16104 "Woensctagg 21 Augii)s»tu«. 1912. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. In Hofkringen. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. PRIJS DEB ADTÉBTENXIEN: PRIJS DEZER COURANT: Van 16 regels 11,05. laders regel meer 0.17j. Grootor» letten naai &ZS ^Olliailt WOTÜ dagSlljkS, Hld UltZOMeimg Vom Lelden rer week 9 Cents; per 3 maanden f no. plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk VCLIl (E0Hm BH (E8QStd(Z&BIl9 llitiïB&BVBIl» Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. tiental woorden meer 10 Gents. Voor het inoaaseeren wordt/" 0.05 berekend. 4 Franco per post J f 1.65, Vanwege het Hof is een lichte rouw van drie dagen, ingaande heden, uitgeschre ven wegens het overlijden van de Hertogin- Moeder van Genua. Z. K. H. de Prins wordt a.s. Dinsdag van Het Loo te 's-Gravenhage verwacht tot den volgenden dag. H. M. de Koningin-Moeder, Bescherm vrouwe van het Tweede Internationaal Congres voor Zedelijke Opvoeding, heeft dien grootmeester van Haar Huis jhr. De Ranitz opgedragen Haar te vertegenwoor digen 'bij de opening van het Congres, op Vrijdagmorgen a^s. Naar aan de ,,N. R. C." wordt medör- gedeeld, zal H. M. de Koningin-Moeder be gin October het opvoedingsgesticht Val- kenheide vanwege de Ned.-Herv. Kerk, te^ Maarsbergen, officieel openen. In het R.-K. Ziekenhuis in Den Haag is in den ouderdom van 69 jaren overleden de oud-luitenant-kolonel der infanterie A. P. J. Rutten. De overledene was officier in de orde van Oranj e-Nassau. Door het verbonden blijven van dr. IJ. C. de Moor aan de Geref. Kerk te 's-Gravenhage, hebben, naar ,,De Ned." meldt, eenige leden het voornemen opgevat hem een album aan te bicden met namen van leden der Gemeente, daarbij voegende een stoffelijk bewijs van waardeering en blijdschap. De nieuw benoemde geneesheer-direc teur van het Sanatorium Sonnevanck", bij Harderwijk, de heer H. Blanken, van Wad- ■dinxyeen, heeft zijn functie aanvaard. Met een hartelijke toespraak werd de heer Blanken door den waarnemenden voorzitter van het bestuur, den heer J. de Lange, van Nijkerk, aan het personeel voorgesteld. De heer Blanken dankte voor de hem toegesproken woorden en richtte zich daarop tot het personeel, aller mede werking inroepend: Dé offi-cdeele installa tie zal plaats hebben 10 September a. s. Het derde Congres van het Nationaal Comité voor afschaffing van nachtarbeid in het Bakkersbedrijf zal 9 en 10 Septem ber. a. s. in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrechtgehouden wor den. Tot ltid van. den Raad van Koog-aan- den-Zaan (vacature H. B. Stephan) is met 179 stemmen gekozen de heer J. W. Graft- dijk, S-D. A.-P. Op den tegen-oandidaat, den heer Jb. Schuddeboom Sr., lib., waren 166 stemmen uitgebracht. Te Kinderdijk zal op 31 dezer het borstbeeld van wijlen den heer Fop Smit, den stichter van de scheepswerven langs do Noord, de Lek en de Maas, worden onthuld. De heer J. Smit, te Nieuw-Lek- kerland, zal een rede houden en autoritei ten zullen aanwezig zijn. Op de scheeps werven wordt dien dag niet gewerkt. Ds. Rolloos, pred. in Zuid-Amerika, is beroepen bij de Geref. Kerken te Lek- kerkerk. De Kamer van Arbeid voor - de Ta baksindustrie te Rotterdam heeft aan den Raad dier gemeente een adres gezonden, waarin zij op grond, dat een sluitingsuur voor winkels alleen van gemeentewege moet wordefo Vastgesteld, wanneer de meerderheid der betrokkenen (winkelier en wmkelpersoneel) dat weneöht, leu Raad verzoekt -onverwijld over te gaan tot het instellen van een enquête dienaan gaande. - Volgens den briefschrijver der ,,N. Pr. Gr." heeft