N°. 16145 Dinsdag 8 October. A0. 1912. $eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Biad. Offieieele Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. Faillissementen. IBSCH DAG-BLAB PRIJS DER ADYERTENTIENi Tm 16 regel» /1.06. Iedere regel meer 0.17}. Grootere letten neat 1 jUitsruimta. Kleine adTertentiën ren 30 woorden 40 Oents oontantelk i tiental woorden meer 10 Oente. Voor het inoaaseeren wordt/0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Toot Leiden per week 9 Oent») per 3 maanden 2 t l f l.io. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gerestigd tijn 2 2 1,30. Franco per post J 1.66. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij ^ezo ter algemeene kennis, ttat door hen op heden vergunning is ver leend aan G. HOOGSTRATEN", en recht verkrijgenden tot het uitbreiden van de euiveh'n richting in het perceel Maredijk No. 28, Sectie A No. 1039. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. YAN STRIJEN, Secretaris. Lelden, 7 October 1912. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gwien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis dat 'door hen op heden vergunning is verleend aan A. TROOSTWIJK, en rechtverkrijgen den tot het uitbreiden van de Speelgoed fabriek in bet perceel Marediijk No. 157, fiectie L No. 1041. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 October 1912. Leiden, 8 October. Hedenvoormiddag werd door den architect, den heer W. Fontein, namens Jden heer Hogend'oorn aanbesteed: het ver- bouwen van perceel Nieuwe Rijn No. 45, te Leiden, zoowel in massa als in vakken. Ingeschreven werd in massa door de heeren: G. Groenendijk, te Leiderdorp, ivoor f 5645; J. Sirag f 5450; J. Diotz f 4965; IA. G. van Osnabrugge, Leiderdorp, f 4496, '®n H. Korswagen f 4224. Metselwerk: H. Korswagen f 3575; Th. G. Barthen en W. Oudshoorn f 1970; 3?. L Neutebcom f 1797. Timmerwerk: M. E. Groenewegen i 2008; J. van Benten f 1950; H. Korswa gen 1824; J. Hartevelt f 1800; D. Schaake firma J. Verhoog f 1793; P. J. Gijs- man f 1785. Smidswerk: M. Langezaal f 147; U. de Nie f 142. Lood-en Zinkwerk: D. Kret f 165; L. Beekman f 157A. Riet-meyer f 143J. Y. d. Heyde f 119. Gas. en Waterleiding: M. Lan gezaal f 135; L. Beekman f 128. Steenhouwwerk: Firma G. de Vink f 140; P. W. Loeber f 120; F. Sou part f 109. Stukadoors werk: Joh. de Best. Waar de woonplaats niet is vermeld, is 'deze Leiden. De heer W. F. Maartense, alhier, is benoemd tot onderwijzer bij het op. lag. ond. te 's-Gravenhage. Tot onderwijzeres aan de op. lag. school 'te Meteren (Geld.) is benoemd mej. J. H. van Florenstein, van Leiden. Mej. M. J. H. Schmitz, van Zoeterwoude, is_benoemd tot onderwijzeres aan het ge- stioht ,,De Goede Herder", te Velp (Geld.) De 1ste luit. R. Wilson, van het 2de •depot huzaren te Haarlem, is overge plaatst naar Leiden en belast met het commando over het detachement huzarea alhier. Verplaatst zijn de klerken der Poste rijen en Telegrafie eerste klasse P. A. Haaring van der Hoeven van Boskoop naar Rijswijk, en M. Niekerfs: van Amsterdam haar Boskoop. De heer D. van Duin, hoofd der Chr. fcchool te Oudshoom, heeft tegen 1 April M. als zoodanig eervol ontslag .aange- jiVraagd, wegens hoogen leeftijd. Maandag J.4 Oct. a.s. hoopt hij te herdenken, dat hij I Jvijftig jaren het Chr. Onderwijs heeft mo gen dienen. 1 Op de voordracht voor hoofd der Chr. I school te Polsbroek komt voor de heer A. (le Beun, te Bodegraven. 