N\ 16219 Maandag O Januari. A«. 1913. t§sze iConraat wordt dagelijks, met uitzondering van rgon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS DER ADYURTEXTIEtf: Vaa 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /'0.1TJ. Qreotera lettere naar. plaatsruimte. Kleine edrertentiën Tan 30 woorden 40 Ceata contant reilt' tiental woorden meer 10 Oento.—Voor het inoaseeeren wordt f 0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Centoper 3 maanden f 1J0. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd oijn 1.30. Franco per post Vergadering van deu Gemeenteraad vau Leiden, op Donderdag 9 Jau. 1918, d«a namiddag* to twee oren. Te behandelen onderwerpen: X. Benoeming van een lieeraar in de Na tuurkunde aan liet Gymnasium. (7) 2. Benoeming van zes leden der Cóxóxnissie tot wering van Schoolverzuim. (14) 3. Benoerhing van een Regentes van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. {8) 4. Verzoek van F. Reiiidersrüa óm eervol ontslag als onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 4de klasse No. I. (4) 5. Verzoek van mej. E. H. M. Landzaat om eervol ontslag als onderwijzeres aan de school der 3de klasse No. 3. (3) 6. Verzoek van mej. M. J". de Haas om eervol ontslag als onderwijzeres aan de echool der 3de klasse No. 5. (15) 7. Verzoek van «T. Eeftens om eervol ont slag als onderwijzer aan de school 3de kl. No. 2 (151 8. Verzoek van J. Roeloffs om vergunning tot hèt bouwen van een houten veestal op het perceel, kad. bekend Sectie M. No. 1465. (2t) 9. Voorstel om aan den Keu rings veearts, tevens adjunct-directeur van heb Openbaar Slachthuis toestemming te verieenen tot het aannemen van een e. v. benoeming tot Rijkskeurmeester. (10) 10. Voorstel tot toekenning van een gra tificatie aan don adjunct-commies ter ge meente secretarie H. J. van Urk.- (9) 11 Verzoek van de Meisjes-Gezellen ver eeniging om het gebruik van eënige lokalen en den tuin van liet perceel Pieterskerk- gracht No. 11. (11) 12 Voorstel tot toekenning van een sub sidie ad. f 200 over ieder der jaren 1912 en 1913 aan de vereeniging Zuigelingen zorg" te Leiden en tot beschikbaarstelling van de daarvoor bonoodigde gelden. (6) 13. Verzoek van het Hoofdbestuur van •de Nederl. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, om in bestekken van aanbesteding eene bepaling op te ne men, houdende het verbod van het gebruik van alcoholhoudende dranken op het- aan bestede werk. (5) 14. Voorstel tot ondershandsehe opdracht van het maken der gewapend betonwerken ten behoeve der voor den reinigingsdienst te maken gebouwen, stallen, enz. a<an de Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer Maat schappij, voorheen van Waning en Co. (12) 15. Verordening, houdende wij-ziging der verordening van 3 September 1895 (Gembl. Po. 6), voor de Hoogere Burgerschool voor Jongens. (13) 18. Verordening, houdende wijziging der verordening van 7 Mei 1896 (GembT. no. 5) voor de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (13) 17. Vaststelling van het 2de suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1912. (16) 18. Bezwaarschriften tegen aanslagen 5u de plaatselijke directe belasting, dienst 1012. (17) HINDBBWËT. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien de missive van den Voorzitter van het College van Gedeputeerde Staten in de Provincie Zuid-Holland van den 3d en Januari 1913 B No. 6 (late Afd.), waarbij «q uitgenoodigd worden toepassing te ge- Ven aan de bepalingen der Hinderwet ten aanzien van hun verzoek om vergun ning tot plaatsing en in-werking-steL- ling van een electromotor van 5 p.k., tot 't oppompen van grachtwater, in het pomp- fiokaal van het staigebouw, en tot oprich- tng van een smederij op het terrein van den gemeentelijken reinigingsdienst, Sectie A. No. 1146; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinderj .fret; Brengen ter algempene kennis, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Secre tarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede, dat op Zaterdag 18 Januari e. k. des voormiddags te elf uren op het Raad huis gelegenheid zal worden gegeven om be swaren tegen dit verzoek in te brengen, ter- "wfcl rij ®r de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet over eenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verechenen, ten einde hun bezwaren monde ling toe te lichten. Burgemeester én Wethouders voornoemd, 1 N. C. DE GIJSELA AR. Burgeme>9ter. ir VAN 8TRIJEN. Secretaris. l/Ciaen, 4 Januari 1913, Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de Na-amlooze Ven nootschap Boekdrukkerij voorheen L. VAN NIFTEÏtlK Hz., om vergunning tot uitbrei ding van de boekdrukkerij in het perceel Kaiserstraat No, 9, Sectie F No. 657, door het bij plaateen van een electromotor van 3 p.k. tot het aandrijven van een drukpers; Gelet op de artfc. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dab op Maandag 2») Jan. a.s. voormiddags te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek, in te brengén, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niét tot beroep gerechtigd zijn zij, tlie niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet- voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 Januari 1913. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van G. APPELO om vergunning tot uitbreiding van de koek- en banketbakkerij in het perceel Hoogewoerd No. 45, Sectie D Nos. 428, 857 en 866, door heb pkuitsen; van een electromotor Yan 1 p.k. tot het in beweging brengen van een «amandelmachine en een eiwitmachine Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kenniB aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Maandag 20 Jan. a-. 8., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen difc: verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves- tigon, dat niet tot. beroep gerechtigd zijn zij, "die niet overeenkomstig «art. 7 der Hin derwet voor h^t gemeentebestuur of een ■zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe fee lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GÏJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 Januari 1913. Leiden, 6 Januari. Bij de bevestiging van ouderlingen en diakenen der Ned.-Herv*. Gem. alhier, wel ke gisterochtend na de godsdienstoefening in de Pieterskerk door -de. J. Hoogcnraad plaats had, eprak deze in het bijzonder den ouderling den heer W. F. Eggink, toe naar aanleiding van het feit, dat hij gedurende vijf en twintig jaren met eere het ambt van ouderling bij de Leidsche Gemeente heeft bekleed. Zaterdag 18 Januari a. s. hoopt de Neutrale Timmerlieden- en Modelmakers- vereeniging op feestelijke wijze in den foyer van de Stadsgehoorzaal haar 40- jarig bestaan te herdenken. Eigenaardig ia het, dat de datum der feestviering samenvalt met het feit, dat de heer H. Böterihans 25 jaar deel uitmaakt van het bestuur, waarvan 20 jaren als voorzitter. In die 95 jaar heeft de jubilaris heel Wat functies bekleed. Zoo was hij pre sident der Timmerlieden- en Modelmakers- vereeniging, 2de secretaris van de afd. Lei den van het Alg. Ned. Werkl.