Bataafsche Credietbank, Het komt er Met op aan, P. E. J. ROMBAÜT Jr., V I f* U V 1 SbC^YRRJCk bij Nier-®n Blaasziekten, W BUn 1 Ijtasa Sw Cs? I IBWO Rheumatism® en Suikerziekte. VICHY GRANDE-GRILLE VICHY HOPITAL bij Maag- en Ingewandziekten. PASTILLES VICHY-ËTAT doozen,* per 4/1 doos prijs ƒ.1,00; Fa. C. VAN BEEKHUI, Wassenaar, Tel. lit. 16. 0OT«SÜÈS VI OH Y-STAT °'7,,zzrm"- (D©sits®£§!@ Ifemarnii^g. ^aPiHwrater-MePsoi^giwg. Den Haag. Parkstraat 10 B. Telepb. Haag 6095. NATUURLIJKE MSNERALE WATEREN van FRANSGHE £TAATSBfiONNEN bronproducten: men eiscfie op al deze products n het Staats merk vichy-e t at. Ingezonden. Marktberichten. Vragen en Antwoorden. Burgerlijke Stand. PpojecSeit. c-s Begfostingen, enz. Ingenieups-bezoek gratis. 277S 20 Verstrekt CRED1ETEN tegen een rente in evenredig heid met het disconto der Nederlandsche Bank en neemt GELDEN DEPOSITO. 4312 20 De DIRECTIE van de Levensverzekerinr$s-3a,s;.; „AMSTERDAM" bericht hiermede te hebben benoemd tor Agent voor haar afdeeling Volks verzek. te Leiden den Heer wonende Schutterstraat 7. Genoemde Heer is gaarne bereid alle gewenschte inlichtingen te verstrekken. 6350 20 MEN EISCHE OP DE ETIKETTEN EN DE HALS DER FLESSCHEN HET STAATSMERK VICHY-ÉTA T (Aromatisch), in verzegelde metalen doozen," per 1/1 doos prijs per 1/2 doos prijs f. 0,50. in poedervorm, prijs0,05 per poeder, voldoende 9 BUbM I Elinl voor een liter water. Verkrijgbaar bij alle Handelaren in Minerale Wateren, Apothekers en Drogisten. hoeveel men eet, doch hoeveel men verteert van het opge nomen voedsel. Door wetenschappelijke onderzoekingen is het feit bevestigd, dat door een kleine toevoeging van Maggi's Aroma aan de spijzen, deze niet alleen smakelijker gemaakt worden, doch het lichaam ook veel beter ten goede komen. Verkrijgbaar in alle koloniale waren- en comestibleszaken, in fleschjes van 25 ct. at 6702 06 Vercdeliug van Itet Volksvermaak. Naar aanleiding van de onlangs gehou den vergadering, waar het aan. het hoofd van dit opstel geplaatste onderwerp behan deld werd, zal ik gaarne gebruik maken van de gastvrijheid van het „Leidsch Dag blad", om een en ander over de Verede ling van het Volksvermaak in het Blïddëh te brengen. Keil zal mij tegenwerpen, dat ik mijn beschouwingen beter staande de gehouden vergadering had kunnen geven of wel ze bewaren tot een volgende bijeen komst. Evenwel: dat ik in de Maandagavond ge- honden vergadering niets gezegd heb en geen beschouwingen heb gegeven, komt. <lat ik als zoovele anderen in afwachting was van de voorstellen, die van de Commis sie hadden moeten komen. Dat ik nu ech ter hetgeen ik te zeggen heb niet bewaar tot de volgende vergadering, doe ik met opzet: opdat als er iets in is, dat dö over weging waard is, dit door de eventueel© bezoekers dier vergadering kan worden overwogen en men tenminste eenigszins voorbereid zal zijn om de kwestie onder de oogen te zien. Het komt mij voor, dat in de jongste vergadering een verwarring van twee denkbeelden heeft gebeerscht. In de eer ste plaats, het veredelen van het peil der volksbeschaving door het geven van volks vermaak, en in de tweede plaats het ge ven van een volksvermaak, waarvan men bet peil hoog tracht te houden. Welke van deze opvattingen voert nu tot het eigenlijke doel? Naar mijn meening heb laatste, daar het eerste; veredeling door volksvermaak, m.i. een gedwongen fraaiheid zal blijven. In het Comité echter schenen voorstan ders voor verwezenlijking van het eerste denkbeeld den meesten invloed te hebben. Immers: men sprak van een openlucht