I N". f6232 Dinsdag 21 Januari. A°. 1913. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <Zpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. „Eln Attendant LEIDSCH DA&BLAB PRIJS DER ADVERTENTIES: V»n 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17 Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoaseeeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 0 Oents; per 3 maanden l.io. Buiten Leiden, per looper en waar agonten gevestigd zijn 1.30. franco per postf 1,65. Kenrlng van eet- en drinkwaren» Burgemeester en Wethouders Yan Leiden; Gelet op artikel 5 der verordening van den 20en Juni 1901 op de keuring van eefc- •ii drinkwaren (Gemeenteblad no. iö) en op artikel 30 der verordening van den I8den Juli 1907 op den handel in en den verkoop van melk (Gemeenteblad no. 24) Brengen ter algemeene kennis: lo. dat WILLEM JOHANNES VREEM, Veehouder, wonende te Zoeterwoude, Vrou- wenweg E 43 op 6 Deo. 19Ü is bekeurd we gens het afleveren van volle melk die met water was vermengd en deswege den 29en Januari 1912 is veroordeeld tot een geld boete van f 15 subs. 3 dagen hechtenis; 2o. dat THEODORUS JUFFERMANS, melkslijter, wonende te Leiden, Leven daal 29, op 19 Maart 1912 is bekeurd wegens liet afleveren van volle melk van ondeug delijke samenstelling en deswege op 13 Mei 1912 is veroordeeld tot een geldboete van f 10 subs. 2 dagen hechtenis 3o. dat JAOOB VERHAGE, melkslijter te Leiden, wonende Uiterstegraoht No. 37, den 12den Juli 1912 is bekeurd, wegens het ten verkoop hebben van volle melk ver- keerend in ondeugdelijken toestand en des wege den 18den November 1912 is veroor deeld tot een geldboete van f 3 subs. 2 da gen hechtenis; 4e. dat GIJSBÉRT KETZER., wonende Haarlemmerstraat 163 te Leiden, op 6 Aug. 1912 is bekeurd wegens overtreding van art» 8 der verordening op de keuring van eet- en drinkwaren en deswege den 21sten Sopt. 19.12 is veroordeeld tot een geldboete van subs twee dagen hechtenis; fro. dat ABRI ANUS RODENBURG, Melkslijter, wonende Keizerlaan 5, te Lei den, den lOden September 1912 is bekeurd wegens het ten verkoop hebben van volle melk van ondeugdelijke samenstelling en deswege den 18den December 1912 is ver oordeeld tot een geldboete van f 2 6ubs 2 dagen hechtenis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester, y I VAN S TRI JEN", l Secretaris. Leiden, 21 Januari 1913. Leiden, 21 Januari» Bij de HollandAmerika-lijn. te Rot terdam is benoemd ter opleiding voor adsp.-purser de jongenheer J. Daalder, oud-leerling der openb. school voor M. U. L. O., hoofd de heer Hibma, alhier, Vanwege het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland in Den Haag werd aanbe steed: het bouwen van 3 dubbele dienst- woningen voor brugpersoneel nabij de Lammebrug, gem. Zoeterwoude, -en nabij den Hoogen Rijndijk gem. Leiden, behoo- rende tot de werken voor de verbetering van het Rjjn-Schiekanaal buiten Leiden. Minste inschrijver de heer P. Rozenhart, te Heemstede, voor f 33,770. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Wezep (classis Zwol le), door ds. P. de Looze, te Waarder (bij Woerden). Tweetal bij de Ev.-Luth. Gem. te Win. schoten en Sappemeer: Proponent Hau- mersen, te Rotterdam: ds. Steenbeek, te Bodegraven. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Hasselt (tweede predikantsplaats) ds. S. van Dorp, te Bodegraven. Benoemd is tot assistent bij de Poste rijen te Delft, de brieven- en telegrambe steller N. W. van Klaveren, te Gouda; te Eindhoven de brieven- en telegrambe steller C. Voorkamp, te Waddinxveen. Benoemd is tot godsdienstonderwijzer aan het Evangelisatiegebouw te Oude- hoorn, de heer P. v. d. Berg, te Haarlem mermeer. Ds. Westerbeek van Eerten, predi kant bij de Ned.