Wijnkopers, f Groeukazengrachti, Leidou A. L. REIffiüMS zom, BLOOKER'S CACAO. DAALDERS Openbare Vrijwillige Verkooping. Bouwinanswoning C. A. A. KEULEMANS, Breestraat 152. Kantoor geopend van 8Va tot 5 uur. Lunchroom Restaurant (EENIG FIRMANT G. W. ZANDVOORT Jr.) Safe-Depesit. C. H. G. VAN DER BERGH. CJo. 16163. LËIDSGH DAGBLAD, Dinsdag* 29 October. Tweede Blad. Anno 1912. Vioolles. „BL9MVELD" Wei' en Hooiland, Blouses, Garneering*, Handwerken en Zie de Etalages! Korsetten. ONMISBAAR Witte Hoofd-Eau-de-Cologne Commissionuairs iu effecten en assurantiën, NUTRICIA's volledige voeding voor lijders aan SUIKERZIEKTE. Küecteu, Coupons, Wissels, Assurantiën. Telefoon 586. Breestraat 165. Met welke andere CACAO de verbruikers een proef nemen, de ervaring leert dat zij allen steeds terugkomen op Buitenlandseh Overzicht. Eerste Kamer. SPORT. Slud., oud-le»rllng der Muziekschool, beschikkende oT.r eenigen vrijen tijd, zag deie gaarne gevuld met het geven van Leasen, tegen billijke conditiën. 6 Br. Bur. van dit Blad No. 6198. Ter vervanging onzer Duin- Figenheimers, bieden wij van zeer llohten kleigrond, praohtige kwali teit Blanke Aardappelen aan. Wed. 81. VAM BEK BENT, Telefoon 789. 6839 6 De Notaris J. C. SPRUIJT te Alt» a/d. Rijn, ..i aldaar ln het Hotel „St.-JORIS", BIJ OPBOD: op Donderdag 7 November 1913, BIJ AFSLAG: op Donderdag 11 November 1612> telkens des morgens te elf uren, publiek verkoopen: de kapitale, goed onderhouden cn«t Stalling voor 8i koeien, dito ▼oor 17 koeien, 2 Hooibergen, Schuur, Zomerhuis, Boomgaard, Tuin en Erf •n eenige perceelen best etaande en gelegen in de polders Steekt en Rejjneveld, onder de ge meente 1921 63 ALFEN a. d. RIJN, groot 28 Hectaren, 63 Aren, 67 c.A. Verhuurd aan den Heer CORNs. VAN DIJK: het land tot 31 Doe. 1915 en de gebouwen met erf tot 80 April 1916, met xee optie-jaren, voor f 2800.— per jaar. In drie percelen, breedvoerig b(J biljetten omschreven. Nadere information geven de Notarissen P. F. DE BORDES te Haarlem, Ged. Oudegraelit No. 108 en J. C. SPRÜIJT te Alten a/d. Rijn. Interc. Teüef. 740. GROOTE SORTEERING IN: 5370 30 Fa. Leo Qudshoorn Co. 2282 20 1000 STUKKEN FLANEL die te zwaar waren voor Indië verkoopen wil than, aan particu lieren tegen fabrieksprijzen a 5.70, (',.90 prima prima 7.89 per stukje van 30 el. Bfl elke 30 el geven wij el prachtige Japonstof cadeau, (2 el breed). Zending rembours met recht ven inzage. Stalen franco. Fa. H. J. KUIPERS Co., v/h. fa. J. W. E v/d. Meer Hengelo (0.) Twontsche flail el in das trie. 4934 26 P. 3. Vraagt ook «talen Graflinnen, Keper, odz., enz. voor «choolgaande kinderen is onze ter onmiddeiljke vernietiging vau alle levend hoo/donreln. Per flacon 85 en 35 cents, b(J HIAISGN SUSAN, 8580 10 Vronwesteeg 3. Bresstraat 53. VICTORIA. Telaf. 430 Prima Diners van af f O 80. Abonnement 10 Diners van at f 7.50. Aanbevelend, 4967 9 A. N. BEI JE BS BE KG EN, Cuisinier. 03 p. Lit. p. fl. Anijs 60 Grenadine 50 Persico 60 Bordeaux 50 Ouraijao 60 Roode Port 50 Frambozen 60 Port h Port 60 Jenever 90 Samoa 60 Bitter 90 Vermouth 60 Catz 00 Madera Citroen 90 Rijnwijn Brandewijn 90 Bergerac Boerenjong. 90 Punch Rood 90 Advocaat Cognac 100 Champagne Oude Brand, fl.30 Boots Hulstkamp 11.35 Oranje (1.40 Luo. Bole 11.50 Cognac f 1.50 Jam. Rum 11.50 12.