3 M X t x x Telegrammen. Advertentiën. 8 £3 L 0) a F1* @9 U CD m €5 yj jdezen leeftijd dat kunnen, beredeneerden fcijv dat het eigenlijk zoo nog beter was. Zij hadden dan toch twee dagen vrijaf en wex- (den tweemaal getrakteerd Maar verlangen dat zij deden! Meermalen werd meester, onderwijzer of juffrouw ge- yraagd of het veld nog al niet droog was. Groote blijdschap, toen eindelijk het in de verschillende scholen werd bekend ge maakt, dat de feestviering Donderdag 26 Sept. zou plaats hebben, en toen de rege ling werd medegedeeld, die eenigszins af week van het vroeger vastgestelde pro gramma. De verandering was echter een .verbetering, een uitbreiding althans; de op tocht kreeg er meer cachet door. Niet elke groep kwam in haar eigen School bijeen, om zoo naar ,,'t Posthof"- terrein te marcheeren; maar allen kwamen aangetreden rondom het Laboratorium op de Langcbrug-. 1300 knapen en meisjes. ÈWat een leger. Maar onderwijzers en on derwijzeressen keniien hun luitjes en weten de orde ook buiten de school wel te hand haven als zij er toe geroepen zijn. Lr heerschte een vroolijke, een opge wekte geest onder hen en onder de velen, groot en klein, die den stoet van verre of yan nabij volgden. En toch ging het zoo recht ordelijk toe. Ook de politie werkte daartoe natuurlijk mee. Zij waren vandaag zulke goede vrienden, de jongens en des politie. De muziek van het Stedelijk Muziekkorps bracht dc vroolijke stemming er nog meer inonder de opgewekte tonen der koperen instrumenten zette de lange stoet zich op tijd, te één uur, in beweging. Langs Steen- schuur, Breestraat, Kort-Rapenburg, Prin- scssekade, Steenstraat, Stationsweg en Rijnsburgerweg, slingerde de lange, schil derachtige stoet tusschen de menschenhaag 'door naar ,,'t Posthof"-terrein. I-I et oranje predomineerde in den stoet, werkelijk alsof het weer Koninginnedag was; dc vlaggetjes werden fier omhoog ge heven, maarslechts héél weinig bewo ners langs den weg hadden ter cere van de jeugdige feestvierenden hun vlag uitgesto ken. En zoo zijn wij dan, blij met de vele blij den, met den kinderstoet en zijn geleiders op het feestterrein aangekomen. De jongens begeven zich naar de plaats voor de ver schillende spelen en zoeken het nummer i van het vak dat voor elke klas is aange- wezen en de meisjes honneur aux dames gaan naar de plaats der vrije spelen waar zij al dadelijk worden onthaald eike j groep aan het buffet dat daarvoor is aan- 1 aangegeven. Het veld was ook zóó, dat men liet niet J nr.uars wonschen kon. Er was ©clitor wel wat al te groote belangstelling en de afschci- j dirgen waren een beetje primitief, z cod at het den leiders moeilijk viel de speelterrei- 1 nen vrij te houden. liet genot was er echter i niet mindqr om. Or.zc jongens en meisjes zongen naar hartelust en de muziek speelde af en toe vroolijke marschen. De traktaties j op limonade, krentenbrood en gebak viel er ook goed in. Een aardige verrassing, niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de ouders was het Japansch dn,gv uurwerk, dat werd af gestoken. Hoog flitsten de vuurpijlen de lucht in om zich daar te ontpoppen in aller lei .gekleurde figuren, die langzaam daalden. Eindelijk er komt aan alles een eind werd oen kleine feestelijke omgang mei muziek aan 't hoofd over het terrein go- ma akt, en daarna marcheerde de stoet naai* den uitgang, waar nog een laatste versna pering werd verstrekt, waarna de stoet werd onI benden. Do jongens en meisjes, die ditmaal voor de feestviering in aanmerking kwamen, heb ben een goeden dag gehad, waarvan de her innering bij hen lang bewaard