IJinsdag 24 December. A0. 1912. i§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. De Nieuwjaarswensen Officieel© Kennisgeving. No. 16211 LBIDSCH DAGBLAD PRIJS DKR ARYERTENTIEN: V>n 16 regels 1,05. Iedere regel meer f0.17j. Srootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoasieeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Vaor Leiden per week 9 Oents i per 3 maanden 1 l f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. wtlke wot den opgenomen in het „Leldsch Dagblad" ran Dinsdag (Ondejaarttavonel) 31 December, kosten 5 ets, per adrer- tentie, indien z(J worden aangeboden tot en met Maandag; 30 December. Na dien tU d koeten deze adrertentidn 60 Cents. Buiten Lelden wonenden kunnen poetwlssel lenden en de advertentie op het strookje echrjjven. Hondenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter kennis van belaaghebbenden, dat ingevolge art. 2 der verordening rege lende de invordering der plaatselijke direc te belastingen op de honden, ieder houder ran een of meer honden, die aam die belas ting onderhevig zijn, verplicht is daarvan vóór of op den 31sten Januari a.s. bij den gemeente-ontrvanger aangifte fce doen, door inlevering van een behoorlijk iogevuld en door den aangever onderteekend. biljet en dat bedoelde inschrijvingsbiljetten voor bet dienstjaar 1913 kosteloos ten kantore van den gemeente-ontvanger verkrijgbaar rijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. YAN HAMEL, Wethr. Loc. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris, Leiden. 24 December 1912. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen in herinnering, dat den 31sten December e.k. de laatste termijn vervalt vso de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1912, en dat alzoo op den lsten Jan. 1913 den geheelen aanslag moet zijn vol daan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden tilt om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het versohul- 'e ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, .*4 N. C. DE GIJSELAAR, Lj Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Lelden, 24 December 1912, MN DER WET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Genen art. 8, lste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeen© kennis, dat door hen op heden vergunning is ver leend aan de Naamlooze Vennootschap $toomwasch- en str ij kinrichting „De Valk" en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de stoomwa9chinrichting in het per- oeel Aloëlaan No. 2, Sectie L No. 969. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL. Wefch. looo-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 December 1912. Da Havenmeester te Leidén brengt ter ken nis aan belanghebbenden, dat er van af Vrijdag 37 December a.s., te zjjnen kantore Hooge RUndyk 40a, op werkdagen van 11 tot 1 uur 's morgens, wederom gelegenheid zal bestaan ilch op het havengeld te abonneeren. Ter voorkoming van hoogere schatting, is hst aan te bevelen, de meetbrieven mede te brengen. De Havenmeester voornoemd: J. ROMANESKO. Lsidbn, 24 December 1912. Leiden, 24 December. Gisteravond hield de Burgerafd. Lei den en Omstreken van de Zuid-Afrikaan- Sche Vereeniging in de Nutszaal alhier een bijeenkomst, waarin, blijkens aankondiging, de oud-staatssecretaris van Transvaal, de heer W. H. Reitz, een voordracht zou hou den, terwijl de heer Joh. Yisscher aan cie hand van een reeks lichtbeelden een en ander zou mededeelen over Zuid-Afrika. De vergadering werd zeer goed bezocht. Prof. dr. D. C. Hesseling leicide den •pr. met een kort woord bij de talrijke aan wezigen in, daarbij wijzende op diens ver diensten ook daar, waar hij voor (de Hol- l&ndsche taal in