N», 16195 Donderdag 5 Dece|nbér. A° 1912. (§628 (Courant wordt dagelijksmet uitzondering van fépn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". LEIDSCH FRIJS DUB ADVERTENTIES: Tas 16 regels 1.06. Ieders regel meer /0.17J. QrooUre lettere sear utarsimte. Kleine adrertentiën ran SO voorden 40 Oents ooatantelk betel voorden meer 10 Cent».-Voor het incaeeeeren wordt/0.05ierekend. PRIJS DEZER COURANT: Vjor Lelden per week 9 Oents i per 8 maanden I 2 f 1,10. Bnlten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn a 1.30. Franco per post 11, 1.65. DR&MKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gelet op de artt. J2 en 37 der Drankwet, Brengen ter alge4*eene kennis, dat door N. J. BLOM, winkelier, wonende te Lei- I den, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend al- ooholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in twee lokalen van het per- oeel Haven 12. Burgemeester en Wethouders voornoemd' N. O. DE GIJ SELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 4 Deo. 1912. Leasen, 5 Oecember. Do Gemeenteraad van Leiden besloot he denmiddag tot den aankoop van de perceelen Lammeren mar kt 34/34a en Klootshof 1, 2, ft 4 en 5 voor de som van f4338.36, bene vens de kosten van overdracht én van de peroeelen 2de Binuenvcst.gracht 3 en Jan Potagopoort 1 tot en met 3 voor f 1818, be ttevens f 145.44 voor vei lings kosten. In de jaarvergadering van het LeidscK Schaakgenootschap deelde na de opening Idcor den voorzitter dr. A. van Rhijn, de secre taris in zijn jaarverslag mcdo, dat de Ver- •Bniging in het afgeloopen jaar zeer in "bloei yrtk toegenomenverschillende overwinnin gen werden in dluhmatches behaald. De spoel- fbqrkbe is zeer vooruitgegaan. Met algememe irtemmen werd het aftredend bestuur hor- Tot propaganda van het edele spel word besloten een openbare bijeenkomst t3 hou den op Dinsdag 10 December, waarop alle liefhebbers vrijen toegang hebben en door ca van de leden oen simultaanseance zal gegeven worden. Hierop volgde een toni- wla-wodstrijd. Uit het 88ste verslag over 1911 ▼sn het Ned. Genootschap tot Zedelijke Ver betering der Gevangenen blijkt, dat do afd. Leiden geregeld eiken Maandagavond zitting hield op de Griffie van het Kantongerecht, welke localiteit door den kantonrechter wel willend werd afgestaan; dat op bijna elke 'fitting zich ontslagen gevangenen aanmeld den, soms zelfs tien, die om steun vroegen; dat steeds een onderzoek werd ingesteld1 naar den aanvrager alvorens tot steun werd besloten. Er Werden dertig ontslagenen ge steund. Do afd. ontving aan toelagen f 143, aan buitengewone ontvangsten f 0.57, totaal 1143.67. Het nadeelig saldo over hst loo- ponde jaar wijst aan f 407.677*, het saldo Pver het 1.1. jaar f371.12, totaal f922.36l/2. Aan administratie werd uitgegeven f 13.33, Mn kosten voor ontslagenen f 909.037*, totaal f 922.367** Het bestuur der afd. Leiden bestaat voor 1912 uit de heeren: mr. J. Klein, president; P. O. G. A. Wijkmans, secretaris-thesaurier; Vrof. mr. A. J. Blok; C. H. de Jong; A. Tieleman H.Wzn.jhr. A. J. B. Six. IJet Dames-comité is aldus samengesteld: mevr. Driassen-von Forckenheckmejuffr. P Nierstraszmej. C. van Manenmevr. Ovink- Koniugmevr. Juynboll-Kern. Correspondenten voor Katwijk en Noord- "wijk zijn resp. de heeren mr. D. van Ries- en L. A. T. Binnendijk. Benoemd is tot hulpschrijver ter Grif fie van het Kantongerecht alhier, de hear J* Mulder,' te Breslcens. Het Centraal-Bureau voor de statis tiek heeft aan de hand der gegevens voor de Ongevallenwet over het jaar 1908 een loon- ■tatistiek gegeven aangaande de textiel-in- Idustrie. Blijkens deze gegevens was het. gemiddelde dagloon voor arbeiders in do wol lens