N#. 16127 Dinsdag 17 September. A0. 1912. <§eze cgourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. In Hofkringen. LEIDSCH BA&BLAD PRIJS DER ADYERÏENTIEK Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk 'tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURJlNT; Tom Leiden pei week 9 Oents i per 3 maanden .'IJ,/ 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn w 1.30. Pranco per post1-65. KENNISGEVING, LANDWEER. Oproeping tot den werkelijken dienst. De Burgemeester der gemeente Leiden, Brengt bij deze ter kennis van den la-nd- [ffeerplichtige der lichting 1908dezer ge- tneente, JOHANNES FAKKEL, behoorende tot de 4de compagnie van het g86te Bataljon Landweerinfanterie, dat hij ingevolge beschikking van Zijne Excellen tie den Minister van Oorlog, van 9 Sep tember 1912, Afdeeling Militie en Land heer (L) No. 508, alsnog op 14 October 1912, krachtens artikel 11 der Landweer- [het,, voor den tijd wan zes dagen in wer kelijken dienst moet komen bij een der onderdeelen van het 4de Regiment In fanterie, in garnizoen te Leiden, en roept den bedoelden dienstplichtige mitsdien op om zich op den dag voor zijn bpkomst bepaald om 8 uren v.m. aan te melden bij den Commandeerenden Off ieder van het 4de Regiment Infanterie te Lei- 'den, in uniform gekleed en voorzien van 'tllc onder zijn berusting zijnde militaire kleeding- en uitrustingstukken, wapenen Sn ledergoed, alsmede van «zijn zakboekje met verlofpas. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 10 September 1912. Leiden, 17 September. Tot kantonreohter-plaatsvervanger in fiet kanton Leiden is herbenoemd mr. H. M. A. Coebergh, alhier. Bedankt is voor het beroep naar de Phr.-Geref. Gem. te Boskoop door ds. Joh. Jansen, te Utrecht. Benoemd is tot brievengaarder te JOudshoorn de heer A. Barre veld en ver plaatst met 14 Oct. a.s. de klerk tweede iklasse de heer F. C. Boll, van Rotterdam {telegraafk.) naar Voorschoten. De begrafenis van den heer H. C. iVan Woerden, directeur der Landsdruk kerij, welke gisteren in Deu Haag plaats had, trok zeer groote belangstelling. Aan .tie groeve sprak minister Heemskerk, die Xoet den secretaris-generaal aanwezig was en eerbiedige hulde bracht namens de Regeering voor het schoone en lichtende .Voorbeeld, dat de heer Yan Woerden als directeur was. Namens den kerker- - 1 dr Ned.-Herv. Gem. sprak ds. Posthumus Meijjes; na mens het personeel de heef 'Jonasse, onder-directeur, en De Goede a'e Koning; namens diakenen de heer Thierry; namens de Vereeniging tot bevordering van de kennis in de Grafische Vakken de heer Levissooi; namens de Wijk vereenig ng Kla- rendal, te Arnhem, a's. Dunk, en namens de Vereeniging van Diakenen de heer Folmer. De oudste zoon. dankte. Palm takken van de weezen der Ned.-Herv. Gem. van de ambten'1 en het personeel der Landsdrukkerij dekten de lijkbaar. H. M. de Koningin heeft den heer Mongenast, bij gelegenheid van zijn ont vangst ter kennisgeving van de troonsver- wisseliïig in Luxemburg, het Grootkruis der orde van Oranje-Nassau verleend. Na zijn bezoek heden aan H. M. de Ko ningin-Moeder op Soestddjk komt de heer MoDgenast denzelfden dag weer in Den Haag en vertrekt hij Woensdag uit dez© stad naar Luxemburg terug. De héér L. Aalders, predikant bij de Ned-Herv. Gem. te Westkapelle, heeft de benoeming tot geestelijk verzorger aan het krankzinnigengesticht „Vredelust.te Ber- gen-op Zoom, aangenomen. Gistermiddag had te Deventer de of ficieel© opening plaats van de Middelbare Koloniale Landbouwschool, in tegenwoor digheid van