concert (cantate), van een sportdemon- stratio, van tooneelvoorstellingen, enz. Mij dunkt, al die schoone zaken behoo- ren bij 6lot van rekening niet onder de ru briek volksvermaken. Men tracht door een eportfeest liefde voor de sport to wekken ^nen wil de menschen wijzen op de schoon- Vid van lichaamsontwikkeling; zoo tracht ben met kunstuitingen liefde voor d» kunst te wekken; men wil het volk bren gen tot de meesterwerken der kunst, door die meesterwerken onder aller aandacht te brengen. Doch... zijn dit volksvermaken? M. i. geenszins. Het moge boeiend, leerrijk, nut tig, vooral zéér nuttig zijn, doch een ver maak is het niet. Ik kan mij voorstellen, dat een grootsch uitgevoerde Cantate aan gehoord wordt door tienduizenden, dat er tijdens die uitvoering een ademlooze stilte heersoht, dat men een speld kan hooien, vallen. Doch mag men dan spreken van een volksvermaak Ik kan mij zeer goed voorstellen, dat een opgewekte schare het met vlaggen getooi de sportterrein bezoekt en daar de ver- fiohillende sport-manifestaties met belang stelling volgt. Dochmag men dan spreken van een volksvermaak? Mijns inziens zijn dit bctoogdngen. Het volk, de menigte, volgt met even groote belangstelling deze uitingen van kunst of sport, als waarmee ze een groote volksre denaar aanhoort. Ook deze boeat en weet Rijn publiek tot aandacht te dwingen. Ook hier heerscht een opgewekte geest, doch waarlijk niemand za1 het toch in zijn hoofd krijgen hier te gaan spreken van een volks vermaak. Neen, al deze propagandistische, van hoo- ger hand toebedeelde, feestelijkheden blij ven betoogingen en worden nimmer volks vermaken. Wil men een volksvermaak, dan moet men een gelegenheid scheppen, waar ieder vrij is zich op zijn wijze, te verma ken, zonder leiding, zonder propaganda. En nu moet het hooge woord er uit: een dergelijke gelegenheid biedt voorals nog alleen... een terrein met kermisver maak. Wanneer men van deze stelling uitgaat, dan wordt de taak van het comité niet moeilijk te omschrijven. Men heeft dan slechts te zorgen voor een besloten terrein, waar behoorlijk toezicht is; waar alles ge weerd wordt, wat aanstoot geven kan; waar orde heerscht en waar iedere corporatie in de gelegenheid is op haar wijze mede te werken tot veredeling van het volksver maak. En ziou het dan zóó verschrikkelijk zijn, wanneer daar op een besloten terrein een voorjaarsfeest gevierd werd? Wanneer daar een complex van tentjes, spellen, kra men, draaimolens, en wat al niet verscheen, waar jong en oud zich kan vermaken Daar kan t-och een tent zijn, waar propaganda gemaakt wordt voor drankbestrijding. Daar kan een terrein zijn, waar spcrtbetoogiDgen worden gehouden, waar groote uitvoeringen worden georganiseerd, enz., enz. Ik weet zeer goed, dat hier een ernstige bedenking kan woorden gemaakt, nl. wanneer men op het besloten terrein alles weert, wat aan stoot geven kan, dan blijft er buiten dat terrein nog genoeg over om den zedelijk heids- en matigheids-apostelen de haren te berge te doen rijzen. Maar.... dan zou men eigenlijk nooit nationale- of Oranje- of ste delijke feesten moeten vieren. Want al die feesten maken aanstootelijkheden of juis ter worden als verontschuldiging aangegre pen. Zou men dan al die feesten willen af schaffen? Een zekere categorie van men schen wil 't daarop aansturen, want, rede neeren zij, die feesten zijn bestemd voor cle arbeiders in de eerste plaats; die arbei ders mogen met hun lot niet tevreden zijn, want dan kunnen wij zo niet wakker maken of houden. Nu zou het mogelijk kunnen