zal blijven. l afloop toefde dc Commissie met de lieer.n en dames, die haar op zoo verdienste lijke wijze hadden bijgestaan, nog eenigea tyd in ,,'t Posthof". De voorzitter der commissie, de hoor H. C. Van der Heyde, hield er een toespraak, waar. in hij op het welslagen van don dag wees en voor do medewerking cn den steun, ook iin weer ondervonden, dankte, waarna ook nog anderen het wcord voorden. Zoo kunnen wij ook weer op deze feest viering als een zeer geslaagde terugzien. Heerlijk voor allen, dat het zulk prach tig herfstweder is. scheepsarts, terwijl mede aanwezig waren ter bewoning der oefening nagenoeg alle leden van het hoofdcom'té van „Het Roodo Kruis", de leden der Haarlemsche afdeeling en een zeer groot aantal belangstellenden. Nadat den Prins esnige ververschingen waren aangeboden en een bezoek aan de gewonden was gebracht, begaf Ztfne Hoogheid zich met gevolg voor een kort bezoek naar de f Evertson", waar do Prins met de gebruikelijke eerbewijzen werd ontvangen en hem uitge leide werd gedaan. Na zich omtrent de oefening nauwkeurig te hebben doen inlichten, vertrok Zyne Hoogheid te 10.30 weder per auto en werd de oefening voortgezet met het transport der gewonden naar den gereed staande ziekentrein, die, dank z\j de bekwame leiding van dr. Hiensch, ongeveer op den bepaalden i\jd naar Haarlem kon vertrekken, waar het derde gedeelte der oefening plaats vindt. Gemeenteraad van Haarlem. Men schrijft ons uit Haarlem: Onze ge meente ie de laatsie dagen een beetje in opstand geweest over een voorstel van B. en We. om de hondenbelasting belangrijk te ver- hoogen (van f3 op f 6 #n voor grootere honden tot zelfs 15 en f 25 psr jaar. Zg gaven dat in overweging, omdat het hun voorkwam dat de Haarlemsche straten en plantsoenen door de losloopende bonden wor den bevuild en onveilig gemaakt. Nu zijn de Haarlemsche straten Inderdaad bijzonder slecht, vol kuilen, en by regenachtig weer zien ze er ontoonbaar uit, doch dit komt allerminst van de honden, maar geheel op rekening van de onvoldoende' reiniging. Overigens zouden B. en Wa. met hun voor stel 't beoogde doel niet bereiken. Wel zou uit menig arm gezin de huisvriend worden verdreven, maar waakhonden, karhonden e. d. zouden vrij uitgaan, omdat op hen de ver hoogde belasting niet van toepassing zou zijn. Vandaar dat een storm opstak tegen het draconische plan van B. en Ws., die in hun voorstel te kwader ure hadden gezet: be reiken wij ons doel niet, dan zal in elk geval de gemeentekas er van profieleeren. De Raad heeft dat niet gewild en heeft met 24 tegen 4 stemmen B. en We. uitge- noodigd hun voorstel in te trekken. Na korte discussie is verder besloten een raadscommissie van vijf leden te benoemen om het vraagstuk der verplichte winkelslui ting te bestudeeren en daarover aan den Raad oen rapport uit te brengen. De arbeidsbeurs zal in een beter lokaal worden gehuisvest dan tot dusverre; de Raad heeft n.l. besloten voor 6 jaar het gebouw van den Protestantenbond aan de Nieuwe Gracht te huren voor ƒ800 per jaar en daarin de beuis te huisvesten. Met de gemeente Haarlemmerliede werd een overeenkomst aangegaan inzake gaaleve ring, op denzelfden voet als die zal geschieden aan Haarlemmermeer. ESoofrioefeitiaig; van „Het Stooile Kruis". Men scbrilft ons uit IJmuiden: Volgens uitgewerkt plan zou heden de hoofd- oefening plaats hebben, die om bijzondere re Jen eenigszins van karakter veranderd werd. In plaats toch van een ketelontploffing aan boord van de Evert een", werd verondersteld eun ander ernstig ongeluk, met 22 zwaar en 8 licht gewonden. Onder leiding van