<§eze /Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. N°. 16098 "Woensdag 14 y\.ug;iistiis« A°. 1912. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". Faillissementen. Kunst, letteren, enz. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Vbh 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine idrertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 .Oents. Voor het inoaeseeren wordt f 0.05 berekend, PRIJS DEZER COURANT: Voer Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden i 2 J f 1,10. £niten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn I 1.30. Franco per post 1, 1.65. Leiden, 14 Augustus. Mr. dr. J". Sohokkingi, pred. bij» de Ned.-Herv. Gem. alhier, heefb ajn benoe^ ming als lid der commissie tot herziening van het Regl, voor Kerk. Opzicht en Tucht aangenomen. Beroepen is bij de Garef. Kerk alhier ds. J. J. Miedema, te Groningen. Mrs. C. W. Hopste r, te Leiden, en A. W. ten Bosch, te s-Gravenhage, zijn be- Bbemd voor den dienst in NecL-Indië, om te worden geplaatst in reoherlijke betrekkin gen daar te lande. Tot leeraar in de Hoogdinitaohe taal en handelscorrespondentie aan de Gem. Handelsschool te Zwolle is benoemd de lieer G. O. A. Muider, leeraar aan de Bijz. H. B.-S. met 5-jarigen cursus te Yoorscho- ien. Voor het examen Framsoh 1. o. is in Ben; Haag1 geslaafd mej. G. O. Haas, van Gouda; voor het examen gymnastiek M. O. te Utrecht de heer B. Swanenburg, ook van Gouda. Tot onderhavenmeester te Schiedam is benoemd de heer J. L. van Hoeke, te Ylissingen. Uit het ter tiende jaarlijksche alge- meene vergadering te Amsterdiam van den Bond van procureurs- en deurwaarders- klerken in Nederland; uitgebracht verslag bleek, dat het eerste jaarverslag melding maakte van 77 leden en dat dit aantal thans gestegen is tot 141. De Minister van Waterstaat, mr. L. H, W. Regout, is tot het einde der maand meb verlof afwezig. Hij brengt dat in hoofdzaak door op zijn buitenverblijf in Limburg. Volgens ,,De Amsterdammer" heeft mr. De Vries, de Amsterdamsehe wethou der van onderwijs, te Lockem door een val zijn knie zoo ernstig bezeerd!, dat hij op medisch adtvies eenige weken rust zal moe ten houden. Z. K. H. Prins Hendrik zal Zaterdag morgen te halfacht uit Dobbin weder op Het Loo arriveeren. Bij besluit van den Franschen minister van landbouw is het verbod van in- en door voer in Frankrijk van buitenlandschen mest, bItoo en voedergewassen opgohevek. Mede js ingetrokken het besluit van 2 Maart 1911, waarbij* de in- en doorvoer in Frankrij*k vaa levende kippen, duiven, ko- jnijnen, enz. alleen per spoorweg werd toe gestaan. („Stct.") Mgr. Gallier, Bisschop van Haarlem, heeft, naar de ,,0. H. Ct." meedeelt, ter ge legenheid van zijn 40-jarig priesterfeest ver- Bcheideno instellingen te Haarlem belang rijke giften geschonken. Nader wordt gemeld naar aanleiding van het door twee burgers venten van dag- bladen op den strandboulevard te Schevenim. gen, dat de politie is overgegaan tot het be keuren van de twee verkoopers, nadat dezm - verklaard hadden, dat zij* voort zouden gaan met colporteeren, indien geen prooes-verbaal werd opgemaakt, omdat zonder di,t niet zou zijn uit te maken of er al dan niet overtre ding van art. 255 P.V. was begaan. Op verzoek van den politie-agent gangen zij toén méde naar bet politie-posthuis, waar de politiedienaar aan den Wachthebbenden chef meldde: Hier:, heb ik twee „arrestan ten"." Aan dezen beambte werden de gebrui kelijke opgaven van namen, beroep, enz. ge. daan. De bekeurde venters bleken toen te zijn de socialisten L. Hoejenbos en J. Bleeker, die mededeelden de overtreding gepleegd te hebben ter verkrijging een er rechterlijke uit spraak. De heer A. van der Horst, die in 1911 het semi-cand. examen in de Theologie ia Nederland had afgelegd, is de vorige maand in een bijzondere vergadering van de classis Paterson N.