f617* Maandag IX IVovember, A0. f9TZ. I Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Srootere lettere naar <§ese (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. (Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". Kerkelijke Berichten. PRIJS DER AJOVERTENTIEN: atsruimte, Kleine adyertentiën ran 30 woofden 40 Cents contantelk fèntal woorden meer 10 Cents. - Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DÉZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents-, per 3 maanden i i I J 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1,65. Leiden, 12 November. Voor tijdelijke benoeming tot Jceraar t de natuurlijke historie aan. het i^rasim arisch gymnasium te Rotterdam worct Anbevolen de heer A. B. van Deinse, al- De heeren J. J. L. Diefcea en P. J. jvan Leeuwen, te Voorschoten, zijn ge plaagd voor het examen vrije- en orde- éfeningen. H. M. de Koningin en Z. K. H. d'e Prins woonden Zaterdagavond een ge- deelt© bij van de weldadigheids-soiree •bate der stichting Tehuis voor al leenstaande blinden te Wolfhezen", in |üet Gebouw voor K. en W. te 's-Graven hage; waar ,,Het Ned. Tooneel" het too fceelspel „Domheidsmacht" van Mare. Emants opvoerde. Het Koninklijk Echtpaar werd ontvan gen door de comité-ledcn, de dames Be Wit, De Koning en Pels, en den heer üfiemeyer Ridder van Rosenthal die aan M. en Z. K. H. wierden voorgesteld. - Z. K. H. de Prins zal, na heden de leei^te-steen-legging voor heit gebouw dér [Nederland sohe Heide-Maatschappij te Arn hem te hebben bijgewoond en een paar da lgen op Het L-oo te zijn verbleven, zich in [den avond van 14 November van Het Loo aar Ludwigslusb begeven, om aldaar op 15 [dezer bij te wonen de doopplechtigheid [van het jongstgeboren kind van den groot hertog van Mecklenburg. Den 16den 's avonds wordt Z. K. H. weer in do Residentie terugverwacht. Uit Waddinxveea wordt gemeld aan ,,N. R, O." dat de kerkvoogden van de Ned.-Herv. Kek aldaar zijn teruggekomen van hun besluit, om de petroleumverlich ting in de kerk te vervangen door gas, op verzoek van eemige leden, die er bezwaar tegen hadden, omdat het wel eens voor komt, dat in de gasfabriek op Zondag wordt gewerkt. Beroepen ia bij de Ned.-Herv. Gem. Hasselt ds. M. van Grieken, te Delft. Te Naardien wordt een neutrale bij- xondere normaalschool opgericht onder di rectie ran den heer L. Daikman, hoofd d»r openbare school voor gewoon lager en M. U. L. O. aldaar. De ingenieur bij den dienst der Pu blieke Wérken va'n Amsterdam de heer P. W. J. M. Driessen c. i., is benoemd bij* 4e N. Y. Algemeene Beton-Maat schappij, te Dordrecht Naar de ,,N. Meerb." verneemt is ds opening der nieuwe Chr. school te Aalsmeer op Woensdag 4 Dec. bepaald. Yoor de stichting van Protestantsch Ohr. scholen in Heerlen (Limburg) heeft ds. Zeijdner, te 's-Gravenhage, volgens ,,De Nederl." een gift van f 1000 ontvan gen. Tot eerelid van het Veterinair Stu dentenkorps „Absyrtus" ia benoemd prof. dr. D. O. de Jong, buitengewoon hoogleeraar aan 'a rijks Veeartsenijschool. („TL D.") Woensdag a. s. verleent de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel geen audiëntie. KATWIJK-AAN-ZEE. De colleote, in de Ned.-Herv. kerk alhier gehouden voor ver schillende Christelijke doeleinden (o. m. Voor het opvoedingsgesticht vanwege de N. H. Kerk te Maarsbergen) heeft f95.23 opgebracht. LISSE. Gedep. Staten praeadviseeren afwijzend op een aanvrage om een bijdrage m de kosten van het gebouw voor de Rijks- tuinbouwwinterscliool alhier. Mede stellen zij voor afwijzend te beschik ken op een subsidie-aanvrage van „Het Groene Kruis" voor kraamvrouwer.verzor^ ging en zuigelingenbescherming. NOO.RDWIJK. Alhier is een afdeeling van de S.-D. A.