-Verbond, lid van den particulieren arbeidsraad voor Bouw- en aanverwante vakken, bestuurs lid (tevens mede-oprichter) van de Ver eeniging voor Schoolkindervoeding, secre taris der Leidsohe Dilettantenclub, lid van de tijdelijke commissie voor werkloosheid, lid van het comité tot oprichting van een eigen gebouw, voorzitter der Leidsche Ge meen te-werkliedenvereemging „Recht en Plicht", bestuurslid van het Leidsche Volkshuis, 2de voorzitter van de vereeni ging ter bestrijding van werkloosheid en hare gevolgen en lid van den Raad van Be roep (Ongevallenverzekering), standplaats 'e-Gravenhage. Hedenmorgen elf uren werd ten Stad- huize te Leiden aanbesteed het uitvoeren Van grondwerken en het maken van de ge bouwen ten dienste van de gemeente-reini ging op een terrein, gelegen tegenover cle Noorderstraat te Leiden. Ingeleverd waren 15 biljetten. Ingeschre ven was als voïgt: H. G. Soholten, Haar lem, f73,862; W. F. Marcelis, Leiden, f67,072; W. van der Hoogt, Leiden, f 67,612; H. Korswagen, Leiden, f64,975; P. M. ten Pierick Zaandijk, f64,824; J. Zitman, Lei den, f64,800; A. G. van Osnabrugge, Lei den, f63,972; A. Paardekooper, 's-Graven- hage, f63,490; Joh. Dietz, Leiden, f63,079; O. van der Hamer en Joh. C. Kuilenburg, 'a-Gravenhage, f 62,950H. van Dalen, Lei den, f62,899; 0. Nieuwenhuizen, Delft, f61,770; L. Raaymakers, Wouw, f 61,600; J. Jac. Duym, Gouda, f61,395; A. den Ouden Oudshoorn, f59,350. - De hoofdcommissaris van- politie te '3 Gravenhage heeft, in opdracht van den burgemeester, hoofd der gemeente-politie ter algemeene kennis gebracht,- dat voorb aan aan het politiepersoneel verboden is, geschenken v-au welken aard ook,, indi vidueel aan te nemen. Dege.en, die een schenking wonscht te doen, kan zioh wen den tot den dicn&tdoendên -chef aan eenig politiebureau. Naar het „Nwsbl. Vooruit" verneemt, is den aannemer van het nieuwe postkan toor te 's-Gravenhage aangezegd om voor- loopig geen voortgang te maken met den bouw, aangezien gebleken, ia, dat de be schikbare ruimte onvoldoende is en een nieuw plan van bebouwing overwogen wordt dat ongeveer f 100,000-meer zal koe ten. Zondag Ig Januari 's mórgens 11 uur cal in „De" Kroon'' te .Amsterdam, een. vergadering belegd worden, ,om tot oprich ting té geraken van een gewapend ver- kenherskorps, waarvoor jongelieden van 13-jarigen leeftijd en daarboven zich als lid kunnen aanmelden. Het voornemen be staat aan dit korps een veldtelefoonafdee ling cn seinafdeeling toe te voegen. Het plan is om in 1913, het herdcnkingisjaar onzer onafhankelijkheid, met een flink jongenskorps voor den dag te komen. Bij de behandeling der Amsterdanv sche gemeentebegrooting is ook ter sprake ge-bracht het uitstellen van-den bouw van een kinderkliniek voor het Binnengasthuis, ofschoon de Gemeenteraad bet besluit tót het bouwen er van genomen had. Naar de voorzitter meedeelde, hadden B. en We. op advies van curatoren der Universiteit den -bouw uitgesteld om curatoren in de gele genheid te stellen, het door de medische faculteit ingediende plan tót reorganisatie van het medische onderwijl te overwegen. Wethouder Jitfca voegde ér aan toe, dat het uitstellen van den bouw spoedig tot het verléden jou behooreii, Naar bet „HWd." thaua verneemt, zal de nan besteding van den bouw der Kinderkli niek in het voorjaar plakte hohben. Er zijn onderhandelingen gaande tus- schen het gemeentebestuur van Amsterdam eener-, de Nederl. Scheepsbouwmaatschap pij anderzijds, voor het beschikbaar stellen aan laatstgenoemde Maatschappij van uit gestrekte terreinen. Het betreft- een oppervlakte van 250,000 vierk. meter, gelegen tunschen Zeeburg en Sehellingwoude, ter hoogte waar de «af sluitdijk ligt en nu het droogdok voor Soe- rabaia wordt gebouwd. Het