tof f en- fabricage te Leiden f 1.597s* Van dc vrou welijke werklieden in de sajetspinnerijen te Leiden verdient, sleoht 0.4 pCt. oen dagloon Tan meer dan één gulden. Van de mannelijke vrouwelijke arbeiders in deze industrie 'samen was dit percentage niet hooger dan 4.8 pCt. Het gemiddelde dagloon van alle werklie den in de textielindustrie in Leiden werk zaam is f 1.627». Tweetal bij de Rem.' Gem. in Den Haag: 'ds. J. H. W. Bisschop Boele, te Groningen, en dr. K. F. Sparnaay, te Arnhem. Naar „Het Vad." verneemt is ds. D. Q. Postma, te Voorburg, Binds eenige da- fan ongesteld. Het laat zich aanzien, dat de riekte van langeren duur zal zijn er johijnt zelfs eenige vreeu voor typhus ie bestaan. Mevr, de douair. J. H, Willink van ®annebroek, de ambachtsvrouw^ van Ben- nebroek, heeft aan die gemeente f 4000 ge schonken. Bij de gisteren gehouden stemming voor de verkiezing van een lid van den Rotter- damschen Raad in district 4 (vacature-Van Hinte, S.-D. A.-P.) werden uitgebracht 7105 geldige stemmen,. Hiervan verkregen de hee- ren, G. H. Kieviet (anti-rev.) 2336, J. Tor- laan (S.-D. A.-P.) 2312, J. Verheul Dzh. (lib.) 2457 stemmen, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen da heoren Kieviet en Verheul. Prof. Hugo de Vries, die dezen zomer naar Houston, in Toxas, vertrok om te vol doen aan de uitnoodiging, bij de feestelijke opening van „The Rice-Institute" oen voor dracht te houden wordt, naar „Het N. v. d. D." verneemt, 18 dezer te Amstördami teörugverwa ebt. Naar „De Telegraaf" verneemt, zul len de hedr Van Kervel, hoofdinspecteur van politie, chef van de af deeling vervoerwezen, en een inspecteur van politic uit Amster dam vermoedelijk binnenkort een reds door Duitschland ondernemen, ten einde de re geling van het verkeerswezen daar te lands te bestudeeren, met het oog op maatregelen, op dit gebied te Amsterdam te nemen. De heer H. Bij level d, directeur der Gere formeerde Kweekschool voor Onderwijzers te Amsterdam, gaat, aldus meldt „Het N. v. d. D.", met het einde van den loopenden cursus (April 1913) het onderwijs met pen sioen verlaten en zich in Den Haag vestigen. De oudste predikant der Ned.-Herv. Gom. te Amsterdam, ds. P. C. van der Horst, die 2 Februari 1913 zijn 45-jarige ambts bediening hoopt te gedenken, is voornemens einde 1913 eervol emeritaat aan te vragen aan het Prov. kerkbestuur van Noord-Hol land. Het Nederlandsoh Zendelinggenootschap, de Ubrechtsohe Zendingsvereeniging en bat Sangir- en Talaud-Comitó hebben in een cir culaire mededeeling gedaan van het vermoe delijk tekort, dat bij elk dezer Genootschap pen over liet afgeloopen jaar zal bestaan^ Het bedraagt voor het Nederl. Zendelinge genootschap f21,000, voor de Utreohtsche Zendingsvereeniging f 23,000 en voor het San gir- en Talaud-comité f 6000to Zamen f 50,000. In de Raadsvergadering van Zntphen ia de prijs van het gas over gewone meters, overeenkomstig het voorstel van B. en "WW van 6 op 67* c«nt per kub. M. gebracht, een verhooging, die haar grond vindt in het feit, dat volgens de Duitsche bladen de Richtpreise der Gasflammförderkolilen voor liet contractjaar 1913/1914 zijn gebracht van Mk. 11.75 op Mk. 12.50. De prijs van het muntgas bleef bepaald op 7 cents. Dat in Zeeland onder de Hervormden de vrij zinnige denkbeelden ve ld winnen, blijkt hieruit, dat Zondag te Wemeldingo, bij Goes, cüs. G. A. Lolcama, van Bergen- cp Zoom, in de schuur von een timmer man een godsdienstoefening voor Vnj.in- nig-Hervormden gehouden neefi die door meer dan vijftig personen werd' bezocht. Het plan bestaat daarmee geregeld voort te gaan, als ten minste de in de nabijlrid wonende vrijzinnige predikanten hulp wil len te verleoncn. („Hdbl.") KATWIJK