het bestuur van de „Witte Sociëteit" in Den Haag besloten weldra aan de gebouwen een groote uitbreiding te geven, zoodat zaj dé geheele zijde van hét .flein, van de Lange Houtstraat tot deiv Korten Vijverberg zullen innemen. Mén stelt zich voor aan de. Sociëteit feestzalen, eenige logeervertrekken en.... lokalen voor dames toe te voegen,, op de manier van groote clubs in het buitenland. Gistermiddag is in tegenwoordigheid van Z. K. H. den Prins het Tehuis voor alleenstaande blinden toWolf hezen-,-; van welk huis H. M. de Koningin den eersten 6teen heeft gelegd, ingewijd. De voorzitter van Nat; Blindenzorg, de heer N. M. Schild, die. zélf hlincl is en als geestelijke vader van de stichting kan be schouwd worden, hield een toespraak. Na het uitspreken der rede werd door de blinden een lied gezongen, geaccompag neerd door een blinde, waarna een doch tertje van don burgemeester van Renktim den Prins een foto van het Tehuis aanbood. Naar wij vernemen is de heer Ho ning, thans adjunct-directeur van het Rijksopvoedingögestiaht -voor jongens „Waldzdcht", te Avereest, aangewezen tot directeur van het Rijksopvoedingsge sticht te Alkmaar, als opvolger van den heer J. Klootsema, die naar „De Kruis berg" te. Dcetinchem vertrokken is, om daar als directeur op te treden. („Tel.") De gewone audiëntie van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken zal Zater dag 24 Augustus niet plaats hebben. KOUDEKERK. In de laatste nachten; zijn hier verschillende diefstallen gepleegd.' Bij den heer M:. J. Oppelaar is een bedrag yan ongeveer .30 gulden' uit hetkantoor ontvreemd, terwijl hij L. Vonk ongeveer f8.50 is gestolen. Bij den bakker Van Dok- kum is een partijtje turf, benevens takken bossen, ontvreemd, zoodat alles wel van de gading der heer en is. LEIDERDORP. Onze vroegere plaatsge noot de sergeant V. E. Nierstrasz" is ge slaagd m het examen voor officier der in fanterie van het leger hier te lande. LISSE. Gisternacht brandde door onbe kende oorzaak geheel af een houten bol lenschuur, behoo rende aan den heer P. Dui venvoorde, alhier, en staande in de Lissel*. broe.k. Verzekering dekt de schade. NOORDWIJKERHOUT. De heer A. van Dijk-heeft wegens gevorderden leeftijd be dankt als voorzitter der ,Willielminr Veri- eenigïng. De heer M. Bolderdijk, uit Lelnein, directeur der Muziekvéreeniging alhier, heeft als zoodanig eervol ontslag aangevraagd en hoopt Maandag nog één repetitie te leiden. OEGSTGEEST. De rij wiel die ven hebben, 'zich hier in den afgeloopen nacht weer duch tig geweerd. .Hedenmorgen werden de schuren van drie woningen in liet iWilhelminapark, langs den Rijnsburgerweg geopend gevonden. Bij dr. Borgerhof Muidér heeft mén zijn, slag geslagen. Daar werden een heeren- en eein damesrijwiel ontvreemd. In de beide Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt, ter ^lgemeene kennis, dat aan den Ontvanger tóer Directe belastingen aldaar zijn ter hand 'gesteld de kohieren der Belasting op be drijf s- en andere inkomsten No. 7 en 8 van den dienst 191^/'13, executoir verklaard den l7den Augustus jL en herinnert den belanghebbenden aan hun verplichtingen ^>m den aanslag op den bij de Wet bepaal- den voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJ8ELAAR. Leiden, 21 Augustus 1912. Leiden, 28 Augustus. Het bestuur der 3-Ocfcober-Vereeniging ^Ihier, heeft van den Nederlandschen Bond foor Lichamelijke Opvoeding, afdeeling Leiden, twee fraaie zilveren medailles be komen, die genoemde Bond heeft beschik baar gesteld voor de groote Sportbetooging ibp 3 October a. s. Wij vertrouwen, dat dit goede voorbeeld