Z. K. H. den Prins der Ne derlanden, den Minister van Landbouw, en een aantal door dezen Minister genoodigde autoriteiten. Tot rector aan het gymnasium te Arn hem is benoemd dr. J. Hooykaas, te Kam pen. In de vergadering van den Arnhem- echen Raad heeft de heer Hermans geïn terpelleerd over de weigering van verlof aan een onderwijzer en onderwijzeres aan een openbare lagere school daar ter ste de voor den Rooden Dinsdag. Zij waren door de afd. Arnhem daarheen afgevaardigd. De voorzitter zei, dat B. en Ws. zich op een objectief standpunt hebben ge steld, doch in hun grootst mogelijke meer derheid van oordeel waren, dat de vakan ties genoeg tijd bieden voor ontspanning, zoodat daarbuiten alleen in zeer buiten gewone gevallen verlof wordt verleend. De heer Hermans betoogde verder, dat deize weigering den beiden personen belet te aan iets grondwettigs deel te nemen. De weigering is niet geschied in het be lang van het ónderwijs. B. en Ws. hebben in deze partij gekozen. De onderwijzers en de kinderen krijgen wel verlof als de Koningin komt of een Prinses geboren wordt en dat heeft met 7t onderwijs niets te maken. Ook de heeren Re-bbius en Pytterèen be treurden het optreden van B. en Ws., daar entegen keurde de heer Cremers het beleid Van B. en Ws. goed. Voor de Heldringgestichten te Zet ten is, voor verschillende doeleinden, van dr. J. H. G. Wz., te A., een gift van f 1000 ontvangen, en voor het Magdalena- en Kinderhuis aldaar van den heer A. A H. B., te L. V., een gift van f 500. .Naar de ,,D. Ct." verneemt, zal de rijksbetaalmeester de heer J. C. van Has selt, te Dordrecht met 1 Januari zijn ambt neerleggen. De gewone audiëntie van den Mi nister van Financiën op Donderdag 19 September en die van den Minister van Oorlog ad interim Minister van Marine op Vrijdag 20 September zullen nie& plaats hebben. HAARLEMMERMEER. Bij het onder, zoek, dat de vereeniging ,,Het Witte Kruis", te Haarlemmermeer, heeft doen instellen naair het water der Nor ton. wel te Nieuw-Vennep, is gebleken, dat dit als - drinkwater onge schikt is. In het watergemaal „Lee ghwater" is men bezig met het monteeren der nieuwe machine, een reuzenmotoir van 435 paarde- kraclit, met 4 oylinders. Het" gebouw is gïootendeols gereed, terwijl men druk bezig is heb bassin in orde te brengen. Gerekend] wordt, dat een en ^nder met November ge reed zal komen. Mej. A. v. d. Riet, te Hoofddorp, is benoemd tot onderwijzeres aan de Bijz. R.-K. school te Oseendreoht, met ingang van 1 Oct. a.s. HILLEGOM. De begrafenis vain wijlen den lieer J. Oremer, vroeger hoofd der voorma lige school voor M. U. L. O. heeft gis1- teren op de algemeen© begraafplaats alhier in tegenwoordigheid van vele belangstellen den, waaronder voornamelijk oudleerlingen, benevens gemeen te. a u tori teiten en ©enige Raadsleden, plaats gevonden. Aan de (ge opende groeve word-g^ proken dcor den heer J. H tA_. Yooren, die herinnerde aan de tal rijke jongelingein, door den overledene op geleid tot mannen, die thans een «terste plaats in het bloembollendistrict innemen. Naniens de familie zei een zoon dank voor de laatste eer. aan zijn vader bewezen. Onbestelbare poststukken gedurende de lste helft van de maand September, alhier, ter post bezorgdMej. Joh. Gr ij an, Ketter den; Mej. v. ti. Weele Groeneveld; Mej. R. Coltof, Amsterdam. KATWIJK.AAN-ZEE. De heer A. v. d. Bent, alhier, is te Antwierpen geslaagd als Marconi -officier. Donderdag a.s. gaat hij als radio-telegrafist scheep pp de „Menominee" der „Red Star-Line", met bestemming naar Boston