-Herv. Gem. te Varsse- velcl, heeft na 43 jaar evangeliebediening tegen 1 Mei a. emeritaat aangevraagd. Ds. D. Bax, pred. der Ned.-Herv. Gem. te Haarlemmermeer, hoopt 19 Fe bruari a. s. zijn 25-jarige ambtsbediening te gedenken. Ds. D. Bax aanvaardde 19 Februari 1SS8 zijn dienstwerk te Bunnik en deed 5 Oct. 1S90 zijn intrede in de Ned.- Herv. Gem. te Haarlemmermeer. („Ned.") Na. een langdurig debat werd gisteren door den Haagschen gemeenteraad met groote meerderheid een motie aangeno men, houdende afkeuring van de strijdwij ze van „De Schoolbode", orgaan van de afdeeling Den Haag van den Bond van Ned. Onderwijzers, tegen de hoofden van scholen. In Den Haag is in den ouderdom van 65 jaar overleden de heer A. E! Arken bout Schokker, gepensionneerd hoofdin specteur voor de scheepvaart. In het district D, te Utrecht, had den Maandag de stemmingen plaats voor'twee leden van den Raad. De eerste strekte tot aanvulling van de vacature Zoetmulder (r.-k.), die bedankte, de twee de vati de vacature mr. Werker (vrijz. dem.), die eveneens bedankte, doch later tot wethouder werd benoemd en zich toen weder beschikbaar stelde. Yoor de eerste vacature is herstemming noodig tueschen de heeren mr. Duyziogs (r.-k.) en M. R. Rosenveldt (soc.-dem.). De liberale candidaat, de heer Schaap, viel af. Yoor de tweede vacature moet evenzoo herstemming plaats hebben en wel tus- sehen de lieeren Belger (anri-rev.) en Werker. Hiér viel de candidaat Boomsma (soc.-dem.) uit. Het laat zich aanzien, dat mr. Werker, de nieuwe wethouder van onderwijs, met groote meerderheid bij de herstemming van den anti-rev. candidaat zal winnen. In de vacature-Zoetmulder zal de soc.- dem. candidaat Rosenveldt wel gekozen worden. Te Haarlem is in den ouderdom van 83 jaar ontslapen jhr. mr. M. J. van Len- nep, oud-Raadsheer in het Gerechtshof te Amsterdam. Yoor de betrekking van controleur der inkoni6ten-belasting te Wormerveer hebben zich 352 sollicitanten aangemeld» De Kamer van Koophandel te Vlissin- gen heeft besloten, B. en Ws. te advisee- ren, geen verordening op wettelijke win kelsluiting voor te stellen, maar tot de Tweede Kamer een adres te richten met verzoek, den arbeidsduur van winkelbe^ dienden wettelijk te regelen. Wijlen mevrouw J. A. Brasser geb. Kivit van Ilaaften te Sliedrecht heeft, naar „De Rottercl." meldt, o. m. de vol gende legaten vermaakt onder bezwaar van vruchtgebruik: f 5000' aan de Nederd.- Herv. Kerk te Sliedrecht; f 5000'aan,'.bet Hervormd Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Sl'edrecht; f 5000 ruin heb Ziekenhuis te Sliedrecht; f 5000 aan de Diaconie der Nederd.-Herv. Gem. tt* Sliedrecht; terwijl voorts een som van f 30,000 welke onder bepaalde voorwaarden tob f 70,000 kan worden verhoogd bestemd is tot stich ting van een Yan Haaftensfonds, waarvan de inkomsten zullen strekken tob heb ver- leenen van hulp en steun aan Sliedrecht- sche ingezetenen. Door den heer J. Dirks, burgemeester van Francken, is wegens langdurige ziek te tegen 1 Februari a. s. ontslag uit zijn betrekking gevraagd. Do heer Dirks is 74 jaar oud. De nieuwbenoemde Raad van Indië, de heer Van der Houven van Oordt-, laatstelijk secretaris-generaal van het De partement van Koloniën, vertrekt a e. Vrijdag over land naar Genua om zich van daar met het stoomschip „Vondel" naar Indië te begeven.' „De Tel." meldt het overlijden op 70-jarigen leeftijd van den heer Johannes de Rijke, den Nederlandsehen ingenieur, die zioh heeft bekent} gemaakt als de