1 Bij de ingekomen stukken voor de giste- j ken gehouden Gemeenteraadszitting te 's-Gra- j Jvenhago heeft het Raadslid Ter Laan er op Aangedrongen naar aanleiding van een adres I Van Alberts Frères, die zich bereid ver- klaren den Schouwburg eventueel ook voor langer dan zes maanden te huren, om, in geval B. en Ws. daarover mochten denken, .tevens te bedingen dat er bijv. eens per week gelegenheid zal worden gegeven voor school- kinematograaf. 1-^aa<^ heeft na een uitvoorig debat een beslissing genomen in het bekende belas tinggeschil. Dio beslissing is uitgevallen in ivoor den wethouder van financiën gunstigen Sin. Met één stem meerderheid besloot de Raad met 20 tegen 19 stemmen do terug betaling der belasting (ll/2 ton gouds) te weigeren. Die ééne stem', de beslissende, werd uitgebracht door den wethouder zelf. Het gold het aanslaan in den (vroegerefn) Hoofdelijken Omslag van personen onder firma. Art. 245 Gemeentewet bepaalt, dat slechts „natuurlijke personen" in den Hoof- delijken Omslag mogen worden aangeslagen. Hieruit vloeit, volgens zeer velen, voort, dat een naamlooze vennootschap, oen firma, niet Aangeslagen kan worden. Toch werden naar de wethouder meedeelde reeds vóór zijn optreden, tal van firma's op de kohieren gebracht. En toen in 1903 één daarvan ont heffing vroeg, op grond van de Gemeentewet, verwierp de Raad dat verzoek. In 1904 trad de heer Simons als wethouder op. In dat zelfde jaar beslisten Gedep. Staten op een ingekomen beroep, dat de reclamant, in 1903 door den Raad afgewezen, ten onrechte op het kohier was gebracht en vernietigden zij den aanslag. B. en .Ws. hebben daarin moeten berusten, maar het toenmalig col lege (waarvan thans alleen de wethouder !nog over is) nam eenstemmig het besluit, in 1905 toch weer alle firma's op de ko hieren te plaatsenniet minder dan 200 dergelijke firma .aanslagen kwamen et op voor. Een bepaalde firma zond het inschrijvings biljet terug met ©cn briefje, dai zij, Bp grond van do Staten.beslissing van 1904. goen Hoofdelijkcn Omslag verschuldigd was. Toen besloten B. en Ws. om die ééne firma op grond van dat briefje niet aan te slaan, maar de overige wèl. Zij deden dat, omdat zij zcide de wethouder hoopten op een spoedige vervanging van den H. O. door een inkomstenbelasting, waardoor voor. taan ook van firma's belasting geheven zou kunnen worden. En die tactiek is voort gezet. Ook later zijn reclamanten, die van Gedeputeerde Staten gelijk hadden gekregen, van de kohieren afgevoerd, maar van hen, die niet reclameerden, bleven B. en Ws. belasting heffen, omdat zij, in strijd met Ged. Staten, meenden, dat zij daartoe vol komen do bevoegdheid hadden. Ein toen deed zich de vraag voor: Moet aan de reclamanten het te veel betaalde worden teruggegeven Alle ministers zijn gisteren ^aar Maastricht gegaan, om deel te nemen aan een gastmaal, hun d'oor den Minister van Watertstaab op zijn buitenverblijf bij Meerssen aangeboden. Zij keeren vanavond in Den Haag terug, na een bezoek aan het mijn district. De heer P. "Visser J.Wzn., eerste ge neesheer aan het krankzinnigengesticht „Het St.-Jorisgasthuis", te Delft, heeft tegen 1 Januari ontslag verzocht. H. M. de Koningin heef den predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te 'e-Gravenhage dr. A. J. A. Vermeer benoemd tot ridder lste kl. in die Huisorde van Oranje. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is van-verlof in Den Haag terug gekeerd. Tot heden is gast van Z. K. H. den Prins op Het Loo de gen.-majoor van het Pruissische leger graaf von Rhazen. De Prins zal morgen in Den Haag aan komen. Z. K. H. zal den 15den die opening van de Middelbare Landbouwschool te Gronin gen bijwonen. Z. K. H. heeft aanvaard het bescherm heerschap van het internationale mbber- congres met tentoonstelling, in September 1914 te Batavia te houden. Te Rotterdam is opgericht een R.