en PMladelfia. Als een bewijs, hoe gering de haring vangsten dit jaar geweest zijn, doelen we mee, dat door Nederland scha va-airtni-gen tot begin der piaand September is aangevoerd 156,089 ton haring, terwijl bijv. in 1910 in hetzelfde tijdsverloop werd aangebracht 333,815 ton, dus meer dan het dubbele. Maandag kwamen hier twee partijen ha ring in afslag. De prijzen per kantje wa ren volle haring f 18,15 tot f 18,20maatjes haring f 17,10 tot f 17,25; steurhating op gehouden voor f 16,65 en f 16,70. Verkocht voor f 18,25 tot. f 19,50. Steurharing f 11,75. KOUDEKERK. Terwijl de familie afwe zig was, is Zondagmiddag wederom inge broken bij den heer M. J. Oppelaar. Een familielid, dat op bezoek kwam, ontdekte, dat de voordeur van binnen op de knippen zat en het huis rondloopende, zag liij oen ladder tegen de serre staan. De ongowenschte bezoekers waren evefnwol verdwenen. Voor zoover men heeft kunnen nagaan wordt ©ven wel niets vonnist., hoewel alle vertrekken en kasten openstonden. Sinds een week branden tot groot ge noegen de gaslantaarns, evenwel nieit zoo. als het behoort. Wij zagen hedenmorgen althans nog enkele lantaarns, die van auto matische ontsteking zijn voorzien, helder brandend, terwijl het 's avonds gebeurt, dat er enkele geen licht geven. Me.n gelooft, dat enkele jongelui hiervan wel moer weten, 't Is te hopen, dat deze aardigheid geen voortgang mag hebben, daar de lantaarns op deze wij zo piet aan het doel beantwoorden. LEIDERDORP. De uitslag van de loting voor de Militie alhier is: H. van Alphen No. 10C. van Aïkel No. 8S. de Brabander No. 11; E. Guldemond No. 3; A. de Haas No. 4; J. M. Hovenier No. 6; W. Rietkerk No. 9Th'. L. Sohrama No. 7H. Smit No. 2; J. Wcssel No. 5; C. M. Zwaan No. 1. NOORDWIJKERHOUT. Aan de loting voor de Nationale Militie, welke gehouden zal worden te Noordwij'k op Maandag 23 Sept. a.s., moeten 17 jongelieden uit deze gemeente deelnemen. De bibliotheek.zittingdn der stichting „De Gemeente woning" zullen dezen winter worden uitgebreid tot a.lgemeeno leesavon- den. Couranten en tijdschriften zullen dan voor gegadigden ter besoliikking gesteld] worden. De „boonentijd", welke in deze streeik gewoonlijk tot Iruim half October duurt., is thans reeds geëindigd. De snijboonen zijn ge heel gedaan, stam. én hoerenboónen zijn nog slechts in geringe mate voorhanden. OEGSTGEEST. De uitslag van, de loting voor de Nationale Militie is voor dozo gb- meente als volgt: 1 A. Warn aar; 2 Pli. J. van Heusden; 3 A. van der Hoek; 4 J. van der Fluit; 6 H, C. Vreeken; 6 Jac. Duindam; 7 P. Lug'b- hart8 W. M. Windt9 P. van der Meij 10 K. Breedijk; 11 C. van der Meij; 12 P. W. do Groot; 13 L. van der Linde; 14 Chr. Zandbergen; 15 C. van Klaveren; 16 J. van der Meij; 17 M. J. Zwaan; 18 H. J. Dtriessen; 19 W. J- van den Burg; 20 J. TendeJoo; 21. H. van der Meij. VOORSCHOTEN. De molenaar G. van Z., Van hier, die aldaar Woensdag bij het ver wijderen van vuil uit zijn Watermolen door Óen wiek aan 'het hoofd werd getroffen, is in het Academisch Ziekenhuis te Leidjetn] overleden. iWASSENAAB.,. Bjj Kon. besluit is aan loteling P. M. v. d. Holst, van hiér, voor goed vrijstelling van den dienst bij de Mi litie verleend, op grond van brooderdienst,, wiaalrop hij bij 'de inlijving geen aanspraak kon maken. WARMOND. Hier wapperde gisteren van verscheidene particuliere huizen, vooral in het Z.-W.