Automobielen te hnor, Moioliieleii A. 3. 8 rALZiINCfrA. Vrijwillige Verlooping, Bericht van Inzet. Vragen en Antwoorden. gesloten ©ra ©pen Wagens, psr Maar», per dagg ere Sanger, ssast varirouwde GSaaulfears. ASEMT beroemde F. M Lsverantle ea Rsuaratie vaa baveastaande uitsluitend prima Artikelen. Alle knnaen geleverd worden met 2 en 3 Versnellingen en Eettingkasten. Gemeenteraad ran Oegstgeest* Voorzitter: burgemeester Van Griethuy- een. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen der bijeenkomst van 3 September j.l. gelezen en onveranderd vastgesteld. 1. Onder de ingekomen stukken kwam voor de kennisgeving, dat de beeren A. den Haan en A. Juffermans waren be noemd tot leden van het college van zet ters. Ook. dat het aandeel dezer gemeen te in de kwade posten voor grond- en personeelo belasting bedraagt f 224.09. Meegedeeld werd, dat de indertijd in gekomen adressen, verzoekende wijziging van een paar artikelen der Bouwverorde ning, nog niet aan de orde zijn gesteld, omdat B. en Ws. eventueel e wijziging van nog andere artikelen in overweging heb ben genomen. 2. Aan den Morseh had do gemeente tot dusverre in huur een losplaats. Het per ceel is evenwel verkocht en de nieuwe eigenaar wil nu op dezelfde voorwaarden een overeenkomst aangaan voor den tijd van drie jaren. De Baad heeft hiertegen geen bezwaar- 3. In 1901 is goedgekeurd, dat d"> ge meente tot een maximum-bedrag van f 10,000 aan H. O. mag heffen. A an dat bedrag zou men weldra toe kunnen zijn zoodat aan cMn Raad wordt voo gesteld ten einde moeilijkheden te ontwijken, dit maximum te bepalen op f 15,000 en daar op de Kon. goedkeuring aan te vragen. Nadat de heer Schuitemaker een paar in lichtingen heeft ontvangen, wordt het voor stel met algemeene stemmen aangenomen. 4. Van Leiden is bericht ingekomen, dat 14 jongelieden uit Oegstgeesfc de H. B-S. aldaar bezoeken. Onze gemeente moet daarvoor over het tweede halfjaar van 1912 betalen f 420. De begrooting van dit jaar wordt daarom met. deze som verhoogd, wat tevens een verhooging beteekent voor den betrokken post in de ontvangsten. 5. Ingekomen is een verzoek van een commissie, benoemd door de classis Leiden der Geref. Kerk, om gedurende de maan den NovemberFebruari in huur te mo gen hebben een lokaal der O. L. S. in de Leidsohe Buurt, om daar éénmaal per week van halfaoht tot halftien godsdienst oefening te houden, meer in het bijzonder jöij beilezing. B. en Ws. adviseeren hier niet op in te gaan, wijl, naar hun meening, openbare gebouwen niet moeten worden beschikbaar gesteld voor godsdienstige en politiek© doeleinden. Voorts zou de verlichting dier lokalen i^zwaar opleveren, daar het gemeente bestuur niet geneigd is daar een gaslei ding aan te brengen. Mocht evenwel de Baad het verzoek inwilligen, dan wordt een huur van f 2 per avond billijk geacht. De heer Boon kan zich met het advies van B. en Ws. niet vereenigen. Het ver zoek wordt gedaan voor een talrijke groep ingezetenen. Hij wijst er op, dat hier wel 75 gezinnen tot de Geref. Kerk behooren. Waarbij komt, dat de bedoelde bokalen ook voor andere doeleinden worden be schikbaar gesteld- De Voorzitter zet nogmaals in deze zaak net standpunt van B. en Ws. uiteen. Zij meenen, dat de voorzichtigheid gebiedt, om het verzoek af te wijzen. Do heer Lubbe meent ook, dat deze lo kalen voor dergelijk doel niet kunnen worden afgestaan. Ander© gezindten zou den zoo iet§ ook kunnen vragen, en dat zou mogelijk strijd veroorzaken. De heer Bakker sluit zich bij den heer Lubbe aan, en merkt op, dat ook politie ke partijen wel van zulke gelegenheid zou den willen gebruik maken. De heer Boon zegt dat hij door dat al les niet overtuigd is, dat er een afwijken de beschikking moet worden genomen, en vraagt, waarom liberale of andere politie ke partijen geen gebruik zouden mogen maken van de lokalen der openb. school. Het voorstel van B. en Ws. b;omt daarop in stemming en wordt aangenomen met algemeene stemmen, min één, die van den heer Boon. 6. De heeren Hasselbach en T. Los heb ben verzocht om bruggen te mogen leggen over de Zandsloot waartoe Rijnland" reeds vergunning verleende. B. en Ws. stellen voor dit toe te staan onder zekere voorwaarden, o-a., dat de doorvaartwijdte zal moeten bedragen min stens 3.90 M., terwijl een jaarlijksche re cognitie zal worden geëischt a f 2.50. Wordt goedgekeurd. 