Zuid-Afrika heeft gepleit. De heer Reitz begon met een beknopt overzicht van de geschiedenis van Zuid- Afrika en schetste ons daarna Paul Kru ger, na een en ander van diens jeugd te hebben medegedeeld als krijgsman, als staatsman en als staatspresident, om te be sluiten met een karakterschets van dezen merkwaardigen man. De jonge Paul was niet alleen geestelijk, maar ook lichamelijk zeer ontwikkeld en een jager in zijn hart. Op zijn veertiende jaar schoot hij den eersten leeuw en zijn jongelingsjaren zijn vol van jachtavonturen. Tegelijk was hij geboren krijgsman. Op ze ventienjarigen leeftijd werd hij veldkornet of officier en tien jaar later commandant. Hij had een krachtig aandeel in den strijd tegen de Kaffers, die hem kenden als een held, die voor niets bevreesd was. Het le ven van Oom Paul als staatsman is zoo nauw met de geschiedenis van Zuid-Afrika in de laatste helft der negentiende eeuw verbonden, dat dezen te schetsen meteen is een levenschets van den staatspresident. Zoo behandelde spr. achtereenvolgens den burgeroorlog van 18611869, de eerste an nexatie onder president Burgers met de deputaties naar Engeland, waarvan Kruger het hoofd was; den vrijheidsoorlog van 188018S1 en de teruggave der Republiek onder suzereiniteit van Engeland; een woord, dat door de Z.-Afrikaners niet goed werd begrepen, waaruit allerlei is ontstaan, en eindelijk ook den oorlog van 18991902. Na Krugers 20-jarig presidentsschap te- hebben besproken, schetste hij hem ten Blot- te als mensch. Kruger was een streng Cal vinist, doek niettemin een man met gezon den humor. Uit spr.'s karakterschets bleek diepe vereering voor den man, dien hij door persoonlijken omgang heeft leer en kennen. Men houdt mij nu nog voor partijdig, al dus besloot spr zijn luid toegejuichte rede, maar ik ben er zeker van, dat de geschied schrijver eenmaal met mij zal getuigen, dat Kruger voor Zuid-Afrika is geweest: de eerste in vrede, de eerste in oorlog en de eerste in het hart zijner natie. Hierna gaf de heer Joh. Visscher aan de hand van mooie, heldere lichtbeelden een echets van het land en het volk van Zuid- Afrika, die de aanwezigen zeer boeide en bijzonder leerzaam was. Dooi* den Bond van Gemeente-politie beambten in Nederland is, daartoe finan cieel in staatsgesteld; door een van Leidens eerste burgers, aangekocht het perceel Pie terskerkgracht 20, than 9 in gebruik als Doorgangshuis. In het achterste gedeelte zal de drukkerij „Hermandad" worden gevestigd, terwijl er zich een zaal in bevindt, welke zal worden geëxploiteerd als vergaderlokaal. Verder wordt een gedeelte verhuurd ter bewoning Van den bezoldigden bestuurder, den heer G. van Putten, die daar kantoor zal Hou den». Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsahe Zaken is benoemd tot con servator bij het Rijks-Ethnografisch Mu seum alhier de heer H. W. Fischer, gepeu- sionneerd majoor van het Nederlandsch- Indisohe leger en wethouder alhier. De heer A. Dubbeldam, onderwijzer in het bouwkundig teekenen aan de Am- bachts-teekenschool te Katwijk-aan-Zee, is benoemd tob beekenaar bij Gemeente werken alhier. Hij blijft aan die Ambachts- teekensahool verbonden. In Den Haag is geslaagd voor het examen M. O. geschiedenis (K. 8) de heer F. E. J. H. van Hocok, te Katwijk aan den Rijn. Ds. F. G. Hospers heeft Zondag we gens vertrek naar Hillegom afsoheid geno men van de Ned.