N°, 16213 Zaterdag 28 December. to. i912. Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (2[on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. De Nieuwjaarswensclien Offieieele Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. LEIDSCH DAG-B PRIJS DEB ADVERTENTIEN: Van 18 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. örootere lettere nau plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oente contantelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoasaeeren wordt/'O.OS berekend. PRIJS DEZER COURANT: Vaer Leiden per week 9 Cents i per 3 maanden .IJS!/ 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd aijn 1 1,30. Franco per poet i 1.65. welke worden opgenomen in het „Leldsch Dagblad" van Dinsdag (Oudejaarsavond) 31 December, kosten 25 ets. per adver tentie, indien zJJ worden aangeboden tot en met Maandag 30 December. Na dien tyd kosten deze advertentiSn 50 Cents. Buiten Leiden wononden kunnen poatwiseel renden en de advertentie op het strookje echrtJven. Directe Belastingen. D© Burgemeester van Leiden brengt ter algemeeae kennis, dat aan den Ontvan ger der Directe Belastingen aldaar is ter hand gesteld het kohier der Belasting op bedrijfs- en ander© inkomsten No. 17 van den dienst 1912-1913, executoir verklaard den 27sten Dec. jl. en herinnert den belang hebbenden aan hun verplichtingen om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. Loco-Burgemeester. Leiden, 28 December 1912. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeen© kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen zijn ter hand ge steld de kohieren der Personeele belasting No. 22 en 23 van den dienst 1912, execu toir verklaard 27 December jl. en herin nert voorts den belanghebbenden aan hun ▼erplichting om den aanslag op den bij de ,Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, J. A VAN HAMEL, Weth. Loco-Burgemeester. Lelden, 28 December 1912. Leiden, 28 December. Gistermiddag te plm. halfvier verga derde het Bestuur van de Leidsche IJs club, niet zooals gewoonlijk in de „Turk," !doch nu in het nieuwe, bijna voltooide restauratiegebouw op de ijsbaan. Het doel dezer vergadering was de of fieieele aanvaarding vam het gebouw. Nadat door de aanwezige bestuursleden het gebouw was bezichtigd, sprak de voor zitter, prof. dr. P. Th. L. Kan, een waajr deerend woord, allereerst over het ge bouw, dat hij roemde, zoo wat lokaliteit betreft, alsook wat het uiterlijk aanzien aangaat. Spreker dankte hiervoor in de eerste plaats den secretaris, den heer Ch. van Spall, die de zorg voor den bouw op zich had genomen en met behulp van den heer 'J. Vallentgoed de plannen gemaakt had en 1de uitvoering geleid. De aannemer J. Dietz met den schilder Jv v. Doornen werden eveneens gehuldigd vpor de wijze, waarop zij hun werk hadden uitgevoerd, waarna de voorzitter een dronk Instelde, waarin hij nogmaals allen huldigt !de die hadden medegewerkt aan de tot-: ptandkoming van dit gebouw. De heer Ch. van Spall dankte, ook na mens de heeren Vallentgoed, Dietz en Van Doornen, den voorzitter voor zyn waar- ideerende woorden, herinnerde aan de wel willende medewerking der bestuursleden bij de ver betering, zijn er plannen en sprak iden wensch uit, dat deze tent spoedig in gebruik mag worden genomen door de vele vroolijke gasten, die de yssport In zoo'n ruim aantal bezit. Den beschrijving van het gebouw zul len wij maar niet geven, doch met den, secretaris wenschen dat spoedig de be kende vlaggetjes der Leidsche IJsclub mogen prijken op onze trams, waardoor ieder in de gelegenheid gesteld wordt deze nieuwe tent met veranda zelf in pogen-, schouw te kunnen nemen. Den lsten Januari a.s„ hoopt de chef-kruier J. Lina den dag te herdenken, dzt hy 25 jaar geleden bij de H. IJ. S.