N®. 16217 Vrijdag 3 Januari. A®. 1913. <§ourant wordt dagelijksmet uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Een oud Devies LEIDSCÏÏ DAGBLAD PRIJS DER ADYERTKNTIEN: Van 16 regel» ƒ1.05. Iedere tegel meer ƒ0.175. Grootera letter» naar plaatsruimte, Kleine adrertentiëu van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het inoasseerea wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden J f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.65. Leiden, 3 Januari. De Bloemendag, gehouden op Nieuw jaarsdag ten bate van het fonds tot op richting van een sanatorium voor aan tu berculose lijdende typografen, heeft hier ter stede opgebracht de som -van 182.9&J-. Ook in onze omgeving is, we meldden dit reeds, gebruik gemaakt van automobie len voor een begrafenis. Voor Leiden zelf was dit echter onmogelijk, omdat Rhynhof Diet met automobielen kan worden bereikt. Hierin is thans verandering gekomen, want Ged. Staten hebben de gesloten ver klaring voor automobielen van een gedeel te van den Morsc-hweg, ter lengte van 120 meter, opgeheven, Op Nieuwjaarsdag was het 26 jaar ge leden, dat de heer J. Doorman zijn taak aanvaardde als hoofdredacteur van de „Haag&ohe Courant". De herinneringsdag is geheel in intiemen lering gevierd. ,,Voor een meer openlijke huldiging schrijft de ..Haagsche Ct." in welken vorm dan ook, was hij niet te Vinden, hoe gaarne men hem d&ae ook zou hebben bereid. Dat neemt niet weg, dat zelfs cb grootst mogelijke bescheidenheid niet heeft kunnen beletten dat den heer Doorman van verschillende kanten bewijzen van waardeering en genegenheid zijn toege komen. „Het feest van den hoofdredacteur im mers is een feest ook voor de „Haagsche Courant", voor de directie, de redactie en allen, die aan ons blad op eenigerlei wijze meewerken; een feest, daarvan zijn wij overtuigd, waarbij ook onze lezers hem In gjedaohten nog .bun gelukwenschen doen toekomen." De Deputaten-vergadering van de An- ti-BfivoIutionnairé partij zal ditmaal gehou den wordem op Donderdag 21 April 1913, te Utrecht. („Stand.") De vier leerlingen van de Middelbare Koloniale Landbouwschool te Deventer, aan wie onlangs wegens verregaande baldadigheden de bijwoning van de lessen tijdelijk was ontzegd, zijn thans bij miniate- rieele beschikking voorgoed van de school .verwijderd. De Amsterdamsche gemeentetram heeft van 1 Januari tot en met 31 December 1912 87,589,600 passagiers vervoerd. Over hetzelfde tijdvak in 1911 wer den 78,521,600 passagiers vervoerd. Den Nieuwjaarsdag zijn er 282,600 passagiers vervoörd, tegen 280,600 op 1 Januari van liet vorige jaar. De staatscommissie voor de verdedi ging van Ned.-Indië, die in het laatst der vorige week tweemaal bijeenkwam, is uit eengegaan met hét voornemen, nog eenige vergaderingen te houden alvorens haar rapport vaat te stellen, De „Zwolsohe Ct." meldt, dat de heer G. Oosterbaan, inspecteur van de Volksgezondheid te Zwolle, 1 Februari wordt" overgeplaatst naar Den Haag. De heer Oo6terbaan heeft, naar het blad ver der bericht-, verzocht voor de betrekking van hoofd van den geneeskundigen dienst te Amsterdam niet verder in aanmerking te komen. Hij wordt te Zwolle in zijn functie opgevolgd door dr. IL N. Mj. Eijkel, arts te Didam. Naar „Het Weekblad", het anti-rev. orgaan te Zaandam, verneemt-, zal den heer J. E. W. Duijs, lid der Tweede Ka mer, lid der Prov. Staten van Noord-Hol land, wethouder en propagandist der S.-D. A.-P., een assistent worden toegevoegd in den persoon van den heer J. de Kieft, op een kantoor te Amsterdam werkzaam, en thans nog te Bussum gevestigd, waar hij voorzitter is der S.-D. A.