den officier van gezond heid dr. A. G. Theuni8se had de eerste ver- handlegging aan boord van de „Evertsen" plaat8, welke verrichtingen met de meeste etipthoid en nauwgezetheid plaats hadden. Instede echter van gekerm of geklaag rondom kon slechts een onderdrukt gelach, hier en daar soms zich uitproestend in een onbe daarlijke bui, worden waargenomen, want hos ook onder den ernst van de oefening hadden de manschappen dikwijls moeite hun lachlust te bedwingen als z.t zagen hoe zy en anderen er in hun verbanden uitzagen. Gelukkig dat het zoo en niet anders was. Het tweede gedeelte der oefening had dan ook plaats in het pWitte-Kruis"-gebouw, on der leiding van dr. Hensch, uit Haarlem, de art s colonnecommAndant der afdeeling van B Het Roode Kruis", aldaar Daar werden de ge wonden verder behandeld, de dooden gesepa reerd en alles in geroedheld gebracht voor hot transport pe> auto en naar het noodzieken- huisinrich'ing te Haarlem. Juist toen bet eerste transport zou vertrekken, arriveerde j te tien uren Z. K. H. de Prins der Neder- i landen per auto, vergezeld van zijn adjudant j jhr. Van Suchtelen van de Haare en Meviouw, en jhr. Van Loon. j Da Piin8 werd ontvangen door generaal De Waal, hoofdcommissaris van fHet Roode Kruis", het dagelyksch bestuur der afd. Haar lem, den Burgömoestor van Vel6en en de De orïsis in de Balkanlanden. KONSTANTINOPEL, 25 Sept. (R. O.) De mogendheden he!>ben aan de Lor te de verzekering gegeven, dat zij noch een in breuk van den status quo op Kreta, noch o-p den Balkan zouden toelaten. Gevechten op Samjos. KON STANTINOPEL, 25 Sept. (R. O.) Een telegram uit Sarncs meldt, dat tal rijke opstandelingen gisteren de hoogten van Vathy hebben aangevallen. De troe pen wisten het vuur der opstandelingen tot zwijgen te brengen, die aanmerkelijke verliezen. SMYRNA, 25 Sept. CR. O.) De tele- graafkapel naar Samos is afgesneden. Reg- gio de Vathy ligt in pnin. Typhoon in J apan. TOKIO, 25 Sept. (R. O.) Een telegram uit Tsurugi van 22 dezer meldt, dat een torpedoboot gezonden en de geheele be manning verdronken is; twee andere tor pedobooten kregen averij, alles door een typhoon. TOKIO, 24 Sept. (R. O.) (Vertraagd telegram.) Sedert 22 dezer is Tokio ge ïsoleerd ten gevolge van een typhoon. Overal zijn groote verwoestingen aange richt, maar de bijzonderheden ontbreken nog. Deze zijn het grootst aan de zuidkust. De Fransehe kruiser „Duplerx" is voor Yokohama van de ankers gealagen en op de kust geworpen. Het schip is Maandag weer vlot geraakt. Te Shimonoseki is een Japan6che paket- boot gezonken. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend Ernstig© echade werd ge leden door verschillende vaartuigen; de oorlogsschepen Satsoema en Munshu verloren den mast. Vier torpedojagers en vijf torpedobooten hebben schipbreuk go- leden. Er zijn vele slachtoffers te Nagoya, waar een spinnerij, een school en een klooster zijn ingestort. De opstand der Malissoren. KON STANTINOPEL, 25 Sept. (R. O.) De ministerraad besloot aan de Malisso- ren dezelfde voorrechten toe te staan als aan de Albaniërs. Een mass a-t ©rechtstelling. WUEHANG, 26 Sept. (R. O.) Tweehon derd en vijftig Chineesohe soldaten zijn Dinsdagnacht wegens muiterij ter dood gebracht. Een verzoek om hulp. 