Vrijdag 20 i/ëcèmBer. A°. 1912. (§êze gourant wordt dagelijks; met uitzondering van cZon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offïeieele Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. Mo, 16208 EIDSC PRIJS DER ADTERTENTIEN: Van 16 regel» 1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters nau plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran SO woerden 40 Oente contantelk total woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasBeeren wordt/0.05berekend. PRIJS DEZER COURANT: Veor Lelden per week 8 Osntsi per 3 maanden J I f 1,10. finiten Leiden, per looper on waar agenten gereetigd zijn 1.30. Franco per post ..,,11, 1.65. Vette Varkeusmarkt. Burgemeester en Wethouder® van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de V e 11 e-V arkenemarkten van Dinsdag 24 en Dinsdag 31 December a.8., met het oog op den lsten Kerstdag en den Nieuwjaarsdag, dit jaar zullen wor den gehotiden op Maandag 23 en Maan d a g 30 D e a a, 6. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJENt Secretaris. Leiden, 20 D/ecember 1912. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij 'eze ter algemeene kennis, dat door hen op heden vergunning is ver leend aan de Firma J. O. ZAALBERG en ZOON en rechtverkrijgenden tot het uit breiden van de fabriek van wollen dekens in het perceel Vestestraat No. 22, Sectie No. 2517. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 December 1912. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat dooT hen op heden vergunning is ver leend aan de Leidsche Coöperatieve Brood- bakkerij en Verbruikevereeniging ,,Ons Boel" en rechtverkrijgenden tot het uit breiden van de broodbakkerij in het perceel Van der Werfstraat No. 25ao, Sectie H No. 2177. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. leiden, 19 December 1912. De Voorzitter heeft zijn zin gekregen. De zaken, die B. en Ws. aioh voorstelden in bet oude jaar af te doen, zijn afgedaan, en met een schoone lei gaat men het. nieuwe jaar in. Gespannen heeft het wel. Gister middag om één uur begonnen, verlieten de heeren everr na middernacht de Raadszaal, sommigen met de verzuchting, dat dit wat anders was dan de negen-uur-sluiting. En dat was nu nog maar een uitzondering. Stel eens, dat men elke vergadering zoo lang moest blijven I Wie weet of men de Raadssluiting ook niet bij verordening ging regelen. De verplichte winkelsluiting heeft een groot deel der mid dag zitting in beslag ge nomen. Na de vrij lange rede van den heer Fokker, die echter ook al geen nieuwe ge zichtspunten opende (het onderwerp is doodgesproken en doodgepraat, zeide mr. Van der Lip terecht), kwamen, enkele loden hun stem motiveeren, de heer Room voor het praeadvies, mr. Briët en de heer Van Gruting er tegen, de heer Oarpentier Alttng was noch door den heer Fokker, öoch door,anderen, die, buiten de Raads zaal om» hem over den toestand der win kelbedienden hadden ingelicht, overtuigd, dat de toestanden zoo erg waren, dat zij1 een ingrijpen der overheid wettigden. De beer Sijtsma poogde later nog met actueel© gegevens uit onze gemeente zelf omtrent den arbeidstijd der winkelbedienden op bet gemoed van den hoogleeraar te werken, echter ook zonder baat, De heer De Boer heeft als middenstander en oud-winkelier ook nog voor de verplichte winkelsluiting gepleit De heer Bosch hield eenige beschouwing over de bedrijfsorganisatie, die ot nog niet is en waarmede men dus bij deze regeling geen Tekening kan houden, in ver hand hiermede echter wikle hij, als wij' hein wel begrepen, ook bdj de straks te ma ken verordening de winkels groepsgewijs kideelen en uitzonderingen soheppen. Wij gelooven met den heer Yan der Lip, dat dit zeer moeilijk zal gaan; misschien echter tindt de Commissie voor de Strafverorde