-P. Zijn hulp zal zich voorloopig uitstrekken tot het werk als propagandist. Later zou hij natuurlijk ook vpór oen benoeming tot gemeente raadslid in aanmerking komen. Op Donderdag 5 Januari 1888 werd de 53 belangstellenden, die onder vooTzittersohap van mr. C. J. Sickesz in de Groote Sociëteit te Arnhem vergaderden, béöiéten tot oprichting van den Neder- 'riandschen Heide-Maatschappij. De Maat- "ëÖhalppij zal dus a.s. Zondag 25 jaar hebben bestaan. Het stoffelijk overschot van wijlen mr. A. J. Karseboom, raadsheer in het Ge rechtshof te Amsterdam, is gisteren van het Weeeper&tation per Staatsspoor naar Dieren vervoerd, om daar te worden bijge zet. Een groot aantal rechterlijke autori teiten, onder wie mr. B. Simons, president van het gerechtshof, mr. P. de Josselin de Jong, advooaat-generaal en mr. C. Baart de la Faille, officier van justitie, waren aan het 6tation aanwezig. Naar het ,,0-entr." verneemt, is het «voorloop^ verslag op het. ontwerp-Bak kerswet van de heeren Aalberse o.» in het begin van deze maand te wachten. Openbare vergadering van den Baad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, op Woensdag 8 dezer, des voor middags te 11 uur. Het Kamerlid jlir. Van Doorn, op reis naar Indic, heeft zach langs radio-telegra- fischen weg op de hoogte kunnen stellen en houden van het verloop van de ernstige ziekte (longontsteking) zijner echtgenoote. In Colombo ontving hij het bericht van haar overlijden. Thans is bericht ontvangen, dat de beer Van Doorn zijn reis afbreekt en naar Ne derland terugkeert. Het hoofdbestuur van het Nederlandsch Onderwij-zera-Genootschap heeft zich tot de Koningin gewend met eerbiedig ver zoek, maatregelen £e beramen om alsnog aan de weduwen van vóór 1 Januari 1906 overleden of gepensionneerde onderwijzers bij het openbaar en het bijzonder lager onderwijs van overheidswege geldeiijken steun te verleenen. In een adres aan de Tweede Kamer verzoekt genoemd hoofd bestuur het van overheidswege verleenen van geldeiijken steun aan bedoelde wedu wen zooveel mogelijk te bevorderen. Gedep. Staten van Overijsel hebben, aldus meldt de „Zw. Ct.", tot de gemeen teraden in die provincie een circulaire ge richt betreffende de bezoldiging der onder wijzers, mede naar aanleiding van een verzoek van de gewestelijke Propaganda- oommis&ie van het Nederlandsch Onder wijzers Genootschap; Gedep. Staten noo- digen daarin de gemeenteraden met aan drang uit, aan de salarieering der onder wijzers hun volle aandacht te wijden en ernstig te overwegen of deze salarieering in hun gemeente, ook vergeleken met die van andere ambtenaren en gelet op het groote belang van het Onderwijs, wel aan billijke eisohen voldoet. Jhr. mr. F. Beelaerte van Blokland, onze gezant in China die in het begin van Februari zijn standplaats Peking zal ver laten om zijn verlof in Europa door te brengen, heeft opdracht ontvangen om, alvorens naar het moederland te vertrek ken, een dienstreis te maken in Ned. Im- dië, ten einde persoonlijk met de Indische regeering eenige Chineeeohe aangelegen heden te hespreken. Zijn tijdelijke plaate vervanger te Peking, graaf Yan Limburg Sty rum, vertrekt eveneens in het begin van de volgende maand naar zijne stand plaats. Nu het nationaal comité, dat zich af schaffing van den bakkersnachtarbeid ten doel stelde, ontbonden is, heeft zich een voorloopige oommiss'o gevormd, welke ten doel heeft de voorstanders der afschaffing van dien nachtarbeid opnieuw te vereeni gen en samen de actie te beginnen. Den 15 Januari zal in het Haagsche Koffiehuis te Utrecht een bijeenkomst plaats hebben, waar men de vereeniging hoopt te stich ten. De heer H. B. F. van Bossum, Yal- okenierstraat 49 te Amsterdam, toekende den oproep namens een voorloopige com missie. Hoofdingelanden