AAN DEN RIJN. De veilin gen dor Tuinbouw-VereenigiDg alhier be- hooren voor dit jaar tot het verledene; de aanvoer op de laatste twee dagen was niet groot, zoodat het bestuur besloot tot be ëindiging. Gelijk v/ij reeds vroeger hebben opgemerkt, heeft de uitslag der verkoopin- gen de verwachtingen, die men er vóór de instelling van koesterde, verre overtroffen. Dat de proef volgend jaar zal worden voortgezet, is dan ook zeker. KATWIJK-AAN-ZEE. Al de bomschui ten der Katwijkscbe visschersvloot zijn be houden weergekeerd van de visscherij. De laatste, die binnenkwam, was de K. W. 5, ,,De Jonge Dirk", van den heer P. Meer burg. Nu worden nog een viertal logge rsche- pen verwacht. Naar men ons meedeelt, hebben de loggers dit jaar voordeeliger gevaren dan de bomschuiten. Gisteren sloeg in de Badstraat een span paarden op hol, van den voerman N. P. Dz., doordat de verbinding brak, waarmee zij aan den wagen waren beves tigd. De paarden holden met den evenaar achter zich de Voorstraat op en liepen op den hoek der Korte Dwarsstraat tegen een muur, waar zij door den gemeente veldwachter Van der Luyt werden gegre pen. Het voorval had juist 's middags te één uur plaats. Gelukkig, want dan zijn er bijna geen kinderen op straat. LEIDERDORP. Tot ouderling der Ned.-Herv. Gem. is gekozen de heer C. de Graaf; tot diaken de heer Jan de Graaf. Het bestuur van den polder Achtho- ven heeft den omslag over 1912 nader be paald op f 1.50 per hectare, in stede van f 1.75, zooals op de begroeting was uitge trokken. NOORDWIJK. In de zaal van café „Het Fortuin" was gisteravond een flink getal leden der afd. Noord wijk van het „llol- landsch Bloembollenkweekersgenootschap" (H. B.-G.) bijeen ter bijwoning van een ledenvergadering, de eerste in het verga- dereeizoen. Geen wonder, dat de voorzitter de heer G. J. G. van Parijs, zijn vreugde uitsprak over de flinke opkomst, en den wensch te kennen gaf, dat het den gehee- len winter zoo mocht blijven. Onder de ingekomen stukken waa een circulaire van den Ned. Tuinbouwraad, vergezeld gaande van eenige exemplaren der „Medcdeelingen". In die circulaire wordt steun gevraagd voor het door den Tuinbouwraad op te richten Algemeens Tuinbouwblad. Die steun moet allereerst bestaan in het nemen van een abonnement. De voorzitter lichtte dit met eenige woor den nog toe. In de bestuursvacature werd voorzien door de verkiezing van den heer Hein Vink V.zn. De heer P. Hoogeveen, die eerst gekozen waa, nam de benoeming niet aan. Voorstellen voor de aanstaande Alg. Verg. werden er niet ingediend. De heer G. v. d. Weijden L.zn., klaagde over het ,,K weekblad", orgaan van H. B.-G. Speciaal met de uitspraken van het „Scheidsgerecht voor den Bloembol- lenhandel" zou het Kweekersblad vol gens spr. altijd eerst weken later komen dan het „Weekblad voor Bloembollencul tuur." De voorzitter merkte op, dat genoemd Scheidsgerecht een instelling is van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, zoodat het alleszins verklaarbaar is, dat het orgaan dier Vereeniging de primeur heeft van bedoelde uitspraken. Hij zou daar er ook gesproken was over het te laat ver melden van ander nieuws er in de e. v. Hoofdbestuui-svergadering de aan dacht op vestigen. Nadat er nog een huishoudelijke kwestie, de geldzaken betreffende, was behandeld, ging men over tot het vaststellen van de in 1912 gemaakte prijzen; deze bleken nogal uiteen te loopen. Daarna werd de vergade ring gesloten. NOORDWLJKERHOUT. In café „De Toekomst" had gisteravond een algemeens ledenvergadering plaats van de Noordwij- kerhoutsohe IJsclub. De voorzitter, de heer R. van Dijk, open de met een toepasselijk woord en sprak den wensch uit, dat de