uit voerder van groote werken op waterbouw kundig gebied in heb Verre Oosten. Onder meer legde hij de haven van Osaka aan; een groot aantal jaren fungeerde De Rijke als adviseur van heb Japansehe Departe ment van Binnenlandsché Zaken; speciaal voor de afdeeling Waterstaat. Op gevor derden leeftijd in het vaderland terugge keerd, viel hem do eer te beurt, door de gezamenlijke mogendheden te worden be last met do uitbaggering van de Warig- Poe bij Shanghai; hierbij had hij, ten ge volge van intriges, veel tegenwerking te ondervinden, zoodab hij na afloop van zijn vijfjarig contract slechts al te gaarne repatrieerde. Yoor zijn vertrek naar Japan was De Rijke verbonden aan de Kanaalmaatschap pij en heeft toen o. a. een ijverig aandeel genomen bij de lot-stand-koming van de sluizen bij Katerveer en van Schelling- woude. Naar aanleiding van de Zaterdag ge publiceerde circulaire en tevens, omclat op het stuk van de passagiersregeling bereikt is, wat bereikt kon worden en verder door gaan dus slechts noodeloo»s slachtoffers kan maken, besloot het hoofdbestuur van den Bond voor minder Marinepersoneel j.l. Zaterdag zijn afdeelingen per oircu- laïre te melden, dat van af heden alle actie tegen de deelneming aan feesten on wedstrijden van Bondswege is opgeheven. De leden zijn vrij aan dergelijke dingen al of niet deel te nemen en mogen daar over niet worden lastig gevallen. („Het Volk"). Het kerkrechtelijk geschil inzake heb beroepiDgswerk te Feerwerd is nog niet ten einde. De kerkeraad aldaar is thans in hooger beroep gegaan bij het provin ciaal kerkbestuur van Groningen. In ver band daarmee heeft dr. L. A. Ballier, de beroepen vrijzinnige predikant, aan het classicaal bestuur van Groningen verzocht, om hem ontheffing te verleenen van de verplichting binnen drie weken na ont vangst van den beroepsbrief aannemend of aanwijzend te antwoorden en hem te veroorloven met zijn beslissing te wachten totdat eerst bovengenoemd geschil een finale oplossing in rechten erlangd heeft. („N. Gron. CV) De gewone audiënties van cle Minis ters van Oorlog ad interim Minister van Marine, van Waterstaat en van Koloniën zullen a. s. Vrijdag niet plaats hebben. Men meldt ons uit Amsterdam: De 11de jaarvergadering van den Ned. Sla- gersgezellenbond zal op Zondag 2 Maart a. s. in het gebouw voor Kunsten en We tenschappen te Utrecht gehouden worden. Op den beschrijvingsbrief komen o. a. voor een voorstel van de afdeelingen Am sterdam, Apeldoorn, 's-Gravenhage en Winterswijk, tob aansluiting bij het Ned. Verbond van Yakvereenigingen. De afdeelingen Nijmegen, Amersfoort, Leiden, T'iel en Utrecht stellen voor over te gaan tot de aanstelling van een gesa larieerd bestuurder. Voorts wordt door de afd. Amsterdam '4en hernieuwde agitatie voorgesteld ten gunste' van een tien-urigen arbeidsdag, - één rustdag per week en vier vacantieda- gen per jaar, terwijl vaar de afdeeling Amersfoort een voorstel in behandeling komt, nopens de oprichting van een reis bureau voor werkzoekenden. Verder een voorstel van de afdeelingen Den Haag en Dordrecht, om het vereenigingsorgaan, dat nu nog per maand verschijnt, om de veertien dagen te doen verschijnen, en een van de afd. Rotterdam tot wijziging van eenige bepalingen in cle statuten in het Huishoudelijk Reglement. Ten slotte bevat de agenda een motie van de afcl. Amster dam, het voorstel inhoudende, dat het den afdeelingen verboden is, donateurs en eere leden te hebben. 