'ATHENE, 25 Sept. (R. O.) Bewoners van het vorstendom Samos hebben een tele gram van den volgenden inhoud gericht tot de .vertegenwoordigers der bescher mende mogendheden: 5,Het volk van Sa mos, dat den strijd heeft aangebonden voor zijn rechtvaardige zaak, het herkrijgen yan de privileges, gewaarborgd door uw edele natie, doet een beroep op de welwillend heid van Uwe Excellentie om zijn billijke eischcn te steunen." De spoorwegstaking in Spanje. MADRID, 25 Sept. (R. O.) Er zijn troepen uit de provincie naar Barcelona vertrokken. BARCELONA, 25 Sept. (R. O.) Het verkeer met Frankrijk over land is ver zekerd. Ook is gezorgd dat de verbindin gen met het overige Spanje gehandhaafd blijven. PERPIGNAN, 25 Sept. (R. O.) De passagierstrein uit Spanje, die te 10 uur 50 's och tends te Port Bou moest aanko men, is eerst te 7 uur hedenavond hier binnengeloopen. Hij werd gebracht door officieren en soldaten van de genie. Er zijn slechts weinig reizigers medegekomen. De trein zal morgenochtend weer vertrek ken. MADRID, 25 Sept. (R. O.) De spoor wegbeambten in Saragossa besloten mor gen in staking te gaan, uit solidariteit met de stakers in Catalcnië. Psesideut Nerïeriaiidsclie Bank. Bij Koninklijk besluit is, naar ,-,De Stct.M van gisteravond meldt, met ingang van 1 November 1912 bij de N. V. „De Neder- landsche Bank" tot president^directeur be noemd mr. G. Vissering, thans president der Ja vasche Bank, zulks voor den tijd van 7 jaren. Naar aanleiding van deze be noeming schrijft de ;,Tel.": De benoeming van mr. G. Vissering tot president-directeur der Nederlandsche Bank, was hier ter stede reeds door velen tegemoet gezien, daar de keuze der voor deze positie in aanmerking komende perso nen nu niet zoo bijster uitgebreid is en de thans benoemde als 't ware aangewezen, was voor deze gewichtigste aller functies in het Nederlandsche bankwezen. Voor'n 25-tal jaren te Leiden gepromoveerd, ves tigde mr. Vissering zich aanvankelijk als advocaat, om na eenigen tijd te worden be noemd tot secretaris der Vereeniging van den Effectenhandel te Amsterdam. Vervolgens werd hij directeur der Kas- vereeniging en daarna directeur der Am- sterdamsche Bank. Onderwijl had hij zich ook bekend gemaakt als deskundige op ge bied van de droogmaking der Zuiderzee, waarover verschillende werken van zijn hand het licht zagen, terwijl hij tevens aangewezen werd tot secretaris der Zui- derzee-commissie. In 1906 volgde toen zijn benoeming tot president der Javasche Bank in welke kwaliteit hij zich zeer verdienste lijk heeft gemaakt door de oplossing van het monétaire vraagstuk in Ned.-Indië tot een goed einde te brengen. Voornamelijk heeft Vissering den omloop van zilver in Jnsulinde krachtig bevorderd; zoo werden in het tijdvak van 1 April 1907 tot 31 Maart 1912 totaal f 60 mill, edel metaal aan het moederland onttrokken, waarvan f 53 mill, in zilver. Bekend zijn voorts zijn jaarverslagen der Javasche Bank, welke steeds zooveel leer zaam materiaal bevatten voor het circu latiewezen en den economischen toestand van Nederl.-Indië. Tal van werken versche nen van zijn hand, waaronder wij noemen het bekende over „Giroverkeer," waar voor mr. Vissering steeds krachtig geijverd heeft, en het artikel over het „Amster- damsche kassierswezen" in de „Revue Eco- nomique Internationale." Naar men weet werd mr. Vissering ook door de groote mogendheden aangewezen als adviseur der Chine es che regeering in zake de reorganisatie van het circulatiewe zen van China. Dezer dagen verscheen een werk van zijn hand, waarin in het Engelsch de principes dier reorganisatie werden uit een gezet. Door deze benoeming wordt de door het aftreden van mr. N. P. van den Berg open gevallen zetel op waardige wijze wedelr ingenomen. Br van door. Men meldt ons uit Amsterdam: Ongeveer veertien dagen geleden zond de varkenskoopman A. P. B wonende Breedeweg te Watergraafsmeer, zijn bedienden uit m6t een bedrag van f 7500, teneinde