van het waterschap Beemster hebben f 3000 beschikbaar ge steld voor de stichting eener inrichting van algemeen nut, als blijvende hulde aan de nagedachtenis der mannen van 1612, door wier toewijding het „Beemster-meer" is herschapen in een vruchtbaren polder. Mén zal trachten een gebouw te stiohten, ingericht voor het onderwijs in land- en tuinbouwk. en landbouwhuishoudkunde. De bedoeling is in den: gevel de busten te plaatsen van Leegh water en Yan Os. De verkiezingen onder het personeel der Staatsspoor voor leden en plaatsver vangende leden in do commissie van bij stand, voor-het Pensioenfonds, had tot re sultaat, dat gekozen werden de heeren Jos. M. J. Koning, commies te Boermond, als lid en J. M. de Koning, adjunct-commies te Utrecht, als plaatsvervangend lid (le den der Christelijke organisaties)mr. J. A. Bosenveldt, commies te Utrecht, als lid, en H. J. W. van Beugen, adjunct-commies te Amsterdam, als plaatsvervangend lid, (leden der Nederlandeche Vereeniging van .Spoor- en Tramwegpersoneel)H. J. van Braambeek, commies te Zutphen, als lid, en P. C. Orgens, voorman-rangeerder te Nijmegen, als plaatsvervangend lid (leden van de z.g. gesloten minderheid in de Ne derlandsch e Yereeniging) De gisteren gehouden receptie ten kantore van de firma A. van Hoboken Co. te Botterdam, was den ganschen dag zeer druk bekocht. Te midd'ep van groen en bloemen ontving de gouden jubilaris. Tot degenen, die hem kwamen gelukwenschen, behoorden de burgemeester mr. A. R. Zimmerman, een deputatie uit de Kamér van Koophandel en Fabrieken, de Rotter- damsche combinatie van koffiemakelaars in haar geheel, een deputatie van het Hoog heemraadschap Schieland en tal van han delsvrienden, notabelen, enz. Yoor een grossier in vleesch te Rot terdam zijn gisteren bij wijze van proef uit Londen aldaar aangebracht 20 aldaar ge slachte runderen (inheemech ras). Zondag volgt de tweede zending. Indien de proef gelukt zal de invoer wel geregeld plaats hebben. ALPHEN. 2 Jaruiari en nu reeds een uitvoering, wel een goed begin dus. Do muziekverecniging „Arti et Religioni" gaf n.l. gisteravond in de zaal van het Nuts. gebouw een uitvoering. De zaal was ge heel bezet, want men weet wel, van Art! is wat goeds te verwachten. Daar de voor zitter der Vereeniging door familieomstan digheden verhinderd was te komen, heette de secretaris, de heer Baane, alle aanwezi gen, zoowel donateurs, als afgevaardigden der zusterverenigingen en verdere belang stellenden hartelijk welkom. Een ieder ge noot van de prachtige muziek, die zoo zui ver en met gevoel ten gehooro werd ge bracht. De verschil Lende nummers werden verdienstelijk gespeeld, de nieuwe stukken gaven blijk van de studie dor leden en de toewijding van den bekwamen directeur, den heer W. J. Smolders, onderkapelmees- meester 4de Reg. Inf. te Ledden. Ter af wisseling gaven de heeren Elkan Hangjas, violist, en Joh. Zandbergen, pianist,, even eens uit Leiden eenige nummers ten beste. Het stormachtig applaus, dat hun ten deel viel, is zeker wel het beste bewijs, dat hun spel zeer in den smaak der aanwezigen viel. De heer Baane was aller tolk toen liij 'dankte voor hetgeen ten gehoore was ge bracht. Na het zingen van Ps. 1502 Idantote de heer v. d. Berg de Vereeniging en haar directeur voor de genotvolle uren, terwijl hij een opwekkend woord sprak tot alle aanwezigen om de Vereeniging niet alleen financieel, maar ook daadwerkelijk te steu nen. Met dankgebed werd deze welgeslaag de, muzikale avond gesloten. HAARLEMMERMEER. Tot diaken der Ned.