fcpoedig door meerdere gevolgd zal wor den, want er zullen ongetwijfeld meer c-or- coraties en personen zijn, die het grootst* belang stellen in deze uiting van lichame lijke krachtsinspanning. Dat zij spoedig Imogen besluiten hun bijdragen in den vorm Iran medailles in te zenden Dr. W. J. Kühler, Doopsgezind pre dikant alhier, benoemd hoogleèraar te Am- jsterdiam^ zal Zoridag 1 Sept. afscheid van fcijn Gemeente nemen. Door Dijkgraaf en Hoogheemraden Iran Rijnland is hedenmiddag in het Ge-1 ineenlandshuis alhier aanbesteed het ver- hieuwen van de Brug in het Jaagpad langs ■het Spaarne over hét kanaal naar de voor- taalige Kléine Sluis te Spaarndam. Het aantal inschrijvers bedroeg acht, te lieten dë heeren J. van Wageningen, te Bpaarndlam, voor f6800; W. A. Verbrugge, te Gouda, voor f 5950; L. H. van Essen, te Gorinohem, voor f 4990; J. Jansonius, te Zaandam, voor f 4897W. Groot, te Haar- lemmerliede, voor f 4750; L. Gort, te Haarlem, voor f 4280; C. R. Renard, te 'Haarlem, voor f 4030, en D. R. de Jong, te Haarlem, voor f 3897. De „Sts.-Ct." bevat de statuten Van 'de R.-K. tooneelvereeniging „Futura", de kappers- en barbiers-patroonsvereenigiAg b,Hulp en Vriendschap" en de gewijzigde «tatuten van de „Leidsche Varkensslach- ters-Vereeniging", allen te Leiden. Voor het examen Fransch 1. o. is in Bon Haag geslaagd mej. L. Brouwer, van Gouda; voor de hoofdakte aldaar de beer J. Hogeha'oórn, van Gouda, en te (Breda de heer A. Smits, van Katwijk-aan- 2ee; voor het examen M. O. teekenen Mh te Rotterdam, onze vroegere stadgenoot J. H. H. Vrijdaghs, thans te 's-Graven- bage. 8) Zij bestudeerde de groepjes heeren en 'dames d!ie voorbijgingen, trok haar wenk brauwen samen bij het zien van sommige gezichten, en lachte afgetrokken als zij een paar vriendelijke oogen ontmoette. ,,Ik wist niet dat u zulk oen voorstand ster van dien jongen avonturier waart," ,fcei Gaston de Stainville ten slotte, alsof bet een antwoord op haar gedachten was; bij merkte dat haar blik nu met gespannen Aandacht op Karei Eduard Stuart gericht faas. „Ik moet aan den kant van een recht vaardige zaak blijven," zei zij rustig, ter- Vijl zij met een karakteristieke beweging baar hoofd langzaam omdiraaide en den beer de Stainville strak aankeek. Zij kon hem niet goed zien, want zijn boofd was naar het schitterend licht ach ter hem toegekeerd en zij fronste even baar voorhoofd terwijl zij zijn trekken be ter in de schaduw trachtte te onderschei den. Gelooft ge, Gaston, dat die zaak recht vaardig is?" vroeg zij ernstig. „Och," antwoordde hij luchtigjes. ,,Ik fcal in de rechtvaardigheid van iedere zaak gclocven, waaraan gij uw steun geeft." Zij trok haar schouders op, terwijl er Jeu licht verachtelijke trek om haar mond hoeken kon waargenomen worden. „Och', iets voor een man!'' zei zij onge- thildjg, »>Wat is iets voor een man?" vroeg hij. •>Te beminnen zooals ik jou bemin P" Dit laatste had hy gefluisterd, opdat het niet gehoord zou worden door iemand die daar te midden van die. vroolijke menigte voorbijkwam. De strakke uitdrukking in haar oogen verminderde een weinig toen zij zijn ernsti- gen blik ontmoette, maar de goed gemeen de verachting was nog altijd waarneem baar, zelfs terwijl zij glimlachte; zij zag, dat hij al pratende tusschen zijn uitgesprei de vingers van zijn hand heen keek om te zien of zy ook begluurd werden, en zag toen, dat een paar oogen van uit den ande ren kant van de kamer die beweging op merkten, doch slechts even. „Mademoiselle de Saint Promans slaat u gade," zeide ze kalm. Hij scheen verrast en geen klein beetje boos te