IJsclub, welke tot heden nog niet veel goeds tot stand ge bracht had, spoedig eens krachtdadig zou kunnen optreden. De heer E. Oostdam Jbzn. las de notulen ■voor, welke werden goedgekeurd; waarna de heer E. Oostdam Hzn. rekening en ver antwoording deed. In kas is een batig sal do van f 205.67^ (niet mede gerekend de contributiegelden van 19121913, welke nog geïnd moeten worden). De penning meester wees er op, dat dit een vrij aan zienlijk bedrag is, waarmee hij hoopte ver schillende wedstrijden te kunnen houden. Het vorige jaar was wegens den zach- fcen winter slechts f 35 uitgegeven. Het ledental was vooruitgaande en meer dere personen zullen alsnog voor het lid maatschap aangezocht worden. Alsnu had een verkiezing plaats van twee bestuursleden wegens periodieke aftre ding. Beiden werden herkozen, n.l. de heeren L. J. Mens en P. Heemskerk. Besloten werd, zoo spoedig het begint te vriezen, een spoedeischende vergadering te beleggen tot nadere uiteenzetting der plannen. In geen geval zullen de gelden anders besteed worden dan ten behoeve der armen en weduwen van alle gezindten te Noordwijkerhout woonachtig. Bij de rondvraag vroeg de heer v. d. Zalm of de IJsclub vooral bedacht zou zijn op het afzetten der wakken en onbe trouwbare plaatsen. De voorzitter antwoord de hierop, dat zulks het werk der gemeen te is. De heer Vermin wil, daar de kas zoo goed voorzien is, een verloting houden onder de leden van schaatsen, enz. Ook hier wordt tegen opgekomen eo nogmaals besloten alle gelden alleen te besteden voor liefdadige doeleinden. De vergadering was druk bezocht. ROELOFARENDSVEEN. Gisteravond kon alhier bij verschillende ingezetenen van het nieuwe electrische licht gebruik ge maakt worden, waarnaar den laatsten tijd zoo verlangend werd uitgezien. Het is een fraai gezicht de verschillende winkels en etalages zoo flink verlicht te zien. Onge twijfeld zullen wel alle aangeslotenen hier over voldaan zijn. VALKENBURG. Het kiescollege der Ned.-Herv. Gem. herkoos gisteravond tot ouderling den heer Johs. Binnendijk, en wegens het bedanken van den heer A. Peet Abr.zn., koos het tot diaken, den beer J. van der Nagel Hzn. Herkozen werd mede, als secretaris van bet kiescollege, de heer C. Varkevisser. Allen namen hun benoe ming aam Bty Kon. besluit zjjn benoemd: tot ontvsn ger der dir. belastingen, inroerr. en accijnzen te Doetinchsm, II. E. van Lldth de Joude, ont vanger der directe belastingen en accijnzen te Borculo; tot ontvanger der dir. belastingen en accijn zen te Aardenburg, K. P. Vlaanderen, ontvan ger der dir. belastingen, lnvoerr. en accijnzen te Terschelling; tot ontvanger der dir. belastingen en accijn zen te Heythuizen, J. H. H. Stasaen, ontvan ger derzelfde middelen te Amstenrade; is sin den ontvanger der directe belastin gen en accijnzen G. H. Voerman, te Heeren veen, op verzoek, met ingang van 1 Januari, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend is aan den kaartgraveur, hoofd van het Bureau Gravure bij de afd. Hydrographle by het Departement van Marine J. G. den Engel se Wiemans, ter zake van physieke onge schiktheid voor de verdere waarneming van zijn ambt, eervol ontslag verleend met ingang van 11 December a. is met ingang van 1 December 1912: aan J. L. T. Groneman te Wlei lagerwaard op verzoek eervol ontslag verleend als lid der commissie van advies voor de Rijkslandbouw proefstations onder dankbetuiging; benoemd tot lid dier commissie D. Brander Tzn., te Hoogkarspel. Eerste Kamer. De vergadering Yan de Eerste Kamer zal niet, zooals aanvankelijk was gemeld, plaats hebben op Vrydag 6 December, maar op Maan dag 9 December, des namiddags te twes uren. Wi|kverp9eging Afd. Leiden