-K. Bond van directeuren en commiezen der posterijen en telegraphie. De Minister van Marine ad' interim heeft een telegram verzonden aan cie En- gelsehe admiraliteit, waarin namens de JNederlandsohe Marine deelnemiDg wordt betuigd met het verongelukken van den Hngelschen omderzeeér. Te Zevenhuizen is van ohr. bist. zijde de heer J. Lekkerkerker candidaat ge steld voor den Gemeenteraad. In den Raad van Nijmegen kwam in behandeling het voorstel van B. en Ws., om, naar aanleiding van de door de burgerij aan de Prov. Staten van Gelderland ge zonden adressen, inzake Waal overbrugging, het door hen overgelegd ontwerp-besluit vast te stellen, waarin wordt aangetoond, dat het Waaloverbruggingsplan in voldoen den staat van wijzen verkeert; dat de loca le en gewestelijke belangen het meest worden gediend door een brug ten oosten van de Belvedère en dat de financieels lasten overeenkomstig den ontworpen fi- nancieelen opzet aan de gemeente geens zins te zwaar zijn. Het werd met 22 tegen 8 stemmen aan genomen. Na een meer dan vijftigjarige Evan geliebediening heeft ds. G. L. Krol af scheid genomen van de Ned.-Herv. Gem. Yeghel, Erp en Omstreken. Vele blijken van belangstelling werden hem geschonken. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, uit Helmond, riep, ook namens classicaal be stuur en kring, den scheidenden leeraar een hartelijk vaarwel toe. Zondagavond heeft, naar wij in het „U. D." lezen, da. Zernike, de predikante, gepreekt in de Pieterskerk te Utrecht. Geruimen tijd voor de kerkdeuren geopend werden maakten de menschen queue. Tot ver in de Muntstraat strekte zich de file uit. Toen de dienst een aanvang nam, was de kerk stampvol. Honderden menschen moesten zich vergenoegen met een staan plaats. Zoowel in de kerk als aan den in gang waren politie-agenten in de weer om de orde te bewaren. Niet te verwonderen, dat het aanvankelijk zeer moeilijk was, de predikante te verstaan. De prediking werd verder met groote aandacht en onder die pe 6tilte aangehoord. De audiënties van de Minister van Wa terstaat en van Koloniën zullen a.s. Vrij dag niet plaats hebben. BODEGRAVEN. Ecu onzer meest geachte ingezetenen, de eerw. heer- O. Müller,viert 3 Nov. a.9. zijn zilveren ambtsjubileum als hulpprediker in de Ned.-Herv. Kerk. Te Zevenhoven, Voorst en thans te Bodegraven, mocht hij met kennelijken zegen arbeiden. Zeer wordt hier, maar ook elders, zijn werk gewaardeerd. Eiken Zondag treedt de heer Müller op, zoowel te Bodegraven als op vele andere plaatsen, en steeds mag hij rich, dank zij zijn kanselgaven, in een talrijke schare hoorders verheugen. Ook vooral voor de airmen en lijdenden toont de lieer Mül ler een hart te hebben. Niet alleen, dat hij geestelijk wil ten zegen zijn, ook wil hij in het maatschappelijke helpen zooveel hij kan. Menig huisgezin zou van hulp in de bangste oogenblikken kunnen getuige. Blijvo hij nog lang voor Bodegraven gespaard! HAARLEMMERMEER, Te Nieuw.Ven- nep is een vergadering gehouden van land bouwers en andere belangstellenden ter be spreking van de plannen tot oprichting van een weegbrug ^aldaar. Dc behoefte hieraan doet rich vooral gevoelen na den spoor-, aanleg, te meer, daar het nu mogelijk zal zijn in tijden van strenge vorst, wanneer do scheepvaart gestremd is, de bieten per spoor te vervoeren. Wenschelijk 'achtte men het do weegbrug tc plaatsen op het stations terrein. In verhand hiermede had een per soonlijk onderhoud plaats van een paar af gevaardigden der vergadering met den in specteur