-gedeelte der gemeente, de vlag en wel ter ©ere van den heer C. van Steen, die zijn taohtigóben verjaardag vierde. De Harddraverij-commissie, waarvan hij van af de oprichting lid is, meende dezen dag niet onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan en bracht in den loop van den dag den jubi laris een bezoek, waarbij hij hij monde van den voorzitter, den heer A. J. Sohölvinck, hartelijk werd gecomplimenteerd en hem te vens een keurig cadeau werd aangaboden. De krasse jubilaris dankte voor deze belang stelling. De toestand van de Haven alhier is vrij treurig. Het is voor de schippers onmoge lijk aan den wal te komen om te lcsss-e n, wegens de ondiepte. Schepen met oanigen diepgang moeten ongeveer 8^3 Meter van den wal blijven. Niettegenstaande 'daarover èn bij het gemeente, hes tuur èn bij Rijnland her haaldelijk klachten inkwamen, blijft do too- ^tand dezelfde, ja, hij is nu nog verergerd] door het vele zand, dat in de Leed© is terecht gekomen, h'etwélk daar werd gelost voor de vernieuwing van den straatweg. Wan neer zullen ook hier de noodige verbete ringen plaats hebben? Over hot algemeen schijnen de inge zetenen alhier niet erg gesteld te zijn op de inkwartiering, welke zij den 18den dezer kragen voor één nacht. Er wordt althans storm 'geloopen om uit to besteden, zóó, dat daarvoor plaats te kort zal komen. ZOETERWOUDE Uitslag der loting voor da Nationale Militie. 1 Jacob van Tilburg; 2 G. Du Rij van Beest Holle; 3 N. van. Diemen; 4 O. van den Hoeven; 5 H. de Graaf; 6 A. W. M. Ode; 7 G. W. van dór Poel; 8 O. Hulsbos; 9 M. Albricht; 10 P. O. Paalrdekooper11 J. C. Wouters; 12 A. O. van der Poel; 13 O. H. Smits; 14 G. Zandvliet; 15 D. Blom; 16 G. van der Akker; 17 J. Wl Hoogeveen; .18 E. van der Lubbe; 19 M. Noordorvliet; 20 Ch!. R- Hendriksen; 21 C. van der Drift; 22 A. C. Slingerland; 23 E. A. Th. Vonk; 24 J. J. de Wit; 25 P, J. van Pels; 26 G. Vlaak- dingórbrook27 J. H. Boelee28 J. Th. Wesselingh29 M. van der Graai. Vermoedelijk zullen 20 personen van deze gemeente worden ingelijfd. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Oo bober benoemd bot kanselier bij Hr. Ma. gezantschap te Bern J. H. Groeneweg, thans eerste klerk aan het Departement van Buitenlandsch© Zaken; is G. F. J. Douw es, onderwijzer aan de) St.-Vinqentius school O.,, te Amster dam, benoemd tot ridder in de orde var Oranje-Nassau is met ingang van 15 Sept. benoemd tot directeur van het Rijksopvoedingsgesticht te Doetinohem J. Klootsema thans direc teur van het Rijksopvo:diingsgestioht te Alkmaar; is de Oost-Indische ambtenaar met ver lof L. P. Cocheret de la Morimère, laat stelijk tweede stuurman bij de gouverno meute-marine in Ned.-Indiö op v erzoek, wegena physieke ongeschiktheid, gerekend van en met 1 Mei, eervol uit 's lands dienst ontslagen onder toekenning van pensioen. Is met ingang Van 1 December, aan don directeur van het post- en telegraafkan toor te Winschoten R. van der Meulen, op verzoek als zoodanig eervol ontslag verleend is de Oost-Indisch ambtenaar met ver lof H. A. de Groot, laatstelijk assistent- resident Van Tegal, op verzoek, wegens physieke ongeschiktheid, gerekend van en met 1 Juli 1912 eervol uit 's lands dienst ontslagen onder toekenning van pensioen. Maskerade te Delft. De Inca-maskerade, door het Delftsch Studentenkorps in 1913, ter viering van zijn XlIIde lustrum te houden, gaat we gens groote bezwaren, aan de uitvoering verbonden, niet door. De feest-commissie 'adviseert een Perzisch feest te houden. Vervalscliing van levensmiddelen. Naar „De Ned." meent te weten, heeft de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel dezer dagen een wettelijke rege ling ter voorzioning tegen vervalsching Van levensmiddelen ter hand genomen. Een wetsvoorstel is in bewerking. 