Ned. Protestantenbond» (Werkjaar 1911—19120. In het vérslag clezer Wijkverpleging lo zen wij o.m. het volgende: Wat zouden wij (het bestuur) gaarno wil len, dat wij dit verslag konden aanvangen met blijde te vertellen, dat in alle opzich ten allee geheel naar wensch gaat. Wij kunnen dit ten volle doen wat betreft de werkzaamheden, die steeds in omvang toe nemen, zoodat de Wijkverpleging in steeds wijder kring aan haar doel beantwoordt; doch de penningmeester, hoewel hij zich, hierover natuurlijk met ons verblijdt, doet dit met zorg, daar bij het stijgen der uit gaven, gevolg van de uitbreiding van het werk, de inkomsten van jaar tot jaar min der worden en het saldo op bedenkelijke wijze inkrimpt. Dit jaar wijst op een te ruggang van ruim vierhonderd gulden en daar wij geen buitengewone uitgaven had den, schuilt de fout geheel aan den inkom sten-kant. Waar wij met warme erkente lijkheid melding maken van een gift groot f200, denken wij toch onwillekeurig terug aan jaren, waarin zulk een gift niet alleen stond. Moge het nieuwe dienstjaar ons in dit opzicht gunstiger zijn! Cijfers zeggen wel niet alles, doch zij ge ven tooh een denkbeeld van de uitgebreid heid van het werk. Wij hopen, dat cijfers zullen medewerken om den wensch, zooewen geuit, in vervulling te brengen. In de polikliniek Langestraat bedroeg van Nov. 1911 tot en met Oct. 1912 het aan tal behandelingen totaal 12,928; het aantal patiënten 1423; het aantal baden 1153. Het aantal aan huis gebrachte bezoeken bedroeg gedurende dien tijd 5687. In de polikliniek Prinsenstraat bedroeg van Nov. 1911 tot en met Oct. 1912 het aan tal behandelingen 12,385het aantal patiën ten 1413; het aantal baden 1601. Het aantal aan huis gebrachte bezoeken bedroeg gedurende dien tijd 5435. Ieder, die zich de moeite wil geven de opgaven (het verslag vermeldt er méér) met die van het vorige jaar te vergelijken, zal bemerken hoezeer o.m. het aantal ba den (geneeskundige) en dat der bezoeken aan huis in beide afdeelingen is toegeno men Wel een bewijs, dat onze Wijkyerple- ging steeds meer inburgert, hetgeen zeker voor een groot deel te danken is aan de wijze, waarop onze beide verpleegsters Zr. Cardinaal en Zr. Van Ingen Schenau haar taak opvatten. Dat zij zich geheel geven aan het werk, dat zij op zich genomen heb- beD, daarvan getuigt wel de hartelijke ge negenheid, die zij zich hebben weten te ver werven. Alleen langs dien weg kan de band van vertrouwen ontstaan, die de Wijkver pleging van zoo grooten invloed doet zijn in de gezinnen. Wij hopen, dat wij onze bei de zusters lang voor het werk mogen behou den. Datzelfde mogen we ook zeggen van mej. Hanselaar, want met lof kunnen we spreken over den ijver en de hulpvaardig heid van onze assistente op beide polikli nieken. Onze conoierge van de buitenwijk heeft ons ook dikwijls goede dieusten bewe zen. Waar het noodig wm, werd rij altijd bereid gevonden om hulp te verleunen en deed zij dit nauwgezet en vriendelijk. In de vaoantie der Zusters werd het werk waargenomen door Zr. Julianus. Dat het met de financiën niet zoo heel gunstig staat, gaven wij reeds te kennen. De inkomsten dekken de uitgaven niet, maar wijzen op een tekort van f 435.60$. Onder die inkomsten zijn begrepen de ren ten van de fondsen, die ons werden ge schonken bij de oprichting van onze tweede polikliniek; fondsen, waarvan wij het kapi taaltje hoopten te maken, dat, met de ge meente-subsidie, in het onderhoud zou voor zien van het werk, dat in de buitenwijk wordt Verricht. Dit is gebleken een illusie te zijn en van het reserve-fondsje, dat onze Vereeniging bezat, moest telken jare ge bruikt worden om de rekening te doen klop pen. Alleen buitengewone ontvangsten kun nen