'ABBENES. De tachtigjarige C. Mos terd,- alhier, zou Zondag met zijn .vrouw haar Nieuw-Vennep ter kerk gaan, to.cn hij op kleinen afstand van Abbencs voor de boerderij van den heer Udo kwam te vallen. Toen men hem ter hulp snelde en den ouden man opnam, bleek hij bewuste loos te zijn. Hij werd bij den heer Udo bin nengebracht, alwaar hij korten tijd daarna 'overleed,- zonder het bewustzijn te li ebben herkregen. Hij was de oudste inwoner yan Abbenes. BODEGRAVEN. Onder liet' vee op den stal van den landbouwer W. vanBriemen, alhier, is mond- en klauwzeer gecon stateerd. De woning wordt bewaakt. KATWTJK-AAN.ZEE. In de Gemeenten zaal alhier werd gisteravond door de af deeling Leiden en Omstreken der Ned. van Clir. Kantoor, en Handelsbedienden een propagandavergadcring gehouden, waarin de heer G. Baas Ivz., lid van het Hoofdbestuur der gen. vereeniging als spreker optrad. Nadab de voorzitter der Lcidsche afded- ling, cle heer Dreef, de samenkomst mot gebed en een kerb welkomstwoord had ge opend, gaf hij licb woord aan den heem' Baas, die o.m. in breede trekken uiteen zette, waartoe zich do arbeid der Yorccni- ging bepaalt: het verkrijgen van een vaste salarieering, gercgeldcn arbeidsduur, liet hou den van mondelinge cn schriftelijke cursus sen tot opleiding in het vak, het deel nemen aan de federatie, die de bek?n<l« examens houdt, plaatsings-burcau, inlichtin gen-register, ondersteuningsfonds, worlrioo. zen fonds, invlcecl uitoefenen op ds wetge ving van liet land door het indienen van adressen, het uitgeven van een eigen orgaan, enz. De inleider wekte de. aanwezige niet.aang^- slotencn op om ook de schouders onder hot werk te zetten on lid te worden. Yan de gelegenheid tot heb stellen van vragen werd gebruik gemaakt door den lieer Doorneveld, van Noordwijk, die o.m. vroeg waarom heb hoofdbestuur dor Ver. oan adres heelt ingediend ten gunste der Tarief wet; wijl toch naar vragers meaning de handels- en kantoorbediende bij aanneming van bob ontwerp.tariefwet de lijdende partij zullen zijn, waarop cle heor Baas o. m. antwoord de, dat li ij in zijn voordracht juist over de-zo zark had gozwegën, omdat hij tegen liet in* dienen van het adres is goweest. Hierna werd de gelegenheid geopend zich' op te'geVen als lid der Véreeniging. Alle aan wezige niefc.aangesloten kantoorbedienden tra den als lid toe. Een afdeeling Katwijk zal vooralsnog niet worden opgerichtdc uicuivo leden zullen zich bij do afdeeling Leiden aan sluiten. De vergadering werd door den heer Baas mot dankgebed gesloten. NOORDWIJK. G. V., die verdacht wordt cRirmb^daalDS^g1 te hébben, gepleegd op dch boekhouder van „De Kroon'is. gister gri va lik ol'ijk; naar 's-Gravenhage vervoerd, om aldaar ter beschikking te worden gesteld van den Officier van Justitie. NOORD AYI.mÊRUOUT. Do afdeeling Noordw'ijkcrlioufc van het.Holl. Bloembol!eji- Kwockorsgcnoctschap vergaderde in café Ilcnsborgcn. De voorzitter, do heer E. Oost- dam Hzn., opende en wcnselite den leden een voorspoedig jaar. Tot afgevaardigde voor do Algem. Vergadering werd gekozen de lieer P. Heemskerk Jr. Ilct jaarverslag van d-ert penningmeester sloot met een batig saldo van f20.31. De beschrijvingsbrief leverde niet veel stof tot bespreking op; alleen 't voorstM-Kwints- hcul eischto langdurige bespreking. Beslo ten wejjd dit voorstel niet te steunen. Medegedeeld werd nog, dal or v eer oeini actie op touw gezet was om de snij bloemen- verzending tegen te gaan. Geen verzending van snijbloemen zou voar| den bollenhandel aanmerkelijk beter zijn. Besloten werd oerst. don loop der actie eens af te wachten e.n Jaarop later terug te komen. Daarna hacHlo gebruikelijke verloting planter. café Van Dam hield het k ruis ver bond „St.