-M. Werd aangesteld in zijn tegenwoordige functie door den toenmaligen stationschef,, iden heer De Bruyn. Voor het beroep bij de Ned.-Herv. Gemeente te Hoógersmilde heeft bedankt de heer J. C. Hooyer, cand. te Nieuw veen. In de jongste huishoudelijke vergade ring van de afdeeling 's-Gravenhage der S.-D. A.-P., welke vergadering andermaal was gewijdt aan de klacht over het bezoe ken door 4 Boe.-democratische raadsleden van het avondfeest van den burgemeester, e:ou naar men verneemt, na debat bij motie besloten zijn te dezer zake over te gaan tot de orde van den dag, zoodat de verga dering zich van een uitspraak in deze ont houden heeft. Naar aanleiding van de in de drie districtsvergaderingen van de Nieuwe Vrij zinnige Kiesvereeniging 's-Gravenhag© go- houden stemmingen heeft het hoofdbestuur van deze kiesvereeniging voor de verkie zing van een lid van de Provinciale Staten (vacature-Ruysch) een lijst van voorloo- pige oandidaten opgemaakt, bestaande uit de heeren dr. B. A. P. van Dam, Joh. 0. Hoos, mr. P. Rink en mr. S. K. D. M. van Lier Door het gerechtehof te 's-Gravenhage is, ter vervulling eener vacature van raada- heer in haar college, de navolgende alpha- betische lijst van aanbeveling opgemaakt: mr. F. M. C. E. Koksma, vice-president der arrondissements-rechtbank te Rotter dam; mr. P. Polvliet, rechter in de arron dissements-rechtbank te s-Gravenhage; mr. L. E. Visöer, vice-president der ar rondissements-rechtbank te Rotterdam. B. en Ws. van Den Haag hebben than® den gemeenteraad een plan aangeboden voor de beplanting van het Plein. Hun be doeling is, een beplanting in te richten, waarbij alle thans aanwezige boomen wor den gerooid, aan de Noordwestzijde een dubbele rij ©n aan de andere drie zijden een enkele rij boomen wordt geplant, en rondom het standbeeld een plantsoen wordt aangelegd. Bij de gedachte boom- beplanting kunnen de tramsporen ongewij zigd blijven. De kosten van dien gewijzig- den aanleg zullen ongeveer f 6500 bedra gen, daarmede begrepen die voor aan schaffing van een hekwerk rondom het plantsoen bij het standbeeld. In den ouderdom van 80 jaren ia te 's-Gravenhage overleden de heer M. A. van Rhede van der Kloot, oud-referenda ris bij het ministerie van Koloniën. Te Amsterdam, waar hij bij familie vertoefde, is overleden de heer J. A. van Eijk Bijleveld, ingenieur bij de Rijks-com missie voor grondmeting en waterpassing te Delft. Als bewijs dat de grond aan een yer- breede Leidschestraat te Amsterdam een bijzonder hooge waarde zou vertegenwoor digen, kan wel het feit dienen, dat, naar het „Makelaarsweekblad" vernam, een perceel van het Koningsplein dezer dagen in andere handen is overgegaan tegen den prijs van f 2500 per vierk. M. De heeren W. E. van Kervel, hoofd inspecteur van bet voerwezen, en C. Bak ker, inspecteur van het hoofdbureau van politie te Amsterdam, zijn Dinsdagavond teruggekeerd van de reis door Duitsch- land, welke zij, in opdracht van den bur gemeester hebben gemaakt om de ver- keerstoestanden in verschillende Duitsche steden te beetudeeren. Him waarnemingen zullen zij in een rapport aan den hoofd commissaris neerleggen. Uit de Diamantnijverheid. Het aan tal werkloozen in de diamantnijverheid is in de afgeloopen week van 3383 tot 3415 gestegen. Op de sigarenfabriek „Alvana", te Tiel is een staking uitgebroken. De direo- tie heeft verklaard, d© door de werklie den geëischt© loonsvorhooging niet te kun nen toestaan en d© fabriek op 30 dezer te zullen sluiten. H. M. de Koningin heeft een gift van f 2000 bestemd voor het Fonds voor. nood lijdende kerken en personen van de Ne- derlandsche Hervormde Kerk. Te Breukelen zijn voor 't lidmaatschap van de Provinciale Staten van Utrecht (vacature-jhr. mr. Sandberg), officieel candidaat gesteld de heeren C. P. de Groot (chr.