verschillende leveianciers te voldoen Yan dit bedrag zou f 450 overblijven, dat hy dan natuurlijk moest terugbrengen. Echrer, het jongmensch ia niet teruggekeerd en schijnt met de noorderzon vertrokken Het ia by onderzoek gebleken, dat de bediende de verschillende rekeningen hoeft voldaan, zoodat het nadeel, dat de heer B. lydt, gelukktg niet zoo groot is. Gemeenteraad van Katwijk. Aanwezig 16 leden. Afwezig niemand. Voorzatter de heer T. A. O. de Ridder, burgemeester. De notulen der vorige vergadering waireai den leden gedrukt toegezonden en daar niemand car iets op of aan te merken had, werden (leze onveranderd vastgesteld. Daarna deed de Voorzatter medodeeling van verschillende ingekomen stukken, waar onder Mededeeiing van den Rijksontvanger, dat het aandeel dezer gemeente in de kwade pes ten grondbelasting en personeel© belasting, dienst 1909, bedraagt respectievelijk f9.60 en f287.88. Verzoek van mej. Verlcoy, gewezen be- waarschoollioudcres, om, evenals vorige ja ren, ook voor 1913 voör een tegemoetkoming in aanmerking te mogen komen. Missive van Ged. Staten, houdende me- dedeeling, dat de uitkeering krachtens de Wet van 24 Mei 1897 is vastgesteld op f20,219.67. Mededeeling van het bestuur der Katwijk- sche Gymnastiek.Vareeniging, dat niet ge accepteerd wordt de grand bij de begraaf plaats. Zij zou, meent het bestuur, daarmede do sympathie van een deel der burgerij ver liezen. Missive van Ged. Staten, terugzendende de nieuwe verordening op de heffing van schoolgeld, met de mededeeling, dat do Re. geering bezwaren heeft tegen heffingen, waarbij het inkomen der verzorgers en niet dat der kinderen tot grondslag van den aanslag wordt genomen. B. en Ws. advi- seeren aan do opmerking gevolg to geven on bicdon dienovereenkomstig gewijzigde ver ordening aan. Nog was ingekomen een missive van Ged. Staten houdende niet.goedkeuring van het Raadsbesluit tot opheffing van de Burger school. Bij Ged. Staten was daaromtrent inge komen een adres van de aid. Katwijk van den Bond van Ned. Onderwijzers en voorts hadden God. Staten advies ingewonnen van den Inspecteur bij het Lager Onderwijs en den districts-schoolopziener. In verband daarmede merken Ged. Staten op, dat, zoo lang ör niet voorzien is in de behoefte detr dertien leerlingen dezer school om aan een der openbare scholen m. u. 1. onderwijs te kunnen ontvangen, de opheffing der Bur gerschool niet kan worden goedgekeuird. Do Voolrzitter zegf, dat B. en Ws. mot een nader voorstel zullen komen na gepleegd overleg met Ged. Staten. De heer Zijlker was van meening, dat het ook do bedoeling was gelegenheid te schep pen voor m. n. I.-ondcrwijs op een der lagere scholen. Dit was ook zoo, merkte te Voorzitter op, maar Ged. Sta.ten willon dit eerst geregeld hebben voor men tot opheffing overgaat. Nog was ingekomen oen voorstel van den heer Zijlker, tot meerdere veiligheid bij het baden te Katwijk-aan-Zee. Hij wil de man nen met het toezicht op het baden belast, voorzien van eon luid klinkende signaalhoorn of trompet, hen van. zwemgordels voorzien, de booten tijdens het baden steods doen varen en voorts tijdens het spuien het zwem men in het uitwateringskanaal verbieden. Deze voorstellen werden voor praeadvies in handen van B. en Ws. gesteld. Hierna weTd met de behandeling der punteD begonnen. Eerst kwam aan de orde het verzoek van het Bestuur der Gymnastdekvereen. te Katwijk aan Zee om dispensatie van art. 22 der Bouwverordening. Het verzoek werd zonder hoofdelijke stemming toegestaan. Hierop volgde het verzoek van de afd. Katwijk der Ned. Vereen, tot Afsch. van Alcoholhoudende dranken om gebruik te mogen maken van de Bewaarschool voor het houden van Zangoefeningen. Ook dit verzoek werd zonder discussie en hoofde lijke stemming toegestaan. Ook werd gunstig beschikt op het ver zoek van de N.