— Bijstsrveld's Advocaat f 1.50 Iedere flescli ot krnik is gecapsnleerd ot gelakt met firma-stempel. 5209 21 60 80 80 80 90 100 Half f 1.25 co C3 as Rapenburg 106—108. 6089 20 Afzonderlijke vertrekjes voor Bewaargevers. DAMESLAKEft JAPON CADEAU. 600 stuks mooi, zacht wit Flanel in verschillends kwaliteiten, breed 70 cMdia te zwaar waren voor Indië, worden thans tegen fabrieks prijzen van f5.70, f6.90, prima kwalitalt f7.35 per stukje van 30 el uitverkocht. B|j elk stukje ontvangt men cadeau 4£ el keurig Dames- laken (2 El breed) voor Japon, Stalen franoo. Lavering onder rembours met recht van inzage. 4927 20 Fa. J. H. BOEBINK, y/h. J. W. F,. v. d. MEER, Hengelo (O.) 5356 24 Vraagt Prospectus M Filiaal „JSTUTFtlClA.. Telephoon No. 1059. Korenbrugsteeg No. 3. Gevestigd 1875. 404 20 5316 84 De toestand van den Ruasiachen kroonprins ia vooruitgaande. Het gezwel neemt langaaam af. Dezer dagen werd gemeld, dat admiraal Chagin van Eet keizerlijk jacht zelfmoord had gepleegd. Dit feit op zichzelf achtten we niet van zooveel belang, dat we het noo- dig oordeelden er direct melding van te maken. Nu de oorzaak bekend wordt, is de zaak een andere. De admiraal moet herhaaldelijk dreigbrieven hebben ontvan gen, diat men den tsaar met zijn gedrag in kennis sou stellen. Daar 6chijnt dus iets aan te hebben gemankeerd «n dat heeft den admiraal tot zijn daad gebracht. Nu heeft „De Tel." een particulier tele gram uit Berlijn, dat zeer de aandacht trekt, maar eenigszins onbegrijpelijk is. Over een aanslag, die gepleegd moet zijn op den Ruesischen kroon prins wordt het volgende gemeld „De jonge Russische troonopvolger werd door een Browning-pistool aaangesohoten. Hij dankt het behoud van zijn leven daar aan, dat hij, den dader ziende, trachtte te ontvluchten. Maar zijn aanvaller was hem te vlug af, en toen de ontstelde knaap ter zijde wilde ontwijken, vuurde de misda diger. De kogel kwam in het onderlijf te recht en veroorzaakte een diepe wonde. Ofschoon de verwonding van ernstigen aard is, is zij waarschijnlijk niet levensge vaarlijk. In de verwarring, die op den aanslag volgde, gelukte het den dader, zich met een touw langs zij van de „Standart" neer te laten en zwemmende aan land te komen. Reeds is hij over de Russische grenzen ge vlucht. Door toedoen van den dader zelf werd de aanslag buiten de hofkringen be kend. Admiraal Chagin was niet aan boord van het keizerlijke jacht, toen de aanslag plaats had. De rol die in deze geheimzinnige zaak door de vrouwelijke student Helen Soko- loff is gespeeld, is van meer beteekenis dan men aanvankelijk vermoedde En bet is, gezien de zware verantwoordelijkheid, die zij op zich laadde, niet gansch onver klaarbaar, dat zij beproefde, aan haar leven een einde te maken In dit verband herinnere men zich de revolutionnaire militaire partij, die" in 1882 in de 6teden St.