ningen, voorgelicht door de vooraanstaan den in de middenstandsbeweging, van "^elks voorlichting de heer Aalbere© nogal iets scheen te verwachten, dit ei van Co lumbus. Veel verwachten wij er niet van. Men zal evenals in Amsterdam, Arnhem en elders het ook hier wel met een uniforme Reling moeten doe©. Het hoofdmoment in het debat was de rede van den wethouder mr. Van der Lip, die het praeadvies verdedigde tegen de aanvallen, de vorige week door de heeren Sijtsma, Aalberse, A. Mulder en Pera daarop gericht. Hij was daarbij in de ge legenheid geweest zich een week lang op dien strijd voor te bereiden, en had dan ook, al was het geen rede in grooten stijl, heel gelukkige momenten, en wist nu en dan door geestige zetten de lachers op zijn hand te krijgen. Na de aanvallen te hebben afgeslagen, trad hij ook offensief op, en trachtte aannemelijk te maken, dat men, met regelingen als deze, den weg van het socialism© uitging. Waar hij, voor het be ginsel der ipdividueele vrijheid opkomend, zsich op prof. Fabiua en „De Yrije Socia list" beriep die beiden den draak staken met zoodanige verordening, repliceerde mr. Aalberse zeer handig, dat de „geachte wethouder" met zijn vrijheidsideeën den weg van de anarchie opging. De oud-liberale vrijheidsopvatting en de leer der anarchie komen hier op hetzelfde neer. De uitersten raken elkaar, had de heer Sijtsma al reeds gezegd. Dat den hoogleeraar Fabius, voorzitter van de anti-revolutionnaire raadsledenclub, te Amsterdam, oud-liberale of te wel anarchistische smetten aankleefden, dat leek den heer Yan der Lip al heel vreemd, maar de heer Aalberse verzekerde het na drukkelijk, en hij heeft als politiek man in dit opzicht vermoedelijk fijner voelhorens dan mr. Yan der Lip. De Voorzatter mengde zich ten slotte ook nog even in het debat. Zijn opvatting, dat de heele beweging een modegril is, die in de lucht zit, zou zeker, nog wel eens be twist zijn, indien zij in den loop van de discussie was te berde gebracht. Dat een vergelijking tusechen deze regeling en de Bakkerswet, zooals de heer Aalberse deze maakte, niet geheel opging, geven we den Voorzitter echter gaarne toe. Daar is in de discussie nogal eens aan gevoerd, dat ieder met een vooropgezette meening ter vergadering zou zijn gekomen. Yan twee heeren scheen dit echter zoo niet. De heer Zwiers zeide vóór de rede van den wethouder, dat hij, hoewel in 1907 tegen verplichte winkelsluiting te hebben gestemd, thans er naar overhelde zich voor te verklaren. Ten 6lotte heeft hij zich weer onder de tegenstanders geschaard. Wij ver. moeden, dat de met overtuiging voorge dragen meening va-n mr. Yan der Lip, dat uitzonderingen in de te maken verordening niet mogelijk zullen zijn, bij hem de weeg- Bchaal ten gunste van het praeadvies heeft doen overslaan. Da* de heer Oarpentier Alting uit de hem verstrekte gegevens omtrent den ar beidsduur der bedienden, in de vorige ver gadering het criterium, waarnaar hij zijn stem wenschte te bpalen, nog voor stemde, heeft ons een weinig verwonderd. Onder zekere spanning op de overvolle tribune in den Raad scheen men vrij zeker te zijn, dat het praeadvies zou wor den verworpen had de stemming plaats. De meerderheid, waarmede het beginsel der verplichte winkelsluiting is aangenomen, is niet groot geweest en als de wethouder Bots en de hoer Dries sen waren tegenwoordig ge weest, Zou heit vermoedelijk nog meer ge spannen hebben. Maar nu is de verordening er nog niet. Het voorbeeld, dat men een beginsel acoep- teerde en de verordening, waarin dit be ginsel was uitgewerkt, ten slotte toch nog afwees, is er in den Leidschen Gemeenteraad. Men dtónke maar aan de verordening hou dende regeling eener heffing op de openbare vermakelijkheden. Het werk is nu echter aan de Commissie