-Herv. Gem. te WSrkum. Naar aanleiding van Jesaja 21 10b hield zijneerw. een predikatie. Na de predikatie werd ds. Hospers hartelijk toegesproken door den tweeden consulent, ds. Nauta van Parrega, vroeger te Zoeterwoude en door een lid van den kerkeraad. De gemeente, in grooten getale opgeko men, zong den scheidenden leeraar Pb. 121 vers 4 toe. Bij de door het Prov. Bestuur Van Zuid-Holland gehouden aanbesteding had voor het verbreeden van een gedeelte van den Rijksweg van 's-GraVenhage naar Lei den gelegen in de gemeente Zoeterwoude (raming f22,250) het laagst ingeschreven de heer L. Gort, te Haarlem, voor f 21,557. In de te Breukelen gehouden vergade ring der Centrale Anti-Rev. Kiesvereeni- ging is besloten voor de a.s. verkiezing van ee»n lid van de Prov. Staten, vacature-jhr. mr. Sandberg, geen eigen candidaat te stel len. De Christ.-Historischen hebben mr. Thomassen a Theussink van der Hoop van Sloohteren candidaat gesteld. De apothekers te Zaandam hebben una niem besloten met ingang van 1 Januari a. s. hun apotheken des avonds te 9 uren. te sluiten. De neutrale middenstandsvereeniging te Zierikzee heeft zich met groote meerder heid tegen verpliohfce 9-uur-winkelsluiting verklaard en ook met 19 tegen 14 stemmen tegen verpliohte Zmdagssluiting. Vanwege de Gereformeerde Kerken wordt op 8 en 9 April te Amsterdam een congres voor inwendige zending ge houden. Men bericht aan „Heb Volk" dat er vanwege de leiding binnenkort voorstel len zullen worden gedaan, om tot ontbin ding van den Socialistenbond te besluiten. Te Zuidland is overleden, op 80-jari- gen ouderdom, de heer G. M. Loeff, nota- ris aldaar en lid van de Provinciale {Sta ten van Zuid-Holland. B. en Ws. van Vlissingen stellen den Raad aldaar voor, een verordening vast te stellen op het merken van boter in die gemeente; waarbij de gelegenheid wordt opengesteld om boter, die een vetgehalte heeft van ten minste 80 pCt. en in be hoorlijken staat verkeert, te voorzien van een gemeentelijk waarmerk. Tot voorganger van de afd. Brielle van den Nederl. Protestantenbond, is be noemd de heer Mackenzie, proponent al hier. Op een telegrafisch verzoek om hulp van dr. Bierens de Haan voor de 30,000 in Saloniki kampeerende en daklooze Tur ken wier lijden als ontzettend wordt be schreven, heeft de „N. R. Ct." een in schrijving voor hen geopend, die binnen twee dagen f 7078.75 heeft opgebracht. Men meldt ons uit AmsterdamGis termiddag is alhier op den leeftijd van 67 jaar overleden de heer Hendrik Seret. De heer Seret werd in 1815 te Leerdam gebo ren; genoot opleiding aan de Kon. Mil. Academie, werd in 1865 tot 2den-luitenant der artillerie benoemd en in 1872 tot lsten- luitenant bevorderd. In 1882 werd hij kapi tein en in 1895 met den rang van majoor ge- peneionneerdin®1900 werd hij vervolgens bevorderd tot luitenant-kolonel. Sedert 1880 was hij lid der Tweede Ka mer voor het district Gorkumvan 1891'98 lid der Prov. Staten van Zuid- Holland en van 1895'98 lid van den Ge meenteraad van 's-Gravenhage. De over ledene was ridder in de orde van den Ned. Leeuw. De begrafenis zal Vrijdag plaats hebben op de Nieuwe Ooster begraafplaats. De Prov. Bond Zuid-Holland van „Patrimonium" houdt een vergadering op 26 December, te Rotterdam. De agenda vermeldt o.m. bespreking Art. 4c. der Statuten, aldus luidende: Bij verkiezingen voor de Prov. Staten in con tact te treden met Kiesvereenigingen, of door op andere manier die oandidaten te eteunen, waarvan men weet, dat zij in stemmen met „Patrimonium's" Sociaal Program. —Bedankt is voor de benoeming tot hoofd der Ohn school te Sliedrecfrb door den heer A. den Dikken, iioofd te Bodegraven. In de Raadsvergadering te Doorn spijk is gisteren aan den gem.-ontvanger den heer B. Rozeboom, overeenkomstig zijn Verzoek, met ingang van 1 Februari als zoodanig ontslag verleend. De gewone audiënties van de Minis ters van Oorlog ad interim Minister van Marine, van Waterstaat en van Koloniën zullen op Vrijdag 27 December a. s. niet plaats hebben. BODEGRAVEN, Onze vroegere plaatsge noot©, mej. I. M; Boer, thans hoofd der Ten-Hietbrinks-bewaarschool, te Aalten, is benoemd tot directrice eener Fröbelschool te Den Helder. HAARLEMMERMEER, In de Ned.