-Petersburg, Kroonstad, Nicolajew en Sebastop;>] werd opgericht, en welke onder leiding stond van den overste Asschenbrenner en de luitenants baron Stromberg en Suchanoff. De mihtaire organisatie, waartoe deze revolutionnairen behoorden, werd ontbon den, maar men gelooft, dat zij kort geleden opnieuw is ingesteld. Men zegt, dat ook Helen Solcoloff, die met admiraal Chagin een liefdesverhouding had, tot haar pro pagandisten behoorde. Aan haar invloed bij den admiraal schijnt men het te mogen wijten, dat de poging tot den brutalen aan slag mogelijk was, althans er zeer door vergemakkelijkt werd. Dit zou er dus op wijzen, dat de onge steldheid van den kroonprins een gevolg .s van dezen aanslag. Het is anders wel merk waardig dat er niets vernomen is van een vervolging of.... van het ontdekken van een complot. De Senaat heeft besloten, dat de leden van de Doema voor redevoeringen in de Doema en de commissies en voor interpel laties aan de regeering strafrechte lijk kunnen vervolgd worden, indien zij daarbij inbreuk maken op de strafwet. De Doemaleden mogen nu hun mond wel houden, want anders kon 't wel eens gebeu ren, dat ze weer in de gevangenis dan in het huis der volksvertegenwoordiging za ten. De minister-president von Bethmann Hollweg heeft in zijn rede over den vleesch- nood in het Pruisisch Huis van Afgevaar digden verklaard, dat de staat groote mid delen zou .be schikbaar, stellen voor land- ontginning en binnenland- sche kolonisatie. Naar de „Tugl. Rundschau" verneemt, zal de règcèring voor dit doel een leeuing van twintig mil- lioen mark opnemen. Tot nu toe was net beginsel geweest dat voor deze doeleinden alleen middelen van de begrooting gebruikt werden. In de Kamer der rijksraden verklaarde prins Lodewijk bij de beraadslaging over het ontwerp tot kanalizatie van den Main, dat deze kwestie samenhangt met het i n- voeren van tollen op den Rijn. Zoo de Main tot Bamberg gekanalizeerd en de Rijn tot aan het meer van Constanz bevaarbaar gemaakt werd, dan zou Neder land, wanneer de soheepvaarttollen dan nog niet ingevoerd waren nog minder dan tot dusver geneigd zijn zich vóór het invoeren der tollen te verklaren. In een door de spoorweg-maatschappijen in Spanje verspreid manifest tegen .het in de Kamer besproken wetsontwerp, verlan gen de maatschappijen vrijheid om met dé werklieden contracten te sluiten, zonder tusschenkomst van den staat en dreigen zij de exploitatie der onderscheidene spoor wegnetten te staken, als het ontwerp er door komt. Roosevelt heeft een aan klacht wegens laster met een ci viele eisch tot uitkeering van een schade vergoeding, groot 10,000, ingediend tegen den hoofdredacteur van een blad, dat in den staat Michigan verschijnt. Deze dag bladman, Geopge A. Newett, had over Roo sevelt het volgende geschreven: „De heer Roosevelt liegt en yf^ekt op de schandaligste manier. Ook becftïnkt. hij zich en dat niet zelden hetgeen al zijn intieme kennissen weten." Het is Roosevelt, wien dit toch wel wat te kras was, er natuurlijk niet om te doen, geldelijk voordeel te trekken uit hefc ge beurde; enkel wil hif het lasterpraatje, dat hij aan den drank zou wezen, den kop in drukken Roosevelt is naar wij meenen ge heelonthouder; in ieder geval een sober Vergadering van Maandagavond half negen Voorzitter: J. E. N. baron Schimmel- penninok van der Oye. Regeling van werkzaamheden. Na voorlezing van ingekomen stukken deelde de voorzitter mede,vdat de Uentrale Commissie besloten heeft om Dinsdagoohtend elf uren in d'e afdeelin- gen te onderzoeken de volgende wetsont werpen onteigening ten behoeve van d'e uitbreiding