-Victor" Maandagavond zijn 'jaar. vergadering. Gekozen werden tot bestuurs leden de hoeren A. van Noortv L. v. d. Linden, J. V. d.'. iWéyden en M. Zuider- DOOR LOUISE B. B. (Nadruk verboden 4) *r- Zoo hadden zij juist voor de honderdste maal alle plannen tot verbetering van „De Hoorn" besproken, toen Jaoqueline het oog liet vallen op een jongmenech, dat beide dames te gemoet wandelde. Geluk kig voor Hendrik Groenboom, bezat hij een uiterlijk, dat te aangenaam opviel om zoo dadelijk vergeten te worden. Jacque line herkende hem dan ook terstond als •en van haar danseurs van het gymnasium- bed. Zelfs maakte de freule in gedachte de opmerking, dat dit luchtige, witte morgen- pakje in zijn gepermitteerde nonohalance hem oneindig beter kleedde dan zijn af schuwelijk avondtoilet. Hij groette met een zeer diep hoed-afnemen, een blos kwam daarbij op zijn blanke wangen, toen .was hij voorbij. Ook mevrouw Wangelen vond, dat dit jongmensch er vrij goed uitzag en door hA&r moederangst steeds wakend en be zorgd, vroeg zij onmiddellijk „Wie is die meneer, ken-je hem persoonlijk?" „Jawel, mama, hij is een van mijn oava- Hers van het gymnasiumbal." „Zoo... hm..., ik geloof niet, dat hij zich aan mij heeft laten voorstellen, niet waar?" „Och, mama," met een allerliefst lachje haalde „Zij" de schouders op; „U bent nu toch wel een beetje veeleischend voor die 6takkers. Zoo'n gebrekje in den vorm kunt u hun daar zoo nauw niét toemeten, ia het wel!" Niettegenstaande deze spottende veront schuldiging reeds geruststellend moest klinken, was mevrouw nog altijd niet te vreden „Hm en hoe heet die cavalier?" „Mijnheer Groenboom^ al heel eenvou dig, vindt u niet?" „En wat is hij?" „Wel..., ik vind, dat ik al genoeg van hem weet. Ik zou heusch niet kunnen zeg gen, welke maatschappelijke betrekking mijnheer Groenboom zich al heeft ver overd. Eerlijk gezegd, heb ik hem aange zien voor een gymnasiast, maar bij nader inzien schijnt hij mjj nu toch reeds iets te oud daarvoor. Maar... moesjelief, wat kan het ona eigenlijk schelen, wat die meneer Groenboom is, vindt u ook niet? Wij moes ten heb hem liever kwalijk nemen, dat hij door zijn verschijning on6 mooi luchtkas teel in duigen wierp. Waarover waren wi] ook weer'zoo prettig aan het praten...? O ja, ik weet het alU beloofde mij op „De Hoorn" de balkonkamer als boudoir. En de geheel© inrichting mocht ikzelve uitkiezen? Dan neem ik als muurbenang een patoon met rose papavers op een licht groenen achtergrond... mag het, zoete, lieve mammie?" „Zeker, geheel naar je eigen smaak". En mevrouw', ofschoon nu wel volkomen overtuigd dat van de zijde van dit knappe jongmensch niet het minste gevaar dreig de, waa door deze ontmoeting toch in de voorzichtige stemming gekomen om aan 't aangebeden en zoo zorgvuldig bewaakte doohterke alle mogelijke echatten te belo ven, die binnen bet bereik van de eigena res van twee groote landgoederen zouden vallen, mits zij haar slechts overtuigen kon, dat liet waarlijk dom zoude zijn, dit land der vreemdelingschap als vaste ver blijfplaats uit te kiezen. En terwijl Hendrik Groenboom in de zil verwitte morgen-atmosfeer, onder het teere, ragfijne tamarindeloover, voor een oogenblik de wereld door den gouden gloed van zijn verrukking zag, omdat „Zij" hem zoo overgelukkig gemaakt had met haar lieven, bevalligen groet, haar bljk van herkenning, dacht „Zij" aan niets dan meubelen en gordijnarrangementen. Zoo hopeloos is geen liefde, of geluk strooit enkele donkerroode rozen op het pad van een wanhopig minnende. Dat zou ook Hendrik Groenboom ondervinden. Tot de plichten, die de strenge, zeer op maatschappelijke vormen gestelde