Woensdag 27 JXoveixibei*. A0. 1912. (§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Gemeentezaken. No. 16188 PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 18 regela 1.05. Iedere regel meer f0.17J. Grootere letter» naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contant j elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasseerenwordt/'O.Os berekend. PRIJS DEZER COURAJST: Teer Lelden per week 9 Cents per 3 maanden J 2 J if 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 2 2, 1.30. Franco per post 22, 1.65. De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den ïtaad dier gemeente, in zijn vergadering van den 7dea November 1912, is vastgesteld de vol gende verordening: VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van 12 October 1905 op het Bouwen en Sloopen (Gemeenteblad No. 25), laatstelijk gewij zigd bij verordening van 10 December 1908 (Gemeenteblad No. 31). Eenig Artikel. Artikel 91 van de verordening op het Btfuwen en Sloopen wordt gelezen als volgt: „Behalve de dienaren der gemeente-po- litie zijn met het opsporen der overtredin gen van de bepalingen dezer verordening belast, en tot het opmaken van proces-ver baal daarvan verplicht, de technische amb tenaren van de gemeentewerken, de Inspec teur der Bouwpölitie en de Opzichter bij de Bouwpolitie. Dit geldt mede ten aanzien van: a. den Commandant en den Ondercom mandant der Brandweer en de Brandmees ters, voor zooveel betreft de artt. 18, 27 sub f, 33, 39, 40 derde en zesde lid, 43, 44, 48, 48, 56, 57 en 58; b. de Bevolkingsagenten, voor zooveel be treft de artt. 71 én 72; o. den Directeur en de overige ambtena ren van den Keuringsdienst van eet- en drinkwaren, voor zooveel betreft art. 24. Aan ieder dezer ambtenaren wordt, voor zooveel de naleving van eenig voorschrift meer bepaald aan hun zorg is opgedragen, de last verstrekt om, ter handhaving dier bepalingen, zoo n-oodig, de woningen en an dere gebouwen alsmede de erven ook tegen den. wil van den bewoner binnen te treden, mits met inachtneming van de bepalingen der wet van 31 Augustus 1853 (Staatsblad No. S3); de uitvoering van dezen last zal ten allen tijde mogen plaats hebben.0 Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, gelet op het advies der Gezord- heidsoommissie, d.d. 5 November 1912, No. 45/5, in zijn openbare vergadering van den 7den November 1912. De Burgemeester, N. O. DE GIJSELAAR. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van. Zuid-Holland, volgens him bericht van den 12/18 November 1912, B. No. 1571 (2de afd.) G. 8. No. 64/1, in afschrift medegedeeld. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 26sten November 1912. Burgemeester on Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen in herinnering dat den 30sten No vember e.k. de 5de termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1012, en dat alzoo op den leten December minstens vijf zesde gedeelten van den aan slag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente- Ontvanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeister. VAN STRIJEN. 8ecretaria. Leiden, 23 November 1912. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lelden* Gezien het adres van de Leddeohe Coöpe ratieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeni- giag ,,Ona Doel" om vergunning tot uit breiding van de broodbakkerij ir hot per sei Van der Werffstraat no. 23>o, Sec tie H no. 2177, door het bijplaatsen en in werking-stellen van een electromotor van 5 p.k. tot heb in beweging brengen van een deegkneedmachine. Gelet op de artt 6 en 7 der Hinder wet; Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met' de bijlagen ip de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd ls5 alsmede dab op Woensdag 11 Dec. a.s. voormiddags te elf uren, op het) Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art, 7 der Hinderwet roor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, Leiden, 27 November 1912. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van I. ZANDVOORT om vergunning tot oprichting van een roo- kerij en zouterij van vleesch en tot plaat sing en in-werking-stelling van een electro motor van 1^ p.k. tot het in beweging bren gen van een vleeschbewerkingsmachine in de werkplaats van het perceel Pieterskerk- ohoorsteeg no. 26, Sectie G no. 766;. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoelc, met de bijlagen, op de 8ecretarie dezer gemeente ter visie gelegd isc; alsmede dat op Woensdag 11 December aansfc. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren teuen dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en WetbouderB voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 November 1912. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de firma J. O. ZAALBERG en ZOON, om \ergumiing tot uitbreiding van de fabriek van wollen de kens in het perceel Vestestraat No. 22, Sectie I no. 2517, door het maken van eeD verdieping op het garenmagazijn, in welk lokaal drie weefstoelen zullen geplaatst worden. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Woensdag 11 Deo. a. s., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn Verschenen, ten einde huil Bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretarii. Leiden, 27 November 1912. Leiden, 27 November. Voor het examen vrije- en orde-oefe ningen der gymnastiek zijn te Amsterdam geslaagd do dames J. W. van den Ameele, van Oegstgeeet D. N. M. Taverne, van Noordwijkerhoait; E. M. Valk, J. W. Koo renhof en J. G. van Waveren, van Leiden., Uit het jaarverslag 19111912 van den Ned. Studenten-zendingsbond, den bond in de Ned. Ohr. Studenten-Vereeniging, waaraan de behartiging der Zendingsbe- langen door de N. C. S. V. is toevertrouwd, blijkt dat het ledental vooruit ging met 4 leden, zoodat thans 67 personen lid zijin: Amsterdam (S. U. en V. U.) 7, Delft 8, Groningen 9, Kampen 6, Leiden 13, Utrecht 24, Wageningen 2, of naar de faculteiten: Theol. 23, Medici 15, Juristen 8, Technici 8, Litterat. 6, andere faculteiten 7. Op het Zendingsveld bevinden zich 16 leden. Mej. M. Brouwer, uit Haarlemmer meer, heeft ontvangen het getuigschrift, dat de snijcursus voor kleermakers en naaisters te Amsterdam door haar met goed gevolg is doorloopen in afd. B. (dameskleeding) De Vorstin van Benthedm, de zuster van H. M. de Koningin-Hoeder, is giste ren uit de Residentie per Holl. spoor over Amsterdam naar Steinfurt teruggekeerd. Het bestuur van het Haageche Diaco- nessenhuis heeft benoemd tot predikant- dire?teur ds. H. A. E. Snethlage, Néd.