zijn, ctat zij in dat feestvieren vermaak zouden vinden. Dat vermaak moet uit hun bestaan geweerd worden, want vóór alles moeten ze ontevreden worden en. blijven. Een andere categorie van personen, ziet in het leven een leerschool, men is daar om te leeren en zijn ziel voor te bereiden voor ^en hooger bestaan dan dit aardsohe. Deze menschen zijn dus afkeerig van elke onge dwongen uiting. Men mag slechts dan on gedwongen zijn, wanneer men dit kan doen in gemeenschappelijke lofzangen m. a. w. alle feestvreugde moet wijken voor moreole discipline. Deze. categorieën van personen zouden dus niets liever zien, dan alle volks feesten, d. z- alle volksvermaken, te doen verdwijnen. Zij, gesteund door drankbestrijders en andere propagandisten, staan gereed tot opvoeding van het volk. Welnu, laat ze huil gang gaan, doch laten zij bun bijna had ik gezegd slachtofferhun kweekeling vrij doen blijven in zijn ontspanning. Gesteld nu, dat er zulke vreeselijkheden niet op, doch óm het feestterrein plaats vin den, zou men dan waarlijk meenen, dat daardoor dit feestterrein uitsluitend de oorzaak van al dat kwaad is? Als dat- zoo was, dan zjou er op het oogenblik niet heel wat minder openbare dronkenschap zijn, door de week, dan op Zaterdag of Zondag avond en dan zouden er geen Maandaghou ders bestaan. Moet nu maar botweg elke Zondag afgeschaft worden? Neen, roepen de propagandisten daarvoor bestaat een rei edj£;_.nwij stichten vereenigingen, die dit euvel fcestrijdeiiT Prachtig, zoo wordt langzamerhand het geheele leven een com plex van propaganda^-bewegingen. Ik heb er niets op tegen, zoolang men niet gaat ver zinnen, om ten einde de propaganda te ver gemakkelijken, de Zondagen af te schaffen of aan dergelijke diciplinaire bepalingen vast te leggen, dat er van 'n vrijen dag geen sprake meer is. Aangezien nu zeer vele normaal-denkende en voelende menschen allerminst gesteld zijn op een inperking van aller vrijheid op Zondag, ten einde deu lust van sommigen om zich te buiten te gaan t-e bestrijden, moesten die zeer velen ook het denkbeeld laten varen, dat een volksfeest, door zijn onmiskenbaar slechten invloed op enkele individuen, verderfelijk voor allen zou zijn. Daarom meen ik, dat er geen reden kan zijn om een plan voor een Voorjaarsfeest in den geest van hetgeen ik hiervoor schetste, principieel te bestrijden. Toch geloof ik vast, dat het comité, zooals het thans ie samengesteld, deze beschouwingen zou hebben bestreden; daarvoor klinken mij namelijk nog te luid de woorden van één der comité-leden in de ooren: ,,Ik ben een tegenstander van de kermis." Ik vraag U, hoe wil men een „leemte", die zou ontstaan door het niet-invoeren van de kermis, aanvullen wanneer men be gint met die leemte niet te gevoelen? Daarom vrees ik, dat mijn voorstellen reeds alleen uit hoofde van anti-propagan- distiech te ziin, zullen worden bestreden. In de tweede plaats komt ter sprake de uitvoerbaarheid. Dit is, als steeds, een geldkwestie, die natuurlijk door speciale financieel© voorstellen moet worden be handeld. In de laat6te plaats komt dan de levens vatbaarheid. M. i. kan die vraag door geen enkele vergadering worden opgelost. Daarvoor kan slechts één criticus zijn, n.1. het volk zelf. Daarom zou de taak van een eventueels commissie uitvoering van deze plannen verre van dankbaar zijn, want het is best mogelijk, dat haar arbeid tevergeefs blijkt. Blijft haar feestterrein ledig, heerscht er een gedrukte stemming, welnu, dan heeft zij- haar arbeid geheel tevergeefs gedaan. Dan blijkt het, dat