van het station Maastricht; overbrenging in beheer en onderhoud bij de gemeente Kampen' van een tweetal waterstaatswerken, gelegen' aanhet Gan zenó'iep aldaar; onteigening voor dén aan leg van een park te Rotterdam; onteige ning van een strook grond in de gemeente Bloemenaaal voor een weg en een open leiding voor de duinwaterleiding van Am sterdam en vrijstelling van successie recht voor verkrijging van schilderijen uit de nalatenschap van C. Hoogendijk. Heden om halftwaalf openbare verga dering ter behandeling van de wetsont werpen tot wijziging en aanvulling van de Nederlandsohe en de Ned.-Indische Munt wet; tot aanwijzing van de Artillerie-in richtingen en de Rijksmunt als Sta&tebe drijven; betreffende de bevorderingswet voor de landmacht, de Pensioenwet voor land- en zeemacht en het reserve-perso neel van d'e landmacht; daarna, waar schijnlijk Woensdag a.s. het wetsontwerp betreffende do rechtsp leging voor do landmacht en de zeemacht. Voetbal. De Algemeene Vergadering van den L. V. B. Deze vergadering werd op Woensdag 23 Octobfr en Zaterdag 26 October voortge zet met de behandeling der voorgestelde reglements-wijzigingen. De voornaamste wijzigingen die in het reglement werden ge bracht waren verplichte vertegenwor r- 'diging der toegetreden vereenigingen op al gemeene vergadering; een evenredig stem recht en verhooging der contributie. Zoodra dit reglement in werking treedt zullen alle aangesloten vereenigingen ver plicht zijn van het begin tot het einde ver tegenwoordigd te zijn op een algemeene ver gadering van den L. V. B., op straffe van een boete. Elke vereeniging zal op die vergadering een aantal stemmen uitbrengen, dat gelijk is aan het aantal elftallen, waarmede het in den Bond uitkomt. In verband met het nadeelig saldo van het aigeloopen Bondsjaar werd de contri butie der leden van 60 op 75 gebracht. Bo vendien werd een nieuwe regeling getrof fen voor de vereffening van een eventueel nadeelig saldo, dat in het vervolg per elf tal en per klasse, waarin het ellftal uit komt omgeslagen zal worden. Verder werden nog eenige wijzigingen van ondergeschikt belang aangebracht. Bij de rondvraag werden nog eenige zaken ter sprake gebracht, die een nieuwe algemeene vergadering spoedig doen ver wachten en waarbij het bestuur aan een verzoek zeker gehoor zal geven en in een ander geval een onderzoek zal instellen. Zoo kwan een einde aan een vergadering, die eenige avonden in beslag nam. De bestuursvergadering van den N. V. B. Zaterdagavond vergaderde het Bestuur van den' N. V. B. in de Oranje-^sociëteit te 's-Gravenliage. De voorzitter, de heer J. Warner werd gelukgewenscht met zijn vijf tien-jarig jubileum als zoodanig. Na lange besprekingen over de door den Engelschen bond gestelde voorwaarden, werd besloten deze aan te nemen en den NederlandEngeland-wedstrijd te houden op den tweeden Paaschdag 1913, terwijl de N. V. B. zich verplicht in het seizoen 1913 1914 een wedstrijd in Engeland te spelen. Om aan de bezwaren der Zuidelijke ver eenigingen te gemoet te komen, werd be sloten aan de Limburgsche vereenigingen ontheffing van den hoofdelijken omslag te veriieenen en een wedstrijd te doen houden tusschen het vertegenwoordigend elftal van de Zuidelijke Tweede Klasse