-hist.) te Abcoude-Baambruggemr. Thomassen Thuessink Van der Hoop van Slochteren (chr.-hist.), burgemeester van Breukelen, en A. A. van Vloten (lib.), te Maarsseveen. Blijken^ een mededeeling in „Het Volk" trekt de heer H. Sneevliet, de ge royeerde oud-voorzitter van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, zich de finitief uit de arbeidsbeweging terug althans voor geruimen tijd en gaat hij binnenkort naar Indië. Naar „Tubantia" verneemt, heeft wijlen de heer H. H. Jannink den 27sten November j.L overleden, aan de vereeni- ging „Ziekenzorg" te Enschede f 4000 ver maakt. In „Vrijzinnig Christendom", het blad van de vrijzinnige Hervormden te Leeuwarden, deelt de heer J. ten Brug- genkate mee, dat aldaar, evenals een jaar geleden, weer een godsdienstoefening zal worden gehouden, waarin vertegenwoor digers van verschillende kerkgenootschap pen en richtingen het woord zullen voeren. De samenkomst is bepaald op 6 Januari, des avonds te 8 uren. Zij zal worden ge opend door dr. D. Vorenkamp, als voor zitter van den kerkeraad der Hervormde Gemeente. Daarna spreken achtereenvol- kens de heeren P. de Buck, evangelisch, J. Timmerman, de orthodoxe voorganger van een vrije Christelijke Gemeente, en P. Zondervan, Doopsgezind predikant, die moderp is. ALKEMADE. De Raad dezer gemeenbe 'zal vergaderen op Maandag 30 December a.s- des namiddags te 6 uren. HAZERSWOUDE. Den lslen Januari as. 'zal heb 25 jaar geleden zijn, dat de post bode D. Sonneveld, thans als zoodanig werk- Jzaam aan den Ringdijk alhier, bij de ad ministratie der poeterjijen en telegraphic in 'dienst werd gesteld. Het moge den ijverigen jubilaris niet aan blijken van belangstel ling op dien feeetdag ontbreken. Benige ingezetenen dezer gemeente zlijn de dupe geworden van een sluwen turfhan delaar. Hij verkocht zijn turf tegen 6 guL den de duizend, dooh, als de geleverde hoe- Veelheid nageteld werd, ontbraken er zoo- Veel turven, dat do parijs minstens het dub bele bedroeg. Er schijnt werk van de zaak te worden gemaakt. Weer hoeft men een nieuwe Veroemi- ging opgericht en wel van meisjes tussohon 12 en 16 jaar. Reeds 22 hebben zich als lid opgegeven. De nieuwe vereeniging, die uitgaat van Gereformeerde aijde, zal hoogst waarschijnlijk ook aan Hervormde zijde spoe dig een zusterkring vinden. De leidstar van de eerstgenoemde medsjesveroeniging is mie- vrouw Bouma. HILLEGOM. Gisteravond vergaderde de ijsclub „Hillegom" in Hotel Sistermans al hier. De opkomst was niet groot- De no tulen der vorige vergadering werden goed gekeurd, evenzoo hot jaarverslag en de re kening en verantwoording. Uit d$ze bleek het volgende: aantal leden 89, donateurs 6, batig saldo in totaal f 400. De gereedschap pen verkeerden in goeden staat, aan arbeids loon was uitgegeven f26 en de gemaakte plannen voor het afgeloopen jaar konden we gens gemis aan ijs niet ten uitvoer worden gebracht. De aftredende bestuursleden, de "heeren G. J. van Waveren, M. Koek, R. van Waveren-Hoogervorst en J. J. A. van der Starre, werden allen herbenoemd. Na de rond vraag werd de vergadering gesloten. De vereeniging „Hulp in Nood" heeft in haar ledenvergadering van gisteravond in café „Flora", wegens aftreding van het be stuur, tot bestuursleden gekozen de heeren Jac. Staats, J. C. L. van der List, M. "Wal kers, F. de Groot, Th. J. G. Paridon en Th. van Lierop. Tot leden der commissie, be last met herzien en wijzigen van het regle ment, werden benoemd de hoeren J. v. d. Los, C. F. Burgers, O. J. L. v. d. List, J. Koop, M. van Ruilen en