-Y. der Ned. Geref. Gemeenten geëxamineerd voor het cand.- examen met algemeene stemmen bevorderd tot candidaat en beroepbaar gesteld' in de Ned. Geref. Gemeenten van Amerika. De gewone audiëntie van den Minis ter van Binnenlandöohe Zaken zal Zater dag 17 Augustus e.k. niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. Doör de districts organisatie van „Patrimonium", Haarlemmer meer en Omstreken, wordt een krachtige actie voorbereid om in deze gemeente te komen] tot de oprichting van een arbeidsbeurs, hoofd zakelijk bestemd voor plaatsing vain laind-i bouwarbeiders. Verschillende gegevens op dat gebied zijn reeds door henverzameld, opdat hun actie kans van slagen moge hebben. De rijksveldwachter Holema, van Hoofd- deïp, is, in verband met de staking onder de boot-werkers te IJmuiden, voor onbepaalden tijd aldaar gedetacheerd. HAZERSWOUDE. Het bestuur der R.-K. kerk heeft besloten, het kerkgebouw inwen dig geheel te laten restaureereu. Door de vocht heeft het prachtige deccratiewerk veel geleden én nu zal getracht worden, dit voortaan op afdoende wijze te voorkomen. Evenals andere jaren maakten ook dit jaar ongeveer zestig kinderen der R.-K. voortaan op afdoende wijze te voorkomen, achjool hun jaarlijksch uitstapje naar Kat wijk. Onder vroolijk gezang ging het in brikken naar Leiden en nu niet met" de tram, maar per boot naar Katwijk, waar men genoot. Ongeveer te twee uren ging het naar Leidien terug maar... nog niet naar huis. Eerst werd in ,,'t Posthofaange legd, waar ververschingen gebruikt werden en de kinderen het hartje weer eens kon den ophalen met allerlei apeL Vermoeid, maar prettig gestemd kwam de stoet om halfzeven te Hazerswoude terug. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteren kwamen hier in afslag tien partijen pekelharing. De prijzen waren: volle haring f 16.90 tot f 17.35; maatjes id. f 12.15 tot f 12.55; ma kreel f 9 tot f 10.20. Het bestuur dér Katwijksche gymnas- tiekvereeniging heeft nu van hoogerhand toestemming zijn oefeningslokaal tegen het kerkhof te plaatsen. Het is nog met het be stuur der Chr. M. U. L- O. School in onder handeling over een lapje grond in Duin oord, doch de voorwaarden, hierbij bedon gen, zijn voor ,,K. G. V." nogal bezwarend', denkelijk zal het gebouw dan ook wel op eerstgenoemde plaats verrijzen. LEIDERDORP. De Raad vergadert Vrij dagavond te halfacht. NOORDWÏJKERHOÜT. Bij de ingezete nen circuleert een lijst, welke gezonden zal worden aan de Directie der H. S.-M., in houdende het verzoek om met den a.s. win- terdienst aan Piet-Gijzénbrug om ruim één uur 's middagte een trein te doen stoppen, zoo- als' vroegëir pteeds bet- geval was. Toen de heer C. hedenmorgen in zijn wel voorzienën moestuin kwam, bleek het hem, dat liefhebbers van meloenen en péren zich te zijnen Jroste hadden te goéd gedaan. De politie wérd er mee in kennis gesteld. OEGSTGEEST. Een hooiberg, toebehoo- rende aan mej. de "wed. Koot, in de Kerk buurt alhier, broeide erg. Gisteren ging men er dan ook toe over, om den berg uit te halen. Dat dit hoog noodig was, bleek duidelijk, toep 's avonds te negen uren het uitgeworpen hooi nog vlam vatte. De brand, hierdoor ontstaan, werd evenwel onder toezicht van een brandmeester spoe dig gebluscht. VALKENBURG. De Raad komt bijeen Donderdag a.s., des avonds om halfacht. Een ongewone drukte en groote beweeg lijkheid lang vooraf onder het jonge volkje. En geen wonder: iets zeer aantrekke lijks stond weer te gebeuren. Even zeven uren gisteravond fctond de brandspuit slag vaardig en weldra bespoot men kerkramen, boomkruinen en natuurlijk nu en dan, een al te driesten jeugdigen toeschouwer. De be proeving gaf het bewijs, dat het blusschings- materiaal in de beste orde was en het werd na afloop, paar we hopen althans, weer voor oen jaartje in ruste opgeborgen. Bij resolutie van den Minister van Ko loniën zijn ter beschikking van den Gouver neur-Generaal van Ned.