-P. in wording. Eerst zul len twee cursusvergaderingen worden ge houden (17 Nov. en 2 Dec.) Daarop zal be handeld worden: De sociaal-democratie en haar strijd voor het algemeen kiesrecht, en: Staatspensioen. Na die twee cursusvergade ringen. tot deelname, waaraan men zich aanmelden kan bij den heer Th. v. d. Zeeuw, Sehiestraat 23, denkt men een alge meene o-penba-re vergadering te beleggen, om tot definitieve oprichting te geraken. OaiGSTGEEST. Te verbetering van het bericht aangaande den uitslag der kerkelij ke verkiezingen in bet nummer van jl. Za terdagavond diene, dat tot lid van het kies- oollego der Ned.-Herv. Gem. is benoemd Upt de heer W. Yreeken, maar W. H. Vreeken. En voorts, dat ter benoeming van een lid van datzelfde college, de heer W. Groot niet met drie candidaten in her stemming komt, doch alleen met den heer A. Uittenbogaard. YALKENBURG. Zaterdag zette de vrouw "van F. A. P. den aardappelbak met' het pas geslepen jassertje op tafel klaar en verwijderde zich even. De tweejarige naamgenoot Van vader, die, wie weet hoe vaak al gebracht heeft, om dat blinkend ding te bekomen, klimt fbiks van een stoof op een stoel en grijpt 7?eb begeerde. De dreumes komt ongelukkigerwijze te vallen en wondt zich dermate, dat. geneeskundige hulp dringend noodig was. Een arts, per telefoon opgebeld, verscheen weldra, hecht te de gapende wonde en verklaarde, dat 't nog een geluk was, dat het mes niet een o.M. lager was ingedrongen. In dat geval toch had het meest ernstige kunnen gebeu- Keilerlandsclie Antropologische Vereen igïiig. Zaterdagmiddag vond in het Theatrum Anafcominum liier ter stede een algemeene vergadering plaats van de Nederland/clie An- tKropo]ogisclie Vereeniging'. Nadat de notu len der vorige vergadering waren voorge lezen en goedgekeurd, werden een aantal personen, dia zacli voor Kot lidmaatschap hadden aangemeld, als zoodanig aangenomen. Verder stelde het bestuur bij monde van, den Voorzitter, prof. Nieuwenhuis, voor, om' ter verruiming der beschikbare geldmidde len, een aantal daarvoor in aanmerking ko mende personen alsnog nib te noodigen zich als lid bij de VeTeeidgiiTg aan té sluiten* Verschillende sprekerd zouden ook dezen win ter weer met voordrachten in verschil lende plaatsen des landd optreden in den kring van aldaar bestaande vereOnigingén- Op deze en andere wijzen zou men teekenen van leven geven en werkzaam zijn tér bevordering van het doel der Vereeniging. Na deze mededeelingen van Ket bestuur, had een bestuursverkiezing plaats', daar het bestaande bestuur wegens plaats gehad heb bende wijzigingen in de statuten, moest af. treden. Met groot© meerderheid oven wel wer den allo leden er van herkozen, zoodab er hoegenaamd geen verandering in kwam, nu alle leden zich voor een herkiezing beschik baar gesteld hadden. Vervolgens hield prof. dr. Boeke oen aangekondigde voordracht over do jongste opgravingen van fossiele mcnsché- lijk'e overblijfselen onder don titel: „Over de jongste anthropologisché vondsten en de voorouders van den bomó sapiens". In een onderhoudende <e>n interessante causerie over het onderWOrp Werd één overzicht, gegeven van het voornaamste op dit gebied. De Neander-th'al pchédel of liever schedeldak, de Pithecanthropus e3citusf van Dubois, de on. Aerkaak van den Homo Heidelbérgensis en vooral de jongato vondsten in Fransc-hé holen kwamen hierbij ter spTake, waarbij allerlei vergelijkingspunten met den schedel van den Orang Oetang en andere anthropomorphen de revue passeerden, als de wenkbrauwbogen, de kin, de breedte van de onderkaak, de grootte der oogkassen, de vorm. der tandenrij onZ. Dit alles werd opgeluisterd door eenigo afgietsels der besproken schedeldeelen, als mede door een groot aantal lichtbeelden, die door het voortreffelijk apparaat van denl hoogleeraar op het doek werden geworpen en liet gesprokenen verduidelijkten. Als slot van deze interessante bijeenkomst werden .de aanwezigen vergast op een ten. toonstelling van een zeer