- Herv. kerk te Nieuw-Vennep werd Zondag het 50-jarig bestaan der kerkelijke gemeen te herdacht, onder zeer groote belangstel ling. Het kerkgebouw was geheel gevuld, naar schatting waren 650 personen aan wezig. De plechtige herdenking werd o.m. bijgewoond door ds. Barbae, van Haarlem, ds. Gerfch van Wijk, van Benneb roek, ds. Bax, van Hoofddorp, ds. Wartena, van Scheveningen, en den heer Van der Spiegel evangelist te Abbenes. Het woord werd het eerst gevoerd door de. Van den Bosch, predikant der gemeente, die in een kort woord de wording schetste van den Haar lemmermeerpolder en de stichting der Ned.-Herv. Gemeenten. De kerk te Hoofd dorp werd gesticht in 1857, die te Nieuw- Vennep in 1862. Den 2den Nov. van dit jaar werd in de Herv. Kerk de eerste predikatie gehouden door ds. Tinhout. Tot degenen, die dongen naar de eerste predikantsplaats, het waren er 40, behoor de o. a. ook dr. A. Kuyper. Ds. Van den Bosch sprak vervolgen* naar aanleiding van 2 Koningen 7 vers 9t ,,Deze dag is een dag van goede bood- sohap". Vervolgens sprak ds. Barbas na mens het classikaal bestuur, ds. Hatting, ds. Wartena en ds. Bax, consulent te (Hoofddorp. Hierna werd de godsdienstige bijeen komst door ds. Van den Bosch met dank gebed gesloten. Zooals bekend, is met de komst van het spoor ook een nieuwe regeling inge voerd voor de postbestelling. Hieraan, is groot bezwaar verbonden, dat voor dege nen, die ver van een postkantoor wonen, de avondbestelling zoo heel laat plaats heeft, soms wel te tien urén. In verband hiermede hebben de bewoners van Lisser- broek een adres, geteekend door zeer velen, gezonden aan de directie der poste rijen, ten einde hierin verandering te krij gen. Zij vragen o. a. bestelling te mogen ontvangen uit Lisse, waardoor het euvel der late bestelling opgeheven 210u zijn. Zooals men weet ontvangen de bewoners van het gedeelte onzer gemeente bij Aals meer hun bestelling uit Aalsmeer. Iets dergelijks wen6chen dus ook de L'sser- broekers. Te Nieuw-Vennep circuleert ter tee- kening bij de ingezetenen een adres, dat gezonden wordt aan de directie der H. IJ.-S.-M. Er wordt in verzocht den trei nenloop zoodanig te willen wijzigen, dat een trein uit de richting Leiden te Hoofd dorp aansluiting heeft op tren 1312, die te 9.12 uur v.m. uit Hoofddorp naar Haar lem vertrekt. Er wordt in het adres ge zegd, dat voor het algemeen belang de trein van 6.41 v.m. uit Nieuw-Vennep, rich ting Hoofddorp, te vroeg en die van 9.59 v.m. te laat is. Een trein daartus- schen, vooral wanneer die aansloot op trein 1312, zou een gewenschte verbetering zijn. Te Abbenes vierde de Chr. Jongelings- vereeniging „Oba-dja" in het kerkgebouw der Ned.-Herv. Gem., aldaar, haar 21-jari/ bestaan. Na een openingswoord door den eere-voorziter, den heer v. d. Spiegel, werden de gebruikelijke jaarverslagen ge leverd door den secretaris en den pen ningmeester. Hieruit bleek, dat het leden tal, ondanks vele schommelingen, thans 14 bedroeg, terwijl het financieel verslag sloot met een batig saldo van f 21. Daarna werd heb woord gegeven aan den feestredenaar voor dezen avond, ma joor Wierda, uit Haarlem. Deze- hield een zeer aangename en leerzame causerie over „Het 8olda.tenleven", hetgeen door de vele aanwezigen onder ademlooze stilte en met Achtbaar genoegen werd aangehoord. In de pauze werd gecollecteerd ten bate der Chr. Onderofficiersvereeniging, welko collecte f 8.50 opbracht. Vervolgens werd de avond nog genoeglijk doorgebracht met he>t houden van samen spraken en voordrachten door dd leden der feestvierende Vereeniging, zoodat het reeds ver na middernacht was, toen de ge zellige bijeenkomst uiteenging. HAZERSWOUDE. Den 2den Januari a. s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat d© heer A. Fortgens als onderwijzer in dienst trad, van weikon tijd hij 9 jaren als onderwijzer te Haarlem en 31 jaren als hoofd der openbare school dezer gemeente fungeerde. NOORDWIJK. 