zijn dat zij het had opgemerkt.; een oogenblik maar keek hij een weinig verle gen, daarop zei hij losjes: „Waarom zou ze niet? Waarom zou niet iedereen naar ons kijken en zien, dat ik je aanbid?" „Het schijnt mij toe dat gij dat te veel zegt, Gaston," zei zij zuchtend. „Onmogelijk." „Gij praat te losjes over de liefde." „Ik meen het ernstig, Lydia. Waarom zoudt ge er aan twijfelen Zijt ge niet mooi genoeg om do passie van iederen man op te wekken?" „Heb ik geen invloed genoeg, bedoelt ge," vroeg ze met een lichte beving in haar mooie jonge stem, „om de eerzucht van iederen man te voldoen?" „Is eerzucht een misd'aad in uwe oogen, Lydia?" „Neen, maar „Ik ben eerzuchtigdaarom kunt ge mij 1 niet veroordeelen," zei hij, op indrukwek- kenden toon. „Toen wij, jaren geleden, speelkameraadjes waren in den tuin te Cluny, herinnert gij je toen nog, dat, als ér meer jongens waren, ik dan altijd de eerste wilde zijn, de eerste in het veld altijd en overal de eerste?" „Zelfs ten koste van kommer en verne dering van de zwakkeren Hij haalde met lichte minachting zijn schouders op. „Er is geen succes voor de sterken," zei Gaston, „of het moet ten koste van leed en vernedering van de zwakken zijn. Ly dia," voegd'e hij er bij, „als ik eerzuchtig ben, dan komt het omdat mijn liefde, voor u mij nederig heeft gemaakt. Ik gevoel wel dat, zooals ik nu ben, ik je niet waar dig ben. Ik moet rijk, invloedrijk en groot zijn. Is dat verkeerd! Ik heb voor mezelf uw trots evenzeer noodig als uw liefdie." „Gij waart eens rijk, Gaston," zeirzij een beetje koel; „uw vader was rijk." „Is het mijn schuld, dat ik nu arm ben?" „Men zegt mij, dat het zoo is; men zegt dat gij verzot zijt op het spel." „En geloofb gij hen?" „Dat weet ik niet;," fluisterde zij. „Ge houdt dus niet meer van me?" „Gaston Er lag een teeder verwijt in op té mer ken, iets wat de jonge man dian ook dade lijk deed; het mooie gezicht voor hem zat in het volle licht; hij kon zién, dat een rozig blosje de gewoonlijk bleeke kleur van haar wangen verjaagdi had, en dat de volle' roode lippen trilden, terwijl dé strenge uitdrukking barer oogen door eenige voch tigheid werd beschaduwd. „Je gezicht heeft je vérraden, Lyéhfa," a^ndeTe schuren worden geen fietsen bewaard, z'oodat men daar zijn krachten tevergeefs heeft beproefd. Ook is ëën bezoek gebracht aan een schuur, beboerende hij hot huis van den heer A'. den Haan, in de Lagevoort alhier. Door het ter zijde buigén van oen kram heeft men zich daar toegang versohaft. Het ande^ zoo waakzame hondje sloeg niet aan, izoo- dat de inbreker(s) ook daar een lieérenrijwiel kon bemachtigen.; Heeft mén soms niet ge weten, dat de hèer Den H. ooknog een paar motorfietsenrhezit Of maakt dat soort van voertuigen te vod geraas Zijn zé soms moeilijker te lian teer en Allemaal open vra gen. IntiLsschen, de rijwioldieven maken hét hier in den laats ten tijd al te bar. Bij Kon. Besluit is aan J. Th. W. Rei- lingh, op verzoek, met ingang van 1 Sep tember, eervol ontslag verleend' als notaris te Loens; is de Oostindische ambtenaar met verlof mr. W. F. Haase, laatstelijk raadsheer bij het Hooggerechtshof van Nederlandsch-In- dië op verzoek, wegens physische onge schiktheid, met ingang van 1 September, eervol uit 's lands dierst ontslagen, onder toekenning van pensioen; is met ingang van 15 Aug. voor hef tijd vak van een jaar toegevoegd als secreta ris aan de plaatselijke commissie voor do ongevallenverzekering te Haarlem, F. Storm, te Haarlem, eerste klerk bij den Raad van Beroep bij de Ongevallenverze kering te Haarlem; is aan clen chef de bureau bij