inderdaad de opvoeding van het volk in alle richtingen al zóó ver is gevorderd, dat er geen animo voor de aloude vermaken meer bestaat. Doch zoo als gezegd, dit kan slechts bewezen worden door de practijk. Hopende, dat bovenstaande regelen aan leiding mogen geven tot vruchtbare discus sies op een eventueele vergadering, rest mij nog, U, geachte Redactie, dank te be tuigen voor de verleende plaatsruimte. A. RAPPARD. Leiden, 19 November 1912. De kosten van een oorlog* De Japansche Regeering is er op aan dringen van twee afgevaardigden der volkspartij eindelijk toe overgegaan om de kosten bekend te maken van de twee laat ste oorlogen, die Japan gevoerd heeft n«l. die met China en die piet Rusland. De eerste duurde 283 dagen (van 1 Aug. 1894 tot 10 Mei 1895) en de buitengewone oor logskosten bedroegen 24.296,273,50 gulden terwijl het totaal dier kosten voor Leger en vloot 41.927.500 gulden bedroeg. D«e oorlogsschep en hadden een totale ton- nen-inhoud van 62.818 ton; per ton 'en per dag bedroegen de kosten ongeveer f 1.36. De tweede oorlog duurde 614 dagen (van 20 Februari 1901 tot 16 October 1905). De buitengewone oorlogskosten waren 126,045.886 gulden en de totale onkosten, bedroegen meer dan 281.437.000 gulden. De schepen hadden te zamen een inhoud van 283.196 ton (de kosten bedroegen onge veer een gulden per ton per dag.) B-ij deze rekening sijn niet inbegrepen de kosten der schepen, die verloren zijn ge gaan of in handen van den vijand zijn gevallen. Leouwovden, 22 Nov. Boter. Aai geboerd 0/4, 1 8 en 0,16 vn. Prijs boereDhoter/r55a f F.boter Ann/oor 1.3, 37 6 eu 1/12 v. Prij«/55.a 57. Commissie 157.Handel f 57.50. Kans. 27934 Kg. Boei enkaas a fabriekskaas /29.a ƒ39.— Leeuwarden, 22 Nov. T. veemarkt waren aange voerd 153 stieren f 75 a 335,69 ossen f 270 a f ?90, 266 vette koeien f 240 ft 300, per kilo 44 a 49 o, 431 melk en kaifkoeien f 170 a 290,180 pinken 60 a 120, 107 vette kal?eren f 35 a 63, por pond 37 a 48 c., 210 graskalveren 65 a 80,35 nuchtere dito /6a 12, 195$ vette schapen ƒ28 a 32,60 weideschapen 19 a 21, 804 lammeren, IS a 22, 290 vette varkens, 7-5 a 95, per kilo 27 a29 c., 108 magere varkens 45 a 55. 710 vette biggen /30 a 45, per i kilo 26 a 1.64 c., 261 speenvaiken» a 12, 49 paarden 100 a 150- Zwolle, 22 Nov. Aangevoerd ter veemarkt 1731 stuks, als: 794 runderen, 99 kalveren, 5 schapen en lamineren, 74 varkens en 839 biggen. Handel in allea willig. Men besteedde voor neurende en versch gekalfde koeien 150 a 300, dito vaarzen en schotten 140 a 250, gusfcekoeien voor de vetweide 130 a 210, dito vaarzen 125 a 190, voorjaarskalvende koeien ƒ130 a 220, ossen voor de vetweide f 145 a 230. 1 Vs'jarigosprïngstieren ƒ95 a 185,1 Va-jarige pinken '85 a 180, jonge fokkalveren ƒ80 a 95. nuchtere kalveren f 9 a 24, vette koeien en ossen aan bouten 6) a 78 c., dito stieren 58 a 76 o., dito kalveren 70 a 95 o., dito schapeu 40 a 70 o. per kilo, lammeren ƒ14 a 24, 6-weeksche biggen ƒ8 a 10. 10-weeksche dito 10 a 18, drachtige varkens ƒ55 a 75, magere dito f 40 a 60 per stuk; vette dito 58 a 59 o., dito voor Lonaen 52 a 53 o. per kilo. Aardappelen f a per H.L. Boter. Aanvoer 6590 1CG., prijs/ 1.40 a f 1.55 per kilo, per 1/8 vat van 20 kilo, prima 28.a 28.75, afwijkende 27.— a 27.50,2de soort 25.50 a 27.per 1/16 vat van 10 kilo 7* 13.a 14. Handel willig. Kipeieren f 6.50 a 8.50 per 100 stuks. Huidon. Koehuiden 34 a 3-5 c.,pinkenvellen 36 a 37 o., etierenvellen 30 a 31 c., vette kalfsvellen 47 a 48 c. per k kg., nuchtere kalfsvellen ƒ3.