7. Aan de orde is nu de begrooting voor het jaar 1913. Algemeene beschouwingen worden gehouden. Een commissie uit den Baad heeft de begrooting onderzocht en wenscht enkele wijzigingen, die bij de be handeling der artikelen ter sprake komen. Eerst worden de uitgaven behandeld. Bij No. 33, jaarwedde van den burgemeester, maakt de heer Schuitenmaker van de ge legenheid gebruik,, om dezen te compli menteeren met diens 12^-jarig burgemees terschap. De Raad betuigt hiermede zijn instemming. Bij no. 55 merkt de Commissie van On derzoek bij monde van den heer Six op, dat de jaarwedde van den tweeden ambte naar van den Burgerlijken Stand a f 50 wel wat laag is. Na eenige discussie stelt hij voor die met f 25 te verhoogen, wat met algemeene stem men wordt goedgekeurd. Bij post 71, belooningen en premie bij be proeving der brandbluschmiddelen en bij brand, geraamd op f 100, vraagt de heer Schuitemaker of dat niet wat laag is. De Voorzitter wijst op het wisselvallige dezer [uitgaaf. De uitgetrokken som wordt daar- |na vastgesteld. Bij Net .72 wordt voorgesteld vier brand- kranen aan te brengen in den Leidschen Weg, waai'van de kosten worden geTaamd op f 400. De heer Lubbe doet een goed woord voor de bewoners dei' Kerkbuurt, opdat, dezen Ido overtuiging zullen hebben, dat zij niet worden vergeten. De Voorzitter zegt, dat dit geenszins het geval is, en noemt de water leiding, waarvan in het Dorp kan word-en geprofiteerd, wat men daar echter tot zijn bittere teleurstelling zoo goed a'ls niet doet. ïoc-h beloven B. en Ws., dat z-ij de belangen van dit deel der gemeente niet voorbij zul len zien. Bij post 75 wordt voor verlichting uit getrokken een bedrag van f 2425. Hierbij komt ter sprake hot adres, dat de bewoners van het Wilhelminapark, vóór eenige maan den hebben ingediend, ten einde betere ver. lichting te bekomen gedurende de zomer maanden. De commissie van onderzoek meent, dat er wel termen zijn, om aan den wensch der Parkbewoners te gemoet te ko men. B. ,en Ws. achten dit beslist onnoodig. De gronden, waar het verzoek op steunt, zijn weinig klemmend. In het betrokken adres wordt aangevoerd, dat bij bezoek de gang lantaarns moeten worden opgetrokken, en ook wordt er in gesproken over den last, dien men zou hebben van bedelarij in den avond. De Voorzitter, als hoofd der politie, verklaart hiervan nooit iets te hebben ver. nomen. Inwilliging van 't verzoek zou enkel luxe zijn. Wil de Baad meer licht, goed, maar d ook meer geld. Nu is men gedu rende Mei, Juni en Juli zonder verlich ting, behoudens dat er een aantal lantaarns langs de trambaan het geheele jaar door branden. De heer Schuitemaker wil een lantaarn doen branden bij het huis van dr. Timmer mans. De heer Six breekt een lans voor do Parkbewoners, terwijl de heer Kromhout wijst op de slechte verlichting van den Achterweg. De Voorzitter blijft huiverig op een en ander in te gaan, lettende op de ongelijk soortige deelcn, waaruit deze gemeente be staat. Ten slotte komt men overeen, dat er steeds twee lantaarns zullen worden ontsto ken, één bij den dokter en één bij den. vijver in het park. De post wordt met f 60 verhoogd. Bij post 89 wijst de heer Schni tem aker op den slechten toestand van de brug aan de Groenesteeg. De Voorzitter wijst op het ideaal, dat de sloot langs dien weg vzal worden gedempt, waardoor de brug zou kunnen vervallen. In elk geval zegt hij onderzoek toe. Omdat 14 leerlingen uit Oegstgeest in stede van 10 de H. B.