is de bedoeling, dat daardoor de Nederl. Scheepsbouwmaat schappij de gelegenheid krijgt, groote sche pen in het IJ te water te laten. Bij het bouwen van groote dokken, zou den deze dan kunnen worden te water ge laten in de Zuiderzee, waardoor deze werf niet afhankelijk zal z>jn van de breedte der shiizen te IJmuiden. Immers, kunnen deze dokken «alsdan door de zeegaten naar bui ten worden gebracht. Het spoedig tot stand komen van deze plannen is voor den Nederlandfichen scheepsbouw, voor zoover binnen Amster dam gevestigd, een levensbelang. Bij de voornemens, aan minister Colijn toegedicht, om voor de verdediging van Neclerl.-Indië eenige dreadnoughts te doen bouwen, 7x>u het niet meer noodzakelijk zijn, daarvoor buitenlandsche werven de klandizie te ge^n. Door de Vereeniging van Nederland- sche Wijnhandelaars is o&n de Tweede Ka mer een adres gezonden, waarin wordt ver zocht, het wetsontwerp, houdende „nader© \©Dalingon omtrent den accijns op den wijn" niet aan te nemen. Mocht, aldus zegt adressanfce, met het oog op de belan gen der schatkist op een in te stellen nader onderzoek niet kunnen worden gewacht, dan kan een voorloopige regeling worden getroffen, waarbij de uitvoer van wijn op fust, uit verlengbaar crediet voor wijnen met minder dan 16 desnoods 17 pCt. alco holgehalte, verboden wordt. Vrijdagavond is te Hilversum de eer ste Christelijke openbare leeszaal en biblio theek geopend, waarbij de voorzitter, de heer P. J. Dam de openingsrede heeft uit gesproken. Volgens het „Handboek der Geref. Kerken in Nederland'' zijn er G94 kerken met 554 dienstdoende predikanten en 445,127 leden, waarvan 163,059 tot het Hei lig Avondmaal zijn toegelaten. De „Rotterd. Kerkbode" meldt, dat er voor de Nieuwe (Christelijke) school in het Noorden van Rotterdam van N. N. f 5000 ontvangen is. In de Ned. Hervormde gemeente te Urk, zijn deze week onder leiding van den consulent, ds. Koning, uit Enkhuizen de verleden jaar door hun fimotiën be dankte kerkvoogden herkozen, n.l. de hee- ren C. Hoekstra, P. J. Ikkink en Th. Mink. Dezen, met de reeds gekozen ouder lingen en diakenen, zullen 16 Januari a.s. waarschijnlijk door een der vorige predi kanten aldaar, ds. G. A. ter Linden uit Amsterdam, worden bevestigd. De gods dienstoefeningen -worden tegenwoordig weder als voorheen trouw bijgewoond. De „L. K." meldt, dat onder Geleen twee torens zullen opgetrokken, worden voor het boren naar steenkolen langs den rijksweg. Bij de diepboring te Noordlaren ten ten behoeve van de provinciale waterlei ding in Groningen i3 men op 180 LI. diep te gestuit op een steenharde laag. Waar schijnlijk zal getracht worden met een an dere boorinriohting deze laag nader te onderzoeken. De gemeentera.ad van Sittard heeft aldus lezen wij in de „L. K.P -èen verordening vastgesteld op de bioscopen De verordening verbiedt"^ allé bioscópi- sohe voorstellingen waarin voorkomt: moord, moordaanslag, zelfmoord, inbraak van gebouwen of brandkasten, hetzij met behulp van valsche sleutels of andere in braakwerktuigen, of die welke in strijd zijn met de openbare orde of zedelijk heid. Gelijk uit de onlangs in de Tweede Kamer gevoerde discussie gebleken is, be staat bij de regeer mg het voornemen, om voor de Departementen te 's-Gravenhage een bureautijd van 6 uren per dag vast te stellen. In verband hiermede is door de afdeeling Den Haag van den Alg. Nederl. Ambtenaarsbond aan den tijdel ijken voor zitter van den ministerraad het verzoek ge richt om, te gelijk met de invoering van dezen maatregel, die voor cle groote meer derheid der ambtenaren een aanzienlijke verlenging van den bureautijd beteekent, over te gaan tot" do invoering v.an den vrijen Zaterdagmiddag. Aan het „HdU.