-Z.-Holl, Tramwegm. tot het leggen van een hulpspoor te Katwijk aan den Rijn ter hoogte van het Wacht lokaal. B. en Ws. stelden voor onder en kele voorwaarden dit verzoek toe te staan. De heer Zijlker heeft eenig bezwaar. Het verkeer zal nog 6teedB toenemen en hij vreest in de toekomst belemmering in het verkeer. Bovendien meent hij dat de hoo rnen er onder zullen lijden. De voorzitter dankt voor deze opmerkin gen, en meent dat aan zijn bezwaar te ge>- moet kan gekomen worden door de ver gunning slechts tot wederopzegging te ver- leenen. Aldus wordt besloten. Hierna had de voorloopige vaststelling plaat6 van de gemeente-rekening, dienst 1911. De heer Parlevliet bracht namens d© Commissie voor het nazien dezer rekening daarover verslag uit. Na een enkele opmer king over de boekerij stelde <1© Commissi© voor de rekening goed te keuren in ont vang op f 238,165.31 en uitgaaf f 228,714, zoodat het batig saldo bedraagt f 9451-31. De gewone inkomsten hebben bedragen f 112,866.95, de uitgaven f 108,067.37, een batig saldo aldus van f 4799.56. D© buiten gewone ontvangsten waren f 125,208-36, de uitgaven f 120,646.63, batig saldo aldus f 4651.73. Tot leden der Commissie van Fabricage werden herbenoemd de heeren J. A. de Best en L. Kruyt, met respectievelijk 13 en 11 stemmen ©n tot leden der Gas- en Water- leidingsoommissie de heeren J. A de Best en D. W. Ouwehand, beiden met veertien 6tem<men, terwijl eindelijk tot leden der commissie voor de behandeling van de re>- clames tegen den aanslag in den H. O. bij acclamatie merden benoemd de heeren De Best en Kruyt, leden der Commissie van Fabricage. Hierop bracht de voorzitter aan de orde een voorstel tot het in overeenstemming brengen der verordening, regelende de jaarwedden van de Hoofden en het verder onderwijzend personeel der openbare lage re scholen met de Militie- en de Landweer- wet. Zonder discussie en hoofdelijke stemming werd dit voorstel aangenomen. Vervolgens had een aanvulling en wijzi ging der gemeentebegrooting plaats in den zin als door B. en Wa voorgesteld, welke wijziging voor de leden ter visie hadden Hierna werd door B. en Ws. voorgesteld den aankoop van de bloembollenachuur aan de Zandlaan te Katwijk aan den Rijn te bekrachtigen. De Voorzitter deelde mede, dat de op pervlakte 90 a A bedraagt en de koopprijs f 900 is. B. en Ws. meenen in het belang der gemeente te hebben gehandeld met den aankoop en hadden het daarom op e enige risico gedaan. Hij wil echter de bekrach tiging een voorloopig karakter geven, dan kunnen de leden zich persoonlijk eerst nog overtuigen. Vervolgens komen nog m behandeling een verzoek van G. de Ruyter om conti nuatie van huur va» een perceel land langs den Waesenaarschen weg. De bestendiging werd toegestaan tegen den ouden huurprijs van f 45. De heer Van Egmond meende, dat de ge meente moeilijk beter huurder kan krijgen,, Vervolgens werd door B. en Ws. aange boden de begrooting der gemeente over 1913. Deze begrooting zal den leden ge drukt worden toegezonden en de Voorzit ter geeft in overweging om, wanneer er leden zijn, die wijzigingen willen voorstel len, deze voorstellen B. en Ws. sehrifte lijk te willen doen toekomen. Ook werden de begrootingen der gemeen telijke gasfabriek over 1913 en die der duinwaterlevering over 1913 aangeboden, zonder dat de cijfers er van werden ge noemd. Nog te behandelen