der Spoorwegmaatschappij, welke laatste hiervoor naar Nieuw.Vennep was overgekomen. KATWIJK.AAN-ZEE. De garnalenbooten hebben door den meer of minder sterken wind, gedurende een week niet kunnen uit varen. Gisteravond evenwel zijn er twee uitgevaren, die dan ook heden versche visch in afslag brachten. De vangsten waren even wel niet zoo groot als vorige keeren. Te IJmuidcn'kwani gisteren, na een reis vaü zeven weken, met acht last haring bin- Pen de bomschuit „Geetrtruida Johanna"-, K. ,W. 14, van den heer P. Meerburg, schipper C. vah Duyn.# De „K.W. 14" had de vis- sche^ij moeten opgeven, omdat in den nacht vaü de vleet 67 netten waren weggeraakt. Hoogstwaarschijnlijk zijn deze netten door ëön trawler van de vleet afgetrokken. De belangrijke schade wordt niet door verze kering gedekt. Valn den logger „Noordzee III", K.W. 117, der Naaml. Vennootschap „Noordzeevissche. tij", waren een aantal netten vernield, waar. schijnlijk doordat de vleet aan steenen was blijven 'haken. Het vaartuig was echter nog slechts veertien dagen weg en had reeds elf last haring aan boord. Is de liaringvisscherij steeds een wissel vallig bedrijf, dit jaar zal de uitkomst voor verschillende eederijeu al zeer uiteenloopen. Terwijl enkele vaartuigen nog maar één reis hebben gemaakt, zijn er van onze vloot teeds drie loggers voor de derde maal bin. nen geweest, n.l. de K. W.'s 151, 14-4 en 117. De logger „K.W. 148", die door een gTondzee werd. overvallen, zit thans in het dok. Het vaartuig toch, dat, vóór het deze stortzee kreeg, potdicht was, had Pa dien tijd lekkage. Gelukkig bemerkte de be manning gauw waar het lek zich bevond. Verder veinamen wij nog hieromtrent, dat door de grond zee de bodems werden gesla gen ,uit de tonnen, waarin zich' de steen kolen bevonden. De stukken steenkool kwa men o.m. terecht in de pomphuizen waardoor deze piet konden werken, zoodat men, om het zinken van het schip te voorkomen, al het water móest uitscheppen. RIJNSBURG. GisteravoPd vergaderde de Vereeniging ter Bev. van Tuin- en Land bouw en Bloemboll'en.cultuur voor de eerste maal in het seizoen 1912'13. Het aantaL leden breidde zich weer met een aantal uit. De Voorzitter opende de vergadering met leen hartelijke toespraak, een kort resumé gevende van den toestand van tuin. en land bouw, ePz., den leden voorspoed in hun zaken toewenschende. Ten slotte werd een verloting gehouden van eenige nuttige land bouwgereedschappen. SASSENHEIM. De heer Borstlap, tijde lijk klerk bij de posterijen alhier, is naar zijn standplaats Rotterdam teruggekeerd. De oatecliesaties bij de Ned.-Herv. Gem. zullep wófden gehouden door den hóer v. d. Spiegel, godsdienstonderwijzer te Haarlem- VOORHOUT, Alhier herdacht de heer P. Angevare den dag, waarop hjj vóór 40 jaren in betrekking kwam ala tuinknecht op het Seminarium „Hageveld". De Maandag ging niet onopgemerkt voorbij. In den'morgen gewerden den jubilaris de felici taties van den Hoogeerwaarden heer Regent Mgr. Snlckera, die hem een enveloppe met inhoud overhandigde, van het huie en profes soren, terwijl gesorgd werd voor het noodige om dezen dag te maken tot een onvergeteh ken ten huize van den tuinbaas. „Kolenpiet", zoo heeten hem de tegenwoor dige en oud studenten van het Seminarie, omdat bij al jaren lang des winters ls belast met de zorgen voor de kachels in het gebouw, heeft al dien tijd, zoo getuigen van hem z(jn superieuren, met ijver en nauwgezetheid zijn plicht betracht en zelfs daar, waar zijn taak hem nu juist niet altijd riep, hulp verleend. Wij wenschen den jubelaris nog tal van jaren een goede gezondheid, om steeds