-" meldt men, uit Weecp: De Raad heeft een voorstel van B. en Wj.. goedgekeurd om ecu som van f 5500 toe te staan tot afdoende volledige restauratie van don voorgevel van het stadhuis. Wie ons mooi raadhuis, een werk van Jacob van Campen, en- nabootsing van het paleis op den Dam, kent, zal zeker de- een maatregel toejuichen. Nar aanleiding van de ingediende wets ontwerpen, tot pensioimeering van g*v- meenteambtenaren, hunner weduwen en weezen, werd te Utrecht in het „Hótel de l'Europe" een gecombineerde vergadering gehouden van afgevaardigden der gemeen telijke Politievereeniging in Nederland te zamen vertegenwoordigende ruim 9000 ambtenaren en beambten van politie. Besloten werd om, ten opzichte der inge diende wetsontwerpen, adhaccie te f>etui- gtn aan het adres van den Nederl. Bond van Gemeente-ambtenaren en voorts, zoo danige wijziging in die wetsontwerpen te verzoeken, daardoor het mogelijk kan z;jn, om de politie met haar zware dag- en nachtdiensten, de3 noodig vroeger dan op 65-jarigen leeftijd met liet volle bedrag te pen si en nee ren. H. M. de Koningin,ontving Zaterdag, in conferentie den, minister van Financiën.;! De Broederschap van Commiezen ml cHênst der H. IJ.-S.-M;'heeft rch- door bemiddeling van de Groepriverteg-Lwoordi- ging tot de: directie der H. IT.-S.-M, ge wend met het verzoek, de ealar :.*en niet 20 pCt.' te willen verhoogen. Het hofbal onderscheidde zich ditmaal in enkele opzichten van andere jaren. Zoo droegen de Chineesche heéren, leden der legatie van het grooté rijk daar te stede, niet meer het schilderachtige nationale kostuum en den over den rug afhangenden staart. Sedert zij onder de republiek dienen, verschijnen zij eenvoudig en frac en met kort geknipt haar in de salons. Voorts waren er verscheidene hoofd- en subalterne-officieren gekleed in de groote tenu© van den nieuw ingevoerden grijzen legeruniform. Alle wapenc en dienstvakken waren in de nieuwe kostuums vertegen woordigd. Met de lichtgrijze lakenstof van de nieu we officiers-kleeding, harmonieert nog het best do donkerblauwe uitmonstering, aan gebracht op de kleeding van de" infanterie. De nieuwe shako met voor- en achterklep en vederdos staat heel goed. H. M. de Koningin liet weer zorgen, dat aan de koetsiers en auto-bestuurdere, die gisteravond en in den afgeloopen nacht bij het paleis met hun voertuigen in de file wachtten om de bezoekers van het galabal huiswaarts te brengen, wederom marine chocolade en koffie werd verstrekt. Blijkens de „Stand." bevindt dr. A. Kuyper zich thans voor 14 dagen in het buitenland. Op 83-jarigen leeftijd is te Vlissingén overleden de heer P. J. Siegers, het oud ste lid van Ged. Staten in Zeeland. De heer Siegers behoorde tot de anti- re volution nai re partij. Trots zijn hoogen leeftijd woonde hij ge trouw de zittingen zoowel van Ged. Staten als van de Pror. Staten bij. Het Zeeuwach Genootschap der Weten schappen benoemde den heer Siegers in 1903 tot lid. De regeering erkende de verdienste van den nu ontslapene door zijn benoeming tot ridder van den Ned. Leeuw en tot Offi cier in de Orde van Oranje-Nassau. In een ontwerp-collectief contract vra gen de schildersgezellen, leden van do af deeling Leeuwarden van don Ne-de rland- scken Schildersgezellenboncl en de Chris* tolijke vereeniging „Bewust Streven", aan de sdiilderspatroonsvereeniging „St.