't Was per strooibiljet on advertentie aangekondigd, dat gisteravond in oafé „Brakel" vanwege de afd. Leiden dor S.-D. A.-P. zou optreden de heer S. R. do Miranda-, van Amsterdam, candidaat voor de Tweede Kamer van de sooi a al-dem o- oraten in heb district Katwijk. Men had zoo vernamen wij overal liet hoofd go- stooten, toen men pogingen doed, om een zaal to krijgen. En de lieer Brakel zeide gis termiddag zijn zaal ook op. Tot een halfuur vóór de vergadering wisten we niet waar heen, doch toen bereikte ons de tijding, dat de spreker zou optreden in café ,,Van der Horst" to Noordwijk-aan-Zec. De Voorzitter en ©enige leden van da afd. Leiden van de S.-D. A.-P. waren naar Noordwijk-aan-Zee gekomen, en men hoorde vooral to Noord- wijk-Binnen mompelen van „relletjes" <als toen Enka optradkortom, men had kunnen denken, dat er wat broeide. Doch alles heeft een zeer kalm verloop gehad, 't Zaaltje van Dolf van der Horst Jiep aardig vol: men begon mot oen veertigtal, .doch dit groeide tijdens de vergadering tot ongeveer zestig aan. De Voorzitter van de afd. Leiden open de, en doelde mede, dat door inwerking van dorden de hoer Brakel ier toa gekomen was, zijn zaal per slot van Jriekening niet be schikbaar te stellen. Ook de spreker, de hoer Miranda, die heel gemoedelijk voor bet biljart plaats nam, roer de ondervonden togen werking aan, doch vlei de zich er moe, dat deze tegenwerking todh.' den voortgang der socialistische ideeën niet zou kunnen tegenhouden. Hij heeft tot kwart vóór tienen het woord gevoerd. Aan het einde der vergadering verklaar den zich een negental personen belreid om oen afd. der partij op te riohten. Gisteravond vergaderde in „Het Hof van Holland" de (Noordwifksoha) „Oranje- Vereeniging." De voorzitter, de heer A. Dorsman, hceitö het kleine getal opgekomenan hartelijk wol kom. Hij drukte zijn leedwezen uit, dat zoo weinigen hadden gevolg gegeven aan de uit- noodigiDg van het bestuur, niettegenstaande de convocaties op tijd waren verzonden. Ver moedelijk was hot getal vergaderingen op dien avond (vier) hiérvan de oorzaak. £>e notulen werden doorgelezen en onveran derd vastgesteld. De rekening en verantwooiv ding van den penningmeester was door do daartoe gekozen oommissie nagezien en bil monde van den heer A. M. Alkemade werd hierover rapport uitgebracht. Da rekening sloot met een voordeelig saldo van f286.09» In het jaarverslag van den secretaris druk. te deze zijn leedwezen uit, dat een soheu. ring was ontstaan in de „Oranje-Vcreenigrn* gers," ten gevolge van het oprichten oener zuster vereeniging te Noordwijk-aan-Zes, waardoor „do oude" 189 leden had moeben missen. Thans lelde de laatste 255 leden» In de vacature van Limburg Stirum, werd 4ia een aantal stemmingen tot bestuurslid gekozen do heer S. J. Zandvoort Hierna werden eenige besprekingen ge- voerd over do oranje-feestvieringen in 1913, en werd het bestuur opgedragen, bij liet for. moeren van eventueel© plannen, te behande len op de Maartvergadering in 1913, vooral rekening te houden met de onafhankelijk heids fees ben. Hierna word de vorgadering met een woord van dank gesloten. NOORDWIJK-AAN-ZEE. 