-Herv. Kerk te Abbenes is ge kozen de heer A. Kroes, aldaar. Mej. Van der Hor, tijdelijk onder* wijzeres aan school 1, is benoemd aan do o. 1. school te Geervliet. HAZERSWOUDE. Gisteren herdacht het hoofd der openbare school alhier den dag dat hij 40 jaar geleden als onderwijzer bij het openbaar onderwijs in dienst trad. De vele vlaggen gaven aan de dorpsstraat, een feestelijk aanzien en hoewel dit jubi- leum niet met de Hazerswoudsche sahool in direct verband staat, ging de dag met onopgemerkt voorbij. De heer YYalpoort was des morgens al zeer vroeg van Bloe- mendaal gekomen en bood den heer A. Fortgens met een toespraak die getuigde van warme liefde voor 't openbaar onder wijs en hooge waardcering van den jubila ris, namens mevrouw de Douairière Visser van Hazerswoude een prachtig gouden re- montoire-horloge met toepasselijke inscrip tie aan. Een aantal voorstanders van het openbaar onderwijs in deze gemeente kwa men bij monde van den heeren J. Dekker, C. van der Hee en J. Vellekoop, den heer Fortgens een wandelstok met gedreven zil veren handvat of knop aanbieden. Met een gevoel van groote waardeering en, irrniga dankbaarheid werden deze geschenken aanvaard. HOOFDDORP. Onder zeer groote bes- langstelling is hier het 25-jarig bestaan der Chr. School herdacht. De schooUcN kalen waren geheel gevuld met belangstelt lenden. Na een openingswoord door den voorzitter, waarin de aanwezigen en voor* namei\jk de genoodigden van elders har* telijk welkom werden geheeten, werd door liet hoofd der School, den heer Pos, oen, overzicht gegeven van 'do geschiedenis dei zer inrichting van af de wording of «rich* tiiig der school tot op heden, hetgeen aar» dige momenten opleverde. Vervolgen» voerde nog het woord mr. Slob, yurge* meester dezer gemeente, namens het be stuur der gemeente, en de heer Bijleveld. uit Amsterdam, inspecteur van het Chr.- onderwijs en ten slotte werd de ry deïl sprekers gesloten door den heer S. Zijp te Hoofddorp namens de oudleerlingen» Er was buitengewoon veel belangstelling, HILLEGOM. Na een maand rust onga* veer, is de tooneelwedstrijd van ^Vondel-*' gisteravond weer in café „Flora" alhioi hervat. De Amsterdamsohe vereeniging1 „Justus van Maurik" trad voor het voet licht met het tooneelspel „Weldoeners dec Menschheid" door Felix Philippi en het blijspel „Hagenaars in Pension," van H. P» Het eerste, een drama, werd met gevoel gespeeldhet maakte diepen indruk. Het blijspel bracht de lachspieren in beweging.; KATWIJK AAN DEN RIJN. De ge* meenteveldwachter R. Wagter is met in* gang van heden overgeplaatst van ICaN wijk-aan-Zee naar hier. NOORD WIJK. Gisteravond bleek dr concertzaal van het „Hof van Holland" te klein, om allen te bevatten, die kwamea zien naar de bioscoopvoorstelling ten bate van het Roode Kruis, gegeven door den heer S. Verhoeff Jr. Een groot deel der bezoekers moest zich tevreden stellen mol een zitplaatsje in de aangrenzende restan-» ratie-zaal. De heer Zemrowsky had zijn zaal beschikbaar gesteld, doch voor. het overige werd alles bekostigd door ds. S< Verhoeff, die bij den aanvang der voorstel* ling wees op dé ellende, die er geleden, wordt door zieken en gewonden op het oorlogsveld. Hij dankte allen, die door,-, milde bijdragen hem in staa,t hebben ge* steld, om namens Noordwyks Ingezetenen! het Roode Kruis een flinke som te zen* den. Zooals bekend, mag worden veronder* steld, heeft de heer S. Verhoeff Jr. een! eigen bioscooptpestel, een electrische bios coop, waarin zelfs het afrollen der films door electridteit bewerkstelligd wordt. Ds. Verhoeff had gezorgd voor een keur* collectie films op allerlei gebied. Allen hebben met spanning getuurd naai! het doek. Er was maar één roep over de( duidelijkheid der mooie tafereelen. Tijdiens het afrollen van sommigs films en ook in de korte pauzes deed de heer L. J. Beuk goede pianomuziek hooren. We mogen ds. Verhoeff en diens zoon wel dankbaar zijn voor de gelegenheid,- ons geboden, om het nuttige mét het aam gename te vereenigen. Hedenavond geeft ds. Verhoeff in „Ons Huis" te Noordwijk-aan-Zec wederom een voorstelling voor hetzelfde doel, met gc-. heel nieuw programma. Hem zjj hulde voor zijn mildheid! De opbrengst van ds gisteravond gegen LOUISE B. B. Nadruk verboden). 