met denzelfden ijver zijn dageiyksche werkzaam heden te kunnen volbrengen. Alg. Neder 1. Studentenweekblad. ,Minerv a". De „Mlnerva" heeft by den aanvang van den nieuwen cursus twee wijzigingen onder gaan. Het hoofd is veranderd en voortaan zal zij tweemaal per week verschijnen. De redactie hoopt daarmee den Studenten in Noord en Zuid een dienst te bewijzen door spoediger vermelding van wetenswaardigheden en leven diger polemiek. De abonnementsprijs biyft gelijk. Zooala men weet geeft het Leidach Studenten- korps nu een apart Studentenblad uit. W. W. S k e a t. t. De bekende philoloog professor W. W. Skeat is gistermorgente Cambridge in a'en ouderdom van 77 jaren overleden. Wij ontvingen ter recensie: Mr. O. Asser's Handl. 'beoefqning Ne- derl. Burgerl. Recht le dl. 6e st. De Nieuwe Gids. October. Jeugd, aflev. 10 De aarde en haar Volken. Aflev. 10. Voor Itonaire en liet Invalidenhuis te Leiden. Begin September zond men aan „De Te legraaf", namens de ingezetenen van Ma- lang, ten behoeve der noodlijdenden te Bo naire, telegrafisch f 400. Thans meldt men aan dat blad uit Ma- lang, dat het genoemd bedrag een. deel uitmaakt van het batig saldo van een mi- Jitair-assaut en fancy-fair, 81 Augustus jl. aldaar gehouden. De netto-opbrengst bedroeg ongeveer f 850. Hiervan zullen alsnog f 300 geschon ken worden aan het Militair Invalidenhuis te Leiden en de rest aan den zendeling- leeraar Joh. van der Steur, te Magelang. Wijnkoop—Troelstra. De voorzitter der Leidsche af deeling van de S.-D. A.-P. mr. D. A. van Eok, schrijft aan „Het Volk": In aansluiting met het schrijven van Troelstra, deel ik mede, dat ik van Wijn koop een schrijven heb ontvangen, waarin hij verklaart zich aan de leiding van den voorzitter te zullen onderwerpen. Voor de af deeling Leiden en naar ik hoop ook voor de andere af deelingen bestaat er nu geen bezwaar meer om op haar vergaderingen Wijnkoop weder tot het debat toe te laten. Rozententoonstelling te Roskoop. De groote internationale rozententoon- gtellmg, die in 1913 te Boskoop wordt ge houden, belooft zeer belangrijk te worden. Trouwens, men mag niet anders verwach ten, wanneer men bedenkt, welke energie ke mannen wederom de leiding in handen zullen hebben. Was aanvankelijk de laatste helft van Juli voor het houden dezer tentoonstelling bestemd, thans is besloten daarvoor de eerste helft dier maand aan te wijzen. Belangrijke inzendingen van nieuwighe den uit Amerika, Engeland en Duitsch- land zijn reeds to gezegd, terwijl ook Frankrijk hoogstwaarschijnlijk niet achter wege zal blijven. Qp elk nummer- van het programma werd door elkaar wel viermaal ingeschre^ ven, terwijl men zeker een 360-tal variëtei ten in oogensohouw zal kunnen nemen. Be halve de afgesneden rozen, die, naar men nu reeds rekent, in ongeveer 2000 vazen zullen worden geëxposeerd, zullen niet minder dan 30,000 rozen in potten worden ingezonden. liet College te Katwijk. De studie-inrichting der Z. E. Paters Jezuïeten te Oudenbosoh, college der Phi losophic, wordt opgeheven en Verplaatst naar Katwijk, naar men schrijft, om dicht bij een Universiteit te rijn. („N. H- C.") I>e Glaeblnzersstaking. De glasfabriek „De Schie" te Schiedam, heeft bij den kantonrechter aldaar een verzoek ingediend om de stakenden te dag vaarden en hen te veroordeelen tot betaling van schadevergoeding. De geëischte bedra gen varieeren van f 6 tot f 35, al naar ge lang van leeftijd en functie van den ar beider. In het verzoek wijst de directie van „De Schie" er op, dat ap 5 Augustus jl. plot seling door 246 arbeiders, in strijd met de arbeidsovereenkomst, het werk