liet Staats toezicht op de mijnen C. C. Bender op verzoek als zoodanig eervol ontslag ver leend met ingang van den dag zijner 'aan komst op Java, onder toekenning op ver zoek van een verlof buiten 'bezwaar van 's Rijks schatkist, te rekenenvan 1 Aug. tot den-dag, waarop zijn ontslag ingaat; zijn met-ingang van 1 September bij hot Staatstoezicht op de mijnon benoemd tot bureau-ambtenaar Th. van Lier, thans tweede-klerk hij dien tak van dienst, en tot eersten klerk B. F, Peeters, thans eerste klerk bij lie>t Dop. van Landbouw, Nijverheid en Handel. L/egreraakeai. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat aan de manschappen der nationale mi litie, die in het genot van groot verlof wor den gesteld, in den vervolge de geheele mobilisatie-uitrusting moot worden mede gegeven, met uitzondering van die goede ren, waarin elk milicien bij mobilisatie, zoo eenigszins mogelijk, zelf moet voorzien, lil. hemden, onderbroeken en sokken en waar voor hem, bij eigen voorziening, een gelde lijke vergoeding zal worden uitbetaald. De nieuwe of fi o i e rspet. Het nieuwe model van de officierspet voor het Nederlandsche leger wijkt, naar „Het Vad." meent te weten, geheel af van het tot dusver gebruiktede pet be staat uit een grooten bal van grijs-groen laken met een blauwe bies; daaronder een blauwe band, afgezet met twee smal gouden tressen. Aa-n de voorzijde een in goud gevat te oranjeknop, waaromheen een geborduur de lauwertak. zei hij eensklaps, vurig wrordendi, ofschoon zijn stem niet dan fluisterend klonk. „Als gij je beloften, te Cluny gedaan, niet ver geten zijt in de schaduw van die beuken herinnert gij het je? Ge waart toen maar dertien jaar oud, bijna, een kind, en toch al een vrouw, de zachte lenteadem verkoelde je gloeiende wangen, je hangend haar vloog in je gezicht en hulde je trot- sohe hoofdje in een stralenkrans herin nert gij het je, Lydia?" „Ik heb het niet vergeten,"" antwoordde zij zachtjes. „Ik hield je hand vast, de hand van een kind, Lydia., maar het was de jouwe niet temin, en gij beloofdtet herinnert ge het je? En als ge het niet vergeten zijt ais ge van mij houdt, niet, de hemel verhoede hetzooals ik van jou houd, maar een beetje meer dan van iemand) anders in de wereld welnu, Lydia-, waartoe dienen dan die uitvluchten en die verwijten Ik ben nu arm, maar zal wel spoedig rijk zijn. Ik heb geen mocht, m£ar weldra za-1 ik Frank rijk regeeren, als gij me zoudt willen hel pen Hij werd al sprekend hoe langer hoe vu riger, door den stroom van zijn eigen wel sprekendheid meegesleept. Hij had zich échter niet bewogen, hij zat nog altijd met zijn ruig naar het gezelschap toe, zijn hoofd werd door zijn hand beschaduwd, zijn stem was week, indrukwekkend door zijn vurig heid. Toen het bevallig hoofd onder de hartstochtelijke uitdrukking van zijn blik naar beneden boog, als het ware door zijn vasten wil daartoe gedwongen, gloorde er een zegepralende blik in zijn oogen, dé Voorspelling van een aanstaande overwin ning. De sterke persoonlijkheid van Lydia „Het rosse leveïi on ster. ven van de Zandstraat", door M. J. B r u s s e. De feuilletonnetjes, die de „Onder de Mejischen"-so]irijver in het laatst van het vorig en liet. begin van dit jaar in de „Nieuwe Rotterdamsche Courant" over do Rotterdamsche Zandstraat soliTeef, zijn tliana in één bundeltje 'vereenigd onder den liiér- .boyen géhoemden titel. Zij, die indertijd die feuilletons hébben gelezen, zullen hierin on getwijfeld aanleiding vinden zich dit boekske aaU te schaffen, om nogmaals te genieten van wat Brusse verteld heeft over den Pol der, „over