groot aantal uit stekend uitgevoerde platen betreffende Ne der] a ndseh-Indië, de natuur, het leven en do bevolking in onze koloniën voorstellende. Zij vormden ongeveer de helft van een der gelijke verzameling van platen, omstreeks 170 stuks, die op 't oogenblik onder leiding van prof. Nieuwenhuis wordeti uitgegeven, ge maakt naar photographieen in den vorm van lichtdrukken. Dezo serie van platen, waar aan een korte handleiding is toegevoegd, moet inzonderheid dienst doen hij het onder wijs, om op een aanschouwelijke wijze dé kennis van en do belangstelling in onze overzecsché volksplantingen te verlevendigen en te vermeerderenen ongetwijfeld zullen zij, in aanmerking genomen den betrekke lijk geringen prijs en de schoonheid van uitvoering, tot dat doel kunnen medewerken. Alliance frai^aise. Conférence SI. Delbost. Vele oude en ook velé nieuwe leden vul den Zaterdagavond de bovenzaal van „Aani- citia". Geen wonder! M. Delbost zou een conférence houden en wel een conférence over „Le3 PI ai sirs de la table". En wie zou zich niet graag willen vergasten aan. de fijne Fransche keuken, die de heer Delbost hun zou bereiden? Ventre affamé n'a pas d'oreilles; maar de aanwezigen hadden allen reeds gegeten; de conférencier kon dus zeker zijn van hun belangstelling. Hij betoogde ons éérst de waarde van een gOede keuken, zoowel van individueel, als van een artistiek en maat schappelijk standpunt. Immers nooit zou een artist zich met groven kost kunnen Ver genoegen zijn fijn besnaard gemoed eischt edele spijs en waar hem die onthouden wordt, verbastert de kunst; hooit zou hét aantal echlscheidingen zoo groot zijn, als de vroiiW; beten culinaire eigenschappen bezat. In dezen trant voortgaande, l&schte de heea» Delbost aardige min of meer bekende anek. doteu in en zong op geestige wijze harti. roerende liedjes, zooals het mirakel vanl „le petit Mousse". Daarna liet hij verscheidene bekende gastrol, nomen de revue passeeren om aan te too. nen, dat de genoegens van den maaltijd uitstekend famëngaan met den arbeid van den geest: Saint Amant, dia het gezelschap van zijn vrienden en de cabarets verkoos boven de galon bleu van Mme de Rambouillet; Fontenelle, wiens hartstocht voor de asperges 4 l'huile hem niet belette honderd jaar té worden; Favart, de grooce vriend van den abt De Voisenön zoon van 'n pasteibakker zelf pasteibakker, later directeur der Opéra oo. mique, Désaugiers, 'grand ma-ngeur s'il on fut, de ziel van Ie Caveau moderne, directeur van. het théatro de Vaudevillo eu dichter van tal van chansons, waarvan ons enkele werden gezongen, die alle met hartelijk ap. plaus werden ontvangen, evenals de liederen ter eere van ,,le gigot" on bovonal de hulde gebracht aan den grooten filosoof onder do dieren: het varken. Diep ging de conférenoe piet, maal' wié 2;ou dab verwachten De jeotzaal is geen. studeervertrek; we hebben genoten, .we heb. ben gewatertand, bij de spijzen, die ons werden voorgezet en..., wo hebben geen mdigestjé to vree zen. Zeker, mijnheer Delbost, dé maag is een belangrijk Orgaan <en het is niot ge. raden het te kort to doen: hadden de Tur ken dat eerder begrepen, de kaart van Europa ,zou misschien niet gewijzigd worden- In 't kort samengevat: do heer Delbost heeft opnieuw getoond de voornaamste eigen schappen te bezitten, die men den gesohool. den conférencier kan stellen: h'ij spreekt zeer geaccentueerd, is levendig, geestig én beschaafd. Dansclub „llgnon." Gisteravond opende de dansclub „Mignon" de deuren van haar club zaal in ..De Graan», beurs" voor haar invite's, die naar aan leiding daarvan, in gtrooten getale waren op gekomen. De zaal zag el' door do goéde zorgen van den heer Bakker feestelijk uit, waar. dodr men bij het binnenkomen meer dacht aan een feestavond dan aan een propaganda- avond voor bovengenoemde Vereeniging. Dat