werd neer gelegd en dat die staking heeft voortge duurd tot 21 September. Door die wanpraestatie heeft rekwestran- te schade geleden en zal zij nog lijden, daar zij genoodzaakt is geweest 3 van haar 4 fabrieken of wel 37 van haar 45 werkste den stop te zetten, en de ovens in die fa brieken te dooven, hetgeen met groote kosten gepaard ging, terwijl de gewone uitgaven doorliepen en het aanmaken van de ovens weder groote kosten met zich ztul brengen. Door bovengenoemde oorzaken en wat daarmede samenhangt, nog onverminderd de gederfde winst, heeft de rekwestrante een totale schade geleden van ten minste f 4617.34, benevens f 353.35 per dag van 5 Augustus tot 21 September, derhalve 46 maal f 353.35 is f 16,254.10 en dus te za- men f 20,871.44. Daar dez© schade door de stakers is ver oorzaakt, zou volgens rekwestrant, ieder voor het 1/246 deel vaai die schade en der halve voor f 84.92 aansprakelijk wezen, ware het niet, dat in de arbeidsovereen komst, tusschen partijen aangegaan, iedere aanspraak op schadeloosstelling van weers zijden beperkt is tot het bedrag van het loon van den arbeider gedurende een week. Itijkstuipbonwwinterscliool te Lisse. Uitslag vain het herexamen der Rijka- tuinbouwwintersohool te Lisse, van de lste naar de 2de klasse: Geslaagd: A. Bijvoet, Overveen; D. Sis termans, Hillegom; J. ten Hagen, Lisse; eai voor het niet verplichtend gesteld vak „Engelsch"W. Bloem, Hoorn, en D. Sis termans, Hillegom. Geslaagd voor het toelatingsexamen: A. Beerhout, Sassenheim; F. Boot, Sas senheim, geb. te Leiderdorp; W. Bots, Lisse, geb. te Nieuwkoop; C. H. Eldering Jaczn., Heemstede; D. Koning, Sassen heim, geb. te Mijdrecht; J. Louwerens, Heemstede, geb. te Amsterdam; T. J. van der Meer, Noordwijk; J. C. Pynacker, Lis se; H. Ran, Heemstede; J. Roozen, Sas senheim, geb. te Overvieen; C. J. W. van der Schoot, Hillegom; J. Smit, Haarlem; P. M. Swagermans, Sassenheim, geb. te Amsterdam. Voor zoover door dezen aan het toela tingsexamen in de niet-verplichtende vak ken „Engelsch en Duitsch" weid deelge nomen, slaagden daarvoor W. Bots, J. G. Pijuaoker, H. Ran, J. Roozen,, O. J. W. van der Sohoot, J. Smit en P. H. Swagermans, de laatste voorna melijk voor het Duitsch. koorts slaagden voor Engelsch: A. Beerhout, D. Koning en T. J. van der Meer, de laatste voorwaardelijk Voor Duitsoh: <J. H. Eldering Jac.zn., J. Louwerens, do laatste voorwaardelijk. l>e loonen der trawlvieschers. Uit IJmulden komt het bericht, dat de Vereeniging van Reedera van visscheravaar- tuigen aan den Alg. Ned. Zeemansbond heeft medegedeeld, dat besloten ie het cijfer van f 6 per man en per maand voor tegemoet koming in de voeding geen wyziglng te doen ondergaan. Ontslag; bij huwelijk. De oommi8iio van toezicht op het lager onderwye te Hoogeveen stelt den Gemeente raad voor by motie te besluiten, aan onder wijzeressen by het aangaan van een huweiyk eervol ontslag te verleenen. A. L. Groenewegen, veehandelaar te Delft. I. Penha, diamantkloover, te Amster dam. N.V. De Eerste Nederlandsche Maat schappij tot Exploitatie van Buffetten op sportterreinen, tentoonstellingen etc., ge vestigd en kantoor houdende te Arnhem. J, van Dam, zich schrijvende J. van Dam-Visser, koopman, te Nijmegen. J. Hendrikx, koopman, te Swalmen. G H. Zwart, timmermansknecht, onder Eestrum. W. Wiertsema, caféhouder en winkelier, te Axnsterdamscheveld, gemeente Emmen. J. Bouman, commies der posterijen, ge- domicileerd te Deventer. P. J. van der Geld, echoenfabrikant te. 's-Hertogenbosch. Ph. van Amersfoort, schilder, te Vleu ten»

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1