'b Schijnt, dat men een onderlinge afspraak had gemaakt-, om zooveel mogelijk vergaderingen te hou den op den 23sten December. In „Ons Huis", aan den Zuid-boulevard, vergaderde gisteravond de vereeniging „Zee bad Noordwijk-aan-Zee", onder leiding van den voorzitter, den heer W. van Beelen- In zijn openingswoord sprak deze do hoop uit, dat het afgeloopen seizoen voor alle leden bevredigend mocht zijn geweest. Spr. herinnerde aan de verbeteringen, die in het afgeloopen jaar op de badplaats zijn tot stand gekomen. Eén dior verbeteringen ia ongetwijfeld de eleotrische tram, want bet blijkt nu reeds dat de betere cn snolletrej verbinding met Leiden algemeen gewaar deerd wordt. Spr. hoopte, en hier legdd hij den nadruk op dat heb'karakter van eenvoud,, rust en landelijkheid, dat tot heden onze badplaats gekenmerkt en aantrekkelijk gemaakt heeft, behouden mag blijven in dn toekomst. De zoo en do natuur mogen ook in de toekomst de. grootste attracties van Noordwijk-aan-Zee blijven. Ten slotte ween hij op" do groote propagandistische waarde, die er van uitgaat-, als de gasten cntihlu'- siast;kunnen;getuigen, dat men het in Noord- wijksohe pensions en hotels goed heeft. Uit de rekening en verantwoording vaq; den 'penningmeester, den hoer A. Verloop, bleek, dat er een batig 6aldo is van f 121.93* Tot nieuwe1 leden werden aangenomen de bee ren Van Ginkel cn J. Gramsma. Voorge steld als lid werd de heer J. W» Spruytl Nadat de reglementair voorgeschreven tijd is verstreken, zal over diens toelating won den beslist De heer W. van Bellen en A- Verloop, die periodiek moesten aftreden, werden merf bijna algemeen© stemmen herkozen. Heb "be stuur stelde voor, hij de a^emiso van djei tram een handwijzer te plaatsen, wij'zend* op het informatde-buroau, dat gevestigd ié bij den heer v. d. Broek tegenover „Palaoo- Hotel". Bovendien wilde men aan het bu reau zelf oen' groot-er bord aanbrengen. Er werd uit- de vërgadering op gewezen, dat het nog beter zou zijn, als er oen neven bureau gevestigd kon zijn in een kiosk bii de remise. In verband hiermede werd be toogd de wenschelijkheid van meerdere sa menwerking tusschen Zeebad en V. V.. Re sultaat van de besprekingen was, dat het bestuur naar bevind van zaken zat handelen» Verleden jaar kwamen bij het informatie bureau vdn Zeebad 423 aanvragen in, dit jaar 523, waaruit, men meende te mogen opmaken, dat het publiek groot vertrouwen stelt in het bureau. Besloten v^ird, in overleg to treden met V. V. omtrent een gids van Noordwijk en ook onjtrent de kamerlijst. Nogmaals wérd er op gewezen, dat een welwillende, vertrou wensvolle samenwerking tusschen Zeebad en V. V. de badplaats niet anders dan bei* goede kan komen. Omtrent de brandbluschmiddelen t>o Noord. wijk-aan-Zee werd na eenige discussie bo sloten, dat men de hoofden van de brandspuit verzoeken zal, zich tot B. en Ws. te wen- den met het verzoek, de spuit meerdere maler te mogen beproeven, om de geoefendheid der mannen te vergrooten. Besloten werd voorts, dat ©r vanwege ,.Ze>el- bad" een adres aan don Raad ter teebaning zal worden gelegd, om (e protestecren tegen de verhooging der rioolrechten, onlangs door den Raad aangenomen. Er werd vooral ..gewezen op de onbillijk heid dezer verhooging ten opzichte van hein, die door mime bijdragen het mogelijk heb ben gemaakt, dat do rioleering in de Zuidér» duinen tot stand as gekomen. OUDEWETERING. Bij de verkiezing voor dia/ken bij de Ned.-Herv. Geni. is slechts met één stem meerderheid gekozen, de heer Van Bever Donker, candidaat der, modernen. R.IJNZATERWOUDE. Bij de gehouden Raadsverkiezing werd tot Raadslid gekozen in de vacature-Visser, de heer H. Hoogen- boom. SASSENHEIM. De Raad vergadert Vri^ dagavond om half acht.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1