deze avond als propagamda-avond be doeld was, bleek uit hét inleidingswoord van den voorzitter. Hij wenschta, dat deze avond Zou zijn een getrouw beeld van hoe hét eer do wekelijksohe clubavonden naar toe ging, waar steeds de gezelligheid hoogtij viert- Vele dansén werden onder leiding van den directeur den heer Wielinga, uitgevoerd, em met genoegen kon hij constateer en, dat de club gedurende betrekkelijk korten, tijd met tnieuw: ingevoerde dansen reeds goede vor deringen maakt. Ook nu weer mocht de uit- voering van. den clubdans „Mignon-Menuét" zich in een, kraohtig applaus verheugen- Hot orkest was zeer goed. Deze club, die bijna vijf jaren bestaat, kan op een goed veTleden bogen, en gaat dan ook zonder zorg de toekomst te gemoet. Aan de krachtige opwekking van den voor zitter, om als lid of donateur toe te tredefla, werd door velen gevolg gegeven- Gemeenteraad van Bodegraven. Zaterdag vergaderde de Raad der ge meente Bodegraven. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering en lezing en goedkeuring der notulen van de vorige ver gadering werd mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken; proces-ver baal van opname der boeken en kas van den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat de ontvangsten bedragen f 22,101.10 en de uitgaven f 19,ol4.18i, zoodat in kas ia f 2555.91^; goedgekeurde kohieren van schoolgelden over het tweede kwartaal en goedgekeurd besluit tot af- en overschrij ving; bericht van den Commissaris der Koningin, houdende bericht van benoeming der aftredende heeren K. Douwes Dekker en L. Boer tot leden van het college van zetters. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Aan de orde is het voorstel tot overname van het onderhoud van den Meije-weg. De Voorzitter licht dit voorstel toe; de volgende voorwaarden zullen gesteld wor den het plantrecht wordt aan de gemeente afgestaan, de thans aanwezige boomen blij ven het eigendom van de eigenaren, totdat B. en "Ws. het noodig oordoelen, dat de boomen gerooid worden, het grasgewaa blijft steeds ten profijte van de tegenwoor dige eigenaren, de eigenaren verbinden zich jaarlijks f 0.15 per strekkende meter te betalen. De kosten zullen bedragen voor het leggen van een paardenspoor met toe- behooren tot aan het einde van de Meije f 8000, jaarlijksche onkosten als arbeids loon, keislag, rente en aflossing f 2200, bij drage van de eigenaren f 706.95, aldus jaar lijks te kort voor de gemeente ongeveer f 1500; voor het gedeelte tot aan de open bare school: aanleg f 5400, onkosten, rente en aflossing f 1520, bijdrage van de eige naren f 461.70, aldus tekort voor de ge meente ongeveer f 1000 per jaar. De heer Veelenturf heeft bezwaar tegen de bepaling, dat het plantrecht aan de ge meente zal overgaan. De heeren Van 't Riet en Turkenburg verdedigen het voorstel en zijn van mee ning dat de eigenaren er ook wel iéts voor over moeten hebben, dat de toestand van de bermen ordelijk geregeld wordt en de beplanting zoodanig wordt ingericht, daib het onderhoud van den weg zoo billijk mo gelijk plaats hebbe; terwijl ook deze bepa ling ten opzichte van den Kerk weg geener. I led moeilijkheden geeft. De heer Boer zou het gewenscht vinden, jm maar ineens tot overname van den ge- heelen weg te besluiten. Het voorstel van den heer Veelenturf om de bepaling aangaande heb plantrecht te schrappen, wordt verworpen met 8 tegen 8 stemmen; voor de heeren Koot, Brunt en Veelenturf. Het voorstel van B, en Ws. wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen, zoo dat nu aan eigenaren zal gevraagd worden of zij genegen zijn op bovenstaande voor waarden het onderhoud van dén weg over te dragen aan de gemeente. Aan den heer J. A. van Ghesel Grobhe wordt op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als lijd van cle plaatselijke sohoolcom- missie, onder