18, Tante Savernius was niet bestand tegen culk vleien en r,ij zong, zij deed haar beet. Zij stond met den rug uaar Robert, daar door tag eij niet, hoe hij niet haar,.maar het „pianofactotum" als met de oogen .verslond. Maar over zyn lof behoefde tante Saver nius niet to klagen, die was overvloedig ge noeg. Hij bad om nog meer muziek, maar feaj wilde niet» meer geven. „Kom," zeide zij, «het is genoeg ge feest voor vandaag veel liever praat ik nu wat met je, nu je er toch bent. Ga daar ritten op je gewone plaats, dan kunnen wij gezellig babbelen, terwijl juffrouw Hel mond voor ons spelen zal; zij doet het veel beter dan ik. U wilt toch wel, juffrouw Helmond Die vraag was natuurlijk niets dan een irorm. Robert onderschepte den verlangen den, steelsgewijzen blik, dien juffrouw Helmond op de pendule wierp. Vier uren! En tot vijf uren had zij haar tijd, en daar mede haar wil, haar wenschen, verkocht aan mevrouw Savernius, die zoo goed be taalde. En het kleine juffertje antwoord de met een berustend stemmetje: „Wat Vilt u dat ik spelen zal, mevrouw V „O wat u wilt juffrouw Helmond de een of andere «rêverie'' bijvoorbeeld." Met dezelfde onderworpenheid zocht juf frouw Helmond de muziek uit en zette zich voor den mooien vleugel. Zij speelde heel bedaard, zichzelf volkomen meester, althans in de oogen van Robert Savernius, die geen verstand van muziek had, maar die uit woede over zooveel onuitgesproken hooghartigheid in de houding van een pianojuffer, zooveel overdreven innigheid legde in zijn flirt met Adèle Savernius, dat «tante" Savernius er door in de wol ken kwam en de geheele wereld wel aan het hart had kunnen drukken. En terwijl zij koosden samen, zat daar dat stille figuurtje aan de piano, plicht matig raakten de koude vingers de ge hoorzame toetsen, er een onderworpen zacht geluid uit voortbrengend. Robert zag naar het hoogst eenvoudig blauw serge kleedje, dat de tengere gestalte nog jonger deed schijnen, naar het bleeke, vermager de gezichtje, de donkere schaduwen onder de oogen... alles in dat uiterlijk sprak van leed, tranen... Plotseling, midden in een nocturne, etaakten de kleine vingertjes hun spel, het tengere figuurtje in het blauw stond op en keerde het onderworpen gezichtje naar de groep bij het vuur, geen blik echter viel op Robert Savernius. „Hoe is het juffrouw Helmond, speelt u niet meer?" vroeg mevrouw Savernius, als ontwakend uit een zoeten droom, waar in de muziek van het factotum en Robert's woorden haar gedompeld hadden. Beslist, met iets als verademing in de stem, antwoordde juffrouw Helmond: „Het heeft vij-f uren geslagen, mevrouw." „Nu al l" riep mevrouw verrast. Eventjes kwam om de fijne mondhoeken van het meisje een bitter glimlachje, maar de lippen zeiden bedaard: „Ik mag stel lig gaan1?" „Ja zeker, dag juffrouw Helmond, ik dank u voor uw spel. Tot Woensdag, niet waar?" Juffrouw Helmond boog, precies als dien eersten keer, dat Robert haar ontmoette in deze kamer. En evenals toen, deed zij weer, alsof zij hem niet zag, en hij stond nu niet op als toen, om haar toch te groe ten. Hij hield zijn oogen strak naar den grond gericht en zoo zag hij haar voetjes als altijd in keurige schoentjes, maar op de wreef stonden een paar nieuwe strikjes van stug breed lint, wijd uit, stijf, trotsch, onverzettelijk... Hij beet zich op de lippen. Niet juffrouw Helmond, die nu bedaard naar de deur stapte, leed op dat oogenblik het meest van de twee, maar hij, die van de liefde een scherp wapen maakte, dat als met een weerhaak slechts dieper drong door de hand van hem, die het zoo meedoogen- loos smeedde. Toen Robert Savernius juffrouw Hel mond eens teruggezien had, verlangde weer geheel zijn hart naar „Victoirel" Nog altijd zichzelven wijsmakend dab hij het altijd deed om haar te plagen, ging hl) den volgenden Woensdag naar tante Savernius.