voor 1de Strafverordeningen, zooals men weet, bestaande uit de heeren jhr. De Gij- solaar, Voorzitter en de heeren Oarpentier Altd.ng en Fokker^ leden. Zij hebben zolf te overwegen of zij gevolg zullen geven aan den wonsch van mr. Aalberse, om voor lichting te vragen bij de belanghebbenden. De heer Fokker schoen er niet veel voor te gevoelen. Wij donken er anders over. Laat men zich door mannen der praktijk, Voor- en tegenstanders, patroons en bedienden bed den, voorlichten. Het kan de te ontwerpen regeling slechts teïL goede komen. De gelederen op de publieke dunden wel, toen deze "beslissing was g^allen, maar er bleven ook nog verscheddenon, die blijkbaar belang stelden in het lot, dat nu zou Vallen over het voorstel-Van Grating e. s. tot we derinvoering dor kermis. De verdediging van de heeren voorstellers kwam hoofdzakelijk hierop neer, dat ten ge volge der afschaffing, directe en indirecte voordeden door de gemeente en door een Meel der neringdoenden worden gemist ter eener zijde en dat er een onreditvaarddg- hdd mee wordt "begaan aan den 'anderen' kant, waar er aan4 het Volk iets is ontno men, waarvoor niets in de plaats is gesteld. Behalve de drie voorstellers heeft de heer Fokker ook nog iets ter verdediging van het voor3td gezegd, maar het ging bij dezoa blijkbaar niet van harte. De heer Van der Pot, die even zijn stem tegen het voorstel motiveerde, deed terecht uitkomen, dat het heel wat anders is een eeuwenoude kermis af te schaffen, dan in den j&re 1912 oen reeds niet meer bestaande kermis in te voeren. Op hetzelfde standpunt plaatste zich ook do hper Reimoringex, die tegen de afschaf fing had gestemd en nu ook weer tegen de invoering zou stemmen. Meer principieel traden als bestrijders op de lieeren Vergouwen, Pera en vooral de heer Bosch. Niemand, behalve dan de dineot- belanghebbetnden, aldus beweerde de hoer Vergouwen, begoere®. de kermis nog terug, en voor wie zij dan eigenlijk nog bestemd is; hun doet zij veel eer kwaad dan goed. De beide andere heeren hadden het vooral over het kwaad en ook de Voorzitter meen de, dat er nog iets anders achter zat dan. het eenvoudig rateltje, dat de kinderen op de kermis koopen en waarvan de heer Zwiers sprak. En don zijn er tegenwoordig zoo veel feesten en uitspanningen, dat men waar- lijk de kermis niet meer noodig heeft. En welke kermis dan? Eigenlijk moesten .wjj ons nog over de Leidsche kermis schamen, het leek een dorpskermis. Dan waa bestl in Gorkum, een veel kleinere stad, had walt anders, vertelde de Voorzitter. Dat is dan öok een der meest sptrekencfo bewijzen van de geringe belangstelling, die hier de kermis wekt, en verklaart het best, waarom uit het volk zelf niet weer naar herstel der oude kermis Ss gevraagd. De Voorzitter heeft ook nog terecht op gemerkt, en dit in antwoord op de heeren Zwiers en Botormans, dat feestelijkheden als op het z.g. Lunapark en op ,,'t Posthofniet direct afhangen van het al of niet bestaan der kerm,is. De hoeren voorstellers voelden wel, dat hun voorstel allerminst kans van slagen zou hebben en hebben het dan ook niet eens aan de vuurproef der stemming gewaagd. Het werd ingetrokken en hiermede zal nu hoogst waarschijnlijk het kermis vraagstuk voor het laatst in den Leidschen Raad zijn behandeld. Het is, zooals de heer Van der Pot terecht opmerkte, nu maar hot best, dat men de oude kermis in haar graf laat rusten. Do discussie over deze zaak kreeg nog een onaangenaam kantje en gaf aanleiding tot een persoonlijk feit, het tweede in den tijd van ,acht dagen, maar ernstiger dan dat van verleden week tusschen de heeren Pera en Fokker. De heer Bosch, die met groote felheid tegen de voorstellers te keer ging, kon pich van verlichte mannen, waar- toe hij ,twee hunner rekende, zulk een voor stel niet