—a 3.50, paarde vellen (met haar) ƒ10.50 a 11.50, geitevellen 2.25 a 2.50. lamsvellen f 3.— a ƒ3.50 per stuk. Handel onveranderd. Schiedam, 22 Nov. Noteering van den .Bond van Dislillateurs". Montwjjn ƒ14.50, Jenever ƒ18.50, per Ned. vat zoDder fust en zonder belasting. 8 hicdam, 22 Nov. Noteering Beurscommissio. Moutwijn 114.per HLr, zonder fust en zonder do belasting. Stemming vast Spoeling f 2. Groan-Spiritue ƒ23.50 a ƒ21.—, Melasse Spiritus 19.25 a 119 50, ruwe Spiritus 11.— a Waalwijk, 22 Nov. Hniden-enlederbericht. Ter hu denmarkt blijft dezelfde toon heeracheD. De prijzen blijven aldoor uitermate vast en steeds stij gende. De omzet blijft gering, terwijl de voorraden ook van weinig beteekenis zijn. Ook wo dfc voor eerst geen toeneming verwacht, daar het meeren- deel der nog verwachte buiden op levering verkooht is. In dezen toes! and bereiken de prjjzen koersen, zóó buitensporig, als men ze nog nooit gezien heeft En wanneer men beschouwt de gemakkelijkheid, waarmede de huiden in de veilingen koopers vinden, moet men tot de conclusie komen, datdeverhoo- gÏDg nog in verre niet haar laatste woord heeft fjesproken en dat de thans bestaande hooge prijzen nog Jangen tijd geldend zullen zjjo. Als goed bewijs voor het algemeen vertrouwen, dat in den toestand heerscht, kan geconstateerd worden, dat nog nooit zoovele afdoeningen od levering zijn tot atand gekomen als tegenwoordig. Ook de inlandsche markt is zeer vast. De koop- lost der looiers is echter wel ver'.wakt ten gevolge van de onvoldoende verbetering der lederprijzen, en men kan alleen tot zaken komen bjj eenige Drijsconcessie, waarvan echter de inhouder3 weinig of Diet* willen weten. Momenteel is de ledermarkt niet roer geani meerd. Bij de hooge vraagprijzen stokt de verkoop, al kan men op de vingers uitrekenen, dat iedere dag hoogere prezen moet brengen. Er is weinig aanbod. Vraag: "Welken leeftijd, moet men bob ben om voor verloskundige te etudeeren, wat zijn de kosten er van en waar moet ik mij vervoegen? Hoe lang moet men Leéren voor men klaar is? Antwoord: Om aan de kweekschool te Amsterdam of te Rattdrdajm1 geplaatst te worden, mag men niet jongetr dan 21 jaar zijn «ai het 26ste jaax nog niet hebben vol eindigd. Voor de kweekschool te Gtronin- gen is de laatste grens op 30 jaar gesteld. Kosten zijn aan de opleiding niet verbon den. Voor inwonende leerlingen komen de kosten voor voeding, bewassching en ver pleging én de leermiddelen aclfs ook ten laste vajn 's Rijks schatkist. Vraag voolaf inlichtingen bij den directeur der school, waaraan 't liefst zoudt wötrden geplaatst. Veróischt wardeneen 'gezond gestel en algemeen© ontwikkeling, wat uit leen examen moet blijken. (Men ïnjoet met vrucht- de lagere school hebben doctrloopen en het geleerde flink hebben bijgehouden). Vraag: Welke testamenten eischën een Koninklijke goedkeuring voor ze aanvaard kunnen worden Wat kan de reden zijn, dat de Koninklijke goedkeuring geweigerd wordt Antwoord: Een testament heeft de Ko ninklijke goedkeuring niet noodig, maar u zult waarschijnlijk bedoelen het geval van art. 947 van het Burgerlijk Wetboek. Daar staat dat makingen bij uiterste wilsbeschik king ten behoeve van openbare instellin gen, godsdienstige gestichten, kelken of ar- meninrichtingeu geen gevolg hebben dan voor zoover do koning aan de bewindvoerders dier gestichten de macht zal hebban verleend pm die aan te nemen. De redenen waarom dié macht niet wordt verleend, kunnen véle zijn. Wij wagen ons niet aan een gissing. Vraag: Moet er ook successie betaald worden van geld, dat aan kerk