81) „Laten we hun dat dan geven, Sire. iPrins Karei Eduard Stuart..." „Juist, my lord," zei Lode wijk XV kalm, »,dat is het bewijs dat Engeland verlangt. „Ik vrees dat ik het niet goed begrijp.' zei lord Eglinton geheel van streek. „Ik ben erg dom, weet u; misschien kan mijn yrouw...". Toen koning Lodewijk hier een scherpen "uitroep van ongeduld gaf, kwam mevrouw de Pompadour hem te hulp en zei op èen toon, die zij zoo fluweelachtig en suiker zoet mogelijk wist te maken, terwijl haar fijne vingers licht op zijn arm rusten: „Het is heel eenvoudig, inylord. Die Ka- tel Eduard Stuart is een bron van voort durende zorg voor Frankrijk. De hertog van Cumberland is beschuldigd geworden van onnoodige wreedheid, omdat hij stren ge maatregelen heeft moeten nemen ter on derdrukking van dien geest van oproer, die in Schotland nog steeds wordt aange wakkerd door het verblijf van den preten dent. Hij blaa-st het smeulende vuurtje aan, hij wekt de hartstochten op en is de oor aak van een verkeerde geestdrift die tot eindelooze moeilijkheden zal leiden. Toen zij hierop ietwat ademloos ophield, terwijl zij hem met haar heldere licht blauwe oogen onderzoekend in zijn gezicht heek, zei hij vriendelijk: >>Wat weet u de dingen mooi te zeggen, Mevrouw de markiezin. Ik geef toe, dat ik nog nooit zulk een stroom van welspre kendheid heb hooren vloeien." „Er is hier geen kwestie van de wel sprekendheid van madame,'' zei Lodewijk ongeduldig, „ofsohoon zij het onderwerp met een verbazendwekkend helder oordeel heeft doorzien." „Wat is dan de kwestie, Sire?" „De hertog van Cumberland heeft een beroep gedaan op onze hulpvaardigheid. Ofschoon we met Engeland op voet van oorlog zijn, hebben wij geen veete tegen het regeerende huis en'zijn we er ook niet op gesteld om koning George zijn kroon te zien ontnemen door dien baardeloozen, jongen avonturier, die niet meer recht heeft op den troon van Engeland als u op dien van Frankrijk, mylord." „En toen heeft zijn genade de hertog van Cumberland de hulp Zijner Majesteit ingeroepen,'' voegde mevrouw de Pompa dour er bij. „Hoe vreemd 1 Precies zooals prins Karei Eduard Stuart ook gedaan heeft." „De hertog van Cumberland wil den pretendent hebben," zei zij, zonder er op te letten da-t zij hem in de rede viel, „zoo dat hij niet? langer slecht ingelichte geest driftige aanhangers tot oproer leidt, en er een emd kome aan de burgeroorlogen, waarin Schotland! en Engeland gewikkeld zouden worden." „Zjjne Hoogheid vraagt maar weinig, dunkt mij," zei lord Eglinton langzaam. „Och, Engeland is altijd gereed om te betalen wat het noodig heeft," zei de mar kiezin. „En bij deze gelegenheid ook?" vroeg mylord zachtjes. Zijne Hoogheid heeft ons man tegen over man vijftien millioen francs aangebo den voor den persoon van den Preten dent," zei de Koning, met plotselinge be slistheid, en keek daarop den eersten mi nister strak in het gezicht. „Zoo! Als man tegen man?" Lodewijk XV en madame de markiezin de Pompadour lieten beiden een zucht van verluchting hooren. De eerste mmisteT nam het voorstel volkomen rustig op. Hij scheen niet ontsteld te zijn, zijn vriende lijk gezicht drukte alleen een lichte verba zing uit, die onder de omstandigheden zeer natuurlijk was, terwijl zijn stem helder en kalm klonk en als naar gewoonte niet meer dan fluisterde. Als man tegen man," herhaalde hij, en knikte verscheidene malen met zijn hoofd, alsof hij over de bedoeling van die uitdruk king