bleef de vaststelling van het eerste suppletoire kohier van den Hoofd. Omslag. De Voorzitter stelde voor die punten in geheime zitting te behandelen, doch gaf vooraf gelegenheid tot de rondvraag. De heer Van Egmond had een schrifte lijke vraag over den aankoop van de bloem- bollenschuur bovengenoemd, zonder voor kennis van den Raad ingediend. Hij meende, dat de Raad daarover eerst had moeten zijn geraadpleegd. De heer Meerburg was van oordeel, dat er zich omstandigheden kunnen voordoen, dat ingrijpen voor B. en Ws. plicht is. in dit geval meende hij, dat B. en Ws. in het belang der gemeente gehandeld hebben en dat zij eer lof dan blaam verdienen. Bij aankoop van gronden of panden is het soms gewensoht, dat er vooraf niets van bekend wordt. De heer Van Egmond meende, dat men den Raad in geheime vergadering er over had kunnen bijeenroepen. De heer D. Ouwehand, wethouder, zei- de, dat B. en Ws. de schuur hadden ge kocht met de bijgedachteals het den Raad niet goed is, dan nemen wij dit gebouw voor eigen rekening. De Voorzitter meende ook, dat B. en Wë. met tact hebben gehandeld. Zij weten ook wel wat in het belang der gemeente is. De Raad kent de gemeente en haar uit breidingsplan wel zoo goed, dat zij kunnen weten, dat de koop goed is. Vinden de heeren het niet goed, da» houden B. en Ws. de schuur zelf ©n ver- koopen ze later aan de gemeente voor twee duizend gulden. De heer Aandewiel wil B. en Wa ditmaal de aoude vergeven, doch is het in het alge meen met den heer Van Egmond eena, waartegen de heer D. Ouwehand zacht je® protesteert. B. en Ws. hebben nïet gezon digd De Voorzitter vindt dat de ooposante» in 't algemeen genomen wel gelijk hebben. De heeren vatten ten slotte de kwestie ni©ti meer ernstig op, maar oordeelden alle dat da gemeente een goeden koop had gedaan. Kreeftvergiftiging. Aan. boord van het stoomschip „Koningin dter Nede^landen,, heeft zich, naar ,,Het Vad." verneemt, een hoogst ernstig gevaJ van vergiftiging onder de passagiers dor eerste klasse voorgedaan, ten gevolge van heb gebruiken van kreeftenmayonnaiae. Men was juist Sabang gepasseerd, toen dit ongeval plaat» greep. Terstond na het ge bruik -der mayonnaise werden de passa giers allen in meerdere of mindere mati. aangegrepen door heftige maagkrampen. Van zeven passagiers liet zich de toestand zeer ernstig aanzien, doch dank zij het op treden van den dokter, konden diezen aan de gevolgen van de vergiftiging weerstand bieden. Tooh heeft het ongeval nog e mati ge gevolgen gehad. De hofmeester is t«i gevolge der vergiftiging overleden. Ondertrouwd: I. VOORBROOD, (Sergt. mont. K. M.) en 8676 7 JOHANNA C. BRITTIJN. Lmnra"' j 26 September. Ondertrouwd: HENDRIK J. DE Rü en HELENA C. SCHUTTE. Leiden, 26 Sept. 1912. (Hoogewoerd 94). 6 Heden overleed na een kort stondig l|jden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Zuster en Tante, Mejuffrouw CATHARINA CORNELIA WE8SELS, Wed. van Johannes Lot, in den ouderdom van 69 jaren Uit aller naam, Wed. S. GEEVEN-Weesels. Leiden, 26 September 1912. (Heinsiusstraat 39). Eenige en algemeene kennisgeving. 3693 16 Heden overleed, na een kort l|)den, onze hoogges batte oudste Broeder en Bebuwdbroeder THOMAS NOLEN, Leeraar aan bet Erasmiaanscb Gymnasium te Rotterdam, in den ouderdom van 62 jaar. W. NOLEN. E. NOLEN- Da Chadfspié. Leiden, 26 September 1912. 3666 13 Een hartelijk vaarwel on tot wederziens aan Familie, Viionden en bekenden. 3652 1 A. VERBOOG. J. J. VERBOOG-Waoemabs. Genua, 26 September, a/b. Stoomach. ,Konlng Willem I". N f§g

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 3