Yice- President zijn vrouw en dbchter oplegde, behoorde de tegenbezoeken aan een groot aantal minder voorname ambtenaren en particulieren, die de ijswaterrecepties van den huize Wangelen trouw bezochten. Eenige vooravonden van de maand werden steeds geofferd aan dit doel. Op zekeren middag aldus bezig zijnde, had men zeer veel families „niet thuis" gevonden, en de avond was nog niet om, er bleef tijd over. Hier dichtbij, in Gang Cliaulan, woont de hoofdcommies Hobbeldonk, hij en zijn vrouw zijn reeds driemaal op onze recep ties geweest en wij hebben hun nog nooit een bezoek teruggebracht, wat dunk je, Agatha, zou-je er op tegen hebben, zoo wij er nu heenreden?" Mevrouw AVangelen, altijd bereid haar echtgenoot te steunen in de plichten die zijn hooge rang hem oplegde, haastc zich den koetsier te gelasten, hen te rijden naar het opgegeven adres. Dit was een buitenkansje voor Hendrik Groenboom, want hij noemde mevrouw Hobbeldonk bij extra-geluk zijn tante en gewoonlijk bracht hij den vooravond bij deze familie door. „Zij", echter leunde gelaten terug in de kussen van de achterbank van het rijtuig. Als zij, 7/>oals nu uit was ter corvée schikte zij zich met de meeste bereidwilligheid in de wenschen van haar ouders; één visite meer of minder, wat kwam het eigenlijk er op aan. Op zulke avefcden gaf heb schot van achten haar eerst de gewensohte vrij heid terug, dat wist ze. De landauer hield voor het hek st»l der Hobbeldonksche woning, een vrij ruim, wit eteenen huis, bijna vlak aan den weg, ge heel aan 't einde van de Gang, die uitliep in sawn^-velden. Er brandde licht in de voorgalerijachter de planten voor de groene balustrade zag men een paar men sehen bewegen, de familie ontving dus. Mevrouw Wangelen werd door den ijlings toeschietenden heer dee huizes uit bet rij tuig geholpen en aan zijn arm door het korte tuintje, dat het hek van de woning scheidde, naar de voorgalerij g?tei'l. De Yice-president volgde het paar, teen hij zag, hoe een tweede heer dezelfde dien sten zijn dochter aanbood Wit, als een liefelijk visioen, verscheen „Zij" hem, toen zy met een luchtigcn sprong het rijtuig uitwipte, schier in zijn armen. „Freule, wilt u mijn arm nemen, het ia hier nogal donker". Er was voor iemand, die hem goed kende, een verraderlijke tril ling in den klank van zijn 6tem. Maar al mocht „Zij'' vinden, dat liet geluid aange naam klonk, herkennen deed zij heb ech ter niet. Heb „freule" echter bewees, dat zij tegenover een bekende stond; zij nam dus zonder aarzelen zijn arm en ging met hem door het tuintje, de trappen op. In de voorgalerij, waar de menschen opge staan waren, om den Yice-Presidênt en zijn gemalin te ontvangen, zeide Jacque line's cavalier met dezelfde beving in zijn klankrijke stem: „Freule, mag ik mij even in uw herinnering terugroepen? Ik ben..." „Wel neen, mijnheer Groenboom, dat ia niet noodig zooals U bemerkt/' antwoord de zij vriendelijk, want zij had hem ter stond herkend bij den eersten lichtstraal, die er op zijn knap gelaat gevallen was, ook thans weer aangenaam getroffen door zijn gunstig uiterlijk. Zij kwamen bij de groote ronde marme ren tafel en freule Wangelen maakte onbe rispelijk haar entrée de salon. De heer Hobbeldonk was een stil, in zich zelf gekeerd man. Van huis uit een bur gerjongen, verlegen van aard, voelde hï} zich het minst van allen op zijn gemak in damesgezelschap, dat hij dan ook zooveel mogelijk vermeed. Vandadr, dat Jaoque line hem later nooit meer in haar herin nering kon terugroepende indruk, dion hij maakte, was te vaag. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1