denken. Hij schakelde daarbij, ge heel zonder "reden, één uit, die dan in zijn godachtengatig bij wijze van tegenstelling zeker een jduisterling moet zijn, of daar mede verwant. .Wie bedoelde hij er mee? De Voorzitter, die ar, als altijd, bij was, om den storm te bezweren, vermoedde, dat de heer .Bosch er mee bedoelde, dat do liee ren Zwiers en Van Grating een zekeren we- tensch a ppel ij ken graad .bezitten, en de lieer Boterinans ïnieb. En zoo was het, zeide de heer Bosch, doch hij vergat, dat hij daarmede zichzelf en vele .andere Raadsleden, dio ook niet een wetenschappelijke opleiding hebben genoten, blameerde. Kunnen die allen geen aanspraak maken op den naam „verlicht" De heer Botermans, die die uitdrukking zeer „onnetjes" vond, ging boos weg, toen de vergadering tot avonds aoht uren uit- een ging. Deze avondvergadering bracht echter weer de verzoening. De heer Bosch heeft bij den aanvang der zitting zijn woorden, voor zoover zij een beleediging inhielden, teruggenomen, en hiermede koD de goede verstandhouding als hersteld besohouwd worden. Maar laten de heeren Raadsleden er vooral voor zorgen een wacht voor hun lippen te hebben 1 Bij alle verschil van mee. ning heerscht er bijna altijd een prettige verstandhouding. Laat dit zoo blijven 1 Het eerste punt, dat in behandeling kwam, gaf al dadelijk aanleiding tot scher pe critiek. Voor het inrichten van het terrein der voormalige boomkweekerij ten behoeve van den aldaar te vestigen gemeentelijken rei nigingsdienst waren in het door de deskun digen - uitgebrachte rapport over de vuil verbranding de kosten op f 48,000 geraamd, en nu het tot de uitvoering komt, zal het niet minder dan f 75,000 moeten kosten. Nu zal men zeggen, de heeren rapporteurs hebben van bouwwerken geen verstand, maar deze heere® hebben zich o-p dit punt laten voorlichten door niemand minder dan den directeur van gemeentewerken. Yrij scherp werd hij daarvoor door de heeren Yergouwen, Fokker cn Sijtsma aangeval len- De heer Fischer heeft met den heer A. Mulder getracht de verwijten te ontzenu wen door op enkele veranderingen te wij zen, en de heer Botermans heeft alg een verzachtende omstandigheid aangevoerd, dat de materialen in dien tijd zijn geste gen, maar dit rechtvaardigt o. i. niet een verhooging van f 27,000. Begrepen wij de® heer Fischer goed, dan zijn de gebouwen eerst geprojecteerd geweest op de Hulp- werf en heeft men, toen van deze plaats werd afgleden, niet weer een nieuwe raming gemaakt. Op deze wijze zal de vuilverbranding heel wat meer kosten dan in het rapport is geraamd. De heer Fokker vreesde voor meer tegen vallers, en dat was best mogelijk, zeide de wethouder van fabricage; maar wanneer men daardioor straks op de exploitatie uit haalt, kunnen <Je meerdere uitgaven nog wel eens een voordeel zijn. Zoo werd hier nu een pomp-inrichting gemaakt, waardoor men heel wat duinwater kan uitsparen. Wij willen het hopen 1 De heer Van der Eist stelde eenige bezui nigingen voor, die echter slechte matigen steun ondervonden. Ons schijnt ook dit niet de manier toe. De Raad is niet deskundig genoeg, om zoo maar staande de vergade ring uit te maken wat al of niet weggelaten kan worden. Dan scheen ons het voorstel van de heeren Fokker o.s., om de voor dracht terug te zenden naar B. en We., om te onderzoeken voor hoeverre de plannen kunnen vereenvoudigd worden, beter toe. Daar verzetten zich B. en Ws. evenwel te gen, omdat er een vertraging door ontstaan zou, die de uitvoering niet meer gedoogt. De Voorzitter beloofde echter, dat er nog eons ernstig zou worden overwogen of er kon worden bezuinigd, en zoo ging de voor dracht er door. De behandeling van het voorstel om aan de Maatschappij „Vesuvio", te München, wegens verhooging der prijzen van de ma terialen