sterken achteruitgang tegengaan. Wij mogen echter blijven hopen en vertrouwen, dat we geldelijk in ons werk gesteund zul len worden, want we mochten het al zoo dikwijls ondervinden, dat goede, ernstigv wijkverpleging de sympathie wegdraagt onzer staagenooten. Het onderhoud van de bedden, van d# linnenkast en van alles, wat bij de verple- gig dienst doet, brengt groote kosten mee, en wij zeggen het opnieuw: de bloei van het werk legt groote geldelijke verplich tingen op. Helpt ons die te vervullen, blijft ons steun geven, helpt ons nieuwe leden aan te brengen, bedenkt onze Vereeniging met al wat haar ten goede kan komen. Vooi al, wat wij in den loop van dit jaar aan geld en aan geschenken ontvingen, brengen wij den hartelijksten dank, waarbij wij met vreugde denken aan de zending katoentjes van de firma De Heyder, waruit weer me nig nuttig kleedingstuk gemaakt is kunnen worden. Ook kunnen wij niet nalaten nog eens te zeggen van hoeveel waarde het voor oni is, dat wij steeds rekenen mogen op trou we hulp voor het versohaffen van het zoo hoog noodige versterkend voedsel voor on ze zieken. Met goed vertrouwen gaan wij hét nieuwe werkjaar in. In het bestuur kwam geen verandering. Het is als volgt samengesteld: E. C. Knap pert, presidente; L. Hubreoht, secretares se; A. J. de la Court, penningmeester; dr. JA. Schreuderdr Boonacker, en M. Naudin ten Gate. Bezniuiging bij do Inatramviering. De commissie uit het Leidsch Studenten- korps, benoemd om na te gaan de middelen tot bezuiniging der maskerade, bestaande uit de heeren A. J. ter Kuile, G. E. Op stelten en H. F. van Walsem, heeft een za kelijk rapport uitgebracht, waarin is vast gehouden aan de oude wijze van feestvierea, nl. met een optocht en een feestgebouw. De bijkomende feestelijkheden, zooals in 1910 bijv. het mimenspel, wil zij aan het particulier initiatief overlaten, zoo noodig met subsidie der maskerade-commissie. Ook wil zdj de deelnemers zelf voor a*3 kostumes laten zorgen en dringt er op aan, dat deze minder kostbaar zijn, waardoor het aantal deelnemers grooter zal worden en men de anonymen zal kunnen ontberen. De korpsleden moeten vooral actief aan de feesten deelnemen en men moet het des noods buiten een artistieken leider doen. Uitgegaan moet worden van het beginsel, dat het lustrumfeest een korpsfeest is in de eerste plaats en slechts in de tweede plaats voor de buitenstaanders wordt gege ven.. Ongetwijfeld zal dit rappprt, als het straks in zijn geheel wordt gepubliceerd, zijn invloed doen gelden, ook buiten Lei den. De commissie wil alleen de maskerade- commissie belasten met de vol'edige zorg voor het feestgebouw en den optocht en stelt daaromtrent ook verschillende vereen voudigingen en bezuinigingen voor. Alles te zamen maakt, volgens de commissie, eenige wijziging van het reglement der maskerade- commissie noodig, die dan ook door de commissie Worden voorgesteld. Zeer stellig zal dit rapport zijn uitwer king niet missen, ook buiten Leiden niet, wat zeker is toe te juichen. Post- en telegraaf-nmbtenaren* Aan den Minister van Waterstaat is naar „De Tijd" müdt d >or het bestuur van den li.-K B:nd van Dircoteur/b en Commiezen bij Posterijen en Telegrafie, gevestigd te Rotterdam, verzocht op ae gronden, aangegeven in een uitvoerig» me morie, de financieole positie van diroc1 tu ren en commiezen bij posterijen en tele grafie te willen verbeteren door een of meer cler volgende middelen* a. door heb maximum traktement commiezen te verhoogen tot f 2900; b. door het, bij de berekening van neb traktement medetellen der surnumerairs- en klerheiN jaren; o. door een toelage wegens kinüco» aantal.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1