueerd, dat Iets kleiner is dan de gewone onderzeeër en met tal van apparaten is uit- gerust. De optische instrumenten zjjn bitzon der schorp en voor het opsporen van mijnen ingericht; aan den boeg van hot vaartuig zijn groote schaarvormige vangarmen aangebracht, die vanuit het inwendige -der boot bediend worden en de mijnen van haar ankers losma ken. Ook heefd deze onderzeeër groote zoek licht apparaten, die ook by nacht het opspo ren van mijnen mogciyk maken. Amsterdam. Bevorderd zyu tot arts do hoeren P. de Jonge, geb. te Arasterdam; D. E. Cohen, geb. te Arnhem; J. Beintema, geb. to Engwierum (gem. Oostdongeradeel) en mej. M. van Buuren, geb. te Charlols. Utrecht. Bevorderd is tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer J. Millius, geb. te Rotterdam; tot tandmeestor de heor J. F. Sanders. Aan de Universiteit te Bern promoveerde tot doctor in de veeartsenykunde de heer Ch. Th G. H. de Wilde, gouv-vee arts N. O.I., mot verlof te 's Gravenhage, op een proefschrift getiteld: „Ueber das Vorkommen von Endo- toxinen beim Parasitismus des Bacillos rusio- palhiae suis." (Avp.) W. Muller, te Vaals. O. Tan Os, winkelier in modeartikelen, te Dieren. C. Wiesoll, stoffeerder, te Nijmegen. F. van Rooy, bakker, te Ortlien. J. H. P. Koedijk, commiseionnair in granen, te Zwolle. Mevrouw H. M. Brinkman, modiste en koopvrouw, handelende onder den firmanaam Wens, te Middelburg. l)e Sigaren au akers actie. Ook.te Alphen aan don Rijn ls den geor. ganlseerdsn elgaroomakors uitsluiting aan gezegd.

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1