in verband met de levering der vuilverbrandingsinstallatie een extra-bedrag van f3000 uit te keeren, beloofde, afgaan de oip de zijdelingsche uitlatingen bij het vorige voorstel ook nogal pikant te worden. Het was ons niet gegund daarvan getuige te zijn. Op verzoek van een der leden van de Commissie van Fabricage, den heer Korff, zijn daarvoor de deuren gesloten en toen zij even na middernacht weder wer den geopend, werd het voorstel.... zonder discussie en hoofdelijk» stemming aangeno men. Wij kunnen er dus niets anders van zeg gen dan dat „Vesuvio" de gevraagde ver hooging krijgt. De Voorzitter, dde gedurende de geheel© lange zitting zijn goed humeur niet een en kel oogenblik heeft verloren, en, hoewel hij geen groote redevoeringen heeft gehouden, het debat steeds heeft beheerscht, dankte ten slotte de Raad nog voor deze lange be raadslagingen en weneohte hun, als loon daarvoor, prettige Kerstdagen en een ge lukkig einde van 1912. Leiden, 20 December. Bij het te Haarlem gehouden examen voor stenographic, systeem Pitman, ter verkrijging van diploma A, is geslaagd mej. A. J. Stcfleu alhier, leerlinge van O. J. Hozee, te Leiden. Voor den Indisch en dienst is bestemd ter benoeming tot onderwijzeres der derde kl. bij bet openb. Europ. lager onderwijs in Ned.-Indië mej. J. C. Westrik, alhier. Benoemd is tot hoofd der school met den Bijbel te Oudshoorn de heer P. Wes- benbrink, hoofd te Meeden (Gr.)w De be noeming is door hem aangenomen. Den OOfeten dezer houdt de Yereeniging van Hoofden van R-K. Bijz. Scholen in het Bridom van Iliarlem haar 84ste alg. v?rg. te Haarlem. De heer W. Wittenberg, van Delft, zal spreken over de „tijdelijke aanstelling". Hij wil komen tot deze drie conclusies: lo. Bij elke nieuwe in-diensb-treding ia het algemeen in het belang van het onderwijs, dat de onderwijzer tijdelijk wordt aange steld; 2o. bij gebleken geschiktheid i3 het billijk, dat hij een vaste aanstelling krijgt 3o. andere tijdelijke aanstellingen, tenzij als plaatsvervanging, zijn niet in het belang van het onderwijs.- De heer Th. Bosman, van Oud-Beierland, zal epreken over volks zang. H. M. de Koningin heeft bij do firma Krelage, te Haarlem, en bij den heer H. Hoonsveld, te Baarn, een bestelling resp. van bolgewassen en vaste planten laten doen, bestemd als geschenk voor Hr. Ms. familieleden in Duitschland. Gisteren werden de directie, kapitein officieren en équipage van de „HuJi->>oot Selby Abbey", welke eergisteren als het 10,CO0ste voor Rotterdam bestemde sohip te Rotterdam binnenkwam, aldaar plechtig ten stadhuize ontvangen. Zij werden er 'e morgens door den burgemeester begroet, die hun in de Engelsche taal welkom heet te. Hij wees op de voortdurende toename van de scheepvaart in de Rottercüamsche haven. Het feit, dat dit jaar het aantal binnenkomende schepen de 10,000 bereikt had, achtte hij zulk een belangrijk feit, dat dit niet onopgemerkt wilde laten voorbij gaan. Hij wenschte de reeders, de firma W. A. Muller en Co., en 'de équipage ge luk, dat hun schip dat voorrecht te beurt viel en het was hem aangenaam allen ter herinnering aan dit voor de geschiedenis van Rotterdam beteekenisvolle feit een ge* schenk aan te bieden. Den reeders bood hij aan een groote zij den Engelsche koopvaardijvlag en een zij den foedraal in de Rotterdamsche kleuren, aan den kapitein een gouden Zenith-horlo- go, aan de twee sbuurlieden, twee machi nisten, den bootsman en den steward ecu zeekijker, aan de stewardes een broohe, voorstellend het wapen van Rotterdam, aan de vijf matrozen, aoht stokers, den kok en den assistent-steward een gevulden sigaren koker, benevens een abosje, waarin een gouden tientje. Al deze geschenken wft. ren voorzien van eon inscriptie, vermei dende het feit, waarvoor zjj waren uitge