- Lucas" aldaar, invoering op 1 Januari 1913 van een minimum-uurloon voor de meer derjarigen van 21 cent, thans 19 cent, op 1 April d.a.v. te verhoogen tot 22 cent; vöor overwerk tot 10 Uren 's avonds pCt., nachtarbeid 50 pCt. en voor Zondags- arbeid 100 pCt. boven lmt gewone uurloon; een 11-urige arbeidsdag; bij ziekto door betaling van 70 pCt. van het loon geduren de de helft van het aantal weken, dat de gezel bij den patroon, in wiens dienst hij ziek werd, is werkzaa.ni geweest of tot een maximum van 26 weken; afschaffing van aangenomen werk; van 15 October tot 1 Februari den werkdag niet korter te doen zijn dan 8 uren. Verzocht wordt deze ar beidsvoorwaarde vast t-e leggen tot 1 Ja nuari 1915. In een openbare vergadering op Dina- dagavond zal de heer A. W. Jinsch, secre taris van den bond, spreken over het ver slag van de gehouden conferentie bij d« patroons. HAARLEMMERMEER. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn aan den Ringdijk, nabij de Lynden, atgebrand een hout loods en bergplaats van G. R003 en ecn-daaataan grenzende schuur van den vis- sehor Groeneveld, waarin een.partij visch- want waa geborgen dat verloren ging. IXor het spoedig en krachtig optreden der brandweer wrerden de daarbij staande wo ningen behouden. Oorzaak onbekend. AL les was tegen brandschade verzekerd. Het bouwen van een burger woon huis voor rekening van J. Itombout te N.-Ven nep, is bij ondershandsehe aanbesteding opgedragen aan den Aannemer A. den Ouden aldaar. HILLE'-wM. De ltaaci der gemeente liiUegom vergadert Vrijdag a.s. des namid dag» te twee uren en 111?t s avontis, z.» als Zaterdag door ons werd meegedeeld. De heer JGoozen is herkozen tot ouderling en de heer A. Guldenmond tot diaken der Ned.-Herv. Kerk alhier. Deze herbenoeming werd door beide heeren aanvaard. KATVVJJK-AAN-ZEE. Het bericht in de blad' d, als zou de Katwjjksohe visichevs- vluofc. de anders na Pinksteren ui waart dit jaar reeds met Paschen ïitvuren en .dan met Engelsen want, is in zooverre waar, dat hier sléchts een klein' gedeelte der- vloo"t koj* woraen bedoeld. Verreweg het grootste deel gaat eerst met Pinksteren ter haringvangst. •LEIDERDORP. Als. deskundige voor de opname der huurwaarde van de personeele belasting is voor 1913 benoemd cle heer M. Splinter, gemeente-opzichter, alhier. Tot waarnemend directeur van het post-k«antoor alhier, is aangewezen de heer Van der Vliét, ambtenaar aan het kantoor te Rotterdam. - In 1912' wérden alhier geboren 58 kin deren overleden 33 personen (waaronder 7 levenloos aangegeven) en werden 8 huwe lijken gesloten. LISSE. In de gister.avond gehouaen ver gadering van de R.-K. Kiesvereeniging wérden de periodiek aftredende bestuurs leden L. Onderwater, A. J. Wensveen, en J. A. Promes weer als zoodanig herkozen. In de plaats van de heer W. van Mareiv die wegens vertrek had bedankt, werd ge kozen de heer M. Beelen. NOORDWIJK-AAN ZEE. De op Oude jaarsavond in de godsdienstoefening der Ned.-Herv. Gem. alhier gehouden collecte voor de op te richten Hervormde Chris telijke School, heeft f 106.44 opgebracht. NOORDWIJK. De jonge J. C. kwam Za terdagavond van het Land met de hondeiv- kar, d.w.z. hij zat op de fiets, en hield de ketting der aangespannen honden vast. Toen hij het Westeinde binnenkwam, kwam daar juist de tram aan, die naar Leiden ging. J. C. slipte, hij viel met zijn fiets voor de tram. De wagenvoerder remde met kracht. En, o wonder, J. C. werd niet door de tram overreden, maar eenige meters voortgeschoven. Zoodoende rolde hij van de rails af, weer op de straat. Hij heeft wel een paar blauwe plekken opgeloopen, en de wielen van de fiets zijn wel 'totaal ver bogen, waar de jongen zelf ia er goed af-

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1