A en dat van de overeenkomstige afdeeling B. De vereepiging N. A. G. (Noad-Adven- do-Combinatie) werd nog opgenomen in de Zuidelijke Tweede Klasse. Er zal een nieuwe militaire commissie be noemd worden, uitsluitend belast met de samenstelling van het militaire elftal. De oefenwedstrijd van het Nederlandsch elftal zal op 10 November in Den Haag plaats hebben. De volgende bestuursvergadering zal 27 of 30 November gehouden worden te Utrecht. Korfbal. VitesseVelox 153 Vitesse speelde haar eersten competir-.e- wedstrijd óp het nieuwe terrein, begint een nieuwe phase in haa geschiedenis met een 153 overwinning. Het lijkt een goed voor teeken. En mogen wij het zeggen, wij geloo- ven werkelijk dat het mooi gelegen, drogei veld het Leidsche korfbal ten goede zal komen, zooveel als het modderige Raam- land de sport in zijn uitbreiding heeft hd lemmerd. Ook de verbeterde localiteit eveneens gisteren in gebruik genomen, i*. een groote vooruitgang. Omtrent Vitesse's XII-tal valt het een en ander te vertellen. De Wolff, dé vroegere aanvoerder, stelde na 3 jaar lang nonactief geweest te zijn, opnieuw zijn krachten ten dienste van Vitesse. Wie zich de vroegere jaren herinnert zal de aanwinst van Vi tesse naar waarde schatten. Verandering in de vakverdecling gaf dit niet, wel in de opstelling De Wolff-Ballego, I. Parmen- tier, N. v. Wijk, aanval, M. Gillavry, Buy9, J. Parmentier, M. Kuyk, midden. De Nooy, (aanv.) Slos, E. Slors, T. 't Hooft, verde diging. Vitesse's samenspel was goed, vlug en be rekend. AJleen hadden wij soms den aanval ruimer gezien. Veel van haar succes daukfc Vitesse aan de gevatheid, waarmee de spe lers zich na fouten en mislukkingen her stellen. Hierin onderscheidden ze zich van de Rotterdammers, die in onbegrijpelijke stupor soms toezagen als de bal luin waa. ontfutseld en dikwijls lieten opbrengen en doelen zonder een vinger uit te steken. Nu dient billijkheidshalve gezegd, dat Velox twee goede spelers door invallers moest vervangen. Het was anders absoluut onbe grijpelijk hoe zij 1.1. Zondag A. L. O. met 62 versloegen. Of zij toen ook beter vin gen? Het moest haast wel! Over het verloop van den wedstrijd het volgeüde Nadat de eerste twee punten kort na den aanvang door Vitesse zijn gemaakt, komt de aanvoerder in den aanval, om als de stand 40 is geworden de beurt aan Maci Gillavry te laten. Eerst als Vitesse 50 heeft gemaakt, brengt een Velox speler door zijn tegenpartij vrijgelaten, het eer ste tegenpunt, een aanmoediging voor de Rotterdammers om wat krachtiger aan te pakken. Vitesse echter voert den stand op tot 91, en dan nog ofschoon een alge meene matheid van het spel opvallend wordt, vlak voor de rust tot 101 Ook na de pauze was het Leidsche spel niet meer dat, Yelo,x is actiever en maakt in een fanatieken aanval 102, Vitesse 11—2, Velox U—3. Na een lange tusschenpoos zonder succes aan weerszijden, is het weer Velox'a beurt om te verslappen, waardoor Vitesse zonder veel moeite 4 punten maakt Eind stand 153. Een toegekende strafworp Ie- verde Vitesse geen resultaat. Fluks A. L. O. III. 6-0. Zooals te verwachten, won- Fluks zijn derden wedstrijd A. L. O. komt met slechte drie dames, waarvoor Fluks laatj'

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 5