reikt. De heer J H. >Sohreuder, directeur: van de firma W. H. Muller en Co., bedank te namens de reeders met een wensoh voor de© voortdurende bloei van R-otterdam'a handel en scheepvaart. Evenzoo bedankte, de kapitein namens de officieren en beman ning. Na een foto genomen te hebben van de aanwezigen, was de plechtigheid afgeloo- pen Vermelden wij nog, dat de „Selby Abbey" het 996ste schip der firma Muller en Co was, die de Rotterdamsch© haven binnenkwam. De enorme belangstelling in de aan- hsngnge voordracht nopeng de salaris rege- ling der onderwijzers, die gisteravond in den Amsterdamsohen Raad werd behandeld bleek hedennacht, toen over halféén de Raad uiteenging. Honderden onderwij zers en onderwijzeressen stonden voor het Stadhuis, terwijl de publieke tribune srbampvol zat. De Raad sohorste de behan deling der voordracht in verband met de staking van stemmen over een amende ment. De voornaamst» amendementen op de door B. en We. voorgestelde regeling werden óf verworpen óf ingetrokken. Naar wij vernemen, staat in de nieu we dienstregeling voor de Amsterdamache Politie <x a., dat de agenten van de vier en twintig uur 's Zondags vijf uren vrij heb ben in geval van dienst. („TeL") Bij de gisteren gehouden herstemming is tot lid van den Raad van Zaandam geko- nen mr. dr. O. J. P. van der Schalk, lib., met 470 stemmen. Op den heer P. Zee Fr-, S.-D. A.-P., waren 447 stemmen uitge bracht. „Het Volk" meldt, dat het Kamerlid Vliegen bij bet hoofdstuk Binnenlandsche Zaken den Minister zal interpelieeren over de huisvredebreuk, door marechau&sée te Goor op een besloten stakersvei»gadering gepleegd, en over het verbod door den Apeldoornschen burgemeester, om „Aller zielen" op te voeren. -- „Het Volk" deelt mede, dat in de af- deeldng Den Haag der S.-D. A.-P. moties aan de orde zijn over het feit, dat vier van de zee Raadsleden, n.L Ter Laan, Hoejenbos, Helsdingen en Bleeker, naar een receptie van den burgemeester zijn. gegaan, terwijl Oldenboom zioh daarmede aoooord verklaart en alleen De Kleer niet. In de Dinsdag gehouden vergadering, door Mabthijsen namens het Partijbestuur bijge woond, werd de bespreking er over nog niet afgehandeld. Het was twijfelachtig of een eenvoudige motie, om tot de orde van den dag over te gaan, de meerderheid had. „De Tijd" verneemt, dat zeer spoedig zal verschijnen het rapport der gemengde commissie omtrent de Maaskanalisatie., Het moet reeds ter perse zijn. Naar wordt medegedeeld, is, naar aan leiding van een beslissing van den Centra- len Raad van Beroep te Utrecht, in ver band met het feit, dat o. a de Tweed© Kerstdag niet meer als een algemeen er kende Christelijke feestdag is te beschou wen, besloten, dat do Rijksverzekerings bank, dit jaar voor het eerst, ook op Tweeden Kerstdag uitbetaling zal houden voor getroffenen. Ds. W. Maan, predikant der Geref. Kerk te Lo enen-Vreeland, heeft, naar de „Stichtsche Crt." meldt, om gezondheide redenen eervol emeritaat aangevraagd. De firma Landré en Glinderman, t© Amsterdam, eigenares der Koninklijke Ma gazijnen en Werktuigen, zal op 1 Januari a.a. vijftig jaren bestaan hebben. Door wijlen vrouwe Marie Carbasius, wed. van mr. W. G. J- de Vicq, werd in 1906 aan de gemeente Hoorn vermaakt 2/30 barer nalatenschap, onder uitdrukke lijke bepaling, dat de revenuen zouden wor den besteed voor belooningen der kinderen van de gemeente-bewaarschool wegeas trouw schoolbezoek. Die revenuen bleken ruim f800... en dus veel te veel. Aan alle erfgenamen werd mi voor zooveel noodig toestemming gevraagd om een gedeelte der revenuen een andere bestemming te geven en wel ter bestrijding van grootere uitga ven door uitbreiding der school. Alle antwoorden luidden guustig. Echter steL^

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1