- Herv predikant te Hoenderloo. De Zusters Ursulinen te Haarlem hïbben te Halfweg een oafé met stalling aangekocht, om daarop een klooster te bouwen. Naar ,,De Tod-" verneemt, lieert zich hier te lande een comité gevormd, om in 1016 't 700-jarig bestaan der Dominicaner- Ordo feestelijk te herdenken. In dit oomiité hebben zitting de hoogeerw. pater A. ter Maat, provinciaal der Dominicaner-Orde in Nederland, de neereerw, patere Van Breda en G. A. Meijer, uit Zwolle; de zeer- eerw. pater v. d. Eisen, uit Huisgen, en de zeereerw. pater Verhoeven, uit Schie dam,. Het hoofdbestuur van het Ned. Onder wijzers-genootschap heeft zich tot de Tweede Kamer der Staten-G ener aal ge wend met een adres, waarin ter kennis cler Kamer worden gebracht de in de op 6, 7 en 8 Aug. 1912 te Rotterdam gehouden algemeene vergadering gedane uitspraken: lo. Betreffende de voorgestelde wijziging van artikel 192 deT Grondwet, welke wijzi ging adressante in hooge mate schadelijk voor onze volksontwikkeling en onze volks eenheid aoht, waarom zij den wen9ch uit spreekt, dat de Staten-Generaal hun mede werking tot een dergelijke wijziging niet zullen verleenen. 2o. Betreffende den kindertoeslag. In de zen is adressant van oordeel, d'at een toe slag van Rijkswege ten behoeve van onder wijzers met groote gezinnen niet bevorder lijk ia tot verheffing van den onderwijzere stand en spreekt als haar meening uit, dat slechts door een algemeene verhooging der salarissen in de dringende behoeften kan worden voorzien. 3o. Betreffende de kwestie: Onder wijs- Rijkszaak. Adreseante verklaart zich vóór het stelsel, waarbij het Rijk tér vervan ging van de tegenwoordige openbare scho len Rijksscholen opricht en onderhoudt, terwijl door gemeenten, provincies of wa terschappen geen uitgaven ten behoeve van het lager onderwijs worden gedaan. De lieer J. C. van Eerdé, referenda ris bij het Departement van Koloniën, in Den Haag, is benoemd tot directeur van de ethnografische afdeeling van het Ko loniaal instituut te Amsterdam. Benoemd is tot rector van het gymna sium te Kampen dr. E. G. B. Blommen- daal, te Delft, met 9 stemmen; 7 waren uitgebracht op dr. J. W. Ie Grom, te Gouda. Naar liet „Hbld." verneemt, zal ds. Snel, op Urk4 met ingang van 8 Deo., zijn predikambt in de Ned.-Herv. Kerk neer leggen. De Urker kwestie vindt daarmee een oplossing. ALPHEN. Hef kinderzangkoor der Cli!r. Eangvereenigmg „Halleluja" gaf gisteravond haar derde uitvoering. Ondanks het gure on stormachtige weder, wa3 de zaal van het Nutsgebouw geheel bezet. Evenals de vorigs koeren, trok ook nu weder deze uitvoering vele belangstellenden. Ds. Veldhoen sprak een kort openingswoord, waarna met het af werken van het programma werd begonnen. Alles, waf ten gehoore werd gebracht, viel zeer in den smaak der aanwezigen, getuige het luid applaudissecren, dat na het zingen van ieder ptuk volgde. Het wekt ook ieders bewondering op, als men die ruim 60 jeug dige zangers en zangeressen ziet, hoe de directeur, de heer L, Keemink, de zangstuk ken er in kan krijgen. Er is voorzeker veel geduld en taot toe noodlg, om de leerlingen zoover te b rep gen. Het eerst werd Ps. 150:1 en 2 aange heven, waarop het .„Morgenlied" volgde. Op het „Wees gegroet, gij prachtig \Voud"# volgde zoo'n langdurig handgeklap, dat het stuk nog oens ten gehoore word gebracht, ovenals het later gezongen stuk „Meiliod"< Keurig werd heb nu alom bekende, maar toch altijd sohoone lied „Nader, mijn God bij U", met bromstemmen er bij, gezongen. Een stuk, dat wel bijzonder veel, werk vereischt zal hebben, was „De schoonste Feestdag" (Moeders verjaardag). Het geheele stuk werd mooi gezongen. Het zingen der kleintjes voor al klonk allerliefst, Na het zingen van dit stuk Volgde de pauZe, welke een halfuur duurde en waarin de directeur, bij monde van een der kleinste leerlingen, als blijk van wanne erkentelijk heid een zilveren lepel en vork in étui ontr Ving, waarvoor hij hun hartelijk dank zeide. Na de pauze 'werden nog een zevental nummers ten gehoore gebrachh