-S. in Leiden be zoeken, wordt volgnummer 107, uitgetrok ken op f 600, verhoogd tot f 840. De heer Lubbe zou den geheelen toeslag aan de leer lingen der H. B..S. wel willen afschaffen. De Voorzitter zegt overweging toe. 51 Kost deze gemeente dit jaar f 180, doch in 1913 zal dat f 280 zijn. Als de subsidie aan de bewaarschool aan den Morseh aan do orde komt, wenscht de commissie van onderzoek die subsidie te verheogen. B. en Ws. vinden het evenwel be denkelijk, om iets aan te biede/i, wat niet is gevraagd, waarna de heer Six verklaart, dat de 0. v. O., gehoord den Voorzitter, zich hierbij wel kaai neerleggen. Hiermede zijn de uitgaven afgehandeld. De heer Boon verlaat de vergadering. Met de ontvangsten ging het heel wat vlugger. De heer Lubbe bejammert het, dat de huidige schoolgeldregeling nog van kracht is. Hij zou die wensch en meer in overeen stemming met die der bijzondere scholen. Als alle artikelen de revue zijn gepasseerd, wordt het bedrag van den Hoofdelijken Om slag, uitgetrokken op f9250, vastgesteld op f 9420. De heer Schuitemaker vraagt of het percentage zal zijn anderhalf procent, gelijk in het loopende dienstjaar, waarop de Voor. zit.ter antwoordt, dat dit zal afhangen van het belastbaar inkomen, waarvan het be drag nog onbekend is. De begrooting wordt daarna unaniem vastgesteld. De eindcijfers vernamen wij niet. De rondvraagleverde niets op. Daarom werd de openbare vergadering gesloten, en ging men over tot een geheime zitting1, ter behandeling van reclames Hoofd. Omslag dienst 1912. Vraag: Mijn dochter is met November een jaar in haar dienst. Nu heeft zij 15 September opgezegd tegen 1 November, maar zij is verleden jaar den 6den gekomen. Mogt zij nu tot den 6den November bljjven en heeft zij recht op volle drie maande? Antwoord: Als uw dochter 6 weken van to voren heeft opgezegd, kan zij na tuurlijk 1 November weggaan. Haar loon krijgt ze dan tot 1 November. Indien zij echter verleden jaar ook over die eerste 6 dagen loon heeft gehad, dus volle 3 maanden, dan moet zij nu ook tot den 6den blijven of zes dagen loon missen. Vraag: Zoudt u mij ook kunnen zeggen, met welken leeftijd of men volgens de wet trouwen mag? Antwoord: Wij kunnen aan uw hand schrift niet zien of gij een mannetje of een vrouwtje» zijt. In het eerste geval moogt gij trouwen als gij 18, in het andere, als gij 16 jaar oud zijt. Vraag: Wanneer een meisje van 23 jaar in het huwelijk wenscht te treden, moet haar toeziende voogd- daarin nog toestem ming geven, daar haar moeder nog leeft? Heeft zij een doodakte van haar vader noo- dig? Antwoord: Een meisje van 23 jaar 5s mondig en heeft dus geen voogden meer. Gij hebt de toestemming van uw moeder ncodig. Onder de stukken, die gij bij uw huwelijk moet overleggen, behoort ook een doodakte van uw vader. Vraag: Ik ben van den winter verpleegd in het Ddakonessenhuis op de kosten van mevrouw. Wie is nu verplicht om de reke ning van den apotheker te betalen Antwoord: Mevrouw. Vraag: Iemand bewoont een huis, waar. van hij tweemaal per jaar de huur betaalt. Op hoe langen tijd kan hem de huur worden opgezegd Antwoord: Maar waarom kijkt gij dat niet in uw contract na. Daar zal het wel dn staan. Gebruikelijk is een termijn van drie maanden vóór het einde van het huur jaar. Maar een andere afspraak id ook mo gelijk. VAN DE 4S67 162 nwa W W* ^*IM| Interc. Tel. 361. RlliïSE-ttlEiïGE-Rijwieleii *65.—. OSMOMO-Rijwielen van af f85.—. F.-M.-Rij-vielen van af flOO.—RU3SE WHITWORTH-Rijwielen van af f IOO.— ARCHIPEL van af f85.—. RALEIGH-Rijwielen van af f IOO.— Alle niet Freewheel, Nikkelen Velgen en twee Velgremmen. in het Notarishuis aan Den Burcht te Leiden, bij opbod Zaterdag 2 No vember 1912, bij afslag Zater dag 9 November 1912, des avonds te zeven uur van eenige Huizen en Erven te Leiden, ten overstaan van Mr. H. M. A. COE. BERGH, Notaris te Leiden. 