Th. Paasen. Het verzoek van den bode om loonsverhooging word tot een volgende vergadering aangehouden. In de plaats van mej. Verkoren, aan wie op verzoek eervol ontslag is gegeven, zijn tot huisbezoeksters der Hillegomsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose benoemd de dames zuster De Man en de cerw. zuster Leonards. De Prolestantsehe Ziekenverpleging al hier zal in Januari a.s. èen wijklokaal in de Hooge werf straat vestigen. De verkiezing van een lid van defn Ge meenteraad, vacature wijlen den heer G. Veldhuyzen van Zanten Sr. is vastgesteld op Maandag 13 Januari 1913. Het ophalen van haardasch en vuilnis Zal met ingang van het nieuwe jaar in plaats van eenmaal, tweemaal per week gebeuren. Ben maatregel, die zeker toegejuiclid zal worden. KAT VVJL JK-A AN-ZEE. In de duinen ten Zuiden van ons dorp overkwam gisteren een elfjarigen knaap een ongeluk, dat nog veel slechter had kunnen afloopen, dan nu het geval was. Men is daar n.l. bezig een stuk 'duingrond, toebehoorende aan deai heer N. P., alhier, af te zanden en daartoe maakt men gebruik van z.g. kipkarretjes, die over rails loopen. Yrijdagmiddag onder schaft tijd het rollend materieel was door de werklieden onder toezicht van een jongen achtergelaten vermaakte een drietal kna pen zich door met de wagentjes te rijden. Dit geschiedde echter onder protest van den bewaker. Dezie trachtte het te beletten door 't overwerpen van een wissel, waardoor het karretje, waarmee gereden werd, op eenige stilstaande karretjes moest loopen. De jon gen, die voorop stond, de elfjarige G. H. zag dit aankomen; hrij begreep, dat, als er een hotsing plaats greep, hij platgedrukt zou worden en sprong dan ook van het voertuig af, Joch niet ver genoeg, zoodat de wielen hem over zijn been gingen en hij aan dit lichaamsdeel een diepe wond opliep. De dok ter, naar wien hij werd getransporteerd, oor deelde overbrenging naar bet Academisch. Ziekenhuis gewen9cht. In dezen tijd dea jaar, als de zeelieden aan wal zijn, worden altijd de meeste huwe lijken voltrokken. Gisteren scheen er aan "het rijden en rossen, dat 's morgens te tien uur al begonnen was, geen einde te komen, de eeno bruiloftstoet volgde op de andere. Niet minder dan aeven paren werden in den eoht verbonden en men deelde ons mee, dat het ©r de volgende week nog meen zullen zrijn. Door de naaikrans „Dcrcaa" zjijn aan zeventien gezinnen, behoorende tot de Geref. Kerk, 120 kleedangstukken verschaft. De Vereeniging, die twaalf leden telt, bestaat thans 21 jaar. Terwijl onze visschersvloot zich gaande weg uitbreidt en ook o. a. in 't volgend jaar weer met vier loggers zal worden ver meerderd, zullen, naar wij vernemen van de vloot der naburige vissc hersplaats Noord wijk, die nu uit twee loggers en vier bommen be stond, de itwee bomschuiten der reederij L. v. cL Deyl publiek worden Verkocht, zoodat het aantal Vaartuigen dier visachersplaata daardoor misschien op vier zal warden ge bracht. LEIDERDORP. Daartoe in staat gesteld door bijdragen van verscliillende lidmaten, was gisteravond in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente voor de kindoren der Zon dagsschool een prachtige kerstboom opge richt. Het gebouw was geheel gevuld dcor de ongeveer 100 leerlingen, ouders en belang stellenden. Verschillende toespraken werden gehouden, liederen gezongen en versnaperin gen uitgereikt. Alle kinderen kregen een geschenkje mede naar huis. Een voor de stich ting „Voordorp" gehouden collecte bracht f 12.50 op. LISSE. Gisteravond werd In heit Hotel „De "Witte Zwaan" de 15de jaarvergadering gehouden van de Hard draverij vereeniging „Lisse en Omstreken." De vergadering wna zeer goed bezocht. De hear G. van dor