Vooral de beide solo-stukken mogen niet vergeten wor den. Beide solisten, zoowel die van het „Hoort gij de wilde golven?" als die van „Het Breis tertje" kweten zich uitstekend van haar taak. De woorden van „Het Breistertje" waren "bovendien zóó Jeuk en oolyk, dat aan het applaus geen einde kwam, zoodat zij het nog eens herhaalde. Oolc do pianiste komt een warm woord van dank toe voor haar mooi spel. Zoodoende was de avond, hoewel hot reeds lialfelf was, spoedig ten einde. Aan 't slot stemde dan ook een ieder in met heb warme woord van dank, dat cis. Veldhoen-èn aan den directeur voor zijn zor gen én aan de zangvereeniging voor het geen zij had laten genieben, bracht. De avond was wél geslaagd, zoodab een ieder voldaan huiswaarts keerde* HILLEGOM. De tooneelvereeniging „l'Amitié" heeft gisteravond in de geheel bezette zaal van Hotel Sistermans'haar 78ste uitvoering gegeven. Met veel succes werd „De Satan der Revolutie", een beeld uit de revolutie in de Vendee, gespeeld. Daarna volgde een voordracht en ten slotte het blijspel in één bedrijf, getiteld ;,De Professor en zijn knecht". Deze twee laat ste stukjes brachten er de vroolijkheid in. Spel, kostumea, grime en déoor waren «eer goed. De gymnastiek- en schermvereeniging „Kracht door Oefening" heeft Dinsdag avond in de zaal van café „Flora" een wel geslaagde uitvoering gegeven. De voor het eerst optredende meisjes-afdeeling vooral had veel suoces. Alle oefeningen werden on der leiding van den directeur, den heer H. B. Dreijer, zeer goed en flink uitgevoerd. Het hartelijk applaus, dat soms in gejuioh overging, wae wel verdiend. KATWIJK AAN DEN RIJN. De ijsclub „Voorwaarts" vergaderde gisteravond in het hotel „De Roskam" met 27 leden. Na opening der vergadering door den voorzit ter en het lezen der notulen van de vorige samenkomst door den secretaris, doet de penningmeester rekening en verantwoor ding; nagezien en in orde bevonden door de heeren G. van Bemmel en A. van Prooyen, werd de rekening met een batig saldo van f425.13 vastgesteld onder dankzegging aan den heer H. W. Grimbergen voor het ge voerd beheer. De aftredende bestuursleden, de heeren D. de Jong en Jao. Reramerswaal werden als zoodanig herkozen; evenzoo twee aftredende baancommissarissen, de heeren G. de Ruiter en A. Zuyderduyn Cz. Een verloting van elf prijzen, waarbij de eerste prijs werd behaald door den heer J. N. van Heteren, besloot de vergadering. NOORDWIJKERHOUT. In café „De Zwaan" gaf „Hulp der Armen" gister avond haar eerste uitvoering in dit sei zoen. Slecht weer en toch een bezette zaall En geen wonder. Wie zou niet gaarne "door trouwe opkomst toonen, hoezeer de vele moeiten en zorgen, welke de leden dezer Vereeniging zich getroosten, ten bate hun ner arme dorpsgenooten gewaardeerd wor den. Het drama „Broederhaat" vormde dezen avond den hoofdschotel. Alle medespelenden waren rolvast en kweten zich best van hun taak. Kleeding en grimeering waren goed verzorgd en merkwaardig is het, hoezeer de leden bij elke uitvoering vooruitgegaan zijn. Ook het kluchtspel in drie bedrijven viel zeer in den smaak. Zeer voldaan gingen al len huiswaarts. De ledenavond in „De Gemeentewo ning", waar cis. Gerth van Wijk, van Ben- nebroek, zijn lezing hield over Leidens Ont zet, en waarvoor ondanks het ongunstige weer zeer velen waren opgekomen, mag hl alle opzichten geslaagd heeten. Ii het altijd aantrekkelijk, om te wor den verplaatst in dit heldentijdperk onzer Vaderlandsche HiBtorle, in het bijzonder belangwekkend was het