dankbetuiging voor de bewe zen diensten. Tot leden van die Commissi^ worden herbenoemd de heeren H. Rollman en W. van. der Giesen, terwijl in d'e plaats van den heer Grobhe wordt benoemd d« heer D. Turkenburg. Tot leden van de oommissie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd ds heeren K. Douwes Dekker, A. Breekland, A. van Ramshorst, J. van Anctel, O. W. van der Beek en Th. Korsse. Vastgesteld Worden de kohieren school geld derde kwartaal. Goedgekeurd wordrb de af- en overschrij ding op d© begrooting 1912 van enkele poë ten; bdj de post f 260 voor brandblussching TTaagt de heer Boer of de spuitgasten bij den brand bij Verwoerd slechts gedeeltelijk zijn uitbetaald. De Voorzitter zegt, dat voor dozen brand is uitgegeven f 260, inclusief belooning van de brandmeesters, brood, koffie, enz., dat de dloor de gemeente verschuldigde gelden zijn uitbetaald, dab de opperbrandmeester aan Verwoerd heeft medegedeeld, dat de kosten van het uithalen van het hooi op den tweeden dag, vanaf 12 uren, voor Ver woerd's rekening kwam, hetgeen door hem werd goedgevonden, dat de brandweer in dezen voor de veiligheid van de omliggende gebouwen te zorgen had, hetgeen cok ge lukt is, doch wanneer het gevaar geweken is, niet kan gebruikt worden voor het ver werken van het hooi. Na eenige discussie wordt de poet goedgekeurd. De begrooting voor 1913 komt aan de orde. De financieele oommissie brengt bij monde van dén heer Van de-r Giesen rap port uit en concludeerb tot ongewijzigde vaststelling. Algemeene beschouwingen worden niet gevoerd. Zonder discussie wordt de begrooting vastgesteld op f 39,754.47, in ontvangst en uitgaaf; he* percentage hoofdelijken omslag wordt be paald op 2.40 pCb. De reclames hoofdelijken omslag, alsme de heb suppletoir kohier worden in goheim;e zitting behandeld. Na heropening van de vergadering wordt besloten aangaande de reclames overeenkomstig het. advies van de reclame-commissie te beschikken, terwijl het kohier wordt vastgesteld, zooals dit door B. en Ws. is ontworpen, evenals het •suppletoir 'kohier van de hondenbelasting. Bij de rondvraag vestigt de heer Van der Oie^sn de aandacht op heb talmen raieb de vernieuwing van het afgebrande station en wenscht B. en Ws. op te dragen op spoedige uitvoering van de vernieuwing aan te dringen. De Voorzitter zegt, dat het bestek en tee- kenang gereed zijn en vermoedelijk spoedig aanbesteding zal volgenoverigens is hij bereid het verzoek aan B. en Ws. over te brengen. De heer Batelaan vraagtis bet waar dab de afwikkeling van den boedel-De Beer ver traagd wordt, doordat de gemeente in pro ces is met de familie De Beer over het niet betalen van hoofdelijken omslag en hondenbelasting 1 De Voorzitter zegt, dat dit niet het geval is; zooals in het „Leidsch Dagblad" te lezen is, zijn crediteuren voor de tweede maal opgeroepen om op s Januari a.s. te verschijnen voor de rechtbank te Utreoht ten einde over te gaan tot de benoeming van een rechter-commissaris, ten wiens overstaan rekening zal worden gedaan; op dien dag zullen ook de pleidooien gehou den wordende uitbetaling wordt dus niet vertraagd of belemmerd door het hangen de proces, maar door den omelachtigen en langdurigen weg, die ia ingeslagen om reke ning en verantwoording te doen. Inmiddels ia door den advocaat van den boedel een eohikking aangeboden, waarop met een tegenvoorstel is geantwoord, maar waar omtrent niets meer is vernomen. Do heer Batelaan zou het toch gowensohb vinden, dat deze zaak geschikt werd. De Voorzitter zal hierover met B. en Ws. spre ken, welk college zeer zeker met de wen- schen van den Raad rekening zal houden. Niets meer aan de orde zijn cle wordt, de vergadering g-esloten. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Dec. aan ritmeester A. L. van Harpen Kuyper, van het 4de reg. huzaren, op verzoek, eer vol ontslag uit den militairen dienst ver leend; en zijn benoemd bij het wapen cler infanterie bij heb 3de reg., tot kapitein de late luit. P. K. M. O. Gude, van het 4de reg.met ingang van 24 Noy. bij heb wa pen der art., bij den staf van het wapen tot majoor-mogazijnmee6tej de kapiteins magazijnmeesters N. O. K. Lasoncler en J. van Gruting, beiden van dien staf, onder scheidenlijk te Woerden en te Naarclen; is eervol ontslag verleend aan den reser ve-officier van gezondheid 2de kl. C. Roe- tors van Lennep, wegens beëindiging van den ö-jaren termijn, waarvoor hij was be noemd; en op hun aanvrage aan do reserve- officderen van gezondheid 2de kl! J. K. W Weijgers, met ingang van 23 Nov.; L. Pel met ingang van 7 December; M. R. Heijn- siua van clen Berg, met ingang van J4 Deo. is aan dr. H. J. Slijper, te Bols Aard, met ingang van 1 Febr., op diens verzoek, cer^ vol ontslag Verleend als leeraar aan de Rijkszuivelschool aldaar, onder intrekking van zijn benoeming tob leeraar aan de Mul. delbare Koloniale Landbouwschool te De venter voor het tijdvak van 7 November 1912 t. m. 28 Februari 1913 benoemd tot leeraar aan do Middelbare Koloniale Landbouw school te Deventer, A. M. Valeton, aldaar; is toegekend de aan de orde van Oranje^ Nassau verbonden eere-medaille in zilver, aan J. W. Hofstede, secretaris-penning meester van de Typografen-vereehiging „Broederhulp", to Nijmegen, wonende to Neerbosch; is de officier van gezondheid 2de klasse van het léger in Ned.-ïndiê, J. H. M. Eilia met ingang van 10 Deo. wegens ziekte ont heven van den verderen duur zijner defca- cheering bij de landmacht in Wesb-Indio; is de Oostindiflohe ambtenaar met verlof dr. M. J. van der Meer, laatstelijk leeraar in de Duitsche taal bij de Koningin-Wilhel- mina-sohool te Batavia, op verzoek, wegens physieke ongeschiktheid, gerekend van en met 1 October, eervol uit 'a lands dienst ontslagen, onder toekenning van pensioen; is de termijn, gedurende welken de milb tiaire apotheker 1ste kl. titulair van de landmacht in West-Indië Th. J. C. Buys, wegens ziekte op non-activiteit werd gesteld met vergunning die non-activiteit hier te lande door te brengen, om gelijke reden met zes maanden verlengd; is de Oostindische ambtenaar met verlof M. F. Braakman, laatstelijk lid van de Wees- en Boedelkamer te Semarang, op zijn verzoek, wegens volbrachten dienattijd, gerekend van en met 1 Sept. eerVol uit '8 lands dienst ontslagen, onder toekenning vaai pensioen ia benoemd tot secretaris van clen Armen raad te 's-Gravenhage, A. Folmer, adjunot- secretaris van de Staatscommissie over de werkloosheid te 's-Gravenhage; zijn opnieuw benoemd met ingang van l Januari 1913, tot schoolopziener in het ar rondissement Zieriksee, H. Slot, te Zierik- aee, en in het arrondissement Winschoten J. A. Wartena, te Groningen. Oegstgeest. Ned.-Herv. Gem. Woensdagavond a.s. te halfzeven, vangen de winteavondbeurten aan in het lokaal aan den Morsoh, terwijl diz verder zooveel mo gelijk geregeld om de eertien dagen zullen wordén gehouden. Sassenheim. Ned.-Herv. Gem, Woensdagavond te halfzeven, ds. Rutgers, van Katwijk-aan-Zee. Het vermogen van den keizer van Daitschlnnd. Volgens een te Berlijn verschenen sta tistiek over bezittingen en inkomens van Berlijnsche millionnairs, heeft de Duit- sche Keizer een vermogen van 1-10 milli- oen en een inkomen van 22 millioen. Hij i3 niet de rijkste; daar drie zijner onder danen, waaronder Mevrouw Bertha Krupp v. Bohlen und Halbacli, nog rijker zijn. Keizer Wilhelm heeft te bescli k':en over 5.: paleizen en kasteelen en 83 landgoederen, waaronder drie in B'erlijn, dertien in Potsdam en omgeving en in 't geheet meer clan 40 kasteelen zijn eigendom zijn, en waarvan d« rest aan den Staat be hoort, die het aan den Keizer afstonci

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1