-Indië gesteld: N. W. van Hartingsveldt, te Amsterdam J. van Aaien, te Rotterdam; Th. E. Schuurman, te 's-Gravenhage, en J. G. Becking, te Hooge-Zwaluwe, om te worden aangesteld voor zooveel betreft dé eerste drie tot administratief ambtenaar voor Java en Madoera, den laatstgenoemde voor de buitenbezittingen; A. D. Evenhuis, te Leeuwarden, om te worden benoemd tot bouwkundig teeke naar bij het departement van Burgerlijke Openbare Werken daar te lande; M. van Breen, te 's-Gravenhage, ten ein de na uit zijn tegenwoordige betrekking van teekenaar 1ste kl. bij 's Rijks werven, eervol ontslag te hebben bekomen, daar te lande voor één jaar op proef werkzaam te worden gesteld als scheepsteekenaar bij het Marine-Etablissement te Soerabaia; J. F. C. Raabe, te Utrecht, om te wor den benoemd tot veearts bij den burger lijken veeartsenijkundigen diénst daar te lande. HoIland-Amerika-JLyD. In de te Rotterdam gehouden buitenge wone algemeene vergadering van aandeel houders der „Nederl. Amerikaanschë Stoomvaart-MijHollandAmerika-Lijn) bracht de voorzitter, de heer M. Mees, hulde aan den overleden commissaris mr. O. E. Havelaar. Tot directeur in plaats van wijlen jhr. Reuchlin, die bij de ramp van de „Titanic" is omgekomen, werd benoemd de heer A« Gips, thans hoofdvertegenwoordiger der Maatschappij' te New-York, en tot commis saris werd benoemd in de plaa/ts van wijlen den heer Havelaar de heer W. Westerman, president-directeur der Rotterdamsohe Bank. De dader van versmisillende dief stallen te Leiden gevat. Er werden in den. laatsten tijd in deze gemeente verschillende diefstallen gepleegd zonder dat 't de politie mocht gelukken den dader of de daders uit te vinden. Om niet al te ver terug te gaan, herinneren wij aan den diefstal met inbraak door middel van een valschen sleutel bij dr. Hulst aan den Morschweg; aan het stelen van een bedrag van f 25 uit den lessenaar van het kant-oor van een kinderwagenfabrikanó aan de Zijd gracht, een paar dagen later gevolgd door inbraak aan den Zijl singel; hoek Rijnkade. En nu eindelijk de inbraak in het kan toor van de N.-Z.-Holi. Trammaatschappij, waar een toevallig ledig geldkistje wegge nomen werd en ten slotte de- ontvreemding van f 40 uit heb bestelkantoor der S.->S. Deze laatste diefstallen deed de politie, die natuurlijk ook reeds vroeger naar de daders speurde, in de richting van het spoorwegpersoneel zoeken. En het is aan den rechercheur van politie Koster te dan ken, dat men in den koetsier bij de R. T.-M., den 32-jarigen W. Hoogkamer, wo nende op het Heinsiusplein alhier, althans den dader van sommige der gepleegde diefstallen'in handen heeft. Genoemde rechercheur ontmoette voor eenige n tijd dezen man in het nachtelijk uur in een der stille wijken van Vreewijk in burgerMeeren. Gevraagd wat hij daar deed, antwoordde de man „zoo maar" hij kon niet slapen. Het kwam den rechercheur echter een beetje verdacht voor en toen nu .tijdens het onderzoek naar aanleiding van den diefstal in het bestelkantoor der S.