natuurlijk, om zioh het lijden en strijden der vaderen uit deze onze eigen omgeving op de bekende leven dige wijze voor oogen te zien gebracht. Met meer gloed dan ooit werden dan ook door het koor der ,,G. W." heb oude volks lied, op die geschiedenis betrekking heb bende, en nog een paar andere oud-Hol- landsche liederen uit dien tijd ten gehoore gebracht, terwijl naar gewoonte ook een paar verzen daarvan door alle aanwezigen werden meegezongen. Maar het duidelijkst bleek, dab men in de rechte stemming was gebracht en naast de ellenden Van den oorlog echt gevoelde ook de voorrechten en verplichtingen van eigen vredegenot, toen aan het eind van den avond een collecte werd gehouden Voor hulp aan de slachtoffers van de tegenwoor dige oorlogs-ellende, waardoor met het in gezamelde den vorigon dag in de Hervorm de Kerk nu uit onze kleine gemeente een bedrag van ruim 20 gulden aan „Het Neder- landeche Roode Kruis" kon worden opge zonden. OEGSTGEEST. Bij herstemming is ge kozen tot lid van heb kiescollege der Ned.- Herv. Gem. de heer I. de Leen, met 18 stemmen. Op den heer J. W. Koole waren 14 stemmen uitgebracht. TER-AAR. Da tegen 25 November jM. be legde ledenvergadering van de IJsclub al hier is wegens geringe opkomst door heb gure weer niet kunnen doorgaan, In de maand December a.s. zal een nieuwe verga dering worden belegd. In het café van L\ van der Laan ia 'door de leden van de Ter-Aarsche augur kenveiling een, vergadering gehouden. 66 le^n waren tegenwoordig. De heer Van Lennep, secretaris van den Tuinbouwraad, was mede ter vergadering. De kassier dééd voorloopig rekening, waaruit bleek, dab er voer f 32,500 was verkocht- Het verslag van 'den secretaris deed zien, dat 8 leden heb ben bedankt en 20 weder als lid toegetreclrüi zijn. zoodat do Vereeniging thans 133 leden telt. De tel-ephoongeleiding zal tot het vei lingslokaal worden uitgebreid, terwijl een gedeelte van liet veiLingsterrein door ds pro vincie onteigend zal worden. Vervolgens kwam da heer Vaii Lennep aan. hét woord, 'dia door de Vereeniging was uitgenoodigd- Hij zette uiteen wat feitelijk het dool van den Nederlandsehen Tuinbouwraad is en hoé nuttig hij weakt, doordat hij nauw verwant is aan het Departement van Landbouw, Nij verheid en Handel. Hij deelde medé, dat er oe® blad wordt uitgegeven, dat voor dg tuinders van hijzonder veel nut kan zijn« Hij ried een abonnement op dat blad aan. de tuinders ten zeerste aan, waartoe dan ook een 40-tal zich opgaven. De voorzitter dankte spreker voor zijn rede. In de plaats van den heer J. van Zwieten, die ala be* stuurslid heeft bedankt, werd gekozen do heer A. van Zwieten. Tot leden der eind- commissie werden benoemd de heeren W% Hoogervorst Pz., W. van der Hoorn Az.< en A. van der Jagt. VALKENBURG. 'Gisteravond vergaderdé in „Het Wapen van Valkenburg" de Ver eeniging tot bevordering van de Bloembol-, lenculbuur. Van de 58 leden waren er 48 aanwezig. Als lid van het bestuur werd bij eerste stemming herkozen de heer A. Peet, Abrzn., terwijl na enkele vrije stemmingen voor een nieuw bestuurslid in de plaats van den heer Johs. Binnendijk, die voor zijn functie had bedankt, een herstemming volg-, cle tussohen de heeren G. Jansen en O Barnhoorn. Laatstgenoemde werd liierb^' gekozen. De agenda was hiermee afgehan deld, zoodat de voorzitter de vergadering sloot. Als gebruikelijk werden daarna eer aantal prijzen, nuttige of geriefelijke voo* werpen, meest voor den tuinman, onder de leden verloot. WARMOND. Evenals de vorige week gat gisteravond de afd. Tooneel der R.