nadacht. Hoe bijzonder gelukkigMylord had geen tegenwerpingen gemaakt! Hoe jammer dat men zooveel gedachten, zooveel angst en een massa welsprekendheid verspild! had aan een zaak, die zoo vlug beslist was geworden. Jeanne de Pompadour knikte aanmoedigend tegen haar koninklijken heer. Er lag een wereld van wijsheid in dien knik en in den blik, die er mee verge zeld ging. „Hij neemt het zoo licht op." scheen die blik te zeggen; „hij vindt het heel natuurlijk. Wij hebben zijn hulp noo dig, daar wij niet weten, waar de vluchte- lin zich schuil houdt. Die kleine mylord alleen kan ons dat zeggen, en ons het tèe- ken openbaren, waardoor Karei Eduard vol vertrouwen in de hinderlaag vallen zal, die wij hem bereid hebben. Maar hij vindt de zaak doodeenvoudig. Wij behoeven hem volstrekt niet zulk een groot aandeel iu de heerlijke millioenen te geven, als wij eerst gedacht hadden." Dit- alles en nog meer sprak er uit den knik, dien madame de Pompadour Lodewijk, den veelbeminden toewierphij knikte ook terug, voordat hij weer begon te praten en nu op een kal meren en meer zakelijken toon. „Het is een mooi aanbod," zei hij ten slotte, „ofschoon de zaak wel niet zoo ge makkelijk uit te voeren zal zijn als zijn ge nade 't zich voorstelt. Hij wil dat wij een schip naar de Schotsche kust zullen zenden om den jongen avonturier en zijn vrienden op te vissohen, hen aan boord te brengen en ze naar een Engelsche haven te vervoe ren, waar zij aan de overheid zullen over geleverd worden. Dit is doodeenvoudig, dunkt mij." „Bijzonder eenvoudig, Uwe Majesteit!" „Wij hebben natuurlijk uwe hulp noodig, mylord. Och, niet veel: one de plaats opge ven, waar ons schip Karei Eduard Stuart zou kunnen vinden een teeken, dat, als het dien jeugdigen dwaashoofd getoond wordt, hem er toe brengen zal, om den bode te vertrouwen, waarop hij dan aan boord zal komen met eenige zijner vrien den. Volgt u mij, mylord?" Die vraag scheen noodzakelijk te zijn, want op het gezicht tan lord Eglinton was fculk een onverschilligheid te lezen, dat het zelfs den Koning verbaasde, die wel eeiiige tegenkanting verwacht had van den man, die aangezocht werd om zijn vriend te verraden. Ofschoon Lodewijk in die periode van rijn leven doof was voor elk beroep op eer en loyaliteit door de steeds wanhopige be hoefte aan geld voor de bevrediging van zijn buitensporige grillen, toch was er nog Bourbonsch bloed in hem overgebleven, dat nu luide riep, dat hij een daad beraam de neen, erger, deed uitvoeren waar over zijn onderdanen zich moesten scha» men, en die zelfs de minst angstvallige voorzaten in de middeleeuwen zich in hun graf zouden doen omkeeren van pure ver nedering. Daarom had hij een groote tegenkanting van lord1 Eglinton verwacht, argumenten, meer of minder lastig om te bestrijden, in ieder geval verontwaardi ging, maar dit snelle aanemen van dit zoo onedele voorstel wat is de mensehelijke natuur toch vreemd stootte Lodewijk bepaald af. Mylord nam het verkoopen van zijn vriend' even kalm op als hij het den verkoop van een paard gedaan zou hebbes. „Volgt u me, mylord?" vroeg de Ko ning nog eens. „Ja, ja, Sire,'' antwoordde Eglinton. „Ik volg u." „Begrijpt u welken dienst wij van u vra gen?" „Zeker, ja, ja." „Voor den dienst zult u ruim beloond worden, m\lord. Wij vinden dat u voor uw deel één millioen pond toekomt." „Uwe Majesteit is wel edelmoedig," zei Eglinton volmaakt passief. „Wij zijn rechtvaardig, mylord," zei de Koning met een zucht van voldoening. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1