1. Het WINKELHUIS, waarin handel in klokken, zeer gunstig ge. logen aan de Haarlemmerstraat No. 266, groot ongeveer 37 centiaren, bevattende: Gang, Winkel, Binnen- en Achterkamer, Keuken en Plaats; boven: Voorkamer, Zolder en verdere gemakken. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kasten en Stook plaatsen. Verhuurd per week voor f4.75 tot den lsten Mei 1913. 2. Het WINKELHUIS, waarin af faire in manufacturen en mode-arti kelen, op een der beste standen van de Haarlemmerstraat, No. 268, met afzonderlijk Bovenhuis in de Koe straat No. 6, groot ongeveer 1 are 97 centiaren, bevattende: Winkel, Gang, Zijkamer, drie Kamers aan de Koestraat, Achterkamer, Keuken en plaatsbovenWerkkamer, kleine Kamer en Zolder. Het Bovenhuis heeft Voorkamer, Kabinetje, twee Slaapkamers, Provisiekamer, Keu ken en Zolder met twee Kamertjes. Do Kamers zijn behangen en voor zien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Het Winkelhuis is verhuurd voor f 7 per week en het Bovenhuis voor f260 per jaar, beide tot den lsten Mei 1913. 3. Het PAKHUIS of WERK. PLAATS, beneden in gebruik bij een stukadoor, en het bovengedeelte in gebruik geweest bij een timmer man,. aan de Koestraat No. 4, groot ongevéfer 83 centiaren, gelegen ach. ter de voorgaande perceelen. Ver huurd beneden voor f 2 per week en het bovengedeelte verhuurd ge weest voor f 1.50 por week. 4. Het PAKHUIS of WERK PLAATS, naast het voorgaande per ceel, met Bovenwoning aan de Koe straat 4a en b, groot i^ngeveier 27 centiaren, bevattende: ruime Werk. plaats; de afzonderlijke Bovenwo ning heeft Voor. en Achterkamer en Zolder met twee Kamertjes. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaats en verdere gemakken. Verhuurd per week, be neden voor f 1.20 en boven voor f 2.10. 5. Het WINKELHUIS, waarin laatst ^lelka ff aire, naast het vorige perceel gemerkt aan de Oude Vest 237 en met afz. BOVENWONING aan de Koestraat No. 2, groot 59 centiaren, bevattende benedenWin- kelvertrek, Zijkamer, Keuken, flinke KeldeTS, Plaats; voorts: Opkamer. Voorkamer en Alkoof; de afz. Bo venwoning heeft Portaal met mar mer bevloerd, Voorkamer, Kabinetje, Keuken, Zolder met Kamer en Ach. terzolder. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaat sen met marmeren Mantel en ver dere gemakken. Het Winkelhuis is per week verhuurd geweest voor f4.50; de Bovenwoning is per week vei'h uurcl voo r f2.75. 6. Het HUIS en ERF, aan de Oude -Vest No. 239, op den hoek van de Koestraat, groot^l8 centi aren, bevattendeGang, Voorkamer, en Keuken, Bovenkamer. Zolder en verdere gemakkep. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kast en Stookplaats. Verhuurd per week voor f 2. 7. HET HUIS en ERF aan de Koestraat No. 9, groot 65 centi aren; bevattende: Gang, Voor- en Achterkamer, Keuken, Kelder en Plaats; boven: Voor. en Achterka. m-er, Keuken en Zolder. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kas ten, Stookplaatsen en verdere ge makken. Verhuurd per week, bene den voor f2.25 en boven voor f2. 8. Het HUIS en ERF, naast het vorige, Koestraat 11, groot 57 cen tiaren, bevattende: Gang, Voor- en Achterkamer, Keuken en Plaatsbo ven Voor. en Achterkamer, Keu ken en Zolder. He Kamers zijn be hangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per weck in twee gedeel ten, 6amen voor f 3.60. 9. Het WINKELHUIS, waarin Brooddepöt aan de Lammermarkt 34 en 34a, op den hock van het Kloots- hof, groot 64 centiaren, bevatten de: Winkel, Binnenkamer, Keuken en Plaats; boven: Voor. en Achter, terkamer, Keuken, en Zolder. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaats en verdere gemakken. Verhuurd per week, be neden voor f 2.25 en boven voor f 2. 