-K Ver eeniging „Sb.-Cecilia", in het lokaal „De Zon" met hetzelfde programma als vorige week voor een flink bezette zaal weor een uitvoering, thans ook toegankelijk voor niet-leden. Evenals vorige week werd ei uitstekend gespeeld. Heb ging nu als var een leien dakje. Ook nu oogstten zij veel succes van een dankbaar publiek. Aller wensoh was de afdeeling tooneel in dit win- terseizoen nog meermalen te zien optraden., WASSENAAR. Gisteravond gaf do too* neelvereeniging „Onderling Kunstgenot;* haar eerste uitvoering. Het slechte wo& was geen beletsel voofr oen eivollé zaal au do aanwezigen hebben dén geheel on avond genoben. Do hoer A. J. B. opende den avond mot een voordracht „Voor pledzier uit do stad." Daarna volgde het drama „Vildao"» Hiermee hadden .de tooneolisten eén groot succes. Enkele rollen werden uitstekend wècr* gegeven. Do voordrachten „Do tweo w^arkeloo* zen" en „Do Kiezentrekker" brachten nai het drama weer wat vroolijkheid. Zooald gewoonlijk was het beste bewaard voor d< tweede afd. na do pauze. Heb blijspel „DG MilMonnair" had een groot succes. Allé Werkende leden waren hierin uitstekend in, hun rol. Eerlijk gezegd meenden wij' vexled-jui Jaar, dab do heer P. K. maar een matigd aanwinst voor de Vereeniging was. Maar wé hebben ons hierin deerlijk vergist. Hij' speelde dezen avond uitstekend en het gïoot suooca van heb blij'spel was vooral aan hom té danken. Het bedanken van den heer G. v\ Dr. is bepaald een groot verlies vootr M Vereeniging, maar zijn plaat* wordt goed, ingenomen door den heer P. K. De lieer B. P, van der Meer, do ijverig*' voorzitter .en regisseur, had voor dezen' avond oen mooie revue in elkaar gezet. mi had hiermee een groot succes» Er wetrd har telijk gelachen en het applaus was wel ver-i 'diond. De schilder Raaphorst leverde voor( het drama weer een prachtig doek. Hot 6teldi een interieur van een kasteel voor. H'itj 'doek voldeed uitstekend en was gehen in; overeenstemming met het stuk» We hopen „O. K." weer terug to zien in het Patronaat. Zooals andore jaren heeft „O, K." weer op, zich genomen een uitvoering te geven voor 'do St.-Vincentius-Vcreenigiiig. Crltiek op voorstellen van R. en Wa« De firma Gebrs. Blok, te 's-Gravendeel, pachters van den gemeentereinigingsdienst, alhier heoft zich met een adres tot den Ge-* meenteraad gewend, waarin zij haar ver wondering te kennen geeft, dat door B. en Ws. aan dit College machtiging wordt ge vraagd het baggerwerk, enz. ondershands op te dragen aan den heer P. van Uldon, als zijnde voor dit werk de laagste in schrijver, omdat haar uit de voorwaarden van deze verpachting bleek, dat deze zooala zij nu zijn samengesteld in menig punt be langrijk afwijken van de, welke haar in Juni j.l. ter kennisneming en inschrijving werden aangeboden. Als één voorbeeld daarvoor wijst zij er op, dat in de verplichting voorkwam om heb terrein aan do Stinksloot tot baggerstaal in te richten. De kosten, daaraan verbon den, zouden telkens voor 1/10 in do aan nemingssom zijn begrepen en het aldus klaar gemaakt terrein eigendom der ge nieente blijven. Einde Juli deed zij haar prijsopgave, ver-t gezcld van het project^oor de te maken baggerstalen, doch tot nu toe kwam hierop niet het minste antwoord in, hoewel dik was toegezegd. Daar dit verschil in voorwaarden nood zakelijk verschil in prijs meebrengt, ver* zoekt adress&nte beleefd ook haaf in de ge legenheid te stellen een andere prijsopgave U doe o.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1