-S. de houding van den man in tegenstel ling met die der andere bestellers wat ge reserveerd was, bracht dit K. die hem toch al niet vertrouwde, op het vermoeden, dat hij wel eens de dader kon zijn. Hij deelde zijn gevoelens aan den inspecteur, den heer Balfoort, mee, en 'deao achtte het noodig-den man aan te houden. Dit geschiedde en terwijl de man in het politie-bureau mocht nadenken over wat hij al en wat hij niet gedaan had, werd een huiszoeking bij hem gedaan en daar een groote bos sleutels gevonden, te. zamen een klein honderdtal. Benevens eenige in brekerswerktuigen. Deze sleutels naziende, vergeleek de recherche een er van met de teekening van den sleutel', behoorende bij het slot van het kantoor op de Zijdgraoht, waarvoor eenige weken is ingebroken. Deze toonde daarmede zooveel overeenkomst, dat daarnaar een nader onderzoek werd inge steld, waaruit bleek, dat de kantoordeur er mee geopend kon worden. Verder onderzoek bracht nog meer be zwarends tegen den Verdachte aan het licht. Een bedrag van f 40 werd in den schoor steen verborgen gevonden in een portemon- naie, dae later bl'eek afkomstig te zijn van den diefstal bij dr. Hulst, aan den Morsoh- weg. Ook werd nog een gouden dames hor loge gevonden, mede daar ontvreemd. Met deze bezwarende zaken tegen zich viel het Van H., moeilijk te ontkennen, al thans wat de diefstallen op den Morsch- weg de Zijdgraoht en het Bestelkantoor be treft. Na ©enig aarzelen bekende hij dan ook deze diefstallen te hebben gepleegd en zich toegang te hebben verschaft met een valschen sleutel. Hij verklaarde in het openen van deuren handigheid te hebben. Als hij' het slot eenmaal zag, kon hij uit zijn biös sleutels er tweeof drie nemen en dan was hij zeker daarmede de deur te kunnen openen. Hij was in het bezit gekomen van de vele sleutels, zoo deelde hij mee, doordat kermis reizigers, die Vroeger wel eens bij hem had den gelogeerd, deze hadden achtergelaten. Na vandaag nogmaals in verhoor te zijn genomen, is hij naar Den Haag getranspor teerd en ter beschikkiug van den officier van justitie gesteld. De man is gehuwd en vader van een ze vental kinderen. Het is voor de bewoners en vooTal Voor hen, die thans „buiten af" zijn, een ge- heele geruststelling, dat de dader der laat ste diefstallen onschadelijk is gemaakt. Van hem heeft men nu althans geen ge vaar meer te duchten. Nader Vernemen wij, dat Hoogkamer pen ningmeester was van een Vaandel-comité vanwege de Koetsiersvereeniging en als Zoodanig een kleine f 100 onder zich had. Dit vaandel zou in September worden aan gekocht en het geld moest dus spoedig wor den afgedragen. Hij had dit echter Ver bruikt en wellicht is de aanleiding tot de diefstallen wel geweest een streven om dit geld op welke wijze dan ook bijeen te krijgen. Prof. Van Vollenhoven. Prof. Van Vollenhoven, van Leiden, zoo vernemen wij uit goede bron, bezoekt West- Indië als belangstellend particulier, zon der eenige opdracht van regeeringswege. (De West).: F. Domela Nienwenhnis. Daar het 31 Augustus 25 jaar is gele den, dat de heer F. Domela Nieuwenhuis uit de gevangenis is ontslagen, na daarin 7 maanden te hébben doorgebracht, beschul digd van majesteitsschennis, naar aanlei ding van een artikel, opgenomen in het on der zijn redactie staand blad „Recht voor Allen", zal er Zondag 1 September een groote herdenkings- en propaganda-mee ting worden gehouden in den tuin van het Tolhuis, over het IJ, te Amsterdam. Deze dag wordt georganiseerd door ver schillende anarchistische groepen in Am sterdam. Op deze meeting zullen verschillende per sonen het woord voeren. Alle socialistische vereenigingen in Ne derland worden uitgenoodigd tot deelne ming.' Internationale Hoogeschool voor Volkenrecht. In het „Berl. Tagebl." wijdt prof. dr. Walther Schücking, uit Marburg, een arti kel aan de oprichting van een internationale hoogeschool voor volkenrecht. Hij meent, dat dit een van de eerste vraagstukken is, waarmede de Derde Vredesconferentie zich zal hebben