allerlanden zeeën vermaard", zooals hij dat jzogt hot hartje van oud- Rotterdam, met z'n bevolking* van allerlei paria's uit de groote maatschappij. We hebben nu voor den tweeden keer gelezen, hoe daar geleefd wordt cLocfir oen dicht opeengepakte mensohiainnassa w 't was weer de aangename verhaaltrant vafc den schrijver, die ons bovenal trof. Eu biet alleen dit, maar ook do fijn belijnde schil dering van sommige loden van 't gilde, dat vegeteert tén koste van do velen die meegfc- Slieten van de uitspattingen in de nachb buurt. LWo hebben aanschouwd de Zan<3> straat én de aangrenzende straatjes ea steegjes, zooals clio leefden in de dagen van voorheen. 't Is een stukje geschiedenis, dat levendig zal houden do herinneringen aan oen stads gedeelte, dat thans reeds onder sloopörsihan- den gevallen is, aan een stadsgedeelte, maar ook aan zijn bevolking. Eenige teekeningetjes van Keea van Don gen en een dertigtal foto's van de in afbraak' zij o do Zandstraat zijn tusschen den tekst gevoegd. Uitgave: W. L. J. Brusse, Rotterdam. H. M. do Koningin-Moeder heeft', f 100 geschonken aan cTo, Verccniging tot belibud van Natiiurmojnuimenten in Ne dor! andala blijk van belangstelling. Do Rottcr.damsche Kunstkring zal in Sep tember een tentoonstelling houden van bbuw- heeldwerk" cii bouwaardewérk uit de fabriek „Vredelust" van Willem C. Brouwer. Mén zal er o.a. vindein, wat Brouwer gemaakt heeft voor het nieuwe station te Maastricht. Pisuisse en Blokzijl. Er liebhen geruchten geloop en, dat dit tweetal Van elkaar zou gaan, Blokzijl ging trouwen, en wilde weer in de journalistiek; 't laatste gebeurt niet en na zijn huwelijks reis kc^rt Blokzijl weer tot zijn cabatreb- makker Pisuisse terug. Dat bleek uit een bericht in „Do Kunst". Wij ontvingen ter recensie: Mork's beroeps-Bibliotheek' No. 1 (Postijen én Telegrafie) uitg. C. Morks Cz., Dor drecht. Elis. v. Heylcing. „ïllc Mihi," uitg. Van Holkema"& Warendorf, Amsterdam. Goedkoepei'o schoolkaarten. Naar de „Zw. Ot." verneemt, zullen op de spoorwegen do prijzen der schoolkaa'rten voor leerlingen yah ambachts-, industrie- cn huishoudscholenvan 1 September af aan merkelijk worden verminderd, zoodat onge veer hetzelfde zal moeten worden betaald als voor twee jaar. werd op het oogenblik verzwakt door de vermoeienis van een langen, drukken avond en door de zware atmosfeer in de zaal; haar zintuigen waren door de door dringende geuren van wijn en parfum, die de cosmetiek trachtten te overheerschen, verzwakt. Zij scheen aan die zachtere aandoeningen toe te geven, bewaakte haar eigen waar digheid niet zoo streng en was minder jar loersch op hao.r eigen macht. De jonge man voelde, dat hij haar nu daar had, waar hij 't wenschte; als hij zijn hand maar uitstak zou zij de hare er wel in leggen. De herinneringen aan haar kindsheid had den iedere gedachte aan tegenwoordige conflicten of politieke intriges verbannen. Mademoiselle d'Aumont, de invloedrijke dochter van een machtig minister, was nu verdwenen om plaats te maken voor de kleine Lydia, met een korte jurk aan en loshangende kastanjebruine krullen, de vriendin van den knappen jongen in de oude tuinen van Cluny. „Lydia, als ge me lief hadt!" fluisterde Stainville. „Als ik je lief had!" Er sprak een stroom gevoel in dat „als". „Dan zoudt ge mij helpen, in plaats van mij verwijten te doen." „Wat wilt ge dan dat ik doen zal, Gaston?" „Uw woord is wet voor uw vader," zei hij overredend. „Hij weigert je niets. Gii zeidët, dat ik eerzuchtig ben; één woora van u en dit nieuwe ministerie (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1