Veld bracht Verslag uit over de werkzaamheden in het afgeloopen jaar en over de laatst ge houden harddraverij. Daarna werd verslag uitgebracht door den penningmeester, waaruit bleek, dat de ge zamenlijke inkomsten hadden bedragen f3356.69 en de uitgaven f 1644.56; een saldo aldus van f 1712.18. Door de heeren Bam- hoorn, Kroon en Dankelman werd de reke ning nagezien en in orde bevonden, waarna de penningmeester werd gedechargeerd. Daarna werden de periodiek aftredende be- stuursleden, jhr. von Bonninghausen, J. Pijn- acker en D. Guldomond bij acclamatie weer als zoodanig herkozen. In de pla-ata van de heeren A. F. Muller en J. Riggel, die als bestuursleden hadden bedankt, werden ge kozen de hoeren Joh. van der Mey Gz. ejn M. Boelen- Het ledental bedrog 217. Hierna werd de vergadering, na het hou den van een gratis-verloting van £5 stuk® prachtige kamerplanten, gesloten. NOORDWIJKERHOUT. Heden ww- den in de duingronden van den heer Ja^ sen ifit Schiedam, verscliillende grondbo ringen gedaan met het oog op 't onder zoek van de kalkhoeveelheid benoodigtii voor de bollenteelt. Ook aan de noordzijde van het dorp zal bij gebleken geschiktheid begonnen wor den met het ontginnen van groote stukken duingrond. RIJNSBURG. Het was voor de eerste maal. dat de Chr. muziekvcreenlgirig „Euphonia" een uitvoering gaf onder haar directeur, den heer G. W. v. -Velzen, van Leiden. De zaal achter den heer Verbreed was goed bezet, terwijl alles een ordelijk verloop had. De muzieknummers werden uitstekend uitgevoerd, vooral „De Heer ls groot," waarbij de bas en trombone's uit blonken. Voor afwisseling werden eenige samenspraken en voordrachten gegeven, die zeer in de smaak vielen. „Zie je ze vlie gen" had veel succes. (Gisteravond vergaderde de afd. „Rijns burg" van het H. B. G. by de wed, Spruijt, onder leiding van den heer S. Schoneveid, voorzitter. Nieuwe leden wer den niet aangenomen. De aftredende voor zitter, de heer S. Schoneveid werd met bijna algemeene stemmen herkozen; even eens de bestuursleden, de heeren A. den Heijer en D. v. Iterson. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering op 20 Januari a.s. werd besloten bij punt 6 het voorstel van de afdeeling Kwintsheul (het niet zenden van een uittreksel uit het schuldregister en de lijst der geraamde prij zen aan den penningmeester van die af deeling die nog geen contributie heeft afgedragen) te am endeeren, dat alleen aan de leden der afdeeling, die niet betaald hebben, deze zaken niet gezonden worden. Als afgevaardigde voor de algemeene vergadering werd gekozen de heer D. v. Iterson. WARMOND. Doordat een kind van buurvrouw bij haar een steentje door een ruit gooide, geraakte zij zoo in drift, dat zij, daar zij op dat oogenblik aam niets anders hare woede kon botvieren, naar buurvrouws raam liep, en met de woorden, daar heb jy ook wat, met haar hand een ruit stuk sloeg, waarbij zij zich zelfs nog belangrijk aan de hand verwonde en zich, daar de politie de zaak in handen heeft, later nog voor dep rechter zal moeten ver antwoorden» iii WOUBRUGGE. Tot kerkvoogden bij d« Ned. Herv. gemeente alhier zijn herben noemd de heeren P. F. Noordam en W,- A^ Boot, die beiden deze benoeming h-ebbanj aangenomen. Tweeden Kerstdag, des middags en des avonds, vierde het bestuur der Zonn dagsschool „De blijde boodschap" alhier met 'de kinderen in de Chr. school het Kerstfeest. Daar het getal kinderen to4i ruim 170 geklommen was, kon het lokaal niet alle kinderen met hun ouders en be langstellenden te gelijk bevatten en daarom werd het feest in tweeën gevierd. Ouder gen woonte werden de kinderen ruim onthaald en ontvingen keurige boekgeschenken. Uit de giften en bydragen, die door