bezig te houden, en dat het van zelf spreekt, dat deze hoogeschool in Den Haag moet zetelen. Bij voldoende middelen zal het mogelijk zijn bekwame leeraren in internationaal recht uit alle landen te laten doceeren en wanneer er autoriteiten zijn, die zich niet op den duur in Den Haag kunnen vesti gen zullen deze toch voor tijdelijke colleges zijn te vinden. Iedere leeraar kan zijn eigen taal kiezen, maar in de practijk kunnen slechts enkele talen in aanmerking komen. Men zóu den studenten ook het reoht kun nen geven in de colleges en bij het examen tussohen bepaalde talen te kiezen. Aan be zoekers zou geen gebrek zijn. In de eer ste plaats zouden in aanmerking komen de jonge diplomaten en jeugdige geleerden in het volkenrecht uit de geheele beschaafde wereld, maar waarschijnlijk zouden, zich la ter vorsten eri staatslieden hierbij aanslui ten. Het kameraadschappelijk verkeer van de toekomstige diplomaten onder elkaar zou voor hun toekomstige loopbaan de gun stigste gevolgen hebben.Men moet alleen zor gen, dat de hoogeschool een duurzaam ka rakter heeft, anders verwacht de schrijver er weinig heil Van. In het „Berl. Tagebl." komt ook een ar tikel voor van dr. A. Kuyper, naar aan leiding van het hoofdartikel van prof. Schücking. Dr. Kuyper deelt daarin mede, dat een Nedcrlandsch oomité van rechtsgeleerden onder leiding van dr. Asser in het voorjaar reeds een plan van stichting van zulk een school te 's-Gravenhagie besproken heeft en dat men aanvankelijk wilde beginnen met het houden van lezingen over volken recht door bekende Hoogleeraren in het Vredespaleis. Dr. Kuyper noemt dit plan echter te klein opgezet en hij zou een vaste leerschool te^ 's-Gravenhage werisehen, waaraan ten minste drie hoogleeraren zouden verbonden zijn om college te geven in het volkenrecht. Hij hoopt, dat deze hoogeschool een vast omlijnd karakter zal aannemen en dat zij ook den titel van doctor in het volkenrecht zal kunnen verleenen. Fen adres Tan gep. officieren. Onder overlegging van den bekenden „Open Brief" aan de Tweede Kamer, als mede van eenige citaten uit de Handelin gen dier Kamer, werd door de gepe-nsion- neerde kapiteins van de infanterie W. M. H. Anten en J. J. F. Schmitz, te '&-Gra- venhage, een adres aan de Eerste Kamer van de Stat etn-Ge-ne raai verzonden, de strekking hebbende om aan te toonen: dat de categorie van vóór 1 April 1911 gepen- sdonneerde officieren ernstig teleurge steld, werd door de aanneming op den 9den Juli j.l. van het wetsontwerp „Her ziening van de pensioenen van de officie ren", waardoor zij van eenige lotsverbete ring werd buitengeslotendat men uit de Handelingen ontwaart, dat „wille keur", „toevalligheden", ja zelfs „onbil lijkheid in hooge mate" niet vreemd zijn aan het aangenomen wetsontwerp dab wanneer de Eerste Kamer het wets ontwerp niet verwerpt, zij termen zal vinden om de Regeering te verzoeken, op grond van recht en billijkheid, alle nog levende gep. officieren door het verleenen van een toeslag op het pensioen eenigs- zinis schadeloos te stellen, zooals reeds in andere Rijken ia geschied. G. J. Schell, koopman in galanterieën, te Rotterdam. W. Huender, koopman, te Bléemendaal, en handel drijvende te Amsterdam coder de firma J. B. Dievelaar en Oo. T o o n e o 1 w e d s t r ij d. Voor den tooneclwedstrijd, uitgeschreven door de Rederijkerskamer „Vondel", te Hillo- gom, meldden zich 33 vereenigingen aan. Na loting zijn tot deelneming toegelaten 3 vereenigingen uit 's.Gxavenliage, 2 uit Am sterdam, 1 uit Velsen, 1 uit Gorkum en 1 uit Dordrecht. O penl uch t.Toonee 1 te Hilversum. Op veler verzoek zal er nog dezen zomer een herhaling plaats hebben van „Maya's Vloek", het jongste stuk van