- En weer, in dat keurige salon, speelde men hebzelfde spelletje. Alweer die onver wachte overval. Maar juffrouw Helmond schrikte niet meer, iets in haar nu zoo kouden blik zeide hem, dat zij hierop voorbereid was geweest. Zij zag nog blee- ker als het kon, maar zij bleef even moe dig en, uiterlijk onverschillig, spelen, als den vorigen keer, terwijl Robert in genoe- gelijk tete-a-tete bij het vuur zat met „Adèle" Savernius. Hij telde de dagen, de uren, voor weer de Zaterdag kwam, maar toen hij vol hoop het huis in de Surinamestraat betrad, klonk hem geen accoordengeruisch meer tegen. Verwonderd besteeg hij de trappen, waar nog altijd voor hem het visioen rweefde van een paar waaghalzerige klei ne voetjes, en betrad het salon. Daar was tot zijn groote teleurstelling niemand, dat wil zeggen, tante Savernius richtte zich uit haar „bergère" voor het vuur en kwam hem met een stralenden glimlach en uit gestoken hand te gemoet, maar juffrouw Helmond was er niet en hij voelde zich bij die ontdekking als een veldheer, die een slag verloren heeft. Met heel goed gespeelde lichte verwon dering zeide hij tegen tante Savernius: „Ik dacht u spelende te treffen, lieve... tante"; het „Adèle", wilde hem nu niet van de lippen. Gelukkig bemerkte zij het niet want er scheen iets gebeurd, dat haar zichtbaar hinderde. „Verbeeld jet" riep zij, „dat kleine nest, dat hier. altijd kwam spelen die juffrouw Helmond... zo heeft voor mijn lessen be dankt! Mij die haar zoo goed betaalde!" Hij lachte, een beetje al te luidruchtig. Al te zorgeloos zeide hij: «Zij heeft mis schien een erfenis gekregen." „Het mocht wat, een erfenis!" antwoord de tante Savernius, te veel met het geval vervuld om nauwkeurig te letten op zijn gezicht, dat plotseling zoo betrok. „Ik be greep niets van haar kort, koel briefje: „door een andere bestemming aan de Woensdagen' en Zaterdagen, ben ik voortaan verhinderd (tot mijn leedwezen), bij u te komen muziekmakenIk was er heel onaangenaam door getroffen, het is nonsens, maar ik had me werkelijk ge hecht aan dat kleine, aardige ding, dat zoo pittig en toch zoobescheiden was in haar optreden, je zoudt zeggen bepaald een echte dame. Vroeger kon ze zoo levens lustig zijn, om een niets zoo kinderlijk hartelijk lachen. Ze legde zulk een aardi- gen ijver, in wat ze haar „plicht' noemde. Maar ze is vreemd geworden in de laatste maanden, stil, in zichzelf gekeerd. Haar werk bleef goed, maar zoo werktuige lijk... Ik ben na ontvangst van dat briefje naar haar toegegaan. Als het een ander geweest was, zou ik het niet gedaan heb ben, maar zooals je weet, ik hield van het aardige ding en ik wilde eens weten, wat dit alles toch beduidde. Gunstwat- woont dat soort menschen eenvoudigEn dan spreek jij van een erfenis. Ik vond haar in een grooten, krakenden stoel, uitgeput. Zij was ,,op!" Die zenuwzieke juffrouw, dio zij moet. bezighouden op de andere mid dagen, wordt al lastiger, zoo woelig, zij kwam er juist vandaan. En op mijn vraag, waarom zij niet meer komen kon bij mij, antwoordde zij, dat het pianospelen haar te veel vermoeide. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1913 | | pagina 1