een acht* tal dames waren opgehaald langs de huti zen, blijkt dat de Zondagsschool in de gunst van bijna alle ingezetenen deelt. Prof. Lorentz. Aan het slot van een overaoht, dat de „Revue Scientifique" geeft van de door prof. H. A Lorentx in het College de France gehouden reeks van vijf voordrach ten over de statistische grondslagen der thermodynamica, wordt gezegd: „Wij moeten hieraan nog toevoegen een woord over de buitengewone helderheid, de sierlijkheid van vorm en de fijnheid van taal van den beroemden geleerde. In een vraagstuk waarbij voor de juistheid van uitdruking zoo veel afhangt van d© nuan ces, heeft hij rijn talrijk publiek volkomen weten, te voldoen. Alle natuurkundigen zuL len met ons instemmen waar wij den wensch uitspreken dat deae voordrachten van den Leidaohen hoogleeraar gepubli ceerd zullen worden." Foto-tentoonstelling. De Ned. Natuurhistorisch© vereeniging te Leiden zal in de maand Februari een tentoonstelling houden op het gebied der natuurfotografie. Behalve opnemingen van planten en dieren in de vrije natuur, zal de tentoonstelling ook omvatten allee, wat op het gebied der fotografie dient tot hulp middel bij de studie der natuur. Zoo zal er een afzonderlijke afdeeling zijn voor hemel, fotografie, mioro-fotografie, enz. Nede r landsohe kunst in het buitenland. Voor de kerk te Gladbeok (Westfalen) ia een nieuwe monstrans gemaakt door Jan Brom, te Utreoht. Bij de een jaar geleden uitgeschreven prijsvraag overtrof het ont werp van den Niederlander Meister in ge dachte, samenstelling, vorm en kleurstem- ming, zoozeer die der Duitsche mededin gers, dat aan den Niederlander Meister d« uitvoering van dit belangrijke werk werd opgedragen. De arbeid van onzen landgenoot niet enkel op kerkelijk gebied doch ook en vooral in de wereldsohe kunst wordt in de plaatselijke Duitsche pers zeer geprezen. Sabotage. Qsdurende eeoigen tijd werd van sabotage op de Franschs spoorlijnen niets vernomen, thans echter beginnen de aanslagen op de veiligheid der reizigers opnieuw. BU Monts op zeven K.M. van het station Tours was door een kwaadwillige het sein op veilig gezet, ofschoon de lyn niet vrU was. Had men niet tijdig bemerkt wat er gebeurd was, een ontzaglijke ramp zou het gevolg zlln geweest. Op de HJn van Pontivy naar Mealan ln Bretagne waren even voorbij Berno, zes boomen en een afsluithek van een nabljgele gen akker op de rails gelegd. De machinist van een aankomenden trein zag gelukkig, dat de lijn versperd was en was nog in staat een ontsporing te voorkomen. De politie stelt een onderzoek in naar de laffe bedrijvers van de beide feiten. Ken schipbreuk. Met de pakketboot „Djemnah" z(Jn te Mar seille 145 schipbreukelingen aangekomen, af komstig van de „Salazie", welk schip den 24sten November tijdens een vliegenden orkaan op een koraalrif 40 millen ten zuiden van DiegoSuaroz vastliep. Een ontzettende nacht werd door bemanning en passagiers doorge bracht. De „Salazle', legde zich op zijde, van de acht reddingbooten werden er zes door de razendo golven uit de davids gesleurd. Een paniek maakte zich van de vrouwen meester; een aantal Engelsche passagiers, in de kajuit bijeen, hief het plechtige lied aan, dat het ondorgaan van de „Titanic" zoo mogelijk nog aangrijpender heeft gemaakt Den volgendon morgen bedaarde de storm een weinig, zoodat met de overgebleven red dingbooten de passagiers naar een nabijge legen onbewoond eiland konden gebracht wor den. Hier werden tenten opgeslagen en levens middelen aan wal gebracht, terwijl een ge deelte der bemanning met een zeilsloep erop uit trok om te trachten hulp te vinden, hetgeen na eenigen tyd gelukte.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1