mevrouw Amy Grothe—Twiss, en wel op Zaterdag 24 Augustus. Deze voorstelling zal weder ge geven worden op het tooneel van de schrijf ster en oven als de tweede, tegen entree toe gankelijk zijn. Van dr. Helmolt's Wereldgeschiedenis (Uitgave der „Vivaf'-Maatschappij te Am sterdam) is verschenen afl. 48, bevattende het slot van Hoofdstuk VII: „Italië en de wereldheerschappij der Romeinen." W alingDijkBtra. De 91-jarige Eriesche schrijver Waling Dijkstra zal zijn prozastukken en gedichten, v/elke hij nog in portefeuille heeft, uitgeven. Dit laatste werk van den grijzen schrijver zal in 3 deelen verschijnen. N. V. Het Indisch Tooneel. De „Staatscourant" bevat de statuten van de naamloozo vennootschap „Het In disch Tooneel", te Amsterdam. De Ven nootschap heeft ten doel het exploiteeren van schouwburgen en het bespelen daarvan door eigen gezelschap of in boedaiiWhe' vanimpressario in Nederland, Ned.-Indië of elders. Het maatschappelijk kapitaal be draagt f40,000, verdeeld in 40 aandeel en van f 1000 elk. Tot directeuren zijn voor de eerste maal benoemd de heeren L. F. J. Bouwmeester Jr;, tooneelspeler, en J. G. W. Homeijer, particulier, beiden te Amsterdam. Het Halse n-m u s e u m. Op de voordracht vóór directeur van het Halgen-museum té Haarlem zijn geplaatst mr. N. Beets, assistent aan het Prenten kabinet te Amsterdam, en dë heer G. D. Gratama, kunstschilder te 's-Gravenhage. Oorspronkelijk was het salaris bepaald op f 1000, doch daar de heer Beets ver klaard heeft niet een eventueel© benoeming te aanvaarden, zoo hem geen aanvangssa laris van f 2000 wordt toegekend, stellen B. en Ws. voor dit op f 2Ó00 te bepalen met twee jaarlijksohe verhoogingen van f 200. Massenet, f De correspondent te Parijs van de ,,N R. O." meldt d.d. gisteren: De plotselinge dood van den roemruchti- gen en algemeen gewaard eerden toondich ter Massenet maakt hier diepen indruk. Voor de noodlijdenden op de West* Indische eilanden. Door het Centraal-Comité uit het bestuur van de Voreeniging „Oost en. West" en van. het Alg. Ned. Verbond wordt de volgende opwekking gericht tab de Nederlandsohe padvinders en meisjes gezellen Thans wordt u een kans geboden om aan het vaderland te toonen wie gij zijt en wat gij door uw organisatie vermoogt. Grijpt haar aan, snel, koen en mét beleid! Zooals u vermoedelijk bekend is, wordt er thans op sommige eilandnn in onze West- Indien, op Aruba, Bonaire on Curasao, ten gevolge eener ongeëvenaarde, .alles uitput tende droogte, hevige nood geleden. Vol gens het allerlaatste officieele rapport van den Gouverneur van Curasao, bevestigd door een nader telegram, wordt de toestand steeds erger. Hulp is hier gebiedend noodzakelijk en helpen kunt ook g ij. Onze geliefde en geëerbiedigde Koningin heeft het denkbeeld geopperd om. de dorre hei maar die o zoo mooi bloeien kan, aan to wenden voor het liefdadig doel,1 dat ons thans is voor oogen gesteld. Over een week staan onze heidevelden in vollen, bloei. Aan u, padvinders, thans de taak om die heidebloemen te verzamelen en in groote bossen naar uw wconsteden te torsen. Aan u, meisjesgezellen, of, waar die nog niet zijn» a&n u, Nederlandscho meisjes, de qpdracht om die bloemen met een oranje* lint tot kleine tuiltjes sanren te binden. Sluit dan overal in het laiid uw jon^ël krachten aaneen tot eendaagsche gezelschap-; pen, om die tuiltjes voor een kleinigheid aan; don man te brengen. Ieder plaatselijk gei zeischap kieze hier den weg, die hot besté tot ©en goede uitkomlst zal leiden; maar daj verkoop geschiede liefst overal op eenzei f-i den dag, den verjaardag van. de Koningin^ (Wat ge aan baten hebt ingezainold, kun#

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1