en liefda dige instellingen wordt vermaakt? Antwoord: Ja. Vraag: Is men verplicht dokter en, apotheker te betalen als men intern is in een café? Antwoord: Neen. Vraag: Ik ben huiseigenaar en heb in die kwaliteit wel eens iemand aan 't wérk, die voor méér huiseigenaren verseliillende karweitjes doet. Wanneer deze man bij hé verrichten van die werkzaamheden een on geluk krijgt, moot ik hem dan schadever goeding geven? Antwoord: Als dat ongeluk aan uw schuld te wijten is, ja. Anders zouden wij meenen van niet. Vraag: Een verkoop van land en hui zen is gebruikelijk notarieel te passeeren, doch kan zulks ook geschieden op een andere manier tusschen beide partijen bij onder linge overeenkomst? Welk zegel en welke formaliteiten zijn dan noodig? Antwoord: Wij moeten u aanraden voor dergelijke contracten een notaris in den arm to nemen. Dan zijt gij liet zekerst uit. Maiar bij onderlinge overeenkomst of ondershands kan het ook. Gij hebt dan een zegel van minstens 3772 cent noodig. Drie maanden na dagteekening der akte moet er gere gistreerd worden en binnen 6 maanden over geschreven ten nypotfieekkantore. Vóór de overschrijving is do kooper geen eigenaar. Vraag: Ik heb een zuster van mijn over leden man, die ernstig ziek is. Deze zuster is ongetrouwd gebleven en zij heeft zelf nog „een eigen zuster", die een zoon heeft. Verder leeft er nog „een zoon" van eem eigen broeder van de zieke schoonzuster., Deze broeder is overleden en ook diens vrouw, zoodat wij als familieleden overblijven. Wie erven nu' Antwoord: Wanneer er geen andere familieleden leven, als die gij opnoemt dan erven: veeai eigen zuster" en „een zoon".; Gij zelf erft niet, alleen indien gij kinderen hadt, zouden die meedeelen. Bij testament kan echter do zieke schoonzuster over haiar geheele vermogen beschikken. Vraag: Zoudt u mij willen zeggen hoe veel Turken er in den Balkan wonen? Antwoord: Kijk u dat ev^n na) in een aardrijkskundeboek. Wij hebben onlangö eén dergelijke vraag beantwoord en als U tegenwoordig de krant goed leest-, vindt gij het ook nu en dan wel ecus. ALPHEN. Bevallen: J. Kraal geb. Weatroaas D. W. Kruijt geb Nowee D. K. Groenendijk geb. Verklajj D. A. 't Bart geb Polman Z.J, Kom geb Vroon Z. Overleden: W. Rooz3uboom Z. 9 m. Gehuwd: J. Winkel met K. van Ro89um. A. de Wit met J. van der Zon. H. F. Gerard met J. Winkel. S. Noorlander met P. J. Bjjl. HAARLEMMERMEER. Bevallen: A. M. de Vries geb. Tiebout 2 Z. G. Verhoeve geb. Balk D. A. A. Boeiioven geb. Ouwerkerk D. Ovorledon: E- Blokker 3ni. L.Krjjnen71 j. M. O. Servaas geb Aoiierman 65 j. J. W. Korth ris 21*. NIEUWVEEN. Bevallen: J. A. Freijeegeb. Bnnnilc Z. OvorledeD:A. Koorn, ongeh-, 76 j. OUDSEOORN. Bevallen: H. Verhoef geb. Nagtegaal D. A. Boot geb. BruuéD. J. Koks geb. Verhaar D. I C. Koest geb. Burggraaf D. Overleden: G. Wijsman 56 j. REE UW IJK. Bevallen: K. Af. Verkleü geb- Mourits Z. J. Verwaal geb. Dijksman D.C. v. d. Bijl geb. Stoppelenburg Z. W. C. Tijnagel geb Van den Hoorn D. Overledeo:J.S Hagen22j SASSENBEIM Getrouwd: H. C. A. Terhorit 24 j. eu M. Vos 22 j. Geboren: Dorothea Cathuina Cornelia. D. van J. II. Blom en A- O. Hu|jg. Thomas Martmns, Z. van J. v. Ke-teren en A. M. v. Dorp. Wilhelmus Jacobus Jozef, Z. van O. Beijk en A. v. Altona. Helena, D van S. Eikelboom en T. Boef. TER-A AR. Bevallen: P. Sanders geb. Turk D. A. M. van der Hoorn geb Ver meulea D. ZWAMMERDAM. Gehuwd: W. Wagenaar jm. 39 j. en G. Spreij jd. 32 j. ZEVENHOVEN. Bevallen: T. Coup** g#h Griffioen O.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 10