10. Het HUIS in het Klootshof No. 1, uitkomende aan de Lammer markt, groot 65 centiaren, bevat tende twee Vertrekken, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week, beneden voor f 1, boven on- verhuurd. 11. Het HUIS, alsvoren, No. 2, groot 25 centiaren. Verhuurd per week beneden voor f 1 en boven voor f 0.50. 12. Het HUIS, alsvoren, No. 3, groot 25 centiaren. Verhuurd per week beneden voor f 1, boven on. verhuurd. 13. Het HUIS, alsvoren, Nos. 4 en 5, groot 51 centiaren. Verhuurd per week, No. 4 beneden voor f 1, boven on verhuurd en Nos. 5 voor f 1. 14. Het BURGERWOONHUIS, met afzonderlijke Bovenwoning aan de Heerengracht Nos. 80 en 80a, groot 1 are en 40 centiaren, bevat tende: Gang, Voorkamer, Alkoof, 2 Achterkamers, Keuken, en twee Bin. ïienplaatsenboven: twee Kamers en Zolder. Het Bovenhuis heeft Gang, groote Voorkamer, dito Ach. terkamer, Alkoof, Kouben, Bergka- mer en Zolder met Kamer. De Ka mers zijn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en andere ge makken. Verhuurd per week, bene den voor f4.25 en boven voor f 4. 15. Het HUIS met BOVENWO NING, achter 't voorgaande perceel aan do Vcstestraat Nos. 25 en 25a, groot 41 centiaren, bevattende: Gang, Voor. en Zijkamer, Kekier en Plaatsje; boven: Voor. en Achterka. mer, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week, beneden voor f 1 60 en boven voor f 1 50. 16. Het BURGERWOONHUIS aan de Houtstraat No. 6v groot 43 centiaren, bevattende: Voorkamer cn Suite, Keuken, Kelderkast en Plaats. 1st© étage: Voor. en Achterkamer, 2 de étage": Voor. en Ach terkam er en Zolder. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaat sen en andere gemakken. Verhuurd per week voor f 5.40. 17. Het WINKELHUIS aan de Rijnstraat Nos. 10 en 10a, groot 76 centiaren; bevattende: Winkel, thans Strijkinrichting, Binnenkamer, Keu ken en Plaats; boven: Gang, Voor- en Achterkamer, Keuken en Zolder. De Kamers zijn behangen en voor zien van kasten, Stookplaats en verdere gemakken. Verhuurd per week, beneden, voor f2.75 en boven voor f 2.50. 18. Het HUIS en ERF aan het Eevendaal No. 164, groot 65 centi aren, bevattende: Gang, Zijkamer, A-chterkamer, Keuken en Plaatsbo ven: Voor. en Binnenkamer, Keuken, Zolder en Vliering. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per week in twee gedeel ten, elk voor 1.75. Do perceelen hebben alle duin waterleiding, vele gasleiding of muntgas. Het complex huizen sub 1 tot en met 5, is door zijn gunstige lig ging, in de nabijheid van de H..E. Spoor en de Haven, tot velerlei doeL einden geschikt. Te zien, in de weken van Vei ling en Afslag en wel pexc. 1 tot en met 8, 14 en 16, op Dinsdag en Donderdag van 24 uur; perc. 17, op Woensdag en Donderdag van 24 uur en alle overige perceelen daags vóór en op de dagen van Vei ling en Afslag van 112 uur. Aanvaarding en betaling van alle perceelen op 9 December 1912. 300 Sigaren gratis. Om Cliënteele te winnen sen den wU hun die postw. zenden gr. /2.50 of ƒ3. voor 100 beslist lekkere Sigaren 300 van dezelfde soort gratia. TIL KE .11 A's Siga- renfabr., Leeuwarden l Vraagt voor waarden. 4823 8 Groote sorteering. Izge prijzen Benzine- Soldeer- en Atbrandlnmpen. Teclin. Bnr. „VAN BUUI1EN" BABE 40. Leiden. TEL. 1089. 4317 22 Woensdag S3 October 1912, '8morgens te elf uren in Hotel „St-Joris", te Alphen aan den Kyn, ten overataan van den te Voorschoten gevestigden, Notaris I>. K. J. SCHOOR, afslag van de onroerende goederen onder Oudshoorn, in bod, als: No. 1. De Bouwniauswoning, BPetronella'a Hoeve", W;jk 4, No. 20, in de Bidderbnurt, met Stalling, Bijgebouwen, Watering en Tnin, groot 30 56 A., op 2600 - No. 2. Eenige perceelen uitstekend en weltoegemaakt Weiland aldaar groot 2.60 00 H.A., op /5650.— Ter kantore vin genoemden Notaris kunnen verhoogingen worden gedaan tegen genot in 20 pCL der verhoog- eom. 4751 23

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 14